Adventisti

Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Ladokeja evo brate malo da procitas!

Mnoštvo koje se ne može izbrojiti izlazi iz Velike Nevolje (Otkrivenje 7:14). Bog neće
poslati zla a da prethodno ne pošalje i upozorenje o natprirodnoj m oći tih zala preko
nebeskih znaka i znaka Sina Čovečijeg. Svako ko bude hteo, moći će da posluša to
upozorenje. U današnje vreme izgleda kao da se sve ovo propoveda gluvima. Ali, kada
Bog bude poslao te moćne, natprirodne znake, ljudi će poslušati i okrenuti se Hristu.

Zatim u osmom poglavlju sledi otvaranje sedmog pečata! Postavlja se pitanj e: šta je to
sedmi pečat? Ne zaboravite da sedam pečata obavija celu Knjigu. Dakle, ovaj poslednji
pečat pokriva ostatak proročanstva u Knjizi Otkrivenja. Jovan beleži šta vidi ispod
svakog pečata. A ono što vidi kada je otvoren i ovaj poslednji pečat u Otkrivenju 8:1-2 je
sedam truba koje su date sedmorici anđela. Tu se i krije treći ključ za razumevanje
Knjige Otkrivenja! Sedam truba ne predstavljaju događaje koji teku paralelno sa sedam
pečata, kao što mnogi propovedaju. Isto tako, trube ne nastupaju po zatvaranju sedmog
pečata, većpredstavljaju sam pečat. Trube sačinjavaju sedmi pečat.

Sedmi pečat se sastoji o d sedam faza - zala koja su nazvana "trubama" (9:20). Truba kao
instrument ima odliku da njen zvuk odjekuje. Zla prve četiri trube opisana su kao vetrovi
koji duvaju na zemlju, drveće, reke i more (Otkrivenje 8:1-12). Ovde ne pokušavam da
rastumačim prirodu tih zala - to jest da li taj izraz shvatiti doslovno ili simbolično. Ali, ne
zaboravite da ako pokušavate da protumačite te događaje kao simbole, onda morate da
nađete biblijsko tumačenje za svaki od njih. Truba je takođe simbol rata. Peta i šesta
truba opisuju rat - dve faze u budućem trećem svetskom ratu.

POSLEDNJA TRI ZLA

Prvo od poslednja tri zla (Otkrivenje 8:13), a to je peta truba, opisuje se u 9. poglavlju,
stihovi 1-11. Sila koja ovoga puta izaziva uništavanje ljudi dolazi iz "bezdana". Znamo
da je to simbol. "Bezdan" u Svetom Pismu tumači se samo u Otkrivenju 17:8-14, gde
vidimo obnovljeno drevno Rimsko Carstvo - silu koja izranja "iz bezdana" da izazove
rat (Otkrivenje 9:7). Musolini je obnovio očajno slabašnu i beznačajnu ŠESTU "glavu"
zveri - Rimskog Carstva! Sedmo i poslednje oživljavanje te imperije tek dolazi! Hitler je
započeo taj proces, ali nije uspeo da ga sprovede do kraja.

Drugo od poslednja tri zla, čiji je simbol konj i konjanik, opisuje se u Otkrivenju 9:13-21
(uporedite sa Knjigom proroka Jezekilja 38:4,15 i Joila 2:4). Da li ovi biblijski stihovi
možda govore o bloku istočnoevropskih i azijskih zemalja koji će uništiti buduću
rimokatoličku, neonacističku, fašističku Evropu, koja se u Otkrivenju 17 i 18 zove "zver"
i "Vavilon"? Knjige proroka Isaije 47, 48:13- 14 i Jeremije 50 i 51 opisuju taj isti događaj.

Zapazite sada da dva svedoka iz Otkrivenja 11 završavaju svoju misiju na kraju drugog
zla (stihovi 12-14). Njih ubija preporo đeno Rimsko Carstvo - "zver" u prvom zlu, koja se
u budućnosti pojavljuje iz bezdan a. Time neke od najomiljenijih ljudskih teorija padaju
u vodu.


