Adventisti

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
To sto si ti slep i ne vidis sta tamo pise sta cu ti ja? idi kod opticara,ja jasno vidim sta pise imojne da mi saras tu po forumu besmislice od vase jelene vajtove,milerovske.



Satrovacki ili izokrenut nacin govora i citanja je izmislio satanista Alister Krouli, koji je ucio svoje sledbenike da sve rade unatraske, da govore unatraske, da pisu, hodaju, itd..
To je deo rituala vecine satanistickih kultova.

Neozbiljnost je jedna od karakteristika Duhovno slepih ljudi.

Toliko o tome.
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Pa zato sto Bog nikog silom ne zove! svako ko preda crkvu koja je stara 2000g je otpad-jeres tu nema mnogo da se prica.
Hristos je upozorio na to,pavle takodje da ce se medju nama pojaviti vuci u jagnjecoj kozi,reci ce im biti slatke da prevare ako mogu i izabrane!zato pamet u glavu!

Vanhelsingu, d ali ti hoces da kazes da onim planom koji je Izabeleta iznela ljudi se SILOM ZOVU?
Izvini brate, ali ja to ne vidim. Nego ljudi su shvatili da je vreme da Crkva obavi posao koji joj je Hristos poverio.
Pa ako se toga posla i Katolicka crkva hvata, hvala Bogu.

Drugo, da li ti hoces da kazes da su katolici u iznetom planu "vuci u jagnjecoj koze"?
A sta mislis zar ta ista opasnost ne preti i tebi i meni?

Ako mislis da katolici, baptisti, evangelisti i advetisti ne objavljuju istinu kao sto ti mislis da bi trebali,
zasto je ti i tvoja crkva ne objavljujete?

Nego. daj ti nama kazi koji plan i ma TVOJA CRKVA da objavi Hristovo jevandelje svetu?

Samo ste spremni da kritikujete i blamirate oni koji to rade, a nista ne radit..e

Sve najbolje
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Adriane, ti si obvde ispleo i zamrsio mnogo.

Obratimo paznju na ono sto tekst kaze a ne sta neko mili o tome.
Pavle jasno kaze: "JER KOJI IUDJE U POKOJ NJEGOV, I ON POCIVGA OD DELA SVOJIH, KAO I BOG OD SVOJIH"

SLAZAEM SE DA JE REC O DUHOVNOM ODMORU, ODMORU OD GREHA I NEPOSLUSNOSTI, KOJE PRIMAMO VEROM U GOSPODA ISUSA HRISTA, TO JE DUHOVJNI ODMOR, ALI NE ZABORAVIMO DA SMO POZVANI DA SE ODMARAMO OD DELA SVOJIH KAO I BOG STO SE ODMARAO OD SVCOJIH DELA.

Kada se Bog odmarao od dela svojih?

"I svrsi Bog do sedmoga dana dela svoja, koja ucini; I POCINU U SEDMI DAN OD SVIH DELA SVOJIH KOIJA UCIJNI." 1.Mojsijeva 2,2. To je jedini primer kad se i Bog odmarao.

Poruka je potpuno jasna ako zelimo da sledimo Bibliju i primer Gospoda Boga Stvoiritelja.
Bog se odmarao od dela ruku svojih U SEDMI DAN !

Nigde mi tu ne možemo sa sigurnošću trvditi da je to bilo 24-časovno računanje vremena.
Ako je Subota uspomena na stvaranje – Onda to mora biti 24-časovna subota !:

1.Мојс.1: [SUP]1[/SUP] У почетку створи Бог небо и земљу. [SUP]2[/SUP] А земља беше без обличја и пуста, и беше тама над безданом; и дух Божји дизаше се над водом. [SUP]3[/SUP] И рече Бог: Нека буде светлост. И би светлост. [SUP]4[/SUP] И виде Бог светлост да је добра; и растави Бог светлост од таме. [SUP]5[/SUP] И светлост назва Бог дан, а таму назва ноћ. И би вече и би јутро, дан први. [SUP]6[/SUP] Потом рече Бог: Нека буде свод посред воде, да раставља воду од воде.
[SUP]7[/SUP] И створи Бог свод, и растави воду под сводом од воде над сводом; и би тако. [SUP]8[/SUP] А свод назва Бог небо. И би вече и би јутро, дан други.
[SUP]9[/SUP] Потом рече Бог: Нека се сабере вода што је под небом на једно место, и нека се покаже суво. И би тако. [SUP]10[/SUP] И суво назва Бог земља, а зборишта водена назва мора; и виде Бог да је добро. [SUP]11[/SUP] Опет рече Бог: Нека пусти земља из себе траву, биље, што носи семе, и дрво родно, које рађа род по својим врстама,у коме ће бити семе његово на земљи. И би тако. [SUP]12[/SUP] И пусти земља из себе траву, биље, што носи семе по својим врстама,и дрво,које рађа род, у коме је семе његово по његовим врстама. И виде Бог да је добро. [SUP]13[/SUP] И би вече и би јутро, дан трећи. [SUP]14[/SUP] Потом рече Бог: Нека буду видела на своду небеском, да деле дан и ноћ, да буду знаци временима и данима и годинама; [SUP]15[/SUP] И нека светле на своду небеском, да обасјавају земљу. И би тако. [SUP]16[/SUP] И створи Бог два видела велика: видело веће да управља даном, и видело мање да управља ноћу, и звезде. [SUP]17[/SUP] И постави их Бог на своду небеском да обасјавају земљу. [SUP]18[/SUP] И да управљају даном и ноћу, и да деле светлост од таме. И виде Бог да је добро. [SUP]19[/SUP] И би вече и би јутро, дан четврти.


