Adventisti

Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
Super je objasio šta je prava crkva. To je taj SION Božiji narod .

Filipljani 2.2. Ispunite moji radost- pa isto mislite imajući istu ljubav, duhovno povezani, mislima usmereni na jedno.

da ali opet je rekao "ono sto ja mislim daje prava crkva" ali to opet sa druge strane ne znaci da je to prava crkva, to sta ko misli je nesto drugo, i adventisti misle da je njihova prava i pravoslavni misle da je njihova i katolici da je njihova i sve tako
 
Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702
Sarrdy, ja sam taj savet vec poslusao, a ti?

Sve najbolje
Ma kako da ne Mikane, kako te nije sramota tako da star govoris neistinu?

kao te nije sramota da govoris kako verujes u Hrista ,a ides u crkvu koja je stavila Isusa Hrista na OBELISK!? samo budala nerazume sta to znaci evo gledajte.A ako si toliko glup pa neznas pomoli se bogu da ti oprosti za neoprostivi greh,da stavite Isusa na obelisk umesto na krst!!!pa nije ni cudo sto vas sotona uzima grehe sveta umesto Hrista.Mislis da ja neznam zasto i JS-ci govore stub, isti proizvod samo druga slika a proizvod je OBELISK,penis boga ra ili Ozirisa.

Sram te bilo Mikane i ti ces nam popujes kako je vasa crkva prava.

3192587.jpg

FOREST LAKE SEVENTH DAY ADVENTIST CHURCH, APOPKA FLORIDA (GIANT TETRAGRAMMATON)

Sram te bilo Mikane.Gde je KRST!? sta ima Isus bre sa OBELISKOM??? s obeliskom imaju veze samo Mormoni,baptisti,masoni,vatikan i ostala jeres.Nemoj me teras da ti postavim sve vase crkve,koje su kao dve kapi vode,grobovi vas odaju a i crkve odbacili ste krst i zamenili ga obeliskom fuj gaadi mi se.
Koji ste vi to hriscani koji se odricete krsta hristovog? zar neznate pavlove reci? Pavle kaze zar ja da se odreknem krsta hristovog!! Boze sacuvaj,a vi primiste Obelisk u zamenu.

Nema vecih pretvaraca,izvrtaca,licimera na forumima od vas.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Dpobro jutro brate Gero, uvek ti das dobar materijal za diskusiju i to je korisno.
------------------

Evo sta kaze jedan normalan Hriscanin:

Gero, a kako znas da je ovaj ormalan hriscanin? Mislis zato sto prica mnogo i kritkuje sve, osim sebe?


Znam da se nece svideti adventima,JS-ma i nekim drugim denominacijama!

Naprotiv Gero, mnogo mi se svidja, samo video sam prvi film a drugi nisam, predpostavljam da ji isti..

Prvo, brate Gero, da li si primeto, da taj koji poziva vernike da izadju iz svojih crkgva nije ih uputio gde da idu,
verovatno je milsio da je on tu da zadovolji sve nujihove potrebe.

Drugo, da li si primegtio da je i on pastor, Time Squere Carismatic Church? Pa onda? Nije soija nego vratr.

Trese, on me je podsetio na dva Teleevangelistu kao sto je i on i oni su bili karizmatici.
Prvi je pre 25 godina bio Jimy Svagert. Kritikovao je i napadao sve druge smao je mislio za sebe da je svetac..
Javno je iznosio pogreske nekog pastotra kome je dosadio da je isti platio privatnog agenta da sledi Svagerta.
Jednoga dan put ga je dove do prostitutke kojoj je usao u sobu i zadrzao se poduze vremena. Kamera je sve sniumala i uskoro ovaj izvestaj je objavljen preko TV.

Posto je bio uhvacen u bezakonju i nemoralu, on je izasao na televiziju i placuci je izjavai "Ja sam sagresio"
Zasto to nije rekao ond akada je kritkovao drugog pastora, pre nego su ga uhvatili? Ne, onda je bio svetac.
On je i dalje bio pastor u toj bajnoj crkvi umesto da ga iskljusi zbog nemorala, ali mu je vezan onaj klevetnicki jezik.
I on se poziavao samo na rad Duha Svetoga i svaki minut ili dva vikao "Aliluja! Aliluja!


