Adventisti

Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
JEDINA PRAVA Crkva

To sto ti pricas je cista insinuacija, da bi obmanuo ucesnike na forumu - insinuacija (l. insinuatio) vešto navođenje na neku misao, puštanje u uši, ulivanje u glavu na fin način; podmetanje; ulagivanje, uvlačenje pod kožu;Ti ne poznajes cak ni ucenje o Vavilonu.Crkva jeste registrovana kao verska zajednica u Srbiji, ali to nema veze sa onim kako si ti to predstavio, prouci tu temu pa mozemo da razgovaramo.Nama ste sugerisali da se mi sramotimo, a upravo je sramota sa tvoje strane iznositi ovakve stvari, jer tvoje nepoznavanje materije o kojoj se diskutuje je se sve uocljivije, pitanje je kako ti to ne vidis, a mozda i vidis nego prikrivas vesto da ne bi bio diskreditovan..Sto se tice Arhandjela Mihajla, tu je svve jasno, dokazi su prilozeni na temi koja govori o tome..
Ja sam mogao reći da se VODA sastoji od dva molekula vodonika i jednog molekula kiseonika i dobiti isti ovakav tvoj odgovor. Jer papir trpi sve
Međutim kada su ARGUMENTI u pitanju, e onda mi brate Laodikeja ne možeš ništa odgovoriti – Zato i ima puno pitanja na koje mi nisi odgovorio – Već umesto toga ide :’’ Ja lažem, ja ne znam bibliju, ja govorim insinuacije, ja....... ‘’ I sve po redu iz Adventističkog Arsenala po sistemu NAPAD JE NAJBOLJA ODBRANA.
Evo npr. ovaj tvoj post sa OBJAŠNJENJEM ŠTA JE INSINUACIJA je propustio da odgovori na pitanje;

Koju Crkvu su REGISTROVALI KOD DRŽAVNIH ORGANA HRIŠĆANI U PRVOM VEKU !? Da li su oni dobili odobrenje sa PEČATOM, kao Adventistička CRkva ?
Oni su bili okupljenih oko Hrista, a kasnije oko apostola. PRAVA I ISTINITA CRKVA ne sme biti registrovana u ovom sistemu stvari, jer znamo ko je njen bog.
Zato su i pisci novozavetnih knjiga rekli da je Crkva – NAŠA TELESA!


Ili opet pak samo u jednom danu nisi odgovorio na pitanje :

Ko sem Adventista ne misli da vaša Crkva ima JERESI ?

ILI PAK :

A i 3 X te pitam čime se spašavaju Indijanci, Japanci, Kinezi, Srbi.............do pojave prvog Hristovog dolaska, a da nikada nisu bili u dodiru sa Jevrejima, i ti se stalno praviš mutav. nećeš da odgovoriš na prosto pitanje - da li se i oni SPAŠAVAJU SUBOTOM !?

Ili pak:

Kakve veze ima sa našim spasenjem Adventistička tvrdnja da je Hrist otpočeo istražni sud u Svetinji nad Svetinjama 22.10.1844. A evo i zašto:
Ako sam ja rođen 1961 godine i umreću 2061. Kakve veze sa mojim Nebeskim spasenjem ima kada je POČEO istražni sud i kada će se ZAVRŠITI !?
Ili bilo koji drugi primer – Ili ako je neko rođen 1761, a umro 1841.........................


Mnogo ima ovakvih pitanja i vaših neodgovora. Tj. ima odgovora ali ne na pitanje već konstatacije (paušalne, bez ijednog argumenta ) da ja ne znam bibliju, da ja pravim insinuacije, da ja ne poznajem sve ono što vaša JERES-NAUKA NAUČAVA, da ja nisam u pravoj Crkvi, da ste vi Adventisti u jedinoj pravoj Crkvi na planeti...... i kao Švaba tra-la-la uvek vrtite istu ploču, a na pitanja koja vam mi postavljamo nemate odgovor.

Osim Adventista dobro poznajem JS i Mormone – svi ste na isti kalup kada je ova moja poslednja konstatcija u pitanju. Mi koji otkrivamo vašu JERES – Nemamo poima, a vi znate Bibliju u prste i JEDINA STE PRAVA CRKVA NA PLANETI.
Pa što se bar ne dogovorite između sebe koja je to nego sve tri tvrde za svoju da je jedina prava !?
 
Član
Učlanjen(a)
15.10.2010
Poruka
572
Iz ovih komentara se moze zakljuciti samo jedno, da ti ne poznajes biblijsko ucenje o crkvi, o nacinu kako ona funkcionise i koja je svrha njenog postojanja.

To je laz koju plasiras vec dugo vremena na forumu da Adventisti imaju nekakve jeresi, a to je posledica tvog nepoznavanja znacenja ovog izraza JERES.

Adventisti u odnosu na bibliju nemaju ni jednu jeresu jer je njihovo ucenje u potpunom skladu sa biblijom.

U tradicionalnom shvatanju adventiste nazivaju jereticima jer njihovo ucenje nije u skladu sa zvanicnim stavovima tradicionalnih crkava.
Ako sam jeretik zato sto mi je biblija na prvom mestu a ne lazna ucenja zvanicnih crkava onda mogu samo da kazem Amin, jer jeres znaci odabrati, a ja u svakom slucaju uvek biram rec Bozju naspram ljudskih filozofija.

Iz wikipedije:

Јерес (грч. αἵρεσις, haíresis; од αἱρέομαι, haireomai - изабрати) у хришћанству, а посебно у католичкој и православној цркви, означава сва мишљења о верским догмама, која се разликују од званичног учења цркве. У ширем значењу, јерес је учење у филозофији, политици или науци, које се разликује од оног које је опште прихваћено као ауторитет. Лична мишљења о хришћанским догмама, а посебно о Исусу Христу, се називају "христолошке јереси“. Број гледишта која су током историје окарактерисана као јеретичка је поприличан.

Јеретика, човека који о верским питањима друкчије мисли, вековима је осуђивала званична црква. Увек се о јеретицима ширила застрашујућа, одбојна представа. Већ се и сама оптужба за јерес у историји цркве показала као ужасно оружје, којим је сваки неугодан противник могао да буде уништен.
Црква никада имала блаконаклон став према слободи избора у питањима вере. Тертулијан истиче да избог не ваља јер уништава јединство групе. Јеретик је онај који бира. Верници не смеју постављати питања јер „питања чине људе јеретицима“.[SUP][1][/SUP]
У почецима хришћанства су главни јеретици били људи који су читали грчке филозофе. Тертулијан је то прецизно одредио: "филозофи су патријарси јеретика", а његов став је кроз историју црвке био широко прихваћен. Ј. Мајендорф доказује да су, по оценама првих сабора, „класични филозофи били јересиарси“, односно да су све главне хришћанске јереси резултат њиховог утицаја. (Византијско богословље, 77.)
Јеретик је по правилу човек истрајаван у свом уверењу, који се пре окреће против црквене заједнице него што ће се одрећи властитог убеђења. Због смелог и често јуначког залагања за друкчија схватања вере, јеретици се убрајају у велике претече нових идеја. Како је Христово учење одступало од званичног тока јеврејске религије, он је био доживљен као реформатор и, коначно, као јеретик.
Јеретик има сличности са пророком, са свецем, jep жртвује све и испуњен је вером. Он је најјачи антипод религиозно равнодушном, црквенополитички оријентисаном човеку. Јеретик одлучно прихвата последице свог делања, а његова унутрашња животност претпоставља постојање изузетно снажног религиозног интересовања, које је код јеретика натпросечно.

Pa mozda ga ti naucus Ladokeja?Sardi odlicno poznaje bibliju brate!u to sam se uverio,a i ekspert je za adventiste ne samo ovde nego kako kaze Sardi i na ostalim forumima gde ste 100% provaljeni.

Pozdrav.
 
Član
Učlanjen(a)
15.10.2010
Poruka
572
Iz ovih komentara se moze zakljuciti samo jedno, da ti ne poznajes biblijsko ucenje o crkvi, o nacinu kako ona funkcionise i koja je svrha njenog postojanja.

To je laz koju plasiras vec dugo vremena na forumu da Adventisti imaju nekakve jeresi, a to je posledica tvog nepoznavanja znacenja ovog izraza JERES.

