Adventisti

Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702
Vahelisngu, primetio sam sto vise govoris i pises, sve vise se uplices u svoje neznanje.

Pre svega mi ne vristimo po forumu, mnego ti vristis, jer ti smetamo. Zao mi je.

Drugoi, ustao si protiv vaspitanuja.
Kad bi svi ljudi sledili tvoje ideje bili bi nepismeni i totalno neobavesteni.

Slazem se da u nase vreme moramo i vaspitanje odabirati, jer ih i losih ima, ali vaspitanje je
neophodno.

Da li ti je poznato da su Hristovi ucenici bioli studenti najveceg stepena skole koja je u ono vreme postojala?
Ima li su savtrsenog ucitelja, pa ne mozers kazati da je vaspitanje lose i nekorisno.

Drugo, mi nismo nikakvi filozovi a li trudimo se sto bole mozemo da upoznamo Gospoda i Njegovu rec i zahvalni smoi Bogu
na daru koji nam je dao, On taj dar daje svakome ko ga ponizno i iskreno trazi.

Sve najbolje
Opet kazem sve zavisi kako ti ! shvatas moje misli,drugi?napisao sam takodje ako bi se svo to obrazovanje,filozofija usmerila prema Bogu a ne prema sotoni-materijalizmu i da nije lose biti obrazovan ako je cilj Bog!citaj malo bolje!kada bi se braca ovog sveta pomagali humano na pr:deliti novac ravnopravno svim ljudima u svetu nebismo imali etiopiju tako sirotu,kada bi kucu mogao napraviti gde hoces i da te niko nedira jer je zemlja dana svim ljudima a ne monopolistima,koji crpe i poslednji atom zivog brata iz njegovog tela samo da zadovolje svoju halapljivost ukratko jednom coveku sve,a drugom nista.Uzmite na primer vasu crkvu,KS-ra!tu se okrecu milioni dolara na racun nevinih ljudi koji se muce 6 dana u nedelji da zarade svoju mesecnu platu!a vasa crkva im uzme desetak! porezi,razni racuni itd,zar je to bratcki?sta sta ostane nama obicnim ljudima?skoro nista.
U redu koliko ko ima neka da i treba da da,a ovako desetak i ni 1% manje kao drzavni zakon o placanju poreza!

Sto se tice Hristovih ucenika jedino je Pavle bio najobrazovaniji medju njima,on je svoju filozofiju,obrazovanje iskoristio u cilju propovedanja uzvisenju Gospodnjeg imena,naravno a takodje i ostali apostoli od kojih su mnogi bili ribari,poreznici itd.
Matvej je takodje bio obrazovan takodje je svoje obrazovanje usmerio k Bogu,(Kao i Sardi,Adrian,poelbuster i drugi ovde da ne nabrajam sad)i svi su se oni delili sa svojom bracom u Hristu upravo sam to hteo da kazem gore.Kad bi ceo ljudcki rod postupao tako ne bin am sve t bio ovakav kakav je danas, zasto je svet takav? pa zato sto je covek takav,seti se kad je Isus nahranio 5000 ljudi ribom i hlebom na propovedi,sta je Isus hteo time da kaze?Naravno ljubi bliznjeg svog kao samog sebe!zasto nije jednom dao ribu a drugom jagnje?zato sto on svoju bracu smatra jednakim i svim isto itd.

Kazes niste nikakvi filozofi?pa sta ce vam onda knjige jelene vajtove,milerove?zar vam nije dovoljna biblija da dokazete to sto hocete ljudima?mislim da je vas dar od jelene vajtove,milera.

Ponavljam sve zavisi kako ti shvatas moj post ili sta sam njime hteo reci,poznato je da si majstor izvrtanja.

"Jasno! i kakv posrednik? to su fazoni adventa i JS-ka!" (Ovo je izjavio Vanhelsinga )

Tvrdim da sam to izjavio s cilem da ti dokazem da je za mene ISUS Gospod i Bog moj! upotreba (POSREDSTVO)upravo opravdava vasu dogmu,tako da ispada da Bog Otac stvara zemlju i sve vivljivo i nevidljivo prosredstvom Sina,sto i asocira na Mihaila!Ako isaija govori (Isaija 9.6) da je Isus i Otac,Bog silni onda je logicno da nema tu nikakvog posredstva u stvaranju preko Sina-odnosno Mihaila ,Isus je direktni tvorac svega.(Isaiju9.6)potvrdjuje Isus sam u (jovanu Ja i otac smo jedno)i nema stu sta vise da diskutujem stobo po tom pitanju.

Sto se tice posrednika na zemlji to je drugo! ima se u vidu da je Isus kao otelovljen bio kao covek na zemli i ko god poveruje u sina (COVECJEG DA JE BOG-TVORAC SVEGA SISHAO S NEBES I UZEO TELO LJUDCKO I DONEO JEVANDJELJE SVOJE!! I DA SVAKO KO POVERUJE U TO,SINA OTELOVLJENOG DA JE ON U STVARI TAJ BOG ST-ta,NZ-ta BUDE SPASEN)
Upravo se na to odnosi rec (Posrednik)a ne posrednik u stvaranju koje vi adventi,JS-ci montirate ljudima koji nepoznaju vasu jeres.

