Adventisti

Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Ja sam ovaj moj post završio u 18.09 h.
I tada je pisalo u tvom postu Miko : DOBRO JUTRO BRATE GERO !
I njemu si uputio ona 4 pitanja o Pravoslavlju. A onda kada sam ti ja rekao da si pogrešio samo si umesto GERO napisao SARRDY u 18.18 h.
Samo da informišem ljude da moj post je ispravan, a da si ti tvoj menjao.


Sarrdy,
najpre izvinjavam se za gresku koju sam napravio.
Pre nego sto sam procitao tvoj odgovor video sam gresku i ispravio, pa sam tek onda procitao tvoj odgovor.
Izvinjavam se jos jednom to je moja greska.

Sve najbolje
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Sarrdy,
najr eizvinjavam se za gresku koju sam napravio.
Pre nego sto sam procitao tvoj odgovor video sam gresku i ispravio, pa sam tek onda procitao tvoj oldgovor.
Izvinjavam s ejos jednom to je moja greska.

Sve najbolje
Ja sam ti to samo informativno rekao, bez ikakve loše namere tako da nisi morao da mi se izvinjavaš. Sve je OK. Idemo dalje.
Pozdrav
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Dakle resili smo ovu misteriju dokazavsi da pomenuti obelisk nema veze sa Elen Wajt niti njenim navodnim Masonstvom, niti povezanosti Adventista sa masonima, vec da je taj obelisk stavljen naknadno od ko zna kojih osoba, cak moguce i od vlasti te drzave kao obelezje cele parcele na kojoj se nalaze grobovi porodice Wajt, ali to sigurno nisu postavili Adventisti.

Takodje dokazali smo i zasto je Bog dao zdravstvene zakone.

Sardy tvoja je slobodna volja koliko ces kafi ili casa alkoholnog pica danas popiti, ali nemoj sramotiti Gospoda time sto ces reci da Gospod to podrzava, jer time samo pravdas i pripisujes svoj greh samom Gospodu..
Postenije je kada neko kaze DA JA PIJEM I TO JE MOJ GREH... nego iz nemogucnosti odricanja od poroka reci DA JA PIJEM I U TOME ME GOSPOD PODRZAVA..
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
EVO JOS NEKOLIKO DOKAZA KAKO ADVENTISTI I ELEN VAJT VERUJE U HRISTA.

“Hristova Krv je jedino delotvorna. Jedino ona moze da cisti nase grehe. Jedino krv Jednorodnoga Sinsa Bozjega koja cini da se mozemo pribliuziti Bogu, Jedino Njegova krvu ‘cisti grehe celoga sveta’.” MS 15, 1897.
“Bozja ljubav obznanila se ljudima poreko Isusa; ali milost nije uikinula pravdu. Zakon otkribva osobine Bozjeg karaktera i nijedna josta ili titla iz njega ne moze da se promeni. Da bi se prilagodila coveku u njegovom palom stanju. Bog nije promenio svoj Zakon, VEC JE RADI COVEKOVOGT OTKUPLJENJA SEBE ZRTVOVAO U HRISTU. ‘BOG BESE U HRISTU, I SVET POMIRI SA SOBOM’. (2. Koricanima 5.19.” Ceznja vekova, str. 656.

“Jedino kad razmisljamo o planu spasenja mozemo steci pravu sliku Bozjeg karaktera. Delo spasenja bilo je izraz Njegove ljubavi, ali ijedini Bozji dar da se spase gresni i zavedeni ljiudki rod otkriva beskrajnu dubinu Bozje neznosti i saucesca. ‘Jer Bogu tako omilje svet da je i Sina svojega jedinorodnoga dao da ni jedan koji Ga veruje ne pogine nego da ima zivot vgecni.’ Jovan 3,16… Ovim darom ljudi su podignuti iz propasti i ponizenja izazvanog grehom da postanu Bozja deca.” MS II, strk 273-4, prevod.