Sada dolazi treće zlo (sedma truba)! Šta ono predstavlja? To je poslednji, sedmi deo
sedmog pečata, a ne zaboravite da sedmi pečat pokriva celo proročanstvo! Obratite

PEČATI

1. lažni proroci

2. rat

3. glad

4. bolesti

5. Velika Nevolja

6. nebeski znaci


7. trube:

1-4. nanose štetu zemlji, moru, vegetaciji i rekama

5. Prvo zlo

6. Drugo zlo

7. Treće zlo ili sedam poslednjih zala

BITKA KOD ARMAGEDONA

DRUGI HRISTOV DOLAZAK


ŠEMA POGLAVLJA U KNJIZI OTKRIVENJA
GLAVA RAZVOJ DOGAĐAJA
1 UVOD
2-3 PORUKA ZA 7 CRKAVA
4-5 PRELUDIJUM
6 PRVIH 6 PEČATA
7 DVE GRUPE
8-10 TRUBE
11 DVA SVEDOKA
12 ISTINITA CRKVA

13 DVE ZVERI
14 TRI PORUKE
15-16 7 POSLEDNJIH ZALA
17-18 LAŽNA CRKVA
19 DRUGI DOLAZAK
20 MILENIJUM
21-22 NOVO NEBO I NOVA ZEMLJA

copy/paste Herbert W. Armstrong Searchable Library

Ovo ti je redosled biblijskih dogadjaja!

Pozdrav od Gere.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Da, opet se vraćamo na isto, i sve ste isponova pomešali i smutili, i nezahvalno je vraćati se i pisati ono o čemu je već pisano.
I opet iznova hajka na Adventiste, ipak bi bilo najbolje da se ova tema zakljuca, ili bi bilo najbolje da se ukine cela ova tema Religije na forumu, to je dobronamerni savet uredništvu..
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Da, opet se vraćamo na isto, i sve ste isponova pomešali i smutili, i nezahvalno je vraćati se i pisati ono o čemu je već pisano.
I opet iznova hajka na Adventiste, ipak bi bilo najbolje da se ova tema zakljuca, ili bi bilo najbolje da se ukine cela ova tema Religije na forumu, to je dobronamerni savet uredništvu..
Jes pa da ostane svet bez dragocene i spasonosne informacije : Istina o Adventistima Sedmoga Dana.
Taman sad kada smo vas načeli i počeli da vas OTKRIVAMO - Ti : ''Najbolje bi bilo da urednik ukine ovu temu!?''.
Pa ovo je jedna OD NAJDRAGOCENIJIH TEMA NA SVIM FORUMIMA ŠTO POSTOJE U SVETU! I trebao bi urednik da je gaji kao malu bebu !

Nego ne spamuj temu, već odgovaraj. Evo Gera me podseti na još jednu vašu JERES.
Pogrešno tumačenje 2 SVEDOKA iz 11-te glave Otkrivenja !
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Jes pa da ostane svet bez dragocene i spasonosne informacije : Istina o Adventistima Sedmoga Dana.
Taman sad kada smo vas načeli i počeli da vas OTKRIVAMO - Ti : ''Najbolje bi bilo da urednik ukine ovu temu!?''.
Pa ovo je jedna OD NAJDRAGOCENIJIH TEMA NA SVIM FORUMIMA ŠTO POSTOJE U SVETU! I trebao bi urednik da je gaji kao malu bebu !

Nego ne spamuj temu, već odgovaraj. Evo Gera me podseti na još jednu vašu JERES.
Pogrešno tumačenje 2 SVEDOKA iz 11-te glave Otkrivenja !


Prijatelju, ti nemaš spremnosti niti želje da prihvatiš čiste biblijske istine koje su ti iznesene, i prema tome tvoja ambicija nije da saznaš šta je istina, već da opanjkavaš, diskredituješ, omalovažavaš, i tome slično.

Prema tome, što je rečeno rečeno je..
U buduće će da se postupa samo po potrebi sa moje strane.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Prijatelju, ti nemaš spremnosti niti želje da prihvatiš čiste biblijske istine koje su ti iznesene, i prema tome tvoja ambicija nije da saznaš šta je istina, već da opanjkavaš, diskredituješ, omalovažavaš, i tome slično.

