Adventisti

Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Na nikog se ja nisam navrzao ! ZAŠTO BIH ?
Ja samo hoću da upoznam ljude sa Adventizmom, kako sutra na sudu ne bi mogli reći - NISAM ZNAO, ILI NISAM UPOZOREN !
Evo ovde će imati SVE O ADVENTIZMU, pa onda nek izvole. Hoće li se pridržavati Starog Zaveta, ili Novog. Hoće li se spašavati DELIMA ili LJUBAVLJU. Hoće li izigravati moderne Fariseje ili Hrišćane.........Neka sami odluče. Ali bitno je da su upozoreni.

PS:
Čekam odgovor na moj post # 1929, kako bi se povukao sa ove teme, i oslobodio vas pristiska.
Inače više puta sam rekao Stari Zavet je OBAVEZA svakog Hrišćanina da ga pročita, proanalizira i upozna. Tako će bolje shvatiti i suštinu spasenja i našeg Gospoda, ali što se tiče držanja običaja ili bilo čega iz SZ to je teška obmana. Sve što nam je potrebno za NAŠE SPASENJE ostavljeno nam je u Novom Zavetu.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107

Sardy, i sam znas da su ti prilozeni svi moguci biblijski dokazi u ranijim komentarima, gde Hristos i apostoli upucuju na vaznost Bozjeg zakona deset zapovesti u novom zavetu, takodje da nov zavet podrazumeva upisivanje deset zapovesti u ljudsko srce i njihovo potpuno ostvarenje u coveku pomocu Duha Svetoga, potom o davanju desetka na koji upucuju i Hristos i apostoli, o moralnoj i telesnoj cistoti i zdravom nacinu zivota primenom zdravstvenih principa, o starozavetnoj tipologiji buducih dogadjaja, da se spasavamo verom u Hrista i njegovu zrtvu prinesenu na krstu kao otkup za nase grehe, i njegovu posrednicku sluzbu u svetinji nad svetinjama, a da je poslusnost zapovestima rod vere koji proizilazi iz srca koje je potpuno predato Bogu i ide putem posvecenja. itd..

Prema tome, svi dokazi su ti prilozeni, i uz veru u Hrista koju kazes da imas dato ti je sve sto ti je potrebno za tvoje licno spasenje.
Tvoja je slobodna volja da to primenis u svom zivotu..

Pozdrav
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Ajte vas dvojica pametnjakovića, kažite ovde sada svima na forumu - ŠTA TO VAŽI IZ STAROG ZAVETA ZA NAS HRIŠĆANE, osim onog što je napisano U NOVOM ZAVETU !?

Postovanje brate Sarrdy.
Postravio si dobro i konstruktivno pitanje koje zasluzuje paznju svih nas.

U Starom zagveti imamo izvestaj o stvaranju sveta, a u Novom se samo neki detalji spominju.
Prema tomer ako nemamo Starog zaveta nemamo ni izvestaja o stvaranju.

U Starom zavetu imamo prvo obecanje MESIJE i mnostvo prorocanstava preko kojih je Bog objavilo ljudima plan spasenja. Kad ne bismo imali prorocanstva o Hristu, ne bismo imali potpune dokaze o Njegovom poreklu i delovanju.

U Starom zavetu imamo izvestaj o Potpou iz koga se mnogo mozemo nauciti, kakvu katastrofu prouzrokuje bezakonje, a bezakonje je prestup Bozjeg zakona. I Hristos je istakao primer Potropa.

U Starom zavet Bog se otkriva kao vladar i Stvoritelj.
U Statrom zavetu nalazi se Spomenika stvaranja koji je sedmi dan za pocinak coveku.
U Starom zavetu nalazi se vecni Bozji zakon u kome je izrazensa volja Bozja....
Sarrdy, hoces li sve to i stotine drugih stvari odbaciti?


Sarrdy, gde su odgovori na moja tolika pitanja?
Da li znas da na nijedno od njih nisi odgovorio?


Prilozio sam ti 19 tacaka Adventisticki hriscani veruju, gde ti je dokaz da se nijedno od njih ne zasniva na Bibliji?
Ako nisi procitao te biblijek navode, da li si makar prebrojio koliko ih je navedeno?
Pgeledaj i shvati da nema nijednoga Veruju bez biblijske osnove.

