Adventisti

Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Evo, mozemo izaci na ulicu i napraviti anketu i pitati obicne prolaznike, da li je lose sto je jedan covek koji je dosao iz sveta u kome je krao, lagao, bio bludnik i cinio preljube, pio i pusio, i ziveo krajnje svetovno, da li jje lose sto je poznanjem biblijske istine uz Bozju pomoc postao posten, istinoljubiv, onaj koji daje a ne koji uzima, koji je ostavio poroke i poceo da zivi zdravo, da voli ljude, itd..
Evo možemo, ali sa napomenom da je Jakov Vajt prozvao Aventnu Crkvu LAODIKEJA – Zato što sve ima, osim ljubavi. I da mu kažemo da CRKVA ADVENTISTA SEDMOGA DANA ima obavezan DESETAK, koji Biblijski je apsolutno neutemeljen kada su u pitanju Hrišćani. Jer Pastori te Crkve imaju velike plate i penzije, a obe se finansiraju iz DESETKA !
I još sa malom napomenom da mu kažemo da ta Crkva ima na stotine JERESI.

Može u svako doba. Baš ti je pametan predlog.

U tome se vidi istinska posvecenost, jer svaki diodir sa istinom u coveku mora dovesti do promene, ako te promene nema to znaci da covek nije ni primio istinu celim srcem.
To je u REČIMA Adventista, a u PRAKSI je ono što će svako vrlo brzo osetiti na svojoj koži kada su Adventisti u pitanju, i kada im ospori njihova lažna učenja, a kojih ima naravno jako puno ! Znači PRAKSA je najbolji sudija a ne reči Laodikeje ili Šarrdija !

To je odgovor na tvoje pitanje "A da li ste vi tu Baptističku Crkvu pokrštavanjem u Adventizam izvukli iz sotonskih kandži ili ubacili ?
Ili da li se neki Pravoslavac prekrštavanjem u Adventnu Crkvu SPASIO ili PROPAO ?
Pogrešan, a i tendenciozon odgovor.
I Baptisti, i Pravoslavci imaju daleko manje JERESI od tvoje Crkve tako da sam ja ubeđen da ste ih vi prekrštavanjem u Adventnu Crkvu pre odvukli, no priveli spasenju, zbog nauke koju imate.

Da Sardy, ti ces odgovoriti biblijskim stihovima, ali time neces protivreciti Adventizmu, vec samoj bibliji, jer ti ces izneti biblijske stihove koje si izvadio iz konteksta i pogresno ih predstavio.
Smešno !
A dokaz da je smešno je taj da te više puta prozivam da sam odrediš koju ćeš vašu JERES braniti a ja odgovarati stihovima !

Dacu ti jedan primer.
Ti i Adrian ste vise puta prilozili tekstove koji govore o tome da se ne spasavamo delima vec verom, a da je zakon dat da bi ljudi poznali sta je greh, i time ste zeleli da dokazete kako je zakon ukinut.
Vi ste ustvari time sami stvorili svoju licnu doktrinu koja u bibliji ne postoji, kako je apostol Pavle time sto je rekao da se ne spasavamo delima ustvario mislio da je zakon ukinutm, sto je potpuno pogresno.
Ti izglada da ne možeš bez insinuacija. Gde smo Adrian i ja rekli da JE KOMPLETAN ZAKON UKINUT i da mi kao Hrišćani nemamo šta držati – odnosno ni jednu stvar !?

Apostol Pavle svuda upucuje na potrebu drzanja zakona, samo sto je on stvari postavio
hronoloski na svoje mesto, odnosno da vera ide pre zakona, da je zakon dat kao jedno ogledalo u kome mi vidimo svoje pravo stanje pred Bogom, i dolazimo Hristu kojhi jedini ima moc da nas oslobodi i ocisti od greha, i da nas pred zakonom koji nas osudjuje postavi pravedne, i da nam silu da tako opravdani vise ne budemo kao oni koji krse zakon vec kao oni koji ga tvore.
Dakle vera je na prvom mestu, odnosno mi se spasavamo verom u Hristovu zrtvu, a iz te vere proizilazi rod poslusnosti, odnosno daje nam se sila da od trenutka pokajanja i posvecenja potpuno zivimo u skladu sa Bozjim zakonom.

Dakle, ovo je sustina svih tekstova koji govore o opravdanja verom, gde vera ne ukida poslusnost zapovestima, vec predhodi poslusnosti, odnosno poslusnost je rod vere.


Pošto ste pored JERESI koje imate i slabi poznavaoci Biblije, nikada nećete ukapirati da u Bibliji postoje 5 zakona – A jedan od tih je i za Hrišćane, a on ima samo 2 zapovesti, a ne 20 ili 30 kojih se pridržavaju Adventisti !

