Adventisti

Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
Brate ima ih na stotine. Samo o Hristu ima više od 30. Tako da bi to zauzelo jako puno prostora.
Veoma mnogo dokaza ima da je Biblija nadahnuta višom silom.

OK, navedi neka paralelno sa istorijskim cinjenicama. Navedi ona koja smatras najbitnijim i za koje mislis da ima najvise dokaza. Recimo tri.
Unapred hvala.
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Brate Adriane!koliko vidim jos niko ne shvata tvoje postove osim Sarrdy,mene gde si im hteo reci da je SDA u stvari masonska organizacija,secam se da si argumentovao to!ali se secam i da nije bas urodilo plodom,jer su brze bolje zatrpali stranicu,evo i ja prilazem moje argumente:

 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Brate Adriane!koliko vidim jos niko ne shvata tvoje postove osim Sarrdy,mene gde si im hteo reci da je SDA u stvari masonska organizacija,secam se da si argumentovao to!ali se secam i da nije bas urodilo plodom,jer su brze bolje zatrpali stranicu,evo i ja prilazem moje argumente:




Posted on August 10, 2012 by leavethecult


The purpose of this post is to present the true beginnings of the Seventh-Day Adventist Church from a historical point of view. We will analyze some interesting details that have been kept away in the dark for more than a century. As part of the evidence we will also present some photos of the SDA pioneers exposing themselves in a way that only members of secret societies would. Please read the entire post and pay close attention to the photos before reaching your own conclusions.
——————————————​


The Millerite Movement

From the very beginning, the history of the Seventh-Day Adventists has been marked not only by bizarre events but also by strange and mysterious people. Let’s begin with William Miller and his strange prophetic work. William Miller (1782-1849), usually seen as a strong military and religious leader, was also “the modern father of religious confusion in America”. Out of this Millerite confusion many religious denominations were born. The most important ones are the Adventist Sabbatical cults which include many different branches of Judeo-Christian denominations. An interesting common denominator among the religious leaders of those days was called “Freemasonry” and Miller was not an exception. His obsession for spiritual enlightenment led him to become a member of a Masonic Lodge called the “Aurora Lodge” and subsequently this lodge got him in contact with a special and questionable group of people called the “Society of Superior Class of Men”. Sylvester Bliss (1814–1863), a Millerite, minister, author, editor and also one of Miller’s right hands, provides some strange details in his book Memoirs of William Miller:
One of the first objects of his interest, after he had become settled, was the village library. His constant use of its volumes brought him into the society of superior class of men. His wife took a deep interest in his improvement and promotion; and made her pleasure and business to relieve him as much as possible from all the family cares which might call him away from his books.” (Memoirs of William Miller, by Silvester Bliss, Published by Joshua V. Himes: 1853, p.18, 19) Emphasis added
It was here that Mr. Miller became a member of the Masonic fraternity, in which his perseverance, if nothing else, was manifested; for he advanced to the highest degree which the lodges then in the country, or in that region, could confer.” (Memoirs of William Miller, by Silvester Bliss, Published by Joshua V. Himes: 1853, pp.21, 22) Emphasis added
David L. Rowe also provides some more details of Miller’s Masonic activities in his book God’s Strange Work, William Miller and the End of the World.
The Masonic Lodge brought him into the meeting, probably Aurora Lodge, organized in Hampton in January 1793, but it was in Poultney that Miller became a member joining the Morning Star Lodge and eventually rising in rank to Grand Master”. (David L. Rowe, God’s Strange Work, William Miller and the End of the World, Rowe: 2008, p. 27), (William Miller, Diary, May 4 1798) Emphasis added
7850677.png
LEFT TO RIGHT: WILLIAM MILLER, JOSHUA V. HIMES AND JOSIAH LITCH (LEADERS OF THE 1844 MOVEMENT)

What is a Freemasonry? Freemasonry can be defined as a dark esoteric cult full of secrets and mysteries based on Jewish mysticism or Gnosticism, obtained from the teachings of the Kabbalah (Cabalah, Cabala, Qabbalah, etc…) Many of these esoteric teachings have been secretly guarded for centuries and reserved for the exclusive use of secret societies. The teachings are usually of obscure nature including angels or demons, souls, magic or sorcery, after death journeys, spirits invocations, reincarnation, etc. Part of their goal is to gain control of everything to facilitate their dark purposes. It is not a coincidence that most of the famous people in modern history belonged to this dark satanic cult. Freemasonry is the vehicle that Mystery Babylon uses to corrupt, deceive, confuse, infect and destroy creating wars and revolutions and they can be found hiding themselves behind almost every page of modern history. Their most important agenda is to corrupt the Gospel of Jesus Christ. Lets allow one of the most renown Freemasons to describe what they do in his own words. MANLY P. HALL

