Adventisti

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Gerakules.

Ja u tvom tekstu na engleskom ne vidim nikakav dokaz u vezi tvoje tvrdnje da Adventisti imaju neku povezanost sa Masonima, vec on sadrzi samo pretpostavke, kao sto je lepo rekao brat Mika, isto kada bi mi ispod tvoje slike napisao Mason, i potom objavio kako je Gerakules clan masonske loze.
taj polozaj ruku nista ne dokazuje, i danas mnogi koji nemaju veze sa masonima stavljaju prste unutar sakoa ili kaputa, kao sto mnogi drze unutar djepova, ili iza ledja.

To su samo veste insinuacije protivnika Adventizma, i tu nema D od dokaza o kojima ti govoris..

Navedi nam koje ucenje Adventizma koje ima masonsko poreklo, pa ce mo izmeriti biblijom..

Za Sardya.

Sardy, kako ti tumacis dva jarca, sta oni predstavljaju?

 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
.... Za Sardya.

Sardy, kako ti tumacis dva jarca, sta oni predstavljaju?

Odavno znam da poput JS i vi ne čitate postove onih koji su protiv vaše nauke i iznose istinu o Adventizmu, ali jedino šta ti mogu u ovom trenutku odgovoriti na tvoje pitanje je da IMAŠ MOJ DETALJAN ODGOVOR NA TVOJE POSTAVLJENO PITANJE. Šta po meni predstavljaju 2 jarca iz 3.Mojsijeve 16.

Kakvi gresi, ko je rodjen gresan, sta vam je ljudi? Da li je moguce da kad vidite bebu pomislite da je gresna?
Prethdne price o jarcevima su slicne ovoj, zato sam je naveo. Ako mislis da je sve sto pise u bibliji tacno, onda imam i ja pitanja za tebe.
Na koji dan je Isus umro?
Kad je bio na krstu izmedju dvojice razbojnika, sta su mu rekli?
Kad je isao kroz grad da ga razapnu da li je rekao nesto?
Sta je rekao trenutak pre nego sto je umro?
Jel mu je grob bio blokiran velikim kamenim tockom ili nije?
Ko je bio u grobnici kad su usle zene?
Ko su bile te zene?

Hvala
Pošto su ostala pitanja veoma eksplicitno objašnjena u Bibliji, ja ću odgovoriti samo na jedno, mada ustvari i na njega je isto dat eksplicitan odgovor u Pismu.
Na koji dan je Isus umro?
PETAK.
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
Jel petak dan posle ili pre praznika pasover?(znam samo na engleskom kako se izgovara taj praznik)
Sto se eksplicitnih objasnjenja u bibliji tice, budi iskren barem prema samom sebi i reci zasto ne mozes da mi das odgovor.
Usput, pozivam i ostale vernike da odgovore na pitanja u mom prethodnom post.
 
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
kakve veze ima ko je bio u grobnici i ko su te zene, dali bi poverovao da ti ja dodjem i kazem da video isto i dovedem jos par ljudi koji ce da potvrde to, dokazi svedoka nisu dokazi, mnogi ljudi veruju da su videli vaznzemaljce, jel treba i njima da verujem?
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
kakve veze ima ko je bio u grobnici i ko su te zene, dali bi poverovao da ti ja dodjem i kazem da video isto i dovedem jos par ljudi koji ce da potvrde to, dokazi svedoka nisu dokazi, mnogi ljudi veruju da su videli vaznzemaljce, jel treba i njima da verujem?

U ovom slucaju nije bitno da li ja , ti ili bilo ko veruje ili ne veruje u razne price. Situacije u vezi kojih sam postavio pitanja nisu vezana za natprirodne pojave i hipoteticki su mogle da se dese. Medjutim problem je sledeci, neki ljudi tvrde da je istina samo jedna i kunu se u nju itd. a sto se dokaza tice, iskazi svedoka bi mozda i bili ok, DA IMAS SVEDOKE, ali ih nemas. Imas cetiri price pisane decenijama posle navodnog dogadjaja, i sve se sudaraju jedna sa drugom. I da im izbacis sve natprirodne dogadjaje, i dalje bi imao price koje su u konfliktu jedna sa drugom. Zato druze hocu da mi odgovore, da ne svedoce lazno.
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Odavno znam da poput JS i vi ne čitate postove onih koji su protiv vaše nauke i iznose istinu o Adventizmu, ali jedino šta ti mogu u ovom trenutku odgovoriti na tvoje pitanje je da IMAŠ MOJ DETALJAN ODGOVOR NA TVOJE POSTAVLJENO PITANJE. Šta po meni predstavljaju 2 jarca iz 3.Mojsijeve 16.


Sarrdy,
nas ne zanima sta PO TEBI predstavlja drugi jarac, nego sta on po Bibliji predstavlja?
A poznato je kad nemas odgovora onda zamajavas ljuded izrazom: "To je onjasnjeno u ...... Limburgiji.
-----------------

Pošto su ostala pitanja veoma eksplicitno objašnjena u Bibliji, ja ću odgovoriti samo na jedno, mada ustvari i na njega je isto dat eksplicitan odgovor u Pismu.

A to znaci da nemas pojma o cemu je rec. Lako je makar sta lamatati, a kad treba da das odgpovor onda bezis kao djavo od krsta.
------------------
Na koji dan je Isus umro?

Odgovor. Isus nije UMRO NA DANU, nego na KRSTU.
---------------------------

PETAK
Kakve veze ima petak sa zivim jarcem?
Objasni to ako ista o tome znas.
Slab si ti poznavalac Biblije. Ti samo znas copy pejst, a kad toga nema onda si mutav.