Pozdrav
Јеврејима, глава 11
[SUP]1[/SUP] Вера је, пак, тврдо чекање оног чему се надамо,и доказивање оног што не видимо.[SUP]2[/SUP] Јер у њој стари добише сведочанство.
[SUP]3[/SUP] Вером познајемо да је свет речју Божјом свршен, да је све што видимо из ништа постало. [SUP]4[/SUP] Вером принесе Авељ Богу већу жртву него Каин, кроз коју доби сведочанство да је праведник, кад Бог посведочи за даре његове; и кроз њу он мртав још говори.[SUP]5[/SUP] Вером би Енох пренесен да не види смрт;и не нађе се,јер га Бог премести,јер пре него га премести,доби сведочанство да угоди Богу.[SUP]6[/SUP] А без вере није могуће угодити Богу;јер онај који хоће да дође к Богу,ваља да верује да има Бог и да плаћа онима који Га траже.[SUP]7[/SUP] Вером Ноје примивши заповест и побојавши се оног што још не виде, начини ковчег за спасење дома свог, којим осуди сав свет, и поста наследник правде по вери.[SUP]8[/SUP] Вером послуша Авраам кад би позван да изиђе у земљу коју хтеде да прими у наследство, и изиђе не знајући куда иде. [SUP]9[/SUP] Вером дође Авраам у земљу обећану, као у туђу, и у колибама живљаше с Исаком и с Јаковом, сунаследницима обећања тог. [SUP]10[/SUP] Јер чекаше град који има темеље, коме је зидар и Творац Бог. [SUP]11[/SUP] Вером и сама Сара нероткиња прими силу да затрудни и роди преко времена старости; јер држаше за верног Оног који обећа. 12 Зато се и родише од једног, још готово мртвог, као звезде небеске мноштвом, и као небројени песак покрај мора. [SUP]13[/SUP] У вери помреше сви ови не примивши обећања, него га видевши издалека, и поклонивши му се, и признавши да су гости и дошљаци на земљи. [SUP]14[/SUP] Јер који тако говоре показују да траже отачанство. [SUP]15[/SUP] И да би се они опоменули оног из ког изиђоше, имали би време да се врате.[SUP]16[/SUP] Али сад боље желе,то јест небеско.Зато се Бог не стиди њих назвати се Бог њихов; јер им приправи град.[SUP]17[/SUP] Вером приведе Авраам Исака кад би кушан, и јединороднога приношаше, пошто беше примио обећање,
[SUP]18[/SUP] У коме беше казано: У Исаку назваће ти се семе; [SUP]19[/SUP] Помисливши да је Бог кадар и из мртвих васкрснути; зато га и узе за прилику. [SUP]20[/SUP] Вером благослови Исак Јакова и Исава у стварима које ће доћи. [SUP]21[/SUP] Вером благослови Јаков умирући сваког сина Јосифовог, и поклони се врху палице његове. [SUP]22[/SUP] Вером се опомиња Јосиф умирући изласка синова Израиљевих, и заповеда за кости своје [SUP]23[/SUP] Вером Мојсија, пошто се роди, крише три месеца родитељи његови, јер видеше красно дете, и побојаше се заповести цареве. [SUP]24[/SUP] Вером Мојсије, кад би велики, не хтеде да се назива син кћери Фараонове; [SUP]25[/SUP] И воље страдати с народом Божијим, неголи имати земаљску сладост греха: [SUP]26[/SUP] Државши срамоту Христову за веће богатство од свега блага мисирског; јер гледаше на плату.[SUP]27[/SUP] Вером остави Мисир,не побојавши се љутине цареве; јер се држаше Оног који се не види, као да Га виђаше.[SUP]28[/SUP] Вером учини пасху и пролив крви,да се онај који губљаше прворођене не дотакне до њих.[SUP]29[/SUP] Вером пређоше Црвено Море као по сувој земљи; које и Мисирци окушавши потопише се. [SUP]30[/SUP] Вером падоше зидови јерихонски, кад се обилази око њих седам дана. [SUP]31[/SUP] Вером Раав курва не погибе с неверницима, примивши уходе с миром, и изведавши их другим путем. [SUP]32[/SUP] И шта ћу још да кажем? Јер ми не би достало времена кад бих стао приповедати о Гедеону, и о Вараку и Самсону и Јефтају, о Давиду и Самуилу, и о другим пророцима, [SUP]33[/SUP] Који вером победише царства, учинише правду, добише обећања, затворише уста лавовима, [SUP]34[/SUP] Угасише силу огњену, побегоше од оштрица мача, ојачаше од немоћи, посташе јаки у биткама, растераше војске туђе; [SUP]35[/SUP] Жене примише своје мртве из васкрсења; а други бише побијени, не примивши избављење, да добију боље васкрсење; [SUP]36[/SUP] А други ругање и бој поднесоше, па још и окове и тамнице; [SUP]37[/SUP] Камењем побијени бише, претрвени бише, искушани бише, од мача помреше; идоше у кожусима и у козјим кожама, у сиротињи, у невољи, у срамоти; [SUP]38[/SUP] Којих не беше достојан свет, по пустињама потуцаше се, и по горама и по пећинама и по рупама земаљским.[SUP]39[/SUP] И ови сви добивши сведочанство вером не примише обећања; [SUP]40[/SUP] Јер Бог нешто боље за нас одреди, да не приме без нас савршенства.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Evo možemo, ali sa napomenom da je Jakov Vajt prozvao Aventnu Crkvu LAODIKEJA – Zato što sve ima, osim ljubavi.

Naravno, napokon si prihvatio cinjenicu da je Adventisticka crkva Laodikeja narod suda, Bozja crkva poslednjeg vremena koju je on podigao za veliko delo objave Jevandjelja.
Laodikeja jeste mlaka, ali Isus je poziva na probudjenje prave poboznosti u poruci Laodikejskoj crkvi iz Otkrivenja 3 poglavlja.
Dakle, Laodikeja je Bozja crkva, izabrani Bozji narod.


I da mu kažemo da CRKVA ADVENTISTA SEDMOGA DANA ima obavezan DESETAK, koji Biblijski je apsolutno neutemeljen kada su u pitanju Hrišćani. Jer Pastori te Crkve imaju velike plate i penzije, a obe se finansiraju iz DESETKA !
I još sa malom napomenom da mu kažemo da ta Crkva ima na stotine JERESI.


Desetak je jasno biblijsko ucenje.
Navedi mi tih stotine jeresi rednim brojevima pa ce mo uporediti pismom


Može u svako doba. Baš ti je pametan predlog.
To je u REČIMA Adventista, a u PRAKSI je ono što će svako vrlo brzo osetiti na svojoj koži kada su Adventisti u pitanju, i kada im ospori njihova lažna učenja, a kojih ima naravno jako puno ! Znači PRAKSA je najbolji sudija a ne reči Laodikeje ili Šarrdija !


Ovopokazuje da nisi nikada video jednog istinski posvecenog Adventistu, nego sudis na osnovu svog misljenja.


Pogrešan, a i tendenciozon odgovor.
I Baptisti, i Pravoslavci imaju daleko manje JERESI od tvoje Crkve tako da sam ja ubeđen da ste ih vi prekrštavanjem u Adventnu Crkvu pre odvukli, no priveli spasenju, zbog nauke koju imate.


Smešno !
A dokaz da je smešno je taj da te više puta prozivam da sam odrediš koju ćeš vašu JERES braniti a ja odgovarati stihovima !


Navedi te navodne jeresi.