Drugi njegov kolige bio je Jim Baker isto TV evangelist. Karizmaticar i vrlo uspesan. Zvali su ga Sveti Jo.
Najpre sakupio je novac od vernika da sagradi veliki hpotel u jednom resortu u kome svaki ucesnik moze godisnje daprovede odredjeno vreme na odmoru. Medjutim sakupio je dosta novcaca, a nije sagradio toliko sobva koliko je obecao i za koje je uzeo novac. On je ziveo u raskosnoj vili, cvak je i njegoiv ker imao rashladne uredjaje. Istraga je izvrsena i ustanovljeno je da je sveti Jo crkvene novce zloupotrebiuo u svoje svrhe.
Osudjen je mislim na 7 godina robije, izdlzao je u zatvoru i izasao na slobodu.

Pored toga javno je priznao da je ziveo seksualnoi sa svojom sekretarico; zena ga je ostavila i udala se za drugoga, i to je bio sok za karizmatike.

Ovi pojedinci ne mogu biti merilo celog pokreta, jer u svakom "zitu ima i kukoslja", medjutim svakako da u njemu ima i postenih i dobrih ljudi, ali takve karakteristike obicno prate fariseje koiji sve osuduju da bi sebe uzdigli.

Cuvajte se onih koji sve kritikuju smao ne i sebe. Nemojte da nasednete na to sto ukazuju na stvarne probleme u crkvama i sto neprestano napominju rad Svetoga Duha, nasigurno oni nemaju veze sa Njim.

Ovo nisu price, javnost je bila upoznata sa ovima skandalima, a ja sma tada ziveo u Njujorku.


Tako berate Gero, ja visoko cernim tvoju iuskrenost i plemenitost tvoje duse, ali zapamti da se ne jede sve sto leti.
Svaka novcsanica ima dve strane a tako i ljudi.

---------------------

A ove reci u ovom filmu ce vas jako pogoditi mislim na prave hriscane!!!

Gero, ne znam u kom smislu ce nas pogoditi. Da li tebe i sada kad si doznao prave podmuikle izvore, odusevljavaju i takvi propovednici? Ima necega sto oni govore sto je realno, ali njihov cilj i metode su zavodnje i nepostene.

Ma kako da ne Mikane, kako te nije sramota tako da star govoris neistinu?

kao te nije sramota da govoris kako verujes u Hrista ,a ides u crkvu koja je stavila Isusa Hrista na OBELISK!? samo budala nerazume sta to znaci evo gledajte.A ako si toliko glup pa neznas pomoli se bogu da ti oprosti za neoprostivi greh,da stavite Isusa na obelisk umesto na krst!!!pa nije ni cudo sto vas sotona uzima grehe sveta umesto Hrista.Mislis da ja neznam zasto i JS-ci govore stub, isti proizvod samo druga slika a proizvod je OBELISK,penis boga ra ili Ozirisa.

Sram te bilo Mikane i ti ces nam popujes kako je vasa crkva prava.

3192587.jpg

FOREST LAKE SEVENTH DAY ADVENTIST CHURCH, APOPKA FLORIDA (GIANT TETRAGRAMMATON)

Sram te bilo Mikane.Gde je KRST!? sta ima Isus bre sa OBELISKOM??? s obeliskom imaju veze samo Mormoni,baptisti,masoni,vatikan i ostala jeres.Nemoj me teras da ti postavim sve vase crkve,koje su kao dve kapi vode,grobovi vas odaju a i crkve odbacili ste krst i zamenili ga obeliskom fuj gaadi mi se.
Koji ste vi to hriscani koji se odricete krsta hristovog? zar neznate pavlove reci? Pavle kaze zar ja da se odreknem krsta hristovog!! Boze sacuvaj,a vi primiste Obelisk u zamenu.

Dobro juro Vangellsingu,
Sta se sa tobom desilo ,ovoga jutra? Da te demoni nisu nocas uznemiravali?
Pre svega zar ne bi bilo lepo da se ophodis kao covek i hriscanain, ako jesi, a ne kao dripac na ulici?
Gde si ti video obiliks? Nije to nikakasv oibilisk nego ti imas pokvarenu mastu.
Crkva je vrlo leo dekorisana, nego tebi smeta sto je Hristos u Centu, a nisu ikone.

