Adventisti

Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Pa čekaj čoveče ....Možeš li ti da objasniš ovaj stih 1. Korinćanima 8.5-6. Jer ako i ima nazovi bogova, bilo na nebu, bilo na zemlji, kao što ima mnogo bogova i mnogo gospodara 6. ali mi imamo (jednog Boga Oca od koga je sve) i za koga smo mi , i jednog Gospoda Isusa Hrista,( kroz koga je sve postalo), pa i mi- njegovim posredstvom.

Lepo se kaže i stihu o Bogu Ocu od koga je sve i o Gospodu Isusu kroz ili preko koga je sve postalo pa i mi. Njegovim posredstvom. Zar ovo nije jasno ? Ovim rečima nema šta ni da se dodaje ni oduzima, jasno kao dan. Ali ne može biti jasno kad tvoja crkva govori drugačije pa se to ne slaže sa ovim stihom i nizom drugih i eto problema.

Postovanje brate Peko, odlican ti je taj tekst koji si prilozio.

Da pokusamo da uskladimo ovaj tekst sa sledecim:
"U pocetku bece Rerc, i Rec bes eu Boga, i Bog bese rec. Ona bes eu pocetku u Boga.
Sve je kroz nju postaolo, i bez nje nista nije postalo sto je postralo. U NJOJ BESE ZIVOT,
i zivot bewse vidleo ljudima." Jovan 1,1-4.

"Jer kao sto Otac podize mrtrve i ozivljava, TAKO I SIN KOJE HOCE OZIVLJUAVA.
JER KAO STO OTAC IMA ZIVOIT U SEBI, TAKO DADE SINU DA IMA ZIVOT U SEBI.
Jovan 5,21.26.

"Ja i Otac jedno smo." Jovan 10,30.

Ako ovome dodamo iu ovo: "U pocetku stvori Bog nebo i zemlju." 1. Mojsijeva 1,1. i :"Potom rece Bog:
DA NACINIMO COVEKA po svom oblicju, KAO STO SMO MI." 1. Mojsijeva 1,26.

Jovan pocine sa Reci koja je Bog i tvrdi da je kroz tu Rec sve postalo. Ali on tvrdi da je u Reci i zivot,
to znaci da je Hristos zivotodavac kao i Bog Otac.

Isus kaze kako Bog podize mrtve, tako i Sin koje hoce ozivljava, znaci u njemu je zivot.
Zato Isus tvrdi da je jednak sa Ocem
Ako ovo povezem sa stvaranjem "Bog stvori" i da NACINIMO, kao sto smo MI"
onda vidimo da su zajendo stvarali. Jer za rec Bog upotrebljena je rec Elohim, a nije Yhwh,
a Elohimm oznacava mnozinu.

A to znaci da je Gospod Isus Hristos Bog stvoritelj, koji je zajedno sa Ocem stvarao sve.

U tekstu koga je peko prilozio, Pavle raspravlja sa mnoigoboscima koji su verovali da su njihovi bogoviu svaki stvarali po jedan deo sveta. Zato Pavle im objasnjava: 1. Korinćanima 8.5-6. Jer ako i ima nazovi bogova, bilo na nebu, bilo na zemlji, kao što ima mnogo bogova i mnogo gospodara 6. ali mi imamo (jednog Boga Oca od koga je sve) i za koga smo mi , i jednog Gospoda Isusa Hrista,( kroz koga je sve postalo), pa i mi- njegovim posredstvom.

Ovim je Pavle suprotstavio se mnogoboscima da su bogovi nezavisno stvarali pojedine delove sveta i istako je nesto novo sto oni nisu znali da je Bog Otac od koga je sve.
"Mnogobosci su izjavili da postoje mnogi gospodari i bogova u svemiru, ali hriscani tvrde da postoji smao jedan.
Pavle ovde iznosi veliku istinu da je Bog, i jedino Bog sve stvorio i da je to ucinio u zajednici sa Isusom Hristom koji je Sin i drugo lice Boznastva." Bible Commentary, Vol.6. p. 721.

