Adventisti

Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702
Sardi bratko pa dosadise mi vise s lazima ,izvrtanjem a posebno mi se gadi kad gledam kako vas ismevaju da nepoznajete bibliju.
Kad se setim kako su sve vredjali bratka Adriana! muka mi je od takvih zapadnih hriscana od semena vatikana,aj sto mene vredja Mikan al Adrian i ti,gero ste mnogo kulturniji od mene ja sam nekad bio mangup priznam al sam sada hriscanin,iako po nekad mi izadje po neko slovce,mangupsko kad me iznerviraju kao sada.

Slusaj me bratko sardi to su masoni da ih nema vecih upravo spremam neke video linkove sta kaze:Abama,Bush i neki svecki politicari o adventistima pa ces videti koliko je sati.
P S

pogledaj obavezno cao.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107


Adventisti su velemajstori izvrćanja. Izvrću i drugi, ali niko sa toliko lukavstva. Zato i mnogi smatraju da ste najgori.
Pošto Vavilon veliki je i Adventistička Crkva, vi ste smislili da je to Rimokatolička Crkva !
Pa po vama nas lepo Bog uči:
Ako smo u Crkvi Jehovinih svedoka ili Mormonskoj, ili Pentakostalnol ili u Univerzalnom Životu ili u Sajentološkoj, ili Adventističkoj, ili Nazareskoj ili, .........bilo kojoj drugoj osim u Katoličkoj, mi ništa ne trebamo preduzimati. Jer Otkrovenje 18,4 nas uči da trebamo izaći samo iz Katoličke Crkve, a ostale su OK.

Lepo nas uči Adventizam. Svaka čast.

I da se gresi celog čovečanstva prenose na sotonu, i da je Hrist Arhanđel Mihail, i da je POSLANIK, i da PAKAO ne postoji, i da je DESETAK obavezan za Hrišćane i da ne smemo konzumirati alkohol, niti crnu kafu, niti čaj sa teinom, i ................. ima mnogo. Stalo bi na celu stranu.


Sardy, ko je rekao da ne treba izaci iz crkava koje si pomenuo?
Treba izaci iz svih crkava koje prave Ekumenski kompromis sa Vavilonom odnosno Rimokatolicizmom i time same postaju deo Vavilona velikog.

Drugo, zasto stalno pominjes crnu kafu, zar je po tebi dobro piti otrov poput kafe koja unistava zdravlje, nervni sistem, slabi srce, itd..
Po tebi covek ne treba da zivi zdravo, prirodno onako kako ga je Bog stvorio, vec da se truje otrovima koji bi mu unistili zdravlje, lepo Sardy od tebe, takva filozofija nije vredna pomena..



A da li ti misliš da neko ovde sa foruma koji prati ovu temu misli da je ADVENTISTIČKA CRKVA JEDINA PRAVA BOŽIJA CRKVA NA PLANETI


O tome ne odlucuje vecina niti ja i ti, vec sam Bog, a on je vec odabrao i on nikada nece napraviti kompromis sa grehom i ljudskim teorijama da bi spasio nekoga ko nije spreman da ispostuje biblijske kriterijume spasenja..



i da je naše samo DA MOLIMO BOGA DA NAM OTKRIJE TO ali iskreno i bez predrasudu i predubeđenja ?


Naravno, to je jedini put spasenja..
 
Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702

Ovo kaze covek koji je zapalio citav istok!!

Ha ,ha,ha kako je puko jedan adventist na debate pogledajte momci nasmejacete se slatko.


evo malo i da razonodimo advente.

Ucenje adventista :


Pored zajednickih karakteristika skoro svih sekti, adventisti (subotari) su proricali datum dolaska Hristovog na zemlji nekoliko puta , a i danas smatraju da ce Gospod Isus Hristos vrlo skoro doci. Smatraju da je papa antihrit. Jela dele na cista i necista. Ne koriste nikakav alkohol. Slavljenje subote navode kao dokaz da su oni jedina prava Hristova crkva.


Adventisticku sektu osnovao je farmer baptista Vilijam Miler, i to kad a ga je posle dva neuspesna prorocanstva o drugom dolasku Isusa Hrista (smak sveta) u godini 1844, Baptisticka "crkva" iskljucila iz svog saveta (januara 1845. godine). Kako Gospod Isus Hristos nikako nije dolazio , smislili su da se "prorecenog" dana desilo ciscenje nebeske svetinje.


Sam Miler nije bio subotar, o suboti je pocela propovedati tek Jevrejka Rahilja Preston. Posle toga, pojavila se "prorocica" Helena Vajt (1827-1915), koja je imala vizije i "otkrivenja". Puno je pisala.


Adventisti su imali jos jedan pokusaj proracunavanja vremena drugog Hristovog dolaska (6.2.1925).Dolazak je detaljno opisan ali se nije dogodio.


Svi ovi proracuni doveli su do toga da su mnogi poverovali, rasprodali svoja imanja, novac podelili sirotinji, posle cega su se neki ubili, jer su ostali bez ikakvih sredstava za zivot. Mnogi su sudskim putem trazili nazad imanja koja su ranije poklonili. Takva je to "vera". Adventisticki vernici obavezni su da svojo "crkvi" daju desetak od svih svojih prihoda.


Adventisti mnogo vise paznje posvecuju Starom nego Novom zavetu. Kod Srba su se pojavili 1903.godine. Pre nekoliko godina osnovali su u abeogradu i "teoloski" fakultet.


Pravoslavni odgovor :


Sto se tice prognoze vremena Drugog dolaska Hristovog, On sam nam je ejdnom za sva vremena rekao:" Niko ne zna ni dana ni casa ..." (Mt.24,36) ; i "Nije vase da znate vremena i leta koja Otac zadrzava u svojoj vlasti" (Dela 1, 7).
Da li je papa antihrist ? Papa je bilo mnogo, a Sveto Pismo govori o jednom antihristu.
Apostol Petar je mislio da jelo treba deliti na cista i necista, pa ga je sam Gospod opomenuo:"Sto je Bog ocistio ti ne pogani" (Dela 10,15).
Sto se tice koriscenja alkohola, sigurno da je greh opijati se, ali da je Hristos zabranio vino, nikako ne bi on sam na svadbi u Kani Galilejskoj pretvorio vodu u vino (Jn.2,1-11).U psalmu 104. (14-15) pise :" vino veseli srce covekovo".
Najvazniji argument adventista je slavljenje starozavetne subote i odbacivanje nedelja. Medjuti, subota je jevrejski praznik i slavi se kao uspomena na izlazak Jevreja iz Misira. Stari zavet i zakon je ono sto prestaje (2.Kor. 3.11) ,"senka ukidanja subote i svih starozavetnih praznika, a apostol Pavle u poslanici Kolosanima kaze:" Da vas ko ne osudjuje za praznike..., ili za subote, sto je sve senka onoga sto ce doci a tijelo je Hristovo"(2,16-17). Sam Gospod nas Isus Hristis pokazao nam je koji je dan Njegov,: Jevreji su ga proganjali i zeleli ubiti sto je kvario subotu, u subotu je mrtav lezao u grobu, a u nedelju vaskrsao i doneo spasenje celom ljudskom rodu. Lako je zakljuciti da je nedelja , kao dan vaskrsenja, neuporedivo vaznija od uspomena na izlazak Jevreja iz Egipta. Slavljenje nedelje - vaskrsnog dana pocinje od samih Apostola (Dela 20,7-8) , dok su suboti dali onaj znacaj koji joj i propada : Ona prethodi nedelji , kao sto Stari Zavet prethodi Novom, kao sto zakon prethodi ljubavi i blagodati. Mi pravoslavni slavimo subotu na odgovarajuci nacin : tog dana bogosluzenja su drugacija , zabranjen je post, klecanje , itd. Sto se tice "prorocice Helene Vajt", apostol Pavle nas upucuje: "A poganih i bapskih gatalica kloni se ..." (1. Tim. 4,6;6,20).


Proverite sa citatima iz Biblije koji su ovde navedenina svakom pragrafu. Ako je verovanje Advetista Sedmog Dana Biblijski, onda je ovakav pokret na cvrstom duhovnom temelju. Iznad svega toga ako svzki hriscanin ima Isusa Hrista stalno pred ocima i u svom srcu i zivi po svetlosti istine koja mu Duh Sveti otkrio svim srcem, dovoljno je za sada. Ali treba da napreduje i raste u veri Isusovoj.