Ја плануо? Да није ствар озбиљна рекао бих да је ово забавно. Нит сам плануо нити вређам. Шта ја треба да кажем колико сам увреда чуо од вас. Колико си ме само пута назвао секташем, а ти се налазиш у сектиној секте секти. У почетку нисам ни једну групу називао сектом, све сам деноминације гледао подједнако. Сада гледам вернике да су сви равноправни, што се не разликује много од мог првог наступа, сем што видим колико неке одређене деноминације изврћу Писмо и преваром "лове" људе у своје редове.


Brate Adriane evo nadjoh nekoliko dobrih stihova za one koji nas vredjaju:

[SUP]20[/SUP] I On podignuvši oči na učenike svoje govoraše: Blago vama koji ste siromašni duhom; jer je vaše carstvo Božije.


[SUP]21[/SUP] Blago vama koji ste gladni sad; jer ćete se nasititi. Blago vama koji plačete sad; jer ćete se nasmejati.


[SUP]22[/SUP] Blago vama kad na vas ljudi omrznu i kad vas rastave i osramote, i razglase ime vaše kao zlo Sina radi čovečijeg.


[SUP]23[/SUP] Radujte se u onaj dan i igrajte, jer gle, vaša je velika plata na nebu. Jer su tako činili prorocima očevi njihovi.


[SUP]24[/SUP] Ali teško vama bogati; jer ste već primili utehu svoju.


[SUP]25[/SUP] Teško vama siti sad; jer ćete ogladneti. Teško vama koji se smejete sad; jer ćete zaplakati i zaridati.


[SUP]26[/SUP] Teško vama kad stanu svi dobro govoriti za vama; jer su tako činili i lažnim prorocima očevi njihovi.


[SUP]27[/SUP] Ali vama kažem koji slušate: ljubite neprijatelje svoje, dobro činite onima koji na vas mrze;


[SUP]28[/SUP] Blagosiljajte one koji vas kunu, i molite se Bogu za one koji vas vređaju.
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
15.10.2010
Poruka
572
Tvrdim da sam to izjavio s cilem da ti dokazem da je za mene ISUS Gospod i Bog moj! upotreba (POSREDSTVO)upravo opravdava vasu dogmu,tako da ispada da Bog Otac stvara zemlju i sve vivljivo i nevidljivo prosredstvom Sina,sto i asocira na Mihaila!Ako isaija govori (Isaija 9.6) da je Isus i Otac,Bog silni onda je logicno da nema tu nikakvog posredstva u stvaranju preko Sina-odnosno Mihaila ,Isus je direktni tvorac svega.(Isaiju9.6)potvrdjuje Isus sam u (jovanu Ja i otac smo jedno)i nema stu sta vise da diskutujem stobo po tom pitanju.

Sto se tice posrednika na zemlji to je drugo! ima se u vidu da je Isus kao otelovljen bio kao covek na zemli i ko god poveruje u sina (COVECJEG DA JE BOG-TVORAC SVEGA SISHAO S NEBES I UZEO TELO LJUDCKO I DONEO JEVANDJELJE SVOJE!! I DA SVAKO KO POVERUJE U TO,SINA OTELOVLJENOG DA JE ON U STVARI TAJ BOG ST-ta,NZ-ta BUDE SPASEN)
Upravo se na to odnosi rec (Posrednik)a ne posrednik u stvaranju koje vi adventi,JS-ci montirate ljudima koji nepoznaju vasu jeres.

Ja sam te razumeo helsing tvoj nik pokazuje da si borac protiv tamnih sila.

Da dam i ja u prilog nekoliko stihova koji potvrdju tvoj post.

"I SVAKO STVORENJE, što je na nebu, i na zemlji, i pod zemljom, i što je na moru, i što je u njima, SVE čuh gde govore: Onome što sedi na prestolu, i Jagnjetu blagoslov i čast i slava i država va vek veka." (Otkrivenje 5,13)


“Ovce Moje slušaju glas Moj, i Ja poznajem njih, i za Mnom idu. I Ja ću im dati život večni, i nikad neće izginuti, i niko ih neće oteti iz ruke Moje. Otac Moj Koji Mi ih dade Veći je od sviju;i niko ih ne može oteti iz ruke Oca Mojega. Ja i Otac Jedno smo.("lakmus-test" za jeres) A Jevreji opet uzeše kamenje da Ga ubiju. Isus im odgovori: Mnoga vam dobra dela javih od Oca Svojega; za koje od onih dela bacate kamenje na Me? Odgovoriše Mu Jevreji govoreći: Za dobro delo ne bacamo kamenja na Te, nego za hulu na Boga, što Ti, Čovek budući, gradiš se Bog…”Ako ne tvorim dela Oca Svojega ne verujte Mi. Ako li tvorim, ako Meni i ne verujete, delima Mojim verujte, da poznate i verujete da je Otac u Meni i Ja u Njemu.” (Jovan 10,27-33.37.38)Hristov nalog "lakmus-test" za jeres


(Jovan 13.13)13 Vi zovete mene učiteljem i Gospodom; i pravo velite: jer jesam.


