Adventisti

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Hajde da vidimo da li nema subote:

"Jer koji sav zakon održi a sagreši u jednom, kriv je za sve.
Jer Onaj koji je rekao: Ne čini preljube, rekao je i: Ne ubij. Ako dakle ne učiniš preljube a ubiješ, postao si prestupnik zakona" ( Jakov 2. 10 -11 )




2. Мојсијева, глава 20



1. Тада рече Бог све ове ријечи говорећи:

2. Ја сам Господ Бог твој, који сам те извео из земље Мисирске, из дома ропскога.


3. Немој имати других богова уза ме.

5 Мој. 6:14, 2 Цар. 17:35, Јер. 25:4. Не гради себи лика резана нити какве слике од онога што је горе на небу, или доље на земљи, или у води испод земље.



5. Немој им се клањати нити им служити, јер сам ја Господ Бог твој, Бог ревнитељ, који походим гријехе отачке на синовима до трећега и до четвртога кољена, онијех који мрзе на мене;



6. А чиним милост на тисућама онијех који ме љубе и чувају заповијести моје.



7. Не узимај узалуд имена Господа Бога својега; јер неће пред Господом бити прав ко узме име његово узалуд.



8. Сјећај се дана од одмора да га светкујеш.



9. Шест дана ради, и свршуј све послове своје.



10. А седми је дан одмор Господу Богу твојему; тада немој радити ниједнога посла, ни ти, ни син твој, ни кћи твоја, ни слуга твој, ни слушкиња твоја, ни живинче твоје, ни странац који је међу вратима твојим.



11. Јер је за шест дана створио Господ небо и земљу, море и што је год у њима; а у седми дан почину; зато је благословио Господ дан од одмора и посветио га.
12. Поштуј оца својега и матер своју, да ти се продуље дани на земљи, коју ти да Господ Бог твој.



13. Не убиј.



14. Не чини прељубе.



15. Не кради.


16. Не свједочи лажно на ближњега својега.
17. Не пожели куће ближњега својега, не пожели жене ближњега својега, ни слуге његова, ни слушкиње његове, ни вола његова, ни магарца његова, нити ишта што је ближњега твојега.




 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
А где Господ Исус Христ понавља закон о суботи (Матеј 5)? Ја знам да је вама тешко да схватите речи из Посланице Јеврејима, али како год. Будите Јевреји, што се мене тиче. Ваша ствар.

4. Јер негде рече за седми дан овако: и почину Бог у дан седми од свих дела својих.
5. И на овом месту опет: Неће ући у покој мој.
6. Будући, пак, да неки имају да уђу у њега, и они којима је најпре јављено не уђоше за непослушање;
7. Опет одреди један дан, данас, говорећи у Давиду по толиком времену, као што се пре каза: Данас ако глас Његов чујете, не будите дрвенастих срца.

8. Јер да је Исус оне довео у покој, не би за други дан говорио потом.
9. Дакле је остављено још почивање народу Божијем.
10. Јер који уђе у покој Његов, и он почива од дела својих, као и Бог од својих. (Јеврејима 4)


Ко уђе у покој Христов - он почива, налази се у Сабату (други дан који Господар суботе одреди), а у покој и починак се улази вером и признањем. Фарисеји су сви били суботари, али не уђоше у покој Божији. Ако верујемо ми смо већ у покоју, не смемо саблажњавати људе јер не разумемо ПОЕНТУ СУБОТЕ (седмог дана) и другог дана који Господар суботе одреди (ДАНАС).
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Šarrdy: A ja imam samo dva laka pitanja za tebe sestro:
1. Ako si pratila moje postove mogla si videti da ja smatram da će na nebu biti spašenih iz svih denominacija. Takođe sam rekao da ja doživljavam kao braću i sestre Mormone, Katolike, Pravoslavce, JS, Adventiste, Nazarene, Muslimane, Ateiste, .................... APSOLUTNO SVE. Ne volim sedeti sa njima u istoj sobi i moliti se, ali popričati, povremeno se družiti, razmeniti mišljenja, ....... SVAKAKO DA. PITANJE:
Zašto mi meni sestro slatka, smetao i jedan Adventista kako na Zemlji tako i sutra na Nebu ?

2. Ako je meni Bog puno dao (ja smatram i previše u odnosu koliko sam zaslužio) kako će reagovati sutra na sudu:
Ako bih ja čitajući postove Adventista Sedmoga Dana kako oni veličaju svoju Crkvu, iznose biblijske neistine, vrbuju ljude za njihovu crkvu, govore kako su oni jedina prava i istinita Crkva na svetu, .......... 1.000 postova mesečno. A ja na sve to ili postiram na temi ''mobilni aparati'' ili na temi ''sex i grad'' ili na temi ''zabava'' ili na temi ‘’Kažnjavanje u grobu – Kaburski Azab’’,...... ili temu ‘’Adventisti’’ na koju samo povremeno bacim pogled dok gledam nogometnu utakmicu Pofalički – Rad uz PIVO i Čips, a ne postiram uopšte jer mi je lepše uz pivo, čips i vrhunsku nogometnu utakmicu, nego mozganje i hrvanje sa Adventistima !Ako mi odgovoriš na ova dva pitanja ja ti se veoma zahvaljujem unapred
.

Šarrdy, brate, sam si već dao odgovor. Nipošto ne mislim da radiš loše, dapače, trudiš se i pišeš iz svog uvjerenja i po svojoj savjesti, samo da pridobiješ brata. Cijenim tvoje zalaganje, slažem se s onim što napišeš, ali, ali...mislim da nećeš uvjeriti ni jednog adventistu. Laodikeja je jasno i iskreno napisao (za Miku i druge ne znam) o svom susretu s Kristom upravo u adventističoj zajednici. On nije jedini koji se razočarao u pravoslavnu crkvu ili je nije prepoznao kao svoju. Možda se to sada bolje primjećuje u Pravoslavnoj crkvi ( ne mislim samo na SP, nego općenito) u Katoličkoj to već traje 30-ak godina.
Primjera radi, Meksiko koji je bio najmnogoljudnija katolička zemlja (99 % katolika) prije 25 -30 godina, danas protestanti (evangelici) već čine 25% stanovništva, druge vjerske zajednice, grupe i grupice da ne spominjem.
Španjolska: statistika pokazuje da 79% stanovništva se smatra katolicima, ali samo 30% prakticira svoju vjeru, ostali katolici bi se vrlo rado pridružili nekoj drugoj vjerskoj skupini. Tradiconalne crkve slabe, a jačaju "sekte". (stavljam pod navodnike jer ih sve ne možemo nazvati sektama).
Jedan primjer. Sinoć netko mi zvoni na vratima. Otvaram, dva zgodna dečka, nasmiješeni, lijepo obućeni, pozdravljaju i počinju na engleskom: mi smo Amerikanci, imate li malo vremena, želimo vam nešto pokazati i dati...? Mormoni! Nisam mogla doći k sebi, nisam ni znala da ih ima u Zagrebu. A moja majka se uznemirila i iza leđa mi šapće: Ne pričaj s njima, to je sekta! Reci im da smo mi katolici...itd.
:lol:
Gledam danas na internetu njihovu stranicu: nihovi misionari se tuže da su Hrvati nepovjerljivi prema novim pokretima, ali vidim da su ipak uspjeli zadobiti nekoliko članova. Ne znam da li kod vas ima mormona, ukoliko ih nema, sasvim sigurno će doći i započeti sa svojim " misionarskim "radom, od vrata do vrata.
Dakle, problem je mnogo složeniji.
Zašto mladi ljudi, jer uglavnom se radi o mlađim ljudima, pristupaju "sektama"?

