Adventisti

Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
DESETAK PO BOZJOJ ZAPOVESTI:

"Ko vojuje kad o svom trošku? Ili ko sadi vinograd i od rodova njegovih da ne jede? Ili ko pase stado i od mleka stada da ne jede?
Eda li ovo govorim po čoveku? Ne govori li ovo i zakon?

Jer je u Mojsijevom zakonu napisano: Da ne zavežeš usta volu koji vrše. Eda li se Bog brine za volove?

Ili jamačno govori za nas? Jer se za nas napisa: Koji ore treba u nadanju da ore; i koji vrše u nadanju da će dobiti od onog što vrše.
Kada mi vama duhovna sejasmo, je li to šta veliko ako mi vama telesna požnjemo?
Kad se drugi mešaju u vašu vlast, a kamoli ne bi mi? Ali ne učinismo po vlasti ovoj nego sve trpimo da ne učinimo kakvu smetnju jevanđelju Hristovom.
Ne znate li da oni koji čine svetu službu od svetinje se hrane? I koji oltaru služe s oltarom dele?
Tako i Gospod zapovedi da oni koji jevanđelje propovedaju od jevanđelja žive.
( 1 Korincanima 9. 7 - 14 ).
Da li to Biblija reče MOJSIJEV ZAKON, ili mi se učini samo /1.Korinć. 9,9/.
Da li su i Adam i Eva imali DESETAK ?
Ili možda Noje !? Ili mi Hrišćani !? Kome je desetak išao po BIBLIJI !?

Jel DESETAK VAŽIO ZA SVE od nastanka sveta do kraja sveta, ili je samo imao svoju ulogu u jednom segmentu ljudske istorije ?

Šta to da žive ? /1.Korinć.9,14/ - Šta znači da žive ?

To je širok pojam ! Da li da žive u 6 kuća ili u jednoj. Da li ta jedna kuća da bude od 1.000 kvadrata ili 159 ili 59.
Da li sa 6 bazema ili sa jednim ili nijednim. Da li da ima 6 kola ili jedna ili nijedna. Da li,..........
Da li da upoređujemo tog vašeg pastora sa apostolima, jer su i oni propovedali jevanđelje, ili ne...
Šta ti znači sledeći stihovi:

Матеј 10: [SUP]6[/SUP] Него идите к изгубљеним овцама дома Израиљевог. [SUP]7[/SUP] А ходећи проповедајте и казујте да се приближило царство небеско. [SUP]8[/SUP] Болесне исцељујте, губаве чистите, мртве дижите, ђаволе изгоните; за бадава сте добили, за бадава и дајите.
[SUP]9[/SUP] Не носите злата ни сребра ни бронзе у појасима својим, [SUP]10[/SUP] Ни торбе на пут, ни две хаљине ни обуће ни штапа; јер је посленик достојан свог јела. [SUP]11[/SUP] А кад у који град или село уђете, испитајте ко је у њему достојан, и онде останите док не изиђете.
Лука 22:35 И рече им: Кад вас послах без кесе и без торбе и без обуће, еда вам шта недостаде? А они рекоше: Ништа.

Da li ti se čini da ste vi tu ‘’DOSTO PODIGLI LESTVICU ZA TE KOJI OD JEVANĐELJA ŽIVE ?’’. Da li je Hrist propovedao jevenđalje ? Kako je On živeo od tog propovedanja............................

Veliki ste vi izvrtači Pisma brate Laodikeja. Majstori izvrtanja, kada su pare u pitanju !

Zato i ne možete shvatiti sledeće stihove:
Матеј 9:13 Него идите и научите се шта значи: Милости хоћу, а не прилога. Јер ја нисам дошао да зовем праведнике но грешнике на покајање; 12 : 7 Кад бисте пак знали шта је то: Милости хоћу а не прилога, никад не бисте осуђивали праве;

Ali vi mnogo volite pare, zato i ne možete ukapirati kome je dat Desetak i zašto.
Јеврејима. 7: [SUP]1[/SUP] Јер овај Мелхиседек беше цар салимски, свештеник Бога Највишег, који срете Авраама кад се враћаше с боја царева, и благослови га; [SUP]2[/SUP] Коме и Авраам даде десетак од свега. Прво дакле значи цар правде, потом и цар салимски, то јест цар мира: [SUP]3[/SUP] Без оца, без матере, без рода, не имајући ни почетка данима, ни свршетка животу, а испоређен са сином Божијим, и остаје свештеник довека. [SUP]4[/SUP] Али погледајте колики је овај коме је и Авраам патријарх дао десетак од плена. [SUP]5[/SUP] Истина, и они од синова Левијевих који примише свештенство, имају заповест да узимају по закону десетак од народа, то јест од браће своје, ако су и изишли из бедара Аврамових. [SUP]6[/SUP] Али онај који се не броји од њиховог рода, узе десетак од Авраама, и благослови оног који има обећање. [SUP]7[/SUP] Али без сваког изговора мање благослови веће. [SUP]8[/SUP] И тако овде узимају десетак људи који умиру, а онамо Онај за ког се посведочи да живи. [SUP]9[/SUP] И, да овако кажем, Левије који узе десетак, дао је десетак кроз Авраама:

Hrišćani su se uvek držali principa dobrovoljnih darova koji je opisan u Bibliji:

"A učenici odlučiše da svaki od njih, koliko koji mogaše, pošalje, na pomoć braći koja življahu u Judeji." (Dela 11:29)

"Svakog prvog dana nedjelje, neka svaki od vas ostavlja kod sebe sakupljajući koliko može, da ne bivaju prikupljanja onda kada dođem."(1.Kor 16:2)

Međutim, ubrzo nakon svoga nastanka osnivači Adventizma su počeli da "podstiču" svoje sledbenike koliko bi to trebalo da bude. Za svoje "finanskijske probleme" osnovana je "radna grupa", koja je "rešenje" tražila u Pismu:

"Očekujući finansijske probleme, crkva u Battle Creeku (najuticajnija crkva poštovaoca subote) osnovala je u proleće 1858. radnu grupu da istražuje Pismo za plan podrške propovedničkoj službi. Pod vođstvom J.N.Andrewsa, ova grupa je podnela izveštaj početkom 1859. godine. Oni su preložili plan koji je postao poznat kao sistemsko darivanje (ili "sestra Betsy", kako su ga neki nazvali).

Plan je podsticao muškarce da daju pet do dvadeset pet centi sedmično, a žene dva do deset centi. Osim toga, obe su grupe trebale da daju jedan do pet centi sedmično za nekretnine vredne stotinu dolara.

James White je bio oduševljen planom procenjujući da hiljadu mogućih darodavaca samo u Michiganu mogu darovati 5.980 dolara godišnje, dovoljno da se pošalje pet "misionara" na Zapad "kao podrška delu u ovoj državi", a da se darovaoci "ne lišavaju životnih potreba" (RH, 26. maja 1859.).

Iako "sestra Betsy" nije odgovarala sistemu davanja desetka koji je Hrišćanska adventistička crkva prihvatila nakon daljeg proučavanja Biblije krajem 1870-ih, bio je to prvi korak u sistemskoj potpori Crkve i dalji razvoj službene organizacije pokreta."

(George R. Knight "Kratka istorija Hrišćanske adventističke crkve", poglavlje "Sestra Betsy i podrška službi")

Potpuno nebiblijski, očigleno na osnovu finansijskih kalkulacija vođa. Ipak, ovaj je sistem donosio suviše malo novca, pa su se vođe pokreta bacile na dublje "proučavanje Biblije" ne bi li pronašli profitabilniji sistem:

"Nije trebalo puno vremena da Crkva otkrije slabosti sistema darivanja. "Sestra Betsi" je bila nedovoljna i glomazna, a nedostajao joj je i biblijski temelj. Crkva je tokom 1860-ih i 1870-ih postepeno sve bolje razumevala istinski desetak. Ovo pitanje je sazrelo početkom 1876. godine kada je Dudley M. Canright objavio niz članaka u Reviewu naglašavajući da se u Malahiji 3:8-11 iznosi "biblijski plan za finansijsku podršku propovedničke službe". "Bog traži", tvrdio je on, "da Njegov narod daje desetak, jednu desetinu od svih prihoda za podršku rada Njegovih slugu" (RH, 17. februara 1876.).