Ti izglada da ne možeš bez insinuacija. Gde smo Adrian i ja rekli da JE KOMPLETAN ZAKON UKINUT i da mi kao Hrišćani nemamo šta držati – odnosno ni jednu stvar !?

Pošto ste pored JERESI koje imate i slabi poznavaoci Biblije, nikada nećete ukapirati da u Bibliji postoje 5 zakona – A jedan od tih je i za Hrišćane, a on ima samo 2 zapovesti, a ne 20 ili 30 kojih se pridržavaju Adventisti !


Rekli ste da zakon deset zapovesti ne vaze za Hriscane, bilo to 1, 2, 3, ili vise zapovesti.
JER KO SAGRESI U JEDNOM KRIV JE ZA SVE.. kaze rec Bozja


Јеврејима, глава 11
[SUP]1[/SUP] Вера је, пак, тврдо чекање оног чему се надамо,и доказивање оног што не видимо.[SUP]2[/SUP] Јер у њој стари добише сведочанство.
[SUP]3[/SUP] Вером познајемо да је свет речју Божјом свршен, да је све што видимо из ништа постало. [SUP]4[/SUP] Вером принесе Авељ Богу већу жртву него Каин, кроз коју доби сведочанство да је праведник, кад Бог посведочи за даре његове; и кроз њу он мртав још говори.[SUP]5[/SUP] Вером би Енох пренесен да не види смрт;и не нађе се,јер га Бог премести,јер пре него га премести,доби сведочанство да угоди Богу.[SUP]6[/SUP] А без вере није могуће угодити Богу;јер онај који хоће да дође к Богу,ваља да верује да има Бог и да плаћа онима који Га траже.[SUP]7[/SUP] Вером Ноје примивши заповест и побојавши се оног што још не виде, начини ковчег за спасење дома свог, којим осуди сав свет, и поста наследник правде по вери.[SUP]8[/SUP] Вером послуша Авраам кад би позван да изиђе у земљу коју хтеде да прими у наследство, и изиђе не знајући куда иде. [SUP]9[/SUP] Вером дође Авраам у земљу обећану, као у туђу, и у колибама живљаше с Исаком и с Јаковом, сунаследницима обећања тог. [SUP]10[/SUP] Јер чекаше град који има темеље, коме је зидар и Творац Бог. [SUP]11[/SUP] Вером и сама Сара нероткиња прими силу да затрудни и роди преко времена старости; јер држаше за верног Оног који обећа. 12 Зато се и родише од једног, још готово мртвог, као звезде небеске мноштвом, и као небројени песак покрај мора. [SUP]13[/SUP] У вери помреше сви ови не примивши обећања, него га видевши издалека, и поклонивши му се, и признавши да су гости и дошљаци на земљи. [SUP]14[/SUP] Јер који тако говоре показују да траже отачанство. [SUP]15[/SUP] И да би се они опоменули оног из ког изиђоше, имали би време да се врате.[SUP]16[/SUP] Али сад боље желе,то јест небеско.Зато се Бог не стиди њих назвати се Бог њихов; јер им приправи град.[SUP]17[/SUP] Вером приведе Авраам Исака кад би кушан, и јединороднога приношаше, пошто беше примио обећање,
[SUP]18[/SUP] У коме беше казано: У Исаку назваће ти се семе; [SUP]19[/SUP] Помисливши да је Бог кадар и из мртвих васкрснути; зато га и узе за прилику. [SUP]20[/SUP] Вером благослови Исак Јакова и Исава у стварима које ће доћи. [SUP]21[/SUP] Вером благослови Јаков умирући сваког сина Јосифовог, и поклони се врху палице његове. [SUP]22[/SUP] Вером се опомиња Јосиф умирући изласка синова Израиљевих, и заповеда за кости своје [SUP]23[/SUP] Вером Мојсија, пошто се роди, крише три месеца родитељи његови, јер видеше красно дете, и побојаше се заповести цареве. [SUP]24[/SUP] Вером Мојсије, кад би велики, не хтеде да се назива син кћери Фараонове; [SUP]25[/SUP] И воље страдати с народом Божијим, неголи имати земаљску сладост греха: [SUP]26[/SUP] Државши срамоту Христову за веће богатство од свега блага мисирског; јер гледаше на плату.[SUP]27[/SUP] Вером остави Мисир,не побојавши се љутине цареве; јер се држаше Оног који се не види, као да Га виђаше.[SUP]28[/SUP] Вером учини пасху и пролив крви,да се онај који губљаше прворођене не дотакне до њих.[SUP]29[/SUP] Вером пређоше Црвено Море као по сувој земљи; које и Мисирци окушавши потопише се. [SUP]30[/SUP] Вером падоше зидови јерихонски, кад се обилази око њих седам дана. [SUP]31[/SUP] Вером Раав курва не погибе с неверницима, примивши уходе с миром, и изведавши их другим путем. [SUP]32[/SUP] И шта ћу још да кажем? Јер ми не би достало времена кад бих стао приповедати о Гедеону, и о Вараку и Самсону и Јефтају, о Давиду и Самуилу, и о другим пророцима, [SUP]33[/SUP] Који вером победише царства, учинише правду, добише обећања, затворише уста лавовима, [SUP]34[/SUP] Угасише силу огњену, побегоше од оштрица мача, ојачаше од немоћи, посташе јаки у биткама, растераше војске туђе; [SUP]35[/SUP] Жене примише своје мртве из васкрсења; а други бише побијени, не примивши избављење, да добију боље васкрсење; [SUP]36[/SUP] А други ругање и бој поднесоше, па још и окове и тамнице; [SUP]37[/SUP] Камењем побијени бише, претрвени бише, искушани бише, од мача помреше; идоше у кожусима и у козјим кожама, у сиротињи, у невољи, у срамоти; [SUP]38[/SUP] Којих не беше достојан свет, по пустињама потуцаше се, и по горама и по пећинама и по рупама земаљским.[SUP]39[/SUP] И ови сви добивши сведочанство вером не примише обећања; [SUP]40[/SUP] Јер Бог нешто боље за нас одреди, да не приме без нас савршенства.