(1 kor 8.6)6 Ali mi imamo samo jednog Boga Oca, od kog je sve, i mi u Njemu, i jednog Gospoda Isusa Hrista, kroz kog je sve, i mi kroza Nj.(Ovo je savrseno jasno)


(fil 2.11)11 I svaki jezik da prizna da je Gospod Isus Hristos na slavu Boga Oca.


2 Mnogi su stanovi u kući Oca mog. A da nije tako, kazao bih vam; idem da vam pripravim mesto.sta mnogi su stanovi u Oca?a da nije tako kazao bih vam?
Jn. 13:33, Jn. 13:36, 2 Kor. 5:1, Otk. 3:12, Otk. 3:21


3 I kad otidem i pripravim vam mesto, opet ću doći, i uzeću vas k sebi da i vi budete gde sam ja.

Mt. 25:32, Mt. 25:33, Mt. 25:34, Jn. 12:26, Jn. 14:28, Jn. 17:24, Dela 1:11, 2 Kor. 5:6, 1 Sol. 4:17

Kakvo to mesto i gde?gde to oni da budu?



4 I kuda ja idem znate, i put znate.( da mi vernici hrista znamo put i kuda isus ide)


5 Reče Mu Toma: Gospode! Ne znamo kuda ideš; i kako možemo put znati?
Jn. 16:5vazno za one koji neveruju da dusa ide na nebo!!!!!


6 Isus mu reče: Ja sam put i istina i život; niko neće doći k Ocu do kroza me.(ovde te spori brat Mika jer nerazume sta isus govori o posredniku)ali kad Mika procita sve ove stihove jasno ce biti sta si mu hteo reci o posrednistvu)
Mt. 11:27, Jn. 1:4, Jn. 1:17, Jn. 10:9, Rim. 5:2, Jev. 9:8, Jev. 10:20, 2 Jn. 1:9, Otk. 5:8


7 Kad biste mene znali onda biste znali i Oca mog; i odsele (poznajete Ga, i videste Ga.)
Jn. 8:19, Filip. 3:8


8 Reče Mu Filip: Gospode! Pokaži nam Oca i biće nam dosta.


9 Isus mu reče: Toliko sam vreme s vama i nisi me poznao, Filipe? Koji vide mene, vide Oca; pa kako ti govoriš: Pokaži nam Oca?
Kol. 1:15, Jev. 1:3


10 Zar ne veruješ da sam ja u Ocu i Otac u meni? Reči koje vam ja govorim ne govorim od sebe; nego Otac koji stoji u meni On tvori dela.
Jn. 5:19, Jn. 10:38, 1 Jn. 5:7


11 Verujte meni da sam ja u Ocu i Otac u meni; ako li meni ne verujete, verujte mi po tim delima.


12 Zaista, zaista vam kažem: koji veruje mene, dela koja ja tvorim i on će tvoriti, i veća će od ovih tvoriti; jer ja idem k Ocu svom;
Dan. 11:33


13 I šta god zaištete u Oca u ime moje, (ono ću vam učiniti, da se proslavi Otac u Sinu.)
Hristov nalog "lakmus-test" za jeres

Ma kakav Mihail,nemaju veze s biblijom,Isus je Bog bio i ostace (Alfa i Omega)

Pozdrav svima.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Pa kada je Crkva ZAJEDNICA VERNIKA koji priznaju Isusa Hrista za Gospoda i Spasitelja, a NE GRAĐEVINA ili REGISTROVANA INSTITUCIJA zašto onda stalno potenciraš da TI, Mika, i ostali Adventisti PRIPADATE CRKVI i to ističete (umesto da se sramotite zbog toga). A Adrian, Gera, faki, ja............. ne pripadamo Crkvi !?
Objasni molim te.


U ovom slučaju veće su razlike u INSTITUCIJALNIM Crkvama (gde pripadaju i Adventisti između ostalog) neko u BIBLIJSKIM Crkvama (gde pripadamo ja, Gera, Adrian.......) jer mi ne skupljamo novac od nikog, već se sa naših 10 prstiju borimo za naš opstanak, dok u vašim se ogroman novac sliva iz džepova vernika u Crkvenu kasu, i tako pravi velika razlika i pljačka vernika.


Da li i onu koja imaju toliku JERES uperenu protiv njegove reči !?



Bolje bi bilo da si dao ARGUMENTE za iznetu tvrdnju, nego samo tvoje (subjektivno) mišljenje o nama.



