Adventisti

Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Не морамо више толико да се трудимо да људи виде ко су адвентисти, свако може да прелиста и упозна се са многим стварима у вези њих сада. Та деноминација не само да учи своје следбенике да је Библија мењана (кривотворена) као што муслимани тврде и не само што званично признају Алаха за свог бога, већ и у пракси доказују своје
ожавање Алаха:

Postovanje barte Adrisane,
poznat si na forumu da ubicno mutis i lazno predstavljas druge hriscane pa taiko i sada.
Izneo si dosta materijala koji naravno pogresno tumacis ali nisi ostavio nijedan LINK da ljudi mogu da provere da li je to istina i o cemu se radi, a znas da je to jedno od pravila foruma. Zasto tako radis? Gde su ti linkobvi? Pokusavas da zamutis cistu vodu. Kako te nije sramoita, da izjavis da Adventisti uce da je Bibliuja menjata i krivotvoirena? To je cista laz.
Ebvo kako Adventisti veruju u Bibliju:


Sveto pismo
Sveto pismo, Starog i Novog zavjeta je pisana Božja riječ data božanskim nadahnućem preko svetih Božjih ljudi koji su govorili i pisali onako kako ih je pokretao Sveti Duh. U ovoj Riječi Bog je povjerio čovjeku znanje potrebno za spasenje. Sveto pismo je nepogriješivo otkrivenje Njegove volje. Ono je mjerilo karaktera, ogled iskustva, autoritativni tumač doktrina i pouzdana zabilješka o Božjim djelima u istoriji.
(2. Petrova 1,20.21; 2. Timotiju 3,16.17; Psalam 119,105; Priče 30,5.6; Isaija 8,20; Jovan 17,17; 1. Solunjanima 2,13; Jevrejima 4,12)

Eto braco hriscsani, posle ove zvanicne izjave kako Adventisti veruju u Bibliju, uverili ste se da nas cenjeni brat Adrian, ne znamo iz goga razloga, izvrce istinu i pokusava da lazno predstavi Adventiste.

Svima zelim pa i Adrianu, sve najbolje
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Позиваш се Алберта Риверу? Знаш ли шта он каже? Оно што сам ја почео да истражујем. Нашао сам снимак где јасно каже да је ова прича о суботи велика превара и да ви служите да преварите свет. Хоћеш снимак? Слушај пажљиво, па сам донеси закључак. А што се тиче Алаха, видели смо да сви адвентисти на овом форуму сем тебе признају Алаха. Да ли и ти кажеш да је наш Бог Алах? Да ли је исти Бог у питању?

<font size="3"><span style="font-family:arial narrow;"><span style="color: rgb(0, 0, 128);">

Све се ради да људи не мисле на антихриста и његово зацарење, а то се ради скретањем пажње са оваквим саблазнима какву ви заступате. А Ватикан већ припрема проглашење суботе иако се говори тренутно о недељи. Јасно се потврђује оно што сам напипао. Време ће показати, а много доказа срећем јер истражујем. Велика је обмана у питању.

Ти причај шта хоћеш о мени, ДОКАЗИ су веома чврсти. Ја не измишљам из главе и не следим неке "пророке" као ти, а поготову нећу признати да ми је Бог Алах, као ти.
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Odgovor Adrianju broj 2.

Не морамо више толико да се трудимо да људи виде ко су адвентисти, свако може да прелиста и упозна се са многим стварима у вези њих сада. Та деноминација не само да учи своје следбенике да је Библија мењана (кривотворена) као што муслимани тврде и не само што званично признају Алаха за свог бога, већ и у пракси доказују своје обожавање Алаха:

Adrian na sva usta osudjuje Adeventiste da veruju da je Alah Bog.

Allah je na arapskom jeziku ime BOGA. Nije to nekakav novi, krivi Bog, nego je to Bog Stvoritelja.

Ovde imam pri ruci nekoliko prevoda imenice Allah:
"Allah name of God among Muslims." Alah je ime Boga medju muslimanima. Dictionaray of Curent Engish

"Allah, the Muslim name of the Suprim Being." Alah je ime Vrhovnog Buca za Muslimane. Webster Dicionadry

"Alah, Bog, pravi Bog" Vujaklija, Recnik stranih reci i izraza.