Evo sta Adsventisti uce o Hriustu:

Bog vječni Sin ovaploćen je u Isusu Hristu. Kroz Njega je sve stvoreno, Božji karakter je otkriven, izvršeno spasenje ljudskog roda i sud svijetu. Za svu vječnost živi Bog postao je i čovjek Isus Hristos. Začet je Svetim Duhom i rodila Ga je djevojka Marija. Živio je i iskusio iskušenja kao ljudsko biće, ali je savršenim primjerom pokazao Božju pravednost i ljubav. Svojim čudima On je otkrio božansku silu i umro na krstu za naše grijehe i umjesto nas, vaskrsnuo je iz mrtvih i vaznio se na Nebo da u nebeskoj svetinji vrši službu za nas. Doći će opet u slavi da konačno oslobodi svoj narod i da obnovi sve. (Jovan 1,1-3.14; Kološanima 1,15-19; Jovan 10,30; 14,9; Rimljanima 6,23; 2. Korinćanima 5,17-19; Jovan 5,22; Luka 1,35; Filibljanima 2,5-11; Jevrejima 2,9-18; 1. Korinćanima 15,3.4; Jevrejima 8,1.2; Jovan 14,1-3)

U Hristovom životu savršene poslušnosti Božjoj volji, u Njegovoj patnji, smrti i vaskrsenju, Bog je dao jedino sredstvo pomirenja za ljudski grijeh, tako da oni koji vjerom prihvate ovo pomirenje mogu imati vječni život, a cjelokupno stvaranje može bolje razumjeti Tvorčevu bezgraničnu i svetu ljubav. Ovo savršeno pomirenje opravdava pravednost Božjeg zakona i milostivost Njegovog karaktera; jer ovo dvoje osuđuju naš grijeh i daju nam oproštenje. Hristova smrt je zamjena i otkupljenje koje vrši pomirenje i preobražaj. Hristovo vaskrsenje objavljuje Božju pobjedu nad silama zla, a onima koji prihvataju pomirenje, daje čvrsto obećanje o konačnoj pobjedi nad grijehom i smrću. Ono objavljuje dostojanstvo Gospoda Isusa Hrista pred kojim će se saviti svako koljeno na Nebu i na Zemlji. (Jovan 3,16; Isaija 53; 1. Petrova 2,21.22; 1. Korinćanima 15,3.4.20-22; 2. Korinćanima 5,14.15.)

A ti Vanhelisngu SRAMI se sto napads ljude bez razloga.

Sta imas da kazes protiv onoga sto Adventidsti veruju o Hristu? NISTA!

Drugo,koliko puta si tu sliku prilozio na ovoj temi, i pokusavas da okaljas hriscane bez ikakvog razloga.
Klanjas li se ti pre dobiliskom ili smao pred ikonom?
 
Poslednja izmena od urednika:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Jel ti nas Laodikeja malo zezaš ili si ozbiljan kada ovo kažeš ?
To da Otkrivenje 18,4 opisuje Rimokatoličku Crkvu kao Vavilon veliku objasni Isabeleti.
A meni objasni ko je rekao ili napisao ili postirao bilo gde i bilo kada da JE ADVENTISTIČKA CRKVA VAVILON VELIKI opisan u Otkrivenju 18,4 !?

A koja to Crkva JEDINO IMA DAR DUHA POSVEĆENJA i BOŽANSKI AUTORITET ?
A koju je to Crkvu na Zemlji OSNOVAO BOG I VODI JE SVOJIM DUHOM ?
Reci ali iskreno da svi onda pređemo u nju.


Sardy, evo sta si napisao;

Znači jedino što mi možemo je upravo ovo što si ti rekao – Svako nek napiše šta ima, a druga strana neka procenjuju. I na bazi toga odlučuje da li će da se pokrštava ili će da ostaje gde je, ili da primeni stih iz Otkrivenja 18,4 i jednostavno izađe iz svih Crkava.

Otkrivenje 18. 4 poziva da se izadje iz Vavilona, dakle ti smatras da treba izaci iz svih crkava koje cine Vavilon veliki, pa prema tome i iz Adventisticke crkve, i ako to nisi isplicitno naglasio ali to je ono o cemu govori tvoj komentar i tvoje uverenje.

Ja sam ti na to odgovorio sta pedstavlja Vavilon veliki, da to nije Adventisticka crkva, vec nesto sasvim drugo.

Sto se tice tvojih pitanja
''A koja to Crkva JEDINO IMA DAR DUHA POSVEĆENJA i BOŽANSKI AUTORITET ?
A koju je to Crkvu na Zemlji OSNOVAO BOG I VODI JE SVOJIM DUHOM ?

Odgovor ti je vec predocen, to je Adventni narod, jedina prava Bozja crkva u ovom svetu, a na tebi i ostalima je da se molite iskreno Bogu da vam on to otkrije svojim Duhom, a ako budete iskreni i bez predrasuda i bredubedjenja on ce to sigurno uciniti.

Sve najbolje


 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Jedina prava crkva na planeti !!!