1. Gde se u izveštaju o stvaranju i Adamu i Evi pojavljuje SUBOTA, sem u glavama Adventista !?

2. Zašto je onda Bog napisao REČ SUBOTA Mojsiju ČAK 28 PUTA!
Pa zar nije bilo dovoljno JEDANPUT, nego je moralo 28 X da se naglasi svetkovanje SUBOTE !
Ako se to PODRAZUMEVALO KOD Adama i Eve – Zašto njima nije napisao BAREM JEDANPUT !?
Zašto se taj princip nije zadržao i Kod Mojsija, ako e podrazumeva SEDMI DAN da je subota !
Već kod Adama i Eve nije bilo ni jenom POMENA O SUBOTI a kod Mojsija čak 28 X !?.

3. Da li je to bio 24-časovni dan !? Isti kao ovaj naš? Pogledajmo šta kaže Pismo:
1. Мојс. 1: 1. У почетку створи Бог небо и земљу.
2. А земља беше без обличја и пуста, и беше тама над безданом; и дух Божји дизаше се над водом.
3. И рече Бог: Нека буде светлост. И би светлост.
4. И виде Бог светлост да је добра; и растави Бог светлост од таме.
5. И светлост назва Бог дан, а таму назва ноћ. И би вече и би јутро, дан први.
6. Потом рече Бог: Нека буде свод посред воде, да раставља воду од воде.
7. И створи Бог свод, и растави воду под сводом од воде над сводом; и би тако.
8. А свод назва Бог небо. И би вече и би јутро, дан други.
9. Потом рече Бог: Нека се сабере вода што је под небом на једно место, и нека се покаже суво. И би тако.
10. И суво назва Бог земља, а зборишта водена назва мора; и виде Бог да је добро.
11. Опет рече Бог: Нека пусти земља из себе траву, биље, што носи семе, и дрво родно, које рађа род по својим врстама, у коме ће бити семе његово на земљи. И би тако.
12. И пусти земља из себе траву, биље, што носи семе по својим врстама, и дрво, које рађа род, у коме је семе његово по његовим врстама. И виде Бог да је добро.
13. И би вече и би јутро, дан трећи.
14. Потом рече Бог: Нека буду видела на своду небеском, да деле дан и ноћ, да буду знаци временима и данима и годинама;
15. И нека светле на своду небеском, да обасјавају земљу. И би тако.
16. И створи Бог два видела велика: видело веће да управља даном, и видело мање да управља ноћу, и звезде.
17. И постави их Бог на своду небеском да обасјавају земљу.
18. И да управљају даном и ноћу, и да деле светлост од таме. И виде Бог да је добро.
19. И би вече и би јутро, дан четврти.

Znači PRVOG DANA je bila TAMA, a onda je Bog rastavio TAMU od SVETLA !
I tamu je nazvao NOĆ, a svetlost DAN....... I sada da li je to 12 sati, noći i 12 sati dana – vidimo u kasnijem izveštaju.
Onda u DRUGOM DANU Bog stvara vodene svodove............
Pa u TREĆEM DANU Bog stvori zemlju, bilje, rastinje, drveće, plodove ............
A u ČETVRTOM DANU Bog stvori SUNCE i MESEC !


Kako to u prvom danu Bog stvori tamu i svetlost i NOĆ I DAN, a u ČETVRTOM DANU stvori Bog SUNCE i MESEC !?
Ovde je očigledno da taj dan nije bio 24-časovni, već drugačiji od našeg.
Današnje računjanje vremena (7 dana u nedelji i 24 časa u danu) je nastalo mnogo kasnije, a ne u Edenu.

