Adventisti

Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702
Mikane to sve zavisi kako TI SHVATAS moje reci!to si ti tako shvatio!Ja imam jednog Boga kroz koga je sve postalo([SUP]1[/SUP] U početku beše Reč, i Reč beše u Boga, i Bog beše Reč.

[SUP]2[/SUP] Ona beše u početku u Boga.Priče 8:30

[SUP]3[/SUP] Sve je kroz Nju postalo, i bez Nje ništa nije postalo što je postalo.1 Moj. 1:1

[SUP]4[/SUP] U Njoj beše život, i život beše videlo ljudima.

[SUP]10[/SUP] Na svetu beše, i svet kroza Nj posta, i svet Ga ne pozna.

Vanhelsing, To sto si naveo ovde u sve to mi Adventisti 100% verujemo.
--------------------------

Jasno! i kakv posrednik? to su fazoni adventa i JS-ka!

Ovo je zaista, kratko ali potpouno jasno. Da nas brat Vanhelsing odbacuje istrinu u HRISTU KAO POSREDNIKU.
ONE JE PRIPISUJE ADVENTISTIMA I JEHOVINIM SVEDOCIMA.

Kako se nas brat Vanheling slaze sa Biblijom?

Znaci da se javno suprotstavljate izjavi Bozje reci koja glasi:

"Jedan je Bog, i JEDAN POSREDNIK BOGA I LJUDI, COVEK HRISTOS ISUS." 1. Timotiju 2,5.

Vanhelsingu, vidis da to niuje advnetissticko ucenje nego cisto biblijsko.
Vidis da to nije ni ucenje JS, nergo ucenje Biblije.

Ti imas pravo da verujes sta hoces, ali tvoja izjava o Posredniku svima dokazuje da se ti ne drzis Biblije.
Tvoja izjava dokazuje da ti oduzima Bibliji Hristovu posrednicku sluzbu koja je jako bvazna.
Tvoja izjava svedoci, da ti ipak Bibliji dadajes i ono sto u njoj ne pise.

Prema tome svojom izjavom si ponistio ovo sto je gore receno:

"Rekao sam ti da smo mi Hrišćani!
I da je naš pastor ujedno i naš starešina, a i prvosveštenik HRIST!
I da slušamo samo Njega, kroz Njegovu reč, i ništa joj ne dodajemo, oduzimamo, delimo, množimo, prekrajamo,

Naprotiv, ovde ste sve prekrojili i izmenili.

To je znak da ne zivite onako kako propovedate, nego jedno govorite, a drugacije verujete i delujete.


Save najbolje

Pa nije sve najbolje kad si poceo da vices kao i Ladokejac!malo ste se prevarili ne mi vas nerviramo pa vristite po forumima a biblija!!!!
Stihove koje citiramo to je ono sto vas tako nervira p vristite po forumu.
nismo mi nikakva ekipa,grupa! mi jednostavno citamo bibliju i to je sve.
zurnali,knjige koje covek pise za budale koje prihvataju filozofiju ovog sveta da bi se obogatili i nista vise,fakulteti razna obrazovanja samo niste ovaj svet zasto?pa pogledajte sta se desava u svetu! kartice,cipovi,kompijterizacija celog sveta!prave neke kiborge-zombe pogledajte samo kakve filmove snimaju? to su jednostavno bolesni ljudi i tyreba ih izolovati od sveta.

Vi adventi,JS-c,muslimani vi ste najveci filozfi-jeres koja je ikad postojala na zemlji.Pljackate jadne ljude kao u prilog crkvi,ha pa to samo isprani mogu prihvatiti a ne biblijski obrazovani ljudi.
treba shvatiti da Bog nije stvorio fakultete,univerzitete,fabrike vec zemlju gde covek treba ziveti kao Bozji sluga a ne filozofije,teze i ostalo. Nije lose biti obrtazovan!ali ako je to na korist Bogu a ne ljudima koji imaju svog boga sotonu.
Svaki materijalist vuce k sotoni,dok duhovni vuce k duhovnomu.
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Dobro jutro brate Adriane,
kada se obracas nekome od nas bilo bi korisno da oznacis kome odgovaras i na cije pitanje, obvka moze doci do konfuzije.

Опет нека конфузија? Погледај претходни пост па ћеш веома лако видети ко је говорио и о чему.


Vidis, Adriane ,ima u vasem vereovanju nesto s cime se i ja slazem, ali to cemo ostaviti za drugi put.

Nemam nista protiv sto vi pripadate Crkvi, ali ipak ste odvojeni u verovanju po grupama, d ali je tako?

Наравно да не, покушаваш да нас дефинишеш као секту? Секташ хоће да направи секту од обичних људи који се слажу у много чему, то је већ комедија. Не можеш тако да нас дискредитујеш. Ти си тај који је у секти, немој да изврћеш јер делује смешно. То што смо показали колике су ваше јереси и то Библијом, сликама и документима, покушаваш да поништиш тако што нас обичне људе стављаш у исти кош са вама.