Sve najbolje
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Иса. 56 : [SUP]1[/SUP] Овако вели Господ: Пазите на суд, и творите правду, јер ће скоро доћи спасење моје, и правда ће се моја објавити. [SUP]2[/SUP] Благо човеку који тако чини, и сину човечјем који се држи тога чувајући суботу да се не оскврни, чувајући руку своју да не учини зло. [SUP]3[/SUP] И нека не говори туђин који пристане уз Господа: Господ ме је одлучио од свог народа; и нека не говори ушкопљеник: Гле,ја сам суво дрво. [SUP]4[/SUP] Јер овако вели Господ за ушкопљенике: Који држе суботе моје и избирају шта је мени угодно,и држе завет мој, [SUP]5[/SUP] Њима ћу дати у дому свом и међу зидовима својим место и име боље него синова и кћери, име вечно даћу свакоме од њих, које се неће затрти. [SUP]6[/SUP] А туђине који пристану уз Господа да Му служе и да љубе име Господње,да Му буду слуге, који год држе суботу да је не оскврне и држе завет мој, [SUP]7[/SUP] Њих ћу довести на свету гору своју и развеселићу их у дому свом молитвеном; жртве њихове паљенице и друге жртве биће угодне на олтару мом, јер ће се дом мој звати дом молитве свим народима. [SUP]8[/SUP] Господ Господ говори, који сабира прогнанике Израиљеве: Још ћу му сабрати осим оних који су сабрани.......

1. Pa jel ti lepo piše u 4-tom stihu (Јер овако вели Господ за ушкопљенике: Који држе суботе моје и избирају шта је мени угодно, и држе завет мој,) i 7-mom stihu ( Њих ћу довести на свету гору своју и развеселићу их у дому свом молитвеном; жртве њихове паљенице и друге жртве биће угодне на олтару мом, јер ће се дом мој звати дом молитве свим народима) kome se obraća Isaija !
Obraća se TUĐINIMA koji pristanu živeti po običajima Izraelaca ! Žrtve; Paljenice; Oltar............... , a tuđina može biti iz svih naroda! Pa kakve to veze ima sa Hrišćanima !?

Sarrdy,
Pod brojem 1. poceo si da objasnjavas od 4. stiha. Zasto si to ucinioi?
Da bismo pravilno razumerli bibliujski izvestaj treba uzeti ceo tekst, a ne samo deo njega.
Ono sto si ti izostavio je kljucno u ovovm tekstu a ono glasi:
[SUP]1[/SUP] Овако вели Господ: Пазите на суд, и творите правду, јер ће скоро доћи спасење моје, и правда ће се моја објавити. [SUP]2[/SUP] Благо човеку који тако чини, и сину човечјем који се држи тога чувајући суботу да jе не оскврни, чувајући руку своју да не учини зло.

Ti si poceo od uskopljenika, Jevreja, a prorok pocinje sa COVEKOM.
Povezi to sa Hristovom izjavom: "Subota je nacinjena COVEKA radi", a nije radi Jevrejina.

Ja sam bar izneo 8 stihova iz Isaije 56 glave sa referencom, dok Laodikeja je upotrebio samo 4 reči (DOM MOLITVE SVIM NARODIMA), pa sada ti vidi ko se tu više služi stihovima i Biblijom;

Nije SUŠTINA od kog ja stiha počinjem ili s čim počinje stih. Već je SUŠTINA KOME SE OBRAĆA ISAIJA kada kaže da moraju da se drže SUBOTE !
Jer o tome polemišemo. Da li je SUBOTA bitna za naše spasenje ili ne. I da li je OBAVEZNA za svetkovanje ili ne.....
A prvih 8 stihova iz Isaije 56 glave eksplicitno dovori o TUĐINIMA koji prihvate da žive sa Jevrejima, šta moraju raditi. Moraju se obrezati, poštovati subotu, jesti samo čistu hranu............. i sve ostalo što drže Jevreji!
Marko 2, 27 - Subota je stvorena radi ČOVEKA a ne Jevrejina sam objasnio 6 X. Ako treba još koji put Miko, samo kaži. Vrlo rado ću.