4. U izveštaju o stvaranju i Adamu i Evi nigde nemamo zapovesti koje su obavezno išle uz SUBOTU:
- 6 dana radi, a sedmi dan je..............
- ne kupi,
- ne obrađuj,
- odmaraj.............. i sve ono što je obavezno išlo uz SUBOTU.

Tako da Adam i Eva nigde nisu dobili ZAPOVEST O DRŽANJU SUBOTE I NERADA U NJOJ !
Proverite ceo izveštaj o Adamu i Evi ako ne verujete.

5.
Ljudi su tada živeli po 1.000 godina jer je postojao debeli vodeni omotač oko Zemlje, koji je popustio kod potopa i ta voda je pala na Planetu. Mala je verovatnoća da je i tada zemlja imala ovo računanje vremena ko što mi imamo danas. Znači da je sedmica 7 X 24 h.


Adventisti u svemu VIDE SUBOTU pa i ovde ! Ali da li je to tako :
1. Prvi put se SUBOTA U Bibliji SPOMINJE , od 80 pojavljivanja u Starom Zavetu, u :
2. Mojsijevoj 16,23 ! A izveštaj o Noju se završava sa 1. Mojsijevom 10-ta glava.
Znači preko 2.000 godina razlike i više od JEDNE KNJIGE ! 2.000 godina se ne pojavljuje izveštaj o SUBOTI! U Nojevom životu – Ceo njegov život, a Noje je živeo 950 godina !

2. Sličan je izveštaj i sa Avramom. Isto tako, samo što je Avram manje živeo. Znači prvo pojavljivanje SUBOTE je u 2.Mojsijevoj 16,23, a izveštaj o Avramu se završava 1.Mojsijeva 25,8 !
Znači skoro 2.200 godina razlike. I skoro čitava jedan knjiga Mojsijeva razlike !

Znači do prvog pojavljivanja SUBOTE u Bibliji od Adama i Jeve dolazi tek NAKON PREKO 2.500 GODINA !


Римљ. 5:13,14 Јер грех беше на свету до закона; али се грех не примаше кад не беше закона; Него царова смрт од Адама тја до Мојсија и над онима који нису сагрешили преступивши као Адам, који је прилика Оног који хтеде доћи.

A evo i stiha koji to potvrđuje. Znači ZAKON je u jednom trenutku počeo da postoji. Odnosno da od Adama do Mojsija nije bilo ZAKONA! Odnosno ljudi su grešili kao Adam, ali tada ZAKON (SUBOTA.......) nije ni POSTOJAO! Grešili su u nečemu drugom.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107


Sardy, nisi mi odgovorio na sledece:


Ako su Bozji zakon i subota dobili svoju vaznost tek od Mojsija odnosno date samo za jevreje kako vi tvrdite, onda to znaci da su ljudi pre Mojsija krsili ove principe, i to takodje znaci da kriterijumi spasenja nisu bili isti za one pre Mojsijeviog vremena i za one posle Mojsija.
Takodje, ako su zakon Bozji i subota ukinuti u novom zavetu, onda je Bog trolican, jer pre Mojsija je dopustao krsenje zakona i subote, onda je u vreme Mojsija kaznjavao smrcu one koji su krsili zakon i subotu, a potom u novom zavetu opet dopustio krsenje zakona i subote time sto ih je navodno ukinuo.

Sta ce ljudi na Bozjem sudu misliti o takvom Bogu, i kako ce se Bog opravdati pred svemirom i ljudima za ovakve postupke, ako jedne bude osudio a druge opravdao za krsenje ili drzanje subote u odnosu na razlicite periode.
Zar ljudi nece imati pravo da tada kazu Bogu: "BOZE, OVAJ KOJI NIJE POSTOVAO SUBOTU PRE MOJSIJA NJEGA SI SPASIO, A MENE KOJI JE TAKODJE NISAM POSTOVAO ZA VREME MOJSIJA MENE SI OSUDIO, DA LI JE TO PRAVEDNO, BOZE TO SU DVOLICNI KRITERIJUMI.." Sta ce mu Bog tada odgovoriti..?
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Subota !

Sardy, nisi mi odgovorio na sledece:

Ako su Bozji zakon i subota dobili svoju vaznost tek od Mojsija odnosno date samo za jevreje kako vi tvrdite, onda to znaci da su ljudi pre Mojsija krsili ove principe, i to takodje znaci da kriterijumi spasenja nisu bili isti za one pre Mojsijeviog vremena i za one posle Mojsija.
Gde si me to pitao, pa da nisam odgovorio ?
Koliko sam ti puta rekao DA NA SVAKO ADVENTISTIČKO PITANJE IMAM ODGOVOR, jer vam je toliko jasna jeres da to uopšte nije teško ni odgovoriti;

Pa dao sam ti to više puta. Da je Mojsije dobio SUBOTU. Njemu je rečeno 28 X da je ne krši. Drugi je nisu dobili – NIKADA.