Mene mnogo vise zanima ono sto su tvoji sagovornici gore izjavili.

Izjavili su da se vi drzite Biblije i to takve kakava jeste, bez dodavana, dopunjavanja izvrtanja ili oduzimanja.
Da priznajete Hrista kao Prvosvestenik i Ucitelja. Na osnovu toga ja sam vas proglasio za adventiste, jer upravo tako i adventisti veruju.

Medjutim, u sledecoj izjavi izjavljeno je da vi nemate POSREDNIKA, nego da je Hristos samo BOG.

Posle ovakve izjave ja sam naveo ovo:

"Jedan je Bog, i JEDAN POSREDNIK BOGA I LJUDI, COVEK HRISTOS ISUS." 1. Timotiju 2,5.


Ovo nisu moje reci, a nisu ni advnetisticke, nego je izjava apostola Pavla.

Ako vi odbacijete istinu koja nedvosmisleno govori da Isus jeste i POSREDNIK Boga i ljudi, onda ponistavate ono sto ste rekli da se drzite smao Bozje reci, jer je ocito da se je ne drzite.

Ajde, Adriane objasni nam tom.
-----------------------

Ма, шта пишеш? Ко се одриче Христа као посредника? Христ јесте посредник између Бога и људи, али Христ је Син Божији, Бог који се (об)јавио анђелима и људима преко Сина. Толико изврћеш да ће ти се завртети у глави. Ми смо Христови, а то значи Божији. Ви сте Хеленини, што не значи да нисте Христови, сигурно да има доброг света у вашој цркви. А ко се служи манипулацијама и извртањем тај није добар хришћанин, без обзира где се налази (у којој цркви).

Adrian tvrdi:
Треба се одвајати од јереси, а не од других хришћана.

Da li sam te dobro razumeo
da se treba otvojiti od jeresi, ali ne i od jeretika?
--------------------
већ су верни били у маломе броју, без обзира што су ишли у исти Храм као и они лицемери.

Da li to znaci da su tvoja braca s kojima ides u crkvu a koji ne pripadaju tvojoj grupi, licemeri?

Класично извртање, постали сте експерти. Ко чита оригинал веома лако може да схвати шта сам рекао, узалуд ти је то лицемерно извртање. Каква група, какви бакрачи, овде се ради о поштеном и верном свету - часним појединцима којих има у малом броју (мало стадо Христово). Стварно покушаваш да нас који пишемо на форуму представиш као секту.

Само да те подсетим: ти си у секти, а не ми. Ми можемо бити у било којој цркви или не морамо уопште, овде се ради о сведочанству које човек мора да поседује у себи, без да се одмах хвата спремљеног материјала у ПДФ-у или на сајту, а то се јасно види у ИСПОВЕДАЊУ ВЕРЕ. То је начин на који интерпретираш јеванђеље. Реално гледано, ми се држимо канона, док сте ви бирали шта вам се свиђа и са чим се ваш "пророк" слагао. То се тако не ради, то је одбацивање цркве која живи 2000. година у ПОЈЕДИНЦУ и у црквама на овај или онај начин. Тако је у православљу, католичанству и протестантизму, свуда је било чланова Цркве и фарисеја и садукеја. Неко је цркви пришао због Христа, неко површно, неко због материјализма и моћи, а све ће јасно и чисто бити пред Господом.

Вас боли што ја говорим да Христ није био у Старом завету као анђео, војсвода и сл., што сам доказао да Реч беше у Бога и да поста тело, а тек то што се роди зове се Син Божији. То схватате, а са друге стране не можете да се одрекнете Арија и тврдње да је Михаило Христ и да је Исус имао "улоге" у Старом завету. Сад када је јасно да је Он био у Бога и тај Бог што је говорио Израиљу посредством Својих анђела, упадаш у КОНФУЗИЈУ и изврћеш моје речи. Са Библије си прешао на наше речи.
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Adventisti jesu Hrišćani, to niko ne spori, samo se pitamo kakvi. Da li lažni ili pravi. Jer Pismo kaže :

''Neće svi koji mi govore Gospode, Gospode ući u Carstvo Nebesko, nego samo oni koji Bibliji ne oduzimeju, dodaju, prekrajaju, .... reči!

Izvini brate, Sarrdy, moram da ti skrenam paznju da ne izvrces Bibliju kao sto imas obicj.
Tekst koji si iskrivnjenog postavio ovako glasi:

"Nevce SVAKI koji mi govoriu Gospode! Gospode! uci u carstvo nebesko; NO KOJI CINI PO VOLJI OCA MOJEGA KOJI JE NA NEBESIMA." Matej 7,21.

Sarrdy, koji je razlog da si pokusao da izbegnes istinu koju sadrzi ovaj tekst?

Volja Bozja izrazena je u Njegovom zakonu.

