Adventisti

Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702
Adventisti !
Šta ćeš takvi ste. Jer vas vaša Crkva takvim napravi. Pa svako se u moj post može uveriti ko ode na besplatne kurseve zdrave hrane, pa tamo vidi koliko ima Adventista, koji vrebaju priliku da vas uvuku u svoju Crkvu.
U laži su kratke noge. Pa ne misliš da sam tolika budala da tako nešto izjavim BEZ ARGUMENATA !
Snešan si Laodikeja.

Ja znam da istina boli, ali ja moram upozoriti ljude u šta su Adventistini sve spremni, ne bi li pridobili nove članove. Znači ne pišem nikakve negativnosti, VEĆ SUVU ISTINU, sa ciljem da sačuvam ljude od pogibli !

Postovanje Sarrdy,
Drago mi je da si ovom izjavom potvrdio istinitost onoga sto sam danas pisao oi vam.
Vi nemate blage veze sta znaci biti Hristov sluga i vesnik istine u svetu.
Rekao sam ja da sam godine proveo u Srbiji i nikad me niko nije pozvao na nekakvo naucno, zdravstveno ili duhovno predavanje koje drzi pravoslavac. Vi svi kolektivno mirno spavate samo kad se probudite otvarate usta svoja da kritikujete one koji slede Hrista.

Adventisti su uvereni da su od Boga pozvani da obave misonski posao upravo sbog toga sto su ga oni koji se hvale svojom dugom istorijom zanemarili.
Tako svako predavanje, evangelizacija, seminar, sve je to usmereno objavljivanju Hristovog Jevandjelja, a mi smo sa tim ponosni i ne stidomo se toga delovanja.

------------------


Koliko puta smo rekli da hoćete Biblijsku laž da predstavite kao istinu !

Brate Sarrdy, molim te procitaj pazljivo ovo svoju recenicu.
Zelis sli ti to zaista da kazes, da mi "BIBLIJSKU LAZ ZELIMO DA PRETVORIMO U ISTINU?"
ZAR TI ZAISTA VERUJES DAU BIBLIJI POSTOJE LAZI?
Izgleda da ti je to lapus lingve. Nisi valjda to mislio sto si napisao, a ako jesi, onda skidam ti kapu.

----------------------

Pa nismo mi mala deca pa da nasednemo na te providne Adventističke trikove.
Da li smo trebali da slušamo laži Adventista, JS i Mormona i da sedimo skrštenih ruku !?

Ne Sarrdy, nego da ste vi oni za koje se predstavljate, Hristovi sledbenici, vi biste nam propovedali istinu, a mi bismo slusali. A ovako posto istine nemate, nista vam drugo i ne preostajete nego da izvrcete ono sto mi kazemo ili napisemo i pokusavate na lazan nacin da nas oblatite ptred ljudima.
Sto rece jedan Zagorac, nisu ljudi bedasti, svako vide gde je problem i ko ima istinu.

---------------
Pa ja nemam ni jednu jeres, niti bilo koga vodim u pogibli.

Sarrdy, to je ono sito sto su fariseji rekli Hristu. Oni su pravednici, a Hrisata nazvase knezom djavolskium.
-----------
A koliko vi imate JERESI,

Sta rece farisej, "Hvalim te Boze sto ja nisam kao ostali ljudi i kao onaj carinik".
Sarrdy, koji je otisao kusi opravdan onaj koji je priznavao svoje grehe ili hvalisavi farisej ko ji se pred drugima predstavljao kao pravednik?

Cuvaj se dobro da se ne uvrstas u savremene fariseje.