Takodje, ako su zakon Bozji i subota ukinuti u novom zavetu, onda je Bog trolican, jer pre Mojsija je dopustao krsenje zakona i subote, onda je u vreme Mojsija kaznjavao smrcu one koji su krsili zakon i subotu, a potom u novom zavetu opet dopustio krsenje zakona i subote time sto ih je navodno ukinuo.
ZAKON (neki deo) JE UVEK POSTOJAO !
Ne ubij, npr. Lep primer imamo kod Avelja i Kaina..... Ili ne jedi sa drveta spoznanja.....

Ja govorim o SUBOTI.
Zakon NE UBIJ, je uvek postojao. Kao i ne čini preljubu...... je uvek postojao.
Ja ne sporim ZAKON (neki njegov deo), već SUBOTU.


Sta ce ljudi na Bozjem sudu misliti o takvom Bogu, i kako ce se Bog opravdati pred svemirom i ljudima za ovakve postupke, ako jedne bude osudio a druge opravdao za krsenje ili drzanje subote u odnosu na razlicite periode.
Zar ljudi nece imati pravo da tada kazu Bogu: "BOZE, OVAJ KOJI NIJE POSTOVAO SUBOTU PRE MOJSIJA NJEGA SI SPASIO, A MENE KOJI JE TAKODJE NISAM POSTOVAO ZA VREME MOJSIJA MENE SI OSUDIO, DA LI JE TO PRAVEDNO, BOZE TO SU DVOLICNI KRITERIJUMI.." Sta ce mu Bog tada odgovoriti..?
Sve vreme SPORIMO SUBOTU, a ti si izjednačio ZAKON I SUBOTU. Subota je samo deo zakona koji je dobio Mojsije.
Prema tome samo Adventisti to mogu da misle O BOGU I NIKO DRUGI.
Nama je rečeno ''DA VAS NIKO NE OSUĐUJE ZA SUBOTE....''. Zašto bi mi sada smatrali da je Bog dvoličan !?
Jer Pismo lepo kaže da je SUBOTA DATA MOJSIJU I NIKOM DRUGOM.

Uostalom ja sam ti i napisao u mom prethodnom postu ZAKON ( SUBOTE) da mislim samo na deo zakona. Onaj koji je dat Mojsiju
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Bog se odmarao od dela ruku svojih U SEDMI DAN !

Nigde mi tu ne možemo sa sigurnošću trvditi da je to bilo 24-časovno računanje vremena.
Ako je Subota uspomena na stvaranje – Onda to mora biti 24-časovna subota !:

Brate Shardy, Odgovor na tvoje pitanje upravo nalazi se u tekstu koji si sam naveo. Ja cu ga samo osenciti crvenom bojom da ga primetis.

1.Мојс.1: [SUP]1[/SUP] У почетку створи Бог небо и земљу. [SUP]2[/SUP] А земља беше без обличја и пуста, и беше тама над безданом; и дух Божји дизаше се над водом. [SUP]3[/SUP] И рече Бог: Нека буде светлост. И би светлост. [SUP]4[/SUP] И виде Бог светлост да је добра; и растави Бог светлост од таме. [SUP]5[/SUP] И светлост назва Бог дан, а таму назва ноћ. И би вече и би јутро, дан први. [SUP]6[/SUP] Потом рече Бог: Нека буде свод посред воде, да раставља воду од воде.
[SUP]7[/SUP] И створи Бог свод, и растави воду под сводом од воде над сводом; и би тако. [SUP]8[/SUP] А свод назва Бог небо. И би вече и би јутро, дан други.
[SUP]9[/SUP] Потом рече Бог: Нека се сабере вода што је под небом на једно место, и нека се покаже суво. И би тако. [SUP]10[/SUP] И суво назва Бог земља, а зборишта водена назва мора; и виде Бог да је добро. [SUP]11[/SUP] Опет рече Бог: Нека пусти земља из себе траву, биље, што носи семе, и дрво родно, које рађа род по својим врстама,у коме ће бити семе његово на земљи. И би тако. [SUP]12[/SUP] И пусти земља из себе траву, биље, што носи семе по својим врстама,и дрво,које рађа род, у коме је семе његово по његовим врстама. И виде Бог да је добро. [SUP]13[/SUP] И би вече и би јутро, дан трећи. [SUP]14[/SUP] Потом рече Бог: Нека буду видела на своду небеском, да деле дан и ноћ, да буду знаци временима и данима и годинама; [SUP]15[/SUP] И нека светле на своду небеском, да обасјавају земљу. И би тако. [SUP]16[/SUP] И створи Бог два видела велика: видело веће да управља даном, и видело мање да управља ноћу, и звезде. [SUP]17[/SUP] И постави их Бог на своду небеском да обасјавају земљу. [SUP]18[/SUP] И да управљају даном и ноћу, и да деле светлост од таме. И виде Бог да је добро. [SUP]19[/SUP] И би вече и би јутро, дан четврти.