Sardy, evo sta si napisao
Otkrivenje 18. 4 poziva da se izadje iz Vavilona, dakle ti smatras da treba izaci iz svih crkava koje cine Vavilon veliki, pa prema tome i iz Adventisticke crkve, i ako to nisi isplicitno naglasio ali to je ono o cemu govori tvoj komentar i tvoje uverenje.

Ja sam ti na to odgovorio sta pedstavlja Vavilon veliki, da to nije Adventisticka crkva, vec nesto sasvim drugo.


Adventisti su velemajstori izvrćanja. Izvrću i drugi, ali niko sa toliko lukavstva. Zato i mnogi smatraju da ste najgori.
Pošto Vavilon veliki je i Adventistička Crkva, vi ste smislili da je to Rimokatolička Crkva !
Pa po vama nas lepo Bog uči:
Ako smo u Crkvi Jehovinih svedoka ili Mormonskoj, ili Pentakostalnol ili u Univerzalnom Životu ili u Sajentološkoj, ili Adventističkoj, ili Nazareskoj ili, .........bilo kojoj drugoj osim u Katoličkoj, mi ništa ne trebamo preduzimati. Jer Otkrovenje 18,4 nas uči da trebamo izaći samo iz Katoličke Crkve, a ostale su OK.

Lepo nas uči Adventizam. Svaka čast.

I da se gresi celog čovečanstva prenose na sotonu, i da je Hrist Arhanđel Mihail, i da je POSLANIK, i da PAKAO ne postoji, i da je DESETAK obavezan za Hrišćane i da ne smemo konzumirati alkohol, niti crnu kafu, niti čaj sa teinom, i ................. ima mnogo. Stalo bi na celu stranu.


Sto se tice tvojih pitanja ''A koja to Crkva JEDINO IMA DAR DUHA POSVEĆENJA i BOŽANSKI AUTORITET ?
A koju je to Crkvu na Zemlji OSNOVAO BOG I VODI JE SVOJIM DUHOM ?

Odgovor ti je vec predocen, to je Adventni narod, jedina prava Bozja crkva u ovom svetu, a na tebi i ostalima je da se molite iskreno Bogu da vam on to otkrije svojim Duhom, a ako budete iskreni i bez predrasuda i bredubedjenja on ce to sigurno uciniti.

Sve najbolje

A da li ti misliš da neko ovde sa foruma koji prati ovu temu misli da je ADVENTISTIČKA CRKVA JEDINA PRAVA BOŽIJA CRKVA NA PLANETI i da je naše samo DA MOLIMO BOGA DA NAM OTKRIJE TO ali iskreno i bez predrasudu i predubeđenja ?
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
da ali opet je rekao "ono sto ja mislim daje prava crkva" ali to opet sa druge strane ne znaci da je to prava crkva, to sta ko misli je nesto drugo, i adventisti misle da je njihova prava i pravoslavni misle da je njihova i katolici da je njihova i sve tako
Pa dobro, kaži nam onda ti koja je jedina prava Crkva na Planeti.
 
Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702
Dpobro jutro brate Gero, uvek ti das dobar materijal za diskusiju i to je korisno.
------------------

Evo sta kaze jedan normalan Hriscanin:

Gero, a kako znas da je ovaj ormalan hriscanin? Mislis zato sto prica mnogo i kritkuje sve, osim sebe?


Znam da se nece svideti adventima,JS-ma i nekim drugim denominacijama!

Naprotiv Gero, mnogo mi se svidja, samo video sam prvi film a drugi nisam, predpostavljam da ji isti..

Prvo, brate Gero, da li si primeto, da taj koji poziva vernike da izadju iz svojih crkgva nije ih uputio gde da idu,
verovatno je milsio da je on tu da zadovolji sve nujihove potrebe.

Drugo, da li si primegtio da je i on pastor, Time Squere Carismatic Church? Pa onda? Nije soija nego vratr.

Trese, on me je podsetio na dva Teleevangelistu kao sto je i on i oni su bili karizmatici.
Prvi je pre 25 godina bio Jimy Svagert. Kritikovao je i napadao sve druge smao je mislio za sebe da je svetac..
Javno je iznosio pogreske nekog pastotra kome je dosadio da je isti platio privatnog agenta da sledi Svagerta.
Jednoga dan put ga je dove do prostitutke kojoj je usao u sobu i zadrzao se poduze vremena. Kamera je sve sniumala i uskoro ovaj izvestaj je objavljen preko TV.