Sve najbolje
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Pa nije sve najbolje kad si poceo da vices kao i Ladokejac!malo ste se prevarili ne mi vas nerviramo pa vristite po forumima a biblija!!!!
Stihove koje citiramo to je ono sto vas tako nervira p vristite po forumu.
nismo mi nikakva ekipa,grupa! mi jednostavno citamo bibliju i to je sve.
zurnali,knjige koje covek pise za budale koje prihvataju filozofiju ovog sveta da bi se obogatili i nista vise,fakulteti razna obrazovanja samo niste ovaj svet zasto?pa pogledajte sta se desava u svetu! kartice,cipovi,kompijterizacija celog sveta!prave neke kiborge-zombe pogledajte samo kakve filmove snimaju? to su jednostavno bolesni ljudi i tyreba ih izolovati od sveta.

Vi adventi,JS-c,muslimani vi ste najveci filozfi-jeres koja je ikad postojala na zemlji.Pljackate jadne ljude kao u prilog crkvi,ha pa to samo isprani mogu prihvatiti a ne biblijski obrazovani ljudi.
treba shvatiti da Bog nije stvorio fakultete,univerzitete,fabrike vec zemlju gde covek treba ziveti kao Bozji sluga a ne filozofije,teze i ostalo. Nije lose biti obrtazovan!ali ako je to na korist Bogu a ne ljudima koji imaju svog boga sotonu.
Svaki materijalist vuce k sotoni,dok duhovni vuce k duhovnomu.

Vahelisngu, primetio sam sto vise govoris i pises, sve vise se uplices u svoje neznanje.

Pre svega mi ne vristimo po forumu, mnego ti vristis, jer ti smetamo. Zao mi je.

Drugoi, ustao si protiv vaspitanuja.
Kad bi svi ljudi sledili tvoje ideje bili bi nepismeni i totalno neobavesteni.

Slazem se da u nase vreme moramo i vaspitanje odabirati, jer ih i losih ima, ali vaspitanje je
neophodno.

Da li ti je poznato da su Hristovi ucenici bioli studenti najveceg stepena skole koja je u ono vreme postojala?
Ima li su savtrsenog ucitelja, pa ne mozers kazati da je vaspitanje lose i nekorisno.

Drugo, mi nismo nikakvi filozovi a li trudimo se sto bole mozemo da upoznamo Gospoda i Njegovu rec i zahvalni smoi Bogu
na daru koji nam je dao, On taj dar daje svakome ko ga ponizno i iskreno trazi.

Sve najbolje
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Crkva je zajednica vernika koji priznaju Isusa Hrista za Gospoda i Spasitelja. Nastavljajući za Božjim narodom iz starozavetnog doba, mi smo pozvani iz sveta; i skupljamo se radi bogosluženja, bratske zajednice, proučavanja Božje Reči, proslavljanja Večere Gospodnje, službe celom ljudskom rodu i objavljivanja Jevanđelja celom svetu. Crkva dobija svoje ovlašćenje od Hrista koji je utelovljena Reč iz Svetoga pisma koje je pisana reč. Crkva je Božja porodica. Usvojeni od Njega, njeni članovi žive utemeljeni na Novom zavetu. Crkva je Hristovo telo, zajednica vere čija je glava sam Hristos. Crkva je nevesta za koju je Hristos umro da bi mogao da je posveti i očisti. Prilikom svog pobedonosnog dolaska On će staviti preda se slavnu Crkvu, verne svih vekova, otkupljenu Njegovom krvlju; bez mane ili mrštine, svetu i bez mrlje.
Vaseljenska crkva sastavljena je od svih koji istinski veruju u Hrista, ali u poslednje vreme široko rasprostranjenog otpada, jedan ostatak bio je pozvan da izađe da drži Božje zapovesti i veru Isusovu. Ovaj ostatak objavljuje dolazak sudnjeg časa, propoveda spasenje u Hristu i oglašava približavanje Njegovog drugog dolaska. Ovo objavljivanje simbolički je predstavljeno sa tri anđela iz Otkrivenja 14. glave; to se podudara sa delovanjem suda na nebu i ima za posledicu delo pokajanja i reforme na Zemlji. Svaki vernik je pozvan da lično učestvuje u ovom svedočenju po celom svetu.
Pa kada je Crkva ZAJEDNICA VERNIKA koji priznaju Isusa Hrista za Gospoda i Spasitelja, a NE GRAĐEVINA ili REGISTROVANA INSTITUCIJA zašto onda stalno potenciraš da TI, Mika, i ostali Adventisti PRIPADATE CRKVI i to ističete (umesto da se sramotite zbog toga). A Adrian, Gera, faki, ja............. ne pripadamo Crkvi !?
Objasni molim te.

Crkva je jedno telo sa mnogim članovima pozvanim iz svakog naroda, plemena i jezika. U Hristu smo nova stvorenja; razlike među nama ne smeju biti po rasi, kulturi, obrazovanju i nacionalnosti, kao ni razlike između visokih i jednostavnih, bogatih i siromašnih, muškaraca i žena. Svi smo mi jednaki u Hristu koji nas je jednim Duhom povezao u jednu zajednicu sa sobom i jedne sa drugima; mi treba da služimo i da nam se služi bez ikakve podvojenosti i rezerve. Otkrivenjem Isusa Hrista u Svetom pismu delimo istu veru i nadu, i dopiremo do svih jednim svedočenjem.