Prema tome, imenica Alah oznacava pravog Boga na arapskom jeziku.

Sasvim je drugo pitanje kako ljudi shvataju, razumevaju i zamisljanju tog Bog.

Mi hriscani verujemo da se on sastroji od Tri Lica. Jevreji i drugi veruju da je samo jedan.

Mi verujemo da je Isus Bog, mnogu ljudi to ne veruju, a ne veruju ni neki od hriscana (Jehovini svedoci).

Mi verujemo da je Sveti Duh licnost, Jehovine svedoci to ne veruju a nazivaju se hriscanima.

Isto tako, Muslimani veruju u Isusa Hrista, ali nemojmo se varati, nije to onaj Hristos koji je utelovljen, ziveo, razapet, vaskrsaose i uzneo na Nebo. Nije to Hristo Bog, nego je on za njih Marijin sin i prorok. Ovo verovanje, iako je nakaradno, daje odlicnu priliku da misionarima da otpocnu razgovor sa muslimanom i da mu iznecu celu istinu o Hristu i hriscanstvu.

Materijal koji je Adrian izneo, a on to sakriva, je u kom su iznete dodirne tacke verovanjja muslimana i hriscana.
Taj materijal pripremila je grupa Adventistickih misionara koji rade u islamskim zemljama.
Izdvojena su verovanja koja se mogu povezati sa muslimanskim verovanjem, a sto cini bazu da se misionar priblizi muslimanu i pomocu tih dodirnih tacaka, koje nisu uvek stoprocentno identicne sa hriscanskim, moze zapoceti razgovor o veri. To vi koji nemate pojma o stranoj misiji nikako ne mozete razumeti, jer ni ne znata sta je to.

Adrian je prikazao dzamiju i ljude kako se klanjaju, a naravno nije objasnio o cemu se radi. To mogu biti rasliciti slucajevi.

Prvo, u jendoj zemlji odza je prihvatio hriscanstvo i sa njim cela njegoiva zajendica, i dzamiju pretvorili u crkvu. Sve su primili hriscansko, osim jednoga: Za njih je hula da nelko udje u bogomolju sa cipelama. Oni kazu sa tim sipelama svugde gazimo i po djubretu i izmetu, pa zar ces to izneti pred svetog Boga. Za njih je ostaolo i dalje da pre ulaska u crkvu svako sine obucu. Sta mislite da li je to greh? Svakako da nije. Jer Gospod je rekao Mojsiju: "Skini ubucu svoju jer je mesto gde satojis sveta zemlja." Tamo gde se Bog javi to je svetinja, i eto muslimani se drze biblijskog uputstva.

Pogledajte prilog 32138Jedanom drugom odzi, tri puta u snu receno je da pozove adventistickog misionara da mu objasni istinu o Drugom Histovom dolasku. Odza je poslao poslanika da dozove miusionara. U tom podrucju slucajno je bio urednig glavnog crkvenog casopisa, Dzonson, koji je moj komsija, on i mladi misonar posli su da poset odzu. Primio ih je kao nebeske izaslanike. Kad su mu objasnili evandjeosku poruku u Drugom Hristovom dolasku, zamolio ih je da prenoice kod njega a sutradan bio je petak, kad su muslimani dosli na molitvu Odza je presatvaio goste vernicima i rekao da oni imaju nebesku poruku za njih. Tako je Dzonson govorio o Drugom Hristovom dolasku u dzamiji.
Ako nekad naidjete na ovakve izvestaje o radu misoionara i islsamsik zamljama, u njima obicno nema imena ljudi niti mesta u kojima zive, a to je iz razloga da budu zasticeni, jer bi se moglo desiti da ih muslimaniu pobiju i spale.