Posto je bio uhvacen u bezakonju i nemoralu, on je izasao na televiziju i placuci je izjavai "Ja sam sagresio"
Zasto to nije rekao ond akada je kritkovao drugog pastora, pre nego su ga uhvatili? Ne, onda je bio svetac.
On je i dalje bio pastor u toj bajnoj crkvi umesto da ga iskljusi zbog nemorala, ali mu je vezan onaj klevetnicki jezik.
I on se poziavao samo na rad Duha Svetoga i svaki minut ili dva vikao "Aliluja! Aliluja!


Drugi njegov kolige bio je Jim Baker isto TV evangelist. Karizmaticar i vrlo uspesan. Zvali su ga Sveti Jo.
Najpre sakupio je novac od vernika da sagradi veliki hpotel u jednom resortu u kome svaki ucesnik moze godisnje daprovede odredjeno vreme na odmoru. Medjutim sakupio je dosta novcaca, a nije sagradio toliko sobva koliko je obecao i za koje je uzeo novac. On je ziveo u raskosnoj vili, cvak je i njegoiv ker imao rashladne uredjaje. Istraga je izvrsena i ustanovljeno je da je sveti Jo crkvene novce zloupotrebiuo u svoje svrhe.
Osudjen je mislim na 7 godina robije, izdlzao je u zatvoru i izasao na slobodu.

Pored toga javno je priznao da je ziveo seksualnoi sa svojom sekretarico; zena ga je ostavila i udala se za drugoga, i to je bio sok za karizmatike.

Ovi pojedinci ne mogu biti merilo celog pokreta, jer u svakom "zitu ima i kukoslja", medjutim svakako da u njemu ima i postenih i dobrih ljudi, ali takve karakteristike obicno prate fariseje koiji sve osuduju da bi sebe uzdigli.

Cuvajte se onih koji sve kritikuju smao ne i sebe. Nemojte da nasednete na to sto ukazuju na stvarne probleme u crkvama i sto neprestano napominju rad Svetoga Duha, nasigurno oni nemaju veze sa Njim.

Ovo nisu price, javnost je bila upoznata sa ovima skandalima, a ja sma tada ziveo u Njujorku.


Tako berate Gero, ja visoko cernim tvoju iuskrenost i plemenitost tvoje duse, ali zapamti da se ne jede sve sto leti.
Svaka novcsanica ima dve strane a tako i ljudi.

---------------------

A ove reci u ovom filmu ce vas jako pogoditi mislim na prave hriscane!!!

Gero, ne znam u kom smislu ce nas pogoditi. Da li tebe i sada kad si doznao prave podmuikle izvore, odusevljavaju i takvi propovednici? Ima necega sto oni govore sto je realno, ali njihov cilj i metode su zavodnje i nepostene.

Ma kako da ne Mikane, kako te nije sramota tako da star govoris neistinu?

kao te nije sramota da govoris kako verujes u Hrista ,a ides u crkvu koja je stavila Isusa Hrista na OBELISK!? samo budala nerazume sta to znaci evo gledajte.A ako si toliko glup pa neznas pomoli se bogu da ti oprosti za neoprostivi greh,da stavite Isusa na obelisk umesto na krst!!!pa nije ni cudo sto vas sotona uzima grehe sveta umesto Hrista.Mislis da ja neznam zasto i JS-ci govore stub, isti proizvod samo druga slika a proizvod je OBELISK,penis boga ra ili Ozirisa.

Sram te bilo Mikane i ti ces nam popujes kako je vasa crkva prava.

3192587.jpg

FOREST LAKE SEVENTH DAY ADVENTIST CHURCH, APOPKA FLORIDA (GIANT TETRAGRAMMATON)

Sram te bilo Mikane.Gde je KRST!? sta ima Isus bre sa OBELISKOM??? s obeliskom imaju veze samo Mormoni,baptisti,masoni,vatikan i ostala jeres.Nemoj me teras da ti postavim sve vase crkve,koje su kao dve kapi vode,grobovi vas odaju a i crkve odbacili ste krst i zamenili ga obeliskom fuj gaadi mi se.
Koji ste vi to hriscani koji se odricete krsta hristovog? zar neznate pavlove reci? Pavle kaze zar ja da se odreknem krsta hristovog!! Boze sacuvaj,a vi primiste Obelisk u zamenu.

Dobro juro Vangellsingu,
Sta se sa tobom desilo ,ovoga jutra? Da te demoni nisu nocas uznemiravali?
Pre svega zar ne bi bilo lepo da se ophodis kao covek i hriscanain, ako jesi, a ne kao dripac na ulici?
Gde si ti video obiliks? Nije to nikakasv oibilisk nego ti imas pokvarenu mastu.
Crkva je vrlo leo dekorisana, nego tebi smeta sto je Hristos u Centu, a nisu ikone.

