Adventisti

Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702
I mika ce mi kaze kako i piramida oko iz biblije! pa u stvari jeste tamo je opisan egipat kao vrag Gospodnji.

OVO JE ZNAK VANHELSINGA I NJEGOVE SINAGOGE
SADA NAM JER JASNO KOGA ON OVDE ZASTUPA I PROPAGIRA.



Sve najbolje
Mikane udaras kontre na postavljene argumente izvrces ih i kontriras-usmeravas ih na mene! a u stvari su postavljene vama a odgovora nemas pa lupas spam kao i na poslednjih 10-15 postova.forumasi sve vide nezaboravi to,ja se nevredjam,pisi sta hoces samo ne psuj.

vec sam objasnio da na svakom zasedanju generalnog sabora adventidsticke crkve, uvek se nalazi takav globus.
Na njemu su nekad bile oznacene sve adventisticke crkve u svetu, ond akad nas je relativno bilo malo, a posto broj adventista naglo raste u svetu i posto u pojedinim gradovima svet aima po 40 advnetistickih crkabv, nemouce ih je sve uplaniti, tako da su oznacene samo pokrajnske uprave, unije i divoizije.
Kao sot vidoite, nema to blage veze sa vasim masonima, morate traziti pouzdanije dokaze.

Mikane ti si nam najpouzdaniji dokaz sta ce nam drugi ,ocajnicki pokusavas da odbrtanis adventnu nauku koja je masonsaka ali slabo ti ide kao onaj tvoj DR,Mr adventist gore na filmu u debatama.
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Mikane bratko ja svoj bezobrazluk ne skrivam licimerski kao ti,sto na um to na drum pa sta bude!
Kao prvo piramida je masonska inzinjerija,savremenog sveta!to je simbol egipta,piramida jasno oznacava globalizaciju celog sveta pod jednim vladarom(antihristom)pitam se kako to da ste izabrali bas zemlju,a ne mars ili saturn za vas simbol???cudno je to.

IZVINI VANHELISNGU TI SI KAO NEKAKVO DETE.
PRE SVEGA TO I DECA U OSNOVNOJ SKOLI ZNAJU DA PIRAMIDA NIJE IZMU MASONERIJE NI GLOBALISTA, NEGO JE IZUM STAROG EGIPTA. pREMA TOME eGIPCANI NISU BILI NI MASONI NI GLOBALISTI. dRUGO TOLIKO SMA PUTA OBJASNIO D AMI NEMAMO NIAKVE VEZE SA ,MASONHIMA NITI GLOBALICTIMA, CAK NISMO NI CLANOVI SVETSKOG SAVETA CRKVA NI EKUMENSLKO0G POKRETA.
TO STO SU PIRAMIDU USVOJILI GLOBALISTI, NISU POSTALI I EGIPCANI, TO JE NJIHOBVO STO NEMA VEZE SA eGIPTOM A JOS MANJE SA aDVENTISTIMA.

a to sto poitas xzasto smo izabrali bac ZEMLJU, a ne MARS?
E pa ovo je poitanje goidiune. Kakve vezer ima Mars sa misojom Crkve?
Nismo mi uopste izabrali zemlju kao ni ti, ovde smo rodjeni a nismo na Veneri.

Slike koje su upotrebljene kao ilustracije oznacavaju MISIJU CRKVE OVDE NA ZEMLJI i nemaju nikave veze ni primene na drugim planetama.
A to sto ste vi sujeverni pa u svemu vidite samo masonske znake, to nema veze sa Asventistima to je vas problem.

----------------------

kako to da i na dolaru,na svim reklamama na prodavnicama,casopisima stoji piramida(s Okom ili bez oka)vesti ste vi kamuflatori ali ja sam vest skaner sve vidim.

Vanhelksingu, sad si me dibidus razocarao sa kvalitetom tvoga prosudjinanja.
Coivece, kakve veze ima dola i oznake u trgovinama i robi. Ja ne proizvodoim dolare niti me iko pita sta o tome. Isto tako nisma trgovac, i kakve blage veze imaju Adventisti sa dolarima i trgovinskim oznakama robe?
Izvini brate, nemoj nas zamarati ovde svakim glupostima. Nisam ja ministar finacija niti tkovine da bih ti i na to ogovaro.

Sve najbolje
 
Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702

Ponovo si pokazao svoj bezobrazluk.
Nije to nikaikvo oko. Zasto ne citas sta pise ispod: GODINA EVANGELIZIRANJA SVETA.