Sve najbolje

Pa kad malo bolje pogledam sta je sve ovde na forumu iznato protiv vase crkve-argumenti jasno je da ste vi taj farisej.
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Vidi Mikane sta se radi u pravoslavlju:pravoslavni koji se nalaze van granica pomesnih tradicionalnih crkava, bilo kao plod misije, bilo kao posledica skorašnje emigracije (tzv. pravoslavna „dijaspora“), formiraju više kategorija:
  1. eparhije i parohije sa kanonskim statusom, koje neposredno zavise od matičnih crkava i koje su u zajednici sa svim pravoslavnim crkvama;
  2. autonomne grupe, od kojih neke nisu priznate u kanonskoj poziciji;
  3. izolovane grupe emigranata koje nemaju zajednicu ni sa jednom pravoslavnom autokefalnom ili autonomnom crkvom.
  4. grupe rimokatolika ili drugih zajednica koje se organizovano vraćaju pravoslavnoj crkvi.
U skladu je sa odlukama Četvrte predsaborske svepravoslavne konferencije održane od 6. do 12. juna 2009. u Šambeziju kod Ženeve i potrebe kanonskog organizovanja pravoslavne dijaspore u skladu sa eklisiologijom i sa kanonskom tradicijom i praksom Pravoslavne crkve započet je proces stvaranja „episkopskih sabranja“ u određenim područjima sveta radi regulisanja stanja u dijaspori, to jest među pravoslavnim vernicima nastanjenim izvan tradicionalnih granica pomesnih pravoslavnih crkava. Predsednici tih sabranja biće episkopi koji imaju prvenstvo među episkopima Vaseljenske patrijaršije u datom regionu, a u njihovom odsustvu sledeći episkopi, po redu u diptisima Crkava. Članovi pak tih sabranja jesu svi episkopi koje sve pravoslavne crkve priznaju kao kanonske, a koji vrše pastirsku službu i imaju nadležnost nad postojećim zajednicama u svakom regionu. Misija episkopskih sabranja jeste da manifestuju i unapređuju jedinstvo Pravoslavne crkve, da zajednički vrše pastirsku službu među pravoslavnim vernicima regiona i da zajednički svedoče pravoslavlje pred svetom. Odluke episkopskih sabranja donose se na osnovu načela konsenzusa Crkava koje su u njima zastupljene preko svojih episkopa. [SUP][

[/SUP]
Vanhelisngu, hvala na tim informacijama. Posto sam i sam u dijaspori poznata su mi donekle sva ta zbivanja.
Poznato mi je da vaseljenski patrijarh je najaviuo da zeli da izvrsi reorganizaciju dijaspore i da sve stavi pod svoju valst. Da li sam dobro upoznat?

Citao sam sta o sukobu izmedju onih koji su pristali na tu reorganizaciju i staju uz Vasiljenskoga i drugi koji se bore protiv toga. Prota Sarcevic iz Sidneja dosta je pisao o sudskom procesu koji se godinama vodi u sukobu tiuh dveju grupa.

On poredvidja da ce proces suda trajati jois mnogo godina. Zar nije sramota da braca idu na svetske sudove. Jeli to to svedovenje o Pravoslsavlju?

Ti kazes da episkopi odluciuju kako da svedoce Pravoslavlje u svetu.Ja bih se veoma obradovao da nasa braca pravoslavni podignu glavu i udruze se u objavljivanju spasonosne istine svetu.To izgleda lepo, ali kad cemo mi biti pozvani na evangelizaciju, predavanje, seminar, koju drzi pravoslavni teolog o pravoslavnom svedocenju? Cekamo bebu, a ne zalbe na boleve pri porodjaju.Dok sam ziveo u Parizu, preko mideje objavljeno je da ce katoliski kardinal drzati predavajnuje u jednoj velikoj dvorani a tema je bila Hristov ponovni dolazak. Ulaznice su naplacivane, sto nije obicaj za evandjeroska predavanja,a li i ja sam platio i posao.
Bio sam prijatno iznenadjern. Izneo je pravo biblijsko ucenje o Ponovnom hridstovom dolasku.
Nije ni spomenuo cistiliste i vecne muke gresnika u paklu. A kooliko bih se tek obradovao kad bih tako nesta cuo od pravoslavnih svestenika ili profesora oni su mi uvek blizi nego katolici.


Secas li se kad su protestanti izlagali pravoslavmne da se pridruze Svetskom savetu crkva jer tako ce imati priliku da svedoce Pravoslavlje. I sta se desilo? Pravoslavnce u toj protestanskoj vecini niko ne bemnda ni u sta. Bilo mi je ih zao, kada su u Kamberin na ekumenskoj slkupstini bili jedini koji su pproitestvovali protiv nezabozacko kulta i vracare koja je na navodnom bogosluzenju prizivalka duhove pokaojnika. Oni su bili jedinim koji su izjavili: "Ovo nije bilo dobro".
Tako proterstanti nisu odrzali ono sto su obecali pravoslavnima da ce imati priliku da svedoce o pravoslavlju.Je li tako? To ne mislim da je greska pravoslavaca, ali vide da su nasankani.