Osnovni razlog je svakako nepoznavanje vlastite vjere, labilnost pojedinih osoba, traženje afektivnog, "mističnog", nečeg novog što "sekte " nude. Međutim, pojava novih religioznih zajednica je ujedno i prilika da se crkva preispita o sebi i svom djelovanju i misiji koju joj je Krist povjerio. Kod nas se o tome dosta govorilo. U jednom dokumentu piše ovako:


Uzroci pojave nove religioznosti i novih vjerskih sljedbi su višestruki. S jedne strane radi se o nikad zadovoljenoj gladi za Bogom. Ljudsko srce ne može se smiriti osim u Bogu, kako to lijepo reče veliki Aurelije Augustin. Prema nekim ozbiljnim misliocima sekularizacija je dospjela do svojih krajnjih granica. Sve utopije koje su navješćivale raj na zemlji, odnosno sreću bez Boga, propadaju i prolaze, a u srcu čovjeka ostavljaju još veću čežnju za izgubljenim rajem. Čovjek se ne može lako pomiriti s idejom da Boga nema ili da je on mrtav, kako je to tvrdio Nietzsche. Ovoj nezasitnoj čovjekovoj gladi za Bogom izlaze ususret novi religijski pokreti i vjerske sljedbe, ali nažalost, s površnim i nezadovoljavajućim odgovorom, nudeći čovjeku najčešće krive slike Boga. Nove vjerske sljedbe koje dolaze i s Istoka i sa Zapada nude današnjem čovjeku religiju po njegovu ukusu.
Razlozi za nastanak vjerskih sljedbi su sljedeći:


1) Traganje za pripadnošću (osjećaj za zajednicu). Mnoge su tradicionalne društvene zajednice ugrožene ili uništene, mnogi se osjećaju kao bez korijena i sami. Odatle potreba da nekamo pripadaju. Čini se da sekte nude: ljudsku toplinu, pažnju i podršku u svojim zajednicama u kojima osoba osjeća zaštitu i sigurnost.
2) Traganje za odgovorima. Život koji živimo pun je problema, zagonetki i zamršenih situacija koje vapiju za pravim odgovorima. Čini se da sekte nude: jednostavne i gotove odgovore na sva teška i zamršena pitanja i situacije.
3) Traganje za cjelovitošću. Mnogi se osjećaju povrijeđenima i isključenima od strane roditelja, prijatelja, profesora, Crkve. Osjećaju da ne žive u skladu sa samima sobom, s drugima i sa svojom okolinom. Žele cjelokupno ozdravljenje duše i tijela. Čini se da sekte nude: religiozno iskustvo koje zadovoljava ne samo intelektualne, nego još više afektivne potrebe ugrožene osobe. Nude fizičko i duhovno ozdravljenje i pomoć u problemima s drogom ili alkoholom.
4) Traganje za kulturnim identitetom. U mnogim zemljama Trećeg svijeta samo društvo se nalazi u stanju duboke razdvojenosti od tradicionalnih kulturnih, društvenih i religioznih vrednota, koje su potrebne, posebno mladima za formiranje svog identiteta. Čini se da sekte nude: široko mjesto tradicionalnoj religijsko-kulturnoj baštini, spontanosti i sudjelovanju.
5) Potreba za priznanjem i osobitošću
Ljudi ne žele biti anonimna masa, broj ili član bez lica u gomili. Oni žele da se osjete važnima, prihvaćenima, da im se prilazi osobno i s poštovanjem. U velikim župama je to jako teško ostvariti. Čini se da sekte nude: određenu brigu za pojedince, jednaku šansu za služenje i upravljanje, mogućnost da se razviju vlastiti potencijali, priliku da se pripada jednoj elitnoj grupi.
6) Traganje za transcendencijom. Čovjek, kao što reče Pacal, neizmjerno nadilazi čovjeka, zato on, u traženju istine, traži i ono što je skriveno, mistično, traži sve ono što bi moglo osmisliti i promijeniti vlastitu egzistenciju. Drugim riječima čovjek traga za transcendencijom. Pokazuje smisao za tajnu i sve ono što je tajnovito, pokazuje interes za mesijanizam i proroštvo. Čini se da sekte nude: smisao za spasenje, kršćanske sekte nude biblijski odgoj, obećavaju olako primanje darova Duha Svetoga i duhovno ispunjenje.
7) Potreba za duhovnim vodstvom. U mnogim obiteljima nedostaje istinska roditeljska potpora i strpljivo vodstvo. Također i u tradicionalnim većim religioznim zajednicama zanemareno je osobno zalaganje odgovornih u crkvi za strpljivi odgoj i vodstvo u duhovnom životu. Čini se da sekte nude: vodstvo i orijentaciju karizmatskih vođa. Osoba učitelja, vođe, gurua ima važnu ulogu u povezivanju učenika. U nekim slučajevima se radi o svojevrsnoj histeričnoj odanosti utjecajnom duhovnom vođi, koji se naziva: mesija, prorok, guru, vođa.
8) Potreba za vizijom, za novim svijetom. Živimo u svijetu koji je, s pravom, zabrinut za svoju budućnost. U takvoj situaciji mnogi se osjećaju nemirnima ili čak očajnima, bez pomoći i snage. Ne vjeruju više tradicionalnim religijama i traže nove znakove nade da izađu iz svoje nemoći. Čini se da sekte nude: "novu viziju", sebe samog, čovječanstva, povijesti, svemira. Obećavaju novi svijet, novo doba ("New Age").
9) Potreba za sudjelovanjem i angažmanom
Mnogi, posebno mladi, žele sudjelovati u donošenju odluka i predviđanja kojima se stvara novi svijet. Čini se da sekte nude: konkretno poslanje za bolji svijet, zahtjev za potpunim predanjem.