Izvini na mojoj reči – ALI OVA TVOJA IZJAVA JE SMEŠNA !
Pa kakva je to Božija Crkva i istina sa 150 JERESI (najmanje) !
Objasni molim te. Pa valjda je ISTINITA BOŽIJA CRKVA koja nema ni jednu jeres !
Nešto si ovde pobrkao.


Iz ovih komentara se moze zakljuciti samo jedno, da ti ne poznajes biblijsko ucenje o crkvi, o nacinu kako ona funkcionise i koja je svrha njenog postojanja.

To je laz koju plasiras vec dugo vremena na forumu da Adventisti imaju nekakve jeresi, a to je posledica tvog nepoznavanja znacenja ovog izraza JERES.

Adventisti u odnosu na bibliju nemaju ni jednu jeresu jer je njihovo ucenje u potpunom skladu sa biblijom.

U tradicionalnom shvatanju adventiste nazivaju jereticima jer njihovo ucenje nije u skladu sa zvanicnim stavovima tradicionalnih crkava.
Ako sam jeretik zato sto mi je biblija na prvom mestu a ne lazna ucenja zvanicnih crkava onda mogu samo da kazem Amin, jer jeres znaci odabrati, a ja u svakom slucaju uvek biram rec Bozju naspram ljudskih filozofija.

Iz wikipedije:

Јерес (грч. αἵρεσις, haíresis; од αἱρέομαι, haireomai - изабрати) у хришћанству, а посебно у католичкој и православној цркви, означава сва мишљења о верским догмама, која се разликују од званичног учења цркве. У ширем значењу, јерес је учење у филозофији, политици или науци, које се разликује од оног које је опште прихваћено као ауторитет. Лична мишљења о хришћанским догмама, а посебно о Исусу Христу, се називају "христолошке јереси“. Број гледишта која су током историје окарактерисана као јеретичка је поприличан.

Јеретика, човека који о верским питањима друкчије мисли, вековима је осуђивала званична црква. Увек се о јеретицима ширила застрашујућа, одбојна представа. Већ се и сама оптужба за јерес у историји цркве показала као ужасно оружје, којим је сваки неугодан противник могао да буде уништен.
Црква никада имала блаконаклон став према слободи избора у питањима вере. Тертулијан истиче да избог не ваља јер уништава јединство групе. Јеретик је онај који бира. Верници не смеју постављати питања јер „питања чине људе јеретицима“.[SUP][1][/SUP]
У почецима хришћанства су главни јеретици били људи који су читали грчке филозофе. Тертулијан је то прецизно одредио: "филозофи су патријарси јеретика", а његов став је кроз историју црвке био широко прихваћен. Ј. Мајендорф доказује да су, по оценама првих сабора, „класични филозофи били јересиарси“, односно да су све главне хришћанске јереси резултат њиховог утицаја. (Византијско богословље, 77.)
Јеретик је по правилу човек истрајаван у свом уверењу, који се пре окреће против црквене заједнице него што ће се одрећи властитог убеђења. Због смелог и често јуначког залагања за друкчија схватања вере, јеретици се убрајају у велике претече нових идеја. Како је Христово учење одступало од званичног тока јеврејске религије, он је био доживљен као реформатор и, коначно, као јеретик.
Јеретик има сличности са пророком, са свецем, jep жртвује све и испуњен је вером. Он је најјачи антипод религиозно равнодушном, црквенополитички оријентисаном човеку. Јеретик одлучно прихвата последице свог делања, а његова унутрашња животност претпоставља постојање изузетно снажног религиозног интересовања, које је код јеретика натпросечно.
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Dragi moj brate ladokeja svima nama je biblija na prvom mestu,ali tumacenja su kod svih nas drugacija!zavisi iz koje si crkve?tako i tumacis zar nije tako?
Moja crkva je pravoslavna u njoj sam odrastao ali ima neke stvari s kojima se neslazem iako je ta crkva najstarija 2000g koja je i kanonizirala bibliju koju ti citas,Mada je dosta izmenjeno zavisi od crkve koja je sebi napravila dogmu da bi prezivela.
Mane sam aktivan da bih shvatio o cemu se radi na ovoj temi ali sve citam sta se stavi na ovu temu,uvek sam te postovao kao hriscanina,ali kad se nesto kosi sa istinom moram da ti skrenem paznju kao hriscanski brat.Napisali smo-citirali mnogo stihova upravo iz biblije koja nelaze.a to je da se ST-ri zavet ne odnosi na nas,cak i neki JS-ci tvrde isto.

Pozdrav od Gere.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Jeres

Iz ovih komentara se moze zakljuciti samo jedno, da ti ne poznajes biblijsko ucenje o crkvi, o nacinu kako ona funkcionise i koja je svrha njenog postojanja.
Genijalno zaključivanje brate Laodikeja :

Ti, Mikan, i ostali Adventisti odlično znate Bibliska učenje i po vama je Crkva – Instistucija, ili registrovana denominacija , a ja od kada sam se priključio ovom forumu SVE VREME SAM TVRDIO DA JE CRKVA – Pojedinci okupljena u Hristu, odnosno jedan ili više pojedinaca, bez ikakve registracije ili vidno obeleženog naziva Crkve (Denominacija) . I ja ne poznajem Biblijsko učenje a vi poznajete !?