Tri ruke koje su okreute prema globusu predstavljaju TROSTRUKU ANDJEOSKU VEST IZ OTKRIVENJE 14,6-12. KOJA TREBA DA S EOBJavi svetu.

Ali eto nevernik i u tome vidi nekakvu jeres, zato sto ima necistu savest koja ne razlikuje istinu od zablude.

----------------

Pazi ovo Masonska piramida a u piramidi planeta zemlja 3 sestice u obliku ruku rotiraju oko zemlje???sto smo videli u filmu.

TO SAMO MOZE DA bude samo u TVOJA GLUPOST, A JA SAM OBJASNIO STA TO ZA ADVENTISTE ZNACI STO NEMA VEZE SA MASONIMA, NEGO SA BIBLIJOM. Eto da si pokazao da ni u Bibliju ne verujes.

-------------

Bus hvali advente,klintonka,,Bush je clan kulta lobanje,mason i ostali, ima ta slika ovde na forumu a i u internetu.

MA TO TEBI SMETA STO BUS HVALI ADVENTISTE. KOME ON PRIPADA I STA VERUJE, AKO ISTA I VERUJE, TO NEMA VEZE SA adventistima, ONO STO JE REKAO, REKAO JE ISTINU I TA ISTINA TEBI NEDA MIRA. SVAKI NORMALNA I PAMETAN COVEK, AKO JE ISKREN I POSTEN PRIZNACE ONO STO JE I BUS REKAO O ADVENTISTIMA, TO U STAVRI CINJENICE GOVORE.
---------------


OVO JE ZNAK VANHELSINGA I NJEGOVE SINAGOGE
SADA NAM JER JASNO KOGA ON OVDER ZASTUPA I PROPAGIRA.

Sve najboje

Mikane vidim da si poceo da vices i pises krupnim slovima a i boju si promenio u crveno mora da si mnogo ljut?znam ja da istina boli.
to ti je za ono na (Krstarici)zaboravio si kako si me tamo vredjao,i kakve si mi sve gadosti govorio ti i glasnik seti se!

Smiri cu se malo jer je moderator da staf!!!

Vanhelksingu, sad si me dibidus razocarao sa kvalitetom tvoga prosudjinanja.
Coivece, kakve veze ima dola i oznake u trgovinama i robi. Ja ne proizvodoim dolare niti me iko pita sta o tome. Isto tako nisma trgovac, i kakve blage veze imaju Adventisti sa dolarima i trgovinskim oznakama robe?
Izvini brate, nemoj nas zamarati ovde svakim glupostima. Nisam ja ministar finacija niti tkovine da bih ti i na to ogovaro.

Sve najbolje

bas me briga ako si razocaran vazno je da ja i momci znamo vas top sikret a nadam se da su to i drugi videli jer diskusija je bila zestoka.

Cekam na odgovor zasto ste izbacili dva stiha iz simbola vere i kojim pravom,i zasto se posle toga nazivate hriscanima koji ne postuju kanonske zakone jedine i prave crkve koja je od apostola tekla i sacuvala sve kanone 2000g a vi ih menjate ko kako stigne.
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Не морамо више толико да се трудимо да људи виде ко су адвентисти, свако може да прелиста и упозна се са многим стварима у вези њих сада. Та деноминација не само да учи своје следбенике да је Библија мењана (кривотворена) као што муслимани тврде и не само што званично признају Алаха за свог бога, већ и у пракси доказују своје обожавање Алаха:

subotari klanjaju.jpg

Сигуран сам да их лепо уче како је то један исти бог, а то смо видели лепо од неколико чланова те деноминације на овој теми. Дакле, клањају се у џамији без икаквих проблема, ипак имају истог бога...али не сви.

Овде имамо причу на основу изјаве једног бискупа католичке цркве да хришћани треба да Бога зову Алах, док млади католички свештеник каже да не треба то да радимо.


Такође у снимку после видимо адвентистичког пастора који каже да не треба да Бога зовемо Алах, већ да је једино име за Спасење које нам је Бог објавио - Исус (Јешуа), што је исправно.