Da si rekao da nismo u skladu sa ljudskim ptredanjima, bio bi u pravu, ali nisi u pravo da nemamo dokaza u Bibiliji.

Pa posto vidis da je tako i to svi sada vide, da li si rekao istinu da se nijedno od nasih verovanja ne nzasniva na Bibliji?
Umesto toga, lepo si nas obavestio da ti odbacije CEO STARI ZAVET, ato znavci da ne verujes u Bibliju niti u prorocko nadahnuce o kome ona govori.

Ti si velikom brzinom, i izvanrendinim naporima pojurio da dokazes da su Advetisti jeretici, pa umesto toga upravo si dokazao da si ti taj, jer odbacijes Bibliju. Kako imas morale hrabrosti da od nas zahtevas biblijske dokaza kad ne verujes u Bibliju?
Bratko, zao mi je, ali vidis da si izbubio bitku! Drugo, ti nista ni ne preostaje, nego, kad nemsa dokaza i argumenata, onda prelazis na uvrede i ponizavanje sagovornika. Profesore ne valja da tako radis.

Sve najbolje
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562

Sardy, i sam znas da su ti prilozeni svi moguci biblijski dokazi u ranijim komentarima, gde Hristos i apostoli upucuju na vaznost Bozjeg zakona deset zapovesti u novom zavetu, takodje da nov zavet podrazumeva upisivanje deset zapovesti u ljudsko srce i njihovo potpuno ostvarenje u coveku pomocu Duha Svetoga, potom o davanju desetka na koji upucuju i Hristos i apostoli, o moralnoj i telesnoj cistoti i zdravom nacinu zivota primenom zdravstvenih principa, o starozavetnoj tipologiji buducih dogadjaja, da se spasavamo verom u Hrista i njegovu zrtvu prinesenu na krstu kao otkup za nase grehe, i njegovu posrednicku sluzbu u svetinji nad svetinjama, a da je poslusnost zapovestima rod vere koji proizilazi iz srca koje je potpuno predato Bogu i ide putem posvecenja. itd..

Prema tome, svi dokazi su ti prilozeni, i uz veru u Hrista koju kazes da imas dato ti je sve sto ti je potrebno za tvoje licno spasenje.
Tvoja je slobodna volja da to primenis u svom zivotu..

Pozdrav
1. Pa kada su priloženi kako to da niko se ne složi sa vama, nego ostadoste vas dva Adventista usamljeni. A mnogima se otvoriše oči kada su u pitanju Adventisti - Gera, Adrian, Izabeleta, Faky, Vanhelsing...............
Čudni neki dokazi. Da li su to dokazi za tebe i Miku ili za sve nas ovde na forumu;

2. Pa kada si toliko siguran sa tim tvojim priloženim dokazima, što ih ne priloži još jednom !?
Nisu Adventisti operisani da jedan isti stih i 1500 X Copy/Pastiraju ako treba !

3. Da li IMA JEDAN STIH ILI POST da vam odmah nije odgovoreno BIBLIJSKIM STIHOVIMA da nas ovde lažete sa Adventističkim učenjem !?

PS
Čekam kao zapeta puška da mi Adventisti odgovore na moj post # 1929 !
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Нико и не крши заповести, па нисте ви паметнији од свих хришћана за све ове векове. Где год да су вама изнети докази да сте у заблуди и да криво учите ви пиште нешто неповезано, вређате или преносите готов материјал са сајта адвентиста или из ПДФ-а.

Ми можемо довека да се препуцавамо ко је у праву, а ко није, поента је да људи сада могу лепо да виде где сте све ви у заблуди и јереси, где криво учите људе, како се од почетне јереси вашег "пророка" (Аријеве, да Исус није Син Божији - "сведоци" задржали изворну јерес) и оспоравања Тројства дошло до модификација само да намамите што више људи у своје редове и да се сабира капитал. Зато сте и тако моћни данас и од обичне секте имате статут регуларне деноминације са огромним утицајем и закамуфлираним "предавањима" где ловите људе. Додуше, у Америци има секти и култова у толиком броју да није ни чудо да је утицај стигао чак довде. Та држава ионако на све могуће начине терорише свет, па и на овакве јеретичке начине.
И, наравно, увек је у праву, баш као и ви. Брани се истина и све је дозвољено. Мало се изврне јеванђеље, мало се злоупотребљава и банализује текст, а некад се "крпи" са Старим заветом где је "пророк" омашио и изрекао лажно пророчанство које се није остварило или богохулну изјаву.