Ja bih se radovao da me neko pozove na pravoslavno predavanje ili nekakav program.

Sve najbolje
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Napad je najbolja odbrana

Šarrdy: Adventisti !
Šta ćeš takvi ste. Jer vas vaša Crkva takvim napravi. Pa svako se u moj post može uveriti ko ode na besplatne kurseve zdrave hrane, pa tamo vidi koliko ima Adventista, koji vrebaju priliku da vas uvuku u svoju Crkvu.
U laži su kratke noge. Pa ne misliš da sam tolika budala da tako nešto izjavim BEZ ARGUMENATA !
Snešan si Laodikeja.

Ja znam da istina boli, ali ja moram upozoriti ljude u šta su Adventistini sve spremni, ne bi li pridobili nove članove. Znači ne pišem nikakve negativnosti, VEĆ SUVU ISTINU, sa ciljem da sačuvam ljude od pogibli !

Postovanje Sarrdy,
Drago mi je da si ovom izjavom potvrdio istinitost onoga sto sam danas pisao oi vam.
Vi nemate blage veze sta znaci biti Hristov sluga i vesnik istine u svetu.
Rekao sam ja da sam godine proveo u Srbiji i nikad me niko nije pozvao na nekakvo naucno, zdravstveno ili duhovno predavanje koje drzi pravoslavac. Vi svi kolektivno mirno spavate samo kad se probudite otvarate usta svoja da kritikujete one koji slede Hrista.
To sam ti već odgovorio na temi Adventisti i zdravlje:
Znači šta vredi sačuvati čoveku zdravlje i dug život do njegove 100-te ili 120-te godine , a odvesti ga u pakao. Bolje je nesačuvati mu zdravlje i dug život, ali ga zato odvesti u raj......
imaš moj post:

Mnogo je važnije gde će oni završiti posle tog groba, nego kada će čuvajući zdravlje otići u njega. Jer šta vredi ako Crkva sačuva zdravlje verniku, do njegove 100-te godine ili 120-te, a odvede ga posle toga u pakao. Pa mnogo mu je bolje bilo da je u bolesti umro sa 50 ili 60 godina i otišao u raj !
Pozdrav:
/Матеј 16,26/ Јер каква је корист човеку ако сав свет добије а души својој науди? Или какав ће откуп дати човек за своју душу?

Šta će na predavanju o zdravom životu i zdravoj hrani na predavanju udruženja građana ‘’Život i Zdravlje’’ pastori Adventističke Crkve. I to jedan na ulaznim vratima a dzgi na izlaznim. Uparađeni sa bedževima tog udruženja sačekuju građane i razgovaraju sa njima !? Šta će sve vreme na vratima dok traje predavanje. Što nisu seli kao sav ostali svet u dvoranu. Nego na vratima jedan na jednim drugi na drugim i gledaju građane koji dolaze i odlaze kao mačak slaninu !?

Adventisti su uvereni da su od Boga pozvani da obave misonski posao upravo sbog toga sto su ga oni koji se hvale svojom dugom istorijom zanemarili.
Tako svako predavanje, evangelizacija, seminar, sve je to usmereno objavljivanju Hristovog Jevandjelja, a mi smo sa tim ponosni i ne stidomo se toga delovanja.

------------------

U to su ubeđeni i Svedoci !
Ali ja vas pitam :’’Gde vi vodite Hristovu decu vašim učenjima i tvrdnama da ste jedine prave Crkve na planeti....’’.
Pa još osuđujete one koji tu Hristovu decu hoće da odvedu Hristu umesto Azazaelu !
Od čega hoćete da zaštitie vernike u poslednjim vremenima UČEĆI IH DA SE ČUVAJU ŽIGA ZVERI KOJI JE NEDELJA !? Čiju nauku s tim vi prenosite. Hristovu ili Azazaelovu !?....................
Polako brate Miko s tim:’’Mi smo jedina prava i istinita Crkva na Svetu i radimo ono što smo od Boga pozvani.....’’ To bi mogao pričati kada bi mi iali po 12, 13 ili 15 godina.


Koliko puta smo rekli da hoćete Biblijsku laž da predstavite kao istinu !