“Cena placena za nase otkupoljenje, beskrajna zrtva koju je prineo nas nebeski Otac dajuci svoga Sina da umre za nas, sve to treba da nas nadahne uzvisenim mislima o onome sta bismo mogli da postanemo u Hristu… Prerstup je sinove ljiudske nacinio sotoninim podanicima. Verom u Hristovu zrtvu pomirnicu Adamovi sinovi mogu da postanu Bozji sinovi. Uzimajuci ljudsku prirodu Hristos je uzdigao covecanstvo. Gresni ljudi dobili su priliku, da povezani sa Hristom zaista mogu da postanu dostojni imena ‘sinovi Bozji’. Takva ljubav je neuporediva. Deca nebeskog Cara! Dragosenog li obecanja! Tema za najdublje razmisljanje! Nenadmasive li ljubavi prema svetu koji Ga nije ljubio! Ova misao ima moc da ukroti dusu i navede um na pokornost Bozjoj volji. Sto vise proucavamo bozanski karakter u svetlosti krsta, to jasnije otkirivamo milost, neznost i oprostenje, povezane sa nepristrasnoscu i pravdom; to nam jasiji postaju nebroujeni dokazi neogranicene ljubavi i neznog milosrdja koji nadmacuj ceznju ljubavi majke prema zalutalom cedu. ” Put Hristu, str. 12.

“Coveku su prilikom stvaranja bile darovane plemenite sposobnosti i dobro uravnotezen um. Bio je savrsen kao bice i u savrsenom skladu sa Bogom. Njegove misli bile su ciste, njegovi ciljevi sveti. Ali neposlusnost je izopacila njegove sposobnosti i umesto ljubavi pojavila se sebicnost. Prestup je tako oslabio njegovu priroidu da se svojom silom vise nije mogao odupreti sili zla. Postao je sotonin rob i ostao bi to zauvek da se sam Bog nije umesao. Kusac je nameravao da spreci plan sa kojim je Bog stvorio coveka i da Zemlju ispouni trugom i ocajanjem. Hteo je da sva ta zla prdstavi kao posledicu Bozjeg cina stvaranja coveka.” Put Hristu, str. 13.




Sada sami prosudite koliko su vase klevete da mi podcenjujemo Isusa Hroista ispravne.
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Moja beba su svi oni ljudi koji ne završe u Adventizmu i onda od ŠUME (Crna kafa, alkohol, čista hrana, čaj, subota, desetak, 2 svedoka iz otkrivenja, 2 jarca iz 3.Mojsijeve; žiga zveri - nedelje, ..... i stotine drugih lažnih tumačenja Pisma) ne vide DRVO - Hrista i Njegov put.
A Hrist je rekao: ''Ja sam put ISTINA i život''.
Prema tome ja ovo govorim iz ljubavi da ljudi ne završe u KRIVOJ RELIGIJI i tako odu u pakao, a isto to želim i Adventistima, ali nažalost oni to ne vide. Zašto, mislim da sada znam odgovor zašto to ne mogu da vide, ali ga sada ne možete nositi.

Pozdrav brate:

Sarrdy,
Znaci da imas samo price, kao sto sam unapred znao, a nemas bebu. Ako tvrdis da je imas pokazi je.

Drugo, i pored svih vasih kleveta, sta kazes da se svakoga dan oko 3000 vernika prikljuci Adventistickoj Crkvi?
To ti je doka da nemas bebu. Kad bi ti imao bebu, ja bih prvi bio sa tobom, neg nemas ti na sto da pozoves ljiude kad si i sam izgubljen. Koliko Adventista si preveo u tu tvoju jeres? Nijednoga.
A ti nastavi da kleveces, ali znas li ciji posao radis.

Imas li ti ikakvu vest za ljude, vest koja podize, hrabri izgradjuje, a ne onu koja na sve pljujhe, a nista nema da ponudi kao bolje od onoga sto kritikujeta.
------------------------
2.Коринћанима 4,4 У којима бог света овог ослепи разуме неверника, да им не засветли видело јеванђеља славе Христове, који је обличје Бога, који се не види.

Odlican ti je ovaj terkst koji sledi posle moga komentara. Tako je brate Sarrdy. Jer kad bi ti duhpovno progledao video bi d aono sto napadas je istina a ne zabluda.

Sve najbolje
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Pravo lice Adventista !

Dakle resili smo ovu misteriju dokazavsi da pomenuti obelisk nema veze sa Elen Wajt niti njenim navodnim Masonstvom, niti povezanosti Adventista sa masonima, vec da je taj obelisk stavljen naknadno od ko zna kojih osoba, cak moguce i od vlasti te drzave kao obelezje cele parcele na kojoj se nalaze grobovi porodice Wajt, ali to sigurno nisu postavili Adventisti.

Takodje dokazali smo i zasto je Bog dao zdravstvene zakone.