Gde u ovom tekstu pise da ovi ljudi pomenuti u ovom tekstu nisu drzali zapovesti..?
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Ti se hvalis onim sto nemas i onim sto ne radis..

Bog je podigao svoju crkvu i dao joj autoritet da objavljuje Jevandjelje celom svetu.
Svacija je slobodna volja da li ce poslusati istinu, tu se ne moze govoriti o vecini i manjini, jer svet se opredeljuje, jedni za Boga i istinu a drugi protiv.
Ti mozes dovesti hiljadu osoba i reci ''EVO OVIH HILJADU OSOBA NE PRIHVATAJU VASE UCENJE'' ali zato ce na drugom kraju sveta biti krsteno 5 000 ljudi od strane Adventista.
Znaci tu nema pravila, jedni prihvataju drugi odbacuju.
Ja sam biblijski stav po tom pitanju vec izrekao u temi ''DA LI JE VECINA UVEK U PRAVU'' a to je da po bibliji manjina uvek ide ispravnim putem i prihvata istinu, a vecina je odbacuje.

''I pristupivši Isus reče im govoreći: Dade mi se svaka vlast na nebu i na zemlji.
Idite dakle i naučite sve narode krsteći ih va ime Oca i Sina i Svetog Duha,
Učeći ih da sve drže što sam vam zapovedao;
i evo ja sam s vama u sve dane do svršetka veka. Amin'' [ Matej 28. 18 - 20 ]


Sto se tice baptisticke crkve, ja sam govorio o dva slucaja a ne o jednom.
O prvom gde je jedna cela crkva oformljena od ljudi koji su dolazili na predavanja koja su se odrzavala na Novom Beogradu.
Drugi slucaj nevezan za ovaj je da je jedna cela Baptisticka crkva prihvatila Adventnu vest i samo promenila tablu na svojoj crkvi.

Sto se tice tvoje insinuacije da nikada Adventisti nece moci da odgovore na vasa pitanja, pa vec vam je oodgovoreno, i dati su vam svi moguci biblijski dokazi, to je samo zavodjenje prisutnih na forumu da nije tako.

Toliko o tome
A cime se ti hvalis laki? time sto ubedjujes ljude koji bibliju ne poznaju da je Isus Mihail? a posle brises postove da te tvoji ne kompromituju!

Pozdrav od Gere.

A da li ste vi tu Baptističku Crkvu pokrštavanjem u Adventizam izvukli iz sotonskih kandži ili ubacili ?
Ili da li se neki Pravoslavac prekrštavanjem u Adventnu Crkvu SPASIO ili PROPAO ?

Polako sa tim vašim krštenjima od 5.000. Ili 15.000, 1li 150.000. Daj da vidimo gde vi vašom naukom i krštenjem u vašoj Crkvi vodite te ljude !? U pogibao ili gde ?

Za doktrine, DOKAZE i vaše ARGUMENTE SAM TI REKAO:
Izaberi bio koju vašu jeres pa je počni BRANITI STIHOVIMA IZ BIBLIJE, a ja ću ti ako sam živ i zdrav, ODMAH ODGOVARATI ISKLJUČIVO STIHOVIMA IZ PISMA !!!

Jel pošteno ?

PS
Pa tog stiha, što si naveo, se vi više od pola ne pridržavate.
Već učite ljude Heleninom naukom, a krštavate u ime Isusa !

Posteno nemam reci.

Naravno, napokon si prihvatio cinjenicu da je Adventisticka crkva Laodikeja narod suda, Bozja crkva poslednjeg vremena koju je on podigao za veliko delo objave Jevandjelja.
Laodikeja jeste mlaka, ali Isus je poziva na probudjenje prave poboznosti u poruci Laodikejskoj crkvi iz Otkrivenja 3 poglavlja.
Dakle, Laodikeja je Bozja crkva, izabrani Bozji narod.





Desetak je jasno biblijsko ucenje.
Navedi mi tih stotine jeresi rednim brojevima pa ce mo uporediti pismom





Ovopokazuje da nisi nikada video jednog istinski posvecenog Adventistu, nego sudis na osnovu svog misljenja.





Navedi te navodne jeresi.





Rekli ste da zakon deset zapovesti ne vaze za Hriscane, bilo to 1, 2, 3, ili vise zapovesti.
JER KO SAGRESI U JEDNOM KRIV JE ZA SVE.. kaze rec Bozja





Gde u ovom tekstu pise da ovi ljudi pomenuti u ovom tekstu nisu drzali zapovesti..?

To vazi samo za jevreje!

A cime se ti hvalis laki? time sto ubedjujes ljude koji bibliju ne poznaju da je Isus Mihail? a posle brises postove da te tvoji ne kompromituju!

Pozdrav od Gere.

P:S
Desetak je jevrejsko ucenje citaj mojsiija malo bolje,levite.



Posteno nemam nista reci.



To vazi samo za jevreje!

Laki nemoj molim te dobar si momak!
 
Poslednja izmena od urednika:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
A cime se ti hvalis laki? time sto ubedjujes ljude koji bibliju ne poznaju da je Isus Mihail? a posle brises postove da te tvoji ne kompromituju!

Pozdrav od Gere.



Posteno nemam reci.



To vazi samo za jevreje!



Laki nemoj molim te dobar si momak!


To nije moj princip, to rade Jehovini svedoci u startu propovedajuci svoju doktrinu.
Sve zavisi kome se svedoci, pristup je drugaciji u zavisnosti od tipova ljudi, neki imaju predznanje o Duhovnim stvarima, dok drugi to predznanje nemaju.
Ja pozivam ljude da prihvate Isusa kao svog licnog sparsirtelja, na predanje i posvecenje, to treba da bude centralna vest svih nasih propovedi.
Doktrina je povezana sa time, ali centar je Isus koji uzima grehe sveta i od coveka cini novo bice po svome oblicju i sprema nas za carstvo nebesko.
Propoveda se i o hristovom dolasku, itd..
Covek treba da se moli u tom pravcu Bogu pa kako ga on povede u svedocenju u datom trenutku to je to..
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Naravno, napokon si prihvatio cinjenicu da je Adventisticka crkva Laodikeja narod suda, Bozja crkva poslednjeg vremena koju je on podigao za veliko delo objave Jevandjelja.
Laodikeja jeste mlaka, ali Isus je poziva na probudjenje prave poboznosti u poruci Laodikejskoj crkvi iz Otkrivenja 3 poglavlja.
Dakle, Laodikeja je Bozja crkva, izabrani Bozji narod.