Brate Sarrdy, molim te procitaj pazljivo ovo svoju recenicu.
Zelis sli ti to zaista da kazes, da mi "BIBLIJSKU LAZ ZELIMO DA PRETVORIMO U ISTINU?"
ZAR TI ZAISTA VERUJES DAU BIBLIJI POSTOJE LAZI?
Izgleda da ti je to lapus lingve. Nisi valjda to mislio sto si napisao, a ako jesi, onda skidam ti kapu.

----------------------
A kakva je ovo laž:

Da li Biblijska, ili istorijska ili ekonomska, ili dečija, ili ..... KAKVA ???

Nije stvorio Alkoholno, vec bezalkoholno vino - grozdjani sok koji je bio Jevrejsko omiljeno pice na slavljima.
Svadba u Kani Galilejskoj.....
biblijskeistine.blogspot.com
Kada mi odgovoriš na to pitanje, onda mi skidaj kapu !

Pa nismo mi mala deca pa da nasednemo na te providne Adventističke trikove.
Da li smo trebali da slušamo laži Adventista, JS i Mormona i da sedimo skrštenih ruku !?

Ne Sarrdy, nego da ste vi oni za koje se predstavljate, Hristovi sledbenici, vi biste nam propovedali istinu, a mi bismo slusali. A ovako posto istine nemate, nista vam drugo i ne preostajete nego da izvrcete ono sto mi kazemo ili napisemo i pokusavate na lazan nacin da nas oblatite ptred ljudima.
Sto rece jedan Zagorac, nisu ljudi bedasti, svako vide gde je problem i ko ima istinu.

---------------
Pa ja nemam ni jednu jeres, niti bilo koga vodim u pogibli.

Sarrdy, to je ono sito sto su fariseji rekli Hristu. Oni su pravednici, a Hrisata nazvase knezom djavolskium.
-----------
A koliko vi imate JERESI,

Sta rece farisej, "Hvalim te Boze sto ja nisam kao ostali ljudi i kao onaj carinik".
Sarrdy, koji je otisao kusi opravdan onaj koji je priznavao svoje grehe ili hvalisavi farisej ko ji se pred drugima predstavljao kao pravednik?

Cuvaj se dobro da se ne uvrstas u savremene fariseje.

Sve najbolje

Napad je najbolja odbrana !

Ali i mi znamo za tu poslovicu ! Tako da nama ovo sve zabadava pišeš. Sve je nama jasno ! I KO SU MODERNI FARISEJI. I ko starozavetni Fariseji. I ko ide Hristovim putem, a ko Azazaelovim, i ..... SVE nam je jasno. Ali vama čistima i ispranima to nije jasno. Tu leži problem.
Ili imate neku debelu korist u toj vašoj Crkvi, pa kao onaj bogati jevrejski mladić ne možete je ostaviti ! I sada pokušavate na sve načine to opravdati

A koliko vidim i ostalim forumašima. Niko nije naseo na vašu krivu religiju, a mnogi su je razotkrivši osvestili.
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
"Znači šta vredi sačuvati čoveku zdravlje i dug život do njegove 100-te ili 120-te godine , a odvesti ga u pakao. Bolje je nesačuvati mu zdravlje i dug život, ali ga zato odvesti u raj......"

Nesto fundamentalno ne valja u ovoj konstataciji.
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
"Znači šta vredi sačuvati čoveku zdravlje i dug život do njegove 100-te ili 120-te godine , a odvesti ga u pakao. Bolje je nesačuvati mu zdravlje i dug život, ali ga zato odvesti u raj......"

Nesto fundamentalno ne valja u ovoj konstataciji.

Stardstuf,
dobro si primetio.
Ko kaze da oni koji konzumiraju sve, nezdravu hranu, alkohol, duvan, drogu i krse sve prirodne i moralne zakone i time ruse svoje zdravlje i telo, time sticu pravo na Raj?

Isto tako, po kojoj logici, oni koji se uzdrzavaju svega sto je stetno i po uputstvu Biblije koja zahteva "Ceo vas duh dusa i telo da se sacuva bez krivice za dolazak Gospoidnji," time gube nagradu Raja koju Boig obecava posliusnima?

Prema tome, konstrukcija te recenice je besmislena.