Sardy tvoja je slobodna volja koliko ces kafi ili casa alkoholnog pica danas popiti, ali nemoj sramotiti Gospoda time sto ces reci da Gospod to podrzava, jer time samo pravdas i pripisujes svoj greh samom Gospodu..
Postenije je kada neko kaze DA JA PIJEM I TO JE MOJ GREH... nego iz nemogucnosti odricanja od poroka reci DA JA PIJEM I U TOME ME GOSPOD PODRZAVA..
Mene niste ubedili da EGW nije povezana sa masonima, jer se na njenom grobu zaista nalazi obelisk. To je fakat, koji niko ne može da obori.

Bog je dao zdravstvene zakone radi našeg zdravlja a ne radi našeg spasenja. A Adventisti moraju svoju prljavu savest, od IZVRTANJA PISMA NA 100-tinu mesta da je peru sa ČISTOM HRANOM, a to ama baš nikakve veze nema niti sa našim spasenjem, NITI SA NAŠOM LIČNOŠĆU.
To je otprilike isto kao što su mafijaši 30-tih godina u Americi nosili najlepša i najskupocenija odela. Svoj prljavi i odvratni karaktet su prali takvim načinom oblačenja.
To je to. Tim načinom ishrane, Adventisti hoće da prikriju unižavanje Hrista, lažnim učenjem iz Biblije ne bi li s njim mnoge odveli u pogibao. Kao npr. učenje o SUBOTI i NEDELJI. I mi umesto da se čuvamo od ŽIGA ZVERI - mi ćemo se čuvati od nedelje !!!
To je strašno šta vi radite. Skrećete pogled ljudi sa glavnih stvari na potpuno nebitne, a pri tom izigravate svece.
Pa vas ja ne prozivam da SRAMOTITE GOSPODA.

A ti mene prozivaš da ja sramotim Gospoda što ponekad popijem alkoholno piće, a On je u Kani Galilejskoj napravio više od 100 litara alkoholnog vina. I na pashi se uvek konzumiralo alkoholno vino.
Tako da ste meni u poslednje vreme smešni sa tim vašim komentarima, ali OK. Samo nastavite. Ja svaki post Adventista sa nestrpljenjem očekujem da vidim dokle će da lupetaju, i kriju se iza Boga.

Pozdrav

Матеј 23,27 Тешко вама књижевници и фарисеји, лицемери, што сте као окречени гробови, који се споља виде лепи а унутра су пуни костију мртвачких и сваке нечистоте.
 
Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702
DOBRO JUTRO BRATE ADRIANE

ISTINU SI REKAO DA JE IZMEDJU NAS I PRAVOSLAVLJA OGROMNA RAZLIKA U STAVU PREMA MASONIMA.

EVO TA RAZLIKA JE I OVDE OPISANA:

ELEN VAJT O MASONIMA

Elen Vajt u svojoj knjizi “Evangelizam”, cello poglavlje, TAJNA DRUSTA, posvetila je Slobodnim zidarima ili masonima. Svakako ce vas zanimatai sta ona o njima pise, a to je i glediste Adventisticke crkve na sva tajna drustva medju kojima su i masoni.

“Opasnost tajnih drustava

Gospodnje uputstvo ‘ne vucite u tudjem jarmu nevernika’ ne odnosi se samo na brak izmedju hriscanina i nevernika, nego i na sve saveze u kojima se stranka dovodi u prisne odnose i u kojima je sklad duha i akcija neophodan.

Gospod je objavio preko proroka Isaije: ‘Zdruzujte se narodi, ali cete se potrti. Cujte svi koji ste u daljnoj zemlji: oruzajte se, ali cete se potrti. Dogovarajte se, dogovor ce vam se razbiti’…” Isija 8,9-13.

Neki su u nedoumici da li je na mesto ako hriscanin pristupi Slobodnim zidarima i drugim tajnim drustvima. Neka svi koji postavljaju ovakva pitanja razmisle o navedenom biblijskom tekstu. AKO SMO UOPSTE HRISCANI, mi to moramo biti svuda; mi mora da razmisljamo i postujemo uputstva koja su data da bi od nas ucinila hriscane u sklsadu sa merilima Bozje reci.

Prihvativsi Hrista kao svoga Otkrupitelja, prihvatili smo uslov pod kojim se postaje Boizji saradnik. Ucinili smoi zavet s Njim da celi pripadamo Njemu, da kao verni pristavi Hristove milosti radimo na izgradnji Njegovog carstva u svetu. Svaki hriscanin se obavezuje da posveti um, dusu i telo Onome koji je platio otkupninu za nase duse….