Canright je svoje dokaze izneo na zasedanju Generalne konferencije u novembru procenjujući da bi kasa Generalne konferencije godišnje primila 150.000 dolara umesto 40.000 kada bi svi adventisti verno odvajali desetak. Kao rezultat ovog prikaza, na zasedanju je zakjučeno da je dužnost svih članova da "u uobičajenim okolnostima odvoje jednu desetinu od svih svojih prihoda za Božije delo" (isto, 6. aprila 1876.). Od tada je Hrišćanska adventistička crkva sve više primenjivala biblijski desetak."

(George R. Knight "Kratka istorija Hrišćanske adventističke crkve", poglavlje "Napredak u finansijskoj službi")

Očigledno, glavni kriterijum za uvođenje desetka je gotovo četvorostruko uvećanje prihoda koje je time postignuto. Kao izgovor, upotrebljen je odlomak Starog Zaveta koji se očigledno odnosi na strarozavetni Izrael:

"Eda li će čovek zakidati Boga? A vi mene zakidate; i govorite: U čem Te zakidamo? U desetku i u prinosu. Prokleti ste, jer me zakidate, vi, sav narod. Donesite sve desetke u spreme da bude hrane u mojoj kući, i okušajte me u tom, veli Gospod nad vojskama, hoću li vam otvoriti ustave nebeske i izliti blagoslov na vas da vam bude dosta."
(Malahija 3:8-11)

Odmah ispred tog odlomka, pisac sasvim jasno saopštava kome su upućene te reči - "sinovima Jakovljevim" - Izraelcima, a ne Hrišćanima:

" Jer ja Gospod ne menjam se; zato vi, sinovi Jakovljevi, ne izgiboste. Od vremena otaca svojih odstupiste od uredbi mojih i ne držaste ih. Vratite se k meni, i ja ću se vratiti k vama, veli Gospod nad vojskama. Ali velite: U čem bismo se vratili?" (Malahija 3:6-7)

Nema nikakve sumnje da je razlog za uvođenje desetka isključivo profit, a ne Biblija kako adventistički propovednici tvrde. Zbog profita, odbačeno je jasno biblijsko učenje - "ko koliko može".......
NE OSTAVLJATI ZAPOVEST O DESETKU

"Тешко вама књижевници и фарисеји, лицемјери, што дајете десетак од метвице и од копра и од кима, а остависте што је најпретежније у закону: правду и милост и вјеру; а ово је требало чинити и оно не остављати" ( Matej 23. 23 )

Evo OVO JE ADVENTIZAM !
Za njih je ZAPOVEST O DESETKU KAO OBAVEZI ZA Hrišćane ovaj stih !

Pa ovde i vrabac ma grani zna da se Hrist OBRAĆA FARISEJIMA, a ne CELOM ČOVEČANSTVU. Čak i njima naglašava da mu je mnogo važnija pravda, milost i vera, ali zbog MOJSIJEVOG ZAKONA im je rekao ovo što im je rekao.

Inače kako desetak deluje na naše spasenje možemo videti u sledećem stihu:

Лука 18: [SUP]9[/SUP] А и другима који мишљаху за себе да су праведници и друге уништаваху каза причу ову: [SUP]10[/SUP] Два човека уђоше у цркву да се моле Богу, један фарисеј и други цариник. [SUP]11[/SUP] Фарисеј стаде и мољаше се у себи овако: Боже! Хвалим те што ја нисам као остали људи: хајдуци, неправедници, прељубочинци или као овај цариник. [SUP]12[/SUP] Постим двапут у недељи; дајем десетак од свега што имам. [SUP]13[/SUP] А цариник издалека стајаше, и не хтеде ни очију подигнути на небо, него бијаше прси своје говорећи: Боже! Милостив буди мени грешноме. [SUP]14[/SUP] Кажем вам да овај отиде оправдан кући својој, а не онај. Јер сваки који се сам подиже понизиће се; а који се сам понижује подигнуће се.

I kao što ZNAMO da je Stari Zavet, pošto je ispunjen, ne važi za Hrišćane, lako se iz NOVOG ZAVETA može zaključiti koliko je DESETAK obavezan za držanje, kao što upražnjavaju i zagovaraju Adventisti!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Da li to Biblija reče MOJSIJEV ZAKON, ili mi se učini samo /1.Korinć. 9,9/.
Da li su i Adam i Eva imali DESETAK ?

Brate Sarrdy,
Kojoj crkvi je pripadao Adam i ko mu je bio svestenik da bi mu Adam dao desetak?

Desetak se u Bibliji spominje pre Mojsijevog zakona:

Avram je dso desetak Me;l8ihisedeku:
"I DADE MNU AVRAM DESETAK OD SVEGA." 1. Mojsijeva 14,20.
Jakov je obecao Gospodu: "A kamen ovaj koji mutvrdih za spomen, bica Dom Bozji;

i sto mi god das,
od svega cu deseto dati tebi." ,1. Mojsijeva 28,22.
Ovo je sve bilo i pre Mojsijevog zakona.


Preko proroka Malahije, nevezano za Mojsijebv zakon Bog poziva svoj narod:


"DONESTI SVE DESETKE u spreme da bude hrane u Mojoj kuci, i okusajte me u tome, veli Gospod nad vojskama, hovu li vam otvoriti ustave nebersker i izliti blagoslove na vas da vam bude dosta." Malahija 3,10.
U Novom zavet Pavle uzima isti starozavetni princip i daje ga hriscsanima:
"Ne znate li da oni
koji cine svetu sluzbu, OD SVETINJE SE HRANE, i koji oltaru sluze S OLTATROM DELE.
TAKO I GOSPOD ZAPOVEDI DA ONIU KOJI JEVANDJELJE PROPOVEDAJU OD JEVANDJELJA ZIVE." 1. Kornicanima 9, 13.14.

Adventisti su usvojili biblijski sitem izdrzavanja Crkve i dokazalo se da je to najbolji sistem. Zna Bog sta je najbolje. Pasdtori sve sluzbe vernicima i nevernicima vrse besplatno, a oni imaju redovnu mesecnu platu od koje zive oni i njihova porodica i zaisata Bog blagoslovio svoj narod, nema Adventiste da prosi hleba ili da zivi na ulici.
Pastori ne idu od vrata do vrata da traze nista niodkoga. Svaki vernik po svojoj savesti i volji svoj dar donese i priloziu ga za vreme Bogosluzenja i to je sve.

Drugo, da li si cuo da je sekretar Ruske patrijarsije u Moskivi predlozio da pravoslavni uvedu desetak.

Sarrdy, a gde ti je odgovor na moje pitanje: Da li je bolje uvesti biblijski sitedm izdrzavanja Crkve,
ili dozbvoliti svestenicima da naplacuju svoje usluge ili idu od kuce do kuce i prikupljasju priloge svaki za sebe?

Drugo, moze sli mi naci igde u Bibliji da pise da svetenik ima pravo da naplacuje sluzbu vernicima?

Sta je bolje, usvojuiti biblijko pravilo pa neka svaki vernik po svojoj voli i mogucnosti donese svoj dar u Bozju haznu iz koje se izdrzavaju oni koji joj sluze, ili da su svestenisi primorani da otimaju od vfernika, jer i oni i njihove porodice treba da prezive?


Sve najbolje
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Sarrdy,
nisam ti jos na ovo odgovorio:
Ti si anevi: Матеј 10: [SUP]6[/SUP] Него идите к изгубљеним овцама дома Израиљевог. [SUP]7[/SUP] А ходећи проповедајте и казујте да се приближило царство небеско. [SUP]8[/SUP] Болесне исцељујте, губаве чистите, мртве дижите, ђаволе изгоните; за бадава сте добили, за бадава и дајите.
[SUP]9[/SUP] Не носите злата ни сребра ни бронзе у појасима својим, [SUP]10[/SUP] Ни торбе на пут, ни две хаљине ни обуће ни штапа; јер је посленик достојан свог јела. [SUP]11[/SUP] А кад у који град или село уђете, испитајте ко је у њему достојан, и онде останите док не изиђете.
Лука 22:35 И рече им: Кад вас послах без кесе и без торбе и без обуће, еда вам шта недостаде? А они рекоше: Ништа.