Desetak je jasno biblijsko ucenje.
Navedi mi tih stotine jeresi rednim brojevima pa ce mo uporediti pismom





Ovopokazuje da nisi nikada video jednog istinski posvecenog Adventistu, nego sudis na osnovu svog misljenja.





Navedi te navodne jeresi.





Rekli ste da zakon deset zapovesti ne vaze za Hriscane, bilo to 1, 2, 3, ili vise zapovesti.
JER KO SAGRESI U JEDNOM KRIV JE ZA SVE.. kaze rec Bozja





Gde u ovom tekstu pise da ovi ljudi pomenuti u ovom tekstu nisu drzali zapovesti..?

Laki,Miko ovo su poslednji proroci a ne vasa Helena:kada je ponovo formirana zajednica pravih obožavatelja, i kao organizirana skupina počela prenositi istinu.
kada se oni formiraju i kada kroz njih proročki nastupe "dva proroka svjedoka" (11.gl. Otkrivenja) i apostol Ivan u ponovnoj proročkoj ulozi ("treba ti /tada/da nanovo prorokuješ" poručio mu je Krist u Otkrivenju),dakle kada tri velika proroka podignu Kristovu crkvu


onda će i vama "adventistima-jehovinim svjedocima" preostati da se konačno udružite sa svim drugim otpadom ovog svijeta i nastupite protiv Božijih proroka, jer kako vi tako i mnogi drugi lažđni vjernici porčete da više proroka neće doći ,


i da pokažete svoje pravo lice kojeg trenutno niste niti svjesni. To vaše lice ne može vam razotkriti trenutno jadno institucionalno kršćanstvo ali mogu ljudi poput mene, i to činim
__________________
[SUP]1[/SUP] I dade mi se trska kao palica, govoreći: "Ustani i izmjeri hram Božji i žrtvenik i one, koji se klanjaju u njemu;
[SUP]2[/SUP] A trijem, što je izvan hrama, ostavi i ne mjeri ga, jer je predan neznabošcima; oni će sveti grad gaziti četrdeset i dva mjeseca.
[SUP]3[/SUP] I dat ću dvojicu svojih svjedoka, i proricat će tisuću i dvjesta i šezdeset dana, obučeni u haljine pokorničke.
[SUP]4[/SUP] Ovi su dvije masline i dvije svjetiljke, što stoje pred Gospodom zemlje.
[SUP]5[/SUP] I ako im tko hoće da naškodi, oganj izlazi iz usta njihovih i spaljuje neprijatelje njihove; iako tko htjedne da im učini nažao, taj isto tako ima da bude ubijen.
[SUP]6[/SUP] Ovi imaju vlast da zatvore nebo, da ne padne dažd u dane njihova proricanja; i imaju vlast nad vodama, da ih pretvaraju u krv, i da udare zemlju svakom nevoljom, kadgod htjednu.
[SUP]7[/SUP] I kad svrše svjedočanstvo svoje, zvijer će, što izlazi iz bezdana, voditi s njima rat, i pobijedit će ih i ubit će ih.
[SUP]8[/SUP] I tjelesa njihova ležat će na ulici grada velikoga, koji se duhovno zove Sodoma i Egipat, gdje je i Gospodin njihov raspet.
[SUP]9[/SUP] l: "gledaju ljudi od pukova i plemena i jezika i naroda tijelo njihovo tri dana i po, i ne daju, da se njihova tjelesa polože u grob.
[SUP]10[/SUP] I koji stanuju na zemlji, raduju se zbog njih i vesele i šalju dare jedan drugome, jer ova dva proroka mučiše one, što stanuju na zemlji.
[SUP]11[/SUP] I poslije tri dana i po duh života uđe u njih od Boga; i stadoše na noge svoje, i strah veliki obuze one, koji su ih vidjeli.
[SUP]12[/SUP] I čuše glas veliki s neba, koji im govorio: "Uzađite ovamo", i uzađoše na nebo u oblaku, i vidješe ih neprijatelji njihovi.
[SUP]13[/SUP] I u onaj čas nastade potres veliki, i deseti dio grada pade, i potres zemlje pobi sedam tisuća ljudi; i ostali se uplašiše i dadoše slavu Bogu nebeskome.
[SUP]14[/SUP] Drugo zlo prođe; evo zlo treće ide brzo.
[SUP]15[/SUP] I sedmi anđeo zatrubi, i postadoše veliki glasovi u nebu govoreći: "Postade kraljevstvo svijeta Gospodina našega i Krista njegova, i kraljevat će u vijeke vjekova."
[SUP]16[/SUP] I dvadeset i četiri starješine, koje sjeđahu pred Bogom na prijestoljima svojim, padoše na lica svoja i pokloniše se Bogu
[SUP]17[/SUP] Govoreći: "Zahvaljujemo ti, Gospodine Bože Svemoćni, koji jesi, i koji bijaše, i koji ćeš doći, što si uzeo svoju veliku moć i zakraljevao.
[SUP]18[/SUP] I neznabošci se razgnjeviše, i dođe gnjev tvoj i vrijeme, da se sudi mrtvima, i da se dadne plaća slugama tvojim, prorocima i svetima i onima, koji se boje imena tvojega, malima i velikima, i da se pogube, koji kvare zemlju."

[SUP]19[/SUP] I otvori se hram Božji u nebu, i vidje se kovčeg zavjeta njegova u hramu njegovu, i nastade sijevanje munja, i glasovi, i gromovi, i potres zemlje, i tuča velika.

neka bude Svjetlost !!!!