E sada malo stihovi da vidimo da li si u pravu ili u krivu !:
Матеј 18:20 Јер где су два или три сабрани у име моје онде сам ја међу њима;
Матеј 16:18 А и ја теби кажем: ти си Петар, и на овом камену сазидаћу цркву своју, и врата паклена неће је надвладати.

Матеј 18:19 Још вам кажем заиста: ако се два од вас сложе на земљи у чему му драго, зашто се узмоле, даће им Отац мој који је на небесима. Јер где су два или три сабрани у име моје онде сам ја међу њима.
Матеј 3:16,17 Не знате ли да сте ви црква Божија, и Дух Божји живи у вама? Ако поквари ко цркву Божију, поквариће њега Бог: јер је црква Божија света, а то сте ви.
Јован 2: 19 Исус одговори и рече им: Развалите ову цркву, и за три дана ћу је подигнути. 20 А Јевреји рекоше: Четрдесет и шест година грађена је ова црква, а ти за три дана да је подигнеш? 21 А Он говораше за цркву тела свог. 22 А кад уста из мртвих, опоменуше се ученици Његови да ово говораше, и вероваше писму и речи коју рече Исус.
Дела 17:24 Бог који је створио свет и све што је у њему, Он будући Господар неба и земље, не живи у рукотвореним црквама, Дела 7 : 48 Али највиши не живи у рукотвореним црквама, као што говори пророк:
Дела 8:14-17 А кад чуше апостоли који беху у Јерусалиму да Самарија прими реч Божју, послаше к њима Петра и Јована. Који сишавши помолише се Богу за њих да приме Духа Светог; Јер још ни на једног не беше дошао, него беху само крштени у име Господа Исуса. Тада апостоли метнуше руке на њих, и они примише Духа СветогДела 11:24 Јер беше човек благ и пун Духа Светог и вере. И обрати се многи народ ка Господу.
1.Коринћ.6:19 Или не знате да су телеса ваша црква Светог Духа који живи у вама, ког имате од Бога, и нисте своји ?

1. Петр. 2:3-10 Јер окусисте да је благ Господ. А кад дођете к Њему, као камену живом, који је, истина, од људи одбачен, али од Бога изабран и прибран: И ви као живо камење зидајте се у кућу духовну и свештенство свето, да се приносе приноси духовни, који су Богу повољни, кроз Исуса Христа. Јер у писму стоји написано: Ево мећем у Сиону камен крајеугалан избрани,и скупоцени; и ко Њега верује неће се постидети.Вама,дакле,који верујете част је;а онима који се противе камен који одбацише зидари он поста глава од угла, и камен спотицања и стена саблазни:На који се и спотичу који се противе речи,на шта су и одређени. А ви сте избрани род, царско свештенство,свети народ,народ добитка,да објавите добродетељи Оног који вас дозва из таме к чудном виделу свом; Који некад не бејасте народ, а сад сте народ Божји; који не бејасте помиловани, а сад сте помиловани.


Pa se na bazi BIBLIJE lako možemo uveriti ko je poznaje,a ko ne !
To je laz koju plasiras vec dugo vremena na forumu da Adventisti imaju nekakve jeresi, a to je posledica tvog nepoznavanja znacenja ovog izraza JERES. Adventisti u odnosu na bibliju nemaju ni jednu jeresu jer je njihovo ucenje u potpunom skladu sa biblijom. U tradicionalnom shvatanju adventiste nazivaju jereticima jer njihovo ucenje nije u skladu sa zvanicnim stavovima tradicionalnih crkava.
Pa jel ti sestra Izabeleta našla JERES - Arhanđel Mihail je poseban ličnost a ne u nekim ulogama Isus Hrist.
Pa jel su vas po svim forumima, i na ovom provalili da ste jeretička Crkva.
Pa jel se sve više blogova otvara gde se ljudi mogu upoznati sa vašom jeresi.
Pa jel svi misle da imate jeresi, osim Adventista...........

I ti sada meni ovde pričaš bajke za malu decu kako vi nemate NI JEDNU JERES U ODNOSU NA BIBLIU!
Pa nemam ja 12 godina. Pričaj to nekom Pravoslavcu, ili Katoliku ili Nazarenu, ili Pentakostalcu, ili Baptisti ili Jehovinom svedoku ili Geri, ili Adrianu, ili Isabeleti, ili Fakyju, ili Peki 71 ili ................ bilo kome sem Adventisti pa da vidimo da li će ti poverovati !