Malo o lazi jelene vajtove!


HELEN VAJT O UKRSTANJU LJUDI I ZIVOTINJA






U leto 1864 godine izdavacka kuca "Steam Press of the Seventh-day Adventist Publishing Assosiation",Battle Creek Michigan,objavila je knjigu"Important facts of faith in conection with the history of holy men of old" na tri stotine strana.To je bio trci u seriji od cetiri toma pod zajednickim naslovom"Spiritual Gifts" (duhovni darovi).


"ali ako je postojao jedan greh koji je bio iznad drugih koji je uzrokovao unistenje roda ljudskog potopom,to je bio osnovni zlocin ukrstanja ljudi sa zivotinjama koji je unaakazio lik bozji i uzrokovao nered svuda"( duhovni darovi, I. str.69)


"Sve vrste zivotinja koje je bog stvorio su sacuvane u barci.Mesane vrste koje bog nije stvorio,koje su bile rezultat ukrstanja su unistene potopom.Nakon potopa bilo je ukrstanja ljudi i zivotinja,kao sto se moze videti u skoro beskrajnom nizu vrsta zivotinja i u nekim rasama ljudi"( duhovni darovi,I.str.78)


Da rezimiramo,Helen Vajt o ukrstanju ljudi i zivotinja tvrdi:
1.bio je to toliko ozbiljan greh da je uzrokovao unistenje ljudske rase,
2.bio je zlocin,
3.taj greh je unakazio lik bizji u coveku,
4.desio se pre i posle potopa,
5.posledice se mogu videti u odredjenim rasaama ljudi.


Njen suprug James White tvrdi da je ovu knjigu "pazljivo procitao" i preporucuje je citaocima u casopisu Review Aug.15,1868 godine.


Mi pitamo Helen i subotare:
-Kako bi ukrstanje izmedju rasa unakazilo lik bozji?
-ako je ukrstanje medju rasama ljudi osnovni greh zbog kojeg je potopljena zemlja,zasto to ne pise u bibliji?
-Mojsejeva zena Sefora je bila druge rase,a ipak je bog obecao Mojsijevim potomcima da ce postati velika nacija.


Interesantno,1840 godine,samo nekoliko godina pre nego sto je E.Vajt ovo napisala,pojavio se engleski prevod jevrejske knjige "book of jasher" u kojoj se slicnotvrdjenje nalazi u stihu 4:18.Da je Elen Vajt znaala za ovu knjigu svedoce i mnogi drugi citati iz nje.U XIX veku mnogi su verovali u mit da je moguce bilo ukrstanje zivotinja i ljudi.Samo nekoliko godina ranije 24 nov.1859 godine objavljena je knjiga "poreklo vrsta" Carlsa Darvina koju su manje obrazovani u to vreme tumacili slicno E.Vajt.


Ne znam koliko treba covek da poremeti pamecu pa da ozbiljno shvati ove monstruozne i bogohulne tvrdnje koje je izlozila subotarska "prorocica" Helen.
Konacno,iz novijih izdanja knjiga ovi pasusi su izbaceni.
Izvor: The Ellen White research project.


Secate se momci bre, kako ste zaboravili!? radi se o (kentaurima,kerberu,secate se bilo je ljudi s glavom bika a telom coveka,glava sokola i telo coveka)ha,ha,ha,mislim na one legende,iz koji danas delaju filmove pa cak i zivotinje govore kao ljudi,sve dojde iz te puste amerike!!!


copy/54 verske sekte

Sardy, ko je rekao da ne treba izaci iz crkava koje si pomenuo?
Treba izaci iz svih crkava koje prave Ekumenski kompromis sa Vavilonom odnosno Rimokatolicizmom i time same postaju deo Vavilona velikog.

Drugo, zasto stalno pominjes crnu kafu, zar je po tebi dobro piti otrov poput kafe koja unistava zdravlje, nervni sistem, slabi srce, itd..
Po tebi covek ne treba da zivi zdravo, prirodno onako kako ga je Bog stvorio, vec da se truje otrovima koji bi mu unistili zdravlje, lepo Sardy od tebe, takva filozofija nije vredna pomena..






O tome ne odlucuje vecina niti ja i ti, vec sam Bog, a on je vec odabrao i on nikada nece napraviti kompromis sa grehom i ljudskim teorijama da bi spasio nekoga ko nije spreman da ispostuje biblijske kriterijume spasenja..




Naravno, to je jedini put spasenja..

Zasto je onda sanm Isus napravio tri velika cupa vina iz vode na svadbi???

Sardy, ko je rekao da ne treba izaci iz crkava koje si pomenuo?
Treba izaci iz svih crkava koje prave Ekumenski kompromis sa Vavilonom odnosno Rimokatolicizmom i time same postaju deo Vavilona velikog.

Drugo, zasto stalno pominjes crnu kafu, zar je po tebi dobro piti otrov poput kafe koja unistava zdravlje, nervni sistem, slabi srce, itd..
Po tebi covek ne treba da zivi zdravo, prirodno onako kako ga je Bog stvorio, vec da se truje otrovima koji bi mu unistili zdravlje, lepo Sardy od tebe, takva filozofija nije vredna pomena..






O tome ne odlucuje vecina niti ja i ti, vec sam Bog, a on je vec odabrao i on nikada nece napraviti kompromis sa grehom i ljudskim teorijama da bi spasio nekoga ko nije spreman da ispostuje biblijske kriterijume spasenja..




Naravno, to je jedini put spasenja..

Ladokejac postovanje ali vasa je crkva prva na spisku ujedinjenih sveckih crkava u ekumenizmu, hoces dokument?
 
Poslednja izmena od urednika:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ladokejac postovanje ali vasa je crkva prva na spisku ujedinjenih sveckih crkava u ekumenizmu, hoces dokument?



Nije stvorio Alkoholno, vec bezalkoholno vino - grozdjani sok koji je bio Jevrejsko omiljeno pice na slavljima.

[h=2]Svadba u Kani Galilejskoj[/h]