Pozdrav od Gere.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Laki,Miko ovo su poslednji proroci a ne vasa Helena:kada je ponovo formirana zajednica pravih obožavatelja, i kao organizirana skupina počela prenositi istinu.
kada se oni formiraju i kada kroz njih proročki nastupe "dva proroka svjedoka" (11.gl. Otkrivenja) i apostol Ivan u ponovnoj proročkoj ulozi ("treba ti /tada/da nanovo prorokuješ" poručio mu je Krist u Otkrivenju),dakle kada tri velika proroka podignu Kristovu crkvu


onda će i vama "adventistima-jehovinim svjedocima" preostati da se konačno udružite sa svim drugim otpadom ovog svijeta i nastupite protiv Božijih proroka, jer kako vi tako i mnogi drugi lažđni vjernici porčete da više proroka neće doći ,


i da pokažete svoje pravo lice kojeg trenutno niste niti svjesni. To vaše lice ne može vam razotkriti trenutno jadno institucionalno kršćanstvo ali mogu ljudi poput mene, i to činim



Gero, izvadio si iz konteksta, dva svedoka se odnosi na proslo vreme, odnosno na vreme Francuske revolucije i Robjesperovu vladavinu terora kada je vera bila zabranjena za tri ipo dana - prorockih godina.
Prouci to malo bolje koristeci istorijski kontekst, jer si u zabludi.

Pozdrav
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
ISTINA i REALNOST Crkve ASD !

Naravno, napokon si prihvatio cinjenicu da je Adventisticka crkva Laodikeja narod suda, Bozja crkva poslednjeg vremena koju je on podigao za veliko delo objave Jevandjelja.
Laodikeja jeste mlaka, ali Isus je poziva na probudjenje prave poboznosti u poruci Laodikejskoj crkvi iz Otkrivenja 3 poglavlja.
Dakle, Laodikeja je Bozja crkva, izabrani Bozji narod.
Iz ovoga imamo tri karakteristične stvari:

1. Da je Jakov Vajt nazvao Adventnu Crkvu ‘’Laodikeja’’ zato što ima sve osim ljubavi, misleći na sve – Božiju istinu i držanje !
2. To su prihvatili Adventisti, hvaleći se kako nemaju ljubavi, ali zato imaju svu istinu !
3. Problem je u tome što je Jakov Vajt jednu stvar pogodio – Ali drugu nije ! Jer Adventna Crkva ima jeresi kao malo koja Crkva na svetu. Ja lično mislim najviše. Čak više i od čuvenih Mormona i JS !

Desetak je jasno biblijsko ucenje.
Navedi mi tih stotine jeresi rednim brojevima pa ce mo uporediti pismom
Za Avrama, Mojsija i NIKOG VIŠE.
Adam i Jeva; Noje; Hrišćani nemaju obavezu davanja DESETKA. Lažete narod da bi održali visok standard života vaših pastora, i ostalih zaposlrnih u vašim Crkvama.

Može ! Jedva čekam. Evo PRVE:
SUBOTA !
Niti je spasonosna, niti je obavezna za držanje za Hrišćane!
Zato vas i žaronski nazivaju Farisejima. Jer još niste izašli iz Starog Zaveta !

Usput da nam nije dosadno, evo vam i druga:

Grešnici primaju svoju platu na zemlji. (Price 11, 31.) Oni ce biti »Strnjika, i upalice ih dan koji
ide, veli Gospod nad vojskama.« Malahija 4, 1. Neki ce biti uništeni u jednom trenutku, dok ce se
drugi muciti više dana. Svi ce biti kažnjeni »po delima svojim.« Pošto su gresi pravednika pali na
sotonu on mora da ispašta ne samo za svoje licne grehe nego i za sve grehe na koje je naveo Božji
narod.
Njegova kazna ce biti daleko veca od kazne onih koje je prevario. Kada budu uništeni svi oni
koji su podlegli njegovim prevarama, on ima i dalje da živi i da se muci. Svi ce grešnici biti napokon
istrebljeni vatrom koja cisti, i koren i grane – sotona kao koren, i njegovi sledbenici kao grane.
Primenjena je puna zakonska kazna, zahtevi zakona su zadovoljeni, a nebo i zemlja posmatrajuci sve
to priznaju Gospodnju pravednost. Велика борба, st. 325., izd. 1888.

EGW tvrdi kako su naši gresi prebačeni na sotonu!
Opet klasična nebiblijska istina.....................

Ovopokazuje da nisi nikada video jednog istinski posvecenog Adventistu, nego sudis na osnovu svog misljenja.
NE ! Nego to pokazuje da sam video jako puno neobraćenih Adventista. Znači najmanje nenanovorođenih, odnosno SVETOVNIH vernika sam video upravo Adventističkoj Crkvi. Što znači da su masoni ispunili svoj plan – Najmanji procenat nespašenih da ima jedna Crkva !


Navedi te navodne jeresi.
DVE sam ti već naveo, a za ostalo ću ti kasnije.
Evo sada ide zima, pa ću imati više slobodnog vremena i JEDVA ĆU DOČEKATI DA UPOZNAM braću i sesre sa SVIM JERESIMA ADVENTNE CTKVE, koje znam, jer sam siguran da ih toliko puno imate da neke i ja ne znam !

TAKO DA BI SADA BILO JAKO VAŽNO DA U BUDUĆE BUDEMO MAKSIMALNO POSVEĆENI TEMI, ne bi li ISTINSKI upoznali Adventiste. A mnogo manje, ili još bolje uopšte ne koristili spamovanje teme. Jer je tema JASNA – ADVENTISTI !
Nije tema ‘’Koja je prava Crkva na Planeti’’ ili ‘’Koliko je ljudi krstio šardi’’ ili ‘’Kojoj Crkvi pripada Gera’’ .....
Sve što vas interesuje, a nije u vezi ove teme – Otvarajte druge. Ako treba otvorite i 100. Kao npr. ‘’Koliko su visoki Gera, Adrian i Šarrdy i gde rade, i kolike su im plate’’.............

Rekli ste da zakon deset zapovesti ne vaze za Hriscane, bilo to 1, 2, 3, ili vise zapovesti.
JER KO SAGRESI U JEDNOM KRIV JE ZA SVE.. kaze rec Bozja
Da ali si ti rekao da smo Adrian i ja rekli da je CEO ZAKON UKINUT i da se ničega ne trebamo držati. A to nije tačno. Jeste da se mi spasavamo VEROM, a ne DELIMA, ali DVA dela moramo ipak imati (Matej 22:37-40).
I Jakov kada je mislio na Hrišćane, upravo je mislio samo na ove DVE zapovesti, a ne na 613 !

