Adventisti

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
A da li ima nešto novoga u ovom tvom postu u odnosu na prethodna DVA tvoja, ili se meni čini da je samo Copy / Paste Adventna nauka ?

I da li ima nešto da ti nismo odgovorili u vezi ta dva stiha (1.Korinć.9:1-14 i Matej 23:23)?

Šta to mi nismo ukapirali DA JE OVDA ČISTA BIBLIJSKA NAUKA I DA SE GOVOTI O DESETKU !?


Problem je u tome sto biblija nije kontradiktorna, ona ne protivreci samoj sebi, i prema tome kada jedan tekst kaze nesto to je tako i nikako drugacije, a mi u vezi svih ovih tema prilazemo ne jedan, vec vise tekstova kontekstualno povezanih, zato sam rekao da ovo nema alternativu.
U bibliji nema ni jedne zapovesti da ne dajemo desetak, niti Hristos i Apostoli govore na i jednom mestu o tome da je ova zapovest ukinuta, vec je potvrdjuju.

Jos nesto, kada biblija kaze MOJSIJEV ZAKON, ona tu ne misli na zakon koji je Mojsije sam izmislio, vec da je to Bozji zakon koji je dat preko Mojsija.

Dakle cela stvar je resena, trazili ste biblijske dokaze i mi smo vam ih prilozili.

Zavrsili smo sa ovom navodnom jeresi Adventizma i mozemo preci na neku drugu, a vi odaberite sami..
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Problem je u tome sto biblija nije kontradiktorna, ona ne protivreci samoj sebi, i prema tome kada jedan tekst kaze nesto to je tako i nikako drugacije, a mi u vezi svih ovih tema prilazemo ne jedan, vec vise tekstova kontekstualno povezanih, zato sam rekao da ovo nema alternativu.
U bibliji nema ni jedne zapovesti da ne dajemo desetak, niti Hristos i Apostoli govore na i jednom mestu o tome da je ova zapovest ukinuta, vec je potvrdjuju.

Jos nesto, kada biblija kaze MOJSIJEV ZAKON, ona tu ne misli na zakon koji je Mojsije sam izmislio, vec da je to Bozji zakon koji je dat preko Mojsija.

Dakle cela stvar je resena, trazili ste biblijske dokaze i mi smo vam ih prilozili.

Zavrsili smo sa ovom navodnom jeresi Adventizma i mozemo preci na neku drugu, a vi odaberite sami..
Polako sa jeresima i dokazima. Ništa još nismo završili ! Evo zašto:

1. I u 1.Korinćanima 9:7-14 se ne spominje DESETAK, i ne radi se o DESETKU. Već o tome da onaj ko jevanđelje propoveda da treba i od jevanđelja da živi. A kroz ČITAV NOVI ZAVET, koji uostalom tretira JEVANĐELJE, a ne Stari Zavez se NE SPOMINJE DESETAK kao obaveza izdvajanja za Hrišćane, već DOBROVOLJNI PRILOZI !
Ako nisam u pravu - Izvoli PRETRAŽI CEO NOVI ZAVET, PA ME DEMANTUJ. Stalno vam govorim DEMANTUJTE ME STIHOVIMA IZ BIBLIJE, A NE LJUDSKIM PRIČAMA !
Ali izgleda da je vama, JS i zidu džaba to govoriti. Vi ste otupeli na BIBLIJSKE ARGUMENTE, i samo slušate proroke, proročice, masone, osnivače Crkava,..............

2. I u Mateju 23:23, se takođe ne govori o DESETKU kao obavezujućoj stvari za Hrišćane. Pa to je jasno kao dan. A sada što ti od svega vidiš subotu i desetak, šta ti ja tu mogu !?

3. Kažeš: ''Jos nesto, kada biblija kaze MOJSIJEV ZAKON, ona tu ne misli na zakon koji je Mojsije sam izmislio, vec da je to Bozji zakon koji je dat preko Mojsija.'' - Hvala ti na VELIKOM OTKRIĆU ! A ja sve mislio da je to Mojsije smislio i dao onda Izraelcima da drže. Da su to Mojsijeve zapovesti i uredbe. O hvala, hvala. Mnogo si mi veliku stvar otkrio.

4. Ako si ti u pravu za DESETAK onda je samo JEDNA OPCIJA Hrišćanstva ispravna - Adventizam !
A ti dobro znaš koliko je ta mogućnost ispravna, s obzirom koliko jeresi imate u svojim učenjima.
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
А шта ћемо са доказима са којима се јасно види да су изврнута тумачења из Библије? Наравно ништа. Немој погрешно да схватиш, види се да волиш Господа и да си се посветио Њему, отуда смо и браћа по вери, али одбацујеш било коју могућност да су науке адвентизма и "пророка" Хелене Вајт јерес, иако ти је много тога приложено. Увек се користи управо адвентистички аргумент који су склепали некако само да им прође учење. Ко се не посвети довољно проучавању и разумевању Библије он веома лако може да наседне и прихвати ту интерпретацију, а то је веома лоше.

1. А Дух разговетно говори да ће у последња времена одступити неки од вере слушајући лажне духове и науке ђаволске,
2. У лицемерју лажа, жигосаних на својој савести,

3. Који забрањују женити се, и заповедају уздржавати се од јела која Бог створи за јело са захвалношћу вернима и онима који познаше истину.

4. Јер је свако створење Божије добро и ништа није на одмет кад се прима са захвалношћу.

5. Јер се освећује речју Божијом и молитвом. (1.Тимотију 4)

Ако ово није довољно да се човек запита да ли су Хеленине глупости стварно наука ђаволска од пророка који пада у транс и има више визија од свих пророка Божијих, онда све остало је мање битно. Али она спољна маска коју адвентисти показују када "лове" вернике на својим предавањима, спада када верник (искрени) уђе и прихвати оне основе адвентизма. Тада долази друга фаза где се ове доктрине које можемо видети на форуму полако усађују.