Adventisti u odnosu na bibliju nemaju ni jednu jeresu jer je njihovo ucenje u potpunom skladu sa biblijom.

U tradicionalnom shvatanju adventiste nazivaju jereticima jer njihovo ucenje nije u skladu sa zvanicnim stavovima tradicionalnih crkava.
Ako sam jeretik zato sto mi je biblija na prvom mestu a ne lazna ucenja zvanicnih crkava onda mogu samo da kazem Amin, jer jeres znaci odabrati, a ja u svakom slucaju uvek biram rec Bozju naspram ljudskih filozofija.

Iz wikipedije:

Јерес (грч. αἵρεσις, haíresis; од αἱρέομαι, haireomai - изабрати) у хришћанству, а посебно у католичкој и православној цркви, означава сва мишљења о верским догмама, која се разликују од званичног учења цркве. У ширем значењу, јерес је учење у филозофији, политици или науци, које се разликује од оног које је опште прихваћено као ауторитет. Лична мишљења о хришћанским догмама, а посебно о Исусу Христу, се називају "христолошке јереси“. Број гледишта која су током историје окарактерисана као јеретичка је поприличан.

Јеретика, човека који о верским питањима друкчије мисли, вековима је осуђивала званична црква. Увек се о јеретицима ширила застрашујућа, одбојна представа. Већ се и сама оптужба за јерес у историји цркве показала као ужасно оружје, којим је сваки неугодан противник могао да буде уништен.
Црква никада имала блаконаклон став према слободи избора у питањима вере. Тертулијан истиче да избог не ваља јер уништава јединство групе. Јеретик је онај који бира. Верници не смеју постављати питања јер „питања чине људе јеретицима“.[SUP][1][/SUP]
У почецима хришћанства су главни јеретици били људи који су читали грчке филозофе. Тертулијан је то прецизно одредио: "филозофи су патријарси јеретика", а његов став је кроз историју црвке био широко прихваћен. Ј. Мајендорф доказује да су, по оценама првих сабора, „класични филозофи били јересиарси“, односно да су све главне хришћанске јереси резултат њиховог утицаја. (Византијско богословље, 77.)
Јеретик је по правилу човек истрајаван у свом уверењу, који се пре окреће против црквене заједнице него што ће се одрећи властитог убеђења. Због смелог и често јуначког залагања за друкчија схватања вере, јеретици се убрајају у велике претече нових идеја. Како је Христово учење одступало од званичног тока јеврејске религије, он је био доживљен као реформатор и, коначно, као јеретик.
Јеретик има сличности са пророком, са свецем, jep жртвује све и испуњен је вером. Он је најјачи антипод религиозно равнодушном, црквенополитички оријентисаном човеку. Јеретик одлучно прихвата последице свог делања, а његова унутрашња животност претпоставља постојање изузетно снажног религиозног интересовања, које је код јеретика натпросечно.

Upravo zato je i napisan ovaj stih:Evo i zašto:
Титу 3:10 Човека јеретика по првом и другом саветовању клони се,

Da bi se zastitila crkva od takvih kao sto je Arije,Luter,Miler,Elen w,Rasel i drugi,otac vam je Arije a zavrsili ste u preko 200 denominacija! dok je prava crkva ostala ista preko 2000god.A jeres se mnozi li mnozi,i svi ste vi prava crkva.

Pozdrav.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Upravo zato je i napisan ovaj stih:Evo i zašto:
Титу 3:10 Човека јеретика по првом и другом саветовању клони се,
.......A jeres se mnozi li mnozi,i svi ste vi prava crkva.

GEOMETRIJSKOM PROGRESIJOM !
Više se i ne zna koliko Hrišćanskih Crkava ima na Planeti ! I skoro sve tvrde da su JEDINA PRAVA CRKVA NA PLANETI, i da se spasenje može zadobiti samo u njihovoj Crkvi (registrovanoj Denominaciji) !
 
Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702
Postovanje brate Vanhelsingu,

Posle opsirne diskusije sa Adrianom u vezi tvoje izjave o Posredniku, resio sam da ti se licno obratim ovim putem.

Pre svega, koliko sma mogao da primetima za ovo vreme odkako se srecemo ovde na forumu, primetio sam da si dobar i ozbiljan covek.

Drugo primetio sam da si dobar i hriscanin, pogotovo kad sam ustanovio da se trudis da za svoje verovanje nadjes biblijsku osnovu i to je jako dobro.
Medjutim, iznenadio si me svojom izjavom o Hristovoj posrednickoj sluzbi.

Pitam se sta je razlog da imas takvo misljenje?
Mozda si tek pre nekoliko godina poceo da proucavas Bibliju, a za kratko vreme niklo nije u stanju da sagleda sve biblijske istine pa nisi ni obracao paznju na tu istinu.
Ile te je neki veroucitelj tako naucio, a ni on sam nije bio upucen?
Ili pak jednostavno nikad nisi razmisljao o tome i nije ti ni poznato sta to znaci Posrednik?

Posrednike je neko ko radi u nasu korist po nasem odobrenuju ili zahtevu.
Takvu sluzbu vrsi advokat koji umesto nas vodi sudski spor i mi smo ga ovlastili da nas zastupa u odredjenom sporu. Nijedan advokat nas nece zastupati ako ga mi ne opunomocimo.

Kako je Gospod Isus Hristos nas jedini Posrednik?
Svi smo mi gresni, imamo nasledne i stecene grehe.
Bozji zakon nas kao prestupnike po pravdi osudjuje na smrt.
Medjutim, javlja se Bozja milost ili blagodat i Hristos zbog nasih greha umire na krstu i placa
zahteve zakona. Nama gresnicima uracunava se Hristova Pravda, ali pod uslovom ako ga priznamo za svoga otkupitelja i svoju zamenu. U tom slucaju, On posreduuje izmedju nas i Boga.

Hristos je postao nas Posredniuk utelovljenjem.
Zato Pavler kazae: “Jer je jedan Bog i jedan Posrednik izmedju Boga i ljudi, COVEK Hristos Isus.” 1. Timotiju 2,5,
Hristos nije mogao da bude posrednik izmedju Boga i ljudi prilikom stvaranja, jer tada jos ljudi nisu ni postojali.
Drugo, pre pojave greha, nije imao zasto ni da posreduje za nas. Tek posle pojave greha daje se prvo obecanje o zeninom potomku koji ce na kraju stati na glavu zmiji, sotoni. (1. Mojsijeva 3,15)

“Jedino kroz Hrista gresnik moze biti pomiren sa Bogom… Ovde Pavle naglasava Hristovu ljiudsku prirodu.” BC. V.5. p. 294. Hristos je utelovljenjem postao nas Posrednik.

Njegova posrednicka sluzba ne zavrsava se na krstu, ona jos uvek traje.
Hristos je rekao: “I sto god zaistete u Oca u moje ime, ono cu vam uvciniti, da se proslaviu Otac u Sinu....
I ja cu umoliti Oca i dace vam drugoga Utesitelja da bude s vama vavek.” Jovan 14,13.16.
Dakle, On se jos uvek i na nebu zauzima za nas.

Da bi Hristos bio tvoj i moj Posrednik moramo ga verom priznati za svoga Spasitelja, Otkupitelja i Posrednika.

Eto brate Vanhelsingu, ukratko sam pokusao da ti objasnim vaznost Hristove sluzbe kao Posrednika.
Ne veruju to i ne uce samo Advnetisti i Jehovni svedoci, nego to je Hristovo evandjerosko ucenje, koje usvajaju svi hriscani.

Ako hoces, voleo bih da cujemo sta ti na ovo kazes?

Zelime ti sve najbolje

Mikane ja sam ti objasnio gore!evo ponavljam!

Tvrdim da sam to izjavio s cilem da ti dokazem da je za mene ISUS Gospod i Bog moj! upotreba (POSREDSTVO)upravo opravdava vasu dogmu,tako da ispada da Bog Otac stvara zemlju i sve vivljivo i nevidljivo prosredstvom Sina,sto i asocira na Mihaila!Ako isaija govori (Isaija 9.6) da je Isus i Otac,Bog silni onda je logicno da nema tu nikakvog posredstva u stvaranju preko Sina-odnosno Mihaila ,Isus je direktni tvorac svega.(Isaiju9.6)potvrdjuje Isus sam u (jovanu Ja i otac smo jedno)i nema stu sta vise da diskutujem stobo po tom pitanju.