Manly P. Hall (1901-1990), a 33° Freemason reveals in his book “The Lost Keys of Freemasonry”, the name of the Masonic Deity and the source of power controlling these individuals.
When the Mason learns that the key to the warrior on the block is the proper application of the dynamo of living power, he has learned the mystery of his Craft. The seething energies of Lucifer are in his hands and before he may step onward and upward, he must prove his ability to properly apply energy.” (Manly P. Hall, The Lost Keys of Freemasonry, edition 2006 originally published in 1923, pp. 50, 51). Emphasis added
Why would Freemasons want to infiltrate religions? According Albert Pike, Grand Commander and Sovereign Pontiff of Universal Freemasonry, the purpose of infiltrating religions is to corrupt them and fill them with error.
Religion, to obtain currency and influence with the great mass of mankind, must needs to be alloyed [mixed] with such an amount of error as to place it far below the standard attainable by the higher human capacities.” “What is Truth to the philosopher, would not be Truth, nor have the effect of Truth, to the peasant. The religion of the Many must necessarily be more incorrect than that of the refined and reflective few…” The truest religion would, in many points, not be comprehended by the ignorant, nor consolatory to them, nor guiding and supporting for them. The doctrines of the bible are often not clothed in the language of strict truth, but in that which was fittest to convey to a rude and ignorant people the practical essentials of the doctrine. A perfectly pure faith, free from all extraneous admixtures, a system of noble theism and lofty morality, would find too little preparation for it in the common mind and hear, to admit of prompt reception by the masses of mankind; and Truth might no have reached us, if it had no borrowed the wings of Error.” (​


Neznam sta se desilo s postom?ostao je samo pola,ali evo stavim referencu gde mozete da procitate ostalo.




Pozdrav od Gere.
 
Poslednja izmena od urednika:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Gerakules.

Procitao sam tekst koji si prilozio, i nisam video nikakve dokaze o dodirnim tackama Adventista sa masonima, osim tvrdnje koja ko zna da li je istinita, da je Miler bio clan Masona.

Kao prvo, vec sam objasnio da Miler nije bio osnivac Adventizma i da
nikada nije postao clan Adventisticke crkve, vec da je on u to vreme okupio oko sebe Hriscane iz razlicitih crkava koji nisu napustili svoje maticne crkve.

Na jednom mestu Elen Wajt kao odgovor jednoj osobi, napominje da Hriscanin ne treba da bude clan Masona i bilo koje druge organizacije slicnog tipa.

Tu nema nikakvih dokaza, posebno sto u samom ucenju Adventizma nema nicega masonskog, ni u samim pocetcima osnivanja Adventizma.

Pozdrav
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
freemasonry-the-core-of-adventism-customized.png


Grand MASTER Fremasonry Duk GERAKULES2
(Gero, nista me nije kostalo da ispod ove slike napisem tvoje ime, a da li je to istina ili nije? Tako je isto nerko napisao sta je hteo iako to nije istina.)
-----------------------------
Ovo sto je izneto o Masonima je tacno, oni nastoje da se infiltriraju u mnoga drustva. Nedavno je izjavlujeno da su samo 4 Americka presednika u istoriji bili oni koji nisu bili masonoi. Istina je da je to tajno drustvo u kome svi clanovi ni neznaju sta se sve tamo radi. Tako i dans oni koji zele da se plasiraju u politici ili ekonomije prilaze tome drustvu.
Nema nista pozitovnoga, po mojoj oceni, da kazem o Masonima.

To sto pise gore o Mileru i adventistima u clanku koji je Gera postirao u vecini nije tacno.
Pre svega da je Miler bio mason najvisega ranka, ne bi bio farmer, nego, politicar, bankar i tome slicno.
Nego, mene ne zanima sta je Miler nekada bio, mogao je da bude sta mu drago, on je bio lajik propovednik i nista vise
a na tako nisikom polozaju se ne zadrzavanu masoni.

Posto sam vecinu svoga zivota advnetista, i posto sam duze vremejnha u Americi, i posto veoma dobro poznajem organizaciju Adventisticke crkve i sve delove organizacije koje joj pomazu u objavljivanja Hristovog Jevandjelja svetu, mogu da kazem da Crkgva nema nikakve veze sa masonima. Nije je nikad ni imala. Moguce je da su neki ljudi pre nego sto su postali adventisti i pripadali i tom drustvu, kao sto je svako nekome ili nhecemu pripadao, kao sto su i nekadasnji komunisti u bivsoj Jugoslaviji, poverpovali i postali adventisti, ali adventisti nemaju dobro misljenje o masonima, oni veruju da je to deo opsteg spiritizma koji se u svemu protivi Bogu, istini spasenja i napada Gospoda Isusa Htristsa. Tako nikad nisma cuo da ni oni koji zbog bilo koga razloga napuste Crkvu, nikad ni jedan od njih nije postao mason ili spiritista.