Istorijska pozadina
Nekoliko elemenata iz Starog zaveta i pozadina iz vremena priče pomažu nam da osvetlimo aspekte teksta iz Jovana 2,1-11. Obilje vina je, na primer, bilo karakteristično za starozavetne tekstove koji opisuju buduće Božje carstvo, koje će zvanično nastati, otpočeti u poslednjim danima (Isaija 25,6; Jeremija 31,12; Amos 9,13.14). Isusovo obezbeđivanje dodatnih količina vina na svadbenoj gozbi je, prema tome, primer kako Jovanovo Jevanđelje oslikava uverenje da je starozavetno očekivanje za poslednje vreme bilo ispunjeno u Isusu.
Sudovi za vodu (sa zapreminom od 90 do 130 litara) u drevnim vremenima su bili neobične veličine. Moguće je da je veličinu sudova Jovan pomenuo, želeći da ukori Jevreje zbog njihove opsednutosti ritualnim čišćenjem. U većini delova drevnog sveta sveža voda se mogla teško dobiti, pa su detalji priče veoma zanimljivi.
Priča o pretvaranju vode u vino čitaoca podseća i na priče o nekim drugim transformacijama u Starom zavetu. Mojsije je pretvorio vodu u krv, što je bilo jedno od zala koja su snašla drevni Egipat (2. Mojsijeva 7,14-24). Jelisije je gorku vodu u Jerihonu pretvorio u slatku, ukusnu i ponovo upotrebljivu (2. Carevima 2,19-22). Priča iz 2. Carevima 3,12-25 možda je posebno zanimljiva kao paralela čudu u Kani, a tu je ponovo reč o jednom Jelisijevom iskustvu. Jelisiji u posetu dolazi nekoliko careva koji očekuju poruku od Gospoda. Njegov odgovor je bio sličan Isusovom odgovoru majci: “Šta je meni do tebe?“ Međutim, ipak se složio da sarađuje s njima. Po njegovim uputstvima čudotvorno se pojavila voda, za koju su neprijatelji mislili da je krv (stihovi 3,22.23). Na taj način je Izrailj izvojevao veliku pobedu nad Moavcima.
Predmet o kojem sada govorimo mi obrađujemo na osnovu poznavanja pozadine priče o svadbi. Mnogi ljudi se pitaju da li se događaj u kojem je Isus vodu pretvorio u vino na neki način može dovesti u vezu s problemom — kako hrišćani treba da se postave prema upotrebi alkohola. Međutim, u tekstu iz Jovana 2,1-11 ili njegovoj pozadini, nema ničega što bi tražilo da vino koje je Isus načinio bude prevrelo. Pre svega, reč za vino u tom tekstu (oinos) je u grčkom jeziku srednjeg roda. Ona se može odnositi na neprevreo sok od grožđa, ili može da se odnosi na prevrelo vino. Terminologija teksta ni na koji način ne doprinosi razrešavanju problema.
Ali, ni prisustvo soka od grožđa ne bi bilo u potpunosti suprotno očekivanju. Pre svega, ako je svadba održana u jesen (kad je obavljeno Isusovo krštenje, oko mesec dana pre toga), u Palestini je bilo vreme berbe grožđa, pa se mogao dobiti svež sok. Ali čak i ako se nije mogao dobiti, to vreme je poznavalo izvrsne metode za prezervaciju. Na primer, sok od grožđa bi kuvali dok se ne zgusne. Dobijenu masu bi sipali u keramički sud, dok se ne izbaci sav vazduh. Potom bi nalivanjem tankog sloja maslinovog ulja odozgo sadržaj u sudu mogli da sačuvaju za period od više meseci ili čak godina. U nekom kasnijem terminu bi se sačuvani gusti sok mogao mešati s vodom za upotrebu i posluženje. Krajnji proizvod bio bi takođe neprevreo. Ako je sok načinjen od konzerviranog činio najveći deo onoga što je služeno na svadbi pre toga, okolnost da je Isus stvorio svež sok od grožđa zaista bi s razlogom izazvala onakvu primedbu, spomenutu u tekstu.
U stvari, ako želimo da iz događaja na svadbi u Kani galilejskoj, gde je Isus pretvorio vodu u vino, izvučemo pitanje kako da se hrišćanin postavi prema vinu – mi promašujemo poentu celog ovog događaja.Ovako tumačeći ovaj događaj samo znači da centralizujemo marginalnu stvar (vino) a zaboravljamo ključne delove koje se nalaze u ovoj priči – Isusovo prvo čudo i njegov značaj. Bavimo se za ono vreme potpuno beznačajnim stvarima i od njih pravimo fokus u čitavoj priči, što je čist promašaj u razumevanju ovog događaja.To radimo zato što mi danas imamo problem – kako se postaviti prema upotrebi vina? I bilo koji tekst ili događaj nama „pomaže“ da imamo ispravan stav, dok je poenta i cilj mnogih od tih tekstova nešto što mi ni ne očekujemo da jeste.
Međutim, i pored ovoga mi ipak možemo sa sigurnošću izneti obilje dokaza o tome da Isus ipak nije pretvorio vodu u alkoholno ili prevrelo vino, već da je u pitanju čist grožđani sok. Ali pre nego što pogledamo kakva je vrsta vina u pitanjuj, osvrnućemo se na pretpostavke da je Isus pretvorio vodu u alkoholno vino.
Verovanje da je Isus na svadbi u Kani pretvorio vodu u fermentisano ili alkoholno vino bazira se na nekoliko osnovnih pretpostavki. Prva pretpostavka jeste da grčka reč za vino „oinos“ označava jedino prevrelo, alkoholno vino. Pošto se upotrebljava reč „oinos“ i za vino koje se potrošilo kao i za ono koje je Isus stvorio, zaključak je da oba vina moraju biti alkoholna. Druga pretpostavka kaže da Jevreji nisu znali kako da spreče fermentaciju grožđa. Neki dokazuju da je vreme venčanja bilo nešto pre praznika Pashe (2:13), što znači šest meseci posle berbe, pa prema tome vino koje se koristilo na svadbi u Kani imalo je dovoljno vremena za fermentaciju. Treća pretpostavka polazi od opisa koja dolazi od „kuma“ koji je novo vino nazvao „dobrim vinom,“ misleći na visokokvalitetno alkoholno vino. I četvrta pretpostavka kaže da izjava „a kad se opiju“ u 2:10, korištena opet od strane „kuma,“ pokazuje da su se gosti napili jer su, prirodno, pili fermentisano, prevrelo alkoholno vino. Prema tome, vino koje je Isus načinio mora biti alkoholno.
Značenje reči „oinos.“ Što se tiče pretpostavke da grčka reč za vino označava samo alkoholno vino već je bilo reči. Dovoljno je napomenuti da postoje brojni primeri kako od hrišćanskih autora tako i od nehrišćanskih koji kažu da „oinos“ može označavati i prevrelo i neprevrelo vino. Može se kazati da je „oinos“ termin koji uključuje sve vrste vina, bilo prevrelog bilo neprevrelog. Prema tome, vrlo je labav i slab zaključak da je Isus pretvorio vodu u alkoholno vino, prosto iz razloga što nam sam termin ne pomaže puno da preciziramo o kakvoj je vrsti vina reč. Reći da je u pitanju samo alkoholno vino i da reč „oinos“ samo to znači stavlja nas upoložaj isključivosti i pristrasnosti. Priroda vina kojeg je Isus pretvorio mora se odrediti unutrašnjim dokazima i većom verovatnoćom nego što je navodna upotreba „oinosa“ isključivo za alkoholno vino.
Ideja da Jevreji nisu znali kako da spreče proces vrenja te da je s toga svaki oblik vina podrazumevao da je ono prevrelo danas je odbačena od strane mnogih stručnjaka. Sa sigurnošću možemo kazati da su Jevreji znali kako da čuvaju čist grođžani sok od procesa vrenja čak duže vreme, tako da je ono moglo postojati u tom obliku za vreme svadbe u Kani. Jedno takvo vino (to jest, grođžani sok) se moglo koristiti na svadbi kada se pojavio problem njegove nestašice. Druga bitna stvar jeste da je takva vrsta neprevrelog vina bila, na osnovu svedočanstava koje imamo iz onog vremena, kvalitetnija, cenjenija i jednostavnija za očuvanje od bilo kog prevrelog vina.
Dobro vino koje je Isus stvorio od vode i koje je „kum“ pohvalio da je bolje od „rđavijeg vina“ ima prizvuk da je u pitanju visok sadržaj alkohola u njemu. Međutim, takva pretpostavka polazi od ukusa 20 i 21 veka. Na primer, Albert Barnes, veoma poznati novozavetni skolar i komentator, upozorava da ne budemo prevareni izrazom „dobro vino,“ jer iako se taj termin upotrebljava da označi da je ono (vino) dobro u srazmeri sa njegovom snagom i njegovom moći da opije, ipak u novozavetno vreme taj izraz sigurno nije to označavao. Svedočanstva iz doba antike nam jasno pokazuju da su najbolja vina ona u kojima je moć alkohola uklonjena kuvanjem ili filtracijom. Plinije, recimo, objašnjava da su vina najbolja onda kada se sva njihova snaga ukloni ceđenjem ili presovanjem, to jest kada se ukloni sadržaj alkohola u njima. Slično njemu, Plutarh naglašava da je vino mnogo prijatnije piti kada se iz njega ukloni učestalim filtriranjem ono što nanosi sramotu pameti ili što uznemirava um i uzbuđuje strasti. Imajući u vidu ove i još neke antičke autore, možemo zaključiti da je za njih izraz „dobro vino“ bilo vino koje je zapravo bezopasno i bezazleno. Prema tome, zaključak da je izraz „dobro vino“ na svadbi označavao vino koje je bilo kvalitetno u pogledu visokog sadržaja alkohola je sasvim pogrešan. Pre možemo reći da je zbog svoje bezopasnosti i bezazlenosti izraz „dobro vino“ označavao daleko kvalitetniji čisti grožđani sok od onog koji se čuvao i koji se pio pre njega. Drugim rečima, vino koje je Isus stvorio bilo je visokokvalitetno ne zbog njegovog alkoholnog sadržaja, već zbog toga što je ono bilo, kao što i Henri Morris kaže, novo vino, sveže stvoreno. Ono nije bilo staro, propadljivo vino, kao što bi bilo da je u pitanju alkoholno vino. Jednostavno, nije bilo vremena za proces fermentacije koji bi poremetio strukturu jednog takvog grožđanog soka i rastavio na alkohole (It was not old, decayed wine, as it would have to be if it were intoxicating.There was no time for the fermentation process to break down the structure of its energy-giving sugars into disintegrative alcohols. It thus was a fitting representation of His glory and was appropriate to serve as the very first of His great miracles (John 2:11)).
Moralne implikacije. Još jedan razlog zašto se ne može prihvatiti pretpostavka da je „dobro vino“ koje je Isus načinio bilo alkoholnog sadržaja jeste zbog negativne slike koju bi mogli dobiti o samom Isusu. Ako bi bilo tačno da se već pilo alkoholno vino na svadbi,Isusovo čudo (koje je proizvelo između 500-600 litara još boljeg vina takve vrste, kojeg su koristili muškarci, žene pa čak i deca skupljeni zajedno na svadbenoj svečanosti) pokazuje da je Isus itekako moralno odgovoran za nastavak i porast njihovog opijanja. Na osnovu ovoga mogu se izvesti neki logični zaključci.Na primer, velika količina vina kojeg je Isus čudom stvorio pri kraju svadbene svečanosti dokazuje dve stvari:
Prekomerna upotreba alkoholnog pića je dozvoljena.
Vino u ovom slučaju je čist grožđani sok, bez prisustva alkohola. U skladu sa osuđivanjem upotrebe alkoholnog vina u Starom Zavetu, jasno je da je u pitanju sok od grožđa.
Teško je zamisliti i protivno je moralnim principima Svetog Pisma (pa i razuma) pretpostaviti da je Isus, Stvoritelj dobrih stvari (Postanje 1:4,10,12,18,21,25) ispoljio Njegovu natprirodnu moć da dovede u postojanje opojno i alkoholno vino koje samo Sveto Pismo osuđuje i naziva ga „podsmevač“ i „nemirnik“ (Priče 20:1).
Što se tiče glagola metusko odnosno „opiti“ u 2:10, neki smatraju da ovaj grčki glagol jednostavno znači „napiti se,“ u pasivu „biti pijan.“ Prema tome, to je još jedan neosporan dokaz da je vino koje je Isus stvorio u Kani zapravo – alkoholno vino, jer glagol metuskose nikada ne koristi za „opijanje“ bilo kog drugog pića osim alkoholnog.
Međutim, iako je tačno da glagol metusko, metuskomai znači „piti, opiti se, napiti se,“ on nužno ne podrazumeva da je u pitanju upotreba bilo kog opojnog odnosno alkoholnog pića. Glagol metuskomože značiti „zasititi se od pijenja“ bez bilo kakvog prisustva alkohola. Prema tome, zaključak bi bio da, kada su gosti već bili zasićeni od pijenja starog grožđanos soka, Isus, što je neuobičajeno za običaje onoga vremena, kako i sam „kum“ kaže, čini čudo i od vode stvara svež grožđani sok koji je „dobar,“ ili bolji od starijeg soka od grožđa.
Drugim rečima, metusko u 2:10 jednostavno označava zasićenost, ukazuje na obiman kvantitet vina koji se generalno koristio na svadbenim proslavama, bez bilo koje naznake za njegova alkoholna dejstva. Oni koji insistiraju da je vino na svadbi bilo alkoholno i da je Isus takođe stvorio alkoholno vino, kvalitetnijeg od prethodnog, navode na zaključak da je Isus obezbedio ogromnu dodatnu količinu alkoholnog vina tako da se svadbena proslava mogla nastaviti u nepromišljenom popuštanju. Jedan takav zaključak ruši celokupan moralni integritet Hristovog karaktera, sa čim se sigurno ni jedan konzervativan hrišćanin ne bi mogao tako lako složiti.
Sva Hristova čuda su bila uvek usmerena ka milosrdnom i dobronamernom kraju. Isus nije došao da uništi nego da spasi čoveka. To je očito i u pokazivanju Njegove slave na svadbenoj svečanosti u Kani Galilejskoj. Prvi znak Njegovog božanstva bilo je upravo pretvaranje vode u vino – novo, sveže vino koje je simbolizovalo božansku prisutnost, Njegovu slavu i moć. Kako bi Isus mogao stvoriti bilo šta što je raspadljivo, trulo, pokvareno – a da u isto vreme pokazuje Svoju slavu?