Sto se tice posrednika na zemlji to je drugo! ima se u vidu da je Isus kao otelovljen bio kao covek na zemli i ko god poveruje u sina (COVECJEG DA JE BOG-TVORAC SVEGA SISHAO S NEBES I UZEO TELO LJUDCKO I DONEO JEVANDJELJE SVOJE!! I DA SVAKO KO POVERUJE U TO,SINA OTELOVLJENOG DA JE ON U STVARI TAJ BOG ST-ta,NZ-ta BUDE SPASEN)
Upravo se na to odnosi rec (Posrednik)a ne posrednik u stvaranju koje vi adventi,JS-ci montirate ljudima koji nepoznaju vasu jeres.

Isus je posrednik Boga i ljudi na zemlji-sa zemle dok je bio u telu.Stvoritelj kome da bude posrednik?Kad je on sam Bog! ili ti mislis da nije Bog nego andjeo Mihail?Andjeli su stvoreni upravo zato da sluze,posreduju i cine volju koga?Stvoritelja!!!

Posredstvo?to je rec koju vi i JS-ci koristite u svojim dogmama o arhangelu Mihailu da bi ste Gospoda stavili u rang andjela kao i JS-ci!Syo jasno pokazuje da ste ista jereas.
Ko je car nad carevima?ko je Otac vecni,Bog silni?zasto se krstis u ime Oca i Sina i Sv Duha?objasnjenje je u (Jovan 1:1-4,isaija 9:6)

1. У почетку беше Реч, и Реч беше у Бога, и Бог беше Реч.

2. Она беше у почетку у Бога.



3. Све је кроз Њу постало, и без Ње ништа није постало што је постало.


4. У Њој беше живот, и живот беше видело људима.


6. Јер нам се роди Дете, Син нам се даде, коме је власт на рамену, и име ће Му бити: Дивни, Саветник, Бог силни, Отац вечни, Кнез мирни.

14. Јер је Он мир наш, који обоје састави у једно, и развали плот који је растављао, непријатељство, телом својим,


15. Закон заповести наукама укинувши; да из обога начини собом једног новог човека, чинећи мир;


16. И да помири с Богом обоје у једном телу крстом, убивши непријатељство на њему.


17. И дошавши проповеди у јеванђељу мир вама далекима и онима који су близу.


18. Јер Он доведе к Оцу обоје у једном духу.
19. Тако дакле више нисте туђи и дошљаци, него живите са светима и домаћи сте Богу,


20. Назидани на темељу апостола и пророка, где је камен од угла сам Исус Христос,


21. На коме сва грађевина састављена расте за цркву свету у Господу;
22. На коме ћете се и ви сазидати за стан Божји у духу.

A ja zivim:

10. По благодати Божијој која ми је дана, ја као премудри неимар поставих темељ, а други зида у висину; али сваки нека гледа како зида.


11. Јер темеља другог нико не може поставити осим оног који је постављен, који је Исус Христос.


12. Ако ли ко зида на овом темељу, злато, сребро, драго камење, дрва сено, сламу,


13. Сваког ће дело изаћи на видело; јер ће дан показати, јер ће се огњем открити, и свако дело показаће огањ као што јесте.


14. И ако остане чије дело што је назидао, примиће плату.
15. А чије дело изгори, отићи ће у штету: а сам ће се спасти тако као кроз огањ.


16. Не знате ли да сте ви црква Божија, и Дух Божји живи у вама?
17. Ако поквари ко цркву Божију, поквариће њега Бог: јер је црква Божија света, а то сте ви.


18. Нико нека се не вара: ако ко међу вама мисли да је мудар на овом свету, нека буде луд да буде мудар.
19. Јер је премудрост овог света лудост пред Богом, јер је писано: Хвата премудре у њиховом лукавству.


20. И опет: Господ зна помисли мудрих да су ништа.


21. Зато нико да се не хвали човеком, јер је све ваше.A vi se hvalite vasom jelenom vajtovom!




23. А ви сте Христови, а Христос Божји.

15. Јер вам ово казујемо речју Господњом да ми који живимо и останемо за долазак Господњи, нећемо претећи оних који су помрли.


16. Јер ће сам Господ са заповешћу, са гласом Арханђеловим, и с трубом Божјом сићи с неба; и мртви у Христу васкрснуће најпре;Kao sto vidimo zarezi i tacke jasno nam govore da se radi o dve licnosti,prvo se pominje Gospod,pa arhandjel,Hrist !


17. А потом ми живи који смо остали, заједно с њима бићемо узети у облаке на сусрет Господу на небо, и тако ћемо свагда с Господом бити.


18. Тако утешавајте један другог овим речима.

(Jov 3:2)
2. Љубазни! Сад смо деца Божија, и још се не показа шта ћемо бити; него знамо да кад се покаже, бићемо као и Он, јер ћемо Га видети као што јесте.

5. Тако смо многи једно тело у Христу, а по себи смо уди један другом.

9. Зато и Бог Њега повиси, и дарова Му име које је веће од сваког имена.Zato za mene ne postoji drugo ime osim isusovog a on je Bog,spasenje zivot i smrt,pocetak i kraj,car careva,vecni zivot,dobri pastir,stena itd.


10. Да се у име Исусово поклони свако колено оних који су на небу и на земљи и под земљом;Znaci u isusovo ime da se pokloni svako koleno!


11. И сваки језик да призна да је Господ Исус Христос на славу Бога Оца.na slavu Oca! A oni su jedno Otac Sin i Sv Duh.Amin.


12. Тако, љубазни моји, као што ме свагда слушасте, не само кад сам код вас, него и сад много већма кад нисам код вас, градите спасење своје са страхом и дрхтањем.


13. Јер је Бог што чини у вама да хоћете и учините као што Му је угодно.


14. Све чините без вике и премишљања.
15. Да будете прави и цели, деца Божја без мане усред рода неваљалог и поквареног, у коме светлите као видела на свету,
16. Придржавајући реч живота, на моју хвалу за дан Христов, да ми не буде узалуд трчање и труд.


17. Но ако и жртвован будем на жртву и службу вере ваше, радујем се, и радујем се с вама свима

19. Шта ће дакле закон? Ради греха додаде се докле дође семе које му се обећа, и поставили су га анђели руком посредника. (vidis posrednik je andjeo,zato ja i ne priznam rec posrednik, jer bi onda priznao i Mihaila za Hrista,jer u bibliji pise i opravdace se svako telo verom u Isusa Hrista.Amin.






20. Али посредник није једног; а Бог је један.Citas li Miko?Bog je jedan!


21. Еда ли је дакле закон противан обећањима Божјим? Боже сачувај! Јер да је дан закон који може оживети, заиста би од закона била правда.


22. Али писмо затвори све под грех, да се обећање даде кроз веру Исуса Христа онима који верују.
23. А пре доласка вере бисмо под законом чувани и затворени за веру која се хтела показати.(sto je sen onoga sto ce doci secas se?)


24. Тако нам закон би чувар до Христа, да се вером оправдамо.


25. А кад дође вера, већ нисмо под чуваром.(pod SZ-om)
26. Јер сте ви сви синови Божји вером Христа Исуса;


27. Јер који се год у Христа крстисте, у Христа се обукосте.


28. Нема ту Јеврејина ни Грка, нема роба ни господара, нема мушког рода ни женског; јер сте ви сви једно у Христу Исусу.


29. А кад сте ви Христови, онда сте семе Авраамово, и по обећању наследници.

14. А сврх свега тога обуците се у љубав, која је свеза савршенства.


15. И мир Божји да влада у срцима вашим, на који сте и позвани у једном телу, и захвални будите.


Vazno!!
8. И не будите никоме ништа дужни осим да љубите један другог; јер који љуби другог закон испуни.


9. Јер ово: Не чини прељубе, не убиј, не укради, не сведочи лажно, не зажели, и ако има још каква друга заповест, у овој се речи извршује, то јест: Љуби ближњег свог као самог себе.


10. Љубав не чини зла ближњему; дакле је љубав извршење закона.