Ne mislim da je ovome potreban ikakav komentar. Po jevrejskom racunanju dan pocine od VECERA, tj od zalaska sunca.
-------------------------

1. Gde se u izveštaju o stvaranju i Adamu i Evi pojavljuje SUBOTA, sem u glavama Adventista !?

ODGOVOR: "I svrsi Bog do sedmoga dana del svoja, koja ucini, i pocinu u sedmi dan od svih dela svojih koja ucini.
I blagoslovi Bog SEDMI DAN, i POSVETI GA."
1. Mojsijeva 2,2.3.

Eto brate, ne nalazise to samo u advnetistickim glavama, nego se nalazi u istoj glavi Biblije u kojoj je i stvaranje Adama i Eve.

Posto znam da ces mi postaviti pitsanje koji je to dan, jer ne pise da je subota.
E bratko na to pitanje necu ti ja odgovoriti, neka ti odgovori Svemoguci Bog:

"A SEDMOG JE DANA SUBOTA." 2. Mojsijeva 20,10 Stvarnost.

"Sest dana neka se radi; a sedmi je dan subota, odmor svert Gospodu." 2. Mojsiejva 31,15

Brate Sarrdy, da li si zadovoljan sa odgovorom? Ako slucajno jos uvek nisi zadovoljan, nemoj se meni zaliti, zali se onome koji je to izjavio.
------------------

2. Zašto je onda Bog napisao REČ SUBOTA Mojsiju ČAK 28 PUTA!
Pa zar nije bilo dovoljno JEDANPUT, nego je moralo 28 X da se naglasi svetkovanje SUBOTE !

I to ces morati da pitas Onoga koji je to toloiko puta naglasavao.
To je znak da je praznovanje subote veoma vaznoi u Bozjim ocima.
-----------------------------------

3. Da li je to bio 24-časovni dan !? Isti kao ovaj naš?

Sarrdy, vrati se na pocetak ovog posta pa vidi odgovor na to tvoje pitanje.
---------------------------

Adventisti u svemu VIDE SUBOTU pa i ovde ! Ali da li je to tako :
1. Prvi put se SUBOTA U Bibliji SPOMINJE , od 80 pojavljivanja u Starom Zavetu, u :
2. Mojsijevoj 16,23 ! A izveštaj o Noju se završava sa 1. Mojsijevom 10-ta glava.
Znači preko 2.000 godina razlike i više od JEDNE KNJIGE ! 2.000 godina se ne pojavljuje izveštaj o SUBOTI! U Nojevom životu – Ceo njegov život, a Noje je živeo 950 godina !

Sarrdy, a sta ti mislis. koji je to bio SEDMI DAN koga se Bog posle stvaranja odmorio?
Koji je to bio dan koji je Bog blagoslovio i posvetio?
Posvetiti, znaci odvojiti od ostaloga za posebnu svrhu.
Pa ako Bog nije tada odvojio Subotiu za posebnu svrhu, koji dan je po tvome misljenju odvojio i blagoslovio?

Neces valjda reci da se Bog prevatrio sto je SEDMI DAN NAZVSAO SUBOTA.
------------------

Znači ZAKON je u jednom trenutku počeo da postoji. Odnosno da od Adama do Mojsija nije bilo ZAKONA! Odnosno ljudi su grešili kao Adam, ali tada ZAKON (SUBOTA.......) nije ni POSTOJAO!

E moj brate Sarrdy, ako Adam nije znao za ZAIKOJNH, na osnovu cega je osudjen da izgubi svoj dom i da na kraju umre?
To dokazuje da je i u Vreme Adama i Eve postojao Bozji zakon, samo jos nije bio napisan.

Ako zakona nije Bilo, na osnovu cega je Kajin znao da je pogresio kad je ubio brata, a kad je ubio jelena znao je da nije pogresio. "A Kajin rece Gospodu:Krivoica je moja velika da mi se ne moze oprostiti." 1. Mojsiujeva 4,13.