Pre tri subote u nasoj crkvi govorio je dr teologije koji je rodjen i postao hriscanin u Iranu. Kada je rkao da je krsten kao hriscanina, on kaze, najpre je njegov otac bacio na njega svoje cipele, a to znaci da ga se odrice i da mu je postao neprijatelju. Cela rodbina je skocila na njega i tukli su ga dok nije izgujbio svet i u takvom stanju izbacili su ga na ulicu. On kaze cudo je Bozje da sam preziveo. Zavrsio je teologiji u doktorat i sada je profesor na teoloskom fakultetu. Takodje je rako da njegov rodjeni brat i njegov rodjak, koji su prvi poceli da ga biju, jednom su dosli kod njega i rekli:
Ili si ti postao manijak i dusevni bolesnik, ili zaista imas ono sto je korisno a sto mi jos nismo upoznali. Ako imas istinu, govori! Poceli su proucavanje Biblije koje je trajalo pola godine. Oba su prihvatili Hrista i hriscanstvo i danas su pastori u Adventistickoj crkvi.
Tesko je, a cesto i opasno, raditi sa muslimanima, ali i medju njim ima dece Bozje koja cekaju vest istine koju smo mi hriscani duzni da im odnesemo.

Eto u ovim primerima pokazao sam kako se Adventisti mole Bogu sa muslimanima pa cak i u dzamijei
Slika koju je Adrian prikazao nije jasna, jer se ne zna o cemu se radi. Trebao je dati link

Svima zelim sve najbolje
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Adrian BG: Не морамо више толико да се трудимо да људи виде ко су адвентисти, свако може да прелиста и упозна се са многим стварима у вези њих сада. Та деноминација не само да учи своје следбенике да је Библија мењана (кривотворена) као што муслимани тврде и не само што званично признају Алаха за свог бога, већ и у пракси доказују своје
ожавање Алаха:

Postovanje barte Adrisane,
poznat si na forumu da ubicno mutis i lazno predstavljas druge hriscane pa taiko i sada.
Izneo si dosta materijala koji naravno pogresno tumacis ali nisi ostavio nijedan LINK da ljudi mogu da provere da li je to istina i o cemu se radi, a znas da je to jedno od pravila foruma. Zasto tako radis? Gde su ti linkobvi?

Kome je poznat Adrian na forumu kao neko ko muti, lažno predstavlja druge Hrišćane ?

Da li je to samo subjektivna ili proizvoljna konstatacija ili imamo i ARGUMENTE ZA TO.
Evo pozivam SVE FORUMAŠE, koji se slažu sa ovom Mikinom konstatacijom, da se jave i potvde je !
Ja odmah mogu reći da takav utisak nisam stekao. Već da čovek odlično poznaje Bibliju i pravilno je tumači. Barem ono što ja poznajem.
Pokusavas da zamutis cistu vodu. Kako te nije sramoita, da izjavis da Adventisti uce da je Bibliuja menjata i krivotvoirena? To je cista laz.

Pa kako sam ja razumeo to je Laodikeja rekao. Ne da je Biblija krivotvorena, već zbog pogrešaka kod prepisivanja više nije pouzdana, i stoga su Adventisti pribegli štampanju svoje Biblije – CWV.

Ebvo kako Adventisti veruju u Bibliju:

Sveto pismo
Sveto pismo, Starog i Novog zavjeta je pisana Božja riječ data božanskim nadahnućem preko svetih Božjih ljudi koji su govorili i pisali onako kako ih je pokretao Sveti Duh. U ovoj Riječi Bog je povjerio čovjeku znanje potrebno za spasenje. Sveto pismo je nepogriješivo otkrivenje Njegove volje. Ono je mjerilo karaktera, ogled iskustva, autoritativni tumač doktrina i pouzdana zabilješka o Božjim djelima u istoriji.
(2. Petrova 1,20.21; 2. Timotiju 3,16.17; Psalam 119,105; Priče 30,5.6; Isaija 8,20; Jovan 17,17; 1. Solunjanima 2,13; Jevrejima 4,12)

Eto braco hriscsani, posle ove zvanicne izjave kako Adventisti veruju u Bibliju, uverili ste se da nas cenjeni brat Adrian, ne znamo iz goga razloga, izvrce istinu i pokusava da lazno predstavi Adventiste.
To je samo JEDAN STOTI deo onog što Adventisti veruju, zagovaraju i uče druge. Ima puto toga što oni kriju kao zmija noge.
Evo npr. jedne stvari:
Kako Adventisti gledaju na DRUGI BRAK kod svojih vernika !?