biblijskeistine.blogspot.com
 
Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702
Skoro dve hiljade godina nikom nije smetao KRST osim muslimanima,cak i jeres ga je imala na svojim crkvama,biblijama a pre 100 godina poce svima da smeta KRST pa ga menjaju na OBELISK cudo jedno..................
da nisu mozda arheolozi otkrili da je Isus u stvari povesen na obelisk kako tvrde JS-ci pa vi izbaciste krst i unesoste obelisk u crkve!?pravi hriscani stavljaju krst na grobove kao znak da su priznali raspece,dok adventi stave Obelisk!! i koji ste vi onda hriscani pitam ja vas???
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Evo sta kaze jedan normalan Hriscanin:


Znam da se nece svideti adventima,JS-ma i nekim drugim denominacijama!

A ove reci u ovom filmu ce vas jako pogoditi mislim na prave hriscane!!!


Mene jesu i iskreno receno i ja sam ridao.

Pozdrav od Gere.

Сам центар проблема, сама срж оног грча у грудима који хвата хришћанина када види браћу која лутају по разним јеретичким странпутицама, када види ближње како не маре за Бога и сами себе, када одбацују Христову љубав и руку Спаса, и уместо да Га дозивају, они хуле и изврћу.

Нека су сви адвентисти у праву, нека су сви "сведоци" у праву, нека су муслимани и атеисти у праву, само да душе своје сачувају. Али не могу сви бити у праву, зар не? Неко мора да дебело греши и изврће реч Божију. Хиљаду пута помислим: ма, нека их, нека живе у својим лажним учењима, у хуљењу, у набеђивању људи, а опет ме нешто вуче да поново покушам, да не одустајем. Да ли је тај грч (бол) или брига, или војничка посвећеност, Бог ће знати јер ја не знам.


"A vi nam jos uvek niste se oduzili, jer ne nadjoiste zapovest ni u Novom zavetu koja od hriscana zahteva praznovanje nedelje, vidite da je subota i dalje ostala na snazi. Dobro ce biti i za vas da ovo uocite."

Ми смо веома тачно доказали да је то заблуда фарисејска и неразумевање покоја и починка, како је Исус "кварио", тј. разрешио суботу, како нас уводи у покој и починак (Јеврејима 4) и да је то други дан о коме Он говори, а не субота. Јер се јасно каже да ако је Христ могао суботаре да уведе у покој, Он не би за други дан говорио, а тај дан је ДАНАС, а светкује се чим неко призна и поверује у Христа. Признањем се држи. Све лепо пише у посланици, али не вреди говорити.

Adriane brate, hvala ti sto si se javioi.
Istina je da si ti to ponavljao dvadesetak i vise puta na ovoj temi, o tom odmoru koga imamo u Hroistu, ali taj odmor nema bas nikakve veze sa subotoam, a jos manje sa praznovanjem nedelje.

Ja nisma pitao da li smo u Hridstu dobili odmor, to jesmo i mi to priznajemo, dobili smo odmor od greha i osude koju je zbog nasih prestupa nad nama izricao Bozji zakon. Tako Hristos nas je odmorio od greha, a nije od dana odmora.

Moje pitanje je jednostavno i jasno. Gde u Bibliji se nalazi ZAPOVEST DA VISE NE TREBA DA PRAZNUJEMO SUBOTU A DA SE NAREDJUJE DA OD HRISTOVOG VASKRSENJA TREBA DA PRAZNUJEMO NEDELJU? Adriasne, to je moje poitanje.

Da li ti mislis da to sto si sada rekao o Hridstovom odmoru da je to ta ZAPOVEST?
Pravo da ti kazerm, ja u tom tekstu uopste ne vidim nijednu zapovest, nego samo informativne recenice.