Da li ti se čini da ste vi tu ‘’DOSTO PODIGLI LESTVICU ZA TE KOJI OD JEVANĐELJA ŽIVE ?’’. Da li je Hrist propovedao jevenđalje ? Kako je On živeo od tog propovedanja............................

Veliki ste vi izvrtači Pisma brate Laodikeja. Majstori izvrtanja, kada su pare u pitanju !

Pa da vidimo Sarrdy ko to izvrce Pismo?

U pravu si, kada je Hristos poslao svoije ucenike da propovedaju u Palestini, rekao im je da nista ne nose sa sobom, nego kad dodju u jedan dom tu da ostanu i da zive od onoga sto im domacin da.
Sta mislis Sarrdy, kad bi tvoj svestenik sa svojom porodicom, navratio kod tebe da te poseti pa osta na teret tebi nekoliko goidina? Bili se obradovao takvim gostima?
Cuvaj se da ne izvrces Bibliju.


Sarrdy, da li si ikada citao i ovo stro je takodje Isus pred svoje stradanje rekao svoijim ucenicima?

"I ON IM RECE: KAD VA SPOSLAH BEZ KESE I BEZ TORBE I BEZ OBUCE,, edeli vam sta nedosta? A oni nrekose: nista!
A On im rece:
ALI SADA KOJI IMA KESU NEKA JE UZME, TAKO I TORBU; A KOJI NEMA NEKA PROD AHALJINU SAVOJU I KUPI NOZ.
" Luka 22,35.36.

Sarrdy bilo bi pozeljno da uzmes u obzir sve sto je Isus rekao, a ne samo ono sto ti milis da je jedino.

Mi Adventisti trudimo se da uzvojim svako biblijsko ucenje, a ne smao neka, selektivno.

Sve najbolje
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
DESETAK PO BOZJOJ ZAPOVESTI:

"Ko vojuje kad o svom trošku? Ili ko sadi vinograd i od rodova njegovih da ne jede? Ili ko pase stado i od mleka stada da ne jede?
Eda li ovo govorim po čoveku? Ne govori li ovo i zakon?

Jer je u Mojsijevom zakonu napisano: Da ne zavežeš usta volu koji vrše. Eda li se Bog brine za volove?

Ili jamačno govori za nas? Jer se za nas napisa: Koji ore treba u nadanju da ore; i koji vrše u nadanju da će dobiti od onog što vrše.
Kada mi vama duhovna sejasmo, je li to šta veliko ako mi vama telesna požnjemo?
Kad se drugi mešaju u vašu vlast, a kamoli ne bi mi? Ali ne učinismo po vlasti ovoj nego sve trpimo da ne učinimo kakvu smetnju jevanđelju Hristovom.
Ne znate li da oni koji čine svetu službu od svetinje se hrane? I koji oltaru služe s oltarom dele?
Tako i Gospod zapovedi da oni koji jevanđelje propovedaju od jevanđelja žive.
( 1 Korincanima 9. 7 - 14 ).


NE OSTAVLJATI ZAPOVEST O DESETKU

"Тешко вама књижевници и фарисеји, лицемјери, што дајете десетак од метвице и од копра и од кима, а остависте што је најпретежније у закону: правду и милост и вјеру; а ово је требало чинити и оно не остављати" ( Matej 23. 23 )




Boldovano crnim:Pravilno Da od jevandjelja zive!!!! ali da da koliko ko (MOZE) zar ne pise tako,zar pavle nije tako rekao? ama nijedan iz apostola nije rekao da Hriscani treba da daju desetak.Opet lukavo citirass stai zavet! stari zavet je vazio do Isusovog raspeca,stari zavet je rastrgnut krstom isusovim i Isus kaza(Svrsilo se) sta se svrsilo?zavesa se pocepala na dva dela,od hrama nije ostao ni kamen na kamenu kako rece Isus.Svrsilo se tezak jaram je spao s vrata ljudi oni su pod blagodacu a ne pod zakonom,koji su vama natovarili,ja bih na tvom mestu proverio ko su vase vodje u adventnoj crkvi nebi me iznenadilo da su to zidovi !!!
Boldovano crvenim:"Тешко вама књижевници и фарисеји, лицемјери, што дајете десетак од метвице и од копра и од кима, а остависте што је најпретежније у закону: правду и милост и вјеру; а ово је требало чинити и оно не остављати" ( Matej 23. 23 )Pravilno mi smo pod milosti i pod verom!!! a ovaj stih se upravo odnosi na vas koji dajete desetak mi ga ne dajemo,a kolko ko moze! da bi crkve mogle da prezive a ne da prave fabrike,klinike,prodavnice, krace da umnozavaju bogactvo na osnovu bednih ljudi koji jedva placaju svoje ostale dazbine.
Ovde si sam sebe izblamirao i tvoju crkvu,postavi i ostale stihove(Mat 23) ako si hrabar pa da vidimo sta to nama gospod kaze o desetnicarima koji su pod zakonom!!!

Pozdrav od Gere.




Sarrdy,
nisam ti jos na ovo odgovorio:
Ti si anevi: Матеј 10: [SUP]6[/SUP] Него идите к изгубљеним овцама дома Израиљевог. [SUP]7[/SUP] А ходећи проповедајте и казујте да се приближило царство небеско. [SUP]8[/SUP] Болесне исцељујте, губаве чистите, мртве дижите, ђаволе изгоните; за бадава сте добили, за бадава и дајите.
[SUP]9[/SUP] Не носите злата ни сребра ни бронзе у појасима својим, [SUP]10[/SUP] Ни торбе на пут, ни две хаљине ни обуће ни штапа; јер је посленик достојан свог јела. [SUP]11[/SUP] А кад у који град или село уђете, испитајте ко је у њему достојан, и онде останите док не изиђете.
Лука 22:35 И рече им: Кад вас послах без кесе и без торбе и без обуће, еда вам шта недостаде? А они рекоше: Ништа.

Da li ti se čini da ste vi tu ‘’DOSTO PODIGLI LESTVICU ZA TE KOJI OD JEVANĐELJA ŽIVE ?’’. Da li je Hrist propovedao jevenđalje ? Kako je On živeo od tog propovedanja............................

Veliki ste vi izvrtači Pisma brate Laodikeja. Majstori izvrtanja, kada su pare u pitanju !

Pa da vidimo Sarrdy ko to izvrce Pismo?

U pravu si, kada je Hristos poslao svoije ucenike da propovedaju u Palestini, rekao im je da nista ne nose sa sobom, nego kad dodju u jedan dom tu da ostanu i da zive od onoga sto im domacin da.
Sta mislis Sarrdy, kad bi tvoj svestenik sa svojom porodicom, navratio kod tebe da te poseti pa osta na teret tebi nekoliko goidina? Bili se obradovao takvim gostima?
Cuvaj se da ne izvrces Bibliju.


Sarrdy, da li si ikada citao i ovo stro je takodje Isus pred svoje stradanje rekao svoijim ucenicima?

"I ON IM RECE: KAD VA SPOSLAH BEZ KESE I BEZ TORBE I BEZ OBUCE,, edeli vam sta nedosta? A oni nrekose: nista!
A On im rece:
ALI SADA KOJI IMA KESU NEKA JE UZME, TAKO I TORBU; A KOJI NEMA NEKA PROD AHALJINU SAVOJU I KUPI NOZ.
" Luka 22,35.36.

Sarrdy bilo bi pozeljno da uzmes u obzir sve sto je Isus rekao, a ne samo ono sto ti milis da je jedino.

Mi Adventisti trudimo se da uzvojim svako biblijsko ucenje, a ne smao neka, selektivno.

Sve najbolje

MIko brate pa cak i JS-ci daju koliko ko moze!za sta im skidam kapu u odnosu na vas.