Дакле, свуда постоји апостасија - отпадништво и у све већем броју се врши припрема екуменистичког унијаћења пре зацарења антихриста. Мислите да лажем? Иста ствар се дешава и на муслиманској страни. Они хвале адвентисте и све њихове догме величају да су исправне, уче муслимане полако како се држи Сабат, а говоре како Ватикан држи до недеље као дана одмора, што све наводи на оно што сам почео да истражујем: да се полако свет припрема за увођење суботе од стране антихриста да би се преварили сви људи на планети како се враћамо Божијем закону. Ево и одломка са муслиманског сајта, а верујем да се то учи и уживо:

Seventh-Day Adventists


Who is this unique portion of the ‘people of the Book’ of which it speaks about so highly in the Honored Qur’an? There are a group of people known among the “People of the Book” as: “Seventh-Day Adventists”. Below is a brief description of what they believe. You compare what they believe and see, does it fit the description outlined in Sura 3:113-115? Is this the “portion” of the people of the book which are among the righteous?
Seventh-Day Adventists believe:
1. They serve One God [Allah] and that they do not attribute partners to Allah such as the Virgin Mary and other so-called adored saints. Injeel James 2:19 ‘Thou believest that there is one God; thou doest well…’

2. They believe in entire submission to Allah of their whole soul. (Injeel) Luke 10:27 ‘And he answering said, Thou shalt love the Lord thy God [Allah] with all thy heart, and with all thy soul, and with all thy strength, and with all thy mind; and thy neighbor as thyself.’

3. They do not serve Allah with idols or images, these are strictly forbidden. Exodus 20:4-5 ‘Thou shalt not make unto thee any graven image, or any likeness of any thing …thou shalt not bow down thyself to them, nor serve them: for I the LORD thy God [Allah] am a jealous God…’ Even though most Christians bow to images in their worship, this is strictly forbidden in their worship of Allah.


Оспоравају слике и кипове у хришћанству као и муслимани и називају их идолима.


4. Seventh Day Adventists believe in the Judgment of Allah and because they place much emphasis upon Bible prophecy, they know the investigative portion of the Judgment is now happening see: Taurat Daniel 8:14.

5. They believe that the seventh-day (the last day) of the week is the best day. They honor that day in worship of the Creator [Allah]. That day is called the “Sabbath” or “Rest Day” [Saturday]. The day called “Sabt” which means ‘stagnant’ in Arabic. They teach and follow all the commandments of Allah as given in (Taurat) Exodus 20:8-11 ‘Remember the sabbath day, to keep it holy. Six days shalt thou labour, and do all thy work: But the seventh day [Saturday] is the sabbath of the LORD thy God [Allah]: in it thou shalt not do any work, thou, nor thy son, nor thy daughter, thy manservant, nor thy maidservant, nor thy cattle, nor thy stranger that is within thy gates: For in six days the LORD made heaven and earth, the sea, and all that in them is, and rested the seventh day: wherefore the LORD blessed the sabbath day, and hallowed it.’ They believe that Allah is the creator and that He created the earth and all that is in it in six days and rested upon the seventh day.

‘Verily your Lord is Allah, who created the heavens and the earth in six days, and is firmly established on the throne (of authority), regulating and governing all things. No intercessor (can plead with Him) except after His leave (hath been obtained). This is Allah your Lord; Him therefore serve ye: will ye not Celebrate His praises?’ Sura 10:3 Yunus

Most Christians keep Sunday holy brought into the worship of the Creator through paganism many years ago by the Roman Catholic Church, but this is again rejected as forbidden by Allah.


Такође недељу називају паганском, потпуно се слажу и речи су им чак исте.


How should the Sabbath be kept? (Како се држи Сабат - субота?)



Just imagine to spend the entire day, the last day, (the seventh) of the week, the best day, in total dedication to Allah! To spend the day in worship and praise to Allah and to be with those who worship Allah, in fellowship and encouragement of one another. To set aside all business and worldly affairs, all distractions, to take the family to worship Allah and to spend time with each other perhaps in a quiet walk in nature. Truly this is a blessing few realize. Would this not include loving Allah with all the heart?

Keeping the Sabbath each week, reminds all believers that Allah is the Creator of this earth and all things therein. Keeping the Seventh Day of the week as Allah directed it keeps ever in mind that fact that we did not come from apes or evolution, but from the Creator of heaven and earth!


Lastly, these people are followers of Isa al-Masih (Christ the Messiah). The Honored Qur’an has very positive statements to make of those who follow Isa al-Masih (Christ the Messiah

‘Behold! Allah said: "O Jesus! I will take thee and raise thee to Myself and clear thee (of the falsehoods) of those who blaspheme; I will make those who follow thee superior to those who reject faith, to the Day of Resurrection: Then shall ye all return unto me, and I will judge between you of the matters wherein ye dispute.’ Sura 3:55 Aal-E-Imran

The reader is invited befriend a Seventh Day Adventist and learn more about this special portion of the Book which it refers to in the Honored Qur’an! You too will see that we are brothers. ("Видећеш да смо браћа")



Texts Copied from DivineIslam's Qur'an Viewer software v2.913
Bible texts taken from the King James Version
salahallah.com

Сигуран сам да се многи адвентисти неће сложити да имамо истог Бога, али велики део говори да имамо. Све то наводи на чињеницу да су многи запали у апостасију без обзира на деноминацију, а да ће се они који се са тим не слажу или сами склањати (излазити из "вавилона"), или ће их избацивати. Е, то је права црква која неће примити жиг звери и припадати "вавилону".
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Vanhelingu,

celo posle ppodne smejem se tvome pitanju: ":Zasto ste uzeli Zemlju, a niste Mars?"