Gde u ovom tekstu pise da ovi ljudi pomenuti u ovom tekstu nisu drzali zapovesti..?
(napomena: Laodikejin odgovor na 11-tu glavu poslanice Jevrejima)

Ova glava EKSPLICITNO govori da se SPAŠAVAMO VEROM, a ne držanjem ČISTE HRANE, nekonzumiranjem CRNE KAFE, AKOHOLA i ČAJA KOJI SADRŽI TEIN; Držanjem SUBOTE; Davanjem DESETKA, MILOSTINJE i ZAVEŠTANJEM IMOVINE CRKVI;...................... i ostalim Glupostima koje zagovara Crkva ASD.

PS
Šta bi sa odgovorom na moj post # 1929 !?
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534


Gero, izvadio si iz konteksta, dva svedoka se odnosi na proslo vreme, odnosno na vreme Francuske revolucije i Robjesperovu vladavinu terora kada je vera bila zabranjena za tri ipo dana - prorockih godina.
Prouci to malo bolje koristeci istorijski kontekst, jer si u zabludi.

Pozdrav

Ladokeja brate kao sto vidis ova tri stiha te pobijaju,odnosno vidi se das se radi o buducem dolasku kad Gospod preuzma moc,silu svoju da sudi svetu,mrtvima posto se to jos nije dogodilo znaci ni proroci nisu jos bili na zemlji.Cak sto vise nioje nigde zapisano da je neko tvorio cudesa od Isusa,apostola na ovamo!

[SUP]16[/SUP] I dvadeset i četiri starješine, koje sjeđahu pred Bogom na prijestoljima svojim, padoše na lica svoja i pokloniše se Bogu
[SUP]17[/SUP] Govoreći: "Zahvaljujemo ti, Gospodine Bože Svemoćni, koji jesi, i koji bijaše, i koji ćeš doći, što si uzeo svoju veliku moć i zakraljevao.
[SUP]18[/SUP] I neznabošci se razgnjeviše, i dođe gnjev tvoj i vrijeme, da se sudi mrtvima, i da se dadne plaća slugama tvojim, prorocima i svetima i onima, koji se boje imena tvojega, malima i velikima, i da se pogube, koji kvare zemlju."

[SUP]19[/SUP] I otvori se hram Božji u nebu, i vidje se kovčeg zavjeta njegova u hramu njegovu, i nastade sijevanje munja, i glasovi, i gromovi, i potres zemlje, i tuča velika.


Posto su Miler i AGW prorokovali dolazak 1844g a nije se ispunio za mene je to lazna crkva i nista vise,a bog kaze onaj koji prorokuje i ne ispunise laza je i ne boj ga se! eto ja se ne bojim da sam ti rekao istinu o tvojoj crkvi!a takodje i JS-ci su laza,jer su prorokovali dolazak vise puta pocev od 1914-1975g vidi se da ste iz jednog semena.Iako znate i jedni i drugi da se Isus nece pojaviti pre nego ne prodje otpad i ne pojavi se antihrist!dva proroka ce se pojaviti bas u to vreme u poslednjim danima!i propovedace 1260 dana i onda nastupa Gospod Isus Hrist.

Pozdrav od Gere.
P.S
Kako kaze brat Adrian jako sam vas postovao mislim kao hriscane,ali kad sam saznao da Boga i Gospoda diskriminirate iz bozanstva u andjela bio sam u soku!!!Iako znate da je prvi stvoreni andjeo bio lucifer svetonosa,koji htede da bude Bogom i svi znamo kako se to zavrsilo!bog niti je, niti ce Biti andjeo,jer u jevreima se jasno kaze i postade malo manji od andjela.jer je bio na zemlji u cilju spasenja nasega.Zasto Isus nije koristio svu svoju moc?da jeste pismo se nebi ispunilo.A jos me pogodilo!kako ste mogli i da pomislite da ce grehe sveta da primi sotona?Gresi sveta su zakovani na krstu i tacka,nema tu vise dileme.
Jer pismo kaze da je Bog dao svog
(JEDINORODNOG- NE STVORENOG SINA) za otkup,jer je toliko zavoleo ljude.

Jer kome Bog kaza od andjela sedi meni smoje desne strane????

Neka ti Bog oprosti sto si prihvatio takvu laz da ce sotona na kraju da primi grehe sveta.

Pozdrav od Gere.









 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Adventisti i JS

Upravo tako brate Gero.
Dao si nam još jedan dokaz da su imali zajedničke početke. Tako da i Adventisti i JS koriste isti trik – Teška mesta iz Biblije tumače ljudski, ne bi li opsenili svoje vernike i tim ispalo da su oni JEDINA, PARAVA Crkva na Planeti. Jer ovakava mesta BEZ BOŽIJE POMOĆI NIKO NE MOŽE RASTUMAČITI.

Adventisti imaju sledeće tumačenje - Da je to Stari i Novi zavet. I da se to odnosi na prošlo vreme, odnosno na vreme Francuske revolucije i Robjesperovu vladavinu terora kada je vera bila zabranjena za tri i po dana - proročkih godina.

Dok Svedoci timače da je (u knjizi ’’Otkrovenje – veličanstveni vrhunac’’ ) Na strani 164-169 je zapisano ko su 2 svedoka. Pošto ja mislim da to na bazi ovog teksta ne bi razjasnio ni FBI, a ni Mosad, ja koliko sam razumeo to su 2 pomazanika JS. Koji su 3,5 godine u intervalu od Decembra 1914 g. do Juna 1918 prenosili jevenđelje dok su bili u zatvoru. Pa su onda ta dva JS poredili sa 2 masline odnosno Zorovaveljem i Prvosveštenikom Isusom, pa su tu malo ubacili Mojsijevo ubijanje 250 buntovnika iz 4. Mojsijeve 16:1-7 i 28-35.................... Jednostavmo da ne nabrajam dalje oni su ovde ubacili sem 50 raznih stihova i ’’ babe i žabe i dede i ždrebe’’ da čitaoc od šume ne vidi drvo! Izgleda da je to taktika za sve doktrine JS. Što više stihova koji nemaju veze sa temom, i što nerazumljiviji stihovi da bi čitaocu se zavrtelo u glavi, a onda rekao :’’Pa dobro Kula Stražara je jedini kanal na Planeti između Boga i ljudi i to je SIGURNO TAKO KAO ŠTO PIŠE u KS, odnosno bilo kjoj šarenoj knjizi izdatoj od KS.