Колико пута да понављам? И сваки пут када поновим јасне и недвосмислене стихове, ви изручите адвентистичко тумачење и објашњење. Јасно се говори, ја не морам ни да дајем коментар.

3. Јер ми који веровасмо улазимо у покој, као што рече: Зато се заклех у гневу свом да неће ући у покој мој, ако су дела и била готова од постања света.
4. Јер негде рече за седми дан овако: и почину Бог у дан седми од свих дела својих.
5. И на овом месту опет: Неће ући у покој мој.
6. Будући, пак, да неки имају да уђу у њега, и они којима је најпре јављено не уђоше за непослушање;
7. Опет одреди један дан, данас, говорећи у Давиду по толиком времену, као што се пре каза: Данас ако глас Његов чујете, не будите дрвенастих срца.
8. Јер да је Исус оне довео у покој, не би за други дан говорио потом.
9. Дакле је остављено још почивање народу Божијем.
10. Јер који уђе у покој Његов, и он почива од дела својих, као и Бог од својих.
11. Да се постарамо, дакле, ући у тај покој, да не упадне ко у ону исту гатку неверства.
12. Јер је жива реч Божија, и јака, и оштрија од сваког мача оштрог с обе стране, и пролази тја до растављања и душе и духа, и зглавака и мозга, и суди мислима и помислима срца.
13. И нема твари непознате пред Њиме, него је све голо и откривено пред очима Оног коме говоримо.
14. Имајући, дакле, великог Поглавара свештеничког, који је прошао небеса, Исуса сина Божијег, да се држимо признања.
15. Јер немамо Поглавара свештеничког који не може пострадати с нашим слабостима, него који је у свачему искушан као и ми, осим греха.
16. Да приступимо, дакле, слободно к престолу благодати, да примимо милост и нађемо благодат за време кад нам затреба помоћ.

Јер суботари не уђоше у покој, већ они који вероваше (верују), а ко уђе у покој Божији, он почива (а субота беше најава оног што дође). Држећи се признања ми држимо 4. заповест - у покоју смо - почивамо. А ви изврћите и варајте народ да се плаши како крши заповест Божију. Јер кад Христ понављаше законе Божије, нигде за суботу ништа не рече, већ замери фарисејима да су лицемери, а они Њему да "квари" суботу. И шта им је одговорио? Да је Он Господар суботе, а шта то значи, вама изгледа никако да постане јасно.

Лепо сам доказао да субота (почивање) може да траје једном недељно, сваке седме године, седамдесет година, или од ДАНАС када поверујемо у Христа, до доласка Његовог:


9. Дакле је остављено још почивање народу Божијем.

А како то? Лепо, све се само говори:

11. И дане бише свакоме од њих хаљине беле, и речено им би да почину још мало времена, докле се наврше и другари њихови и браћа њихова, који ваља да буду побијени као и они. (Откривење 6)

13. И чух глас с неба где ми говори: Напиши: Благо мртвима који умиру у Господу од сад. Да, говори Дух, да почину од трудова својих; јер дела њихова иду за њима. (Откривење 14)


Ви знате боље од Духа Божијег? Играте се истине, а не схватате (или схватате) поенту (с)покоја и починка (одмора и обнове). Овде се не ради о телесној обнови коју ви заговарате, већ о духовној, јер се духовни труд разликује од телесног, тако и дела из вере нису као дела из закона. Са тиме су прожете све посланице, а ви то прескачете.

Почивају за своја дела која су плод вере, а не од закона. То је за вас страни појам, ви само знате да се ваља суботом саблажњавати, никако за починак у Господу од дела својих, а та дела су дела ВЕРЕ. Никако закона. И да ли вера поништава закон (4. заповест)? Сачувај, Боже! Још утврђује закон. Понашате се као да је то "шпанско село" за вас, а сигуран сам да схватате. Тешко је одрећи се било које јереси, јер онда ваш покрет не би имао смисла, јер светковање недељне суботе је ваш "стуб носач". Да то признате, ваше постојање као секте не би имало смисла.

1.GDE SE U BIBLIJI NALAZI ZAPOVEST DA VIS ENE TREBA DA SVETUKJEMO SUBOTU ,A DA JE NAREDJENO DA treba da SVETKUJEMO NEDELJU?

A posto si se javio ovim komentarom, imam za vas pravslavne jos jedno pitanje na koje mi niste odgovorili a to je:

2, GDE U BIBLIJI IMATE ZAPOVEST DA SVESTENICI NAPLACUJU VERNICOIMA ZA SVOJE DUHOVNE USLUGE?

DA SE RAZUMEMO,DUGUJETE MI OVA DVA ODGOVORA.

1. Одговорено ти је више него концизно и јасно, све сами стихови говоре. Разлика је што сте се ухватили за седмичну суботу у коју се почива телом, а Христ суботаре не уведе у покој. Сетимо се, фарисеји бејаху суботари какви ви никада нећете бити. Не можете бити већи Јевреји од Јевреја. А ви светкујте, не грешите због тога, али грешите јер саблажњавате људе са неистином.

2. То је лепо објашњено са моје стране много пута, а плод је злоупотребе свештеничке хаљине и имена Божијег. Нећу оспорити да се то дешава, али нећу ни оспорити да мало њих и каже таквом свештенику у очи. Радије вређа све свештенике иза леђа, а када је свештеник у близини лицемерно се приказује како га поштује. Зар није боље рећи свештенику да не чини тако јер себе чини лошим, него одмах отићи у неку секту где се тобоже не узимају новци за "услуге", а камче се паре на милионске рачуне. Само што је лепше упаковано са библијским стиховима да изгледа као хришћански обичај или заповест. Опасне су тактике превараната, поготову оних који користе Писмо за новац. То се дешава свуда, а ми као поједнинци иако поштујемо свештенство смо дужни да реагујемо на злоупотребе. Ако ћутимо или не познајемо Писмо, десиће се оно што се већ и дешава.

А то што ви немате свештенство већ "проповеднике", довољно говори да нисте црква. Јер Христ постави Свога брата по телу за првог епископа јерусалимског, а он пострада за Христа и веру своју. Многи вуци су черупали цркву вековима, како споља, тако и изнутра. Ви черупате јер увлачите људе у свој (Хеленин) култ (личности) са прикривеним "предавањима" где наводно предочавате библијске истине. Иде вама добро, битно је да се бар неки тргну од ваших саблазни, бар ће наш удео у раскринкавању бити урачунат. Можда је мали допринос, али верујем да није узалудан.
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Сам центар проблема, сама срж оног грча у грудима који хвата хришћанина када види браћу која лутају по разним јеретичким странпутицама, када види ближње како не маре за Бога и сами себе, када одбацују Христову љубав и руку Спаса, и уместо да Га дозивају, они хуле и изврћу.

Нека су сви адвентисти у праву, нека су сви "сведоци" у праву, нека су муслимани и атеисти у праву, само да душе своје сачувају. Али не могу сви бити у праву, зар не? Неко мора да дебело греши и изврће реч Божију. Хиљаду пута помислим: ма, нека их, нека живе у својим лажним учењима, у хуљењу, у набеђивању људи, а опет ме нешто вуче да поново покушам, да не одустајем. Да ли је тај грч (бол) или брига, или војничка посвећеност, Бог ће знати јер ја не знам.


Колико пута да понављам? И сваки пут када поновим јасне и недвосмислене стихове, ви изручите адвентистичко тумачење и објашњење. Јасно се говори, ја не морам ни да дајем коментар.