Evo sta Adsventisti uce o Hriustu:

Bog vječni Sin ovaploćen je u Isusu Hristu. Kroz Njega je sve stvoreno, Božji karakter je otkriven, izvršeno spasenje ljudskog roda i sud svijetu. Za svu vječnost živi Bog postao je i čovjek Isus Hristos. Začet je Svetim Duhom i rodila Ga je djevojka Marija. Živio je i iskusio iskušenja kao ljudsko biće, ali je savršenim primjerom pokazao Božju pravednost i ljubav. Svojim čudima On je otkrio božansku silu i umro na krstu za naše grijehe i umjesto nas, vaskrsnuo je iz mrtvih i vaznio se na Nebo da u nebeskoj svetinji vrši službu za nas. Doći će opet u slavi da konačno oslobodi svoj narod i da obnovi sve. (Jovan 1,1-3.14; Kološanima 1,15-19; Jovan 10,30; 14,9; Rimljanima 6,23; 2. Korinćanima 5,17-19; Jovan 5,22; Luka 1,35; Filibljanima 2,5-11; Jevrejima 2,9-18; 1. Korinćanima 15,3.4; Jevrejima 8,1.2; Jovan 14,1-3)



U Hristovom životu savršene poslušnosti Božjoj volji, u Njegovoj patnji, smrti i vaskrsenju, Bog je dao jedino sredstvo pomirenja za ljudski grijeh, tako da oni koji vjerom prihvate ovo pomirenje mogu imati vječni život, a cjelokupno stvaranje može bolje razumjeti Tvorčevu bezgraničnu i svetu ljubav. Ovo savršeno pomirenje opravdava pravednost Božjeg zakona i milostivost Njegovog karaktera; jer ovo dvoje osuđuju naš grijeh i daju nam oproštenje. Hristova smrt je zamjena i otkupljenje koje vrši pomirenje i preobražaj. Hristovo vaskrsenje objavljuje Božju pobjedu nad silama zla, a onima koji prihvataju pomirenje, daje čvrsto obećanje o konačnoj pobjedi nad grijehom i smrću. Ono objavljuje dostojanstvo Gospoda Isusa Hrista pred kojim će se saviti svako koljeno na Nebu i na Zemlji. (Jovan 3,16; Isaija 53; 1. Petrova 2,21.22; 1. Korinćanima 15,3.4.20-22; 2. Korinćanima 5,14.15.)

A ti Vanhelisngu SRAMI se sto napads ljude bez razloga.

Sta imas da kazes protiv onoga sto Adventidsti veruju o Hristu? NISTA!

Drugo,koliko puta si tu sliku prilozio na ovoj temi, i pokusavas da okaljas hriscane bez ikakvog razloga.
Klanjas li se ti pre dobiliskom ili smao pred ikonom?

ja sam jovu sliku prilozio mozda jednom a skopirao sam je s ranijih postova koje su momci ovde stavili.

Jel bre Mikane jel ti mislis da sam ja idiot?ako pokusavas ove dobre momke-hriscane da licimerjem obmanes kako ih postujes i kako si im dobar hriscanski brat mene neces mikane!!! iako ne ulazim svaki dan u diskusije ja citam sve postove i vidim koji si licimer i tvoj brat ladokejac.Ismejavas i geru i sardi a kako ste tek pluvali na adriana? a sad ste se uhvatili za licimerje,podsmevanje!!

Nisam ja jeo bunike,lepo ja vidim sta vi bezboznici radite Gde je KRST pitam te? zasto ste izbacili dva glavna stiha iz simbola vere?zasto ste umesto krsta stavili OBELISK???????? i to Hrista na njemu,dali je Hrist bio na Obelisku ili na krstu pitam ja tebe hrisanine?jel se krstis samo dole i gore,ili i levo i desno?Dali si ti svestan svoje lazi?kad govoris da niste masonska crkva,kad su upravo masoni i uveli Obelisk u hriscanstvo?jer imaju svog hrista koji ce na kraju sveta da primi sve nase grehe?a ime mu je lucifer koje kako vidim sam si priznao gore na jednom postu pises velikim slovom kao navodno zato sto je to ime,pa nismo mi ludi pa ga pisemo malim slovom.