Rad i metoda djelovanja sekti:
"Sažimajući može se reći da se čini kako sekte žive snagom onoga što vjeruju, s moćnim (i često magnetskim) uvjerenjem, odanošću i angažmanom. Idu ljudima ususret tamo gdje oni jesu na topao, osoban i diskretan način te omogućuju da pojedinac izađe iz anonimnosti promičući sudjelovanje, spontanost, odgovornost, angažman... te ih intenzivno prate u mnogostrukim kontaktima, kućnim posjetima, stalnom pomoći i vodstvom. Pomažu im da reinterpretiraju vlastito iskustvo, da nanovo potvrde vlastite vrednote te da se suoče s bitnim pitanjima u krugu jednog zaokruženog sistema. Obično rabe riječi na uvjerljiv način: propovijedanje, literatura, mass-media (kršćanske grupe jako inzistiraju na Bibliji); česta je i služba iscjeljivanja. Ukratko one predstavljaju same sebe kao jedini odgovor, 'radosnu vijest' u kaotičnom svijetu".


Sada da ja tebi postavim pitanje: Što nam je činiti? :???:
Jer pisanje na forumu neće biti dovoljno...
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702
Znači i ti kao i Laodikeja – Nećeš kao ja da postaviš prvih 8 stihova iz Isaije 56 poglavlja, već izvlačiš iz konteksta – Stari Adventistički TRIK.


Ne znam koga vuče neistina. Adventiste ili mene:
U prvih 8 stihova 56 glave Isaije – Isaija se obraća JEVREJIMA i govori im šta trebaju prihvatiti TUĐINI koji prihvate živeti sa njima. Dok ti i Laodikeja hoćete reći da se to odnosi na HRIŠĆANE !?

Lepo nas učite Miko ! Ostavite da drugi procene koliko lepo.

Sardi bratko ti si najverovatnije mislio na ovo:




1 Ovako veli Gospod: "Čuvajte pravicu i uspostavite pravednost, jer je spasenje moje blizu, da dođe, i pravednost moja, da se otkrije."


2 Blagoslovljen je čovjek, koji tako čini, i djetetu čovječjem, koje se drži toga: koje drži subotu i ne oskvrni je, čuva ruku svoju, da ne učini ništa zlo!


3 Neka ne govori tuđin, koji pristane uz Gospoda: "Gospod će me isključiti iz svojega naroda." Neka ne govori uškopljenik: "Ah, ja sam samo suho drvo!"


4 Jer ovako veli Gospod: "Uškopljenicima, koji drže subote moje i to izabiraju, što je meni ugodno, i drže se zavjeta mojega:


5 Njima dajem u kući svojoj i među zidovima svojim mjesto i ime, koje je bolje nego sinovi i kćeri. Ime vječno dajem im, koje se nikada ne zatre.


6 A tuđine, koji pristanu uz Gospoda, da mu služe, da ljube ime Gospodnje i da budu sluge njegove, sve, koji drže subotu i ne oskvrne je i drže se zavjeta mojega:


7 Njih ću dovesti k svetoj gori svojoj i razveseliti ih u kući svojoj molitvenoj. Žrtve paljenice njihove i žrtve zaklanice njihove ugodne su na žrtveniku mojemu, jer će se kuća moja zvati kuća molitve za sve narode."


8 Govori svemogući Gospod, koji skuplja prognanike Izraelove: "Još više skupljam k onima, koje sam već skupio od njega.


9 Sve životinje poljske, dođite da jedete, sve životinje šumske!


10 Stražari su njegovi slijepi: Svi oni ne zapažaju ništa, svi su psi nijemi, ne mogu lajati, drijemaju i leže, i najdraže im je spavati.


11 Psi su proždrljivi, ne znaju za sitost. Pastiri su, ne pokazuju razbora. Svi idu svojim vlastitim putem, svaki za svojom korišću, jedan kao drugi.


12 Dođite, donijet ću vina! Napit ćemo se žestoka pića! Sutra neka bude kao; danas, sjajno preko mjere!




Pa oni se cak nisu udostoili nijedan da mi barem kazu hvala za post #1565 jer im je zastao dah od pravde!nisu imali petlju da daju bilo kakav komentar.








A ovo ti je u vezi zakona kojg nabacujete onima koji nepoznaju bibliju i koji su siromasni duhom,umeto da ih podizete vi ih jos vise saplicete da padnu i zavrse u jezero ognjeno.




1. Шта ћемо дакле рећи за Авраама, оца свог, да је по телу нашао?




2. Јер ако се Авраам делима оправда, има хвалу, али не у Бога.


3. Јер шта говори писмо? Верова Авраам Богу, и прими му се у правду.


4. А ономе који ради не броји се плата по милости него по дугу.


5. А ономе који не ради, а верује Оног који правда безбожника, прима се вера његова у правду.


6. Као што и Давид говори да је благо човеку коме Бог прима правду без дела закона:


7. Благо онима који се опростише безакоња, и којима се греси прикрише.


8. Благо човеку коме Господ не прима греха.




9. Ово, дакле, блаженство или је у обрезању или у необрезању? Јер говоримо да се Аврааму прими вера у правду.




10. Како му се, дакле, прими? Или кад је био у обрезању или необрезању? Не у обрезању него у необрезању.




11. И прими знак обрезања као печат правде вере коју имаше у необрезању, да би био отац свих који верују у необрезању; да се и њима прими у правду;


12. И да би био отац обрезања не само онима који су од обрезања, него и онима који ходе стопама вере која беше у необрезању оца нашег Авраама.




13. Јер обећање Аврааму или семену његовом да буде наследник свету не би законом него правдом вере.


14. Јер ако су наследници они који су од закона, пропаде вера, и поквари се обећање.


15. Јер закон гради гнев; јер где нема закона нема ни преступа.


16. Зато од вере да буде по милости да обећање тврдо остане свему семену, не само који је од закона него и који је од вере Авраама, који је отац свима нама,


17. (Као што стоји написано: Поставих те оца многим народима) пред Богом коме верова, који оживљује мртве, и зове оно што није као оно што јесте:


18. Он верова на наду кад се није било ничему надати да ће он бити отац многим народима, као што му беше речено: Тако ће бити семе твоје.