Tek sad sam shvatio da vi nas uopste ne razumete kao da govorimo kineski.

Pre svega, masoni poticu iz 16 veka, a ljudi su ziveli hiljadama godina pre nijih.
Obilisk ne potice od masona, nego od Egipcana. Ima ih vise u Rimu, nego u Egiptu.
Cak je i u Konstantinopolju 390. godine imperator Teodosiuje podigao jedan u hgipodromu.

Ako odes na Novo grobljhe u Beograda, a ja sam ga posetio, nacices ih stotine.
Da li mislis da je toliki borj pravoslavaca postao masonima? Postoje opsti znaci i simboliu koje neko moze da sloupotrebi,
ali to ne znaci da ljudi koji su ih i pre toga upotrebljavali ce prestati da ih korist.

Pitanj upotrebe Globusa. Vi ste opsednuti sa masonima, ali Globus nije masonski, nego narodni koji predstavlja celu ovu planetu i sve ljude na njoj, a ne samo masone. To sto ga masoni zloupotrebljavaju i krivo prikazuju, nema nikakve veze sa ostalim ljudima.

Posto je Adventisticka Crkva internacionalna Crkva kojoj pripadaju svi narodi rase i kulture, onda kad se stavi Globus to je znak da se ta poriuka odnosi na ceo svet, sve narode.

Tako je Autor casopisa Ministry, stavio krst iznad kojega je stavio globus. Vi ste zamislisli da je to masonsko oko. Ma kakvo oko to je urednik zamislio kako krst i Hristovo ucenje treba da se prosiri po svemiu svetu. To cak i pise ispod toga, ali vi to ne primecujete, niti razumete o cemu mi govorimo. Takve ilustracije nemaju bvas nikakve veze sa masonerijom.

Globus koji se postavlja u dvorani gde se odrzava Glavni sabor Crkve godinam ubvek se postavlja. To nema bas nikakve veze sa masonim ,nego jednostavno Globus predstavlja celu nasu planet. Dok je bio manji broj Adventista u svetu, na tom globusu bile su oznacene sve crkve svaka sa jednom lapicom koja svetli. Tako svako moze da vidi u kojim predelima sveta Adventisticka crkva propoveda i ima vernike.
Medjutim, posto u poslednje vreme Crkva veom brzo napreduje, u nekim gradovima ima i po 40 adventistickih crkav pa je nemoguce na tako malom Globusu sve ih uplaniti, zate se isticu samo pokrajinslke uprave, i unije, kao i institucije: najznacajnije skole, bolnice itd.

Ti pitas, zasto ste izabrali bas Zemlju, a niste Mars? Otkuda ti pade napamet takvo pitanje?
Pa ne zivimo mi na Marsu nego na Zemlji. A Nismo je, mi ni izabrali nego smo slucajno na njoj rodjeni.
A kad bismo stavili sliku Marsa, sta bi to znacilo? Bas nista. Ovako i dete vidi da se radi o celoj nasoj planeti po kojouj su rasejeni nasi vernici, misonari, lekari, humanitarni radnici, pokrajinske uprave i drugo.

Zanimljivo je kad je otvaranje Glsavnog sabora Crkve. Tada taj Globvos obavijen je svetloscu hiljada predstavnistva Cerkve.
Dolaze delegacije iz svih zemalja sveta, obicno nose zastavu svoje zemlje i sto veci broj je u narodnim nosnjama, jer su predstavljene razne kulture i narodnposti.

Tako isto kad je rec o misisji Crkve, onda se moze postaviti Globus, jer Crlkva deluje u celom svetu u svim zemljama i ostrvima.

Da li ste vec jednom razumeli, da nasa upotreba Globusa nerma bas nikakve veze sa masonskim magicnim okom, to i dete moze da uoci.