Međutim Biblija jasno govori da su TO BUDUĆA VREMENA. Tako da obe pričice koje imaju ove dve Crkve imaju služe isključivo da bi se IZVRTALA BIBLIJA, a s tim izgubilo spasenje.
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Dali je neko u istoriji 2012g radio takva cudesa?Nije!

A oni ce imati VLAST DA eade sve ovo:
[SUP]5[/SUP] I ako im tko hoće da naškodi, oganj izlazi iz usta njihovih i spaljuje neprijatelje njihove; iako tko htjedne da im učini nažao, taj isto tako ima da bude ubijen.
[SUP]6[/SUP] Ovi imaju vlast da zatvore nebo, da ne padne dažd u dane njihova proricanja; i imaju vlast nad vodama, da ih pretvaraju u krv, i da udare zemlju svakom nevoljom, kadgod htjednu.
[SUP]7[/SUP] I kad svrše svjedočanstvo svoje, zvijer će, što izlazi iz bezdana, voditi s njima rat, i pobijedit će ih i ubit će ih.
[SUP]8[/SUP] I tjelesa njihova ležat će na ulici grada velikoga, koji se duhovno zove Sodoma i Egipat, gdje je i Gospodin njihov raspet.
[SUP]9[/SUP] l: "gledaju ljudi od pukova i plemena i jezika i naroda tijelo njihovo tri dana i po, i ne daju, da se njihova tjelesa polože u grob. (dali je pisalo u istoriji da su dva coveka propovedali 1260 dana u francuskoj?da su ih ubili i da su tri ipo dana lezali mrtvi?

Tu pise Plemena,Jezici,narodi a sta imamo danas?EU,Severno americki alijans ukratko N.S.P-ak,priprema mesta za antihrista!

[SUP]
10[/SUP] I koji stanuju na zemlji, raduju se zbog njih i vesele i šalju dare jedan drugome,
jer ova dva proroka mučiše one, što stanuju na zemlji.


Evo kopirao sam moj i tvoj post pa neka vidi Ladokeja da su jedna semenka s KS-re.

Zato sam otvorio ovu temu?
"Najveca prevara organizacija Jehovinih svedoka"

Evo zasto:Zato sto organizacija KS-re jasno laze kad govori da je ona poslednja iz proroka pa su cak o pojavljenju poslednja dva proroka objasnili u proslom vremenu sto nije biblijski, tu laz su napisali da bi podrzali svoje lazno ucenje.

Evo primera iz njihove knjige(Otkrivenje blizu je velicanstveni vrhunac) procitajte sammi pa uporedite sa (Otkrv 11-om)pa resavaj te sami!!!

23003d1328190129-najveca-prevara-organizacija-jehovinih-svedoka-001.jpg
22999d1328190017-najveca-prevara-organizacija-jehovinih-svedoka-002.jpg
23000d1328190041-najveca-prevara-organizacija-jehovinih-svedoka-003.jpg
23001d1328190067-najveca-prevara-organizacija-jehovinih-svedoka-004.jpg
23002d1328190090-najveca-prevara-organizacija-jehovinih-svedoka-005.jpg



Ovde oni opisuju kako nema drugih proroka osim njih oni su poslednji, dok biblija govori o dva poslednja proroka koji ce propovedati 1260 dana u vreme pojave "Antihrista" i cinice razna cudesa dok JS-ci propovedaju da su oni vec propovedali u 1914-1918g na stranici 168 oni jasno tvrde da su to bas oni tj poslednja dva proroka.Crvenim sam boldovao da se vidi, da to tek treba da se desi!!!jer se jos uvek nisu objedinili svi narodi ovog sveta u Antihristu.Ja mislim da ce se to desiti na samom kraju ovog sotoninog poretka.

Pozdrav od Gere. Izmeni post Odgovor Odgovor sa citatom Prijavi Post

user-online_new.png
Šarrdy


47.png
Član odOct 2011
Postova 946
Dodatne Informacije



#23
icon1.png
02-02-2012 20:23


quote_icon.png
Prvobitno napisao gerakules2
Zato sam otvorio ovu temu?
Evo primera iz njihove knjige(Otkrivenje blizu je velicanstveni vrhunac) procitajte sammi pa uporedite sa (Otkrv 11-om)pa resavaj te sami!!!
Prilog 23003Prilog 22999Prilog 23000Prilog 23001Prilog 23002

Pozdrav od Gere.



Ja sam skinuo ovih 5 stranica, uvećao i pročitao. Mogu ti reći brate Gero, a i svim ostalim forumašima da su GENIJALNE. Ako pažljivo pročitate ovih 5 stranica koji govore o proročkom lancu od 42 meseca i DVA SVEDOKA. Siguran sam u dve stvari:
1 - Da će vam kristalno jasno biti ko su Jehovimi svedoci! i
2 - Da vam ništa neće biti jasno u vezi 2 svedoka i proročkom lancu od 42 meseca - opisanom u Otkrovenju 11-te i 12-te glave.

Evo pročitajte, pa ako nisam u pravu slobodno mi kažite šta god vam je na srcu, ispraznite se - ja ću samo odgovoriti HVALA! OBEĆAVAM VAM!


Kakva francuska revolucija cista jeres.Nezaboravi Sarrdy da i oni imaju prorocicu AGW i da je ona poslednja iz proroka,auu kako zaboravih i Ladokeja je izjavio negde na nekoj temi da je prorok,stacemo sa svim tim prorocima?zato i stave ta dva proroka u proslo vreme da bi sebe istakli.

Pozdrav od Gere.

 
Poslednja izmena:
Natrag
Top