И то не мења мој став да ви у многоме говорите истину и борите се за њу, проблем су они на "врху" који убирају капитал и брину се да те доктрине буду све успешније имплементиране. Зато вам и дају материјал да нападате цркве које су на одређеној територији биле вековима. И Амерички проповедници знају о много чему овде на Балкану и Европи? Неозбиљно. Жао ми је што се тако олако прихвата све што ветар донесе преко разних секти, учења, теорија, новотарија у бити, а одбацује се могућност да се поради на матичној ствари (цркви).

Имамо пример Јована Златоустог кога су протерали јер није прихватао неке ствари и искључиво се ослањао на Библију, али он није оснивао неку нову цркву или секту, већ остаде у истини иако су многи изнад њега по чину упали у материјализам и философију (новотарије). Није Бог подизао нову цркву, а само веровање у ту причу је ужасно и увек је изражено код култова и секти, а има их и превише. Па, није Бог подизао нову цркву ни међу Јеврејима, сигурно није ни међу хришћанима.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ja sam ti upravo prilozip tekstove gde su apostol potvrdjuje taj starozavetni Bozji zakon o desetku i kaze da on vazi i u novom zavetu

Ali hajde da citamo stih po stih:

"Ko vojuje kad o svom trošku? Ili ko sadi vinograd i od rodova njegovih da ne jede? Ili ko pase stado i od mleka stada da ne jede?
Eda li ovo govorim po čoveku? Ne govori li ovo i zakon?

Ovaj prvi tekst kaze da je desetak formulisan zakonom.

Jer je u Mojsijevom zakonu napisano: Da ne zavežeš usta volu koji vrše. Eda li se Bog brine za volove?
Ili jamačno govori za nas? Jer se za nas napisa: Koji ore treba u nadanju da ore; i koji vrše u nadanju da će dobiti od onog što vrše.
Kada mi vama duhovna sejasmo, je li to šta veliko ako mi vama telesna požnjemo?

Ovde apostol jasno kaze da se ovaj zakon o desetku napisao za Apostole, i da je posteno da oni propovedajuci jevandjelje dobiju taj deseti deo po zakonu.

Kad se drugi mešaju u vašu vlast, a kamoli ne bi mi? Ali ne učinismo po vlasti ovoj nego sve trpimo da ne učinimo kakvu smetnju jevanđelju Hristovom.

Ne znate li da oni koji čine svetu službu od svetinje se hrane? I koji oltaru služe s oltarom dele?
Tako i Gospod zapovedi da oni koji jevanđelje propovedaju od jevanđelja žive.
( 1 Korincanima 9. 7 - 14
).


I u ovom trecem tekstu apostol daje pecat celoj predhodnoj misli, napominjuci da je sam Gospod zapovedio da oni koji propovedaju jevandjelje, od kojih su prvi apostoli i potom i svi Hriscani kroz istoriju primaju ovaj deseti deo novca i da od njega zive.

Dakle, pokazuje se da su te price o jeresima samo nedobronamerna izmisljotina.
A ako bude prilike to ce se dokazati i u vezi ostaluih istina koje Adventizam poseduje.


 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Sardz i ostali, na ovo nema alternativu ovo je čista biblijska nauka


DESETAK PO BOZJOJ ZAPOVESTI:

"Ko vojuje kad o svom trošku? Ili ko sadi vinograd i od rodova njegovih da ne jede? Ili ko pase stado i od mleka stada da ne jede?

Eda li ovo govorim po čoveku? Ne govori li ovo i zakon?
Jer je u Mojsijevom zakonu napisano: Da ne zavežeš usta volu koji vrše. Eda li se Bog brine za volove?

Ili jamačno govori za nas? Jer se za nas napisa:Koji ore treba u nadanju da ore; i koji vrše u nadanju da će dobiti od onog što vrše.
Kada mi vama duhovna sejasmo, je li to šta veliko ako mi vama telesna požnjemo?

Kad se drugi mešaju u vašu vlast, a kamoli ne bi mi? Ali ne učinismo po vlasti ovoj nego sve trpimo da ne učinimo kakvu smetnju jevanđelju Hristovom.
Ne znate li da oni koji čine svetu službu od svetinje se hrane? I koji oltaru služe s oltarom dele?
Tako i Gospod zapovedi da oni koji jevanđelje propovedaju od jevanđelja žive.
( 1 Korincanima 9. 7 - 14 ).


Ovde jasno kaže da je ova zapovest napisana za apostole i za sve ostale koji su pozvani da objavljuju jevanđelje u novozavetnom periodu kao što kaže tekst - "Jer se za nas napisa" misleći na zapovest o desetku.
Dakle da žive od desetka koji je ustanovljen starozavetnim zakonom kao što kaže tekst - "Ne znate li da oni koji čine svetu službu od svetinje se hrane? I koji oltaru služe s oltarom dele?
Tako i Gospod zapovedi da oni koji jevanđelje propovedaju od jevanđelja žive.



NE OSTAVLJATI ZAPOVEST O DESETKU

"Тешко вама књижевници и фарисеји, лицемјери, што дајете десетак од метвице и од копра и од кима, а остависте што је најпретежније у закону: правду и милост и вјеру; ово је требало чинити и оно не остављати"( Matej 23. 23 )

U ovom drugom tekstu sam Isus ukoravajući Fariseje za licemerstvo i nedostatak pravde, milosti i vere napominje da ne treba ostavljati desetak u novozavetnom periodu, ali to spojiti sa ovim prvim, sa pravdom, milošću i verom - " ово је требало чинити " PRAVDU; MILOST I VERU ) "а оно не остављати" ( ZAPOVEST O DESETKU ).