Iako u tim drustvima moze biti mnogo toga sto izgleda dobro, ipak je sa tim pomesano mnogo onoga zbog cega od dobra nema nikakve koristi i sto ta drusta cine stetnim po dusu…

Oni koji ne prave razliku,’iuzmedju onoga koji sluzi Bogu i onoga koji Mu ne sluzi’ mogu da budu ocarani tim drustvima, KOJI NEMAJU NISTA ZAJEDNICKOGA SA BOGOM. Medjutim, nijedan ozbiljan hriscanin ne moze da napreduje u takvoj sredini. TU NEMA ZIVOTOTVORNE ATMOSFERE NEBA. Njegova dusa je pusta i on oseca da mu je uskraceno osvezenje Svetoga Duha, kao Gelvujskoj gori rosa i kisa…

Hristos nece nikada navesti svoje sledbenike da daju zakletve koje bi ih ujedinile sa ljudima KOJI NEMAJU NISTA ZAJEDNICKOIGA SA BOGOM, koji ne stoje pod vladajucim uticajem Njegovog Svetog Duha. Jedino pravo merilo karaktera je sveti Bozji zakon i nemoguce je da se oni koji ovaj zakon cine pravilom svoga zivota povezu u tajno i srdacno bratstvo KOJI BOZJU ISTINU PRETVARAJU U LAZ I OMALOVAZAVAJU BOZJI AUTORITET…

Oni koji STOJE POD KRVLJU NATOPLJENOM ZASTAVOM KNEZA EMANUIULA NE MOGU BITI CLANOVI SLOBOIDNIH ZIDARA, NITI BILO KOJE TAJNE ORGANIZACIJE. Pecat zivoga Bodga nece primiti niko ko odrzava takvu vezu, nakon sto je svetlost istine obasjala njegovu stazu.

Gospod kaze: ‘IZADJITE IZ NJE NARODE MOJ I ODVOJTE SE OD NECISTOTA NJIHOVIH’…


Brate Adriane, kad si procitao ovu tako jasnu izjavu, onda koliko je posteno i koliko je istinita tvoja izjava da ovakvi ljudi imaju ikakve veze sa Slobodnium zidarima?
Adriane, zar ne bi bilo dobro da razmislis kad nekoga kleveces da ta osuda makar malo lici na istinu?
Ovako i slep i gluv vidi da nisi izneo istinu, nrgo napadas postene ljude samo iz mrznje.

Sve najboilje

A jel Mikane da se nisi slucajno obrezo?mozda si primio islam?posto si priznao alaha?mislim nemo se ljutis ali vidim da si poceo da pises zeleno??? ili je to od zelja.

Evo jos malo kabale:

Hermeticism
(As above, so below)

7010768.gif
SEVENTH-DAY ADVENTIST MINISTRY MAGAZINE FRONT COVER AUGUST 1990



Observe all the cabalistic Gnosticism depicting pagan worship involved in this rare portrait. The Masonic Christ is performing the hermetic symbol "as above, so below" signal with his hands. Notice how the "Christ" is holding his right hand up while at the same time he points down with his left hand. According to the SDA Church, Ministry Magazine commissioned Mark Stutzman to paint this distinctive portrayal of Christ’s Second Advent. The painting is based upon the descriptions of Christ and His literal, personal return contained "in the Bible" and in Ellen G. White’s book, The Great Controversy.

To see the original magazine issue of August 1990 on PDF, click on the following link to Ministry Magazine Archives:


Prevod google:Adventističko MINISTARSTVO MAGAZINA FRONT KOVER AVGUST 1990 Poštuju svi kabalistiački Gnosticizam odslikava pagansko obožavanje koji su uključeni u ovom retkom portretuMasonski Hristos se obavlja kao hermetički simbol "kao gore, tako i dole", signal sa svojim rukama. Obratite pažnju kako "Hristos" je držao desnu ruku, dok u isto vreme on pokazuje dole sa svojom levom rukom. Prema SDA crkve, Ministarstvo Magazin naručio Mark Stutzman da slikam ovaj karakterističan prikazivanja Drugog Hristovog dolaska Hristovog.Slika se zasniva na opisima Hrista i Njegove bukvalnom, lični povratak sadržan "u Bibliji" i Elen G. Vajt knjige Velika borba. Da biste videli originalnu pitanje časopis avgusta 1990 na PDF, kliknite na sledeći link ka Ministarstvu Magazin Arhivu:



Na linku imate dokaze kod kojih ce vam se glava zakruziti.

A pogledni ovo.


a sad bratko pogledaj ovaj znak? vidis li planetu zemlju i otvorenu bibliju gde ona lezi?