Sve najbolje
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
Stardstuf,
dobro si primetio.
Ko kaze da oni koji konzumiraju sve, nezdravu hranu, alkohol, duvan, drogu i krse sve prirodne i moralne zakone i time ruse svoje zdravlje i telo, time sticu pravo na Raj?

Isto tako, po kojoj logici, oni koji se uzdrzavaju svega sto je stetno i po uputstvu Biblije koja zahteva "Ceo vas duh dusa i telo da se sacuva bez krivice za dolazak Gospoidnji," time gube nagradu Raja koju Boig obecava posliusnima?

Prema tome, konstrukcija te recenice je besmislena.

Sve najbolje

Cisto da se razumemo, konstrukcija recenice mi je besmislena zato sto uopste pokusava da da smisao zdravom zivotu iz ugla smrti.
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
To sam ti već odgovorio na temi Adventisti i zdravlje:
Znači šta vredi sačuvati čoveku zdravlje i dug život do njegove 100-te ili 120-te godine , a odvesti ga u pakao. Bolje je nesačuvati mu zdravlje i dug život, ali ga zato odvesti u raj......

Sarrdy,
sad si i sam video da ti ta izjava ne stima pa si je prepravio. To je dobar znak.
Prer svega, moze sli dokazati da oni koji postuju Bozje prirodne i moralne propise i poslusni su svome Bogu, time sebe i one koji ih sluzaju zbog toga pripremaju za pakao? Da li u pakao odlaze poslusni i verni Bogu ili neposlusni i neverni?

Slazem se ja sa tobom, ako bi bilo sta stajalo kao prepreka spasenju, pa makar to bilo i zdtravlje i dug zivot na zemlji, da bi ga ipak trebalo odbaciti ako bi se time ugrosilo spasenje duse, ali svaki normalan covek vidi da u ovome nije taj slucaj.
Poslusnost Bogu vodi u Raj, a neposlusnost vodi u pakao.



Šta će na predavanju o zdravom životu i zdravoj hrani na predavanju udruženja građana ‘’Život i Zdravlje’’ pastori Adventističke Crkve. I to jedan na ulaznim vratima a dzgi na izlaznim. Uparađeni sa bedževima tog udruženja sačekuju građane i razgovaraju sa njima !? Šta će sve vreme na vratima dok traje predavanje. Što nisu seli kao sav ostali svet u dvoranu. Nego na vratima jedan na jednim drugi na drugim i gledaju građane koji dolaze i odlaze kao mačak slaninu !?

Pa reci nam ti sta ce i oni tamo?
Drugo, otkuda ti znas da su to pastori?
To su obicno redari, djakoni, a ne pastori.
Pastori imaju drugoga posla.
A da na svim javnim predavanjima redari treba da stoje na veratima to je normalno.
Uvek neko treba da je na ulzu da pozdravi i usmeri na mesto posetioce.
Sarrdy ne vidim da tu ima bilo sta losega.
Ljudi sluze i pomazu drustvu u kom zive upravo onako kako je i Hristos radio.
Hristos nije samo propovedao o duhovnim predmetima, negoi se staro za sve ljudske potrebe narocito za zdravlje i hranu. Koji je razlog brate da negodujes na ono sto Hristovi sledbenici cine upravo onako kako je Hristos zapovedio?
--------


Ali ja vas pitam :’’Gde vi vodite Hristovu decu vašim učenjima i tvrdnama da ste jedine prave Crkve na planeti....’’.

Mi nastojima d aljude usmerimo na Hrista koji je Put i Zivot.
A zar ti ne verujes da je tvoja crkva jedina i prava ?
Pa posto svi znamo da tako verujes, gde ti i tvoja crkva vodite "Hristovu decu"?

----------------

Pa još osuđujete one koji tu Hristovu decu hoće da odvedu Hristu umesto Azazaelu !

A sta ce biti ako ih upravo voditer Azazelu a ne Hristu?
-------------

Od čega hoćete da zaštitie vern
ike u poslednjim vremenima UČEĆI IH DA SE ČUVAJU ŽIGA ZVERI KOJI JE NEDELJA !? Čiju nauku s tim vi prenosite.

HRISTOVU!
....................
Polako brate Miko s tim:’’Mi smo jedina prava i istinita Crkva na Svetu i radimo ono što smo od Boga pozvani.....’’ To bi mogao pričati kada bi mi iali po 12, 13 ili 15 godina.