Toliko o tome.


Ja ili sam lud ili slep!Gde pise da treba dati desetak u prilozenom Ladokeja????pise da treba ziveti od jevandjelja!e sad sto ste vi iskopirali od levita to je drugo.U jevandjelju pise jasno i glasno (KOLIKO KO MOZE)

Pozdrav od Gere.
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Boldovano crnim:Pravilno Da od jevandjelja zive!!!! ali da da koliko ko (MOZE) zar ne pise tako,zar pavle nije tako rekao? ama nijedan iz apostola nije rekao da Hriscani treba da daju desetak.

Dobro jutro brate Gero,
Da znaz da mi je zaista drago kad si tu i kad"govoris". Uzgred receno, poslao sam ti najnovini virus preporuvceno, da li si ga dobio? Ako nisi na putu je. hahaha. Gero nikako ne mogu da shvatikm da si tako nesto mogao i da pomislis, da bismo mi tebi poslali virus. Pa nismo mi nekakve fakabunde, tirani i terorosti, mi slo ljudi i hriscan, i nikad ne bismo ni najvecem neprijatelju ucinili zlo, a kamo li bratu i prijatelju.
(pa i nije ti bas neka sala)

Kazes da nijedan apostol nije rekao da treba davati desetaki. Zao mi je ali ne mogu se sloziti sa tobom.
KadZPavle navodi one koji oltaru sluze i s oltara dele zar ne vidis da govori o starosavetnom sistemu izdrzavanja svetinje
?(pa to i ja kazem,to ste uzeli iz SZ-ta u novom nema ni reci o desetku!!)

Drugo, zbog ceka bi apostoli morali da specificno govore o desetku kada je za njih to bilo napisano i svima poznato?
(Morali bi jasno da kazu kao sto su govorili proroci u starom zavetu,a apostol kaze koliko ko moze)
--------------

Opet lukavo citirass stai zavet! stari zavet je vazio do Isusovog raspeca,stari zavet je rastrgnut krstom isusovim i Isus kaza(Svrsilo se) sta se svrsilo?

Gero brate, to Isus nikad nije ucio niti ijedan od apostola. Kada je Isus rekao "Svrsi ce!" rekao je da se Njegova borba za otkupljenje ljudskog roda Njegovom smrcu zavrsila, izvojevana je pobeda. Knjige Staroga zaveta i posle toga bile su na snazi.
Zar ne uci Pavle: "Sve je Pismo od Boga dano i korisno za ucenje..." Zar ti u to ne verujes?
Iznenadjuete me vi koji tvrdite da ste hriscani, a odbacijete Bibliju. Tu je glavni problem vase vere i vase bune prema istinama Svetoga pisma.(
Kao prvo pavle je rekao samo o starom zavetu i iskljucivo jevrejima,novi zavet tada jos nije bio napisan jer je posle Hristove smrti pavle poceo propovedati jevandjelje Isusovo!!!) zato mi verujemo u jevandjelje a SZ-et citamo kako je dejstvovao Bog s narodom koji je izabrao i zasto ga je kaznjavao! s nama tako ne radi jer smo pod MIlost,blagodat)
----------------------

zavesa se pocepala na dva dela,od hrama nije ostao ni kamen na kamenu kako rece Isus.

Gero zasto brkas pojmove. Prvo, cepanje zavese koja je delila Svetinju od Svetoinje nad svetinjama, je znak da je staroizavetni Obredni zakon ispunjern.(pa i ja to kazem a ti se protivis stari je ispunjen jer ni oci njihovi nemogase taj jaram da nose koji vi nama namecete) Zrtve vise nisu ni bile potrebne da se prinose, jer su u Hristu nasle svoje ispunujenje, On je postao nasa Zrtva. Pa ipak su do razorenja Jerusalima 70. godine jos Jevreji prinasali zrtve.
Zato ti kazem razaranje Jerusalima nije isto sto i Hristovo stradanje.
(Hristovo stradanje je prastanje grehova svih ljudi i postrada za grehe nase,a ne kako vi kazete lucifer ce ih poneti i dade nam se NZ-et a gde je novi starom nema mesta)
---------------

Svrsilo se tezak jaram je spao s vrata ljudi oni su pod blagodacu a ne pod zakonom,koji su vama natovarili,ja bih na tvom mestu proverio ko su vase vodje u adventnoj crkvi nebi me iznenadilo da su to zidovi !!!


Pa sta onda ako i jesu Zidovi? Adventistima prilaze ljudi sa cele Zelmje iz svih naroda, rasa i kultura. U pravu si imamo i onih koji su bili Jevreji i to su danas nasa braca Hriscani Jevreji kao sto sam i ja hriscananin Srbin, a drugi su Indusi, Aprikanci itd.

Adventisticka crkva nije vezana n i za jednu naciju, svi su dobrodosli i svi smo batrca u Hristu. "Nema tu Jevrejina ni Grka".Ma primicete vi i vrapse ako daju desetak!!!Ja rekoh vasi glavni u adventnoj crkvi proverite dali su zidovi,jer zidove interesuje samo novac i nista vise.