Ako sam jeretik zato sto mi je biblija na prvom mestu a ne lazna ucenja zvanicnih crkava onda mogu samo da kazem Amin, jer jeres znaci odabrati, a ja u svakom slucaju uvek biram rec Bozju naspram ljudskih filozofija.
Ne pravi se naivan ko Mika. Pa mi te odlično poznajemo !
Nađi mi JEDAN post gde te mi napadamo što ti je biblija na prvom mestu !?
A ja ću ti naći 50 gde te mi napadamo zbog lažnih učenja kojih se držiš kao Adventista !
Iz wikipedije: Јерес (грч. αἵρεσις, haíresis; од αἱρέομαι, haireomai - изабрати) у хришћанству, а посебно у католичкој и православној цркви, означава сва мишљења о верским догмама, која се разликују од званичног учења цркве. У ширем значењу, јерес је учење у филозофији,политици или науци, које се разликује од оног које је опште прихваћено као ауторитет. Лична мишљења о хришћанским догмама, а посебно о Исусу Христу, се називају "христолошке јереси“. Број гледишта која су током историје окарактерисана као јеретичка је поприличан. Јеретика, човека који о верским питањима друкчије мисли, вековима је осуђивала званична црква. Увек се о јеретицима ширила застрашујућа, одбојна представа. Већ се и сама оптужба за јерес у историји цркве показала као ужасно оружје, којим је сваки неугодан противник могао да буде уништен. Црква никада имала блаконаклон став према слободи избора у питањима вере. Тертулијан истиче да избог не ваља јер уништава јединство групе. Јеретик је онај који бира. Верници не смеју постављати питања јер „питања чине људе јеретицима“.[SUP][1][/SUP] У почецима хришћанства су главни јеретици били људи који су читали грчке филозофе. Тертулијан је то прецизно одредио: "филозофи су патријарси јеретика", а његов став је кроз историју црвке био широко прихваћен. Ј. Мајендорф доказује да су, по оценама првих сабора, „класични филозофи били јересиарси“, односно да су све главне хришћанске јереси резултат њиховог утицаја. (Византијско богословље, 77.) Јеретик је по правилу човек истрајаван у свом уверењу, који се пре окреће против црквене заједнице него што ће се одрећи властитог убеђења. Због смелог и често јуначког залагања за друкчија схватања вере, јеретици се убрајају у велике претече нових идеја. Како јеХристово учење одступало од званичног тока јеврејске религије, он је био доживљен као реформатор и, коначно, као јеретик. Јеретик има сличности са пророком, са свецем, jep жртвује све и испуњен је вером. Он је најјачи антипод религиозно равнодушном, црквенополитички оријентисаном човеку. Јеретик одлучно прихвата последице свог делања, а његова унутрашња животност претпоставља постојање изузетно снажног религиозног интересовања, које је код јеретика натпросечно.

E ovo ti je najbolji ARGUMENT DA ADVENTIZAM NIJE JERES, a njihovi vernici jeretici.

Evo i zašto:
Титу 3:10 Човека јеретика по првом и другом саветовању клони се,

Znači Pavle savetuje Tita da se kloni ljudi OPISANIH U TVOM POSTU , a ne onih koji imaju krivo tumačenje Biblije!

E moj brate Laodikeja, na niske si grane spao, kada sa ovakvim postovima braniš Adventizam.

Pozdrav

2. Јован 1:10 Ако ко долази к вама и ове науке не доноси, не примајте га у кућу, и не поздрављајте се с њим;

PS:
Zaboravio si da mi odgovotiš koje JERESI imamo Adrian, Gera i ja !?
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Postovanje brate Vanhelsingu,

Posle opsirne diskusije sa Adrianom u vezi tvoje izjave o Posredniku, resio sam da ti se licno obratim ovim putem.

Pre svega, koliko sma mogao da primetima za ovo vreme odkako se srecemo ovde na forumu, primetio sam da si dobar i ozbiljan covek.

Drugo primetio sam da si dobar i hriscanin, pogotovo kad sam ustanovio da se trudis da za svoje verovanje nadjes biblijsku osnovu i to je jako dobro.
Medjutim, iznenadio si me svojom izjavom o Hristovoj posrednickoj sluzbi.

Pitam se sta je razlog da imas takvo misljenje?
Mozda si tek pre nekoliko godina poceo da proucavas Bibliju, a za kratko vreme niklo nije u stanju da sagleda sve biblijske istine pa nisi ni obracao paznju na tu istinu.
Ile te je neki veroucitelj tako naucio, a ni on sam nije bio upucen?
Ili pak jednostavno nikad nisi razmisljao o tome i nije ti ni poznato sta to znaci Posrednik?

Posrednike je neko ko radi u nasu korist po nasem odobrenuju ili zahtevu.
Takvu sluzbu vrsi advokat koji umesto nas vodi sudski spor i mi smo ga ovlastili da nas zastupa u odredjenom sporu. Nijedan advokat nas nece zastupati ako ga mi ne opunomocimo.

Kako je Gospod Isus Hristos nas jedini Posrednik?
Svi smo mi gresni, imamo nasledne i stecene grehe.
Bozji zakon nas kao prestupnike po pravdi osudjuje na smrt.
Medjutim, javlja se Bozja milost ili blagodat i Hristos zbog nasih greha umire na krstu i placa
zahteve zakona. Nama gresnicima uracunava se Hristova Pravda, ali pod uslovom ako ga priznamo za svoga otkupitelja i svoju zamenu. U tom slucaju, On posreduuje izmedju nas i Boga.