16. Реч Христова се богато усели међу вас, у свакој премудрости учећи и саветујући сами себе са псалмима и појањем и песмама духовним, у благодати певајући у срцима својим Господу.


17. И све шта год чините речју или делом, све чините у име Господа Исуса Христа хвалећи Бога и Оца кроза Њ.

7. Јер је троје што сведочи на небу: Отац, Реч, и Свети Дух; и ово је троје једно.


8. И троје је што сведочи на земљи: дух, и вода, и крв; и троје је заједно.


9. Кад примамо сведочанство човечије, сведочанство је Божије веће; јер је ово сведочанство Божије што сведочи за Сина свог.

A sta cini covek?

28. Пазите дакле на себе и на све стадо у коме вас Дух Свети постави владикама да пасете цркву Господа и Бога коју стече крвљу својом;


29. Јер ја ово знам да ће по одласку мом ући међу вас тешки вуци који неће штедети стада;


30. И између вас самих постаће људи који ће говорити изврнуту науку да одвраћају ученике за собом.

To od prilike izgleda ovako:
001.jpg




31. Зато гледајте и опомињите се да три године дан и ноћ не престајах учећи са сузама сваког од вас.



32. И сад вас, браћо, предајем Богу и речи благодати Његове, који може назидати и дати вам наследство међу свима освећенима.


33. Сребра, или злата, или руха ни у једног не заисках.


34. Сами знате да потреби мојој и оних који су са мном били послужише ове руке моје.

5. Којих су и оци, и од којих је Христос по телу, који је над свима, Бог благословен ва век. Амин.

26. Јер погледајте знање своје, браћо, да нема ни много премудрих по телу, ни много силних ни много племенитих;


27. Него што је лудо пред светом оно изабра Бог да посрами премудре; и што је слабо пред светом оно изабра Бог да посрами јако;


28. И што је неплеменито пред светом и уништено изабра Бог, и што није, да уништи оно што јесте,


29. Да се не похвали ниједно тело пред Богом.


30. Из ког сте ви у Христу Исусу, који нам поста премудрост од Бога и правда и освећење и избављење.


31. Да (као што се пише) ко се хвали, Господом да се хвали.




A ovo ti je u vezi zakona kojg nabacujete onima koji nepoznaju bibliju i koji su siromasni duhom,umeto da ih podizete vi ih jos vise saplicete da padnu i zavrse u jezero ognjeno.


1. Шта ћемо дакле рећи за Авраама, оца свог, да је по телу нашао?


2. Јер ако се Авраам делима оправда, има хвалу, али не у Бога.

3. Јер шта говори писмо? Верова Авраам Богу, и прими му се у правду.

4. А ономе који ради не броји се плата по милости него по дугу.

5. А ономе који не ради, а верује Оног који правда безбожника, прима се вера његова у правду.

6. Као што и Давид говори да је благо човеку коме Бог прима правду без дела закона:

7. Благо онима који се опростише безакоња, и којима се греси прикрише.

8. Благо човеку коме Господ не прима греха.


9. Ово, дакле, блаженство или је у обрезању или у необрезању? Јер говоримо да се Аврааму прими вера у правду.


10. Како му се, дакле, прими? Или кад је био у обрезању или необрезању? Не у обрезању него у необрезању.


11. И прими знак обрезања као печат правде вере коју имаше у необрезању, да би био отац свих који верују у необрезању; да се и њима прими у правду;

12. И да би био отац обрезања не само онима који су од обрезања, него и онима који ходе стопама вере која беше у необрезању оца нашег Авраама.


13. Јер обећање Аврааму или семену његовом да буде наследник свету не би законом него правдом вере.

14. Јер ако су наследници они који су од закона, пропаде вера, и поквари се обећање.

15. Јер закон гради гнев; јер где нема закона нема ни преступа.

16. Зато од вере да буде по милости да обећање тврдо остане свему семену, не само који је од закона него и који је од вере Авраама, који је отац свима нама,

17. (Као што стоји написано: Поставих те оца многим народима) пред Богом коме верова, који оживљује мртве, и зове оно што није као оно што јесте:

18. Он верова на наду кад се није било ничему надати да ће он бити отац многим народима, као што му беше речено: Тако ће бити семе твоје.

19. И не ослабивши вером не погледа ни на своје већ уморено тело, јер му беше негде око сто година, ни на мртвост Сарине материце.

20. И за обећање Божије не посумња се неверовањем, него ојача у вери, и даде славу Богу.


21. И знаше јамачно да шта обећа кадар је и да учини.

22. Зато се и прими њему у правду.


23. Али није писано за њега једног само да му се прими,

24. Него и за нас, којима ће се примити ако верујемо Оног који васкрсе Исуса Христа Господа нашег из мртвих,

25. Који се предаде за грехе наше, и устаде за оправдање наше.


Cak vam se i JS-ci smeju kad govorite da treba da drzite subotu,delima da se pravdate,ne ovde a po drugim forumima.
 

Prilozi

  • 001.jpg
    001.jpg
    80,1 KB · Pregleda: 53
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107

Da, ipak je ovaj forum prepun insinuiranja od strane pojedinaca.

Formalno poznavanje biblijskog teksta nije presudno za poznavanje njene sustine i dubokih istina koje se u njoj nalaze, jer biblija se ne cita ona se proucava, uporedjuje, i to sa molitvom.

Napisao bih jos nesto sto moze doci kao zakljucak koji proizilazi iz vaseg stava po pitanju onoga o cemu je bilo reci, a to su uslovi spasenja zapisani u bibliji, kao i zakon i subota.

Istina zapisana u starom zavetu u koju spadaju Bozji moralni zakon i zapovest o suboti, nije ogranicena na jednu naciju ili narod, pa prema tome ne moze se deklarisati kao Jevrejska, vec jednostavno Bozja istina namenjena svim ljudima na planeti zemlji kao Bozjim stvorenjima.

Istina, Bog jeste izabrao Jevrejski narod sa ciljem da kroz njega ovu univeralnu istinu objavi svim okolnim narrodima.
Da je Izrailj ispunio ovaj Bozji plan "cela zemlja bi bila ispunjena poznanjem slave Bozje" kako kaze jedan biblijski tekst, i Jerusalimski hram bi odista bio "DOM MOLITVE SVIM NARODIMA"

E sad, ako su Bozji zakon i subota dobili svoju vaznost tek od Mojsija odnosno date samo za jevreje kako vi tvrdite, onda to znaci da su ljudi pre Mojsija krsili ove principe, i to takodje znaci da kriterijumi spasenja nisu bili isti za one pre Mojsijeviog vremena i za one posle Mojsija.
Takodje, ako su zakon Bozji i subota ukinuti u novom zavetu, onda je Bog trolican, jer pre Mojsija je dopustao krsenje zakona i subote, onda je u vreme Mojsija kaznjavao smrcu one koji su krsili zakon i subotu, a potom u novom zavetu opet dopustio krsenje zakona i subote time sto ih je navodno ukinuo.

Sta ce ljudi na Bozjem sudu misliti o takvom Bogu, i kako ce se Bog opravdati pred svemirom i ljudima za ovakve postupke, ako jedne bude osudio a druge opravdao za krsenje ili drzanje subote u odnosu na razlicite periode.
Zar ljudi nece imati pravo da tada kazu Bogu: "BOZE, OVAJ KOJI NIJE POSTOVAO SUBOTU PRE MOJSIJA NJEGA SI SPASIO, A MENE KOJI JE TAKODJE NISAM POSTOVAO ZA VREME MOJSIJA MENE SI OSUDIO, DA LI JE TO PRAVEDNO, BOZE TO SU DVOLICNI KRITERIJUMI.." Sta ce mu Bog tada odgovoriti..?

Zato ono sto govori biblijski kontekst jedino stoji na cvrstim temeljima a to je da su merila Bozje pravde uvek bila ista, i uslovi spasenja jednaki za sve ljude u svim vremenima "JER JA GOSPOD NE MENJAM SE" kaze jedan biblijski tekst, Gospod nikada nece napraviti kompromis sa grehom i na sudu opravdati gresnika koji je krsio Bozanske principe, on je upravo umro na krstu zato sto zakon nije mogao da se menja, da bi otkupio coveka od greha i smrti koje su posledica krsenja Bozanskih principa: "JER JE PLATA ZA GREH (krsenje Bozjeg zakona) SMRT, A DAR BOZJI JE ZIVOT VECNI U HRISTU ISUSU GOSPODU NASEM" Amin!
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562

Da, ipak je ovaj forum prepun insinuiranja od strane pojedinaca.