Slazem se sa tobom kada je rec o tudjinima, koji bi pristali da prihvate Jevrejskog Boga u isto vreme prihvatili bi i
starozavetne obrede, ali se i za njih kaze, neka ni oni ne prestupaju subotu.

Ti kazes, kakve to veze ima za hriscanima?
Pa zar ti ne verujes da su hriscani Bozji narod?
Zar ti ne verujes da onu ulogu u svetu koju su trebali odigrati Jevreji da je ona predata hriscanima?
Izrailjac znaci pobednik. Zar mislis da hriscani ne teba da pobede greh u sebi i oko sebe?

Ako ces ti odbaciti ono sto je upuceno Izrailjvcima, onda nemas ni Mesije, jer je on Njima obecan i medju njima se i pojavio.
Tako ono sto je Bog trazio oid Izrilja i od nas zahteva, osim zrtava i obreda ciji simboli su ispunjeni u Hristovoj zrtvi.
Pa čemu onda Stari i Novi Zavet. Kome je namenjen ?
Ko je i kada ukuinuo OBREZANJE i zašto ?
S kim je Bog napravio savez u Starom Zavetu a s kim u Novom ?

Šta znači cepanje zavese koja je delila Zemaljsku Svetinju od Svetinje nad Svetinjama ?

Miko ne mogu da verujem da ne znaš TAČNE odgovore na ova pitanja !
2. Adventisti izvade iz 259 reči 5 reči (звати дом молитве свим народима.) i na tome grade svoja učenja ! Pa ako tako učimo Bibliju onda NEMA BOGA. Jer se na 2 mesta u Bibliji nalaze ove dve reči. Mora se uzeti kontekst cele Biblije.

Sarrdy, slazem se sa tobom da treba uzeti u obzir kontekst.
Ali rekao si neistinu kad kazes da Adventisti izdvajaju samo tih 5. reci, naprotiv, vidis da si ti odbacio osnovu toga tekstra, a ne Adventisti. Zasto si odbacio ovo:
[SUP]1[/SUP] Овако вели Господ: Пазите на суд, и творите правду, јер ће скоро доћи спасење моје, и правда ће се моја објавити. [SUP]2[/SUP] Благо човеку који тако чини, и сину човечјем који се држи тога чувајући суботу да се не оскврни, чувајући руку своју да не учини зло. [SUP]3[/SUP] И нека не говори туђин који пристане уз Господа: Господ ме је одлучио од свог народа...

Vidis brate, tebi se cini da Advetisti izvrcu Bibliju, zato sto si pogresno naucen, ali i sam viudis da je mi upravo proucavamo kompletnu i nista iz nje ne odnbacujemo.

To sam ja rekao u vezi ovog posta, ne i za čitavu Adventnu Crkvu u Svetu.
A da izvrćete Bibliju u nekim stvarima – izvrćete. Upravo i ovo o čemu sada diskutujemo. Bog je imao 5 različita saveza ili znakova. Adam, Noje, Avram, Mojsije i Hrišćani i svi imaju različite znakove i zadatke. Nemaju svi isto. Npr. SUBOTA je data samo Mojsiju. To se iz Biblije lako vidi. Ostali nisu imali SUBOTU.
Kada sam već pomenuo obrezanje. Njega je dobio samo Avram i Mojsije, a i ono je ZNAK između Boga i NJEGOVOG NARODA. Pa zašto ga nemaju onda Adam, Noje i Hrišćani..........
Miko, Miko. Opusti se, raduj se, a onda detaljno pogledaj u Bibliji, ne u drugim knjigama da li govorim istinu ili ne !