19. И не ослабивши вером не погледа ни на своје већ уморено тело, јер му беше негде око сто година, ни на мртвост Сарине материце.


20. И за обећање Божије не посумња се неверовањем, него ојача у вери, и даде славу Богу.




21. И знаше јамачно да шта обећа кадар је и да учини.


22. Зато се и прими њему у правду.




23. Али није писано за њега једног само да му се прими,


24. Него и за нас, којима ће се примити ако верујемо Оног који васкрсе Исуса Христа Господа нашег из мртвих,


25. Који се предаде за грехе наше, и устаде за оправдање наше.


Adventi dajte mi bar jedan kontrastih na post #1565!
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
А где Господ Исус Христ понавља закон о суботи (Матеј 5)? Ја знам да је вама тешко да схватите речи из Посланице Јеврејима, али како год. Будите Јевреји, што се мене тиче. Ваша ствар.

4. Јер негде рече за седми дан овако: и почину Бог у дан седми од свих дела својих.
5. И на овом месту опет: Неће ући у покој мој.
6. Будући, пак, да неки имају да уђу у њега, и они којима је најпре јављено не уђоше за непослушање;
7. Опет одреди један дан, данас, говорећи у Давиду по толиком времену, као што се пре каза: Данас ако глас Његов чујете, не будите дрвенастих срца.

8. Јер да је Исус оне довео у покој, не би за други дан говорио потом.
9. Дакле је остављено још почивање народу Божијем.
10. Јер који уђе у покој Његов, и он почива од дела својих, као и Бог од својих. (Јеврејима 4)

(Јеврејима 4)


Ко уђе у покој Христов - он почива, налази се у Сабату (други дан који Господар суботе одреди), а у покој и починак се улази вером и признањем. Фарисеји су сви били суботари, али не уђоше у покој Божији. Ако верујемо ми смо већ у покоју, не смемо саблажњавати људе јер не разумемо ПОЕНТУ СУБОТЕ (седмог дана) и другог дана који Господар суботе одреди (ДАНАС).


Adrian zar toliko ne primecujes, tekst jasno kaze:

"Jer koji sav zakon održi a sagreši u jednom, kriv je za sve.

Jer Onaj koji je rekao: Ne čini preljube, rekao je i:Ne ubij. Ako dakle ne učiniš preljube a ubiješ, postao si prestupnik zakona" ( Jakov 2. 10 -11 )

Ovo SAGRESI U JEDNOM podrazumeva bilo koju zapovest iz dekaloga, pa i subotu.

Tekst ne kaze
"Jer koji sav zakon održi OSIM SUBOTE a sagreši u jednom, kriv je za sve..
Vec tekst kaze da ko SAV zakon odrzi a sagresi u jednom.

Dakle ako odrzis devet zapovesti a prekrsis naprimer zapovest o suboti ili bilo koju drugu zapovest postao si prestupnik zakona, kako tekst jasno naglasava, jer Bog je dao ljudima deset zapovesti a ne devet, to je svesno prekrajanje biblije sa tvoje strane..

U pocinak ili mir Bozji ulaze samo oni koji stvarno drze subotu kao cetvrtu zapovest, koja je simbol ulaska u Bozji mir.
Kako ce covek uci u mir Bozji ako krsi jednu od zapovesti dekaloga a to je u ovom slucaju zapovest o suboti.

Upravo nas Jevrejima 4 poglavlje poziva da se vratimo postovanju subote da bi smo moglli uci u mir Bozji, ne po primeru Jevreja koji su bili neposlusni i krsili ovu zapovest i zbog toga nisu mogli uci u mir.

"Дакле је остављено још subotnje почивање народу Божијем.
Јер који уђе у покој Његов, и он почива од дела својих, као и Бог од својих. (Јеврејима 4)

Za izraz SUBOTNJE POCIVANJE u ovom tekstu u bibliji se koristi izraz SABATISMOS loji znaci svetkovanje subote kako nalaze cetvrta zapovest dekaloga.


 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
subota mi je uvek bila najlepsi dan, i kad sam bio klinac ono subota ne ide se u skolu super, nego zlikovci uvedose da se sad radi subotom, jos malo ce da nam uvedu da radiomo 15/7 znaci samo koliko da odspavamo malo i da nam ne placaju nista dok ne pocrkamo svi.
dosao sam do zakljucka mozda su zbog ovih sto ne postuju subotu i uveli da se radi subotom hmmmm umesto da se slozimo svi mi se pubijasmo izmedju sebe a zlikovci nas dokrajcise ono malo sto ostane od nas
 
Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702
Šarrdy, brate, sam si već dao odgovor. Nipošto ne mislim da radiš loše, dapače, trudiš se i pišeš iz svog uvjerenja i po svojoj savjesti, samo da pridobiješ brata. Cijenim tvoje zalaganje, slažem se s onim što napišeš, ali, ali...mislim da nećeš uvjeriti ni jednog adventistu. Laodikeja je jasno i iskreno napisao (za Miku i druge ne znam) o svom susretu s Kristom upravo u adventističoj zajednici. On nije jedini koji se razočarao u pravoslavnu crkvu ili je nije prepoznao kao svoju. Možda se to sada bolje primjećuje u Pravoslavnoj crkvi ( ne mislim samo na SP, nego općenito) u Katoličkoj to već traje 30-ak godina.
Primjera radi, Meksiko koji je bio najmnogoljudnija katolička zemlja (99 % katolika) prije 25 -30 godina, danas protestanti (evangelici) već čine 25% stanovništva, druge vjerske zajednice, grupe i grupice da ne spominjem.
Španjolska: statistika pokazuje da 79% stanovništva se smatra katolicima, ali samo 30% prakticira svoju vjeru, ostali katolici bi se vrlo rado pridružili nekoj drugoj vjerskoj skupini. Tradiconalne crkve slabe, a jačaju "sekte". (stavljam pod navodnike jer ih sve ne možemo nazvati sektama).
Jedan primjer. Sinoć netko mi zvoni na vratima. Otvaram, dva zgodna dečka, nasmiješeni, lijepo obućeni, pozdravljaju i počinju na engleskom: mi smo Amerikanci, imate li malo vremena, želimo vam nešto pokazati i dati...? Mormoni! Nisam mogla doći k sebi, nisam ni znala da ih ima u Zagrebu. A moja majka se uznemirila i iza leđa mi šapće: Ne pričaj s njima, to je sekta! Reci im da smo mi katolici...itd.
:lol:
Gledam danas na internetu njihovu stranicu: nihovi misionari se tuže da su Hrvati nepovjerljivi prema novim pokretima, ali vidim da su ipak uspjeli zadobiti nekoliko članova. Ne znam da li kod vas ima mormona, ukoliko ih nema, sasvim sigurno će doći i započeti sa svojim " misionarskim "radom, od vrata do vrata.
Dakle, problem je mnogo složeniji.
Zašto mladi ljudi, jer uglavnom se radi o mlađim ljudima, pristupaju "sektama"?