Formalno poznavanje biblijskog teksta nije presudno za poznavanje njene sustine i dubokih istina koje se u njoj nalaze, jer biblija se ne cita ona se proucava, uporedjuje, i to sa molitvom.

Napisao bih jos nesto sto moze doci kao zakljucak koji proizilazi iz vaseg stava po pitanju onoga o cemu je bilo reci, a to su uslovi spasenja zapisani u bibliji, kao i zakon i subota.

Istina zapisana u starom zavetu u koju spadaju Bozji moralni zakon i zapovest o suboti, nije ogranicena na jednu naciju ili narod, pa prema tome ne moze se deklarisati kao Jevrejska, vec jednostavno Bozja istina namenjena svim ljudima na planeti zemlji kao Bozjim stvorenjima.

Istina, Bog jeste izabrao Jevrejski narod sa ciljem da kroz njega ovu univeralnu istinu objavi svim okolnim narrodima.
Da je Izrailj ispunio ovaj Bozji plan "cela zemlja bi bila ispunjena poznanjem slave Bozje" kako kaze jedan biblijski tekst, i Jerusalimski hram bi odista bio "DOM MOLITVE SVIM NARODIMA"

E sad, ako su Bozji zakon i subota dobili svoju vaznost tek od Mojsija odnosno date samo za jevreje kako vi tvrdite, onda to znaci da su ljudi pre Mojsija krsili ove principe, i to takodje znaci da kriterijumi spasenja nisu bili isti za one pre Mojsijeviog vremena i za one posle Mojsija.
Takodje, ako su zakon Bozji i subota ukinuti u novom zavetu, onda je Bog trolican, jer pre Mojsija je dopustao krsenje zakona i subote, onda je u vreme Mojsija kaznjavao smrcu one koji su krsili zakon i subotu, a potom u novom zavetu opet dopustio krsenje zakona i subote time sto ih je navodno ukinuo.

Sta ce ljudi na Bozjem sudu misliti o takvom Bogu, i kako ce se Bog opravdati pred svemirom i ljudima za ovakve postupke, ako jedne bude osudio a druge opravdao za krsenje ili drzanje subote u odnosu na razlicite periode.
Zar ljudi nece imati pravo da tada kazu Bogu: "BOZE, OVAJ KOJI NIJE POSTOVAO SUBOTU PRE MOJSIJA NJEGA SI SPASIO, A MENE KOJI JE TAKODJE NISAM POSTOVAO ZA VREME MOJSIJA MENE SI OSUDIO, DA LI JE TO PRAVEDNO, BOZE TO SU DVOLICNI KRITERIJUMI.." Sta ce mu Bog tada odgovoriti..?

Zato ono sto govori biblijski kontekst jedino stoji na cvrstim temeljima a to je da su merila Bozje pravde uvek bila ista, i uslovi spasenja jednaki za sve ljude u svim vremenima "JER JA GOSPOD NE MENJAM SE" kaze jedan biblijski tekst, Gospod nikada nece napraviti kompromis sa grehom i na sudu opravdati gresnika koji je krsio Bozanske principe, on je upravo umro na krstu zato sto zakon nije mogao da se menja, da bi otkupio coveka od greha i smrti koje su posledica krsenja Bozanskih principa: "JER JE PLATA ZA GREH (krsenje Bozjeg zakona) SMRT, A DAR BOZJI JE ZIVOT VECNI U HRISTU ISUSU GOSPODU NASEM" Amin!

Иса. 56 : [SUP]1[/SUP] Овако вели Господ: Пазите на суд, и творите правду, јер ће скоро доћи спасење моје, и правда ће се моја објавити. [SUP]2[/SUP] Благо човеку који тако чини, и сину човечјем који се држи тога чувајући суботу да се не оскврни, чувајући руку своју да не учини зло. [SUP]3[/SUP] И нека не говори туђин који пристане уз Господа: Господ ме је одлучио од свог народа; и нека не говори ушкопљеник: Гле,ја сам суво дрво. [SUP]4[/SUP] Јер овако вели Господ за ушкопљенике: Који држе суботе моје и избирају шта је мени угодно,и држе завет мој, [SUP]5[/SUP] Њима ћу дати у дому свом и међу зидовима својим место и име боље него синова и кћери, име вечно даћу свакоме од њих, које се неће затрти. [SUP]6[/SUP] А туђине који пристану уз Господа да Му служе и да љубе име Господње,да Му буду слуге, који год држе суботу да је не оскврне и држе завет мој, [SUP]7[/SUP] Њих ћу довести на свету гору своју и развеселићу их у дому свом молитвеном; жртве њихове паљенице и друге жртве биће угодне на олтару мом, јер ће се дом мој звати дом молитве свим народима. [SUP]8[/SUP] Господ Господ говори, који сабира прогнанике Израиљеве: Још ћу му сабрати осим оних који су сабрани.......

1. Pa jel ti lepo piše u 4-tom stihu (Јер овако вели Господ за ушкопљенике: Који држе суботе моје и избирају шта је мени угодно, и држе завет мој,) i 7-mom stihu ( Њих ћу довести на свету гору своју и развеселићу их у дому свом молитвеном; жртве њихове паљенице и друге жртве биће угодне на олтару мом, јер ће се дом мој звати дом молитве свим народима) kome se obraća Isaija !
Obraća se TUĐINIMA koji pristanu živeti po običajima Izraelaca ! Žrtve; Paljenice; Oltar............... , a tuđina može biti iz svih naroda! Pa kakve to veze ima sa Hrišćanima !?

2. Adventisti izvade iz 259 reči 5 reči (звати дом молитве свим народима.) i na tome grade svoja učenja ! Pa ako tako učimo Bibliju onda NEMA BOGA. Jer se na 2 mesta u Bibliji nalaze ove dve reči. Mora se uzeti kontekst cele Biblije.