Vas je problem sto vi vise priznajete SZ-et u odnosu na NZ-et sto je normalno da bi ste opravdali (ZA STA UZIMATE DESETAK OD BEDNIH LJUDI)
u (JEVANDELJU NIGDE NEPISE DA TREBA DATI DESETAK A KOLIKO KO MOZE)citirano vam je sto puta,nadji mi stih u jevandjelju gde pise:Hriscanin-neznabozac je duzan da daje levitima desetak jer je Bog tako naredio,vi niste leviti,taj zakon se ne odnosi na vas,Bozji izabrani narod su Jevreji koje ce Bog skupiti kao sto kokos skuplja svoje pilice.
Ne varaj te narode kao i ostale denominacije da ste vi narod Bozji narod izraeljev,da bi iskoristili bedne ljude za profit svoju.
Pa dokle vise?sve denominacije tvrde da su Bozji narod i da su jedine prave crkve!eto zato sam ja izaso iz tog vavilona i nemam ni jednu crkvu a samo bibliju i Isusa,nekoliko istomisljenika koje vi dobro poznajete.
Izbacio sam Ikone iz kuce sve zurnale,knjige koje izvrcu bibliju po svojim dogmama,doktinama raznih denominacija,slave preslave ali nisam i necu nikad da stanem adventista,JS-ok.
Zato sto te dve dominacije uce u principu jedno te isto,islam takodje da je Isus arhandjel Mihail sto nema veze s biblijom,a tyakodje pisete sotona s velikim (S) Sarrdy je nedavno skanirovao jedan list iz knjige velika borba AGW i postavio na ovoj temi gde sam uocio veliko slovo (S) za sotonu.
Samo vi unizavajte Isusovo Bozanstvo!svako ce za sebe da odgovara pred Isusom za svoje grehe,a ne pred sotonom koji nema veze sa nasim gresima koje vi tako podrzavate na osnovui dogme AGW.

Pozdrav od Geere.
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Pa Miko kada bi ovaj tvoj post bio ispravan (dole naveden) – Onda bi mi Hrišćani imali samo 2 Crkve na Planeti u kojoj bi se mogli krstiti, da bi bili na ispravnom Božijem putu ! Pentakostalnoj i Adventističkoj. Inače obe poznate po visokom životnom standardu njihovih pastora i velikim parama koje se vrte u tim Crkvama. Normalno sve je to propraćeno sa jako puno jeresi u obe Crkve. A i u njih idu ljudi (većinom) ili koji traže neki interes ili koji mnogo vole pare.

No idemo na post da bi bili u temi:
Šarrdy: a li to Biblija reče MOJSIJEV ZAKON, ili mi se učini samo /1.Korinć. 9,9/.
Da li su i Adam i Eva imali DESETAK ?
Brate Sarrdy,
Kojoj crkvi je pripadao Adam i ko mu je bio svestenik da bi mu Adam dao desetak?

Desetak se u Bibliji spominje pre Mojsijevog zakona:

Avram je dso desetak Me;l8ihisedeku:
"I DADE MNU AVRAM DESETAK OD SVEGA." 1. Mojsijeva 14,20.
Jakov je obecao Gospodu: "A kamen ovaj koji mutvrdih za spomen, bica Dom Bozji;

i sto mi god das,
od svega cu deseto dati tebi." ,1. Mojsijeva 28,22.
Ovo je sve bilo i pre Mojsijevog zakona.
Znači da kao po običaju ne čitate naše posteve, već samo udarate Copy/Paste Adventističku nauku sa kojom su vas isprali, prvo u 33 teme a onda i na sastancima:

Evo jedan mali primer da bi se ljudi lakše i brže upoznali sa načinom kako se to radi:

Na svakom Adventističkom Bogosluženju pre uzimanja (otimanja) novca od vernika ide tkz. STIH ZA DAR. I tu Adventisti nalaze stihove o DESETKU, davanju, milostinji,........... citiraju ih i komentarišu, a onda idu đakoni sa korpicama i poturaju vam ispod nosa da se olakšate za koji dinar.
Ponekad taj tkz. STIH ZA DAR zna potrajati i više minuta, a prisustvovao sam jednom koji je trajao 10 minuta.
Čovek ga je pretvorio u manju propoved !

Čemu stih za dar. Ako smo mi to utvrdili Biblijom, i dokazali zašto onda godišnje mora 100 X da se to ponovi u Crkvi !?
Zar nije dovoljnio reći – Sada ćemo pokupiti novce i kraj priče.
Međutim ova praksa Adventističke Crkve me podseća na onu čuvenu: ‘’100 X izgovorena laž – Postake istina !’’.

Adventisti opet po istom principu Copy/Paste, vrlo često citiraju :’’ Јер ја Господ не мењам се; зато ви, синови Јаковљеви, не изгибосте.‘’ (Malahija 3,6)! Pa kako se to Bog ne menja, kada ovde imamo DESETAK da nije obavezan za Adama i Evu, a SUBOTA jeste. Ona je važeća od početka do kraja !?
Znači kada treba da vam se brani doktrina (jeres) – Čas važi Malahija 3,6 čas ne važi !
Upravo zato sam ja stalno isticao 5 zakona kroz Bibliju. I da oni nisu svi isti. Da ne važi za sve isti zakoni i pravila !!!

ZAŠTO SPOMINJEŠ AVRAMA !!!
Ja u mom postu sam EKSPLICITNO NAVEO za koga važi desetak (Da li to Biblija reče MOJSIJEV ZAKON, ili mi se učini samo /1.Korinć. 9,9/. Da li su i Adam i Eva imali DESETAK ? Ili možda Noje !? Ili mi Hrišćani !? Kome je desetak išao po BIBLIJI !? Jel DESETAK VAŽIO ZA SVE od nastanka sveta do kraja sveta, ili je samo imao svoju ulogu u jednom segmentu ljudske istorije ?).
Međutim ti izbaci sve što sam ja napisao posle Adama i Eve !!
I Noja, i Hrišćane, a ubaci Avrama. Ja nisam sporio DESETAK AVRAMOV – To se lepo vidi iz mog posta.
Jel si to slučajno uradio negledajući moj post, ili NAMERNO ?
Ja sporim DESETAK – Hrišćanima, Noju i Adamu i Evi. A ti kao da namerno navodiš vodu na svoju vodenicu !!!

Preko proroka Malahije, nevezano za Mojsijebv zakon Bog poziva svoj narod:

"DONESTI SVE DESETKE u spreme da bude hrane u Mojoj kuci, i okusajte me u tome, veli Gospod nad vojskama, hovu li vam otvoriti ustave nebersker i izliti blagoslove na vas da vam bude dosta." Malahija 3,10.
U Novom zavet Pavle uzima isti starozavetni princip i daje ga hriscsanima:
"Ne znate li da oni
koji cine svetu sluzbu, OD SVETINJE SE HRANE, i koji oltaru sluze S OLTATROM DELE.
TAKO I GOSPOD ZAPOVEDI DA ONIU KOJI JEVANDJELJE PROPOVEDAJU OD JEVANDJELJA ZIVE." 1. Kornicanima 9, 13.14.
Nije valjda !?

Pa onda mi odgovori na sledeće 3 pitanja:

1. Kome se obraća Malahija ? Celom čovečanstvu, Hrišćanima, Adventistima, Pentakostalcima, .... KOME ?
2. Po kom ZAKONU se Malahija poziva kada se obraća tim kojima ćeš mi ti reći u tvom sledećem postu ?
3. Ko se to hranio od oltara, kako nam Pavle govori u 1.Korinć.9, 13.14 ? Pastori Adventističke Crkve, Pentakostalne, svi pastori svih Crkava na Planeti,................ KO ?

Samo da te podsetim da ja odlično poznajem Bibliju, pa pazi šta ćeš mi odgovoriti.

Adventisti su usvojili biblijski sitem izdrzavanja Crkve i dokazalo se da je to najbolji sistem. Zna Bog sta je najbolje. Pasdtori sve sluzbe vernicima i nevernicima vrse besplatno, a oni imaju redovnu mesecnu platu od koje zive oni i njihova porodica i zaisata Bog blagoslovio svoj narod, nema Adventiste da prosi hleba ili da zivi na ulici.
Pastori ne idu od vrata do vrata da traze nista niodkoga. Svaki vernik po svojoj savesti i volji svoj dar donese i priloziu ga za vreme Bogosluzenja i to je sve.

Drugo, da li si cuo da je sekretar Ruske patrijarsije u Moskivi predlozio da pravoslavni uvedu desetak.
Adventisti su iskoristili MOJSIJEV ZAKON i Avramov DESESTAK dat Melhisedeku, da bi opljačkali lakoverne građane. Jer ih sa svojim mnogobrojnim jeresima ne uvode u Carstvo Nebesko, a njihovim desecima i prilozima održavaju velike plate i penzije svojih pastora, prave odmarališta u kojima žive ovosvetovan život.................