Osnovni razlog je svakako nepoznavanje vlastite vjere, labilnost pojedinih osoba, traženje afektivnog, "mističnog", nečeg novog što "sekte " nude. Međutim, pojava novih religioznih zajednica je ujedno i prilika da se crkva preispita o sebi i svom djelovanju i misiji koju joj je Krist povjerio. Kod nas se o tome dosta govorilo. U jednom dokumentu piše ovako:


Uzroci pojave nove religioznosti i novih vjerskih sljedbi su višestruki. S jedne strane radi se o nikad zadovoljenoj gladi za Bogom. Ljudsko srce ne može se smiriti osim u Bogu, kako to lijepo reče veliki Aurelije Augustin. Prema nekim ozbiljnim misliocima sekularizacija je dospjela do svojih krajnjih granica. Sve utopije koje su navješćivale raj na zemlji, odnosno sreću bez Boga, propadaju i prolaze, a u srcu čovjeka ostavljaju još veću čežnju za izgubljenim rajem. Čovjek se ne može lako pomiriti s idejom da Boga nema ili da je on mrtav, kako je to tvrdio Nietzsche. Ovoj nezasitnoj čovjekovoj gladi za Bogom izlaze ususret novi religijski pokreti i vjerske sljedbe, ali nažalost, s površnim i nezadovoljavajućim odgovorom, nudeći čovjeku najčešće krive slike Boga. Nove vjerske sljedbe koje dolaze i s Istoka i sa Zapada nude današnjem čovjeku religiju po njegovu ukusu.
Razlozi za nastanak vjerskih sljedbi su sljedeći:


1) Traganje za pripadnošću (osjećaj za zajednicu). Mnoge su tradicionalne društvene zajednice ugrožene ili uništene, mnogi se osjećaju kao bez korijena i sami. Odatle potreba da nekamo pripadaju. Čini se da sekte nude: ljudsku toplinu, pažnju i podršku u svojim zajednicama u kojima osoba osjeća zaštitu i sigurnost.
2) Traganje za odgovorima. Život koji živimo pun je problema, zagonetki i zamršenih situacija koje vapiju za pravim odgovorima. Čini se da sekte nude: jednostavne i gotove odgovore na sva teška i zamršena pitanja i situacije.
3) Traganje za cjelovitošću. Mnogi se osjećaju povrijeđenima i isključenima od strane roditelja, prijatelja, profesora, Crkve. Osjećaju da ne žive u skladu sa samima sobom, s drugima i sa svojom okolinom. Žele cjelokupno ozdravljenje duše i tijela. Čini se da sekte nude: religiozno iskustvo koje zadovoljava ne samo intelektualne, nego još više afektivne potrebe ugrožene osobe. Nude fizičko i duhovno ozdravljenje i pomoć u problemima s drogom ili alkoholom.
4) Traganje za kulturnim identitetom. U mnogim zemljama Trećeg svijeta samo društvo se nalazi u stanju duboke razdvojenosti od tradicionalnih kulturnih, društvenih i religioznih vrednota, koje su potrebne, posebno mladima za formiranje svog identiteta. Čini se da sekte nude: široko mjesto tradicionalnoj religijsko-kulturnoj baštini, spontanosti i sudjelovanju.
5) Potreba za priznanjem i osobitošću
Ljudi ne žele biti anonimna masa, broj ili član bez lica u gomili. Oni žele da se osjete važnima, prihvaćenima, da im se prilazi osobno i s poštovanjem. U velikim župama je to jako teško ostvariti. Čini se da sekte nude: određenu brigu za pojedince, jednaku šansu za služenje i upravljanje, mogućnost da se razviju vlastiti potencijali, priliku da se pripada jednoj elitnoj grupi.
6) Traganje za transcendencijom. Čovjek, kao što reče Pacal, neizmjerno nadilazi čovjeka, zato on, u traženju istine, traži i ono što je skriveno, mistično, traži sve ono što bi moglo osmisliti i promijeniti vlastitu egzistenciju. Drugim riječima čovjek traga za transcendencijom. Pokazuje smisao za tajnu i sve ono što je tajnovito, pokazuje interes za mesijanizam i proroštvo. Čini se da sekte nude: smisao za spasenje, kršćanske sekte nude biblijski odgoj, obećavaju olako primanje darova Duha Svetoga i duhovno ispunjenje.
7) Potreba za duhovnim vodstvom. U mnogim obiteljima nedostaje istinska roditeljska potpora i strpljivo vodstvo. Također i u tradicionalnim većim religioznim zajednicama zanemareno je osobno zalaganje odgovornih u crkvi za strpljivi odgoj i vodstvo u duhovnom životu. Čini se da sekte nude: vodstvo i orijentaciju karizmatskih vođa. Osoba učitelja, vođe, gurua ima važnu ulogu u povezivanju učenika. U nekim slučajevima se radi o svojevrsnoj histeričnoj odanosti utjecajnom duhovnom vođi, koji se naziva: mesija, prorok, guru, vođa.
8) Potreba za vizijom, za novim svijetom. Živimo u svijetu koji je, s pravom, zabrinut za svoju budućnost. U takvoj situaciji mnogi se osjećaju nemirnima ili čak očajnima, bez pomoći i snage. Ne vjeruju više tradicionalnim religijama i traže nove znakove nade da izađu iz svoje nemoći. Čini se da sekte nude: "novu viziju", sebe samog, čovječanstva, povijesti, svemira. Obećavaju novi svijet, novo doba ("New Age").
9) Potreba za sudjelovanjem i angažmanom
Mnogi, posebno mladi, žele sudjelovati u donošenju odluka i predviđanja kojima se stvara novi svijet. Čini se da sekte nude: konkretno poslanje za bolji svijet, zahtjev za potpunim predanjem.