3. Ako se 7-mi stih 56 glave Isaije odnosi NA OBAVEZNO I SPASONOSNO DRŽANJE SUBOTE i za Hrišćane, odnosno sve ljude imamo DVA velika problema:
3.1. Pismo je u KOLIZIJI !
Jer na najmanje 30 mesta u Novom Zavetu piše da STARI ZAVET VIŠE NE VAŽI ZA HRIŠĆANE.

Ako ti pod ZAVETOM milis na knjige Staroga zaveta, onda si totalno promasio.
Objasni nam sta je Stari zavet?
Drugto, ko govori o spasonosnom drzanju? Ti a ne mi.

MI NE DRZIMO BOZJI ZAKON DA BIsmo SE DRZANJEM ISTOGA SPASILOI, NEGO GA DRZIMO STO SMO SPASENI.
Spaseni ne ostaju u bezakonju, a bezakonje je prestupanje Bozjeg zakona.

Stari Zavet je opis Božijeg stvaranja i saveza koji je Bog sklopio sa Jevrejima. Dok je Novi Zavet za sve ostale ljude na Planeti.

Itekako govorite o spasonosnom držanju, ovde si malo slagao Miko!

Ko ne veruje nek pogleda doktrinu Adventista Sedmoga Dana:

- Pečat Božiji je SUBOTA;
- Žig Zveri je NEDELJA;
- u POSLEDNJIM DANIMA izglasaće se NEDELJNI ZAKON i postojaće samo 2 grupe vernika – Oni koji drže spasonosnu SUBOTU i oni koji ne svetkuju Božiji dan od odmora;
- Ako Adventista mora da radi u SUBOTU, rađe će izgubiti posao nego ostati na poslu. Sem ako nije zdravstveni radnik.
- 144.000 iz Otkrovenja su ljudi koji će u poslednjim danima biti uzeti a subotari su;

Ovo se sve lako može proveriti. Ili u Adventnoj crkvi ili na njihovim zvaničnim sajtovima.
A ako misliš da i dalje nas zamajavaš, onda sledi PITANJE:
Da li mi imamo spasenje ako ne držimo SUBOTU ?

A to da držite SUBOTU zato što se spašeni – nemoj da pričaš meni, molim te, jer odlično znam šta Pismo kaže za one koji DODAJU ili ODUZIMAJU Pismu i kako će se takvi provesti na sudu.

3.2. Kojom SUBOTOM SE SPAŠAVAJU : TUĐINI koji ne pristanu uz Jevrejski narod – stih 6 !
Znači oni tuđini koji pristanu uz Gospoda da mu služe, da ga ljube...............Priđu Jevrejskom narodu – oni drže SUBOTU, običaje i sve po redu.

Sarrdy, zasto izvrces Biblijski tekst. Stih 6. Isaije 56. poglavlja ne kaze "TUDJIN KOJI PRISTUPI UZ JEVREJSKI NAROD" nego kaze ovako:
[SUP]6[/SUP] А туђине који пристану уз Господа да Му служе и да љубе име Господње ,да Му буду слуге, који год држе суботу да је не оскврне и држе завет моj.

Nije rec o tudjinu koji se samo udruzuje sa Jevrejima, nego je rec o neznaboscima koji se obrate Bogu i Njemu pocnu da sluze.
Zato nastojis da odbacius kljucnu misao iz teksta a uzimas samo pojedinhacne misli? Da li je to zato sto jedino tako mozes odbranit8i svoje krivoverje?


Sve najbolje

Miko nemoj da me zezaš, i praviš me na budalu.

PA JA NE IZVRĆEM TEKST VEĆ LEPO PITAM:
Šta se dešava sa TUĐINIMA koji ne pristanu uz Gospoda i Jevreje!
Pa nisu svi TUĐINI NA PLANETI koji su ikad živeli pristupili Jevrejima i prihvatili njihove običaje i Boga.