U ovom slučaju veće su razlike u INSTITUCIJALNIM Crkvama (gde pripadaju i Adventisti između ostalog) neko u BIBLIJSKIM Crkvama (gde pripadamo ja, Gera, Adrian.......) jer mi ne skupljamo novac od nikog, već se sa naših 10 prstiju borimo za naš opstanak, dok u vašim se ogroman novac sliva iz džepova vernika u Crkvenu kasu, i tako pravi velika razlika i pljačka vernika.

Ovo zajedništvo ima svoj izvor u jedinstvu trojedinog Boga, koji nas je usvojio kao svoju decu.
Da li i onu koja imaju toliku JERES uperenu protiv njegove reči !?

Pa ono sto se vidi je upravo to, da vi napadate sve one cije se ucenje ne uklapa u vas sistem verovanja, posebno Adventiste, prema tome uskracujete drugima pravo slobode misljenja..

Bolje bi bilo da si dao ARGUMENTE za iznetu tvrdnju, nego samo tvoje (subjektivno) mišljenje o nama.



Svesnu nezavisnost u odnosu na Bozju crkvu i istinu koju ona objavljuje ne zeleci da je prihvatite.
Izvini na mojoj reči – ALI OVA TVOJA IZJAVA JE SMEŠNA !
Pa kakva je to Božija Crkva i istina sa 150 JERESI (najmanje) !
Objasni molim te. Pa valjda je ISTINITA BOŽIJA CRKVA koja nema ni jednu jeres !
Nešto si ovde pobrkao.
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251

Опет нека конфузија? Погледај претходни пост па ћеш веома лако видети ко је говорио и о чему.


Pa sta je drugo nego konfuzija?
------------------


Наравно да не, покушаваш да нас дефинишеш као секту? Секташ хоће да направи секту од обичних људи који се слажу у много чему, то је већ комедија. Не можеш тако да нас дискредитујеш.

Adriane, nisam se nadao da ces toliko da planes na moje obicno pitanje. Mora da ima razloga zasto si toliuko se iuznervirao.
Pre svega, ja
nisam rekao da ste vi sekta, to si ti izjavio, a ne ja.
Drugo zasto si napo na mene, ovde nije rec o meni niti o nama, nego o vama, pa dajte nazovite se kako hocete: grupa, sekta, crkva, sinagoga ili... recite sta ste?
Zasto si tako neposten? Sami ste se predstavili ovde i dali ste svoja imena. Da li sam u pravu?
Kad sam trazio da nam podnesete svoje "Veruju" ti si iskocio iz koze, a to je zato sto ni nemate nista. Je li tako?
Pa ako nemate kazi u cemu je stvar, a nemoj vredjati sagovornika. Ali to je tako kad nemas argiumenata onda napadas na ljude.

--------------------
Ти си тај који је у секти, немој да изврћеш јер делује смешно.
... обичне људе стављаш у исти кош са вама.

Pre svega to ti kazes da sam ja u sekti, a ja sam u Crkvi.
Drugo, ti kazes da nisi u sekti, ali kad trazimo definiciju vase grupe, a ti ne zanas drugo nego za sektu, shvsatio si da si u sekti i zato se toliko nerviras. Ne mozes biti u sukobu sa Crkvom i okupoiti oko sebe istomislujenike i napadati Crkvu, a to vi javno radite.
To je protestanski sistem, koji napada katolicku Crkvu kao instituciju i zato su bili istetrani napolje i postali su sekte.

Vidis, Adrisane, ja svojim pitanjem ni u kom slucaju nisam ni mislio da vas nazovem sektom, jer mi to nista ne znaci, ali ti svojim revoltom pokazao si da i jeste sekta.
------------------------
Ма, шта пишеш? Ко се одриче Христа као посредника? Христ јесте посредник између Бога и људи, али Христ је Син Божији, Бог који се (об)јавио анђелима и људима преко Сина.

Adriane, sto se srdis sto li ti se lice promenilo?
Sa tom tvojokm izjavo koju si sada izneo: da Hrists jeste Posredinik ali je i Sin Bozji i Bog, i ja se potpuno salzem,
Samo tebe nikako ne mogu razumeti zato mene napadas? Pa nisam ja rekao da Hristos nije Posrednik nego tvoj brat koga ti smatras da je deo tvoje sekte. Evo ti dokaza:


"Jasno! i kakv posrednik? to su fazoni adventa i JS-ka!" (Ovo je izjavio Vanhelsing )

Ovo je zaista, kratko ali potpouno jasno. Da nas brat Vanhelsing odbacuje istrinu u HRISTU KAO POSREDNIKU.
ON JE PRIPISUJE ADVENTISTIMA I JEHOVINIM SVEDOCIMA.

Kako se nas brat Vanheling slaze sa Biblijom?