Ako pre Sinaja ili Mojsiuja nije bilo zakona, na osnovu cega je pretpotopni svet za vreme Noja bi proglasen BEZAKONICIMA?
Moze li postojate bezkaonje tamo gde nema zakona?
" A zemlkja se pokavari pred Bogom i NAPUNI SE ZEMLJA BEZAKONJA." 1. Mojsijeva 6.11.

Drugo, pretpotopni svet je zbog svoga bezakona osudjen na unistenje.
Sarrdy da li mislis da je Bog nepravedno postupio prema tim ljudima sto ih je okrivio za bezakonje koje je prestupo zakona za koji oni nisu ni znali? Ako je tako, dali je onda Bog pravedan?

Trece, Sarrdy, na sta je Bog mislio kad je ova izjavio za Avrama:
"Zato sto je Avram slusao glas moj, i cuvao naredbu moju, zapovesti moje, pravila moja i zakone moje." 1. Mojsijeva 26,5,
Ako od Adama do Mojsija nije postojao zakon, kako ga je Avram moigao da ima?

Vidis brate Sarrdy, ovi izvestaji demantuju tvoju izjavu da od Adamma do Mojsija nije postojao Bozji zakon.
Svakako da je od stvaranja postojao Bozji zakon, samo nije bio napisan, nego je usmeno prenosen od roditelja na decu.

To svedoci i sam Bog: "Jer znam da se (Avram) zapovediti sinovim svojim i domu svojemu nakon sebe da se drze puteva Gospodnjih i da cine sto je pravo i donro, da bi Gospod navrsio na Avramu sto mu je i obecao." 1. Mojsijeva 18,19.

Tako brate Sarrdy, ovo nepobitno dokazuje da je Bog od osniuvanja zemlje i stvaranja coveka dao i svoj zakon Dekalog.
Taj zakon jue vecan kao i sam Zakonodavac. Kada se sve to zajedno uzme jasno je da je Bog suboitu stvorio od pocetka i predao je Adamo, prerstavniku ljudskog roda kao i sa celu zemljom sto je predao na upravljanje.


Sve najbolje
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Gde si me to pitao, pa da nisam odgovorio ?
Koliko sam ti puta rekao DA NA SVAKO ADVENTISTIČKO PITANJE IMAM ODGOVOR, jer vam je toliko jasna jeres da to uopšte nije teško ni odgovoriti;

Pa dao sam ti to više puta. Da je Mojsije dobio SUBOTU. Njemu je rečeno 28 X da je ne krši. Drugi je nisu dobili – NIKADA.

ZAKON (neki deo) JE UVEK POSTOJAO !
Ne ubij, npr. Lep primer imamo kod Avelja i Kaina..... Ili ne jedi sa drveta spoznanja.....

Ja govorim o SUBOTI.
Zakon NE UBIJ, je uvek postojao. Kao i ne čini preljubu...... je uvek postojao.
Ja ne sporim ZAKON (neki njegov deo), već SUBOTU.

Sve vreme SPORIMO SUBOTU, a ti si izjednačio ZAKON I SUBOTU. Subota je samo deo zakona koji je dobio Mojsije.
Prema tome samo Adventisti to mogu da misle O BOGU I NIKO DRUGI.
Nama je rečeno ''DA VAS NIKO NE OSUĐUJE ZA SUBOTE....''. Zašto bi mi sada smatrali da je Bog dvoličan !?
Jer Pismo lepo kaže da je SUBOTA DATA MOJSIJU I NIKOM DRUGOM.

Uostalom ja sam ti i napisao u mom prethodnom postu ZAKON ( SUBOTE) da mislim samo na deo zakona. Onaj koji je dat Mojsiju


Pitao sam te u komentaru 1566.
Nisi mi odgovorio direktno, vec si ponavljao neke biblijske tekstove od ranije koji nisu povezani sa ovim mojim pitanjem.

To sto si napisao u ovom poslednjem komentaru je tako providna filozofija koja nema veze sa onim sto biblija govori o suboti i zakonu.

Evo sta ti naprimer kazes:

ZAKON (neki deo) JE UVEK POSTOJAO !
Ne ubij, npr. Lep primer imamo kod Avelja i Kaina..... Ili ne jedi sa drveta spoznanja.....