Pa kada Ruska Pravoslavna crkva uvede desetak, onda ćemo PREĆI NA TEMU: ’’Pravoslavlje’’ i tamo nastaviti diskusiju o DESETKU. A dok se to neuvede, ako se uopšte uvede!, nastavićemo diskusiju o Adventnom desetku.

Sarrdy, a gde ti je odgovor na moje pitanje: Da li je bolje uvesti biblijski sitedm izdrzavanja Crkve,
ili dozbvoliti svestenicima da naplacuju svoje usluge ili idu od kuce do kuce i prikupljasju priloge svaki za sebe?
???? Kakve ovo ima veze SA TEMOM ADVENTISTI !
Ali ajde da ne budem nehrišćanin pa da ti odgovorim:
Bolje je napraviti biblijski sistem izdržavanja Crkve kakav sam naveo u mom postu # - 1971 i stihove koje sam u njemu dao (Dela 11,29 ili pak 1.Korinć.16,2....). Kao i komentare.......... Ne čitaj samo postove Adventista! Čitaj malo i ostalih Hrišćana. Ovde sam našao predivne i poučne postove Pravoslavaca, Katolika, braće iz Hristove Crkve,........ne poznaju samo dobro Pismo Adventisti. Čak sam nalazio dobre poznavaoce Pisma i kod JS !!! Čak i od njih čovek može nešto naučiti.

Drugo, moze sli mi naci igde u Bibliji da pise da svetenik ima pravo da naplacuje sluzbu vernicima?

Vrlo rado, ali ja ti nisam stručnjak za to, zato bi ti preporučio da pitaš nekog Pravoslavca ili Katolika jer oni to upražnjavaju.

Sta je bolje, usvojuiti biblijko pravilo pa neka svaki vernik po svojoj voli i mogucnosti donese svoj dar u Bozju haznu iz koje se izdrzavaju oni koji joj sluze, ili da su svestenisi primorani da otimaju od vfernika, jer i oni i njihove porodice treba da prezive?

Sve najbolje

Ako baš moram da odgovorim na ovo pitanje, a radije ne bih, jer ni jedan princip nije biblijski ispravan, već dobrovoljni prilozi, kao što npr. imaju Jehovin svedoci, kojima u tom pogledu skidam kapu, onda je to pre desetak, no cenovik za svešteničke usluge.
Ali moram da napomenem da me neko ne bi uhvatio za reč – Ni jedan ni drugi princip nisu ispravni.

I kad sam već kod JS, izvinjavam se na spamu ove teme – Oni imaju par fantastičnih stvari koje Adventisti nemaju:

1. Način izdržavanje zaposlenih u Jehovinoj oganizaciji;
2. Misionstvo i način propovedanja Carstva Nebeskog ostalim ljudima iz sveta;
3. Ljubav koju gaje jedan prema drugome, odnosno zajedništvo;
4. Besplatna literatura,................

Pozdravljam te sa jednim lepim i poučnim stihom:

Лука 12, 1 Кад се на њих скупише хиљаде народа да стадоше газити један другог, онда поче најпре говорити ученицима својим: Чувајте се квасца фарисејског, који је лицемерје.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Mika:
quote_icon.png
Prvobitno napisao Mika32
Drugo, moze sli mi naci igde u Bibliji da pise da svetenik ima pravo da naplacuje sluzbu vernicima?

Sarrdy:
Vrlo rado, ali ja ti nisam stručnjak za to, zato bi ti preporučio da pitaš nekog Pravoslavca ili Katolika jer oni to upražnjavaju.

Geara:ja cu odgovoriti ! Crkva pravoslavna je uvek uzimala koliko ko da!!! u XX-XI veku je pocvela da naplacuje po cenovniku sledece:Krstenje,Vencanje, no ako ko nema platiti nista ne uzimaju! nema desetka kad sluzbenik crkve prolazi s korpom,vec mozes da ti 1 dinar ili 10 000 dinara to je tvoja licna stvar (koliko ko moze) zasto je to tako? u ranim vremenima neki prevarant je pomislio ako ja osnujem svoju jereticku crkvu sav prilog ce biti moj!!!!eto tako su nastali jeresi koje su se odvojile od (Maticne crkve radi profita,zato su i morali da menjaju stihove u bibliji ,zato sto ne mogu sve da izmene jer postoji (Codex Sinajtikus i mnogi drugi monuskripti kroz koje se otkriva njihova jeres i prevara)Pa su zato morali da pocnu da pisu stihove kao tumacenje da bi i na taj nacin zaradili profit. U njihovim plagijackim knjigama,zurnalima to se jasno vidi oni ce se pre drzati za AGW,Milera,Rasela nego za bibliju.

Jer nkoliko godisnje ASD zaradi samo na knjigama?a biblijama?

Iako mi je pravoslavlje baza vere Ja licno nista ne priznam osim bibliju i Gospoda Isusa Hrista!Jer i u pravoslavnim crkvama ima mnogo korupcije i jeresi.

Pozdrav od Gere.

P.S

Mozete pogledati moje komentare na temi Crkva,ikone,ekomenizam.
Pa se uverite Miko,Laki da gera nije licimeran kao vi.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Sarrdy,
nisam ti jos na ovo odgovorio:
Ti si anevi: Матеј 10: [SUP]6[/SUP] Него идите к изгубљеним овцама дома Израиљевог. [SUP]7[/SUP] А ходећи проповедајте и казујте да се приближило царство небеско. [SUP]8[/SUP] Болесне исцељујте, губаве чистите, мртве дижите, ђаволе изгоните; за бадава сте добили, за бадава и дајите.
[SUP]9[/SUP] Не носите злата ни сребра ни бронзе у појасима својим, [SUP]10[/SUP] Ни торбе на пут, ни две хаљине ни обуће ни штапа; јер је посленик достојан свог јела. [SUP]11[/SUP] А кад у који град или село уђете, испитајте ко је у њему достојан, и онде останите док не изиђете.
Лука 22:35 И рече им: Кад вас послах без кесе и без торбе и без обуће, еда вам шта недостаде? А они рекоше: Ништа.

Da li ti se čini da ste vi tu ‘’DOSTO PODIGLI LESTVICU ZA TE KOJI OD JEVANĐELJA ŽIVE ?’’. Da li je Hrist propovedao jevenđalje ? Kako je On živeo od tog propovedanja............................

Veliki ste vi izvrtači Pisma brate Laodikeja. Majstori izvrtanja, kada su pare u pitanju !

Pa da vidimo Sarrdy ko to izvrce Pismo?

U pravu si, kada je Hristos poslao svoije ucenike da propovedaju u Palestini, rekao im je da nista ne nose sa sobom, nego kad dodju u jedan dom tu da ostanu i da zive od onoga sto im domacin da.
Sta mislis Sarrdy, kad bi tvoj svestenik sa svojom porodicom, navratio kod tebe da te poseti pa osta na teret tebi nekoliko goidina? Bili se obradovao takvim gostima?
Cuvaj se da ne izvrces Bibliju.
Pa ti i sam potvrđuješ ono što ja sve vreme zastupam.
Pa što sam u mom postu napisao ovo:
..... Šta to da žive ? /1.Korinć.9,14/ - Šta znači da žive ?

To je širok pojam ! Da li da žive u 6 kuća ili u jednoj. Da li ta jedna kuća da bude od 1.000 kvadrata ili 159 ili 59.
Da li sa 6 bazema ili sa jednim ili nijednim. Da li da ima 6 kola ili jedna ili nijedna. Da li,..........
Da li da upoređujemo tog vašeg pastora sa apostolima, jer su i oni propovedali jevanđelje, ili ne......