Koliko vidim vi adventi se klanjate pred Nekim hristom koji je povesen na obelisk cisti idolopoklonizam!!

evo:Copy/Secret Worship to Sun god 'Ra'

IDOLATRY
7666621.jpg
OBELISK, PYRAMID AND SOLAR DISK AT FOREST LAKE ADVENTIST CHURCH, APOPKA, FLORIDA





Pay close attention to all the symbolism involved in the next picture. Observe the obelisk inside of the teragramaton over the altar... The Masonic Christ is coming out of the solar disk located in the middle of the obelisk, inside of the pyramid. Look to the right and you will also see the ancient Egypten kross Ankh on the wall. Below you will see the pastor and the congregation praying to the image at the SDA Forest Lake Church.

Prevod Goole:Обратите пажњу на све симболику укључени у следећој слици. Обратите пажњу на унутрашњост обелиск на тераграматон над олтаром ...Масонски Христос долази из соларног диска који се налази у средини обелиска, унутар пирамиде. Поглед са десне стране, а такође ћете видети древни Египат Кросс Анкх на зиду. У наставку ћете видети пастира и паству молећи за слику у СДА Форест Лаке Цркве.



227809.png
WORSHIPING THE IMAGE (OBELISK) ON THE ALTAR AT FOREST LAKE SEVENTH DAY ADVENTIST CHURCH, APOPKA FL





The Lord says: “You shall have no other gods before me. You shall not make for yourself an idol in the form of anything in heaven above or on the earth beneath or in the waters below. You shall not bow down to them or worship them; for I, the LORD your God, am a jealous God, punishing the children for the sin of the fathers to the third and fourth generation of those who hate me, but showing love to a thousand generations of those who love me and keep my commandments". Exodus 20:3-6 (NIV)
Jesus and the Apostles warned us in many occasions against this type of behavior. This is why the true temple is in us (our heart), and worship does not have anything to do with buildings, institutions or structures. Worship has to be IN SPIRIT(John 4:23-24). To try to look for God through a structure or temple, is a way of IDOLATRY. The true religion is invisible and it's name is FAITH IN JESUS CHRIST. The members of this faithful group do not need to follow religious denominations or churchs. You can not find them in a building around the corner and they do not call themselves "The Remnant". It is a spiritual church. God can only be found in the hearts of the true believers.

Prevod Goole:Господ каже: "Немој имати других богова уз мене. Ви не треба да за себе идола у облику свега на небу изнад или на земљи испод или у водама испод. Ви не клањају њима или да их обожавају, јер ја, Господ, твој Бог, ја љубоморан Бог, кажњавање деце за грех отаца до трећег и четвртог колена онима који ме мрзе, али показује љубав хиљада генерација оних који ме љубе и чувају заповести моје "Екодус 20:3-6 (глава).
Исус и апостоли су нас упозорили на многим приликама против ове врсте понашања. То је разлог зашто истински храм је у нама (наша срца), и обожавање нема никакве везе са зграде, институције или структуре. Обожавање мора да буде у духу (Јован 4:23-24). Да покушам да траже Бога кроз структуру или храм, је начин идолопоклонства.Истина религија је невидљив и то име је вери у Исуса Христа. Чланови ове групе верника не морају да прате верски деноминација или Цркве. Не можете их наћи у згради око углу и не зову себе "остатак". То је духовна црква. Бог може се наћи само у срцима правих верника.

Jel ti bre dovoljno ili hoces jos?

Sta ima da kazem kako verujete! neverujete vi u Hrista a u faraona egipackog koji je takodje voleo Obelisk i klanjao mu se tj bogu ra,ozirisu to je njegov peni bratko.Verujete u piramidalni sistem,globalni to je ocigledno.

o ovome ti govorim bratko.

Obelisk on Graves

One strange fact about some of the SDA key pioneers is that many of them are buried under this phallic symbols (Obelisks). Even thou not all Freemason's graves have obelisks, it is true that most of the Masons are marked by them.

Prevod Google:Једна чудна чињеница о неким од кључних СДА пионира је да су многи од њих су сахрањени под овим фалусни симболи (Обелискс). Чак ниси све Зидар је гробови имају Обелискс, истина је да већина Масона су означене од њих.
4368922.jpg
MASONIC BURIAL ILUSTRATION - IMAGE TAKEN FROM MASONIC FAMILY MAGAZINE, 1878





The White's Obelisk

Ellen G. White

4339176.gif


The following obelisk marks the actual burial place of Ellen G. White (Seventh Day Adventist "Prophet") and her husband James White. Her name can be seen on one side of the pillar. The monument is located in Battle Creek Michigan.


Prevod google:Следећи обелиск означава стварну сахране место Елен Г. Вајт (Адвентисти седмог дана "Пророк") и њен супруг Џејмс Вајт. Њено име може се видети на једној страни стуба.Споменик се налази у Баттле Цреек Мицхиган.