Znači ne iznosi Miko ono što je istinito i ispravno kod Adventista, jer za to nećete biti osuđeni, već ono što je laž i izvitoperena Božija reč !


Svima zelim pa i Adrianu, sve najbolje
Hvala u Adrianovo ime i svih ostalih kojima želiš SVE NAJBOLJE.
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
quote_icon.png
Prvobitno napisao Mika32
Pokusavas da zamutis cistu vodu. Kako te nije sramoita, da izjavis da Adventisti uce da je Bibliuja menjata i krivotvoirena? To je cista laz.

"Deo ovog teksta je falsifikat, jer tekstove u zagradi su stavljali uglavnom kasniji prepisivaci

Ponavljam, stvar je u različitim prevodima i prepisivačima koji su kasnije dodavali pojedine reči u skladu sa svojim verskim uverenjima misleći da se to podrazumeva, i nije bitno na kom jeziku je takav tekst nastao, Jevrejskom, Grčkom, Latinskom, itd, jer je reč o autografima koji su nastali nakon originala."

Ово каже Лаодикеја, а део мога одговора је:

Каква верска убеђења и глупости? По тој тврди ниси ништа бољи од муслимана који тврди исту ствар. Са оригиналног грчког и хебрејског је свуда исто превођено, а ако човек прихвати ову твоју оптужбу, онда цела Библија нема смисла јер је КРИВОТВОРЕНА (по вама) јер ми онда не знамо где су се све мењали текстови. Ти тврдиш да су и у Старом (Језекиљ) и Новом завету мењане неке реченице. Занимљиво, и то баш тамо где вама одговара. Исти случај као са "сведоцима".

Схваташ ли ти шта заступаш? Или си толико огрезао у учења те сектурине која вас овакве ствари учи? Све ми је јасно, не треба ми више никакав одговор. Није ни чудо што признајете Алаха, сад можете да читате Куран, јер Библија није лепо преведена, додаване су речи у складу са жељом појединца и сл. Ово још нисам знао да вас уче, али
и то изађе на површину.

Немој да причаш да сам лажов када све стоји записано, људи нису слепи. А ти мене вређај колико хоћеш, а поред тога настави слободно да заступаш теорију да је твој бог Алах, немам ништа против. То кажу и они адвентисти који без проблема клањају у џамији.
Вама је битан превод речи, а ваш пастор каже да Алах није наш Бог. И ко је луд, а ко збуњен? Дакле, има вас који заступате те ствари (као што муслимани тврде да је Исус муслиман), а има верних адвентиста који се никада неће сложити да се ради о истом Богу и Исусу. Ево и вашег часописа где се све јасно види из вашег угла (21 страна):

http://www.andrews.edu/focus/archives/2009-3-focus-web.pdf

А шта каже апостол?

4. Јер ако онај који долази другог Исуса проповеда ког ми не проповедасмо, или другог Духа примите ког не примисте, или друго јеванђеље које не примисте, добро бисте потрпели. (2.Коринћанима 11)

Дакле, не ради се о истом Исусу, а самим тим ни о истом Богу. Други Исус је проповедан, други Дух је у питању, други Бог је у питању.

 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
ZBOG CEKA NAS NASA BRACA HRISCANI NE RAZUMEJU?

Kad govorimo o verovanju i misionskoj delatnosti Crkve kao da govorimo stranima jezikom, nasa braca nas ne razumeju. Zasto?

Evo zasto. Ja sm rodjen i odrastao u pravoslavnoj crkvi, i dnas ponekad kad imam priliku odem na liturgiju u crkvi. Nikad nisma cuo da je u Crkvi ista receno o duznosti Crkve u odnosu na svet. Mozda je nekad i receno o duznosti prema susedima, ali o ulozi Crkve u svetu nije. Sve druge hriscanske crkve, ukljucijuci i Katolicku, salju svoje misionatre u strane zemlje, ali ne i Pravoslavna.