Многима је већ познато који се термини користе у масонским учењима, тј. у Кабали. Лепо је све овде изнето. Зато сте и ви "светлоноше" као и масонски бог. Нама је Христ рекао да смо видело света, а не на масонском језику - светлоноше. Такође у Библији нигде нема помена "свевидећег ока", све је то лепо документовано и изнето. Имамо и велике глупости да су се људи укрштали са животињама па настајале расе људи, да се од меса губи интелигенција, да се добијају животињске карактеристике, да човек мора да једе "зеље" да му опадне сексуална моћ и жеља, да тело груби и много још глупости. И то је јеванђеоска порука? То је ваша "мисија" у коју слепо верујете? Не ширите ви јеванђеље, већ доктрине једне манипуланткиње масонске и лажног пророка. То је мисија, да њена учења раширите што је више могуће.

Богу хвала, па сте овде у толикој мери раскринкани да ме не чуди да се ово са форума не преводи на друге језике. Бог је велики и истина споро долази, али бар сигурно долази. Како Христ рече:

7. Тешко свету од саблазни! Јер је потребно да дођу саблазни; али тешко оном човеку кроз кога долази саблазан. (Матеј 18)
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Ajte vas dvojica pametnjakovića, kažite ovde sada svima na forumu - ŠTA TO VAŽI IZ STAROG ZAVETA ZA NAS HRIŠĆANE, osim onog što je napisano U NOVOM ZAVETU !?

Postovanje brate Sarrdy.
Postravio si dobro i konstruktivno pitanje koje zasluzuje paznju svih nas.

U Starom zagveti imamo izvestaj o stvaranju sveta, a u Novom se samo neki detalji spominju.
Prema tomer ako nemamo Starog zaveta nemamo ni izvestaja o stvaranju.

U Starom zavetu imamo prvo obecanje MESIJE i mnostvo prorocanstava preko kojih je Bog objavilo ljudima plan spasenja. Kad ne bismo imali prorocanstva o Hristu, ne bismo imali potpune dokaze o Njegovom poreklu i delovanju.

U Starom zavetu imamo izvestaj o Potpou iz koga se mnogo mozemo nauciti, kakvu katastrofu prouzrokuje bezakonje, a bezakonje je prestup Bozjeg zakona. I Hristos je istakao primer Potropa.

U Starom zavet Bog se otkriva kao vladar i Stvoritelj.
U Statrom zavetu nalazi se Spomenika stvaranja koji je sedmi dan za pocinak coveku.
U Starom zavetu nalazi se vecni Bozji zakon u kome je izrazensa volja Bozja....
Sarrdy, hoces li sve to i stotine drugih stvari odbaciti?


Sarrdy, gde su odgovori na moja tolika pitanja?
Da li znas da na nijedno od njih nisi odgovorio?


Prilozio sam ti 19 tacaka Adventisticki hriscani veruju, gde ti je dokaz da se nijedno od njih ne zasniva na Bibliji?
Ako nisi procitao te biblijek navode, da li si makar prebrojio koliko ih je navedeno?
Pgeledaj i shvati da nema nijednoga Veruju bez biblijske osnove.

Da si rekao da nismo u skladu sa ljudskim ptredanjima, bio bi u pravu, ali nisi u pravo da nemamo dokaza u Bibiliji.

Pa posto vidis da je tako i to svi sada vide, da li si rekao istinu da se nijedno od nasih verovanja ne nzasniva na Bibliji?
Umesto toga, lepo si nas obavestio da ti odbacije CEO STARI ZAVET, ato znavci da ne verujes u Bibliju niti u prorocko nadahnuce o kome ona govori.

Ti si velikom brzinom, i izvanrendinim naporima pojurio da dokazes da su Advetisti jeretici, pa umesto toga upravo si dokazao da si ti taj, jer odbacijes Bibliju. Kako imas morale hrabrosti da od nas zahtevas biblijske dokaza kad ne verujes u Bibliju?
Bratko, zao mi je, ali vidis da si izbubio bitku! Drugo, ti nista ni ne preostaje, nego, kad nemsa dokaza i argumenata, onda prelazis na uvrede i ponizavanje sagovornika. Profesore ne valja da tako radis.