Upravo sam ja to hteo i sitaći –Šta znači da ONAJ KO JEVANĐELJE PROPOVEDA, DA OD JEVANĐELJA ŽIVI. A evo ovde to kažeš kako ja izvrćem Pismo, a ti ne!
Pa gde ga ja izvrećem ? Ja vidim gde ga ti izvrćeš (Sta mislis Sarrdy, kad bi tvoj svestenik sa svojom porodicom, navratio kod tebe da te poseti pa osta na teret tebi nekoliko goidina? Bili se obradovao takvim gostima?). Pa nisu apostoli i Hristovi učenici vodili na put, kada su išli da propovedaju Carstvo Nebesko, vodili svoju zahtevnu ŽENU, koja hoće i mobilni i cipele i čizme i šminku i,.......... da ne nabrajam sve jer je poduža lista. I svoju decu, koja živeći u današnjem svetu potrošačkog mentaliteta itekao koštaju pastora Adventističke Crkve.

A i tu je opet kriva Adventistička Crkva jer neće da zaposli mladog pastora posle fakulteta u jednoj Crkvi i da tu ostane do kraja svog života, nego mu stalno menja Crkve, a to onda jako otežava mogućnost zaposlenja supruge. Jer odlazeći iz tog grada automatski gubi i posao.

Da li bi se ja obradovao takvim gostima ili ne – To je moja stvar. A ovde treba da utvrdimo da li je obavezni DESETAK koji ima Adventistička Crkva u skladu sa Biblijom ili ne.

Inače, koliko ja znam, PENTAKOSTALNA Crkva isto ima desetak kao i vi, ali na jedan potpuno drugačiji način.
Znači oni isto imaju lažno učenje da desetak važi i za Hrišćane, ali za razliku od vas, ne evidentiraju davaoce desetka. Znači poima nemaju ko daje desetak a ko ne. A tim činom oni desetak svrstavaju u isti rang kao i dobrovoljni prilog.
Znači ko da da, OK, ko ne da opet OK, jer oni i ne znaju ko je dao a ko nije. I na kraju uopšte i nemaju STIH ZA DAR. Znači ne potenciraju desetak. Što je po meni nekako mnogo ispravnije nego kod vas. Ali je pogrešno kada ga pitaš da li DESETAK važi za Hrišćane – Odgovoriće ti važi!
Što normalno nije u skladu sa Biblijom.

Hvala ti na upozorenju da se ČUVAM DA NE IZVRĆEM PISMO, zato sam te i više puta molio da mi saopštiš MOJE JERESI KAKO NE BI ZAVRŠIO U PAKLU, a ti mi nikada nisi na to odgovorio ! Da si mi barem jednu naveo, ko moj brat Adrian i Gera, pa bih ti bio veoma zahvalan, a ti nisi NIJEDNU.
Kao da hoćeš da završim u paklu. Bar meni tako deluje.

Sarrdy, da li si ikada citao i ovo stro je takodje Isus pred svoje stradanje rekao svoijim ucenicima?

"I ON IM RECE: KAD VA SPOSLAH BEZ KESE I BEZ TORBE I BEZ OBUCE,, edeli vam sta nedosta? A oni nrekose: nista!
A On im rece:
ALI SADA KOJI IMA KESU NEKA JE UZME, TAKO I TORBU; A KOJI NEMA NEKA PROD AHALJINU SAVOJU I KUPI NOZ.
" Luka 22,35.36.

Sarrdy bilo bi pozeljno da uzmes u obzir sve sto je Isus rekao, a ne samo ono sto ti milis da je jedino.

Mi Adventisti trudimo se da uzvojim svako biblijsko ucenje, a ne smao neka, selektivno.

Sve najbolje

Čekaj, čekaj. Ne žuri mnogo sa tim sve najbolje.
Šta si sa ovim stihom hteo reći?
Ne mogu ti ništa odgovoriti dok mi ne pojasniš. Pre svega kakve veze ima ovaj stih sa DESETKOM, a onda i šta hoće taj stih da nam kaže ? Onda te sleduje odgovor i na ovaj deo tvog posta.

Pozdrav
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Sardz i ostali, na ovo nema alternativu ovo je čista biblijska nauka


DESETAK PO BOZJOJ ZAPOVESTI:

"Ko vojuje kad o svom trošku? Ili ko sadi vinograd i od rodova njegovih da ne jede? Ili ko pase stado i od mleka stada da ne jede?

Eda li ovo govorim po čoveku? Ne govori li ovo i zakon?
Jer je u Mojsijevom zakonu napisano: Da ne zavežeš usta volu koji vrše. Eda li se Bog brine za volove?

Ili jamačno govori za nas? Jer se za nas napisa: Koji ore treba u nadanju da ore; i koji vrše u nadanju da će dobiti od onog što vrše.
Kada mi vama duhovna sejasmo, je li to šta veliko ako mi vama telesna požnjemo?

Kad se drugi mešaju u vašu vlast, a kamoli ne bi mi? Ali ne učinismo po vlasti ovoj nego sve trpimo da ne učinimo kakvu smetnju jevanđelju Hristovom.
Ne znate li da oni koji čine svetu službu od svetinje se hrane? I koji oltaru služe s oltarom dele?
Tako i Gospod zapovedi da oni koji jevanđelje propovedaju od jevanđelja žive.
( 1 Korincanima 9. 7 - 14 ).


Ovde jasno kaže da je ova zapovest napisana za apostole i za sve ostale koji su pozvani da objavljuju jevanđelje u novozavetnom periodu kao što kaže tekst - "Jer se za nas napisa" misleći na zapovest o desetku.
Dakle da žive od desetka koji je ustanovljen starozavetnim zakonom kao što kaže tekst - "Ne znate li da oni koji čine svetu službu od svetinje se hrane? I koji oltaru služe s oltarom dele?
Tako i Gospod zapovedi da oni koji jevanđelje propovedaju od jevanđelja žive.



NE OSTAVLJATI ZAPOVEST O DESETKU

"Тешко вама књижевници и фарисеји, лицемјери, што дајете десетак од метвице и од копра и од кима, а остависте што је најпретежније у закону: правду и милост и вјеру; ово је требало чинити и оно не остављати" ( Matej 23. 23 )

U ovom drugom tekstu sam Isus ukoravajući Fariseje za licemerstvo i nedostatak pravde, milosti i vere napominje da ne treba ostavljati desetak u novozavetnom periodu, ali to spojiti sa ovim prvim, sa pravdom, milošću i verom - " ово је требало чинити " PRAVDU; MILOST I VERU ) "а оно не остављати" ( ZAPOVEST O DESETKU ).

Toliko o tome.

 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Sardz i ostali, na ovo nema alternativu ovo je čista biblijska nauka


DESETAK PO BOZJOJ ZAPOVESTI:

"Ko vojuje kad o svom trošku? Ili ko sadi vinograd i od rodova njegovih da ne jede? Ili ko pase stado i od mleka stada da ne jede?

Eda li ovo govorim po čoveku? Ne govori li ovo i zakon?
Jer je u Mojsijevom zakonu napisano: Da ne zavežeš usta volu koji vrše. Eda li se Bog brine za volove?

Ili jamačno govori za nas? Jer se za nas napisa:Koji ore treba u nadanju da ore; i koji vrše u nadanju da će dobiti od onog što vrše.
Kada mi vama duhovna sejasmo, je li to šta veliko ako mi vama telesna požnjemo?

Kad se drugi mešaju u vašu vlast, a kamoli ne bi mi? Ali ne učinismo po vlasti ovoj nego sve trpimo da ne učinimo kakvu smetnju jevanđelju Hristovom.
Ne znate li da oni koji čine svetu službu od svetinje se hrane? I koji oltaru služe s oltarom dele?
Tako i Gospod zapovedi da oni koji jevanđelje propovedaju od jevanđelja žive.
( 1 Korincanima 9. 7 - 14 ).


Ovde jasno kaže da je ova zapovest napisana za apostole i za sve ostale koji su pozvani da objavljuju jevanđelje u novozavetnom periodu kao što kaže tekst - "Jer se za nas napisa" misleći na zapovest o desetku.
Dakle da žive od desetka koji je ustanovljen starozavetnim zakonom kao što kaže tekst - "Ne znate li da oni koji čine svetu službu od svetinje se hrane? I koji oltaru služe s oltarom dele?
Tako i Gospod zapovedi da oni koji jevanđelje propovedaju od jevanđelja žive.