Prema tome, što je rečeno rečeno je..
U buduće će da se postupa samo po potrebi sa moje strane.
Greška!
Te BIBLIJSKE ISTINE (Adventističke) poput tumačenja 2 svedoka iz Otkr. 11; Ili 2 jarca iz 3.Mojs.16; Ili o parenju ljudi i životinja što su radili predpotopni ljudi; Ili držanju SUBOTE i ČISTE HRANE; Doktrini o Arhanđelu Mihailu, da nije posebna ličnost već Isus u nekim trenucima; Ne konzumiranju crne kafe, alkohola i čaja koji sadrži tein,..... i sve ostale gluposti i laži koje ima tvoja Crkva, NIKO NIJE SPREMAN DA PRIHVATI!

Prema tome pogrešno si se obratio MENI.
Trebao si da kažeš da svi KOJI NEĆE DA SE POKRSTE U ADVENTNOJ CRKVI, biće na strani neistine, jer neće da prihvate Adventističko ISTINITO UČENJE !
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Da, opet se vraćamo na isto, i sve ste isponova pomešali i smutili, i nezahvalno je vraćati se i pisati ono o čemu je već pisano.
I opet iznova hajka na Adventiste, ipak bi bilo najbolje da se ova tema zakljuca, ili bi bilo najbolje da se ukine cela ova tema Religije na forumu, to je dobronamerni savet uredništvu..

Pa da isti si ko besmrtna na krstarici umesto da lepo das svoj komentar ti govoris s to mi izvrcemo!trazis da se tema zakljuca zasto?istina boli znam ja to.

zar nisi ti napisao ovu glupost:Gero, izvadio si iz konteksta, dva svedoka se odnosi na proslo vreme, odnosno na vreme Francuske revolucije i Robjesperovu vladavinu terora kada je vera bila zabranjena za tri ipo dana - prorockih godina.
Prouci to malo bolje koristeci istorijski kontekst, jer si u zabludi.

Otkud ti to da smo mi u zabludi?a ako jesmo dokazi brate ladokeja.

Ja sam ti postavio tablicu redosleda dogadjaja a ti postavi spam.

Pozdrav od gere.

 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
[SUP]Da sada vidim da su tu taktiku primenili i na forumu Krstarica. Znači svi su oni na isti kalup. Smeta im istina jer ih razgoličuje. Evo ja tvrdim da ko je god u istini - Njemu neće smetati bilo kakva diskusija i bilo koliko trajala. Dok oni koji nisu u istini, oni su ko na iglama kada se o njima priča.
No vratimo se temi. Jedno od pogrešnih tumačenja Adventista:

Otkrovenje 11-ta glava:
[/SUP]
[SUP]1[/SUP]
И даде ми се трска као палица говорећи: Устани и измери цркву Божију и олтар, и оне што се клањају у њој;
Jovanu se daje TRSKA (merna jedinica starih naroda) da izmeri Crkvu Božiju !
A koja je Crkva Božija ? Kada znamo da je ap. Pavle rekao da će posle njega ući (Dela 20,29) vuci u jagnjećoj koži. Tako da Božija Crkva može da se odnosi samo na Jerusalimski Hram ili na neku Crkvu u budućnosti koju će podići Bog u poslednjim danima... Ili ako se Solomonov hram obnovi po III put.

[SUP]2[/SUP] А порту што је изван цркве, избаци напоље, нити је мери, јер је дана незнабошцима; и град свети газиће четрдесет и два месеца.
Ovde nam je sada malo jasnije koja je to Crkva u pitanju - Stvarna crkva Božija. Odnosno Grad sveti Jerusalim će gaziti pagani 42 meseca (doslovna). Znači ili je u pitanju obnovljeni III solomonov hram ili Nebeski Jerusalim koji će sići sa Neba. A porta koja se izbacuje napolje je vrlo moguće da su u pitanju vaskrsli iz drugog vaskrsenja i koji napadaju Nebeski Jerusalim (Otkr. 20:8-10 )

[SUP]3[/SUP] И даћу двојици својих сведока, и прорицаће хиљаду и двеста и шездесет дана обучени у вреће.
Ovo je ključan stih:
O čemu se radi? Ko može sa sigurnošću reći o čemu je reč ?
Izvolite !
Možda JS ? Ili Adventisti ? Ali kako njima poverovati kada imaju na stotine lažnog tumačenja iz Biblije.
Na kraju krajeva obe njihove tvrdnje ne ispinjavaju 2 stvari:
Ta DVA SVEDOKA nisu bila obučena u kostret i nisu PRORICALI 1260 dana!