Mnogo više ih je koji nisu !!!
Miko saberi se lepo sam pitao.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Zašto li onda stvori komarce da nas ujedaju ? Čemu li oni služe osim da nam zagorčavaju život ? Ili uđeš u more da se kupaš i naiđeš na kutijastu meduzu samo je dotakneš i gotov si. Ili ti ajkula otkine nogu , baš divno stvoreno. Satana je bog ovoga sveta a mi smo u paklu prijatelju.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107


Sardy.

Pogresio si, za Hriscane ne vazi obredni zakon o prinosenju krvnih zrtava koje su bile SEN ili simbol Hristovog tela, odnosno njegove zrtve koju je prineo na krstu
za grehe covecanstva, on je JAGNJE BOZJE KOJE UZE NA SE GREHE SVETA.
Obredni zakon je uklonjen i mi se vise ne opravdavamo prinosenjem krvnih zrtava, vec je Hristos prineo sebe i opravdao nas od greha.

Moralni zakon nije SEN niti ikada to moze biti, 10 zapovesti su odraz ljubavi koja stanuje u srcu koje je preporodjeno Bozjim Duhom, i ostvaruje se u ljubavi prema Bogu i bliznjima.
Moralni zakon je vecan i nepromenjiv jer je to temelj Bozje vladavine i na nebu i na zemlji:

"Ne mislite da sam ja došao da pokvarim zakon ili proroke: nisam došao da pokvarim, nego da ispunim.

Jer vam zaista kažem: dokle nebo i zemlja stoji, neće nestati ni najmanje slovce ili jedna titla iz zakona dok se sve ne izvrši.
Ako ko pokvari jednu od ovih najmanjih zapovesti i nauči tako ljude, najmanji nazvaće se u carstvu nebeskom; a ko izvrši i nauči, taj će se veliki nazvati u carstvu nebeskom. (Matej 5. 17 - 19 ).



 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Sardy.

Pogresio si, za Hriscane ne vazi obredni zakon o prinosenju krvnih zrtava koje su bile SEN ili simbol Hristovog tela, odnosno njegove zrtve koju ce prineti na krstu.
Moralni zakon je vecan i nepromenjiv jer je to temelj Bozje vladavine i na nebu i na zemlji:


Za Adventiste! Za sve ostale NE.
SUBOTA je farisejstvo koje Adventisti hoće da nam natovare na leđa a mnogo savršeniji od njih ne mogaše nositi taj teret.
Hrist nas je oslobodio tog rekavši da samo DVE ZAPOVESTI VAŽE ZA NAS.
A i dokaz je što na more pitanja o suboti nemate odgovora.
Evo koliko sam puta pitao šta se dešava SA TUĐINOM KOJI NE PRISTANE UZ GOSPODA...... I nikako da odgovorite.........

"Ne mislite da sam ja došao da pokvarim zakon ili proroke: nisam došao da pokvarim, nego da ispunim.

Jer vam zaista kažem: dokle nebo i zemlja stoji, neće nestati ni najmanje slovce ili jedna titla iz zakona dok se sve ne izvrši.
Ako ko pokvari jednu od ovih najmanjih zapovesti i nauči tako ljude, najmanji nazvaće se u carstvu nebeskom; a ko izvrši i nauči, taj će se veliki nazvati u carstvu nebeskom. (Matej 5. 17 - 19 ).

Adventisti uopšte ne čitaju naše postove. Da čitate nikada ne bi ovo napisao!
Samo 2 posta pre ovoga sam napisao :’’Ko je ukinuo OBREZANJE !?’’ kada ‘’neće nestati ni njamanje slovce ili jedne title...........’’. A po obrezanju se se razlikovali Božiji narod od pagana!
Tako da te stihove piši na nekom drugom forumu gde ljudi slabo poznaju Bibliju, a ne nama ovde koji je odlično poznajemo.