3. Ako se 7-mi stih 56 glave Isaije odnosi NA OBAVEZNO I SPASONOSNO DRŽANJE SUBOTE i za Hrišćane, odnosno sve ljude imamo DVA velika problema:
3.1. Pismo je u KOLIZIJI !
Jer na najmanje 30 mesta u Novom Zavetu piše da STARI ZAVET VIŠE NE VAŽI ZA HRIŠĆANE.
Takođe i jedan segmenat ovog gore je posebno idvoio Pavle – SUBOTU, da ona izručito ne važi za Hrišćane . Rimljanima 14-ta glava, Kološanima 2-ga glava, Galatima 5-ta glava..................
3.2. Kojom SUBOTOM SE SPAŠAVAJU : TUĐINI koji ne pristanu uz Jevrejski narod – stih 6 !
Znači oni tuđini koji pristanu uz Gospoda da mu služe, da ga ljube...............Priđu Jevrejskom narodu – oni drže SUBOTU, običaje i sve po redu.
A čime se spašavaju INDIJANCI, JAPANCI, ESKIMI; SRBI; MONGOLCI; KINEZI................ do prvog dolaska Isusa Hrista koji nikada nisu ni čuli ni videli ni jednog Jevrejina. Poima nemaju ni šta je oltar, ni žrtva paljenica, ni subota, ni...... NIŠTA! Jednostavno NE PRISTANU UZ Gospoda da Mu služe..............
Čime se oni spasavaju !?
PRILOG:
Rimski oficir > Матеј 8:9,10 (Лука 7) Јер и ја сам човек под власти,и имам под собом војнике,па кажем једном: Иди, и иде; и другом: Дођи, и дође; и слузи свом: Учини то, и учини. А кад чу Исус,удиви се и рече онима што иђаху за Њим:Заиста вам кажем: ни у Израиљу толике вере не нађох.
Žena Hananejka > Матеј 15: [SUP]22 [/SUP] И гле, жена Хананејка изађе из оних крајева, и повика к Њему говорећи: Помилуј ме Господе сине Давидов! Моју кћер врло мучи ђаво.[SUP]23[/SUP] А Он јој не одговори ни речи. И приступивши ученици Његови мољаху Га говорећи: Отпусти је, како виче за нама. [SUP]24[/SUP] А Он одговарајући рече: Ја сам послан само к изгубљеним овцама дома Израиљевог. [SUP]25[/SUP] А она приступивши поклони Му се говорећи: Господе помози ми! [SUP]26[/SUP] А Он одговарајући рече: Није добро узети од деце хлеб и бацити псима. [SUP]27[/SUP] А она рече: Да, Господе, али и пси једу од мрва што падају с трпезе њихових господара. [SUP]28[/SUP] Тада одговори Исус, и рече јој: О жено! Велика је вера твоја; нека ти буде како хоћеш. И оздрави кћи њена од оног часа.
Naman Sirijanin > Лука 4:27 И многи беху губави у Израиљу за пророка Јелисија; и ниједан се од њих не очисти до Неемана
Сиријанина.
Carinik iz Sinagoge > Лука 18: [SUP]10[/SUP] Два човека уђоше у цркву да се моле Богу, један фарисеј и други цариник. [SUP]11[/SUP] Фарисеј стаде и мољаше се у себи овако: Боже! Хвалим те што ја нисам као остали људи: хајдуци, неправедници, прељубочинци или као овај цариник. [SUP]12[/SUP] Постим двапут у недељи; дајем десетак од свега што имам. [SUP]13[/SUP] А цариник издалека стајаше, и не хтеде ни очију подигнути на небо, него бијаше прси своје говорећи: Боже! Милостив буди мени грешноме. [SUP]14[/SUP] Кажем вам да овај отиде оправдан кући својој, а не онај. Јер сваки који се сам подиже понизиће се; а који се сам понижује подигнуће се.
( Sigurno je carinik bio mnogo grešan kada se ovako molio. Sigurno niti je postio niti davao desetak, niti držao subotu....!)
NN lice, nepoznate vere i običaja > Марко 9:38-40 Одговори Му Јован говорећи: Учитељу! Видесмо једног где именом Твојим изгони ђаволе који не иде за нама: и забранисмо му, јер не иде за нама. А Исус рече: Не браните му; јер нема никога који би именом мојим чудо чинио да може брзо зло говорити за мном. Јер ко није против вас с вама је.
Mudraci sa Istoka > Матеј 2:1,2 А кад се роди Исус у Витлејему јудејском, за времена цара Ирода, а то дођу мудраци с истока у Јерусалим, и кажу: Где је цар јудејски што се родио? Јер смо видели Његову звезду на истоку и дошли смо да Му се поклонимо.
( Znači mudraci sa istoka su proučavanjem zvezda ukapirali ko je Hristos, a Jevreji to nisu Biblijom!)
Samarjanka sa bunara > Јован 4:19-24 Samarjanka sa Jakovljevog bunara, prvo je Hrist njoj otkrio svoje božanstvo .............. ([SUP]10[/SUP] Одговори Исус и рече јој: Да ти знаш дар Божји, и ко је тај који ти говори: Дај ми да пијем, ти би искала у Њега и дао би ти воду живу. [SUP]11[/SUP] Рече Му жена: Господе! Ни захватити немаш чим, а студенац је дубок; одакле ћеш дакле узети воду живу? )
Razbojnik sa krsta > Лука 23,43 И рече му Исус: Заиста ти кажем: данас ћеш бити са мном у рају.
( Čak će i razbojnici preteći držaoce SUBOTE i čiste hrane! Uostalom to je Hrist i najavio - Матеј 8:10,11 А кад чу Исус, удиви се и рече онима што иђаху за Њим: Заиста вам кажем: ни у Израиљу толике вере не нађох. И то вам кажем да ће многи од истока и запада доћи и сешће за трпезу с Авраамом и Исаком и Јаковом у царству небеском:.).

4. Kako S.Z. više ne važi. Kako je Hrist sa nam sklopio Novi savez – N.Z. Da li bi on propusti da nas upozori za važnost SUBOTE !? A upozorio nas je za MNOGO MANJE STVARI u njemu !

Znači ovo je klasičan Adventisčki nauk. Izvade iz jednog stiha 3-4 reči i to onda važi za sve narode i sva pokolenja !
Zato ljudi dobro ČITJTE I ANALIZIRAJTE CELU Bibliju da vas vuci u jagnjećoj koži ne bi prevarili. Skupo ste plaćeni, nedajte se da vam neko uzmre taj venac.

Pozdrav sa dva stiha koji se odnose na JEVREJE!

5. Мојс. 28,37 И бићеш чудо и прича и подсмех свим народима, у које те одведе Господ.
1. Царевима 9,7 Тада ћу истребити Израиља са земље, коју сам вам дао, и овај дом, који сам посветио имену свом, одбацићу од себе, и Израиљ ће постати прича и подсмех међу свим народима.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Postovanje brate Vanhelingu,

Sad sam procitao sta si gore napisao kao odgovor na moj komentar.
Ti izmedju ostaloga kazeds:
C:\Users\User\AppData\Local\Temp\msohtmlclip1\01\clip_image002.png
Prvobitno napisao Mika32
"Jasno! i kakv posrednik? to su fazoni adventa i JS-ka!" (Ovo je izjavio Vanhelsinga )
Tvrdim da sam to izjavio s cilem da ti dokazem da je za mene ISUS Gospod i Bog moj!

Brate dragi, pa zar zbilja misolis da za mene Hristos nije to iusto?
I ja sto posto tako verujem, ali i pored toga Hristos je i Sin Bozji i Sin coveciji i Posrednik izmedju Boga i ljudi.
Ne obaziri se mnogo sta sam ja rekao, nego obrati paznju sta je Pavlei izjavio: "Jedan je Bog I JEDAN POSREDNIK izmedju Boga i ljudi COVEK ISUS HRISTOS." Ako mislis da nije tako obvjsni nam kako je. Objasni nam tu Pavlovu izjavu, a nemoji ici unaokolo.
---------------

upotreba (POSREDSTVO)upravo opravdava vasu dogmu,tako da ispada da Bog Otac stvara zemlju i sve vivljivo i nevidljivo prosredstvom Sina,sto i asocira na Mihaila!

Brate Vanhelsingu, to sam ti upravo objasnio u pismu koije sam ti poslao. Stvarajnje nema nicega zajednickoga sa Hristovom posrednickom soluzbom. Hristos nije bio Posrednik izmedju Boga i ljudi prilikom stvaranje, jer ljudi jos nisju ni postojali.
Nadam se da si to razumeo kako sam ti gore objasnio. Adventisti ne veruju da je Isus andjeo niti Arhadjel, nego upravo kao sto i ti verujes, da jer Bog, Bozji sin, Sin coveciji, Spasitelji i Posrednik. Molim te nemoj nama pripiusivati ono sto ni mikd ne verujemo.
-------------------

Ako Isaija govori (Isaija 9.6) da je Isus i Otac,Bog silni onda je logicno da nema tu nikakvog posredstva u stvaranju preko Sina-odnosno Mihaila ,Isus je direktni tvorac svega.(Isaiju9.6)potvrdjuje Isus sam u (jovanu Ja i otac smo jedno)i nema stu sta vise da diskutujem stobo po tom pitanju.

Vanhelisngu, ti stalno polazis sa pretpostavkom da mi verujemo da je Isuds adjeo. To nije istina. Ja sama to vise puta objasnio.
To sto pise prorok Izaiuja i ja isto tako verujem. Ali, da li ti hoces da dovedes u sukob Pavola i Isaiju?
Pored toga sto je Hristos Bog silni i Otac vecni, sto je Spasitelji i Otkupitelj, Pavle a i sam Hristos tvrdi da je i POSREDNIK.
Citaj sta pise u Bibliji ako verujes u nju, a nemoj govoriti iz glave sto si nekad naucio.
-------------------

Sto se tice posrednika na zemlji to je drugo! ima se u vidu da je Isus kao otelovljen bio kao covek na zemli i ko god poveruje u sina (COVECJEG DA JE BOG-TVORAC SVEGA SISHAO S NEBES I UZEO TELO LJUDCKO I DONEO JEVANDJELJE SVOJE!! I DA SVAKO KO POVERUJE U TO,SINA OTELOVLJENOG DA JE ON U STVARI TAJ BOG ST-ta,NZ-ta BUDE SPASEN)
Upravo se na to odnosi rec (Posrednik)a ne posrednik u stvaranju koje vi adventi,JS-ci montirate ljudima koji nepoznaju vasu jeres.