NE OSTAVLJATI ZAPOVEST O DESETKU

"Тешко вама књижевници и фарисеји, лицемјери, што дајете десетак од метвице и од копра и од кима, а остависте што је најпретежније у закону: правду и милост и вјеру; ово је требало чинити и оно не остављати"( Matej 23. 23 )

U ovom drugom tekstu sam Isus ukoravajući Fariseje za licemerstvo i nedostatak pravde, milosti i vere napominje da ne treba ostavljati desetak u novozavetnom periodu, ali to spojiti sa ovim prvim, sa pravdom, milošću i verom - " ово је требало чинити " PRAVDU; MILOST I VERU ) "а оно не остављати" ( ZAPOVEST O DESETKU ).

Toliko o tome.

A da li ima nešto novoga u ovom tvom postu u odnosu na prethodna DVA tvoja, ili se meni čini da je samo Copy / Paste Adventna nauka ?

I da li ima nešto da ti nismo odgovorili u vezi ta dva stiha (1.Korinć.9:1-14 i Matej 23:23)?

Šta to mi nismo ukapirali DA JE OVDA ČISTA BIBLIJSKA NAUKA I DA SE GOVOTI O DESETKU !?
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Boldovano crnim:Pravilno Da od jevandjelja zive!!!! ali da da koliko ko (MOZE) zar ne pise tako,zar pavle nije tako rekao? ama nijedan iz apostola nije rekao da Hriscani treba da daju desetak.

Dobro jutro brate Gero,
Da znaz da mi je zaista drago kad si tu i kad"govoris". Uzgred receno, poslao sam ti najnovini virus preporuvceno, da li si ga dobio? Ako nisi na putu je. hahaha. Gero nikako ne mogu da shvatikm da si tako nesto mogao i da pomislis, da bismo mi tebi poslali virus. Pa nismo mi nekakve fakabunde, tirani i terorosti, mi slo ljudi i hriscan, i nikad ne bismo ni najvecem neprijatelju ucinili zlo, a kamo li bratu i prijatelju.

Kazes da nijedan apostol nije rekao da treba davati desetaki. Zao mi je ali ne mogu se sloziti sa tobom.
KadZPavle navodi one koji oltaru sluze i s oltara dele zar ne vidis da govori o starosavetnom sistemu izdrzavanja svetinje?

Drugo, zbog ceka bi apostoli morali da specificno govore o desetku kada je za njih to bilo napisano i svima poznato?
--------------

Opet lukavo citirass stai zavet! stari zavet je vazio do Isusovog raspeca,stari zavet je rastrgnut krstom isusovim i Isus kaza(Svrsilo se) sta se svrsilo?

Gero brate, to Isus nikad nije ucio niti ijedan od apostola. Kada je Isus rekao "Svrsi ce!" rekao je da se Njegova borba za otkupljenje ljudskog roda Njegovom smrcu zavrsila, izvojevana je pobeda. Knjige Staroga zaveta i posle toga bile su na snazi.
Zar ne uci Pavle: "Sve je Pismo od Boga dano i korisno za ucenje..." Zar ti u to ne verujes?
Iznenadjuete me vi koji tvrdite da ste hriscani, a odbacijete Bibliju. Tu je glavni problem vase vere i vase bune prema istinama Svetoga pisma.
----------------------

zavesa se pocepala na dva dela,od hrama nije ostao ni kamen na kamenu kako rece Isus.

Gero zasto brkas pojmove. Prvo, cepanje zavese koja je delila Svetinju od Svetoinje nad svetinjama, je znak da je staroizavetni Obredni zakon ispunjern. Zrtve vise nisu ni bile potrebne da se prinose, jer su u Hristu nasle svoje ispunujenje, On je postao nasa Zrtva. Pa ipak su do razorenja Jerusalima 70. godine jos Jevreji prinasali zrtve.
Zato ti kazem razaranje Jerusalima nije isto sto i Hristovo stradanje.
---------------

Svrsilo se tezak jaram je spao s vrata ljudi oni su pod blagodacu a ne pod zakonom,koji su vama natovarili,ja bih na tvom mestu proverio ko su vase vodje u adventnoj crkvi nebi me iznenadilo da su to zidovi !!!


Pa sta onda ako i jesu Zidovi? Adventistima prilaze ljudi sa cele Zelmje iz svih naroda, rasa i kultura. U pravu si imamo i onih koji su bili Jevreji i to su danas nasa braca Hriscani Jevreji kao sto sam i ja hriscananin Srbin, a drugi su Indusi, Aprikanci itd.

Adventisticka crkva nije vezana n i za jednu naciju, svi su dobrodosli i svi smo batrca u Hristu. "Nema tu Jevrejina ni Grka".

A stro se tice ispitivanja, Gerto brate, ja sam tvoj savet odavno sproveo u pralksu i ustanovio da od talkvih prica mena nista. Adventisti nisu sveci nego gresnici poje spasava Bozja milost i mohghu d apogrese kao i sviu ostali, ali ljudi se trude da ucine najbolje sto mogu i Bog blagosilja svoj narod.
--------------------
Boldovano crvenim:"Тешко вама књижевници и фарисеји, лицемјери, што дајете десетак од метвице и од копра и од кима, а остависте што је најпретежније у закону: правду и милост и вјеру; а ово је требало чинити и оно не остављати" ( Matej 23. 23 )Pravilno mi smo pod milosti i pod verom!!! a ovaj stih se upravo odnosi na vas koji dajete desetak

U pravu si brate Gero, na nas se odnosi SVAKI STIH U BIBLIJI. Priznajemo da nam je upucen svaki savet koji se odnosi na ljude.
Gero, nije na odmet da shvatis sve sto je Isus rekao, a ne samo ono sto ti zelis da nametnes drugima.

Prvo Isus je ukorio
fariseje sto su bili fanatici u davanju desetka, ali su izostavili prvdu i milost. Prema tome nije ih ukotrio sto su davaliu desetsak, nego ih je ukorio zbog fanatizma i za ono sto su izostavili, a sto je vaznije i od desetka.
Zar nisi primnetio da je Isus rekao:
"OVO JE TREBALOI CINITI I ONO NE IZOSTAVLJATI."
Zar ne vidis da je Isus pohvali davanje desetka, a osudio odbacivanje pravde i milosti?
-------------------


mi ga ne dajemo,a kolko ko moze! da bi crkve mogle da prezive a ne da prave fabrike,klinike,

Gero hvala ti na iskrenosti. Dobro si rekao "mi dajemo da bi CRKVA MOGLA DA PREZIVI".
Upravo je tako. Alo Bog nije tako rekao, nego je rekao
"DONESITE SVE DESETKE U SPREME DA BUDE HRANE U MOJOJ KUCI i okusajte me u tom, veli Gospod, hocu li vam otvoriti ustave nebeske i IZLITI BLAGOSLOV NA VAS DA VAM BUDE DOSTA." Malagoije 3,10.

Vidis brate Gero, Bog ne kaze donesite toliko da Crkva nekako prezivi, nego da bude dosta hrane u kuci Gospodnjoj i da od toga zavisi blagoslov na onome sto verniku ostaje.

Gero moj, nije Crkva tu da se bori samo da prezivi, a njeni svestemnici da prose hleba, nego ona ima zadatak koji treba da obavi u svetu. Ona treba svetu da objavi Hristovo Jevsadjelje, a ne da se bori da prezivi. Katolicka crkva to radi i zato se i siri u svim zemljama sveta, Pravoslavna ne radi i zato tapka u mestu samo da prezivi, a Hristos nije tako rekao za Cekvu.

Advetisti su porihvatili Htristov nalog i objavljuju vest Jevandjelja celome svetu i na stotine razlicitih nacina: preko radia, TV, literature, bolinica, klinika, skola, humanitarne organizacije i to cini da se Adventistickoj crkvi svakoga dana prikljuci oko 3000 novih vernija.

Gero, a da i mi imamo takav cilj "samo da prezivimo" i da nista ne radimo u svetu i za svet, da li bi postigli ono sto postizemo?