3. Јер ми који веровасмо улазимо у покој, као што рече: Зато се заклех у гневу свом да неће ући у покој мој, ако су дела и била готова од постања света.
4. Јер негде рече за седми дан овако: и почину Бог у дан седми од свих дела својих.
5. И на овом месту опет: Неће ући у покој мој.
6. Будући, пак, да неки имају да уђу у њега, и они којима је најпре јављено не уђоше за непослушање;
7. Опет одреди један дан, данас, говорећи у Давиду по толиком времену, као што се пре каза: Данас ако глас Његов чујете, не будите дрвенастих срца.
8. Јер да је Исус оне довео у покој, не би за други дан говорио потом.
9. Дакле је остављено још почивање народу Божијем.
10. Јер који уђе у покој Његов, и он почива од дела својих, као и Бог од својих.
11. Да се постарамо, дакле, ући у тај покој, да не упадне ко у ону исту гатку неверства.
12. Јер је жива реч Божија, и јака, и оштрија од сваког мача оштрог с обе стране, и пролази тја до растављања и душе и духа, и зглавака и мозга, и суди мислима и помислима срца.
13. И нема твари непознате пред Њиме, него је све голо и откривено пред очима Оног коме говоримо.
14. Имајући, дакле, великог Поглавара свештеничког, који је прошао небеса, Исуса сина Божијег, да се држимо признања.
15. Јер немамо Поглавара свештеничког који не може пострадати с нашим слабостима, него који је у свачему искушан као и ми, осим греха.
16. Да приступимо, дакле, слободно к престолу благодати, да примимо милост и нађемо благодат за време кад нам затреба помоћ.

Јер суботари не уђоше у покој, већ они који вероваше (верују), а ко уђе у покој Божији, он почива (а субота беше најава оног што дође). Држећи се признања ми држимо 4. заповест - у покоју смо - почивамо. А ви изврћите и варајте народ да се плаши како крши заповест Божију. Јер кад Христ понављаше законе Божије, нигде за суботу ништа не рече, већ замери фарисејима да су лицемери, а они Њему да "квари" суботу. И шта им је одговорио? Да је Он Господар суботе, а шта то значи, вама изгледа никако да постане јасно.

Лепо сам доказао да субота (почивање) може да траје једном недељно, сваке седме године, седамдесет година, или од ДАНАС када поверујемо у Христа, до доласка Његовог:


9. Дакле је остављено још почивање народу Божијем.

А како то? Лепо, све се само говори:

11. И дане бише свакоме од њих хаљине беле, и речено им би да почину још мало времена, докле се наврше и другари њихови и браћа њихова, који ваља да буду побијени као и они. (Откривење 6)

13. И чух глас с неба где ми говори: Напиши: Благо мртвима који умиру у Господу од сад. Да, говори Дух, да почину од трудова својих; јер дела њихова иду за њима. (Откривење 14)


Ви знате боље од Духа Божијег? Играте се истине, а не схватате (или схватате) поенту (с)покоја и починка (одмора и обнове). Овде се не ради о телесној обнови коју ви заговарате, већ о духовној, јер се духовни труд разликује од телесног, тако и дела из вере нису као дела из закона. Са тиме су прожете све посланице, а ви то прескачете.

Почивају за своја дела која су плод вере, а не од закона. То је за вас страни појам, ви само знате да се ваља суботом саблажњавати, никако за починак у Господу од дела својих, а та дела су дела ВЕРЕ. Никако закона. И да ли вера поништава закон (4. заповест)? Сачувај, Боже! Још утврђује закон. Понашате се као да је то "шпанско село" за вас, а сигуран сам да схватате. Тешко је одрећи се било које јереси, јер онда ваш покрет не би имао смисла, јер светковање недељне суботе је ваш "стуб носач". Да то признате, ваше постојање као секте не би имало смисла.



1. Одговорено ти је више него концизно и јасно, све сами стихови говоре. Разлика је што сте се ухватили за седмичну суботу у коју се почива телом, а Христ суботаре не уведе у покој. Сетимо се, фарисеји бејаху суботари какви ви никада нећете бити. Не можете бити већи Јевреји од Јевреја. А ви светкујте, не грешите због тога, али грешите јер саблажњавате људе са неистином.

2. То је лепо објашњено са моје стране много пута, а плод је злоупотребе свештеничке хаљине и имена Божијег. Нећу оспорити да се то дешава, али нећу ни оспорити да мало њих и каже таквом свештенику у очи. Радије вређа све свештенике иза леђа, а када је свештеник у близини лицемерно се приказује како га поштује. Зар није боље рећи свештенику да не чини тако јер себе чини лошим, него одмах отићи у неку секту где се тобоже не узимају новци за "услуге", а камче се паре на милионске рачуне. Само што је лепше упаковано са библијским стиховима да изгледа као хришћански обичај или заповест. Опасне су тактике превараната, поготову оних који користе Писмо за новац. То се дешава свуда, а ми као поједнинци иако поштујемо свештенство смо дужни да реагујемо на злоупотребе. Ако ћутимо или не познајемо Писмо, десиће се оно што се већ и дешава.

А то што ви немате свештенство већ "проповеднике", довољно говори да нисте црква. Јер Христ постави Свога брата по телу за првог епископа јерусалимског, а он пострада за Христа и веру своју. Многи вуци су черупали цркву вековима, како споља, тако и изнутра. Ви черупате јер увлачите људе у свој (Хеленин) култ (личности) са прикривеним "предавањима" где наводно предочавате библијске истине. Иде вама добро, битно је да се бар неки тргну од ваших саблазни, бар ће наш удео у раскринкавању бити урачунат. Можда је мали допринос, али верујем да није узалудан.

Bravo brate Adriane.Wanhelsing,Sarrdy!jako dobri postovi neka nasa braca u hristu uoce prevarante.

Ona dva filma sam stavio upravo da bih isprovocirao Miku da pokaze svoje pravo lice,filmovi jesu dobri,mada propovednik nije svestenik a pastor neke sekte tamo ali je izgovorio dobre reci.
Evo kako sam izprovocirao Miku,Mikina reakcija:
Evo sta kaze jedan normalan Hriscanin:


Gero, a kako znas da je ovaj ormalan hriscanin? Mislis zato sto prica mnogo i kritkuje sve, osim sebe?


Znam da se nece svideti adventima,JS-ma i nekim drugim denominacijama!

Naprotiv Gero, mnogo mi se svidja, samo video sam prvi film a drugi nisam, predpostavljam da ji isti..

Prvo, brate Gero, da li si primeto, da taj koji poziva vernike da izadju iz svojih crkgva nije ih uputio gde da idu,
verovatno je milsio da je on tu da zadovolji sve nujihove potrebe.

Drugo, da li si primegtio da je i on pastor, Time Squere Carismatic Church? Pa onda? Nije soija nego vratr.

Trese, on me je podsetio na dva Teleevangelistu kao sto je i on i oni su bili karizmatici.
Prvi je pre 25 godina bio Jimy Svagert. Kritikovao je i napadao sve druge smao je mislio za sebe da je svetac..
Javno je iznosio pogreske nekog pastotra kome je dosadio da je isti platio privatnog agenta da sledi Svagerta.
Jednoga dan put ga je dove do prostitutke kojoj je usao u sobu i zadrzao se poduze vremena. Kamera je sve sniumala i uskoro ovaj izvestaj je objavljen preko TV.

Posto je bio uhvacen u bezakonju i nemoralu, on je izasao na televiziju i placuci je izjavai "Ja sam sagresio"
Zasto to nije rekao ond akada je kritkovao drugog pastora, pre nego su ga uhvatili? Ne, onda je bio svetac.
On je i dalje bio pastor u toj bajnoj crkvi umesto da ga iskljusi zbog nemorala, ali mu je vezan onaj klevetnicki jezik.
I on se poziavao samo na rad Duha Svetoga i svaki minut ili dva vikao "Aliluja! Aliluja!


Drugi njegov kolige bio je Jim Baker isto TV evangelist. Karizmaticar i vrlo uspesan. Zvali su ga Sveti Jo.
Najpre sakupio je novac od vernika da sagradi veliki hpotel u jednom resortu u kome svaki ucesnik moze godisnje daprovede odredjeno vreme na odmoru. Medjutim sakupio je dosta novcaca, a nije sagradio toliko sobva koliko je obecao i za koje je uzeo novac. On je ziveo u raskosnoj vili, cvak je i njegoiv ker imao rashladne uredjaje. Istraga je izvrsena i ustanovljeno je da je sveti Jo crkvene novce zloupotrebiuo u svoje svrhe.
Osudjen je mislim na 7 godina robije, izdlzao je u zatvoru i izasao na slobodu.

Pored toga javno je priznao da je ziveo seksualnoi sa svojom sekretarico; zena ga je ostavila i udala se za drugoga, i to je bio sok za karizmatike.