Najzad, razumeo sam te. Tvoj problem je u tome i on te neprestano upucuje pogresnim putem da se boirius protiv Hristove posredniucke sluzbe koju Biblija opisuje, zat sto ti misis da mi ne verujemo da je Hristos Bog i Stvoritelj, nego da je Bog Otac Stvoritelj a stvarao je posredstvom Isusa Hrista, koji nije Bog.

Brate dragi, to nema nikakve veze sa Adventistim. Oni tako ne veruju. Tako upravo veruju Jehovini svedoci, pa onda idi na temu Jehovinhi svedoci i o tome s njima raspravljaj a ne sa nama.

Brate Vanhelsingu, mi Adventisti verujemo sve kao i ti, izuzev sto prihvatamo i biliujsko ucenje da je Hristos pored svega sto si naveo i POSREDNIK IZMEDJU BOGA ILJUI. To sam ti biblijski dokazao.

Ti si postavio pogresnu predpostavku tako sto si nama priupisao neistinu i svim silama se boris da dokazes da je tvoje pretpostrsavka pogresna. Pa zaista je pogresna. I mi se slazemo da bi to bilo pogresno kada bismo tako nakaradno verovali, ali mi takoi ne verujemo.

Vidsi brate, Pavle ne kaze da je Hritos posrednik stvaranja, jer to i nije bio, nego jasno kaze da je Posrednik izmedju Boga i ljudi.
Najzad, brate Vanhelsingu, verujes li ti da je Hristos I POSREDNIK IZMEDJU BOGA I LJUDI?

Sve najbolje

Brate Vnhelsingu,

nije potrebjmno da prepisujes ceLo poglavlje iz Biblije, ja u svaku rec koju si prepisao celim srcem i dusom verujem.
Dovoljno je da das glavnu misao iz Biblije na kojoj mislis da se zasniva ono sto verujes.
Ja cenim tvoju odansost Bibliji, jer je i ja prihvatam kao Rec Bozju, pa zato smatram da smo braca.

Drugo, sto se tice tvoga dijagrama ,zao mi je sto cu te razocarati, ali on nije iuspravan.

Hristos nije osnovao Ortodoxnu crkvu.
Hristos je osnovao SVOJU crkvu, koja nije bila ni Pravoslavna ni Katolicka a ni Adventisticka.

Mozes li mi objasniti, od kada i cijom odlukome je Crkva pravoslasvna pocela da se sluzbeno naziva SRPSKA PRAVOSLAVNA CRKVA?

Zar ti mislis da se i Islam oidvojio od Pravoslavjne crkve?
Islam nema veze sa hriscantvom.

Cak ni Arijevstvo nije se odvojilo od Pravosalne crekve, jer se Crkva u to vreme nije nazivala Pravoslavna.
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Postovanje brate Vanhelingu,

Sad sam procitao sta si gore napisao kao odgovor na moj komentar.
Ti izmedju ostaloga kazeds:
C:\Users\User\AppData\Local\Temp\msohtmlclip1\01\clip_image002.png
Prvobitno napisao Mika32
"Jasno! i kakv posrednik? to su fazoni adventa i JS-ka!" (Ovo je izjavio Vanhelsinga )
Tvrdim da sam to izjavio s cilem da ti dokazem da je za mene ISUS Gospod i Bog moj!

Brate dragi, pa zar zbilja misolis da za mene Hristos nije to iusto?
I ja sto posto tako verujem, ali i pored toga Hristos je i Sin Bozji i Sin coveciji i Posrednik izmedju Boga i ljudi.
Ne obaziri se mnogo sta sam ja rekao, nego obrati paznju sta je Pavlei izjavio: "Jedan je Bog I JEDAN POSREDNIK izmedju Boga i ljudi COVEK ISUS HRISTOS." Ako mislis da nije tako obvjsni nam kako je. Objasni nam tu Pavlovu izjavu, a nemoji ici unaokolo.
---------------

upotreba (POSREDSTVO)upravo opravdava vasu dogmu,tako da ispada da Bog Otac stvara zemlju i sve vivljivo i nevidljivo prosredstvom Sina,sto i asocira na Mihaila!

Brate Vanhelsingu, to sam ti upravo objasnio u pismu koije sam ti poslao. Stvarajnje nema nicega zajednickoga sa Hristovom posrednickom soluzbom. Hristos nije bio Posrednik izmedju Boga i ljudi prilikom stvaranje, jer ljudi jos nisju ni postojali.
Nadam se da si to razumeo kako sam ti gore objasnio. Adventisti ne veruju da je Isus andjeo niti Arhadjel, nego upravo kao sto i ti verujes, da jer Bog, Bozji sin, Sin coveciji, Spasitelji i Posrednik. Molim te nemoj nama pripiusivati ono sto ni mikd ne verujemo.
-------------------

Ako Isaija govori (Isaija 9.6) da je Isus i Otac,Bog silni onda je logicno da nema tu nikakvog posredstva u stvaranju preko Sina-odnosno Mihaila ,Isus je direktni tvorac svega.(Isaiju9.6)potvrdjuje Isus sam u (jovanu Ja i otac smo jedno)i nema stu sta vise da diskutujem stobo po tom pitanju.

Vanhelisngu, ti stalno polazis sa pretpostavkom da mi verujemo da je Isuds adjeo. To nije istina. Ja sama to vise puta objasnio.
To sto pise prorok Izaiuja i ja isto tako verujem. Ali, da li ti hoces da dovedes u sukob Pavola i Isaiju?
Pored toga sto je Hristos Bog silni i Otac vecni, sto je Spasitelji i Otkupitelj, Pavle a i sam Hristos tvrdi da je i POSREDNIK.
Citaj sta pise u Bibliji ako verujes u nju, a nemoj govoriti iz glave sto si nekad naucio.
-------------------

Sto se tice posrednika na zemlji to je drugo! ima se u vidu da je Isus kao otelovljen bio kao covek na zemli i ko god poveruje u sina (COVECJEG DA JE BOG-TVORAC SVEGA SISHAO S NEBES I UZEO TELO LJUDCKO I DONEO JEVANDJELJE SVOJE!! I DA SVAKO KO POVERUJE U TO,SINA OTELOVLJENOG DA JE ON U STVARI TAJ BOG ST-ta,NZ-ta BUDE SPASEN)
Upravo se na to odnosi rec (Posrednik)a ne posrednik u stvaranju koje vi adventi,JS-ci montirate ljudima koji nepoznaju vasu jeres.

Najzad, razumeo sam te. Tvoj problem je u tome i on te neprestano upucuje pogresnim putem da se boirius protiv Hristove posredniucke sluzbe koju Biblija opisuje, zat sto ti misis da mi ne verujemo da je Hristos Bog i Stvoritelj, nego da je Bog Otac Stvoritelj a stvarao je posredstvom Isusa Hrista, koji nije Bog.

Brate dragi, to nema nikakve veze sa Adventistim. Oni tako ne veruju. Tako upravo veruju Jehovini svedoci, pa onda idi na temu Jehovinhi svedoci i o tome s njima raspravljaj a ne sa nama.

Brate Vanhelsingu, mi Adventisti verujemo sve kao i ti, izuzev sto prihvatamo i biliujsko ucenje da je Hristos pored svega sto si naveo i POSREDNIK IZMEDJU BOGA ILJUI. To sam ti biblijski dokazao.

Ti si postavio pogresnu predpostavku tako sto si nama priupisao neistinu i svim silama se boris da dokazes da je tvoje pretpostrsavka pogresna. Pa zaista je pogresna. I mi se slazemo da bi to bilo pogresno kada bismo tako nakaradno verovali, ali mi takoi ne verujemo.

Vidsi brate, Pavle ne kaze da je Hritos posrednik stvaranja, jer to i nije bio, nego jasno kaze da je Posrednik izmedju Boga i ljudi.
Najzad, brate Vanhelsingu, verujes li ti da je Hristos I POSREDNIK IZMEDJU BOGA I LJUDI?