2832542.jpg
ELLEN G. WHITE FUNERAL (WHITE ESTATE, FOTO TAKEN ON JULY 24,1915)





An interesting fact is that Mrs. White's funeral was on July 24, 1915, the same date that the photograph was taken. However, according to the White Estate, she was not interred until 33 days later. On March 22, 1999, William Fagal of the Ellen G. White Estate Branch Office at Andrews University, e-mailed D. Fischer: "Her funeral took place on Sabbath, July 24, 1915. She was not actually interred, however, until Thursday, August 26."

Prevod Gogle:Интересантна је чињеница да је госпођа Вајт је сахрана, 24. јула 1915, истог дана да фотографија снимљена. Међутим, према Белом Естате, она није сахрањен тек после 33 дана. Дана 22. марта 1999, Вилијам Фагал од Еллен Г. Вхите Естате представништво у Андревс универзитета, е-поштом Д. Фишер: "Њена сахрана одржана суботе, 24. јула, 1915 Није била заиста сахрањен, међутим, до. Четвртак, 26. август. "

7th Day Adventists, Catholics, Mormons and Baptists Included in Presentation

7. дан адвентисти, католици, мормони и баптиста Укључени у презентацију

7860014.jpg
THE WASHINGTON MONUMENT

2513593.jpg
OBELISK OF ST. PETER SQUARE PLAZA, VATICAN, ROME

The following Obelisk marks the birthplace of Joseph Smith, Latter Day Saints Prophet (Mormons)
6925640.jpg
THIS OBELISK MARKS THE BIRTH PLACE OF JOSEPH SMITH (MORMON'S PROPHET) IN VERMONT

46722.jpg
MASSIVE OBELISK ON TOP OF AMERICAN BAPTIST THEOLOGICAL SEMINAR IN NASHVILLE, TN


The Vigilant Citizen article on Sinister Sites describes in details the true significance of the Obelisk:
1215355.jpg
OBELISK MARKING THE SEVENTH-DAY ADVENTIST HEADQUARTERS IN SINGAPORE

jel ti mislis da je neko lud breee???





Obelisks as Part of Seventh Day Adventist's Temples

Observe how they place obelisks in all of these SDA temples, either in front, inside or on top of the platform. The occult purpose of this is to make you stand, pray and worship in front of an image.
Обелискс као део храмова Адвентисти седмог дана је

Посматрајте како се постави Обелискс у свим овим СДА храмова, било испред, унутар или на врху платформе.Окултно Сврха овога је да стојите, моле се и клањају испред једне слике.










Pogledajte svugde obelisk a nigde KRSTA samo vesto zamaskiran lukavi ste bre ko zmije,ali samno necete moci.​




































 
Poslednja izmena:
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
[WARNING]Bilo bi poželjno da ne postavljate postove na stranom jeziku, ili, ako ih postavite da stavite uporedni prevod. To bi bilo u vašem interesu, ako vam je stalo da vas više ljudi čita i razumije.[/WARNING]
 
Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702
Mikane pricaj ti te price gore sto si napisao babama i dedicama koje i varate po vasim crkvama odnosite im imovinu,desetak a nemoj menimajke ti.
Slucajno imam neke prijatelje koji su bivsi adventisti
,koji su se jedva izvukli iz vase crkve posle nekoliko godina! sve su mi ispricali o vama,najbolnija tacka vam je jelena vajtova i njeno jevandjelje a ne Hrist.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Mikane pricaj ti te price gore sto si napisao babama i dedicama koje i varate po vasim crkvama odnosite im imovinu,desetak a nemoj menimajke ti.
Slucajno imam neke prijatelje koji su bivsi adventisti
,koji su se jedva izvukli iz vase crkve posle nekoliko godina! sve su mi ispricali o vama,najbolnija tacka vam je jelena vajtova i njeno jevandjelje a ne Hrist.
Stvarno ti hvala za ove slike i priloge. Znao sam odavno učenje Adventista. Takođe kada je Biblija u pitanju i učenje Crkava tu nema šanse da me bilo koja Crkva na Planeti prevari, ali ovo me je sve zaista iznenadilo. Ipak su oni mnogo gori nego što sam ja mislio. Svaka ti čast kada si sve ovo pronašao i stavio nam ovde da se uverimo kakva je Crkva Adventista Sedmoga Dana. Sada je ipak SVE JASNO.
A znaju da napadaju idolopoklonstvo Pravoslavlja !
Kao i JS, a Svedoci su za ove mirišljavo cveće.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top