Ovi pojedinci ne mogu biti merilo celog pokreta, jer u svakom "zitu ima i kukoslja", medjutim svakako da u njemu ima i postenih i dobrih ljudi, ali takve karakteristike obicno prate fariseje koiji sve osuduju da bi sebe uzdigli.

Cuvajte se onih koji sve kritikuju smao ne i sebe. Nemojte da nasednete na to sto ukazuju na stvarne probleme u crkvama i sto neprestano napominju rad Svetoga Duha, nasigurno oni nemaju veze sa Njim.

Ovo nisu price, javnost je bila upoznata sa ovima skandalima, a ja sma tada ziveo u Njujorku.


Tako berate Gero, ja visoko cernim tvoju iuskrenost i plemenitost tvoje duse, ali zapamti da se ne jede sve sto leti.
Svaka novcsanica ima dve strane a tako i ljudi.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Vidis Mika je sam sebi uskocio u stomak sa svojom izjavom!covek govori dobro naizgled izgleda da je covek Bozji ali ipak je u nekoj sekti i zavrce milione?? zar ne?on to radi kao i ostale sekte koje su odvojene od maticne crkve kao i nasa braca adventri,baptisti,pentakosci,JS-ci itd i svi oni govore kako su prava crkva???? ko zna dokle ce to da ide za 20,30 godina koliko ce ih biti mislim denominacija.
A svi pljuju i prave se da nevide jedinu maticnu pravoslavnu crkvu koja ima istorijat od 1 veka,crkve,manastire itd.
Sta bi adventi rekli kad bi mi srbi proglasili Sv Savu za proroka Bozjeg
on je propovedao po celom starom svetu.Nase pravoslavne crkve imam u vidu sve nikada nisu objavile ni jednog proroka koliko ja znam do danas!??svetaca da ali svetac nije prorok!sta je svetac,svetac je koji je sebe posvetio bogu,sav svoj zivot i ucio,propovedao jevandjelje koje je Gospod doneo na zemlju.
kao sto znamo aristokrati nikad nisu verovali u Boga,ali su zato iskoriscavali bibliju da drze ljude ui strahu od boga i na racun njih da se bogate kao i danas sto rade.Crkva koja postoji od samog Hrista po njihovom ne pozna bibliju a oni ce da nas nauce bolje od crkve!

Oni koji su stvarali te dogme u ta vremena od 1800 pa na vamo ni jedan iz njih nisu imali teoloski fakultet!!!zato su njihove dogme i pune jeresi,ja cesto izlazim na pravoslavne forume i citam zadivljujuce stvari gde govore svestenici koji su u penziji koji imaju teoloski fakultet zavrsen 30-40g oni sami kazu da su se danas nasiTEOLOSKI FAKULTETI PROMENILI UNOSISE JERES ZATO I IDE raskol u SPC,RPC,GPC i ostalim pravoslavnim crkvama.Sve je to zbog novca,korupcije i ekumenizma znam ja to,upecali se nasi svestenici na dolare,evra sve to dolazi sa zapada odakle je i pocela ta jeres da se radja.
Znam nekoliko svestenika vrlo lepo i biblijski precizno objasnjavaju neke citate meni na emajl.Imam tu srecu da znam odlicno ruski pa znam i jednog profesora teologije u rusiji s kojim se dopisujem na emajlu kada bi ga cuo samo jednom sta zapravo Isus i Apostoli uce
ni jedna jeres nebi mogla da ti odoli.
ako zelis mogu ti nabaviti njegov mail.mislim da zna dosta srpskog jezika?

Pozdrav od Gere.

 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Свуда има користољубивих и искрених људи, опасно је када неко тврди да је савршен, а веома лепо видимо да и у почетку када се оснивала црква све није ишло савршено. И шта је требало, да се оснива нова и нова и нова...? Наравно да не. Ипак, верујем дубоко да у неким деноминацијама има верних спасених, има их и у неким сектама (што да не), али ти људи виде оно што други око њих не виде. Они знају да нигде није савршено и повремено срећу своју праву браћу иако су можда у другој деноминацији или на другом крају света, рецимо.

Ми имамо православну заоставштину, коју јесу злопотребљавали, искрено говорим, али на нама је да напустимо духони вавилон, а не Цркву. Она припада Христу и нама, јер за нас је Христ основа. Не смемо направити савез са светом, без обзира шта наша црква (деноминација) говори. Велики број случајева има да се једно говори, а друго ради. Ми морамо да будемо увек будни и да стражаримо, баш како нам је и речено да радимо.
А ми се познајемо међу собом јер једно говоримо и једни друге исправљамо (тежимо христоликости), што је и била поента код оснивања цркве. Ако се негде и разликујемо, спремни смо да гледамо да ли ипак негде грешимо и стално се преиспитујемо. Док други који имају јарам секташтва немају права ни питања да постављају, већ морају одговоре да уче и да имају спремне за нас. Ту је велика разлика.
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251

Ovo kaze covek koji je zapalio citav istok!!

VANHELSINGU, STA I KOGA JE ON ZAPALIO NEMA VEZE SA ONIMA STA ON KAZE.
VIDIS, DA SU ADVENTISATI PRIZNATI U SVETU KKAO LJUDI VERE, MOLITVE I DOBROCINITELJE DRUSTVA KOME PRIPAFDAJU.
DA SAM JA REKAO DA ADVENTISTI IMAJU NAJBOLJI SISTEM BOLNICA U AMERICI VEROVATNO MI NE BI MNOGI VEROVALI, ALI TO KAZE PREDSEDNIK DRZAVE. ZATO ADRIAN JE U PRAVU KADA JE REKAO DA JE UTICAJ ADVENTISTICKE CRKVE POZNAT U SVETU.
Umesto da se radujete sa nama hriscanima, vi ste spremni da kritikujete i osudujete sve sto je dobro, razumno i napredno. Kakvi ste onda vi hriscani?

---------------------------


Pored zajednickih karakteristika skoro svih sekti, adventisti (subotari) su proricali datum dolaska Hristovog na zemlji nekoliko puta , a i danas smatraju da ce Gospod Isus Hristos vrlo skoro doci. Smatraju da je papa antihrit. Jela dele na cista i necista. Ne koriste nikakav alkohol. Slavljenje subote navode kao dokaz da su oni jedina prava Hristova crkva.

Vangelsingu,
da li ti je poznato da su pravoslavni proricali kraj sveta 1000 godine nase ere?
Da li znas da je apostol Pasvle verovao da ce Hristos doci jos dok je on ziv? 1. Korincaniuma 15,52.
Da li znas da je Hristos obecao pre 2000 godina da ce doci SKORO? "EVO CU DOCI SKORO I PLATA MPOJA SA MNOM DA DAM SVAKOME PO DELIMA NJEGOVIM." Otkrivenje 22,12.
Vanhelsingu, da li si svestan da ih sve jednako ismejavas?

Onda kakav si ti hriscanin, ako ne veruyjes u skori Hristov dolazak?
--------------------------

Adventisticku sektu osnovao je farmer baptista Vilijam Miler

Dobro si rekao, Miler je bio farmer, a po verovanju bio je BAPTISTA. Nikad nije prihvatio praznovanje subote.
Pa on i nije osnivac Adventisticke crkve.
Otkuda bi baptista mogao da osnuje tudju crkvu?
------------------


Sam Miler nije bio subotar, o suboti

To si dobro rekao, pa kako onda mislis da je on osnovao Crkvu kojoj ni sam nije pripadao? Slabo si ti to uocio.
-------------


Adventisti su imali jos jedan pokusaj proracunavanja vremena drugog Hristovog dolaska (6.2.1925).Dolazak je detaljno opisan ali se nije dogodio.

Vanhelsingu, od tebe zahtevamo da das traj opis o kome govolris?
To je izmislotina i laz. Koliko ja znam to se nikad nije desilo, to ce biti Jehovni svedoci pa si ti pobrkao pojmove.
Ali ako tvrdis da jeste daj dokaze i to iz Adventisticke literature a ne iz otpadnickih lagarija.

---------------

Svi ovi proracuni doveli su do toga da su mnogi poverovali, rasprodali svoja imanja, novac podelili sirotinji, posle cega su se neki ubili, jer su ostali bez ikakvih sredstava za zivot. Mnogi su sudskim putem trazili nazad imanja koja su ranije poklonili. Takva je to "vera". Adventisticki vernici obavezni su da svojo "crkvi" daju desetak od svih svojih prihoda.