Hristos je postao nas Posredniuk utelovljenjem.
Zato Pavler kazae: “Jer je jedan Bog i jedan Posrednik izmedju Boga i ljudi, COVEK Hristos Isus.” 1. Timotiju 2,5,
Hristos nije mogao da bude posrednik izmedju Boga i ljudi prilikom stvaranja, jer tada jos ljudi nisu ni postojali.
Drugo, pre pojave greha, nije imao zasto ni da posreduje za nas. Tek posle pojave greha daje se prvo obecanje o zeninom potomku koji ce na kraju stati na glavu zmiji, sotoni. (1. Mojsijeva 3,15)

“Jedino kroz Hrista gresnik moze biti pomiren sa Bogom… Ovde Pavle naglasava Hristovu ljiudsku prirodu.” BC. V.5. p. 294. Hristos je utelovljenjem postao nas Posrednik.

Njegova posrednicka sluzba ne zavrsava se na krstu, ona jos uvek traje.
Hristos je rekao: “I sto god zaistete u Oca u moje ime, ono cu vam uvciniti, da se proslaviu Otac u Sinu....
I ja cu umoliti Oca i dace vam drugoga Utesitelja da bude s vama vavek.” Jovan 14,13.16.
Dakle, On se jos uvek i na nebu zauzima za nas.

Da bi Hristos bio tvoj i moj Posrednik moramo ga verom priznati za svoga Spasitelja, Otkupitelja i Posrednika.

Eto brate Vanhelsingu, ukratko sam pokusao da ti objasnim vaznost Hristove sluzbe kao Posrednika.
Ne veruju to i ne uce samo Advnetisti i Jehovni svedoci, nego to je Hristovo evandjerosko ucenje, koje usvajaju svi hriscani.

Ako hoces, voleo bih da cujemo sta ti na ovo kazes?

Zelime ti sve najbolje
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Naravno da Adventizam nema ni jednu jeres u odnosu na bibliju.Tvoj problem je u tome sto si sebe stavio kao autoritet tumacenja pisma, i sve sto nije u skladu sa tvojim licnim tumacenjem za tebe je jeres.Ti ne polazis od osnovnog pitanja STA JE ISTINA, vec svoje misljenje u startu postavljas kao merilo istine, i ako je sve sto si do sada napisao u potpunoj suprotnosti sa jasnim otkrivenjima Bozje reci.Naravno, ljudi okupljeni u zajednicu vernih cine crkvu, ali to ne osporava cinjenicu da Bog podize crkvu u smislu organizacije, u cemu crkvena zgrada takodje ima svoju ulogu, gde se verni okupljaju, pevaju Bogu, mole se, jednostavno ucestvuju u Bogosluzenju, ne znam zasto bi to bilo za osudu.To moze biti i brvnara, koliba, pecina, itd, sto mozemo videti i iz iskustva srednjevekovne crkve, gde su se ljudi progonjeni zbog vere okupljali u planinama, u pecinama, kolibama, jednostavno na otvorenom.U dannasnjkem vremenu kada vlada iole kakva takva verska sloboda, mogucnosti su velike u tom pogledu, i Bog danas ima svoju organizovanu crkvu koja objavljuje Jevandjeosku istinu..
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Naravno da Adventizam nema ni jednu jeres u odnosu na bibliju.Tvoj problem je u tome sto si sebe stavio kao autoritet tumacenja pisma, i sve sto nije u skladu sa tvojim licnim tumacenjem za tebe je jeres.Ti ne polazis od osnovnog pitanja STA JE ISTINA, vec svoje misljenje u startu postavljas kao merilo istine, i ako je sve sto si do sada napisao u potpunoj suprotnosti sa jasnim otkrivenjima Bozje reci.
Zaista ?
......Pa jel ti sestra Izabeleta našla JERES - Arhanđel Mihail je poseban ličnost a ne u nekim ulogama Isus Hrist.
Pa jel su vas po svim forumima, i na ovom provalili da ste jeretička Crkva.
Pa jel se sve više blogova otvara gde se ljudi mogu upoznati sa vašom jeresi.
Pa jel svi misle da imate jeresi, osim Adventista...........

I ti sada meni ovde pričaš bajke za malu decu kako vi nemate NI JEDNU JERES U ODNOSU NA BIBLIU!
Pa nemam ja 12 godina. Pričaj to nekom Pravoslavcu, ili Katoliku ili Nazarenu, ili Pentakostalcu, ili Baptisti ili Jehovinom svedoku ili Geri, ili Adrianu, ili Isabeleti, ili Fakyju, ili Peki 71 ili ................ bilo kome sem Adventisti pa da vidimo da li će ti poverovati ! ...........
PS
Zaboravio si da mi odgovotiš koje JERESI imamo Adrian, Gera i ja !?