Ti kazes mi dajemo dragovoljno. Pa to upravo i mi cinimo. Niko nam ne kuca na vrata da trazi bilo sta, nego svako po svojoj saveti i prilikama, donposi svoje darove u "KUCU GOSPODNJU - Crkvu.
----------------


Ovde si sam sebe izblamirao i tvoju crkvu,postavi i ostale stihove(Mat 23) ako si hrabar pa da vidimo sta to nama gospod kaze o desetnicarima

Eto brate Gero, ja sam rekao sta imam da kazem na tvoj komentar, a ti sam oceni da li sam HRABAR ili nisam.
----------------------



MIko brate pa cak i JS-ci daju koliko ko moze!za sta im skidam kapu u odnosu na vas.

Vec sam gore odgoivorio da uporavo i mi TAKO RADIMO dajemo koliko ko moze, a ne koliko ne moze.
------------------

Vas je problem sto vi vise priznajete SZ-et u odnosu na NZ-et sto je normalno da bi ste opravdali (ZA STA UZIMATE DESETAK OD BEDNIH LJUDI)

Gero pa zar ti mislis da je to problem sto mi prihvatamo CELO SVETO PISMO kao Bozju rec?
Zar nije problem onih koji ga ne prihvataju nego odbacuju?
Izvini, medju Adventistima nejma BEDNIKA, niti onoga od koga se nesto trazi sto on nema.
A svaki daje po svojoj mogucnosti i po voilji srca svoujega.

----------------

nadji mi stih u jevandjelju gde pise:Hriscanin-neznabozac je duzan da daje levitima desetak jer je Bog tako naredio

Gero brate, NADJI TI MENI U NOIVOM ZAVETU (ili u Starom) GDE PISE DA SVESTNICI NAPLACUJU SVOJE USLUGE VERNICIMA?
Sta mislis, da li je mudriji Bozji pricip izdrzavanja Crkve ili ljudski? Zamisli jednom siromahu kome je umrla zene, pravoslavka, koja nikad nije krocila u crkvu. Kad je njen muz zatrazio da je sahrani, pop mu je tarzio njegove dve mesecne plate, a covek ostaje sam sa cetvoro dece. Da li je to bolje nego ono kako je BOg odredio. A ja ne osuduujem svetenika, jer i on treba da prezivi i svojoj deci da da parce hleba. Nevalja sistem izdrzavanja crkve.

Slazem se da je Bog desetak dao i Levitima, jer su oni jedino sluzili hramu, ali vec sma dokazao da je davanje desetka postojsalo i pre lkevita. Desetak pripada Bogu i on ga daje kome hoce. U Starom zavetu za vreme Mojsija i nadalje dao ga je Legvitima, a u novom daje onima koji "OLTARU SLUZE".


,
Pa dokle vise?sve denominacije tvrde da su Bozji narod i da su jedine prave crkve!eto zato sam ja izaso iz tog vavilona i nemam ni jednu crkvu a samo bibliju i Isusa,nekoliko istomisljenika koje vi dobro poznajete.

Gero, ponavljam, visoko te cenim sto si dobar hriuscanin i sto si iskren.
Ako nemas Crkve, nego lutas sam za sebe, onda nemas kome ni da dajes ista, jer ni o tebi niko ne vodi brigu.
Samo ne zaboravi, da je Hristos osnovao svoju Crkvu, a nije ostavio pojedince da svaki radi sta hoce ili nista ne radi, jer kakav upliv na svet ces ti imati i tih tvojih nekoiloko drugova? Imate li cilja da svetu objavite Jevandjelje. Ako naidje katastrova, sta cete icinoiti kad hiljade ljudi oko vas budu umirale bez kore hlema i case vode?
Gero, nismo mi hriscani na ovoj zemlji da samo o sebi vodimo brigu, ili jos i gore da se oslonima na socijalne organizacije da one vode brigu o nama.
Hristova Crkav ima misliju koju treba da obavi u svetu, a to ne mogu uciniti pojedinvci.

----------------------
Izbacio sam Ikone iz kuce sve zurnale,knjige koje izvrcu bibliju po svojim dogmama,doktinama raznih denominacija,slave preslave ali nisam i necu nikad da stanem adventista,JS-ok.

Gero, pa ti si postao reformator! Cestitam na napretku. To sto za sada jos nisi spreman dabudes Adventista, nije tako strasno, tek si krenuo prema pravome putu pa dace Bog da ces i do karaj stici.
-----------------

Zato sto te dve dominacije uce u principu jedno te isto,islam takodje da je Isus arhandjel Mihail sto nema veze s biblijom,a tyakodje pisete sotona s velikim (S) Sarrdy je nedavno skanirovao jedan list iz knjige velika borba AGW i postavio na ovoj temi gde sam uocio veliko slovo (S) za sotonu.

Gero brate, sad si me uvredio. Da li si ijedanput primetio da sam ja napisao sotonu velikim slovom?
Moze se desiti da pogresim, ali ga uvek pisem malim slovoim. Medujtim, Lucifer, a sto se odnosi na istog buntovnika, uvek pisem velikim slovom, ne zbog doga sto je Lucifer bolji od sotone, nego sto je Lucivek vlastito ime a sotona nije.
Zapamti, da to nije slucaju u svim jezicima, svaki jezik ima svoja pravila. Isto tako niakd nisma izjavio da je Isus Arhandjel Mijhajlo, ali sma naveo listu da se Isusu dajeu razni nazivi pa u neki slucajevima i Andjeo Gospodnju, Pastir, Posredinik itd. Razlkia je u tome kakav se naziv ponekad daje Isusu, a to ne znaci da je On postao pastir, put, vrata, sto je isam sebi priupisao.

Samo vi unizavajte Isusovo Bozanstvo!

Gero, jesi li ti ovo rekao za Adventiste? Da li si ijedanput procitao ovo Veruju:

2. Trojstvo

Postoji jedan Bog: Otac, Sin i Sveti Duh, jedinstvo tri lica iste vječnosti. Bog je besmrtan, svemoćan, sveznajući, iznad svega i svuda prisutan. On je beskonačan i prevazilazi moć ljudskog shvatanja, ali ipak poznat preko svojih otkrivenja o Sebi. On je vječno dostojan da Ga sva stvorenja poštuju, obožavaju i da Mu služe. (5. Mojsijeva 6,4; Matej 28,19; 2. Korinćanima 13,14; Efescima 4,4-6; 1. Petrova 1,2; 1. Timotiju 1,17; Otkrivenje 14,7)

4. Bog Sin
Bog vječni Sin ovaploćen je u Isusu Hristu. Kroz Njega je sve stvoreno, Božji karakter je otkriven, izvršeno spasenje ljudskog roda i sud svijetu. Za svu vječnost živi Bog postao je i čovjek Isus Hristos. Začet je Svetim Duhom i rodila Ga je djevojka Marija. Živio je i iskusio iskušenja kao ljudsko biće, ali je savršenim primjerom pokazao Božju pravednost i ljubav. Svojim čudima On je otkrio božansku silu i umro na krstu za naše grijehe i umjesto nas, vaskrsnuo je iz mrtvih i vaznio se na Nebo da u nebeskoj svetinji vrši službu za nas. Doći će opet u slavi da konačno oslobodi svoj narod i da obnovi sve. (Jovan 1,1-3.14; Kološanima 1,15-19; Jovan 10,30; 14,9; Rimljanima 6,23; 2. Korinćanima 5,17-19; Jovan 5,22; Luka 1,35; Filibljanima 2,5-11; Jevrejima 2,9-18; 1. Korinćanima 15,3.4; Jevrejima 8,1.2; Jovan 14,1-3)

Gero ako si procitao ovo sluzbeno Veruju Adventisticke Crkve, sada reci da li je opravdana tvoja kritika koju si nam uputio?


Gero, veliko je zadovoljstvo sa tobom diskutovati i imati te kao saradnika.
Da nije tvojih pitanja i izjava, iako su neke netacne, ja nikad ne bih dosao na ideju da o svemu ovome pisem. Ovako smatram da smo nas dva braca i donbri saradnici. Dajes nam priliku da iznesem istinu, onako kako je mi vidimo, razumemo i sprovodimo u zivoit, a citaoci foiruma imaju priliku da presude ko je na starni istine a ko nije.

Ne mislim da smo mi sveci, a svi oitali gresnici, svi smo mi gresnici koje jedino Bozja milost spasava, ali nastojimo da zivimo po Reci Gospodnjoj najbolje sto znamo i mozemo.

Gero hvala na saradnji.

Sve najbolje
 
Natrag
Top