Ponovo si izneo neistinu. Niko se nije ubio zbog toga, niti su ljudi posebno prodavali imovinu.
Slagao si it to, jer ti adventisti koji su bili baptisti, metodisti, evangelisti i drugi, nisu nikad verovali u davanje desetka, a Hriscanska adsvnetisticka crkva tada jos nije ni postojala. Crkva je organizovana 1863. godine i ti Adventisti su usvojili biblijski sitem izdrzavanaj Crkve. Zato, Vanhelsingu, bilo bi posteno da ne prosipoas neistine kad ti istana nije poznata.

-----------------


Adventisti mnogo vise paznje posvecuju Starom nego Novom zavetu. Kod Srba su se pojavili 1903.godine. Pre nekoliko godina osnovali su u abeogradu i "teoloski" fakultet.

Ponovoi si rekao neistinu. Adventisti podjednsako priznajo Stari i Novi zavet, dakle celu Bibliju, nista od nje ne odbacuju. To sam stotinu puta objasnio ali tupanima to nije dosta.

-------------

Malo o lazi jelene vajtove!

Stajni malo Vanhelsingu! Prvo da zakljucimo, Vanhelsing je u ovoj svojpoj izjavi izneobvise lazi nego istine.
Zato obratite paznju kada on nesto izjavi uvek morate staviti pod znak pitanja.

Drugo, Vanhelsingu, kakav si ti diskutant, kad si uzeo sadrzaj nekih kriticarskih spisa pa navodis redom sve do cega si na bunjistu dosao? Da li ti misis da ce neko uzeti ceo dan da ti svaki drugi dan odgovara na ista pitranja? I ti to zoves dikusija.


Sve najbolje
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
[B je napisao(la):
Bravo brate Adriane.Wanhelsing,Sarrdy!jako dobri postovi neka nasa braca u hristu uoce prevarante.

Ona dva filma sam stavio upravo da bih isprovocirao Miku da pokaze svoje pravo lice,filmovi jesu dobri,mada propovednik nije svestenik a pastor neke sekte tamo ali je izgovorio dobre reci.
Evo kako sam izprovocirao Miku,Mikina reakcija:
Evo sta kaze jedan normalan Hriscanin:[/B]

Gero, a kako znas da je ovaj ormalan hriscanin? Mislis zato sto prica mnogo i kritkuje sve, osim sebe?



Znam da se nece svideti adventima,JS-ma i nekim drugim denominacijama!

Naprotiv Gero, mnogo mi se svidja, samo video sam prvi film a drugi nisam, predpostavljam da ji isti..

Prvo, brate Gero, da li si primeto, da taj koji poziva vernike da izadju iz svojih crkgva nije ih uputio gde da idu,
verovatno je milsio da je on tu da zadovolji sve nujihove potrebe.

Drugo, da li si primegtio da je i on pastor, Time Squere Carismatic Church? Pa onda? Nije soija nego vratr.

Trese, on me je podsetio na dva Teleevangelistu kao sto je i on i oni su bili karizmatici.
Prvi je pre 25 godina bio Jimy Svagert. Kritikovao je i napadao sve druge smao je mislio za sebe da je svetac..
Javno je iznosio pogreske nekog pastotra kome je dosadio da je isti platio privatnog agenta da sledi Svagerta.
Jednoga dan put ga je dove do prostitutke kojoj je usao u sobu i zadrzao se poduze vremena. Kamera je sve sniumala i uskoro ovaj izvestaj je objavljen preko TV.

Posto je bio uhvacen u bezakonju i nemoralu, on je izasao na televiziju i placuci je izjavai "Ja sam sagresio"
Zasto to nije rekao ond akada je kritkovao drugog pastora, pre nego su ga uhvatili? Ne, onda je bio svetac.
On je i dalje bio pastor u toj bajnoj crkvi umesto da ga iskljusi zbog nemorala, ali mu je vezan onaj klevetnicki jezik.
I on se poziavao samo na rad Duha Svetoga i svaki minut ili dva vikao "Aliluja! Aliluja!


Drugi njegov kolige bio je Jim Baker isto TV evangelist. Karizmaticar i vrlo uspesan. Zvali su ga Sveti Jo.
Najpre sakupio je novac od vernika da sagradi veliki hpotel u jednom resortu u kome svaki ucesnik moze godisnje daprovede odredjeno vreme na odmoru. Medjutim sakupio je dosta novcaca, a nije sagradio toliko sobva koliko je obecao i za koje je uzeo novac. On je ziveo u raskosnoj vili, cvak je i njegoiv ker imao rashladne uredjaje. Istraga je izvrsena i ustanovljeno je da je sveti Jo crkvene novce zloupotrebiuo u svoje svrhe.
Osudjen je mislim na 7 godina robije, izdlzao je u zatvoru i izasao na slobodu.

Pored toga javno je priznao da je ziveo seksualnoi sa svojom sekretarico; zena ga je ostavila i udala se za drugoga, i to je bio sok za karizmatike.

Ovi pojedinci ne mogu biti merilo celog pokreta, jer u svakom "zitu ima i kukoslja", medjutim svakako da u njemu ima i postenih i dobrih ljudi, ali takve karakteristike obicno prate fariseje koiji sve osuduju da bi sebe uzdigli.

Cuvajte se onih koji sve kritikuju smao ne i sebe. Nemojte da nasednete na to sto ukazuju na stvarne probleme u crkvama i sto neprestano napominju rad Svetoga Duha, nasigurno oni nemaju veze sa Njim.

Ovo nisu price, javnost je bila upoznata sa ovima skandalima, a ja sma tada ziveo u Njujorku.



Tako berate Gero, ja visoko cernim tvoju iuskrenost i plemenitost tvoje duse, ali zapamti da se ne jede sve sto leti.
Svaka novcsanica ima dve strane a tako i ljudi.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Oni koji su stvarali te dogme u ta vremena od 1800 pa na vamo ni jedan iz njih nisu imali teoloski fakultet!!!

zato su njihove dogme i pune jeresi
.

Gero, Gero,umesto da mene isporovocira, isprovocirao si sebe.
Reci mi ima li papa tepoloski fakulteta? Onda po tvome zakljucku sve dogme koje je on izdao moraju biti dobre., Da li je tako? Onda zasto ga ne sledis?

Drugo, koliko je Hristos zavrsio fakulteta?
Koliko od njegovih ucenika su bili fakultetski obrazovani?
Da li to zaci da zbog toga su proipovedali jeresi?
Vidis Gero brate da ti ta tvoja logika ne stima.
-------------------

zato su njihove dogme i pune jeresi,ja cesto izlazim na pravoslavne forume i citam zadivljujuce stvari gde govore svestenici koji su u penziji koji imaju teoloski fakultet zavrsen 30-40g oni sami kazu da su se danas nasiTEOLOSKI FAKULTETI PROMENILI UNOSISE JERES ZATO I IDE raskol u SPC,RPC,GPC i ostalim pravoslavnim crkvama.

Gero brate, ne rekoh ja badsava da si se ti sam isprovocirao.
Pvo si kritikovao one koji su supostavlja;li dogme da imaju jeres zayto sto oni koji su ih donosili nisu imali fakultete. A sar odjednom ne valjaju ji oni koji imaju fakultete i oni donose JETRES.
Pa stpo to nisi rekao iuz aprvu grupu, da si i falk8iltate imali izfdali bi jeres.

Gero brate vrlo si mi nestabilan.
----------------

Sve je to zbog novca,korupcije i ekumenizma znam ja to,upecali se nasi svestenici na dolare,evra sve to dolazi sa zapada odakle je i pocela ta jeres da se radja.

Gero u neku ruku si u pravu, ali jerers nije pocela na Zapadu, nego na jugu i istoku jos onda kad je PC proizvela Ariujevstvo, Montaniste, Pavlikijane, Monofizite, zilote i bogomoljce. Ti su jeres prosirili i na zapadu.
Da li ti je poznatu da je u Beogradu bilo uporieste Arijevaca i o Osijeku?

Gero brate s atobom je pravo uzivanje diskutovati.

Sve najbolje
 
Natrag
Top