IZVINI SARRDY, ALI JA TAKO NESTA NISAM REKAO. MORAO SI NESTO PREVIDETI. AJDE NADJI NAM GDE SAM JA NAPISAO:
MIS SMO JEDINA PRAVA I ISTINITA CRKVA NA SVETU?

Sarrdy svi cekamo na dokaz gde sam ja to rekao?
Ako ne nadjes dokaza onda znas sta si.

Sve najbolje
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Stardstuf,
dobro si primetio.
Ko kaze da oni koji konzumiraju sve, nezdravu hranu, alkohol, duvan, drogu i krse sve prirodne i moralne zakone i time ruse svoje zdravlje i telo, time sticu pravo na Raj?

Isto tako, po kojoj logici, oni koji se uzdrzavaju svega sto je stetno i po uputstvu Biblije koja zahteva "Ceo vas duh dusa i telo da se sacuva bez krivice za dolazak Gospoidnji," time gube nagradu Raja koju Boig obecava posliusnima?

Prema tome, konstrukcija te recenice je besmislena.

Sve najbolje

Бесмислено извртање. Као да се ми залажемо за дрогу, пијанства, пороке уопште. Као што сам много пута рекао раније, људи на овим просторима су живели здраво и преко сто година, нису чак стари ни знали колико имају. Јели су месо, млеко, чисту храну. И сад ви долазите са причом да ће вегетаријанство повећати животни век, ваши научници су утврдили. То можеш да причаш овим помодарима који уз јогу и медитацију поштују ваше законе исхране. Али то нема никакве везе са јеванђељем, већ са Њу ејџ наукама. Залуђујете људе са уздржавањем од хране коју нам је Бог дао да једемо. Грех је преједати се и препијати стално, живети и јести алаво, а никако није везано за одређени јеловник који ви пропагирате овде. Све се само говори каква је ваша наука, много пута понављам да људи јасно виде ко сте ви и шта заступате:

1. А Дух разговетно говори да ће у последња времена одступити неки од вере слушајући лажне духове и науке ђаволске,
2. У лицемерју лажа, жигосаних на својој савести,
3. Који забрањују женити се, и заповедају уздржавати се од јела која Бог створи за јело са захвалношћу вернима и онима који познаше истину.
4. Јер је свако створење Божије добро и ништа није на одмет кад се прима са захвалношћу.
5. Јер се освећује речју Божијом и молитвом. (1.Тимотију 4)

Не можете преварити људе који бар мало познају Библију, не мора човек да зна много. Довољно је пар реченица и да се види шта ви учите људе. Против јасних стихова ви можете да пишете романе што се мене тиче, али нисте битни ви, већ они који треба да се склоне од вас и ваших лажних секташких наука.

25.Све што се продаје на месарници, једите, и ништа не испитујте савести ради;
26. Јер је Господња земља и шта је на њој.
27. Ако ли вас ко од неверника позове, и хоћете ићи, једите све што се пред вас донесе, и не премишљајте ништа савести ради.
28. Ако ли вам пак ко рече: Ово је идолска жртва, не једите ради оног који вам каже, и ради савести; јер је Господња земља и шта је на њој.
29. Али не говорим за савест твоју, него другог; јер зашто да моју слободу суди савест другог?
30. Ако ја с благодаћу уживам, зашто да се хули на мене за оно за шта ја захваљујем?
31. Ако дакле једете, ако ли пијете, ако ли шта друго чините, све на славу Божију чините.
32. Не будите на саблазан ни Јеврејима, ни Грцима, ни цркви Божијој, (1.Коринћанима 10)