Secate se majke Tererze koja je u Kalkuti pocela rad u najvecoj sirotinji, i osnovala drustvo casnih sestara, koje i danas deluje i posle njenje smrti. To je za pohvalu.
Oni svoje monahe salju u svet, a pravoslavni ne izlaze iz manastira.

Adventisticki hriscani su orjentisni u pravcu odgovornosti Crkve u svetu. Mi verujemo da je duznost Crkve da upozna sve narode sa istinama Jevandjelja, a ne samo da sluzimo sebi. Mi ozbiljno shvatamo Hristov nalog koji glasi: "IDITE DAKLE I NAUCITE SVE NARODE.. UCECI IH DA SVE DRZE STO SAM VAM ZAPOVEDEIO." Materj 28.20. Ova zapovest nije data samo aposotolime nego je data Crkvi.

Apostol Jovan video je te vesnikke u viziji: "I VIDEH DRUGOGA ANDJELA GDE LETI PO SRED NEBA, KOJI IMASE VECNO JEVAMNDJELJE DA OBJAVI ONIM AKOJI ZIVE NA ZEMLJI, I SVAKOM PLEMENU, I NARODU I JEZIKU." Otkrivenje 14,6

Adventisticka Crkva je ova uputstva prihvatila ozbiljno.
Obicno na svakom Bogosluzenju odvoji se 5-10 minuta gde se govori o toj duznosti vernicima.
Deca na svom Bobosluzenju slusaju iskustva misionara u stranim zemljama, koja su cesto opasna i uzbudljiva, tako deca od malena rastu sa tom svescu da su hriscani duzni da odnesu opomenu Jevandjelja svetu.

Ja sm deo univerzitetske crkve. Svake godine, osnivaju se mnoge grupe koje putuju u strane zemlje, pozivaju se studenti koji mogu i zele da odvoje dve do tri sedmice dobrovoljno za misionske poduhvate, koji imaju razlicite sluzbe. Jedna grupa ide da nekoj siroitinji sagradi crkvu, druga da sagradi ucionice skoli koja ima mnogu studenata a malo prostora. Svaka grupa po danu gradi, a na vece imaju evandjeoska proucavanja i duhovne programe, tako cela okolina zna kad u njihovo podrucje dodju doborvoljni misionar.

Studenti medicine odrzavaju seminare, pocavaju lokalno medisicko osoblje itd.

Stotine i hiljade redovnih misionara rade u stranim zemljama. narocito je potrebno znanje i vestina raditi sa nehriuscanima, budiustima, muslmanima, Jevrejima i drugima. Tako u predhodnom postu sam prikazao kako nasi misionari prilaze muslimanima i kako se i medju njima pojedinci obracaju u hriscanstvo.

Neko ce mozda revci da ti misionari ne iznose cistu istinu,nego se povode za svetovnim ucenjima. To nije istina. Oni traze dodirne tacke kako najlakse mogu da se pribvlize nehriscanima i da im iznesu istinu Jevandjelja.

Tako je upravo i Pavel postupio u Atini. Umesto da grckim filozofima odmah otkrije Hrista rasetoga, kako je on poceo?

"Ljudi Atinjani po svemiu vas voidim da ste ljudi pobozni." Povalio je pohbvalio njihovu poboznost koja je na pogrsan nacin bila izrazena. "Jer motreci vase svetinje nadjo i oltar Bogu nepoznatome, toga vam ja propovedam." Ovo je savrseni prilaz nehriscanima. On je pcao od njihove zablude i sa njom napravio odlican prilaz svetovnom umu.

Tako svaki Adventista neodvojivo je vezan za misjiu koju Crkva obavlja u svetu. O toj misiji se govori, pise, propoveda i vernici se pozivaju na akciju. Evandjelisti idu u razne zemlje gde drze evangelizacije i stotoine i hiuljade ljudi prihvataju Hrisat. Nedavno sam objavio clanak u kom je izvestaj evadjeliste Jhna Carttera gde je na Novoj Gvineji krstipo nekoliko hiljada novih vernika.