Sve najbolje
.....Inače više puta sam rekao Stari Zavet je OBAVEZA svakog Hrišćanina da ga pročita, proanalizira i upozna. Tako će bolje shvatiti i suštinu spasenja i našeg Gospoda, ali što se tiče držanja običaja ili bilo čega iz SZ to je teška obmana. Sve što nam je potrebno za NAŠE SPASENJE ostavljeno nam je u Novom Zavetu.

Učeniče, jako si neozbiljan, sedi jedan !
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
..... Не ширите ви јеванђеље, већ доктрине једне манипуланткиње масонске и лажног пророка. То је мисија, да њена учења раширите што је више могуће.

Богу хвала, па сте овде у толикој мери раскринкани да ме не чуди да се ово са форума не преводи на друге језике. Бог је велики и истина споро долази, али бар сигурно долази. Како Христ рече:

7. Тешко свету од саблазни! Јер је потребно да дођу саблазни; али тешко оном човеку кроз кога долази саблазан. (Матеј 18)
Ima brate o njima dosta i na stranim forumima i sajtovima. Pitaj bolje poznavaoce Adventizma da li su im Crkve bile punije pre 15-20 godina ili sada. Pitaj i za finansije. Velikih problema imaju sada jer im članstvo ne dolazi u Crkve pa nema para...... Znaju i u Svetu dosta o njima.
A ova tema sa sf-a, sigurno će biti jedna od čitanijih kada su Adventisti ukucani u Gugl srč traci.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
1. Pa kada su priloženi kako to da niko se ne složi sa vama, nego ostadoste vas dva Adventista usamljeni. A mnogima se otvoriše oči kada su u pitanju Adventisti - Gera, Adrian, Izabeleta, Faky, Vanhelsing...............
Čudni neki dokazi. Da li su to dokazi za tebe i Miku ili za sve nas ovde na forumu;


Neznam o kakvoj usamljenosti govoris, pa sve crkve uvidjaju da su Adventisti mnogo napredovali proslih godina u brojnosti, zasto ne pomenes one koji prihvataju Adventisticka ucenja, a ne da govoris jednostrano o meni i Miki i kazes EH VIDIS VI STE OSTALI USAMLJENI I SVIMA SU SE OTVORILE OCI.
I te kako ima onih koji prihvataju biblijska ucenja koja objavljuju Adventisti, izadji iz okvira foruma a ne da sudis po tome sto ovde svako drzi do svog stava.
Uostalom u cemu si ti uverio prisutne na forumu da si ti u pravu, da imas svoju crkvu pitanje je da li bi na primer IZABELETA koja je Katolkinja presla u tvoju crkvu ili bi ostala pri svom stavu, u cemu si ti napredovao i sta si znacajno postigao.

Pre vise godina napravljena je cela jedna crkva ljudi koji su slusali predavanja na biblijske teme koja su se odrzavala na Novom Beogradu, Jedna cela Baptisticka crkva je prihvatila biblijsku istinu kakvu objavljuju Adventisti i samo su promenili tablu na crkvi na kojoj pise :
"Hriscanska Baptisticka crkva" u "Hriscanska Adventisticka crkva"
Sta si ti licno uradio na tom polju, da li objavljujes istinu sirim masama i gde su tvoje pristalice..?
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
То што је Изабелета у католичкој цркви не значи аутоматски да није у Спасењу. Знам да вас другачије уче, али све је на појединцу. Дубоко верујем да сваки хришћанин (или не) или грешник најгори у неким тренуцима јасно може да поступи као онај разбојник на крсту. А они који за себе говоре да су исправни могу веома лако да издају Сведочанство и Христа.

Можемо Га се одрећи као Петар, а да нам буде опроштено, а можемо и као Јуда. Мада Јуда није тражио опрост, већ пресуди себи и још зла учини.