Zapovesti ima 613 u Starom Zavetu i barem još 10 dodato u Novom, tako da polako a tim ko pokvari jednu od najmanjih......
Pa jedna od tih je i NE DODAJ NIŠTA I NE ODUZIMAJ NIŠTA Njegovoj reči, a vi ste dodali skoro pola Biblije ili oduzeli sa vašom proročicom.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
"Ne mislite da sam ja došao da pokvarim zakon ili proroke: nisam došao da pokvarim, nego da ispunim.

"Jer vam zaista kažem: dokle nebo i zemlja stoji, neće nestati ni najmanje slovce ili jedna titla iz zakona dok se sve ne izvrši.
Ako ko pokvari jednu od ovih najmanjih zapovesti i nauči tako ljude, najmanji nazvaće se u carstvu nebeskom; a ko izvrši i nauči, taj će se veliki nazvati u carstvu nebeskom" (Matej 5. 17 - 19 ).


Ovo se odnosi na moralni zakon 10 zapovesti, jer zakon se deli na obredni i moralni, i sve drugo sto ti pominjes, kao i obrezanje spada u ovaj obredni ili ceremonijalni zakon.
Ovo potvrdjuje i sledeci tekst gde se pod pojmom zakon podrazumeva 10 zapovesti, i misli se na moralni zakon:


"Jer koji sav zakon održi a sagreši u jednom, kriv je za sve.
Jer Onaj koji je rekao: Ne čini preljube, rekao je i: Ne ubij. Ako dakle ne učiniš preljube a ubiješ, postao si prestupnik zakona" ( Jakov 2. 10 -11 )



Dakle, ovo je sasvim jasno, apostol je takodje mislio i na sledece:


"Jer koji sav zakon održi a sagreši u jednom, kriv je za sve.
Jer Onaj koji je rekao: Ne čini preljube, rekao je i: SECAJ SE DANA OD ODMORA DA GA SVETKUJES.
Ako dakle ne učiniš preljube a PREKRSIS SUBOTU postao si prestupnik zakona"
 
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
vidim stigli ste i do obrezivanja x) jooooj e sto je mnogo mnogo je znaci oni sto se obrezuju su pagani x)
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Докази су изнети да су адвентисти у заблуди,

To tvrdi izgubljerni Adrian samo zato sto ni sam ne zna gde je. Sta ono uci tvoja sektra?
----------------------------
а ко је вама дао то право (da prgledate Bibliju?)

Dao nam ga je licno Gospod Isus Hristos:
A to pravo glasi: "Pregledajte pisma!"
Jovan 5,39.


Зависи колико се људи превари и колики утицај и организациону структуру има та секта.

Pa ako je tako, kazi nam koliko broji tvoja sekta i kakav uticaj ima na svet?
----------------------

У 19. веку се примећује знатан скок у оснивању многих секти и учења која и данас имају огроман утиц
To se svakako ne odnosi na tebe i tvoju sektu, jer ona je skorasnja. Je li tako?
------------------------

Све је било под контролом масонерије и данас има директан утицај на медије, штампан материјал, правно је заштићено.
Vidis kako ti to lepo i dobro znas. Da li je to zato sto si to proucavao kad si poceo da osnivas svoju sektu?
-------------------------

Доказ да сотона у том периоду покреће многе јереси и лажна учења да нападне хришћанство. Ах, да, долази и до објављивања чувене теорије еволуције и још много чега.

Pa zar i to pripada tvojoj sekti?
------------------

Сећате се стихова о три нечиста духа као три жабе које излазе по свету да припреме свет против Господа. Ти нечисти духови ће користити свакакве манипулације и лажи да заведу људе како би остали без Спасења и да верују у лажи и обмане, а нису ни свесни да иду против истине - против Духа Светога и Господа Исуса Христа.


Adriane, da li ti to iz iskustva govoris. Zaista poznajes dobro put propasti.


Ako dobro razmislis o tome, ko zna, mozda ce ti se na vrerme otvoriti oci. Moli se i citaj Bibliju, ako to ne ucinis zaista si izgubljen

Sve najbo0lje
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top