Sve najbolje
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Advntisti - Razotkrivenje 1,1

......Mikane vidim da si poceo da vices i pises krupnim slovima a i boju si promenio u crveno mora da si mnogo ljut?znam ja da istina boli.
to ti je za ono na (Krstarici)zaboravio si kako si me tamo vredjao,i kakve si mi sve gadosti govorio ti i glasnik seti se! .....
Evo našao sam brate ! Forum KRSTARICE, pa se i tu ljudi mogu upoznati sa naravi Adventista, mada ja sam više voleo da smo se upoznali sa NAUKOM ADVENTNE CRKVE zato sam i dao ovaj moj post:
Jovan 2 :
[SUP]2[/SUP] А позван беше и Исус и ученици Његови на свадбу [SUP]3[/SUP] И кад неста вина, рече мати Исусова Њему: Немају вина....
Jer ipak smatram da nam je BIBLIJSKA NAUKA merodavnija u oceni Adventističke Crkve nego sami Adventisti. Govori i to o ASD, apsolutno, ali na to uvek Adventisti mogu odgovoriti: ‘’To nisu Adventisti, već ubačeni špijuni i masoni koji su infiltrirani u našu Crkvu, kako bi je brukali svojim ponašanjem....’’.
Dok za nauku ne mogu imati nikakav izgovor. Tj. mogu : ‘’To je vaše pogrešno i krivo tumačenje Biblije, a naše tumačenje je jedino pravo i istinito na Svetu.....’’. Ali tu bar nemaju izgovor, već imamo svoje oči, mozak i Bibliju, pa lako to možemo proveriti !
Dok da li je neko Adventista ili ubačeni špijun u Adventnu Crkvu veoma teško.

Ali nažalost Adventisti spamovanjem, stalno beže od raspravljanja na temelju Pisma i njihovih nauka, a ima ih još dosta koje nismo do kraja izanalizirali ! A neke ni pipnuli.

Pozdrav
 
Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702

Pise Mikan:Zanimljivo je kad je otvaranje Glsavnog sabora Crkve.( koji bre glavni sabor crkve?galvni sabor crkve moze biti samo po sazvanju maticne crkve od apostola!! ko va dade to pravo upotrebljenja SABOR bez razresenja apostolske jedine crkve?) Tada taj Globvos obavijen je svetloscu hiljada predstavnistva Cerkve.(ma nemoj!! jedina crkva ima skoro dve milijarde!!hriscana ko ste vi saka jada da sazivate sabor?)
Dolaze delegacije iz svih zemalja sveta, obicno nose zastavu svoje zemlje i sto veci broj je u narodnim nosnjama, jer su predstavljene razne kulture i narodnposti.(Jel su to one delegacije iz ASIZI??)

Tako isto kad je rec o misisji Crkve, onda se moze postaviti Globus, jer Crlkva deluje u celom svetu u svim zemljama i ostrvima.(ta nemojte kasti molicu lepo!!u jedinoj apostolskoj crkvi stoji Krst vec 2000g a i dan danas stoji i nema nikakvog Globusa koji ukazuje na globalizaciju cele planete)

Da li ste vec jednom razumeli, da nasa upotreba Globusa nerma bas nikakve veze sa masonskim magicnim okom, to i dete moze da uoci.(Oooooo kako da nismo razumeli,jos kako smo razumeli bratko Mikane! u poslednje vreme se cesto pokazuje globus a hrist i Krst je otiso u zaborav svi tolko i pricaju o globusu i globalizaciji.Dali uopste znas otkuda se rodi rec glob-alizacija???)

Kako tebe nije jasno da lucifer povlaci poslednji potez pred SAHMATOM!

MIkane bratko ja cekam!!!

Ovo je pravoslavna simbol vera koji je donesen u nikeji obrati paznju gde pise (NE STVORENOG)dok vi tvrdite da je Isus arhandjel Mihail,a Mihail je stvoren on je sluga-general-glasnik,a isus je Gospod i Bog nas prikane!

SIMBOL VERE

Verujem u jednog Boga, Oca, Svedržitelja, Tvorca neba i zemlje i svega vidljivog i nevidljivog.
I u jednog Gospoda Isusa Hrista, Sina Božjeg, Jedinorodnog, od Oca rođenog pre svih vekova; Svetlost od Svetlosti, Boga istinitog od Boga istinitog, rođenog, ne stvorenog, jednosušnog sa Ocem, kroz koga je sve postalo;
Koji je radi nas ljudi i našega spasenja sišao s nebesa, i ovaplotio se od Duha Svetoga i Marije Djeve i postao čovek;
I Koji je raspet za nas u vreme Pontija Pilata, i stradao i pogreben;
I Koji je vaskrsao u treći dan po Pismu;
I Koji se uzneo na nebesa i sedi s desne strane Oca;
I Koji će opet doći sa slavom, da sudi živima i mrtvima, njegovom Carstvu neće biti kraja.
I u Duha Svetog, Gospoda, životvornog, Koji od Oca ishodi, Koji se sa Ocem i Sinom zajedno poštuje i zajedno slavi, Koji je govorio kroz proroke.
U jednu, svetu, sabornu i apostolsku Crkvu.
Ispovedam jedno krštenje za oproštenje grehova.