4187903.gif

Kao satro na krstu stoji zemlja a na bibliji stoji krst,a u njihovoj crkvi videste li KRST samo obeliski..............


5596508.png

PYRAMID SHAPING AN EYE ON SDA MINISTRY MAGAZINE OCT 2003

Pazi ovo Masonska piramida a u piramidi planeta zemlja 3 sestice u obliku ruku rotiraju oko zemlje???sto smo videli u filmu.

Bus hvali advente,klintonka,,Bush je clan kulta lobanje,mason i ostali, ima ta slika ovde na forumu a i u internetu.

Pazi sad NOVI EGIPAT u kazakstanu:

5388195.jpg
PALACE OF PEACE AND RECONCILIATION (CITY OF ASTANA, KAZAKHSTAN)

Astana.


Egipat bratko simbol boga ra ili ozirisa



I
mika ce mi kaze kako i piramida oko iz biblije! pa u stvari jeste tamo je opisan egipat kao vrag Gospodnji.


<q>

<q>

A evo icela verzija debate koja se mom Bratku svidela o doktoru nauka i dr adventista

<q>

Nema zezanje bratko Mikane!!!
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Kako se truju pacovi

EVO JOS NEKOLIKO DOKAZA KAKO ADVENTISTI I ELEN VAJT VERUJE U HRISTA.

“Hristova Krv je jedino delotvorna. Jedino ona moze da cisti nase grehe. Jedino krv Jednorodnoga Sinsa Bozjega koja cini da se mozemo pribliuziti Bogu, Jedino Njegova krvu ‘cisti grehe celoga sveta’.” MS 15, 1897.
“Bozja ljubav obznanila se ljudima poreko Isusa; ali milost nije uikinula pravdu. Zakon otkribva osobine Bozjeg karaktera i nijedna josta ili titla iz njega ne moze da se promeni. Da bi se prilagodila coveku u njegovom palom stanju. Bog nije promenio svoj Zakon, VEC JE RADI COVEKOVOGT OTKUPLJENJA SEBE ZRTVOVAO U HRISTU. ‘BOG BESE U HRISTU, I SVET POMIRI SA SOBOM’. (2. Koricanima 5.19.” Ceznja vekova, str. 656.

“Jedino kad razmisljamo o planu spasenja mozemo steci pravu sliku Bozjeg karaktera. Delo spasenja bilo je izraz Njegove ljubavi, ali ijedini Bozji dar da se spase gresni i zavedeni ljiudki rod otkriva beskrajnu dubinu Bozje neznosti i saucesca. ‘Jer Bogu tako omilje svet da je i Sina svojega jedinorodnoga dao da ni jedan koji Ga veruje ne pogine nego da ima zivot vgecni.’ Jovan 3,16… Ovim darom ljudi su podignuti iz propasti i ponizenja izazvanog grehom da postanu Bozja deca.” MS II, strk 273-4, prevod.

“Cena placena za nase otkupoljenje, beskrajna zrtva koju je prineo nas nebeski Otac dajuci svoga Sina da umre za nas, sve to treba da nas nadahne uzvisenim mislima o onome sta bismo mogli da postanemo u Hristu… Prerstup je sinove ljiudske nacinio sotoninim podanicima. Verom u Hristovu zrtvu pomirnicu Adamovi sinovi mogu da postanu Bozji sinovi. Uzimajuci ljudsku prirodu Hristos je uzdigao covecanstvo. Gresni ljudi dobili su priliku, da povezani sa Hristom zaista mogu da postanu dostojni imena ‘sinovi Bozji’. Takva ljubav je neuporediva. Deca nebeskog Cara! Dragosenog li obecanja! Tema za najdublje razmisljanje! Nenadmasive li ljubavi prema svetu koji Ga nije ljubio! Ova misao ima moc da ukroti dusu i navede um na pokornost Bozjoj volji. Sto vise proucavamo bozanski karakter u svetlosti krsta, to jasnije otkirivamo milost, neznost i oprostenje, povezane sa nepristrasnoscu i pravdom; to nam jasiji postaju nebroujeni dokazi neogranicene ljubavi i neznog milosrdja koji nadmacuj ceznju ljubavi majke prema zalutalom cedu. ” Put Hristu, str. 12.