A stro se tice ispitivanja, Gerto brate, ja sam tvoj savet odavno sproveo u pralksu i ustanovio da od talkvih prica mena nista. Adventisti nisu sveci nego gresnici poje spasava Bozja milost i mohghu d apogrese kao i sviu ostali, ali ljudi se trude da ucine najbolje sto mogu i Bog blagosilja svoj narod.(To je u redu! ali kazi mi zasto kroz milost sad govori?zar to nebi trebalo da bude kroz dela zakona?)
--------------------
Boldovano crvenim:"Тешко вама књижевници и фарисеји, лицемјери, што дајете десетак од метвице и од копра и од кима, а остависте што је најпретежније у закону: правду и милост и вјеру; а ово је требало чинити и оно не остављати" ( Matej 23. 23 )Pravilno mi smo pod milosti i pod verom!!! a ovaj stih se upravo odnosi na vas koji dajete desetak

U pravu si brate Gero, na nas se odnosi SVAKI STIH U BIBLIJI. Priznajemo da nam je upucen svaki savet koji se odnosi na ljude.
Gero, nije na odmet da shvatis sve sto je Isus rekao, a ne samo ono sto ti zelis da nametnes drugima.
(Nista ja ne namecem drugima vise nego vi!!! ja nikome ne namecem jaram SZ-ta ato cinite vi)

Prvo Isus je ukorio
fariseje sto su bili fanatici u davanju desetka, ali su izostavili prvdu i milost. Prema tome nije ih ukotrio sto su davaliu desetsak, nego ih je ukorio zbog fanatizma i za ono sto su izostavili, a sto je vaznije i od desetka.
Zar nisi primnetio da je Isus rekao:
"OVO JE TREBALOI CINITI I ONO NE IZOSTAVLJATI."
Zar ne vidis da je Isus pohvali davanje desetka, a osudio odbacivanje pravde i milosti?
(Za razliku od vas fariseji,sadukeji su odlicno poznavali zakone pa su dobili zestoku kritiku od Gospoda a vi takodje odbacujete MILOST;BLAGODAT a uzeli ste jaram teski )
-------------------


mi ga ne dajemo,a kolko ko moze! da bi crkve mogle da prezive a ne da prave fabrike,klinike,

Gero hvala ti na iskrenosti. Dobro si rekao "mi dajemo da bi CRKVA MOGLA DA PREZIVI".
Upravo je tako. Alo Bog nije tako rekao, nego je rekao
"DONESITE SVE DESETKE U SPREME DA BUDE HRANE U MOJOJ KUCI i okusajte me u tom, veli Gospod, hocu li vam otvoriti ustave nebeske i IZLITI BLAGOSLOV NA VAS DA VAM BUDE DOSTA." Malagoije 3,10./(Da rekao je u domu izrailja,da donesu desetke dok je postojao dom koji je postroio Solomon koga vise nema,kako znas da je to tvoja crkva dom Bozji???

Vidis brate Gero, Bog ne kaze donesite toliko da Crkva nekako prezivi, nego da bude dosta hrane u kuci Gospodnjoj i da od toga zavisi blagoslov na onome sto verniku ostaje.
(Malahija se obraca izrailju ne hriscanima nemoj da mesas te dve stvari.)

Gero moj, nije Crkva tu da se bori samo da prezivi, a njeni svestemnici da prose hleba, nego ona ima zadatak koji treba da obavi u svetu. Ona treba svetu da objavi Hristovo Jevsadjelje, a ne da se bori da prezivi. Katolicka crkva to radi i zato se i siri u svim zemljama sveta, Pravoslavna ne radi i zato tapka u mestu samo da prezivi, a Hristos nije tako rekao za Cekvu.(zato sto se pravoslavna crkva drzi apostolskih ucenja)


Advetisti su porihvatili Htristov nalog i objavljuju vest Jevandjelja celome svetu i na stotine razlicitih nacina: preko radia, TV, literature, bolinica, klinika, skola, humanitarne organizacije i to cini da se Adventistickoj crkvi svakoga dana prikljuci oko 3000 novih vernija.
(koliko ja vidim Adventi vise uce i brane AGW nego li Hrista cak ste iz Boga napravili andjela,a iz sotone spasitelja koji uzima sve nase grehe)

Gero, a da i mi imamo takav cilj "samo da prezivimo" i da nista ne radimo u svetu i za svet, da li bi postigli ono sto postizemo?
(a sta postizemo u ovom svetu?Samounistenje nuklearnim bombama,tehnologije koje vise kvare atmosferu, zemlju nego li sto imamo korist od nje i bog ce kazniti one sto unistavaju zemlju)

Ti kazes mi dajemo dragovoljno. Pa to upravo i mi cinimo. Niko nam ne kuca na vrata da trazi bilo sta, nego svako po svojoj saveti i prilikama, donposi svoje darove u "KUCU GOSPODNJU - Crkvu.
(pa ako je tako sto se onda hvalite desetkom?desetak je od svega sto imas,a kad advent umire crkva sve uzme!!!)
----------------


Ovde si sam sebe izblamirao i tvoju crkvu,postavi i ostale stihove(Mat 23) ako si hrabar pa da vidimo sta to nama gospod kaze o desetnicarima

Eto brate Gero, ja sam rekao sta imam da kazem na tvoj komentar, a ti sam oceni da li sam HRABAR ili nisam. (Pa sto ne postavi onda ako si hrabar sve stihove Matv 23)
----------------------



MIko brate pa cak i JS-ci daju koliko ko moze!za sta im skidam kapu u odnosu na vas.