Znaci da se javno suprotstavljate izjavi Bozje reci koja glasi:

"Jedan je Bog, i JEDAN POSREDNIK BOGA I LJUDI, COVEK HRISTOS ISUS." 1. Timotiju 2,5.

Vanhelsingu, vidis da to niuje advnetissticko ucenje nego cisto biblijsko.
Vidis da to nije ni ucenje JS, nergo ucenje Biblije.

Ti imas pravo da verujes sta hoces, ali tvoja izjava o Posredniku svima dokazuje da se ti ne drzis Biblije.
Tvoja izjava dokazuje da ti oduzima Bibliji Hristovu posrednicku sluzbu koja je jako vazna.
Tvoja izjava svedoci, da ti ipak Bibliji dadajes i ono sto u njoj ne pise."

Ariane, drago mi je da si se javno suprotstavio Vanherlingu i da si sa sigurnoscu izjavio da ti verujes da Hristos JESTE POSREDNIK MIZMEDJU BOGA I LJUDI, medjutim, tvoj brat Vanhelsing skojim si se udruzio sada zeli da zna da li si se udruzio sa Advnetistima ili JS, jer po njegoivom verovanju samo oni veruju da je Hristos Posrednik?
--------------------------------------
А ко се служи манипулацијама и извртањем тај није добар хришћанин, без обзира где се налази (у којој цркви).

Slazem se, pa posto sam pokazao da Vanheling je ovde sve izvrnuo, da li se to na njega odnosi?
------------------------

Класично извртање, постали сте експерти. Ко чита оригинал веома лако може да схвати шта сам рекао, узалуд ти је то лицемерно извртање.
Kome si ti ovoi uputio? Nadam se da nisi meni, jer nisat i nisma izvrnuo, verovatno svome bratu.

Sve najbolje



 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Pa nije sve najbolje kad si poceo da vices kao i Ladokejac!malo ste se prevarili ne mi vas nerviramo pa vristite po forumima a biblija!!!!
Stihove koje citiramo to je ono sto vas tako nervira p vristite po forumu.
nismo mi nikakva ekipa,grupa! mi jednostavno citamo bibliju i to je sve.
zurnali,knjige koje covek pise za budale koje prihvataju filozofiju ovog sveta da bi se obogatili i nista vise,fakulteti razna obrazovanja samo niste ovaj svet zasto?pa pogledajte sta se desava u svetu! kartice,cipovi,kompijterizacija celog sveta!prave neke kiborge-zombe pogledajte samo kakve filmove snimaju? to su jednostavno bolesni ljudi i tyreba ih izolovati od sveta.

Vi adventi,JS-c,muslimani vi ste najveci filozfi-jeres koja je ikad postojala na zemlji.Pljackate jadne ljude kao u prilog crkvi,ha pa to samo isprani mogu prihvatiti a ne biblijski obrazovani ljudi.
treba shvatiti da Bog nije stvorio fakultete,univerzitete,fabrike vec zemlju gde covek treba ziveti kao Bozji sluga a ne filozofije,teze i ostalo. Nije lose biti obrtazovan!ali ako je to na korist Bogu a ne ljudima koji imaju svog boga sotonu.
Svaki materijalist vuce k sotoni,dok duhovni vuce k duhovnomu.

AMIN.
Odličan post. Suštinski. Jer stvarno je tako. Adventisti uzimaju velike novce od svojih vernika za JERES. A sa jeresi će se jako teško vernici spasiti. Sva sreća da Bog gleda na srce, a ne nauku, tako da ja verujem da će i među 3 navedene denominacije biti spašenih, ali je pitanje koliko ?
A naročito koliko će biti među njihovim sveštenstvom, starešinstvom, odličnim poznavaocima pisma, onima kojima je BIBLIJSKIM ARGUMENTIMA ukazano na njihovu jeres.............
Hvala na postu brate.
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919

Опет нека конфузија? Погледај претходни пост па ћеш веома лако видети ко је говорио и о чему.


Pa sta je drugo nego konfuzija?
------------------


Наравно да не, покушаваш да нас дефинишеш као секту? Секташ хоће да направи секту од обичних људи који се слажу у много чему, то је већ комедија. Не можеш тако да нас дискредитујеш.

Adriane, nisam se nadao da ces toliko da planes na moje obicno pitanje. Mora da ima razloga zasto si toliuko se iuznervirao.
Pre svega, ja
nisam rekao da ste vi sekta, to si ti izjavio, a ne ja.
Drugo zasto si napo na mene, ovde nije rec o meni niti o nama, nego o vama, pa dajte nazovite se kako hocete: grupa, sekta, crkva, sinagoga ili... recite sta ste?
Zasto si tako neposten? Sami ste se predstavili ovde i dali ste svoja imena. Da li sam u pravu?
Kad sam trazio da nam podnesete svoje "Veruju" ti si iskocio iz koze, a to je zato sto ni nemate nista. Je li tako?
Pa ako nemate kazi u cemu je stvar, a nemoj vredjati sagovornika. Ali to je tako kad nemas argiumenata onda napadas na ljude.