“Coveku su prilikom stvaranja bile darovane plemenite sposobnosti i dobro uravnotezen um. Bio je savrsen kao bice i u savrsenom skladu sa Bogom. Njegove misli bile su ciste, njegovi ciljevi sveti. Ali neposlusnost je izopacila njegove sposobnosti i umesto ljubavi pojavila se sebicnost. Prestup je tako oslabio njegovu priroidu da se svojom silom vise nije mogao odupreti sili zla. Postao je sotonin rob i ostao bi to zauvek da se sam Bog nije umesao. Kusac je nameravao da spreci plan sa kojim je Bog stvorio coveka i da Zemlju ispouni trugom i ocajanjem. Hteo je da sva ta zla prdstavi kao posledicu Bozjeg cina stvaranja coveka.” Put Hristu, str. 13.




Sada sami prosudite koliko su vase klevete da mi podcenjujemo Isusa Hroista ispravne.
Prosudili smo:
U Hrista veruju Mormoni, JS, Pentakostalci, Nazareni, Sajentolozi, Baptisti, Univerzalni Život, .... i još HILJADE DRUGIH Hrišćanskih denominacija, a pacovi se moj Miko, ako ih slučajno imaš u kući, truju sa 99,9 % čiste pšenice, zdrave, mlade, sveže, mirišljave, pomešane sa 0,1 % smrtonosnog otrova !!!
A ako nemaš, onda ne znam zašto sam ti ovo rekao. Ali važno je da ne šteti ! A sve što ne šteti – Znači da koristi.

Pozdrav moj Mikane.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Šarrdy: Moja beba su svi oni ljudi koji ne završe u Adventizmu i onda od ŠUME (Crna kafa, alkohol, čista hrana, čaj, subota, desetak, 2 svedoka iz otkrivenja, 2 jarca iz 3.Mojsijeve; žiga zveri - nedelje, ..... i stotine drugih lažnih tumačenja Pisma) ne vide DRVO - Hrista i Njegov put.
A Hrist je rekao: ''Ja sam put ISTINA i život''.
Prema tome ja ovo govorim iz ljubavi da ljudi ne završe u KRIVOJ RELIGIJI i tako odu u pakao, a isto to želim i Adventistima, ali nažalost oni to ne vide. Zašto, mislim da sada znam odgovor zašto to ne mogu da vide, ali ga sada ne možete nositi.

Pozdrav brate:

Sarrdy,
Znaci da imas samo price, kao sto sam unapred znao, a nemas bebu. Ako tvrdis da je imas pokazi je.
Ako su samo priče kao što veliš, da li imaš ARGUMENTE ZA TO, ili je to samo mrtvo slovo na papiru.
Jer otkuda ti znaš da li sam ja u svom životu spasio nekog od Adventizma ili ne !?
Eto izvoli odgovori.


Drugo, i pored svih vasih kleveta, sta kazes da se svakoga dan oko 3000 vernika prikljuci Adventistickoj Crkvi?
To ti je doka da nemas bebu. Kad bi ti imao bebu, ja bih prvi bio sa tobom, neg nemas ti na sto da pozoves ljiude kad si i sam izgubljen. Koliko Adventista si preveo u tu tvoju jeres? Nijednoga.
A ti nastavi da kleveces, ali znas li ciji posao radis.
Pa to je podatak sa kojim bi ti trebao da se stidiš, a ne da se dičiš. Mene je sramota što uopšte čujem taj podatak. 3.000 duša će završiti u raljama laži. Strašno !
Ja doduše nisam krstio toliko, ali sam barem 10 u svom životu, a oni su kasnije pošli Hristovim ISTINITIM putem, pa su verovatno i oni nekog preobratili. Tako da će na nebu biti dosta mojih. Sigurno.

Imas li ti ikakvu vest za ljude, vest koja podize, hrabri izgradjuje, a ne onu koja na sve pljujhe, a nista nema da ponudi kao bolje od onoga sto kritikujeta.
Po tebi je to PLJUVANJE i kritikovanje jer imaš Adventistički duh, a po meni je to IZNOŠENJE HRISTOVE ISTINE i nedozvoljavanje da se širi LAŽ i masonsko-sotonska nauka !
I Hrist je to isto radio sa Farisejima u I veku, pa što to ne bi i ja sa modernim Farisejima u 21 !

------------------------
2.Коринћанима 4,4 У којима бог света овог ослепи разуме неверника, да им не засветли видело јеванђеља славе Христове, који је обличје Бога, који се не види.

Odlican ti je ovaj terkst koji sledi posle moga komentara. Tako je brate Sarrdy. Jer kad bi ti duhpovno progledao video bi d aono sto napadas je istina a ne zabluda.