Naravno, ljudi okupljeni u zajednicu vernih cine crkvu, ali to ne osporava cinjenicu da Bog podize crkvu u smislu organizacije, u cemu crkvena zgrada takodje ima svoju ulogu, gde se verni okupljaju, pevaju Bogu, mole se, jednostavno ucestvuju u Bogosluzenju, ne znam zasto bi to bilo za osudu.To moze biti i brvnara, koliba, pecina, itd, sto mozemo videti i iz iskustva srednjevekovne crkve, gde su se ljudi progonjeni zbog vere okupljali u planinama, u pecinama, kolibama, jednostavno na otvorenom.U dannasnjkem vremenu kada vlada iole kakva takva verska sloboda, mogucnosti su velike u tom pogledu, i Bog danas ima svoju organizovanu crkvu koja objavljuje Jevandjeosku istinu..

To o čemu ti pričaš JE SKUPŠTINA. Jer ste registrovani u ovom sistemu stvari, dobili ste PEČAT OD SOTONE, jer je bog ovog sveta sotona, a vi ste se registrovali u jednoj od njegovih institucija ! Ne možete dobiti odobrenje za registraciju Crkve (Denominacije) ako vam neki državni organ ne lupi njegov pečat na odobrenje i uruči vam ! Tek onda možete početi sa registracijom i gradnjom Crkve i okupljati se !!!

Koju Crkvu su REGISTROVALI KOD DRŽAVNIH ORHANA HRIŠĆANI U PRVOM VEKU !? Da li su oni dobili odobrenje sa PEČATOM ?
Oni su bili okupljenih oko Hrista, a kasnije oko apostola. PRAVA I ISTINITA CRKVA ne sme biti registrovana u ovom sistemu stvari, jer znamo ko je njen bog.
Zato su i pisci novozavetnih knjiga rekli da je Crkva – NAŠA TELESA!

Ali ti ovo ne možeš ukapirati jer si deo ovog sistema stvari preko Adventističke Crkve i nisi poslušao savet iz Otkrivenja 18,4. Ostao si u ovosvetovnom sistemu. Ovosvetovni si čovek. A ja ne pripadam ni jednoj ovozemaljskoj organizaciji jer sam Hristov, i ovozemaljske institucije me ne interesuju. Interesuje me samo Bog i priroda.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
To sto ti pricas je cista insinuacija, da bi obmanuo ucesnike na forumu - insinuacija (l. insinuatio) vešto navođenje na neku misao, puštanje u uši, ulivanje u glavu na fin način; podmetanje; ulagivanje, uvlačenje pod kožu;Ti ne poznajes cak ni ucenje o Vavilonu.Crkva jeste registrovana kao verska zajednica u Srbiji, ali to nema veze sa onim kako si ti to predstavio, prouci tu temu pa mozemo da razgovaramo.Nama ste sugerisali da se mi sramotimo, a upravo je sramota sa tvoje strane iznositi ovakve stvari, jer tvoje nepoznavanje materije o kojoj se diskutuje je se sve uocljivije, pitanje je kako ti to ne vidis, a mozda i vidis nego prikrivas vesto da ne bi bio diskreditovan..Sto se tice Arhandjela Mihajla, tu je svve jasno, dokazi su prilozeni na temi koja govori o tome..
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Докази су изнети да су адвентисти у заблуди, а они који шире те јереси су у већем греху од оних који су само поверовали и прихватили. Најлакше је некоме рећи да не разуме или да не сме сам да тумачи Библију, а ко је вама дао то право? Ви тврдите да је Господ јер тако каже лажни пророк, а таквих је пророка било у протеклих 2000 година да се не може избројати. Сви су имали своје секте, неки веће - неки мање. Зависи колико се људи превари и колики утицај и организациону структуру има та секта.

Најзанимљивије је да су присталице свих таквих секти говорили потпуно исто као и адвентисти, Сведоци, мормони и да не набрајам. У 19. веку се примећује знатан скок у оснивању многих секти и учења која и данас имају огроман утицај. Све је било под контролом масонерије и данас има директан утицај на медије, штампан материјал, правно је заштићено. Тачно у време оснивања три секте које имају исти корен и слична учења, јавља се и Њу ејџ покрет, штампају се многе сатанистичке књиге (Алистер и компанија), Кабала шири своја учења, мадам Блавацки шири своја сатанистичка учења која и данас следе "звезде" из филмске и музичке индустрије. Доказ да сотона у том периоду покреће многе јереси и лажна учења да нападне хришћанство. Ах, да, долази и до објављивања чувене теорије еволуције и још много чега.

Сећате се стихова о три нечиста духа као три жабе које излазе по свету да припреме свет против Господа. Ти нечисти духови ће користити свакакве манипулације и лажи да заведу људе како би остали без Спасења и да верују у лажи и обмане, а нису ни свесни да иду против истине - против Духа Светога и Господа Исуса Христа.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top