Ja govorim o SUBOTI.
Zakon NE UBIJ, je uvek postojao. Kao i ne čini preljubu...... je uvek postojao.
Ja ne sporim ZAKON (neki njegov deo), već SUBOTU"


Lepo ti je u vise navrata prilozen tekst iz 2 poslanivce Jakovljeve koji kaze da: "KO SAGRESI U JEDNOME KRIV JE ZA SVE, JER ONAJ KOJI JE REKAO NE CINI PRELJUBE REKAO JE I NE UBI, AKO DAKLE NE UCINIS PRELJUBU AA UBIJES POSTAO SI PRESTUPNIK ZAKONA"

Dakle ako covek sagresi u jednoj zapovesti kriv je za svih devet, i prema tome postao je prestupnik zakona.
Bog nikada nije davao ljudima samo neki deo zakona jer je on celovit i nedeljiv i Bog priznaje samo ispunjenje cele pravde.

Subota od Adama nije bila nepoznat pojam ljudima, sam Bog je subotu blagoslovio i posvetio "I BLAGOSLOVI BOG SEDMI DAN I POSVETI GA, JER U TAJ DAN POCINU OD SVIH DELA SVOJIH" ( 1 Mojsijeva 2 poglavlje ).

Moras imati na umu da je knjigu postanja kao i svih pet drugih knjiga Mojsijevih napisao Mojsije, ako je on znao za sve dogadjaje koji su se odigrali od stvaranja do njegovog vremena kada ih je on zapisao, onda je neozbiljno reci da narastaji pre Mojsija nisu znali za subotu, a kako ti kazes imali su neke druge zapovesti.

Adam i Jeva su i te kako znali za subotu, kao i svi ljudi nakon njih, ona se prenosila usmenim putem jer ljudi su u to vreme ziveli i po 900 godina, tako da se ona prenosila sa oca na sina, i na buduce generacije..


Nama je rečeno ''DA VAS NIKO NE OSUĐUJE ZA SUBOTE....''. Zašto bi mi sada smatrali da je Bog dvoličan !?

Ovaj tekst si izvadio iz konteksta, a ja sam ga u vise navrata objasnio.
Taj tekst govori o zrtvama koje su se prinosile u vreme kakvog praznika, u vreme praznika mladog meseca, i godisnjih subota kojih je bilo sedam u starom zavetu.
Apostol dakle kaze da niko ne osudjuje Hriscane zasto ne prinose zrtve koje su bile SEN - TIPOS (simbol) Hristovog tela.
Subota nije SEN ili simbol Hristovog tela, to je bilo zrtveno jagnje..

Jer Pismo lepo kaže da je SUBOTA DATA MOJSIJU I NIKOM DRUGOM.


Ovo je suprotno bibliji, SUBOTA JE STVORENA COVEKA RADI.. kako kaze Hristos na jednom mestu, a nije stvorena JEVREJINA RADI.. kako ti tvrdis..
Dakle i za TUDJINE.. kako kaze na drugom mestu

Neka ti Bog pomogne da izadjes iz tog zacaranog kruga samoobmane..
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702
Satrovacki ili izokrenut nacin govora i citanja je izmislio satanista Alister Krouli, koji je ucio svoje sledbenike da sve rade unatraske, da govore unatraske, da pisu, hodaju, itd..
To je deo rituala vecine satanistickih kultova.

Neozbiljnost je jedna od karakteristika Duhovno slepih ljudi.

Toliko o tome.
Ma daj ladokejac ako neko i govori satrovacki to ste vi adventi.
namecete satro jevrejska ucenja koje ni oni sami nisu mogli da podnesu.Mogu ti reci samo jedno Nisi ti srbin!zasto?zato sto samo jevrejin koji je rodjen,odrastao u srbiji moze pisati takve postove,ti si nepunoceni jevrejin,ili si 100% jevrein i nerazumes pismo.
kad ces da shvatis ako tvoje satro uzmemo u obzir onda je Gospod dzaba umro za nas na krstu.

Vanhelsingu, d ali ti hoces da kazes da onim planom koji je Izabeleta iznela ljudi se SILOM ZOVU?
Izvini brate, ali ja to ne vidim. Nego ljudi su shvatili da je vreme da Crkva obavi posao koji joj je Hristos poverio.
Pa ako se toga posla i Katolicka crkva hvata, hvala Bogu.

Drugo, da li ti hoces da kazes da su katolici u iznetom planu "vuci u jagnjecoj koze"?
A sta mislis zar ta ista opasnost ne preti i tebi i meni?

Ako mislis da katolici, baptisti, evangelisti i advetisti ne objavljuju istinu kao sto ti mislis da bi trebali,
zasto je ti i tvoja crkva ne objavljujete?

Nego. daj ti nama kazi koji plan i ma TVOJA CRKVA da objavi Hristovo jevandelje svetu?