Rad i metoda djelovanja sekti:
"Sažimajući može se reći da se čini kako sekte žive snagom onoga što vjeruju, s moćnim (i često magnetskim) uvjerenjem, odanošću i angažmanom. Idu ljudima ususret tamo gdje oni jesu na topao, osoban i diskretan način te omogućuju da pojedinac izađe iz anonimnosti promičući sudjelovanje, spontanost, odgovornost, angažman... te ih intenzivno prate u mnogostrukim kontaktima, kućnim posjetima, stalnom pomoći i vodstvom. Pomažu im da reinterpretiraju vlastito iskustvo, da nanovo potvrde vlastite vrednote te da se suoče s bitnim pitanjima u krugu jednog zaokruženog sistema. Obično rabe riječi na uvjerljiv način: propovijedanje, literatura, mass-media (kršćanske grupe jako inzistiraju na Bibliji); česta je i služba iscjeljivanja. Ukratko one predstavljaju same sebe kao jedini odgovor, 'radosnu vijest' u kaotičnom svijetu".


Sada da ja tebi postavim pitanje: Što nam je činiti? :???:
Jer pisanje na forumu neće biti dovoljno...


Sto da cinis! mani se sekti i citaj bibliju i samo bibliju ,u bibliji nema sekti a vec Jedan jedini Gospod Isus Hrist sve ostalo je laza.
 
Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702
Adrian zar toliko ne primecujes, tekst jasno kaze:

"Jer koji sav zakon održi a sagreši u jednom, kriv je za sve.

Jer Onaj koji je rekao: Ne čini preljube, rekao je i:Ne ubij. Ako dakle ne učiniš preljube a ubiješ, postao si prestupnik zakona" ( Jakov 2. 10 -11 )

Ovo SAGRESI U JEDNOM podrazumeva bilo koju zapovest iz dekaloga, pa i subotu.

Tekst ne kaze
"Jer koji sav zakon održi OSIM SUBOTE a sagreši u jednom, kriv je za sve..
Vec tekst kaze da ko SAV zakon odrzi a sagresi u jednom.

Dakle ako odrzis devet zapovesti a prekrsis naprimer zapovest o suboti ili bilo koju drugu zapovest postao si prestupnik zakona, kako tekst jasno naglasava, jer Bog je dao ljudima deset zapovesti a ne devet, to je svesno prekrajanje biblije sa tvoje strane..

U pocinak ili mir Bozji ulaze samo oni koji stvarno drze subotu kao cetvrtu zapovest, koja je simbol ulaska u Bozji mir.
Kako ce covek uci u mir Bozji ako krsi jednu od zapovesti dekaloga a to je u ovom slucaju zapovest o suboti.

Upravo nas Jevrejima 4 poglavlje poziva da se vratimo postovanju subote da bi smo moglli uci u mir Bozji, ne po primeru Jevreja koji su bili neposlusni i krsili ovu zapovest i zbog toga nisu mogli uci u mir.

"Дакле је остављено још subotnje почивање народу Божијем.
Јер који уђе у покој Његов, и он почива од дела својих, као и Бог од својих. (Јеврејима 4)

Za izraz SUBOTNJE POCIVANJE u ovom tekstu u bibliji se koristi izraz SABATISMOS loji znaci svetkovanje subote kako nalaze cetvrta zapovest dekaloga.


Ma pusti sad Adriana,Adrian je u redu nego sta ima da kazes na post:
#1565!-#1594


Posto ste te postove ignorisali sve mi je jasno s vama.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702
Ovo je biblija i nijedna jeres nemoze da pobije ovo sto pise u Bibliji ma koliko swe vi starali!


Јован 5:10-18
10. Тада говораху Јевреји ономе што оздрави: данас је субота и не ваља ти одра носити.
11. А он им одговори: који ме исцијели он ми рече: узми одар свој и ходи.
12. А они га запиташе: ко је тај човјек који ти рече: узми одар свој и ходи?
13. А исцијељени не знадијаше ко је; јер се Исус уклони, јер људства много бјеше на мјесту.
14. А потом га нађе Исус у цркви и рече му: ето си здрав, више не гријеши, да ти не буде горе.
15. А човјек отиде и каза Јеврејима да је оно Исус који га исцијели.
16. И зато гоњаху Јевреји Исуса, и гледаху да га убију, јер чињаше то у суботу.
17. А Исус им одговараше: отац мој дослије чини, и ја чиним.
18. И зато још више гледаху Јевреји да га убију што не само квараше суботу него и оцем својијем називаше Бога и грађаше се једнак Богу.


Rev 1:9 Ja Jovan, koji sam i brat vaš i drug u nevolji, i u carstvu i trpljenju Isusa Hrista, bejah na ostrvu koje se zove Patam, za reč Božiju i za svedočanstvo Isusa Hrista.
Rev 1:10 Bejah u duhu u dan nedeljni, i čuh za sobom glas veliki kao trube koji govoraše: Ja sam Alfa i Omega, Prvi i Poslednji;
Rev 1:11 I šta vidiš napiši u knjigu, i pošlji crkvama koje su u Aziji: u Efes, i u Smirnu, i u Pergam, i u Tijatir, i u Sard, i u Filadelfiju, i u Laodikiju.


Mat 12:1 U to vreme iđaše Isus u subotu kroz useve: a učenici Njegovi ogladneše, i počeše trgati klasje, i jesti.
Mat 12:2 A fariseji videvši to rekoše Mu: Gle, učenici tvoji čine šta ne valja činiti u subotu.
Mat 12:3 A On reče im: Niste li čitali šta učini David kad ogladne, on i koji behu s njim?
Mat 12:4 Kako uđe u kuću Božju, i hlebove postavljene pojede, kojih nije valjalo jesti njemu ni onima što su bili s njim, nego samim sveštenicima.
Mat 12:5 Ili niste čitali u zakonu kako u subotu sveštenici u crkvi subotu pogane, pa nisu krivi?
Mat 12:6 A ja vam kažem da je ovde onaj koji je veći od crkve.
Mat 12:7 Kad biste pak znali šta je to: Milosti hoću a ne priloga, nikad ne biste osuđivali prave;
Mat 12:8 Jer je Gospodar i od subote Sin čovečiji.
Mat 12:9 I otišavši odande dođe u zbornicu njihovu.
Mat 12:10 I gle, čovek beše tu s rukom suvom; i zapitaše Ga govoreći: Valja li u subotu lečiti? Da bi Ga okrivili.
Mat 12:11 A On reče im: Koji je među vama čovek koji ima ovcu jednu pa ako ona u subotu upadne u jamu neće je uzeti i izvaditi?
Mat 12:12 A koliko je čovek pretežniji od ovce? Dakle valja u subotu dobro činiti.
Mat 12:13 Tada reče čoveku: Pruži ruku svoju. I pruži. I postade zdrava kao i druga.
Mat 12:14 A fariseji izišavši načiniše veće o Njemu kako bi Ga pogubili. No Isus doznavši to ukloni se odande.