Čekam vaskrsenje mrtvih.
I život budućeg veka. Amin.

Ove dve najvaznije stvari su ukinute zbog vase dogme o Mihailu.

Dok mi ne das iskreni odgovor necu se smiriti..............Jer dok mi nedas odgovor nikad necu poverovati da verujete u trojstvo kako kazete!!!

Mikane da te podsetim malo! ja sam jedan od njih!!!

Pre svega bi se zahvalio Bogu za sva njegova dela, što nas trpi ovakve kakvi smo, a naročito za Njegovu žrtvu na krstu, i otkup naših greha! Hvala Mu na tome u svu večnost.

Još samo da pozdravim sve forumaše stihom i idemo:
Галатима 1!
6. Чудим се да се тако одмах одвраћате на друго јеванђеље од Оног који вас позва благодаћу Христовом,
7. Које није друго, само што неки сметају вас, и хоће да изврну јеванђеље Христово.
8. Али ако и ми, или анђео с неба јави вам јеванђеље другачије него што вам јависмо, проклет да буде!
9. Као што пре рекосмо и сад опет велим: ако вам ко јави јеванђеље другачије него што примисте, проклет да буде!
10. Зар ја сад људе наговарам или Бога? Или тражим људима да угађам? Јер кад бих ја још људима угађао, онда не бих био слуга Христов.
11. Али вам дајем на знање, браћо, да оно јеванђеље које сам ја јавио, није по човеку.
12. Јер га ја не примих од човека, нити научих, него откривењем Исуса Христа.

Prva u nizu je tema o SUBOTI.
O njoj je puno rečeno, pa ne bih dužio, ali kada se analizira kompletan Novi Zavet vidi se da su subotu držali Jevreji, a nedelju Hrišćani.
A istoriski dokazi – nisu BIBLISKI, tako da me to ne interesuje, jer nije Božja reč, već ljudska. Šta više vrlo često su i oprečna!
A i zašto bi ih uzimali u razmatranje kada imamo nepogrešivu Božju reč!
Imate i stihove za Analizu – Kološanima 2,16.17; Rimljanima 14, 4-6; Galatima 4, 10.11; Marko 2, 27 ...............

Imate postove od NEA – on je odlično izanalizirao SUBOTU i NEDELJU! Pa pogledajte! Osnova je da je Subota bila data Jevrejima a nedelja Hrišćanima – sa tom razlikom da su Jevreji bili obavezni svetkovati subotu, jer ko je ne bi svetkovao bio bi kamenovan, dok kod svetkovanje nedelje za Hrišćane – nije obaveza već preporuka. Jer iznad nedelje je ljubav. Odnosno ljubav pokriva sve grehe. Greh je ne svetkovati nedelju, ali ako ste 100 % ispunjeni ljubavlju – oprostiće vam se taj greh.

Krstarica!
 
Poslednja izmena od urednika:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Wanhelsing i ostali.

Mene licno ne zanima koliko ce Adventista otici u Ekumenizam, da li ce praviti kompromise sa ovom ili onom crkvom, ili klanjati se neznam kome, jer takvih pojava ce biti, i Ellen White upravo govori o tome da ce cele lokalne crkve otpadati od Boga odnosno da u njima nece biti ni jedan spaseni vernik.
Cinjenica o kojoj govori i Alberto Rivera u svojoj knjizi Vatikanske ubice je upravo ta, da je Adventisticka crkva bila jedna od prvih u kome su ubaceni Jezuiti sa ciljem da podrivaju samu organizaciju i rukovodstvo crkve.
Moj stav je da nikada cela crkva nece biti spasena, vec samo oni koji stvarno zive onako kako ispovedaju.