Sve najbolje

Mnoge sam ja osvestio i izveo na ISTINITI Hristov put, a svojim znanjem i iskustvoj biće ih do kraja mog života još puno.
Uverićeš se u ovo ako se dokopaš Neba ! Tako potrudi se što pre da zadobiješ spasenje ne bi li se osvedočio u mojim rečima.

Sve najbolje.

PS

Znači džabe ja pisah da ste raskrinkani 101 % i da sada možemo OPUŠTENO preći samo na BIBLIJSKO RASPRAVLJANJE, a evo vi se i dalje ČVRSTO DRŽITE ZA BABIN ZUB, pokušavajući da se operete i predstavite svecima.
Stvarno ste neverovatni.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702
Gero izjavlkjuje:
Sarrdy obecao sam da cu vam postaviti judomasonski program antihrista po kojem rade sve dominacije svata na unizenju Gospoda Isusa Hrista,i ispiranju mozga coveka stim da mu se hris,hriscanstvo izbise iz glave,uma,srca!!! sto se protivi najvecoj zapovesti svih vremena u svetu!koja glasi ljubi Gospoda Boga svoga svim svojim umom,srcem,bicem.Zasto su napali bas UM,SRCE,BICE? pogodi iz tri puta.


Ovo je samo za brata Geru, da se ubveri da Adventisti visoko uzdizu Gospoda Isusa Hrisata.

Ovako veruju u Hriusta Adventistricki hriscani:

BOG SIN

Bog vječni Sin ovaploćen je u Isusu Hristu. Kroz Njega je sve stvoreno, Božji karakter je otkriven, izvršeno spasenje ljudskog roda i sud svijetu. Za svu vječnost živi Bog postao je i čovjek Isus Hristos. Začet je Svetim Duhom i rodila Ga je djevojka Marija. Živio je i iskusio iskušenja kao ljudsko biće, ali je savršenim primjerom pokazao Božju pravednost i ljubav. Svojim čudima On je otkrio božansku silu i umro na krstu za naše grijehe i umjesto nas, vaskrsnuo je iz mrtvih i vaznio se na Nebo da u nebeskoj svetinji vrši službu za nas. Doći će opet u slavi da konačno oslobodi svoj narod i da obnovi sve. (Jovan 1,1-3.14; Kološanima 1,15-19; Jovan 10,30; 14,9; Rimljanima 6,23; 2. Korinćanima 5,17-19; Jovan 5,22; Luka 1,35; Filibljanima 2,5-11; Jevrejima 2,9-18; 1. Korinćanima 15,3.4; Jevrejima 8,1.2; Jovan 14,1-3)

Hristov život, smrt i vaskrsenje

U Hristovom životu savršene poslušnosti Božjoj volji, u Njegovoj patnji, smrti i vaskrsenju, Bog je dao jedino sredstvo pomirenja za ljudski grijeh, tako da oni koji vjerom prihvate ovo pomirenje mogu imati vječni život, a cjelokupno stvaranje može bolje razumjeti Tvorčevu bezgraničnu i svetu ljubav. Ovo savršeno pomirenje opravdava pravednost Božjeg zakona i milostivost Njegovog karaktera; jer ovo dvoje osuđuju naš grijeh i daju nam oproštenje. Hristova smrt je zamjena i otkupljenje koje vrši pomirenje i preobražaj. Hristovo vaskrsenje objavljuje Božju pobjedu nad silama zla, a onima koji prihvataju pomirenje, daje čvrsto obećanje o konačnoj pobjedi nad grijehom i smrću. Ono objavljuje dostojanstvo Gospoda Isusa Hrista pred kojim će se saviti svako koljeno na Nebu i na Zemlji. (Jovan 3,16; Isaija 53; 1. Petrova 2,21.22; 1. Korinćanima 15,3.4.20-22; 2. Korinćanima 5,14.15.)