Mat 12:7 Kad biste pak znali šta je to: Milosti hoću a ne priloga, nikad ne biste osuđivali prave;NIKAD NE BISTE OSUĐIVALI PRAVE!






Joh 8:31 Tada Isus govoraše onim Jevrejima koji Mu verovaše: Ako vi ostanete na mojoj besedi, zaista ćete biti učenici moji,


Joh 8:32 I poznaćete istinu, i istina će vas izbaviti.


Joh 8:33 Odgovoriše i rekoše Mu: Mi smo seme Avraamovo, i nikome nismo robovali nikad; kako ti govoriš da ćemo se izbaviti?
J
oh 8:34 Isus im odgovori: Zaista, zaista vam kažem da je svaki koji čini greh rob grehu.


Joh 8:35 A rob ne ostaje u kući vavek, sin ostaje vavek.


Joh 8:36 Ako vas, dakle, Sin izbavi, zaista ćete biti izbavljeni.
J
oh 8:37 Znam da ste seme Avraamovo; ali gledate da me ubijete, jer moja beseda ne može u vas da stane.
J
oh 8:38 Ja govorim šta videh od Oca svog; i vi tako činite šta videste od oca svog.


Joh 8:39 Odgovoriše i rekoše Mu: Otac je naš Avraam. Isus im reče: Kad biste vi bili deca Avraamova, činili biste dela Avraamova.


Joh 8:40 A sad gledate mene da ubijete, čoveka koji vam istinu kazah koju čuh od Boga: Tako Avraam nije činio.


Joh 8:41 Vi činite dela oca svog. Tada Mu rekoše: Mi nismo rođeni od kurvarstva: jednog Oca imamo, Boga.


Joh 8:42 A Isus im reče: Kad bi Bog bio vaš Otac, ljubili biste mene; jer ja od Boga iziđoh i dođoh; jer ne dođoh sam od sebe, nego me On posla.


Joh 8:43 Zašto ne razumete govor moj? Jer ne možete reči moje da slušate.


Joh 8:44 Vaš je otac đavo; i slasti oca svog hoćete da činite: on je krvnik ljudski od početka, i ne stoji na istini; jer nema istine u njemu; kad govori laž, svoje govori: jer je laža i otac laži.


Joh 8:45 A meni ne verujete, jer ja istinu govorim.


Joh 8:46 Koji me od vas kori za greh? Ako li istinu govorim, zašto mi vi ne verujete?


Joh 8:47 Ko je od Boga reči Božije sluša; zato vi ne slušate, jer niste od Boga.


Joh 8:48 Tada odgovoriše Jevreji i rekoše Mu: Ne govorimo li mi pravo da si ti Samarjanin, i da je đavo u tebi.
J
oh 8:49 Isus odgovori: U meni đavola nema, nego poštujem Oca svog; a vi mene sramotite.


Joh 8:50 A ja ne tražim slave svoje; ima koji traži i sudi.


Joh 8:51 Zaista, zaista vam kažem: ko održi reč moju neće videti smrt doveka.


Joh 8:52 Tada Mu rekoše Jevreji: Sad videsmo da je đavo u tebi: Avraam umre i proroci, a ti govoriš: Ko održi reč moju neće okusiti smrt doveka.


Joh 8:53 Eda li si ti veći od oca našeg Avraama, koji umre? I proroci pomreše: ko se ti sam gradiš?


Joh 8:54 Isus odgovori: Ako se ja sam slavim, slava je moja ništa: Otac je moj koji me slavi, za kog vi govorite da je vaš Bog.




Joh 8:55 I ne poznajete Ga, a ja Ga znam; i ako kažem da Ga ne znam biću laža kao vi. Nego Ga znam, i reč Njegovu držim.


Joh 8:56 Avraam, otac vaš, bio je rad da vidi dan moj; i vide, i obradova se.




Joh 8:57 Tada Mu rekoše Jevreji: Još ti nema pedeset godina, i Avraama li si video?


Joh 8:58 A Isus im reče: Zaista, zaista vam kažem: Ja sam pre nego se Avraam rodio.


Joh 8:59 Tada uzeše kamenje da bace na Nj; a Isus se sakri, i izađe iz crkve prošavši između njih i otide tako.






Mar 3:28 Zaista vam kažem: svi gresi oprostiće se sinovima čovečjim, i huljenja na Boga, makar kakva bila:
Mar 3:29 A koji pohuli na Duha Svetog nema oproštenja vavek, nego je kriv večnom sudu.
Mar 3:30 Jer govorahu: U njemu je nečisti duh.




Evo sta je Hrist porucio svima onima koji se plase da stanu na stranu istine (jer je nepopularna):


Luk 12:4 Ali vam kažem, prijateljima svojim: ne bojte se od onih koji ubijaju telo i potom ne mogu ništa više učiniti.
Luk 12:5 Nego ću vam kazati koga da se bojite: bojte se Onog koji ima vlast pošto ubije baciti u pakao; da, kažem vam, Onog se bojte.
Luk 12:6 Ne prodaje li se pet vrabaca za dva dinara? I nijedan od njih nije zaboravljen pred Bogom.
Luk 12:7 A u vas je i kosa na glavi izbrojana. Ne bojte se dakle; vi ste bolji od mnogo vrabaca.
Luk 12:8 Nego vam kažem: koji god prizna mene pred ljudima priznaće i Sin čovečiji njega pred anđelima Božijim;
Luk 12:9 A koji se odreče mene pred ljudima njega će se odreći pred anđelima Božijim.
Luk 12:10 I svaki koji reče reč na Sina čovečijeg oprostiće mu se, a koji huli na Svetog Duha neće mu se oprostiti.


Mat 12:34 Porodi aspidini! Kako možete dobro govoriti, kad ste zli? Jer usta govore od suviška srca.
Mat 12:35 Dobar čovek iz dobre kleti iznosi dobro; a zao čovek iz zle kleti iznosi zlo.
Mat 12:36 A ja vam kažem da će za svaku praznu reč koju kažu ljudi dati odgovor u dan strašnog suda.
Mat 12:37 Jer ćeš se svojim rečima opravdati, i svojim ćeš se rečima osuditi.