[SUP]4[/SUP] Ови су две маслине и два жишка што стоје пред Господарем земаљским.
A ovo tek ! Ko će ovo PRAVILNO i ISTINITO PROTUMAČITI ?
Dve masline i 2 žiška što stoje pred Gospodom na gori preobraženja se ovde opisuju jer su oni gore kod Gospoda. I Gospod će ih poslati na zemlju da propovedaju 3,5 godine. Koliko je i trajala Hristova služba na Zemlji. Odnosno ta dva proroka su Ilija i Mojsije.

[SUP]5[/SUP] И ако им ко неправду учини,огањ излази из уста њихових, и појешће непријатеље њихове; и ко буде хтео да им учини нажао онај ваља да буде убијен. [SUP]6[/SUP] И ови ће имати власт да затворе небо, да не падне дажд на земљу у дане њиховог прорицања; и имаће власт над водама да их претварају у крв, и да ударе земљу сваком муком, кадгод буду хтели. [SUP]7[/SUP] И кад сврше сведочанство своје, онда ће звер што излази из бездана учинити с њима рат, и победиће их и убиће их.
I zver sa svojom armadom seda u crkvu Božiju proglašavajući sebe za Boga i pomišljeće za te 3,5 godina ili 42 meseca da promeni vremena i zakone Jevrejima i daće mu se u ruke isti periodo i u isto vreme kad se i 2 PROROKA podignu.
Znači sotona će još više utvrditi svoju zemaljsku vlast, a onda i preko nje ubiti ta dva proroka.

Ilijin resor je zatvaranje nebeske vode da nebude dažda i neće ga biti.
Mojsijev resor je nad zemaljskim vodama da ih pretvara u krv i da ostalim zlima udari zemlju svakojakom mukom.

[SUP]8[/SUP] И телеса њихова оставиће на улици града великог, који се духовно зове Содом и Мисир, где и Господ наш разапет би. [SUP]9[/SUP] И гледаће неки од народа и племена и језика и колена телеса њихова три дана и по, и неће дати да се њихова телеса метну у гробове.

Grad koji se duhovno zove Misir i Sodom je Jerusalim jer će zver -bezakonik načiniti taj grad duhovnim ropstvom grehu i bezakonju kršeći prve 4 zapovesti.
Njihov Gospod je razapet zaista u tom gradu.

Narod je slavio zbog ta 2 proroka jer mučiše 3,5 godina narod sušom i zlima.
Vašno je pratiti da se 11 glava zbiva na kraju 6-te trube i odmah ide sedma zadnja gde je vaskrsenje mnoštva ,,u poslednjoj trubi,,

To je događaj u budućnosti kao i vreme 6-te trube.
Pominje se da će ih (2 proroka) ubiti zver-bezakonik-čovek bezakonja koji izlazi iz BEZDANA i Hrist izađe iz BEZDANA-iz mrtvih.
Taj čovek bezakonja koji viče da je Bog je osmi i u bezdan ide i ustaje iz bezdana da udivi narod i zmija mu daje silu veliku (druga Solunjanima)i on i njegov kompanjon lažni prorok biće ŽIVI uhvaćeni i bačeni kad Gospod dođe.

Takođe i vidimo da tela ta dva proroka koja su ubijena, neće biti pokopana! Tri i po dana !
Prema tome sve su to događaji koji se još nisu desili na planeti. Prema tome oba tumaćenja i JS i Adventista je pogrešno.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Pa da isti si ko besmrtna na krstarici umesto da lepo das svoj komentar ti govoris s to mi izvrcemo!trazis da se tema zakljuca zasto?istina boli znam ja to.

zar nisi ti napisao ovu glupost:Gero, izvadio si iz konteksta, dva svedoka se odnosi na proslo vreme, odnosno na vreme Francuske revolucije i Robjesperovu vladavinu terora kada je vera bila zabranjena za tri ipo dana - prorockih godina.
Prouci to malo bolje koristeci istorijski kontekst, jer si u zabludi.