Garry, obrati paznju na ovo:

“Bozja ljubav obznanila se ljudima poreko Isusa Hrista; ali milost nije uikinula pravdu. Zakon otkribva osobine Bozjeg karaktera i nijedna josta ili titla iz njega ne moze da se promeni, da bi se prilagodila coveku u njegovom palom stanju. Bog nije promenio svoj Zakon, VEC JE RADI COVEKOVOGT OTKUPLJENJA SEBE ZRTVOVAO U HRISTU. ‘BOG BESE U HRISTU, I SVET POMIRI SA SOBOM’. (2. Koricanima 5.19.” Ceznja vekova, str. 656.
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
Na koji dan je Isus umro?

Odgovor. Isus nije UMRO NA DANU, nego na KRSTU.
---------------------------
Istina, istina.
Moze li jos neki odgovor?


 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Odavno znam da poput JS i vi ne čitate postove onih koji su protiv vaše nauke i iznose istinu o Adventizmu, ali jedino šta ti mogu u ovom trenutku odgovoriti na tvoje pitanje je da IMAŠ MOJ DETALJAN ODGOVOR NA TVOJE POSTAVLJENO PITANJE. Šta po meni predstavljaju 2 jarca iz 3.Mojsijeve 16.


Sarrdy,
nas ne zanima sta PO TEBI predstavlja drugi jarac, nego sta on po Bibliji predstavlja?
A poznato je kad nemas odgovora onda zamajavas ljuded izrazom: "To je onjasnjeno u ...... Limburgiji.
-----------------

Pošto su ostala pitanja veoma eksplicitno objašnjena u Bibliji, ja ću odgovoriti samo na jedno, mada ustvari i na njega je isto dat eksplicitan odgovor u Pismu.

A to znaci da nemas pojma o cemu je rec. Lako je makar sta lamatati, a kad treba da das odgpovor onda bezis kao djavo od krsta.
------------------
Na koji dan je Isus umro?

Odgovor. Isus nije UMRO NA DANU, nego na KRSTU.
---------------------------

PETAK
Kakve veze ima petak sa zivim jarcem?
Objasni to ako ista o tome znas.
Slab si ti poznavalac Biblije. Ti samo znas copy pejst, a kad toga nema onda si mutav.

Garry, obrati paznju na ovo:

“Bozja ljubav obznanila se ljudima poreko Isusa Hrista; ali milost nije uikinula pravdu. Zakon otkribva osobine Bozjeg karaktera i nijedna josta ili titla iz njega ne moze da se promeni, da bi se prilagodila coveku u njegovom palom stanju. Bog nije promenio svoj Zakon, VEC JE RADI COVEKOVOGT OTKUPLJENJA SEBE ZRTVOVAO U HRISTU. ‘BOG BESE U HRISTU, I SVET POMIRI SA SOBOM’. (2. Koricanima 5.19.” Ceznja vekova, str. 656.
A ja sam ti DETALJNO SA STIHOVIMA ODGOVORIO DA JE TO IZJEDNAČAVANJE HRISTA I SOTONE. Jer identičnu žrtvu (jarca od godinu dana bez mane) vi u jednom slučaju predstavljate kao sotonu a u drugom kao Hrista.
I taj nauk ima samo Adventistička Crkva. I tu nauku Biblija ne podržava. Jer da podržava ti bi je povezao sa stihovima, a ne lukavo i licemerno pitao kakve veze ima PETAK SA ŽIVIM JARCEM !?

A inače da ja lamatam i da nemam poima ti bi jedva to dočekao i na pola strane bi STIHOVIMA IZ BIBLIJE DEMANTOVAO ME, a ne paušalno doneo ovakvu konstataciju !

Ali takvi su Adventisti, jer ih njihova Crkva napravi takvim. Uostalom zato sam te i više puta pozvao da izađeš iz Adventne Crkve, kako bi se pročistio i pokušao spasiti.

I ako baš hoćeš još jedan bratski savet - To ti je da se što brže povučete sa ove teme, jer ako, ovako intenzivno, potraje još par meseci, totalno ćete biti razgolićeni sa vašim JERESIMA.



 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702
Na koji dan je Isus umro?

Odgovor. Isus nije UMRO NA DANU, nego na KRSTU.
---------------------------
Istina, istina.
Moze li jos neki odgovor?



Bratko ne spamuj,ovo je tema adventisti ako te interesuje Isus izadji na temu (Ko je Isus Hrist)

Drugo Isus je sam znao da ce biti nevernika,zato je i sproveden test s Tomom i rece mu Toma (BOG MOJ I GOSPOD MOJ,A NA TO CE ISUS!POVEROVAO SI ZATO STO SI ME VIDEO!BLAGO ONOM KOJI ME NIJE VIDEO A POVEROVAO ON CE NASLEDIDTI CARSTVO BOZJE)Svaka dalja diskusija je beskorisna u ovom stihu sve je kazano pametnom,onom ko veruje u Gospoda.
 
Član
Učlanjen(a)
15.10.2010
Poruka
572
Na koji dan je Isus umro?

Odgovor. Isus nije UMRO NA DANU, nego na KRSTU.
---------------------------
Istina, istina.
Moze li jos neki odgovor?



Dovoljno brate!

(luka 23:44,51)44 A beše oko šestog sahata, i tama bi po svoj zemlji do sahata devetog.54 I dan beše petak, i subota osvitaše.


(marko 15:42)42 I kad bi uveče (jer beše petak, to jest uoči subote),

(Jovan 19:42)42 Onde, dakle, petka radi jevrejskog, jer beše blizu grob, metnuše Isusa.

(Matvej 27:57)62 Sutradan pak po petku sabraše se glavari sveštenički i fariseji kod Pilata,

Dali je potrebno jos?

Pozdrav.
 
Natrag
Top