starstuff, не наседај на њихове секташке фазоне, мајстори су да изврну смисао реченица. Све ће учинити да докажу како је вегетаријанска исхрана оно што доводи до савршенства и уласка у Царство Божије, а то је бесмислено. То Шарди каже, а то што ти не верујеш у Царство Божије аутоматски те чини мање упознатим шта те секте раде и шта покушавају. Зато сам рекао да постоје битније ствари од препуцавања са неким ко говори да Бога нема (са тобом, рецимо), а то је борба са лажним наукама, сектама, култовима, ђаволским силама. Ти не мораш да верујеш, нико ти то не може доказати јер све што теби треба да схватиш имаш и доступно је. Само те молим да водиш рачуна и да добро погледаш шта се крије иза њихових речи и покушаја, да не испадне још да подржаваш те секташке саблазни.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
starstuff, не наседај на њихове секташке фазоне, мајстори су да изврну смисао реченица. Све ће учинити да докажу како је вегетаријанска исхрана оно што доводи до савршенства и уласка у Царство Божије, а то је бесмислено. То Шарди каже, а то што ти не верујеш у Царство Божије аутоматски те чини мање упознатим шта те секте раде и шта покушавају. Зато сам рекао да постоје битније ствари од препуцавања са неким ко говори да Бога нема (са тобом, рецимо), а то је борба са лажним наукама, сектама, култовима, ђаволским силама. Ти не мораш да верујеш, нико ти то не може доказати јер све што теби треба да схватиш имаш и доступно је. Само те молим да водиш рачуна и да добро погледаш шта се крије иза њихових речи и покушаја, да не испадне још да подржаваш те секташке саблазни.

Poenta je da je besmisleno traziti motiv za zdrav zivot iz ugla onoga sto ce biti posle zivota. To sam hteo da kazem.
Sto se vegetarijanske ishrane tice misljenja su podeljena o beneficijama i stetnosti. U principu smo svastojedi. Neka istrazivanja su dosla do zakljucka da manji unos kalorija produzava zivot. Ovo se naravno ne odnosi na zemlje treceg sveta gde je nedostatak hrane veliki problem.
Sto se sektaskih sablazni tice, nebitno mi je koje je veroispovesti osoba koja iznosi tvrdnje o zdravlju jer to nije pitanje teoloskog karaktera nego naucnog. Dakle, u ovom slucaju bitni su mi argumenti, ne ko ih iznosi i sa kojom namerom.
Nemam nista protiv ako neko kaze da je pusenje stetno (nikotinski sam zavisnik) ili ako neko kaze da nemati meru u hrani i picu je stetno (i to radim povremeno). To su cinjenice koje imaju temelj u nauci i zdravom razumu ali mislim da ih je apsurdno izneti iz ugla da su stetne za stanje posle smrti.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Prava i jedina Crkva na Planeti !

Šarrdy : To sam ti već odgovorio na temi Adventisti i zdravlje:
Znači šta vredi sačuvati čoveku zdravlje i dug život do njegove 100-te ili 120-te godine , a odvesti ga u pakao. Bolje je nesačuvati mu zdravlje i dug život, ali ga zato odvesti u raj......

Sarrdy,
sad si i sam video da ti ta izjava ne stima pa si je prepravio. To je dobar znak.
Prer svega, moze sli dokazati da oni koji postuju Bozje prirodne i moralne propise i poslusni su svome Bogu, time sebe i one koji ih sluzaju zbog toga pripremaju za pakao? Da li u pakao odlaze poslusni i verni Bogu ili neposlusni i neverni?

Slazem se ja sa tobom, ako bi bilo sta stajalo kao prepreka spasenju, pa makar to bilo i zdtravlje i dug zivot na zemlji, da bi ga ipak trebalo odbaciti ako bi se time ugrosilo spasenje duse, ali svaki normalan covek vidi da u ovome nije taj slucaj.
Poslusnost Bogu vodi u Raj, a neposlusnost vodi u pakao.
Kaži mi molim te brate Miko, zašto Adventisti ne mogu bez laži. Nema ništa protiv tebe, ali vas ta Crkva napravi takvima.
evo i sam se uveri:
Šta to meni neštima pa sam prepravio !?
Izvoli.


Šta će na predavanju o zdravom životu i zdravoj hrani na predavanju udruženja građana ‘’Život i Zdravlje’’ pastori Adventističke Crkve. I to jedan na ulaznim vratima a dzgi na izlaznim. Uparađeni sa bedževima tog udruženja sačekuju građane i razgovaraju sa njima !? Šta će sve vreme na vratima dok traje predavanje. Što nisu seli kao sav ostali svet u dvoranu. Nego na vratima jedan na jednim drugi na drugim i gledaju građane koji dolaze i odlaze kao mačak slaninu !?