U bibliji postoji jedan izraz OSTATAK kada se govori o maloj grupi vernih u odnosu na ceo svet ili crkvu kao takvu:

"И послије ћу излити дух свој на свако тијело, и прорицаће синови ваши и кћери ваше, старци ће ваши сањати сне, младићи ће ваши виђати утваре.И на слуге ћу и на слушкиње у оне дане излити дух свој;И учинићу чудеса на небу и на земљи, крв и огањ и пушење дима.Сунце ће се претворити у таму и мјесец у крв прије него дође велики и страшни дан Господњи.И сваки који призове име Господње спашће се; јер ће на гори Сиону и у Јерусалиму бити спасење, као што је рекао Господ, и у остатку који позове Господ" ( Joilo 2. 28 - 32 )

U ovome je sadrzana sustina problema globalnog Adventizma kao takvog, i svih drugih crkava.

Takodje u bibijskoj terminiologiji postoji pojam otpada koji ce se desiti u poslednje vreme u okrilju crkava, gde ce jedni otici na jednu stranu, a ostali prihvatiti Adventnu vest i ostati u veri i iscekivanju Hristovog dolaska.
Ja licno verujem da ce se ovaj otpad ili takozvano resetanje dogoditi i unutar Adventizma kao prave Bozje crkve, u kome ce pre kraja vremena milosti Bog odvojiti kukolj od psenice, gde ce jedna odredjena grupa otici u svet pa prema tome i prihvatiti zakone koji ce proisteci iz Vavilona, dok ce druga primiti Silu Svetoga Duha i izaci sa poslednjom porukom milosti svetu i vescu o skorom Hristovom dolasku u slavi

Prema tome, svo vase prilaganje razlicitih fotografija ili dokaza protiv Adventizma padaju u vodu, jer ne poznajete hronologiju buducih dogadjaja, niti teznju sotone da diskredituje i unisti Bozji narod - Ostatak.



Dakle vi radite posao Sotone neprijatelja i ako toga niste svesni, ali to je tako.

Neka vam Gospod pomogne da vam se otvore oci, jer je ocigledno da radite na rusenju njegovog carstva..
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Istina VS laž

Wanhelsing i ostali.

Mene licno ne zanima koliko ce Adventista otici u Ekumenizam, da li ce praviti kompromise sa ovom ili onom crkvom, ili klanjati se neznam kome, jer takvih pojava ce biti, i Ellen White upravo govori o tome da ce cele lokalne crkve otpadati od Boga odnosno da u njima nece biti ni jedan spaseni vernik.
Cinjenica o kojoj govori i Alberto Rivera u svojoj knjizi Vatikanske ubice je upravo ta, da je Adventisticka crkva bila jedna od prvih u kome su ubaceni Jezuiti sa ciljem da podrivaju samu organizaciju i rukovodstvo crkve.
Moj stav je da nikada cela crkva nece biti spasena, vec samo oni koji stvarno zive onako kako ispovedaju.
Verujem da te neinteresuje. Važno je sebe spasiti.

Ali kako ćeš spasiti sebe kada Pismo izričito zabranjuje da se prekraja, a ti:

1. Em što braniš uporno te jeresi, em
2. Što govoriš da su te jeresi od Boga i da je Bog podigao jedino tu Crkvu da bi prenelo ostatku Sveta sve te jersi koja tvoja Crkva zagovara a ti je zdušno braniš i reklamiraš.


U bibliji postoji jedan izraz OSTATAK kada se govori o maloj grupi vernih u odnosu na ceo svet ili crkvu kao takvu:

"И послије ћу излити дух свој на свако тијело, и прорицаће синови ваши и кћери ваше, старци ће ваши сањати сне, младићи ће ваши виђати утваре.И на слуге ћу и на слушкиње у оне дане излити дух свој;И учинићу чудеса на небу и на земљи, крв и огањ и пушење дима.Сунце ће се претворити у таму и мјесец у крв прије него дође велики и страшни дан Господњи.И сваки који призове име Господње спашће се; јер ће на гори Сиону и у Јерусалиму бити спасење, као што је рекао Господ, и у остатку који позове Господ" ( Joilo 2. 28 - 32 )

U ovome je sadrzana sustina problema globalnog Adventizma kao takvog, i svih drugih crkava.

Ovde Joilo opisuje DVA događaja:

1. Poslednje dane. To su događaji koji se još nisu desili. A iz ovog stiha se ne može zaključiti da li je u pitanju Crkva ili pojedinci. Meni ovi stihovi više deluju kao da se odnosi na pojedince koji neće biti okupljeni u jednoj Crkvi. Već oni koji će poslušati savet iz Otkrivenja 18,4.