--------------------
Ти си тај који је у секти, немој да изврћеш јер делује смешно.
... обичне људе стављаш у исти кош са вама.

Pre svega to ti kazes da sam ja u sekti, a ja sam u Crkvi.
Drugo, ti kazes da nisi u sekti, ali kad trazimo definiciju vase grupe, a ti ne zanas drugo nego za sektu, shvsatio si da si u sekti i zato se toliko nerviras. Ne mozes biti u sukobu sa Crkvom i okupoiti oko sebe istomislujenike i napadati Crkvu, a to vi javno radite.
To je protestanski sistem, koji napada katolicku Crkvu kao instituciju i zato su bili istetrani napolje i postali su sekte.

Vidis, Adrisane, ja svojim pitanjem ni u kom slucaju nisam ni mislio da vas nazovem sektom, jer mi to nista ne znaci, ali ti svojim revoltom pokazao si da i jeste sekta.
------------------------
Ма, шта пишеш? Ко се одриче Христа као посредника? Христ јесте посредник између Бога и људи, али Христ је Син Божији, Бог који се (об)јавио анђелима и људима преко Сина.

Adriane, sto se srdis sto li ti se lice promenilo?
Sa tom tvojokm izjavo koju si sada izneo: da Hrists jeste Posredinik ali je i Sin Bozji i Bog, i ja se potpuno salzem,

Samo tebe nikako ne mogu razumeti zato mene napadas? Pa nisam ja rekao da Hristos nije Posrednik nego tvoj brat koga ti smatras da je deo tvoje sekte. Evo ti dokaza:


"Jasno! i kakv posrednik? to su fazoni adventa i JS-ka!" (Ovo je izjavio Vanhelsing )

Ovo je zaista, kratko ali potpouno jasno. Da nas brat Vanhelsing odbacuje istrinu u HRISTU KAO POSREDNIKU.
ON JE PRIPISUJE ADVENTISTIMA I JEHOVINIM SVEDOCIMA.

Kako se nas brat Vanheling slaze sa Biblijom?

Znaci da se javno suprotstavljate izjavi Bozje reci koja glasi:

"Jedan je Bog, i JEDAN POSREDNIK BOGA I LJUDI, COVEK HRISTOS ISUS." 1. Timotiju 2,5.

Vanhelsingu, vidis da to niuje advnetissticko ucenje nego cisto biblijsko.
Vidis da to nije ni ucenje JS, nergo ucenje Biblije.

Ti imas pravo da verujes sta hoces, ali tvoja izjava o Posredniku svima dokazuje da se ti ne drzis Biblije.
Tvoja izjava dokazuje da ti oduzima Bibliji Hristovu posrednicku sluzbu koja je jako vazna.
Tvoja izjava svedoci, da ti ipak Bibliji dadajes i ono sto u njoj ne pise."

Ariane, drago mi je da si se javno suprotstavio Vanherlingu i da si sa sigurnoscu izjavio da ti verujes da Hristos JESTE POSREDNIK MIZMEDJU BOGA I LJUDI, medjutim, tvoj brat Vanhelsing skojim si se udruzio sada zeli da zna da li si se udruzio sa Advnetistima ili JS, jer po njegoivom verovanju samo oni veruju da je Hristos Posrednik?
--------------------------------------
А ко се служи манипулацијама и извртањем тај није добар хришћанин, без обзира где се налази (у којој цркви).

Slazem se, pa posto sam pokazao da Vanheling je ovde sve izvrnuo, da li se to na njega odnosi?
------------------------

Класично извртање, постали сте експерти. Ко чита оригинал веома лако може да схвати шта сам рекао, узалуд ти је то лицемерно извртање.
Kome si ti ovoi uputio? Nadam se da nisi meni, jer nisat i nisma izvrnuo, verovatno svome bratu.

Sve najbolje


Ја плануо? Да није ствар озбиљна рекао бих да је ово забавно. Нит сам плануо нити вређам. Шта ја треба да кажем колико сам увреда чуо од вас. Колико си ме само пута назвао секташем, а ти се налазиш у сектиној секте секти. У почетку нисам ни једну групу називао сектом, све сам деноминације гледао подједнако. Сада гледам вернике да су сви равноправни, што се не разликује много од мог првог наступа, сем што видим колико неке одређене деноминације изврћу Писмо и преваром "лове" људе у своје редове.

Наша заједница у Христу (читај пријатељство) овде на форуму није правно-институционална творевина, већ нормалан однос и разумевање хришћана. Нисмо ми направили неку дружину под неким називом као што је ви имате, ствар је веома једноставна. Ако се ослањамо на Библију и гледамо увек прво истину, то не значи да било ко од нас није у некој цркви. Нисмо ми потрчали у неку америчку секту да говоримо људима како је ова црква или она црква лагала 2000 година. Ако постоји негде лаж, човек може да дигне глас без да се учлани у неку секту из неке америчке забити само да контрира и изрази незадовољсто.