Vec sam gore odgoivorio da uporavo i mi TAKO RADIMO dajemo koliko ko moze, a ne koliko ne moze.
------------------

Vas je problem sto vi vise priznajete SZ-et u odnosu na NZ-et sto je normalno da bi ste opravdali (ZA STA UZIMATE DESETAK OD BEDNIH LJUDI)

Gero pa zar ti mislis da je to problem sto mi prihvatamo CELO SVETO PISMO kao Bozju rec?
Zar nije problem onih koji ga ne prihvataju nego odbacuju?
Izvini, medju Adventistima nejma BEDNIKA, niti onoga od koga se nesto trazi sto on nema.
A svaki daje po svojoj mogucnosti i po voilji srca svoujega.
(Pa sto pisete onda da je obavezan desetak ako dajete dobrovoljno)
----------------

nadji mi stih u jevandjelju gde pise:Hriscanin-neznabozac je duzan da daje levitima desetak jer je Bog tako naredio

Gero brate, NADJI TI MENI U NOIVOM ZAVETU (ili u Starom) GDE PISE DA SVESTNICI NAPLACUJU SVOJE USLUGE VERNICIMA? (Nema nigde)
Sta mislis, da li je mudriji Bozji pricip izdrzavanja Crkve ili ljudski? Zamisli jednom siromahu kome je umrla zene, pravoslavka, koja nikad nije krocila u crkvu. Kad je njen muz zatrazio da je sahrani, pop mu je tarzio njegove dve mesecne plate, a covek ostaje sam sa cetvoro dece. Da li je to bolje nego ono kako je BOg odredio. A ja ne osuduujem svetenika, jer i on treba da prezivi i svojoj deci da da parce hleba. Nevalja sistem izdrzavanja crkve.
(tu si moguce u pravu ja sam protiv tarife koliko ko moze to da)

Slazem se da je Bog desetak dao i Levitima, jer su oni jedino sluzili hramu, ali vec sma dokazao da je davanje desetka postojsalo i pre lkevita. Desetak pripada Bogu i on ga daje kome hoce. U Starom zavetu za vreme Mojsija i nadalje dao ga je Legvitima, a u novom daje onima koji "OLTARU SLUZE".
( Nisam ja protiv davanja ali kad mi kazu u crkvi ti moras da das toliko ili toliko a ne koliko mozes to me ljuti jer njima nije vazan Bog nego novac)

,
Pa dokle vise?sve denominacije tvrde da su Bozji narod i da su jedine prave crkve!eto zato sam ja izaso iz tog vavilona i nemam ni jednu crkvu a samo bibliju i Isusa,nekoliko istomisljenika koje vi dobro poznajete.

Gero, ponavljam, visoko te cenim sto si dobar hriuscanin i sto si iskren.( Ja tebe takodje cenim i ladokeju jer smo svi mi pred Bogom jednaki,ovo je diskusija a ne svadja,sve je pismo od koristi za raspravljanje ali jevandelje je za hriscane)
Ako nemas Crkve, nego lutas sam za sebe, onda nemas kome ni da dajes ista, jer ni o tebi niko ne vodi brigu.
Samo ne zaboravi, da je Hristos osnovao svoju Crkvu, a nije ostavio pojedince da svaki radi sta hoce ili nista ne radi, jer kakav upliv na svet ces ti imati i tih tvojih nekoiloko drugova? Imate li cilja da svetu objavite Jevandjelje. Ako naidje katastrova, sta cete icinoiti kad hiljade ljudi oko vas budu umirale bez kore hlema i case vode?
Gero, nismo mi hriscani na ovoj zemlji da samo o sebi vodimo brigu, ili jos i gore da se oslonima na socijalne organizacije da one vode brigu o nama.
Hristova Crkav ima misliju koju treba da obavi u svetu, a to ne mogu uciniti pojedinvci.
(Pa zar mi ovde neukazujemo na jeres?zar neotvaramo ljudima oci?dali je vas ili nas ko podrzao ovde?kad bi ste vi citali samo bibliju bez knjiga laznih proroka bilo bi sve drugacije po vas u svetu)
----------------------
Izbacio sam Ikone iz kuce sve zurnale,knjige koje izvrcu bibliju po svojim dogmama,doktinama raznih denominacija,slave preslave ali nisam i necu nikad da stanem adventista,JS-ok.

Gero, pa ti si postao reformator! Cestitam na napretku. To sto za sada jos nisi spreman dabudes Adventista, nije tako strasno, tek si krenuo prema pravome putu pa dace Bog da ces i do karaj stici. (Nisam ja nikakav reformator jer ja ne pravim dogme,mrzim dogme ,ne menjam stihove u bibliji da bih pokrio svoju dogmu,reformu)
-----------------


Zato sto te dve dominacije uce u principu jedno te isto,islam takodje da je Isus arhandjel Mihail sto nema veze s biblijom,a tyakodje pisete sotona s velikim (S) Sarrdy je nedavno skanirovao jedan list iz knjige velika borba AGW i postavio na ovoj temi gde sam uocio veliko slovo (S) za sotonu.

Gero brate, sad si me uvredio. Da li si ijedanput primetio da sam ja napisao sotonu velikim slovom?(Nisam ni rekao da si ti ili Ladokeja pisao!sto nse vredjas ?Rekao sam da je to napisala SGW u svojoj knjizi velika borba)
Moze se desiti da pogresim, ali ga uvek pisem malim slovoim. Medujtim, Lucifer, a sto se odnosi na istog buntovnika, uvek pisem velikim slovom, ne zbog doga sto je Lucifer bolji od sotone, nego sto je Lucivek vlastito ime a sotona nije.
Zapamti, da to nije slucaju u svim jezicima, svaki jezik ima svoja pravila. Isto tako niakd nisma izjavio da je Isus Arhandjel Mijhajlo, ali sma naveo listu da se Isusu dajeu razni nazivi pa u neki slucajevima i Andjeo Gospodnju, Pastir, Posredinik itd. Razlkia je u tome kakav se naziv ponekad daje Isusu, a to ne znaci da je On postao pastir, put, vrata, sto je isam sebi priupisao.

Samo vi unizavajte Isusovo Bozanstvo!

Gero, jesi li ti ovo rekao za Adventiste? Da li si ijedanput procitao ovo Veruju:
(Pa sto onda nisi odgovorio Wanhelsingu na njegov post, zasto ste izbacili iz simbola vere dva stiha?ko vam je dao to pravo? ako su hriscani jedinoglasno doneli takav simbol vere na nikejskom saboru????