2. Opisuje događaje iz PEDESETNICE.


Takodje u bibijskoj terminiologiji postoji pojam otpada koji ce se desiti u poslednje vreme u okrilju crkava, gde ce jedni otici na jednu stranu, a ostali prihvatiti Adventnu vest i ostati u veri i iscekivanju Hristovog dolaska.
Ja licno verujem da ce se ovaj otpad ili takozvano resetanje dogoditi i unutar Adventizma kao prave Bozje crkve, u kome ce pre kraja vremena milosti Bog odvojiti kukolj od psenice, gde ce jedna odredjena grupa otici u svet pa prema tome i prihvatiti zakone koji ce proisteci iz Vavilona, dok ce druga primiti Silu Svetoga Duha i izaci sa poslednjom porukom milosti svetu i vescu o skorom Hristovom dolasku u slavi

Prema tome, svo vase prilaganje razlicitih fotografija ili dokaza protiv Adventizma padaju u vodu, jer ne poznajete hronologiju buducih dogadjaja, niti teznju sotone da diskredituje i unisti Bozji narod - Ostatak.
Ne neznamo ! Samo Adventisti znaju HRONOLOGIJU BUDIĆIG DOGAĐAJA, jer slušaju EGW i šarene Adventističke knjigice. A mi pošto imamo samo Bibliju i jedinjo nju čitamo smo hendikepirani i nemamo toliko mnogo informacija kao vi Adventisti.

Dakle vi radite posao Sotone neprijatelja i ako toga niste svesni, ali to je tako.
Jes, jes. Kako da ne. A ČITAOCI OVIH POSTOVA NEK PROCENE KO RADI POSAO SOTONE NEPRIJATELJA !?
Da li Adventisti ili mi istiniti Hrišćani. Da li vi koji zagovarate da je ŽIG ZVERI NEDELJA i da se od toga trebamo čuvati u poslednjim danima !
Ili mi koji zagovaramo da je to nešto što ćemo morati primiti na desnu ruku ili čelo (najverovatnije neki čip ili biometrijski podatak ili ko zna šta) a ko to odbije NEĆE MOĆI NIŠTA KUPITI NI PRODATI a najverovatnije i proganjan i ubijen. A da to nikakve veze nema ni sa NEDELJOM ni sa bilo kojim drugim danom, jer nas je Hrist oslobodio od bilo kog dana za držanje.


Neka vam Gospod pomogne da vam se otvore oci, jer je ocigledno da radite na rusenju njegovog carstva..
Tako da je ovo stari, izlizani i otrcani Adventistički (sotonin) trik, jer se i on pretvara u anđela svetlosti ne bi li zavarao mnoge.

Mi ne radimo u rušenju GOspodnjeg Carstva, to je tvoj napad kao najbolja odbrana, već nedozvoljavamo da se biblijska
laž pretvara i širi u biblijsku istinu.

Pozdrav:
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Wanhelsing i ostali.

Mene licno ne zanima koliko ce Adventista otici u Ekumenizam, da li ce praviti kompromise sa ovom ili onom crkvom, ili klanjati se neznam kome, jer takvih pojava ce biti, i Ellen White upravo govori o tome da ce cele lokalne crkve otpadati od Boga odnosno da u njima nece biti ni jedan spaseni vernik.
Cinjenica o kojoj govori i Alberto Rivera u svojoj knjizi Vatikanske ubice je upravo ta, da je Adventisticka crkva bila jedna od prvih u kome su ubaceni Jezuiti sa ciljem da podrivaju samu organizaciju i rukovodstvo crkve.
Moj stav je da nikada cela crkva nece biti spasena, vec samo oni koji stvarno zive onako kako ispovedaju.

Позиваш се Алберта Риверу? Знаш ли шта он каже? Оно што сам ја почео да истражујем. Нашао сам снимак где јасно каже да је ова прича о суботи велика превара и да ви служите да преварите свет. Хоћеш снимак? Слушај пажљиво, па сам донеси закључак. А што се тиче Алаха, видели смо да сви адвентисти на овом форуму сем тебе признају Алаха. Да ли и ти кажеш да је наш Бог Алах? Да ли је исти Бог у питању?

<font size="3"><span style="font-family:arial narrow;"><span style="color: rgb(0, 0, 128);">

Све се ради да људи не мисле на антихриста и његово зацарење, а то се ради скретањем пажње са оваквим саблазнима какву ви заступате. А Ватикан већ припрема проглашење суботе иако се говори тренутно о недељи. Јасно се потврђује оно што сам напипао. Време ће показати, а много доказа срећем јер истражујем. Велика је обмана у питању.
 
Poslednja izmena od urednika:
Natrag
Top