Pa reci nam ti sta ce i oni tamo?
Drugo, otkuda ti znas da su to pastori?
To su obicno redari, djakoni, a ne pastori.
Pastori imaju drugoga posla.
A da na svim javnim predavanjima redari treba da stoje na veratima to je normalno.
Uvek neko treba da je na ulzu da pozdravi i usmeri na mesto posetioce.
Sarrdy ne vidim da tu ima bilo sta losega.
Ljudi sluze i pomazu drustvu u kom zive upravo onako kako je i Hristos radio.
Hristos nije samo propovedao o duhovnim predmetima, negoi se staro za sve ljudske potrebe narocito za zdravlje i hranu. Koji je razlog brate da negodujes na ono sto Hristovi sledbenici cine upravo onako kako je Hristos zapovedio?
--------

Ne znam, ali po pogledima kako gledaju po masi, a ne predavače o zdravoj hrani, gledaju ko je došao, jer da ih interesuje predavanje seli bi u redove, a ne na vrata. Jedan na jedna a drugi na druga. Tako da moraš proći pored njih.

Miko, Miko, pa zar se još nisi uveri da ja ništa ne lažem. Nisu REDARI, već PASTORI ASD. Imam snimke sa Bogosluženja Adventističke Crkve i sa tog predavanja zdravog načina života i ishrane. U svako doba, bilo ko može dobiti ko mi se obrati na PP. A i ti to možeš lako proveriti ako se malo potrudiš.

Ja doduše ne znam šta je bilo u njihovim glavama i zašto su došli. Bog zna sigurno. Ali po načinu kako su se ophodili, zaključio sam da im nije jedini cilj bio da čuju lepo i poučno predavanje.

Ali ja vas pitam :’’Gde vi vodite Hristovu decu vašim učenjima i tvrdnama da ste jedine prave Crkve na planeti....’’.

Mi nastojima d aljude usmerimo na Hrista koji je Put i Zivot.
A zar ti ne verujes da je tvoja crkva jedina i prava ?
Pa posto svi znamo da tako verujes, gde ti i tvoja crkva vodite "Hristovu decu"?

----------------

Pa ako svi u to veruju, zašto ne bi i ja. Ali je zato tu Pismo da nas osvetli istinom i jevanđeljem i pokaže gde vodimo Hristovu decu.
I u vezi ovoga kaži odgovori mi : DA LI SE MOŽE U CARSTVO NEBESKO OTIĆI SA LAŽJU ?


Pa još osuđujete one koji tu Hristovu decu hoće da odvedu Hristu umesto Azazaelu !

A sta ce biti ako ih upravo voditer Azazelu a ne Hristu?
-------------

Onda ćemo debelo to platiti na sudu !
Ne verujem da će nam Bog oprostiti što smo njegovu decu vodili na klanje umesto Njemu


Od čega hoćete da zaštitie vernike u poslednjim vremenima UČEĆI IH DA SE ČUVAJU ŽIGA ZVERI KOJI JE NEDELJA !? Čiju nauku s tim vi prenosite.

HRISTOVU!
....................

Miko ! Ti si GENIJE !
Da sam sam idolopoklonik uramio bih tvoju sliku među ikonama i kipovima i svecima i klanjao bih joj se. Ovako ne smem.
Jer ovo što si ti sada izjavio može samo suvi genije !

Polako brate Miko s tim:’’Mi smo jedina prava i istinita Crkva na Svetu i radimo ono što smo od Boga pozvani.....’’ To bi mogao pričati kada bi mi iali po 12, 13 ili 15 godina.

IZVINI SARRDY, ALI JA TAKO NESTA NISAM REKAO. MORAO SI NESTO PREVIDETI. AJDE NADJI NAM GDE SAM JA NAPISAO:
MIS SMO JEDINA PRAVA I ISTINITA CRKVA NA SVETU?

Sarrdy svi cekamo na dokaz gde sam ja to rekao?
Ako ne nadjes dokaza onda znas sta si.

Sve najbolje

Jesi, jesi. Sigurno si, a ako i nisi, mnogo puta su to Adventisti rekli. Pa sam možda i permutovao.
Ali kakvog to suštinskog značaja ima. Evo ti i primer toga - A ako zaista nisi – ONDA NAM KAŽI AKO NISTE VI JEDINA PRAVA I ISTINITA CRKVA NA PLANETI koja je onda još to pored vas ?
Pa da vidimo kako to nikada nisi rekao, a mislio si !

Sve najbolje.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top