Tasko pripisati adventistima masoneriju, je obicna besmislica, i to upotrebljavaju samo oni koji mrze Adventiste zbog njihove aktivnosti koja se ocito videi u svim zmeljama sveta. Nazvati adverntiste kultom, je totalna neobavestenost ili demonska pakost koja se bori protiv Hrista i onih koji Mu sluze.

Sva najbolje
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Gero bas ti hvala za duplikat, vema je vano da se zna. hahaha

Smejes se cinicno znaci da si zamesan u brisanju posta ili po krajnej meri znas ko je to uradio.


Sad tek jos vise vidim kakvi ste vi adventisti,neznam kako ste to uspeli da mi obrisete vise od pola posta?Dva puta sam stavio reference i nema ih? Izbrisano!znaci da je neko iz moderatora foruma adventist i ima dostup k postovima.

U drugom delu posta je jasno pokazano ko je zapravo bila H.W-ajt s ostalim masonima cele i citave fotografije.

Nema veze i onako oni koji su to trebali da vide videce jer sam im poslao reference po Emajlu.

Dva puta mi je danas napadnut komp s jakim virusima!mislim da su to bili adventisti koji znaju moj ip,ali ne bojim se imam veoma skup antivirus,kupio sam ga jos dok sam vodio diskusiju s JS-ma,jer i oni napadaju komp.


Ladokeja Zasto govoris neistinu kako si mogao da procitas bilo sta o Eleni kad je gore ostalo samo WILLIAM MILLER, JOSHUA V. HIMES AND JOSIAH LITCH ostalo je neko izbrisao!

Pozdrav od Gere.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Gera, očigledno si postao paranoičan. Niko nije ništa brisao osim živog linka koji si postavljao. Koliko puta moram ponovioti da nije dozvoljeno postavljati žive linkove drugih sajtova? I ubuduće će takvi linkovi biti brisani, pa vodi računa o tome.
Ako želiš postavini tekst koji skidaš sa nekog sajta, kopiraj tekst i postavi ga, a u referenci navedi sa kog je sajta kopirano, bez postavljanja živog linka toga sajta. Ako tako budeš radio, ništa ti neće biti brisano.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251

Smejes se cinicno znaci da si zamesan u brisanju posta ili po krajnej meri znas ko je to uradio.


Sad tek jos vise vidim kakvi ste vi adventisti,neznam kako ste to uspeli da mi obrisete vise od pola posta?Dva puta sam stavio reference i nema ih? Izbrisano!znaci da je neko iz moderatora foruma adventist i ima dostup k postovima.

U drugom delu posta je jasno pokazano ko je zapravo bila H.W-ajt s ostalim masonima cele i citave fotografije.

Nema veze i onako oni koji su to trebali da vide videce jer sam im poslao reference po Emajlu.

Dva puta mi je danas napadnut komp s jakim virusima!mislim da su to bili adventisti koji znaju moj ip,ali ne bojim se imam veoma skup antivirus,kupio sam ga jos dok sam vodio diskusiju s JS-ma,jer i oni napadaju komp.


Ladokeja Zasto govoris neistinu kako si mogao da procitas bilo sta o Eleni kad je gore ostalo samo WILLIAM MILLER, JOSHUA V. HIMES AND JOSIAH LITCH ostalo je neko izbrisao!

Pozdrav od Gere.

Postovanje brate Gero,
Sad si otkrio veliku "tajnu" mora da je i ona masonska. Kad ti postavis tekst, ja stojima sa metlom i sve cistima. Je li tako?

Ja sam video da si u dva posta postavio iste slike, pa sam se nasalio sa tobom i zahvalio na duplikatu, ali post nisma ni procitao a on je nestao. Pokusao sam da izbrisem taj moj komjentar, ali nisma uspeo.
A ti si moj Gero i u tome video nekakvu tajnu organizaciju.

A posebno sam se ismejao kad si posumnjao da ti Adventisti salju viruse.
Gero brate, sta ces ti jos da izmislis. Predlazem ti da patentiras te izume zaista su jedinstveni.

Pored svega, hvala na humoru.
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Gera, očigledno si postao paranoičan. Niko nije ništa brisao osim živog linka koji si postavljao. Koliko puta moram ponovioti da nije dozvoljeno postavljati žive linkove drugih sajtova? I ubuduće će takvi linkovi biti brisani, pa vodi računa o tome.
Ako želiš postavini tekst koji skidaš sa nekog sajta, kopiraj tekst i postavi ga, a u referenci navedi sa kog je sajta kopirano, bez postavljanja živog linka toga sajta. Ako tako budeš radio, ništa ti neće biti brisano.

Nisam postao paranoican,znam da sam postavio ceo post sa slikama Helene vajt,Masonima-opsta slika,upravo kopiran text! zasto nije obrisan samo zivli link?a vise od pola posta?to me muci.Ono sto je najglavnije to je obrisano zato sam i napao advente.

Pozdrav od Gere.
 
Natrag
Top