Eto otkrio sam vam tajnu zbog cega Adventisticka crkva raste i napreduje u svetu.

Zato vi koji uopste nemate u fokusu misiju Crkve u odnosu na svet, nas ne mozete ni da razumet.

Npr. urednik casopisa Ministry, na naslovnoj stranici napraviao je ilustraciju, stavio je globus a ispod njega je krst, sto svaki advnetista lako razume da je to ilustracija da nauka o Hristu i znacaju Njegoivog stradanja na krstu treba da se obajvi svetu.

Ta ista ilustracija je za nasu bracu pravoslavce masonko oko iznad ksta. Pa ne znam da li da se covek smele ovakvim glupostima ili da place?

Na drugoj slici je ponovo globus a oko njega tri ruke, svaka ruka razlicite boje okreniute prema globusu.
Vanhelsing je to protumacio da je to masonsko oko i te tri ruke predstavljauju nekakve magicne sile.

Jedan Advemntista, ma koliko da je neskolovan, nikad ne bi mogao da dodje na tako glupu ideju.
Tri ruke, ilustruju tri Andjela iz Otkrivenja 14,6-12. Prvu vest sam gore naveo. Ona govoori o nosiocima vesti Jevandjelja upucene celome svetu, svakom kolenu, jeziku i narodu. Otvorite Bibliju pa vidite o cemu se radi.

Iako je ispod te slike jasno napisano da se radi o GODINI MISIJE CRKE U SVETU, i pored toga neko je video samo magicno masonsko oko i nekakve fatazije sila.

Ono sto je svakom hriscaninu koji je upucen u misliju Crkve u svetu potpuno jasno, to za neupucene nije samo smesno, nego i apostazija od istine.

I sada, umesto da se svi hriscani ujedinimo u toj misij objavljivanja Jevandjelja svetu, trosi se vreme u kritikovanju onih koji savesno i verno ispounjavaju Hristov nalaog i uzdizu sulu KRSTA U SVETU.

Svima zelim sve najbolje

 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Ljubav i istina

ZBOG CEKA NAS NASA BRACA HRISCANI NE RAZUMEJU?...
Opasno je moj Mikane podučavati druge drugačijem Jevanđelju od onog koje nam Hrist ostavi:
Али ако и ми, или анђео с неба јави вам јеванђеље другачије него што вам јависмо, проклет да буде!
(Galatima 1,8)
I po ovome ste slični Svedocima. Znači kod evangelizacije je jako bitno kada čoveka privodiš Bogu da ga privedeš po onoj čuvenoj Hristovoj rečenici: ,,JA SAM PUT ISTINA I ŽIVOT’’(Jovan 14,6).
A ako ti nekog čoveka uvodiš na Hristov put lažima i jersima, gde ga ti onda vodiš ? Kojim putem ?
Gde Mormonski, Jehovistički,... misionari i evangelizatori vode ljude ?
Da li za njih, pa i za vas Adventiste važi čuveni stih - Који претворише истину Божију у лаж, и већма поштоваше и послужише твар него Творца, који је благословен ва век. Амин. (Rimljanima 1,25).

Adventisti tvrde da nam nema Carstva Nebeskog bez desetka, subote, čiste hrane,.... i ostalih gluosti, a ja VAM TVRDIM DA BEZ 2 STVARI VAM NEMA CARSTVA NEBESKOG:
LJUBAVI i ISTINE (Efežanima 5,9; Galatima 5,22).