Iskustvo spasenja

U beskrajnoj ljubavi i milosti Bog je učinio Hrista, koji nije znao za grijeh, grijehom za nas, tako da u Njemu možemo biti učinjeni Božjom pravdom. Vođeni Svetim Duhom mi osjećamo svoju potrebu, priznajemo svoju grješnost, kajemo se zbog svojih prijestupa, i upražnjavamo vjeru u Isusa kao Gospoda i Hrista, kao Zamjene i Primjera. Ova vjera koja prima spasenje dolazi preko božanske sile Riječi i dar je Božje blagodati. Kroz Hrista mi smo opravdani, usvojeni kao Božji sinovi i kćeri i oslobođeni od vlasti grijeha. Nanovo smo rođeni i posvećeni Duhom; Duh obnavlja naše umove, upisuje Božji zakon ljubavi u naša srca i mi dobijamo silu da živimo svetim životom. Time što ostajemo u Njemu, postajemo sudionici u božanskoj prirodi i imamo jemstvo spasenja sada i na sudu. (2. Korinćanima 5,17-21; Jovan 3,16; Galatima 1,4; 4,4-7: Titu 3,3-7; Jovan 16,8; Galatima 3,13.14; 1. Petrova 2,21.22; Kološanima 1,13.14; Rimljanima 8,14-17; Galatima 3,26; Jovan 3,3-8; 1. Petrova 1,23; Rimljanima 12,2; Jevrejima 8,7-12; Jezekilj 36,25-27; 2. Petrova 1,3.4; Rimljanima 8,1-4; 5,6-10; Rimljanima 10,17; Luka 17,5; Marko 9,23.24; Efescima 2,5-10; Rimljanima 3,21-26)


Kad ste ovo procitali, sami procenite da li se Gerina kritika odnosi i na Adventiste.

Samo prosudite da li Adventisti uzdizu Gospoda Isusa Hrisata ili Ga ponizavaju kao sto Gera rece?

Svima zelim sve najbolje

Ma sta pricas bre bata Mikane a?ko je napisao taj simbol vere bez razresenja vaselenskog sabora svih hriscana a? jel ti znas kako izgleda simbol vere bre?
jel te lepo pitam zasto ste izbacili dva stiha?Evo ga moj post zasto nisi odgovorio cutis ko zaliven jer nema sta da kazes,jer ovaj simbol vere je donelo svo hriscanstvo sveta na saboru vaselene koje je i danas na silu i zakonski je potvrdjeno od maticne crkve i sabora sv otaca a ne nekih masonskih propovednika kao taj vas simbol lutera-protestanta,otpada od maticne crkve.

quote_icon.png
Prvobitno napisao VANHELSING G 1878
Pa kad je tako sto ste onda postali jeres? zasto se nevratite u rimokatolicku crkvu odakle ste i izisli?ili

u pravoslavnu one obe veruju u trojstvo,ah zaboravih vasi pastori vec idu kod pape i pregovaraju u vatikan gde celivaju na kraju papi ruku ma ko zna mozda cete skoro u islam.

Kazi mi Mikane ko je dao pravo (LUTERU) da izmeni simbol vere koja je donesena na nikejsko-carigradckom saboru?on sam?pored toliko svestenika,Sv otaca?
Ko je dao vama pravo da stvarate dogme na 200 denominacija?

Nije tacno da je simbol vere jednak kao pravoslavni jer ga arije,luter izmenise za svoju jeres.

To je Arijeva,Luterova

Ovo je pravoslavna simbol vera obrati paznju gde pise (NE STVORENOG)dok vi tvrdite da je Isus arhandjel Mihail,a Mihail je stvoren on je sluga-general-glasnik,a isus je Gospod i Bog nas prikane!

SIMBOL VERE

Verujem u jednog Boga, Oca, Svedržitelja, Tvorca neba i zemlje i svega vidljivog i nevidljivog.
I u jednog Gospoda Isusa Hrista, Sina Božjeg, Jedinorodnog, od Oca rođenog pre svih vekova; Svetlost od Svetlosti, Boga istinitog od Boga istinitog, rođenog, ne stvorenog, jednosušnog sa Ocem, kroz koga je sve postalo;
Koji je radi nas ljudi i našega spasenja sišao s nebesa, i ovaplotio se od Duha Svetoga i Marije Djeve i postao čovek;
I Koji je raspet za nas u vreme Pontija Pilata, i stradao i pogreben;
I Koji je vaskrsao u treći dan po Pismu;
I Koji se uzneo na nebesa i sedi s desne strane Oca;
I Koji će opet doći sa slavom, da sudi živima i mrtvima, njegovom Carstvu neće biti kraja.
I u Duha Svetog, Gospoda, životvornog, Koji od Oca ishodi, Koji se sa Ocem i Sinom zajedno poštuje i zajedno slavi, Koji je govorio kroz proroke.
U jednu, svetu, sabornu i apostolsku Crkvu.
Ispovedam jedno krštenje za oproštenje grehova.

Čekam vaskrsenje mrtvih.
I život budućeg veka. Amin.

Ove dve najvaznije stvari su ukinute zbog vase dogme o Mihailu.

kakava vasa bre vera vi ste jeres i otpad od zakonske crkve,lazni proroci i tacka.
 
Natrag
Top