2. Trojstvo

Postoji jedan Bog: Otac, Sin i Sveti Duh, jedinstvo tri lica iste vječnosti. Bog je besmrtan, svemoćan, sveznajući, iznad svega i svuda prisutan. On je beskonačan i prevazilazi moć ljudskog shvatanja, ali ipak poznat preko svojih otkrivenja o Sebi. On je vječno dostojan da Ga sva stvorenja poštuju, obožavaju i da Mu služe. (5. Mojsijeva 6,4; Matej 28,19; 2. Korinćanima 13,14; Efescima 4,4-6; 1. Petrova 1,2; 1. Timotiju 1,17; Otkrivenje 14,7)

4. Bog Sin
Bog vječni Sin ovaploćen je u Isusu Hristu. Kroz Njega je sve stvoreno, Božji karakter je otkriven, izvršeno spasenje ljudskog roda i sud svijetu. Za svu vječnost živi Bog postao je i čovjek Isus Hristos. Začet je Svetim Duhom i rodila Ga je djevojka Marija. Živio je i iskusio iskušenja kao ljudsko biće, ali je savršenim primjerom pokazao Božju pravednost i ljubav. Svojim čudima On je otkrio božansku silu i umro na krstu za naše grijehe i umjesto nas, vaskrsnuo je iz mrtvih i vaznio se na Nebo da u nebeskoj svetinji vrši službu za nas. Doći će opet u slavi da konačno oslobodi svoj narod i da obnovi sve. (Jovan 1,1-3.14; Kološanima 1,15-19; Jovan 10,30; 14,9; Rimljanima 6,23; 2. Korinćanima 5,17-19; Jovan 5,22; Luka 1,35; Filibljanima 2,5-11; Jevrejima 2,9-18; 1. Korinćanima 15,3.4; Jevrejima 8,1.2; Jovan 14,1-3)

Gero ako si procitao ovo sluzbeno Veruju Adventisticke Crkve, sada reci da li je opravdana tvoja kritika koju si nam uputio?(Delimicno! ali ima mnogo toga sto nije opravdalo u mojim ocima advente).


Gero, veliko je zadovoljstvo sa tobom diskutovati i imati te kao saradnika.
Da nije tvojih pitanja i izjava, iako su neke netacne, ja nikad ne bih dosao na ideju da o svemu ovome pisem. Ovako smatram da smo nas dva braca i donbri saradnici. Dajes nam priliku da iznesem istinu, onako kako je mi vidimo, razumemo i sprovodimo u zivoit, a citaoci foiruma imaju priliku da presude ko je na starni istine a ko nije.
(Vi ste takodje nasa braca,takodje nam daje te priliku da ukazemo na vase greske,da bi ih vi sami proverili, a ne mi to da radimo po sto x na forumu.Ukazi mi na moju netacnost pa da vidimo koliko si u pravu)

Ne mislim da smo mi sveci, a svi oitali gresnici, svi smo mi gresnici koje jedino Bozja milost spasava, ali nastojimo da zivimo po Reci Gospodnjoj najbolje sto znamo i mozemo.
( Mi takodje tako Mislimo ja sam prvi gresnik i nikad nisam tvrdio da sam svet)

Gero hvala na saradnji.
(tebi takodje)

Sve najbolje

Pozdrav od Gere.
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Problem je u tome sto biblija nije kontradiktorna, ona ne protivreci samoj sebi, i prema tome kada jedan tekst kaze nesto to je tako i nikako drugacije, a mi u vezi svih ovih tema prilazemo ne jedan, vec vise tekstova kontekstualno povezanih, zato sam rekao da ovo nema alternativu.
U bibliji nema ni jedne zapovesti da ne dajemo desetak, niti Hristos i Apostoli govore na i jednom mestu o tome da je ova zapovest ukinuta, vec je potvrdjuju.

Jos nesto, kada biblija kaze MOJSIJEV ZAKON, ona tu ne misli na zakon koji je Mojsije sam izmislio, vec da je to Bozji zakon koji je dat preko Mojsija.

Dakle cela stvar je resena, trazili ste biblijske dokaze i mi smo vam ih prilozili.

Zavrsili smo sa ovom navodnom jeresi Adventizma i mozemo preci na neku drugu, a vi odaberite sami..

Preko Mojsija jeste data ali KOME???5 Mojsijeva Pise Jasno!!


Pozdrav od Gere.

Ja sam ti upravo prilozip tekstove gde su apostol potvrdjuje taj starozavetni Bozji zakon o desetku i kaze da on vazi i u novom zavetu

Ali hajde da citamo stih po stih:

"Ko vojuje kad o svom trošku? Ili ko sadi vinograd i od rodova njegovih da ne jede? Ili ko pase stado i od mleka stada da ne jede?
Eda li ovo govorim po čoveku? Ne govori li ovo i zakon?

Ovaj prvi tekst kaze da je desetak formulisan zakonom.

Jer je u Mojsijevom zakonu napisano: Da ne zavežeš usta volu koji vrše. Eda li se Bog brine za volove?
Ili jamačno govori za nas? Jer se za nas napisa: Koji ore treba u nadanju da ore; i koji vrše u nadanju da će dobiti od onog što vrše.
Kada mi vama duhovna sejasmo, je li to šta veliko ako mi vama telesna požnjemo?

Ovde apostol jasno kaze da se ovaj zakon o desetku napisao za Apostole, i da je posteno da oni propovedajuci jevandjelje dobiju taj deseti deo po zakonu.

Kad se drugi mešaju u vašu vlast, a kamoli ne bi mi? Ali ne učinismo po vlasti ovoj nego sve trpimo da ne učinimo kakvu smetnju jevanđelju Hristovom.