A vi ako mi ne verujete, i dalje propovedajte laž, i nemojte da volite sve ljude na Planeti, pa ćete videti kako ćete se provesti na sudu !
Jer niko ni vama ni Svedocima ni Mormonima ne spori Misioniranje , evangeliziranje, privođenje ljudi Bogu. To je super i pohvalno. Nego vam sporimo gde ćete sa tim ljudima kada prihvate Hrista i žele da se KRSTE !?
To je sporno ! Ne bi bilo sporno da ih pošaljete, posle toga, kod mene da ih ja krstim. Ja ih krštavam u ime Oca, Sina i Svetoga Duha i učim ih da drže samo 2 zapovesti, a vi ih učite ko zna čemu sve. I jedva čekate da ga dovučete u vaše Crrke da bi ga opelješili.....
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Није да ми вас не разумемо, већ вас сада веома добро разумемо. Свуда се замаскирате само да што више људи упецате. Зато сте спремни и у џамију да уђете да клањате, само да се приближите људима тамо. На овим теренима имате другу тактику. Ја не осуђујем вернике у вашој секти, ја видим ствари у ширем плану. Они су заведени лепим речима и наизглед великој посвећености заповестима, а основне ствари се изврћу и погрешно презентују. То се веома успешно доказало овде на форуму. Сваку тврњу смо поткрепили доказима, а што је најважније највише користим управо ваше изворе, да не буде како неко смишља ствари само вама да напакости.

Разлика између прекаљеног маркетинг мајстора као што си ти и обичног верника је огромна. Тако да је прича да ми нападамо вернике који припадају адвентистичкој науци неоснована, циљ је систем деловања и начини извртања Писма. То није ништа лично, али наравно да утиче на неког ко заступа ту науку. У том смислу и јесте лично.


"Evo zasto. Ja sm rodjen i odrastao u pravoslavnoj crkvi, i dnas ponekad kad imam priliku odem na liturgiju u crkvi."


Занимљиво...што ме враћа на почетак овог поста.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
quote_icon.png
Prvobitno napisao Mika32
Pokusavas da zamutis cistu vodu. Kako te nije sramoita, da izjavis da Adventisti uce da je Bibliuja menjata i krivotvoirena? To je cista laz.

"Deo ovog teksta je falsifikat, jer tekstove u zagradi su stavljali uglavnom kasniji prepisivaci

ADRIANE, IZVINJAVAM SE AKO TE NISAM DOBRO RAZUMEO, ALI MENIU SE CINI DA JESAM

Evo cime si ti ok
levetao Adventiste:
"
Не морамо више толико да се трудимо да људи виде ко су адвентисти, свако може да прелиста и упозна се са многим стварима у вези њих сада. Та деноминација не само да учи своје следбенике да је Библија мењана (кривотворена) као што муслимани тврде и не само што званично признају Алаха за свог бога, већ и у пракси доказују своје обожавање Алаха:"

Adriane, jesi li pozvao sve "ljude da vide ko su adventisti"?
Drugo, jesi li rekao da ta denominacija uci svoje vernike da je Biblija menjana (krivotvorena)?
Ne mozes reci da nisi rekao, teks je pred svima nama otvoren.
Pa ajde sada da oba zakljucimo da li si izneo istinu?
Kakve veze imaju Adventisti sa tim stoi si rekso "Kao sto muslimani tvrde"?
Pa valjda znas kakava je razlkika izmedju Adventista i muslimana?

Ajde sad budi tako ljubazan pa nam objasni sta si ovim hteo da kazes?

Prilozio sam sluzbeno verovanje Adventista u Bibliju koje potpuno demnatuje tvoju iuzjavu.
Daj molim te, pokusaj da svoje izjave, uskldis sa ucenjem Adventista o Bibliji ako mozes?
-----------------------

Ponavljam, stvar je u različitim prevodima i prepisivačima koji su kasnije dodavali pojedine reči u skladu sa svojim verskim uverenjima misleći da se to podrazumeva, i nije bitno na kom jeziku je takav tekst nastao, Jevrejskom, Grčkom, Latinskom, itd, jer je reč o autografima koji su nastali nakon originala."

Adriane, to sto sada kazes potpuno te razumem, ali to nema nikave veze sa tvojom izjavom o ucenjiu Advemntisticke Crkve da uce da je Biblija menjata i krivotvorena. Postoje problemi i omaske u svim prevodima, svi mi to dobro znamo, zato je preporucljivo da se konsultuje vese porevoda, ali to nije samo proiblem advnetistickiuh hriscana nago svih nas zajedno. Da li sam u pravu?
---------------
.