Samo ste spremni da kritikujete i blamirate oni koji to rade, a nista ne radit..e

Sve najbolje
Alo bratko sta je to stobom?Ako si procitao moje postove treba da ti bude jasno ko sam i sta sam ja !Nemam crkvu moja crkva je Isus-hram Bozji upravo ta crkva koju je Isus pokusao da objasni jevrejima,znas ono srusite ovaj hram i ja cu ga podignuti u tri dana.
Ja nisam organizacija kojoj treba platiti desetak!ja sam prosto vernik i verujem u blagodat za razliku od tebe.
Ne pravi se lud dobro znas da ste katolicko-protestanska jeres,americka jeres koja danas hoce celom svetu da bude vladar.
iznenadjujeme koliko si biblijski neuravesen!kakvim se lukavstvom sluzis da i ne govorim,znas molitvu?spasi me od lukavog!
Dali si ikad procitao molitvu Oce nas?Mislim da nisi jer kako bi? pukla bi vasa jeres subotarska.

Vanhelsingu, d ali ti hoces da kazes da onim planom koji je Izabeleta iznela ljudi se SILOM ZOVU?
Izvini brate, ali ja to ne vidim. Nego ljudi su shvatili da je vreme da Crkva obavi posao koji joj je Hristos poverio.
Pa ako se toga posla i Katolicka crkva hvata, hvala Bogu.

Drugo, da li ti hoces da kazes da su katolici u iznetom planu "vuci u jagnjecoj koze"?
A sta mislis zar ta ista opasnost ne preti i tebi i meni?

Ako mislis da katolici, baptisti, evangelisti i advetisti ne objavljuju istinu kao sto ti mislis da bi trebali,
zasto je ti i tvoja crkva ne objavljujete?

Nego. daj ti nama kazi koji plan i ma TVOJA CRKVA da objavi Hristovo jevandelje svetu?

Samo ste spremni da kritikujete i blamirate oni koji to rade, a nista ne radit..e

Sve najbolje

Cisto zapadna tehnologija,zavadi pa vladaj!prava crkva je u nama i mi nikome nismo nista duzni osim Bogu!dali ti je jasno?Bogu netreba tvoj desetak! a srce i dusa kad cete to da shvatite?
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
[/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B]
Hvala na odgovoru. Slažem se sa tobom, apsolutno i imam, sada samo jedno ptanje:

1. Šta misliš da li ću ja mojim postovima spasiti (razotkriti) nekog od Adventizma ili ne?

Kamo sreće da ovakvih tema ima više!
Pa da se ljudi mogu upoznati sa Baptistima, Nazarenima, Pentakostalcima.............. Ja o njima skoro ništa ne znam, pa niti mogu svedočiti drugima, niti se ja mogu odbraniti od njih.
Tako da postirati o nekoj DENOMINACIJI na forumu je FANTASTIČNA STVAR, a nikako monotona, treba je ukinuti, ili zaključati, zamara nas sve ovde, dosadana... i sve ono što pišu protivnici ISTINE, kada je u pitanju neka tema o nekoj denominaciji.
Pozdrav sestro, Bog s tobom

Moj odgovor na tvoje pitanje. DA i NE. "Razotkriti" DA. Stavljam pod navodnike, jer mi riječ razotkriti, (raskrinkati) zvuči pretjerano, kao da se razotkriva neki zločin, a nije to. Radi se o subjektivnom i selektivnom tumačenju Biblije, izvučeno iz konteksta, ja ću se usuditi pa ću reći i bez Duha Božjega.:dtyste:
To ponavljanje "mi smo izabranici" , "spasit će toliko i toliko tisuća..." Jao, po mom mišljenju to iskrivljuje sliku Boga, našeg Milosrdnog Oca koji je poslao svog Sina da spasi ljude, da nitko ne pogine.
NE za njegovo spasenje. Čekaj, kakvo spasenje? On/oni ne misle da trebaju biti spašeni po nama, nego obrnuto. Osim toga, Šarrdy, on tebe to ne traži i ne treba to što ti njemu nudiš, pa zato 6neće moći ni primiti. U to sam sigurna.

Ali, postoji nešto drugo, upravo ovo što pišeš u nastavku posta: treba voditi dijalog s drugim kršćanskim zajednicama. Nisam dosada pisala na temi Ekumenizma jer mi se činilo da ste svi toliko negativni i neprijateljski raspoloženi pa nisam htjela gubiti vrijeme s vama. No, sto vas duže čitam, vidim da uopće niste losi dečki i da ustavri, imate pravog kršćanskog i ekumenskog duha, jer ekumenizam u prvom redu znači dijalog, ali treba, naravno, razlikovati pravi i lažni ekumenizam.
Kako sam već napisala, unatoč razlikama, mnogo toga nam je zajedničko i na to treba staviti naglasak.
 
Natrag
Top