"Ariane, drago mi je da si se javno suprotstavio Vanherlingu i da si sa sigurnoscu izjavio da ti verujes da Hristos JESTE POSREDNIK MIZMEDJU BOGA I LJUDI, medjutim, tvoj brat Vanhelsing skojim si se udruzio sada zeli da zna da li si se udruzio sa Advnetistima ili JS, jer po njegoivom verovanju samo oni veruju da je Hristos Posrednik?"

Сад покушаваш да направиш неки сукоб, толико је јадно да немам речи. Кад већ ја морам да објашњавам шта је он рекао, а ти изврћеш, онда нека. Не ради се ту о посредовању између човека и Бога, већ у СТВАРАЊУ. Ванхелсинг је рекао да је Реч Бог, а није неки анђео који је посредник у стварању о чему Сведоци и ви говорите (мислите на Михаила, тј. како је то Исус - да докажете заједничку јерес). Дакле, мешаш два појма:

1. посредник у стварању и
2. посредник између Бога и човека.

У стварању је директан Творац јер кроз Реч све би створено, тако да је Ванхелсинг у праву. Ви говорите да је Реч у ствари Михаило, војвода војске Господње, и да је он тај посредник. Не, Реч је директан учесник јер у Бога беше и сам Бог беше Реч. Ви мислите да је Реч неки ентитет? Наравно, зато и тврдите да је Михаило. Реч се изговара, само да подсетим. Реч Божија је вишег реда од људске, а та Реч је извор живота. Бог је кроз Њу (Себе) све створио. Тек са оваплоћењем Речи Божије добисмо оно што се зове Син Божији. Не ради се о некаквој реинкарнацији, телепортацији и ко зна каквој глупости.
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Ја плануо? Да није ствар озбиљна рекао бих да је ово забавно. Нит сам плануо нити вређам. Шта ја треба да кажем колико сам увреда чуо од вас. Колико си ме само пута назвао секташем,

Adriane u prvu si. Zaista jesam te nazvao sektasom i sad te naiovem.
A ajde sada budi posten i pribran pa kazi posteno koliko puta si ti mene nazvao sektasom i gore od toga?
---------------------------

"Ariane, drago mi je da si se javno suprotstavio Vanherlingu i da si sa sigurnoscu izjavio da ti verujes da Hristos JESTE POSREDNIK MIZMEDJU BOGA I LJUDI, medjutim, tvoj brat Vanhelsing skojim si se udruzio sada zeli da zna da li si se udruzio sa Advnetistima ili JS, jer po njegoivom verovanju samo oni veruju da je Hristos Posrednik?"

Adriane, ma nismo mi ovde deca da se ti s nama igas?
Ako si resioi da odgovoris na moj post, sto je lepo od tebe, zasto si preskocio ono glavno sto je predmet diskusije i uzeo ovo sto samo po sebi nema neke vrednosti. Ovo je samo jedna sala na tvoj racun.
Nego gde je odgovor na ovu jasnu njegovu iszjau:


"Jasno! i kakv posrednik? to su fazoni adventa i JS-ka!" (Ovo je izjavio Vanhelsinga )

Adriane, neces valjda da nas pravis ludima. Ova izjava je jasna, nego ti pokusavas da smuvas stvarti kao i obicno.
---------------

"Ovo je zaista, kratko ali potpouno jasno. Da nas brat Vanhelsing odbacuje istrinu u HRISTA KAO POSREDNIKA.
ON JE PRIPISUJE ADVENTISTIMA I JEHOVINIM SVEDOCIMA."

Adriane, da li si ovo razumeo? Ako jesi, gde ti je odgovor na ovo?
---------------

"Kako se nas brat Vanheling slaze sa Biblijom?

Znaci da se javno suprotstavljate izjavi Bozje reci koja glasi:

"Jedan je Bog, i JEDAN POSREDNIK BOGA I LJUDI, COVEK HRISTOS ISUS." 1. Timotiju 2,5.

Vanhelsingu, vidis da to niuje advnetissticko ucenje nego cisto biblijsko.
Vidis da to nije ni ucenje JS, nergo ucenje Biblije."

Adriane, gde je odgovor na ovo? Nemas ga, nego pokusavas da nas izvaras, ali propao ti je pokusaj.


Adrian na veliku njegovu sramotu izjavljuje:
"Не ради се ту о посредовању између човека и Бога, већ у СТВАРАЊУ. Ванхелсинг је рекао да је Реч Бог, а није неки анђео који је посредник у стварању"

Da li je zaista Vanhelsing to i tako rekao? On je jasno rekao"
"Jasno! i kakv posrednik? to su fazoni adventa i JS-ka!"
To sto je kasnije rekao o stvaranju, nema nikakve veze sa Hristovom Posrednickom sluzbom.
Hristos nije poredovao u stvaranju izmedju Boga i ljudi, jer ljudi jos nisu ni postojali.


Na tu Vanheligovo izjavu ja sam rekao:
"Ovo je zaista, kratko ali potpouno jasno. Da nas brat Vanhelsing odbacuje istrinu u HRISTU KAO POSREDNIKU.
ON JE PRIPISUJE ADVENTISTIMA I JEHOVINIM SVEDOCIMA.