Ово каже Лаодикеја, а део мога одговора је:

Каква верска убеђења и глупости? По тој тврди ниси ништа бољи од муслимана који тврди исту ствар. Са оригиналног грчког и хебрејског је свуда исто превођено, а ако човек прихвати ову твоју оптужбу, онда цела Библија нема смисла јер је КРИВОТВОРЕНА (по вама)

Adriane, Laodikaja u tom tekstu koji si dao, nije rekao da advetisti uce da je Biblija krivotvorena i prepravljane. Ti si izjavio:

Та деноминација не само да учи своје следбенике да је Библија мењана (кривотворена)

Vidis Adrisane, to Laodikeja nije rakao, nego je rekao ako prihvati tvoje
tvrdnje: Evo ti njegove izjave:

Каква верска убеђења и глупости? По тој тврди ниси ништа бољи од муслимана који тврди исту ствар. Са оригиналног грчког и хебрејског је свуда исто превођено, а ако човек прихвати ову твоју оптужбу, онда цела Библија нема смисла јер је КРИВОТВОРЕНА.

Vidis Adriane da si potpuno izmenio smisao Laodikejine izjave. Da li si to ucinio sto ga nisi razume ili zato sto neprestano nastoji da oblatis Advetiste da su krivi i za ono zasto nisu krivi?

Nadam se da si uviudeo da ova tvoja izjava nije istinita.
"Та деноминација не само да учи своје следбенике да је Библија мењана (кривотворена)."
To nasa Crkva ne uci!

---------------------------


Adriane, ne znam kome si uputio ovaj savet, meni ili Laodikeji:

Схваташ ли ти шта заступаш? Или си толико огрезао у учења те сектурине која вас овакве ствари учи?

Adrisane, zaista svi vidimo da si se nanervirao mnogo. Cak nisi mogao da se uzdrzis pa makar uljudno da kazes SEKTA, nego u gnevu pone mtrznje "SEKTURINA.

Adriane, i mi tebi varcamo isto pitanje i opomenu:

Схваташ ли ти шта заступаш? Или си толико огрезао у учења те (секе) која вас овакве ствари учи?
-----------------------------

Немој да причаш да сам лажов када све стоји записано, људи нису слепи

Slazem se Adriane, zaista nisu ljudi slepi
.

Zelim ti sve najbolje

Idi odspavaj, smiri se, i nadaom se da ce sutra biti bolje
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Kameleoni

Није да ми вас не разумемо, већ вас сада веома добро разумемо. Свуда се замаскирате само да што више људи упецате. Зато сте спремни и у џамију да уђете да клањате, само да се приближите људима тамо. На овим теренима имате другу тактику. Ја не осуђујем вернике у вашој секти, ја видим ствари у ширем плану. Они су заведени лепим речима и наизглед великој посвећености заповестима, а основне ствари се изврћу и погрешно презентују. То се веома успешно доказало овде на форуму. Сваку тврњу смо поткрепили доказима, а што је најважније највише користим управо ваше изворе, да не буде како неко смишља ствари само вама да напакости.

Разлика између прекаљеног маркетинг мајстора као што си ти и обичног верника је огромна. Тако да је прича да ми нападамо вернике који припадају адвентистичкој науци неоснована, циљ је систем деловања и начини извртања Писма. То није ништа лично, али наравно да утиче на неког ко заступа ту науку. У том смислу и јесте лично.


"Evo zasto. Ja sm rodjen i odrastao u pravoslavnoj crkvi, i dnas ponekad kad imam priliku odem na liturgiju u crkvi."


Занимљиво...што ме враћа на почетак овог поста.
AMIN !
Odličan post.
Evo sada imaju neku akciju, besplatnih kurseva zdrave hrane. Nigde se ne potpisuju kao Adventisti Sedmoga Dana, Boga ne spominju, samo zdrav život, zdrava hrana, sve super............., a kada čovek u to uđe oni će lukavo da ga kanališu u Crkvu. Tako da su ti oni najveći kameleoni u Hrišćanstvu. Stotinu će fazona primeniti samo da uvuku ljude u svoju Crkvu zbog desetka, priloga i ostavštine.
 
Natrag
Top