Ne znate li da oni koji čine svetu službu od svetinje se hrane? I koji oltaru služe s oltarom dele?
Tako i Gospod zapovedi da oni koji jevanđelje propovedaju od jevanđelja žive.
( 1 Korincanima 9. 7 - 14
).


I u ovom trecem tekstu apostol daje pecat celoj predhodnoj misli, napominjuci da je sam Gospod zapovedio da oni koji propovedaju jevandjelje, od kojih su prvi apostoli i potom i svi Hriscani kroz istoriju primaju ovaj deseti deo novca i da od njega zive.

Dakle, pokazuje se da su te price o jeresima samo nedobronamerna izmisljotina.
A ako bude prilike to ce se dokazati i u vezi ostaluih istina koje Adventizam poseduje.



Ali zasto ne stavis i stih gde pavle citira (Koliko ko moze) niko nije protiv priloga! a protiv toga da mora dati bas desetak.

Pozdrav od gere.
 
Poslednja izmena od urednika:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ja ili sam lud ili slep!Gde pise da treba dati desetak u prilozenom Ladokeja????pise da treba ziveti od jevandjelja!e sad sto ste vi iskopirali od levita to je drugo.U jevandjelju pise jasno i glasno (KOLIKO KO MOZE)

Pozdrav od Gere.


Gero, procitaj moj predhodni komentar gde sam cirirao stih po stih, i vidi da apostoli ustvari govore o starozavetnom zakonu o desetku i primenjuju ga na novozavetno vreme i na sebe kao propovednike Jevandjelja.

Sto se tice teksta koji si prilozio, on govori o skupljanju milostinje a ne o desetku, desetak je nesto odvojeno sto se odvaja za potrebe svestenstva.
Izraz koliko ko moze znaci u skladu sa primanjima, gde ce neko odvojiti vise, neko manje..

A za milostinju svetima, kao što uredih po crkvama galatijskim onako i vi činite.
Svaki prvi dan nedelje neka svaki od vas ostavlja kod sebe i skuplja koliko može, da ne bivaju zbiranja kad dođem.
A kad dođem, koje nađete za vredne one ću s poslanicama poslati u Jerusalim neka odnesu vašu pomoć. ( 1 Korincanima 16. 1 - 3 )

Apostol jasno kaze za zakon o desetku.Ili jamačno govori za nas? Jer se za nas napisa:

Dakle vazi i za apostole.


 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Desetak

Ja sam ti upravo prilozip tekstove gde su apostol potvrdjuje taj starozavetni Bozji zakon o desetku i kaze da on vazi i u novom zavetu

Ali hajde da citamo stih po stih:

"Ko vojuje kad o svom trošku? Ili ko sadi vinograd i od rodova njegovih da ne jede? Ili ko pase stado i od mleka stada da ne jede?
Eda li ovo govorim po čoveku? Ne govori li ovo i zakon?

Ovaj prvi tekst kaze da je desetak formulisan zakonom.

Jer je u Mojsijevom zakonu napisano: Da ne zavežeš usta volu koji vrše. Eda li se Bog brine za volove?
Ili jamačno govori za nas? Jer se za nas napisa: Koji ore treba u nadanju da ore; i koji vrše u nadanju da će dobiti od onog što vrše.
Kada mi vama duhovna sejasmo, je li to šta veliko ako mi vama telesna požnjemo?

Ovde apostol jasno kaze da se ovaj zakon o desetku napisao za Apostole, i da je posteno da oni propovedajuci jevandjelje dobiju taj deseti deo po zakonu.

Kad se drugi mešaju u vašu vlast, a kamoli ne bi mi? Ali ne učinismo po vlasti ovoj nego sve trpimo da ne učinimo kakvu smetnju jevanđelju Hristovom.

Ne znate li da oni koji čine svetu službu od svetinje se hrane? I koji oltaru služe s oltarom dele?
Tako i Gospod zapovedi da oni koji jevanđelje propovedaju od jevanđelja žive.
( 1 Korincanima 9. 7 - 14
).


I u ovom trecem tekstu apostol daje pecat celoj predhodnoj misli, napominjuci da je sam Gospod zapovedio da oni koji propovedaju jevandjelje, od kojih su prvi apostoli i potom i svi Hriscani kroz istoriju primaju ovaj deseti deo novca i da od njega zive.

Dakle, pokazuje se da su te price o jeresima samo nedobronamerna izmisljotina.
A ako bude prilike to ce se dokazati i u vezi ostaluih istina koje Adventizam poseduje.
Ovo je tvoj odgovor na moj post:
Polako sa jeresima i dokazima. Ništa još nismo završili ! Evo zašto:

1. I u 1.Korinćanima 9:7-14 se ne spominje DESETAK, i ne radi se o DESETKU. Već o tome da onaj ko jevanđelje propoveda da treba i od jevanđelja da živi. A kroz ČITAV NOVI ZAVET, koji uostalom tretira JEVANĐELJE, a ne Stari Zavez se NE SPOMINJE DESETAK kao obaveza izdvajanja za Hrišćane, već DOBROVOLJNI PRILOZI !
Ako nisam u pravu - Izvoli PRETRAŽI CEO NOVI ZAVET, PA ME DEMANTUJ. Stalno vam govorim DEMANTUJTE ME STIHOVIMA IZ BIBLIJE, A NE LJUDSKIM PRIČAMA !
Ali izgleda da je vama, JS i zidu džaba to govoriti. Vi ste otupeli na BIBLIJSKE ARGUMENTE, i samo slušate proroke, proročice, masone, osnivače Crkava,..............

2. I u Mateju 23:23, se takođe ne govori o DESETKU kao obavezujućoj stvari za Hrišćane. Pa to je jasno kao dan. A sada što ti od svega vidiš subotu i desetak, šta ti ja tu mogu !?