Mat 12:38 Tada odgovoriše neki od književnika i fariseja govoreći: Učitelju! Mi bi radi od tebe znak videti.
Mat 12:39 A On odgovarajući reče im: Rod zli i preljubotvorni traži znak; i neće mu se dati znak osim znaka Jone proroka.
Mat 12:40 Jer kao što je Jona bio u trbuhu kitovom tri dana i tri noći: tako će biti i Sin čovečiji u srcu zemlje tri dana i tri noći.
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
А где Господ Исус Христ понавља закон о суботи (Матеј 5)? Ја знам да је вама тешко да схватите речи из Посланице Јеврејима, али како год. Будите Јевреји, што се мене тиче. Ваша ствар.


Adriane, nama uopste nije tesko da shvsatimo poruku iz poslanice Jevrejima, nego izgleda da je ti jos nisi shvatio.
------------------------------

4. Јер негде рече за седми дан овако: и почину Бог у дан седми од свих дела својих.
5. И на овом месту опет: Неће ући у покој мој.
6. Будући, пак, да неки имају да уђу у њега, и они којима је најпре јављено не уђоше за непослушање;
7. Опет одреди један дан, данас, говорећи у Давиду по толиком времену, као што се пре каза: Данас ако глас Његов чујете, не будите дрвенастих срца.

8. Јер да је Исус оне довео у покој, не би за други дан говорио потом.
9. Дакле је остављено још почивање народу Божијем.
10. Јер који уђе у покој Његов, и он почива од дела својих, као и Бог од својих. (Јеврејима 4)


Ко уђе у покој Христов - он почива, налази се у Сабату (други дан који Господар суботе одреди), а у покој и починак се улази вером и признањем. Фарисеји су сви били суботари, али не уђоше у покој Божији.

Ovo je potpuno pogresna primena biblijskog tekst.
Ne treba da zaboravimo da Pavle ovde raspravlja sa Jevrejima, a ne sa neznaboscima.
On opominje svoju bracu Jevreje, da "nek od njijh ne udjose u pokoj zbog neposlusnostj
i"

Ovo nema nikakve veze sa farisejima, nego Pavle skrece paznju Jevreja na istoriju, da NEKI KOJE JE GOSPOD IZVEO IZ EGIPATSKOG ROPSTVA NISU ZBOG NEVERSTVA UCLI U POKOJ, a taj pokoj je Obecana Zemlja - Palestina.
Oni koji nisu usli u taj pokoj, pomrli su u pustinji. Da je to tako lepo kaze: "JER DA JE ISUS (NAVIN) ONE DOVEO U POKOJ, ne bi za drugi dan govorio po tom." Stih 8.

Pavle govori o JEDNOM DRUGOM DANU. Osmi stih jsno kaze da ih je Isus Navin uveo u pocinak, ne bi se govorilo o drugom danu.

Koje je taj drugi dan?

Pavle sam kaze koji je to drugi dan: "OPET ODREDI JEDAN DAN, DANAS, GOVORECI U DAVIDU PO TOLIKOM VREMENU, kao sto se pre kaza: danas ako gla snjegov cujete ne budiute drvenastih srca." Jeverjima 4,7

Zasto u Davidu? Zato sto je Izrailj za vreme Davida i Solomuna bio u najvecoj snazi. Tada je Izraill imao drugu sansu koju takodje nije iskoristio.
"Bog je odredio Davidovo carstvo kao jos jedno prikladno i zgodno vreme, kada je Izraiulj mogao da udje u svoj pokoj Drugi dan je je bilo vreme Davidove vladavine, ustvari za vreme Davida i Solomuna. U to vreme Izraikj je bio u punom posedu obecane Zemlje Palestine." BC, vol. 7, p. 421.

Pavle ovo nadovezuje sa potpunim osloboidjenjem ili odmorom Bozjeg nbaroda. "dakle je ostavljeno jos pocivanje narodu Bozjem." St.9.

"Ulaskom u Bozjiji odmor, koji se sastoji od poverenja u spoasonosnu milost Isusa Hrista, hriscanin ima potrebu da se "odmori" i cuva od pokusaja da nastoji da postane pravedan svojim vlastitim delima. Hriscanin se odmara i od dela greha, dela koji je sprecio neke Izrailjce da posle oslobodjena iz egipatskog ropstva, ipak, ne udju u Obecanu zemlju, kao stro je sprecio i kasniji narastaj da ne udje u Biziji duhovni odmor." BC. Vol, 7. p. 434.
-------------------------

Фарисеји су сви били суботари, али не уђоше у покој Божији.

Pavle uopste ne govori o farisejima. Kao sto smo videli on govori o Izrailjcima koji su izvedeni iz egipatskog ropstva, i zbog svoga otpada i neposlusjnosti, nsiju usli i pokoj Obecanu zemlju Palestinu, nego su pomrli u pustinji.
----------------------

Ако верујемо ми смо већ у покоју, не смемо саблажњавати људе јер не разумемо ПОЕНТУ СУБОТЕ (седмог дана) и другог дана који Господар суботе одреди (ДАНАС).

Adriane, ti si obvde ispleo i zamrsio mnogo.

Obratimo paznju na ono sto tekst kaze a ne sta neko mili o tome.
Pavle jasno kaze: "JER KOJI IUDJE U POKOJ NJEGOV, I ON POCIVGA OD DELA SVOJIH, KAO I BOG OD SVOJIH"

SLAZAEM SE DA JE REC O DUHOVNOM ODMORU, ODMORU OD GREHA I NEPOSLUSNOSTI, KOJE PRIMAMO VEROM U GOSPODA ISUSA HRISTA, TO JE DUHOVJNI ODMOR, ALI NE ZABORAVIMO DA SMO POZVANI DA SE ODMARAMO OD DELA SVOJIH KAO I BOG STO SE ODMARAO OD SVCOJIH DELA.

Kada se Bog odmarao od dela svojih?

"I svrsi Bog do sedmoga dana dela svoja, koja ucini; I POCINU U SEDMI DAN OD SVIH DELA SVOJIH KOIJA UCIJNI." 1.Mojsijeva 2,2. To je jedini primer kad se i Bog odmarao.

Poruka je potpuno jasna ako zelimo da sledimo Bibliju i primer Gospoda Boga Stvoiritelja.
 
Natrag
Top