Kako se nas brat Vanhelsing slaze sa Biblijom?

Znaci da se javno suprotstavljate izjavi Bozje reci koja glasi:

"Jedan je Bog, i JEDAN POSREDNIK BOGA I LJUDI, COVEK HRISTOS ISUS." 1. Timotiju 2,5.

Koliko je nas brat Adrian posten kad sve ovo zanemaruje i pokusava da nam svima zamaze oci i da nas vodi u svoju jeres?

Adriane, posteno bi bilo da kazes ovako. Moj brat Vanhelsing, ako ga ja pravilno razumem, gresi sto se javno suprotstavio Hristovoj posrednickoj sluzbi, jer to izricito pise u Svetom Pismu. To nije samo ucenje Adventista ni JS, nego mnogih od nas hriscana.
I ja verujem ono sto pise u Bibliji da je Hristos posrednik izmedju Boga i ljudi.

Adriane, to bi bio posten odgovor, a ne neko muvanje i mazanje.
Onda bismo nas dva ponovo razgovarali sa bratom Vanhelsingom, i verovatno da bismo i s njim nasli zajednicki jezik, jer on je dobar hriscanina, samo mislim da ovo nije razumeo.

Sve najbolje
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Adventisti jesu Hrišćani, to niko ne spori, samo se pitamo kakvi. Da li lažni ili pravi. Jer Pismo kaže :

''Neće svi koji mi govore Gospode, Gospode ući u Carstvo Nebesko, nego samo oni koji Bibliji ne oduzimeju, dodaju, prekrajaju, .... reči!

Izvini brate, Sarrdy, moram da ti skrenam paznju da ne izvrces Bibliju kao sto imas obicj.
Tekst koji si iskrivnjenog postavio ovako glasi:

"Nevce SVAKI koji mi govoriu Gospode! Gospode! uci u carstvo nebesko; NO KOJI CINI PO VOLJI OCA MOJEGA KOJI JE NA NEBESIMA." Matej 7,21.

Sarrdy, koji je razlog da si pokusao da izbegnes istinu koju sadrzi ovaj tekst?

Volja Bozja izrazena je u Njegovom zakonu.

Sve najbolje

[FONT=&quot]Nije sve baš najbolje brate Miko. Ali šta da se radi. Težak je put Hrišćanski.[/FONT]
[FONT=&quot]Imate puno jeresi. Daleko više od Katolika i Pravoslavaca, a pošto znam šta mislite o ove dve denominacije, onda možeš zamisliti gde je Adventizam !!![/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]Ja veoma slabo (retko) koristim ćirilicu, zato što je malo brkam kada je pišem. Tako da je koristim samo kada moram. Tako je i na forumu [/FONT]sf[FONT=&quot]. Proveri pa ćeš se uveriti.[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]1.[/FONT][FONT=&quot] Kada citiram Božiju reč ja koristim prevod Daničić-Karadćić, koji je na ćirilici i UVEK dam i REFERENCU – Stih, glavu, knjigu !!![/FONT]
[FONT=&quot]Dok kod mog teksta koji ti ovde spominješ ([/FONT][FONT=&quot]''Neće svi koji mi govore Gospode, Gospode ući u Carstvo Nebesko, nego samo oni koji Bibliji ne oduzimeju, dodaju, prekrajaju, .... reči![/FONT][FONT=&quot]) kao što vidiš napisan je latinicom i bez reference![/FONT]
Odnosno slobodno sam interpretirao Bibliju, radi lakšeg razumevanja konteksta o čemu postiramo !

[FONT=&quot]2.[/FONT][FONT=&quot] Ali kada već hoćeš da ‘’pametuješ’’ – Evo imam još jedni pitanje za Adventiste:[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]Koja je SUŠTINSKA RAZLIKA između moje SLOBODNE INTERPRETACIJE stiha iz [/FONT][FONT=&quot]Mateja 7,21 [/FONT][FONT=&quot]koje sam ja napisao i originala kako stoji u Bibliji !?[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]Evo i da ti napišem radi lakšeg odgovora:[/FONT]
[FONT=&quot]Šarrdy[/FONT]
[FONT=&quot]''Neće svi koji mi govore Gospode, Gospode ući u Carstvo Nebesko, nego samo oni koji Bibliji ne oduzimeju, dodaju, prekrajaju, .... reči!

[/FONT]
[FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot]Mika[/FONT]
[FONT=&quot]"[/FONT][FONT=&quot]Nevce SVAKI koji mi govoriu Gospode! Gospode! uci u carstvo nebesko; NO KOJI CINI PO VOLJI OCA MOJEGA KOJI JE NA NEBESIMA."[/FONT][FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]Matej 7,21.[/FONT][FONT=&quot]

[/FONT]

[FONT=&quot]Hvala na odgovoru, ako ga bude bilo.[/FONT]Pozrav
 
Natrag
Top