Otkud ti to da smo mi u zabludi?a ako jesmo dokazi brate ladokeja.

Ja sam ti postavio tablicu redosleda dogadjaja a ti postavi spam.

Pozdrav od gere.



Gero, zasto se pravis nevest, zasto ne kazes istinu da sam prilozio vise puta biblijske argumente i o suboti, i o Argangelu mihajlu, i o zakonu, i zdravoj ishrani, itd.

Hajde evo lepo mi odgovori, da li je to istina.
Samo dve reci DA ili NE, ne treba mi vise nista..?
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Gero, zasto se pravis nevest, zasto ne kazes istinu da sam prilozio vise puta biblijske argumente i o suboti, i o Argangelu mihajlu, i o zakonu, i zdravoj ishrani, itd.

Hajde evo lepo mi odgovori, da li je to istina.
Samo dve reci DA ili NE, ne treba mi vise nista..?

Ladokeja ti jesi stavio mnogo sta!ali mene licno nisi ubedio da je Isus Mihail!a vidim da nisi ni ostale forumase.

Mihail nije Bog i nemoze biti,a Isus je Bog to je jasno on je centralna licnost biblije i nigde ama bas nigde u bibliji ne pise da je Isus Mihail.

Nisi dao nijedan stih iz jevandjelja da hriscanin treba da plati desetak,osim za jevreje taj zakon ne vazi za nas jer mi smo pod blagodati koju ti kako vidim nerazumes.

Sto se tice hrane,zbog zdravlja mogu da se slozim sa tobom da treba umanjiti masnoce,mesa itd,ali da ga uopste ne jedemo to ne pise u jevandjelju,dok je i sama Helena jela kokosje meso a kokoska je ko i svinja sve jede.

Ne zaboravi da je Bog sam dao jevreima u pustinji mesa!!!!Avraam je jeo jagnjetinu,teletinu,Mojsije,David,Solomon,apostoli,i sam Hrist.

Da vas niko ne osudjuje za jelo i pice,mladine i subote!!!!

Pozdrav od Gere.

P.S

Koliko smo ti mi postavili stihova,copy ispisali smo svi zajedno preko 50,60 stranica i nista na istom smo jer ti imas dogmu a mi ne! mi vidimo sta pise i netrebamo ucitelje,lazne proroke itd.

Za jarce,dva svedoka,Mhaila, o cistoj hrani,o desetku,o suboti ama bas nista nisi konkretno dao iz (Jevandjelja)sto bi moglo da nas preubedi da si ti u pravu.Citiras uglavno SZ-et kao i JS-ci a nama je dat NZ-et i blagodat i samo dve zapovedi iz dekaloga ko ih drzi spasce se.

 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107


DESETAK PO BOZJOJ ZAPOVESTI:

"Ko vojuje kad o svom trošku? Ili ko sadi vinograd i od rodova njegovih da ne jede? Ili ko pase stado i od mleka stada da ne jede?
Eda li ovo govorim po čoveku? Ne govori li ovo i zakon?

Jer je u Mojsijevom zakonu napisano: Da ne zavežeš usta volu koji vrše. Eda li se Bog brine za volove?

Ili jamačno govori za nas? Jer se za nas napisa: Koji ore treba u nadanju da ore; i koji vrše u nadanju da će dobiti od onog što vrše.
Kada mi vama duhovna sejasmo, je li to šta veliko ako mi vama telesna požnjemo?
Kad se drugi mešaju u vašu vlast, a kamoli ne bi mi? Ali ne učinismo po vlasti ovoj nego sve trpimo da ne učinimo kakvu smetnju jevanđelju Hristovom.
Ne znate li da oni koji čine svetu službu od svetinje se hrane? I koji oltaru služe s oltarom dele?
Tako i Gospod zapovedi da oni koji jevanđelje propovedaju od jevanđelja žive.
( 1 Korincanima 9. 7 - 14 ).


NE OSTAVLJATI ZAPOVEST O DESETKU

"Тешко вама књижевници и фарисеји, лицемјери, што дајете десетак од метвице и од копра и од кима, а остависте што је најпретежније у закону: правду и милост и вјеру; а ово је требало чинити и оно не остављати" ( Matej 23. 23 )



 
Poslednja izmena:
Natrag
Top