3. Kažeš: ''Jos nesto, kada biblija kaze MOJSIJEV ZAKON, ona tu ne misli na zakon koji je Mojsije sam izmislio, vec da je to Bozji zakon koji je dat preko Mojsija.'' - Hvala ti na VELIKOM OTKRIĆU ! A ja sve mislio da je to Mojsije smislio i dao onda Izraelcima da drže. Da su to Mojsijeve zapovesti i uredbe. O hvala, hvala. Mnogo si mi veliku stvar otkrio.

4. Ako si ti u pravu za DESETAK onda je samo JEDNA OPCIJA Hrišćanstva ispravna - Adventizam !
A ti dobro znaš koliko je ta mogućnost ispravna, s obzirom koliko jeresi imate u svojim učenjima.

Znači odmah se može uočiti da si odgovorio samo na JEDNO pitanje, a inače sva četri su jako bitna kada je desetak u pitanju:

U Starom Zavetu se reč DESETAK pojavljuje PREKO 20 puta. Prema tome, nema ni jedan osnov da se i u ovih 7 stihova, barem jednom ne stavi:

1. Коринћ 9:
7. Ко војује кад о свом трошку? Или ко сади виноград и од родова његових да не једе? Или ко пасе стадо и од млека стада да не једе?

Znači nije u pitanju DESETAK, već nas upućuje da čovek koji radi neki posao – Mora od njega i živeti (preživeti).

8. Еда ли ово говорим по човеку? Не говори ли ово и закон?

Koji zakon ? Zakon o DESETKU ? Pa to ne piše ! Ali nam zato sledeći stih objašnjava o kom zakonu je reč !

9. Јер је у Мојсијевом закону написано: Да не завежеш уста волу који врше. Еда ли се Бог брине за волове?

Evo ! Veza 5.Mojsijeva 25:4 ! Znači opet je u kontekstu 14-tog stiha ove glave ! A nikako o DESETKU.

10. Или јамачно говори за нас? Јер се за нас написа: Који оре треба у надању да оре; и који врше у надању да ће добити од оног што врше.

Ista stvar kao i u prethodnom stihu. Bliže objašnjava 14-ti stih. Odnosno da onaj koji ore i vrše treba se i nadati da će od toga imati neku korist !


11. Када ми вама духовна сејасмо, је ли то шта велико ако ми вама телесна пожњемо?

Opet ista stvar. Ni D od DESETKA, već nam stih opet pobliže objašnjava 14-ti stih, odnosno da Pastor koji duhovno napasa stado, treba i od stada to naplatiti.


12. Кад се други мешају у вашу власт, а камоли не би ми? Али не учинисмо по власти овој него све трпимо да не учинимо какву сметњу јеванђељу Христовом.

Ništa novo ! Opet nema ni ono D. Ali zato ima nešto jako važno u ovom stihu ! Ono se krije u drugom delu stiha >> Али не учинисмо по власти овој него све трпимо да не учинимо какву сметњу јеванђељу Христовом. <<.

Znači ko ima sada pravo po 14-tom stihu da ŽIVI OD JEVANĐELJA KOJE PROPOVEDA !?
Propovednici JS ? Ili možda Mormona ? Ili možda Adventista ? ili možda .....................?
KO ???

Pa stih nam EKSPLICITNO GOVORI KO. Znači onaj ko Hristovom jevanđelju ništa ne dodaje, oduzima, prekraja, izmišlja....... pravi BILO KAKVU SMETNJU.


13. Не знате ли да они који чине свету службу од светиње се хране? И који олтару служе с олтаром деле?

Veza ovog stiha je ovaj:
3. Мојс. 6:16 А шта претече, нека једе Арон и синови његови; нека се једе без квасца на светом месту; у трему шатора од састанка нека једу.
A on se savršeno uklapa u stihove koje sam dao pre neki moj post:
.... Матеј 10: [SUP]6[/SUP] Него идите к изгубљеним овцама дома Израиљевог. [SUP]7[/SUP] А ходећи проповедајте и казујте да се приближило царство небеско. [SUP]8[/SUP] Болесне исцељујте, губаве чистите, мртве дижите, ђаволе изгоните; за бадава сте добили, за бадава и дајите. [SUP]9[/SUP] Не носите злата ни сребра ни бронзе у појасима својим, [SUP]10[/SUP] Ни торбе на пут, ни две хаљине ни обуће ни штапа; јер је посленик достојан свог јела. [SUP]11[/SUP] А кад у који град или село уђете, испитајте ко је у њему достојан, и онде останите док не изиђете.
Лука 22:35 И рече им: Кад вас послах без кесе и без торбе и без обуће, еда вам шта недостаде? А они рекоше: Ништа.....

Odnosno da su tri problema kod Adventističkog nagrađivanja svojih pastora:

1. Plaćaju ih od DESETKA, umesto od dobrovoljnih priloga;

2. Prekomerno ih plaćaju. Jer ovde stihovi ukazuju na najskromniji život, a nikako na luksuzan;

3. Plaćaju ih za iskrivljeno Hristovo jevanđenje, dok ovde u stihu vidimo da to nije po Bibliji. Mogu se platiti samo za ISTINITO i NESMETENO Hristovo jevanđelje. Onako kako je On preneo apostolima, a oni dalje svetu.


14. Тако и Господ заповеди да они који јеванђеље проповедају од јеванђеља живе.

Znači lepo se vidi da u ovih 7 stihova nema D od DESETKA. Jer je desetak imao potpuno drugu namenu. Da Levijevo pleme može živeti, jer je ostalo bez udela u raspodeli Hanana. A ne da Pastori imaju visok standard i platu za lažnu interpretaciju Biblije !
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
U redu.
Svako ima slobodnu volju da li ce nesto prihvatiti, glavno je da smo videli sta biblija govorio tome..
 
Natrag
Top