Sve najbolje


Pa čekaj čoveče ....Možeš li ti da objasniš ovaj stih 1. Korinćanima 8.5-6. Jer ako i ima nazovi bogova, bilo na nebu, bilo na zemlji, kao što ima mnogo bogova i mnogo gospodara 6. ali mi imamo (jednog Boga Oca od koga je sve) i za koga smo mi , i jednog Gospoda Isusa Hrista,( kroz koga je sve postalo), pa i mi- njegovim posredstvom.

Lepo se kaže i stihu o Bogu Ocu od koga je sve i o Gospodu Isusu kroz ili preko koga je sve postalo pa i mi. Njegovim posredstvom. Zar ovo nije jasno ? Ovim rečima nema šta ni da se dodaje ni oduzima, jasno kao dan. Ali ne može biti jasno kad tvoja crkva govori drugačije pa se to ne slaže sa ovim stihom i nizom drugih i eto problema.
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Иса. 56 : [SUP]1[/SUP] Овако вели Господ: Пазите на суд, и творите правду, јер ће скоро доћи спасење моје, и правда ће се моја објавити. [SUP]2[/SUP] Благо човеку који тако чини, и сину човечјем који се држи тога чувајући суботу да се не оскврни, чувајући руку своју да не учини зло. [SUP]3[/SUP] И нека не говори туђин који пристане уз Господа: Господ ме је одлучио од свог народа; и нека не говори ушкопљеник: Гле,ја сам суво дрво. [SUP]4[/SUP] Јер овако вели Господ за ушкопљенике: Који држе суботе моје и избирају шта је мени угодно,и држе завет мој, [SUP]5[/SUP] Њима ћу дати у дому свом и међу зидовима својим место и име боље него синова и кћери, име вечно даћу свакоме од њих, које се неће затрти. [SUP]6[/SUP] А туђине који пристану уз Господа да Му служе и да љубе име Господње,да Му буду слуге, који год држе суботу да је не оскврне и држе завет мој, [SUP]7[/SUP] Њих ћу довести на свету гору своју и развеселићу их у дому свом молитвеном; жртве њихове паљенице и друге жртве биће угодне на олтару мом, јер ће се дом мој звати дом молитве свим народима. [SUP]8[/SUP] Господ Господ говори, који сабира прогнанике Израиљеве: Још ћу му сабрати осим оних који су сабрани.......

1. Pa jel ti lepo piše u 4-tom stihu (Јер овако вели Господ за ушкопљенике: Који држе суботе моје и избирају шта је мени угодно, и држе завет мој,) i 7-mom stihu ( Њих ћу довести на свету гору своју и развеселићу их у дому свом молитвеном; жртве њихове паљенице и друге жртве биће угодне на олтару мом, јер ће се дом мој звати дом молитве свим народима) kome se obraća Isaija !
Obraća se TUĐINIMA koji pristanu živeti po običajima Izraelaca ! Žrtve; Paljenice; Oltar............... , a tuđina može biti iz svih naroda! Pa kakve to veze ima sa Hrišćanima !?

Sarrdy,
Pod brojem 1. poceo si da objasnjavas od 4. stiha. Zasto si to ucinioi?
Da bismo pravilno razumerli bibliujski izvestaj treba uzeti ceo tekst, a ne samo deo njega.
Ono sto si ti izostavio je kljucno u ovovm tekstu a ono glasi:
[SUP]1[/SUP] Овако вели Господ: Пазите на суд, и творите правду, јер ће скоро доћи спасење моје, и правда ће се моја објавити. [SUP]2[/SUP] Благо човеку који тако чини, и сину човечјем који се држи тога чувајући суботу да jе не оскврни, чувајући руку своју да не учини зло.

Ti si poceo od uskopljenika, Jevreja, a prorok pocinje sa COVEKOM.
Povezi to sa Hristovom izjavom: "Subota je nacinjena COVEKA radi", a nije radi Jevrejina.

Slazem se sa tobom kada je rec o tudjinima, koji bi pristali da prihvate Jevrejskog Boga u isto vreme prihvatili bi i
starozavetne obrede, ali se i za njih kaze, neka ni oni ne prestupaju subotu.

Ti kazes, kakve to veze ima za hriscanima?
Pa zar ti ne verujes da su hriscani Bozji narod?
Zar ti ne verujes da onu ulogu u svetu koju su trebali odigrati Jevreji da je ona predata hriscanima?
Izrailjac znaci pobednik. Zar mislis da hriscani ne teba da pobede greh u sebi i oko sebe?

Ako ces ti odbaciti ono sto je upuceno Izrailjvcima, onda nemas ni Mesije, jer je on Njima obecan i medju njima se i pojavio.
Tako ono sto je Bog trazio oid Izrilja i od nas zahteva, osim zrtava i obreda ciji simboli su ispunjeni u Hristovoj zrtvi.
--------------------

2. Adventisti izvade iz 259 reči 5 reči (звати дом молитве свим народима.) i na tome grade svoja učenja ! Pa ako tako učimo Bibliju onda NEMA BOGA. Jer se na 2 mesta u Bibliji nalaze ove dve reči. Mora se uzeti kontekst cele Biblije.

Sarrdy, slazem se sa tobom da treba uzeti u obzir kontekst.
Ali rekao si neistinu kad kazes da Adventisti izdvajaju samo tih 5. reci, naprotiv, vidis da si ti odbacio osnovu toga tekstra, a ne Adventisti. Zasto si odbacio ovo:
[SUP]1[/SUP] Овако вели Господ: Пазите на суд, и творите правду, јер ће скоро доћи спасење моје, и правда ће се моја објавити. [SUP]2[/SUP] Благо човеку који тако чини, и сину човечјем који се држи тога чувајући суботу да се не оскврни, чувајући руку своју да не учини зло. [SUP]3[/SUP] И нека не говори туђин који пристане уз Господа: Господ ме је одлучио од свог народа...

Vidis brate, tebi se cini da Advetisti izvrcu Bibliju, zato sto si pogresno naucen, ali i sam viudis da je mi upravo proucavamo kompletnu i nista iz nje ne odnbacujemo.
----------------

3. Ako se 7-mi stih 56 glave Isaije odnosi NA OBAVEZNO I SPASONOSNO DRŽANJE SUBOTE i za Hrišćane, odnosno sve ljude imamo DVA velika problema:
3.1. Pismo je u KOLIZIJI !
Jer na najmanje 30 mesta u Novom Zavetu piše da STARI ZAVET VIŠE NE VAŽI ZA HRIŠĆANE.

Ako ti pod ZAVETOM milis na knjige Staroga zaveta, onda si totalno promasio.
Objasni nam sta je Stari zavet?
Drugto, ko govori o spasonosnom drzanju? Ti a ne mi.

MI NE DRZIMO BOZJI ZAKON DA BIsmo SE DRZANJEM ISTOGA SPASILOI, NEGO GA DRZIMO STO SMO SPASENI.
Spaseni ne ostaju u bezakonju, a bezakonje je prestupanje Bozjeg zakona.
------------------

3.2. Kojom SUBOTOM SE SPAŠAVAJU : TUĐINI koji ne pristanu uz Jevrejski narod – stih 6 !
Znači oni tuđini koji pristanu uz Gospoda da mu služe, da ga ljube...............Priđu Jevrejskom narodu – oni drže SUBOTU, običaje i sve po redu.

Sarrdy, zasto izvrces Biblijski tekst. Stih 6. Isaije 56. poglavlja ne kaze "TUDJIN KOJI PRISTUPI UZ JEVREJSKI NAROD" nego kaze ovako:
[SUP]6[/SUP] А туђине који пристану уз Господа да Му служе и да љубе име Господње ,да Му буду слуге, који год држе суботу да је не оскврне и држе завет моj.

Nije rec o tudjinu koji se samo udruzuje sa Jevrejima, nego je rec o neznaboscima koji se obrate Bogu i Njemu pocnu da sluze.
Zato nastojis da odbacius kljucnu misao iz teksta a uzimas samo pojedinhacne misli? Da li je to zato sto jedino tako mozes odbranit8i svoje krivoverje?


Sve najbolje
 
Natrag
Top