Ствар је у томе да многи не долазе одмах до суштине ваших учења, то је био и мој проблем. Заиста сам веровао да доносите јасну поруку и опомену од Христа, а онда сам увидео саму суштину ваших јереси које прикривате и веома смишљено касније усађујете људима. Богу хвала те нисам никако могао да се помирим са тим да је Исус Михаило јер имам спознање ко је Реч Божија и како је постала тело, а то ме је и заштитило од многих јереси током живота. Дакле, суштине се никада нисам одрицао и зато могу на томе да видим ко верно сведочи, а ко изопачено. Тек после сам дошао до података какве је све бисере просипала ваша пророчица, толико неозбиљне и нејеванђеоске, да није уопште чудо што тако добро морате да кријете, заташкавате, преправљате или бришете.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Neznam o kakvoj usamljenosti govoris, pa sve crkve uvidjaju da su Adventisti mnogo napredovali proslih godina u brojnosti, zasto ne pomenes one koji prihvataju Adventisticka ucenja, a ne da govoris jednostrano o meni i Miki i kazes EH VIDIS VI STE OSTALI USAMLJENI I SVIMA SU SE OTVORILE OCI.
I te kako ima onih koji prihvataju biblijska ucenja koja objavljuju Adventisti, izadji iz okvira foruma a ne da sudis po tome sto ovde svako drzi do svog stava.
Uostalom u cemu si ti uverio prisutne na forumu da si ti u pravu, da imas svoju crkvu pitanje je da li bi na primer IZABELETA koja je Katolkinja presla u tvoju crkvu ili bi ostala pri svom stavu, u cemu si ti napredovao i sta si znacajno postigao.

Pre vise godina napravljena je cela jedna crkva ljudi koji su slusali predavanja na biblijske teme koja su se odrzavala na Novom Beogradu, Jedna cela Baptisticka crkva je prihvatila biblijsku istinu kakvu objavljuju Adventisti i samo su promenili tablu na crkvi na kojoj pise :
"Hriscanska Baptisticka crkva" u "Hriscanska Adventisticka crkva"
Sta si ti licno uradio na tom polju, da li objavljujes istinu sirim masama i gde su tvoje pristalice..?
Ja nikada nisam govorio za moju Crkvu da ima Božiju proročicu; Da je Bog podigao u poslednjim danima da obavesti celu Planetu o trostrukoj Anđeoskoj vesti da ne bi poginuli; Da je moja Crkva jedina PRAVA I ISTINITA na Planeti; Da u 144.000 ulaze samo sledbenici moje Crkve; Da trebaju se krstiti u mojoj Crkvi ne bi li se spasili .....

Nikada i nikog ja nisam pozivao u moju Crkvu!
Dok vi sve ovo radite i imate trista fazona da uvučete ljude u vašu Crkvu zbog DESETKA.

Prema tome ne hvataj se za Izabeletu, jer joj ja NIKADA NISAM PRIČAO BAJKE O SVOJOJ CRKVI - Dok vama đavo neda mira pa ĆETE VELIČATI VAŠU CRKVU DO SMRTI ili do Hristovog drugog dolaska!

Kao prvo: Ja sam lično otvorio oči Geri, Adrianu, ......... i mnogim drugim pravim Hrišćanima ko su Adventisti. Mislim da ih ima ukupno barem 10. A i oni sam gotovo siguran da će u svojim sredinama nastaviti to delo.

Druga
stvar - mojoj Crkvi NE OTVARAM OČI JA I NE UPOZNAJEM IH SA ISTINOM JA, VEĆ MOJ PRVOSVEŠTENIK ! Ja ih samo upućujem na Njega i Bibliju.

A on to radi 7 milona puta bolje i istinitije od vaših pastora i učitelja. Jer vaši mnogo vole pare, pa će da ističu desetak, priloge, milostinju, ostavštinu,...... a zaboraviće da vam kažu LJUBAV.

Kao treće - Ovo je tema ''Adventisti'' a ne ''Šarrdijeva Crkva'' ! Rekao sam vam ko zna koliko puta OTVORITE TEMU O MENI, nemojte da spamujete temu ADVENTISTI !

I kao četvrto to vaše objavljivanje širim građanskim masama kroz misionstvo i ostale adventističke trikove - KO ZNA GDE VODI TE LJUDE! To bi se trebao zapitati a ne hvaliti sa misionstvom Adventističke Crkve.

PS
Imaš li ideju kako možemo proveriti ovu tvoju informaciju o Baptističkoj Crkvi sa Novog Beograda. Ja ne poznajem Baptiste, ali nemoguće je da imaju ovoliko jeresi kao vi. Jer da imaju, onda bi je svako mogao prepoznati ''iz aviona'' da je lažna Crkva.
Znaš kako, posle ovoliko laži kako verovati jednom Adventisti?
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top