Adventisti

Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Никога ја нисам називао секташима док ти и твоја братија нисте почели мене и моје пријатеље са форума да називате секташима, што је апсурд. Још испада да ви нас прогоните (по вашем резону). За вас су православци, католици и протестанти секташи, брука је колико сте заглибили.

Моја "СЕКТРА" каже да сте ви у заблуди и да доводите друге у заблуду. Ловите их са вашим "предавањима" и књижицама. Још мене називаш изгубљеним секташем, толико баш мрзиш православну цркву? Па, видиш, многи су покушали да је униште на много начина, сада покушавају изнутра. Ви то радите са пуно мржње, као да вам је православна црква нешто учинила. Наравно да није, већ вам је латентно усађена мржња, а са осмехом и лепим и слатким речима то прикривате.
Онда када вам човек предочи да сте у јереси, ви вређате без контроле, што говори да нема истине у вама и то вас боли.



Pa čekaj čoveče ....Možeš li ti da objasniš ovaj stih 1. Korinćanima 8.5-6. Jer ako i ima nazovi bogova, bilo na nebu, bilo na zemlji, kao što ima mnogo bogova i mnogo gospodara 6. ali mi imamo (jednog Boga Oca od koga je sve) i za koga smo mi , i jednog Gospoda Isusa Hrista,( kroz koga je sve postalo), pa i mi- njegovim posredstvom.

Lepo se kaže i stihu o Bogu Ocu od koga je sve i o Gospodu Isusu kroz ili preko koga je sve postalo pa i mi. Njegovim posredstvom. Zar ovo nije jasno ? Ovim rečima nema šta ni da se dodaje ni oduzima, jasno kao dan. Ali ne može biti jasno kad tvoja crkva govori drugačije pa se to ne slaže sa ovim stihom i nizom drugih i eto problema.

Шта је сад, Пеко брате? И ти мењаш Библију да подржиш Сведоке и адвентисте? Ово пише:

5. Јер ако и има који се богови зову, или на небу или на земљи, као што има много богова и много господа:
6. Али ми имамо само једног Бога Оца, од ког је све, и ми у Њему, и једног Господа Исуса Христа, кроз ког је све, и ми кроза Њ. (1.Коринћанима 8)


1 Corinthians 8:6 Greek Study Bible (Apostolic / Interlinear)

ἀλλ’ ἡμῖν εἷς θεὸς ὁ πατὴρ ἐξ οὗ τὰ πάντα καὶ ἡμεῖς εἰς αὐτόν, καὶ εἷς κύριος Ἰησοῦς Χριστὸς δι’ οὗ τὰ πάντα καὶ ἡμεῖς δι’ αὐτοῦ.

KJV with Strong's

But to us there is but one God the Father of whom are all things and we in him and one Lord Jesus Christ by whom are all things and we by him


Све је кроз Реч Божију настало, па и ми смо кроз Њу, јер Реч је извор Живота - Бог је кроз своју љубав, мудрост, разум ... све створио (не постоји једна једноставна људска реч да објасни Реч Божију).


Верске групе где си покупио те јереси говоре другачије, немој толико да презиреш цркве које су чувале Библију и јеванђеље 2000 година. Не слушај ове проамеричке "таласе" које само МРЗЕ цркве, зато су и ту: да нас окрену против цркве и убеде како су нас наводно лагали 2000 година, а ови доносе истину. Таквих секти је било превише. Не видиш шта они подразумевају под тим "посредник". Размисли.


Ако Бог кроз Своју Реч ствара и оживљава, та Реч није анђео (Михаило) или неко биће, до сам Бог. Ако ја изговорим неку реч и створим нешто, та реч није туђа, већ МОЈА - ја сам је изговорио. Део је мене и чини мене оним ШТО ЈЕСАМ. Ако је Реч Божија извор Живота и стварања, Она је део Бога и сам Бог, јер чини Бога оним што ЈЕСТЕ. Када је Бог Својом Речју стварао, може се рећи да Она (Реч) није посредник као независан ентитет, већ као директна Божија сила стварања - ИЗВОР ЖИВОТА. Та иста Реч је постала тело. Дакле, Извор Живота - сам Бог је постао тело.


3. Све је кроз Њу постало, и без Ње ништа није постало што је постало.


4. У Њој беше живот, и живот беше видело људима. (Јован 1)



Он није посредник (анђео) већ Бог силни, Отац вечни. Почните од Откривења 1. главе, Исаије 6. главе, Језекиља 1. главе итд., па ћете можда и разумети КО ЈЕ ОН. Он је посредник између Бога и људи, тј. Он је онај који ће нас довести Богу (Себи) са Својом мисијом Спасења. Ми треба само да верујемо у Жртву и Васкрсење. Ако се Бог објавио као Син, то не значи да Син није Бог. Сам Бог се објавио у виду Исуса Христа.

То не значи да је Исус "помагао" у стварању. Кроз Њега је створено све. А шта то значи, изгледа да је велика тајна. Зато Откривење и служи, тамо нам се Господ потпуно открива да видимо КО ЈЕ ОН. Он је Први и Последњи, Он је Бог вечни. По адвентистичкој науци, Он је засебан од Оца. Ако вам већ није дато да схватате,
бар не вређајте.


Као када ми рукама нешто учинимо, онда тврдимо да су руке посредник, или главом осмислимо да је глава посредник. То није независан део нас, већ чини саставни део нас. Реч беше у Бога и сам Бог. Реч изиђе из Бога и поста тело, а после мисије Спасења се врати да Сина Отац прослави у Себе самог. Тешка храна, али када већ причате о томе, ја не смем да прећуткујем.

 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Ja sam bar izneo 8 stihova iz Isaije 56 glave sa referencom, dok Laodikeja je upotrebio samo 4 reči (DOM MOLITVE SVIM NARODIMA), pa sada ti vidi ko se tu više služi stihovima i Biblijom;

Nije SUŠTINA od kog ja stiha počinjem ili s čim počinje stih. Već je SUŠTINA KOME SE OBRAĆA ISAIJA kada kaže da moraju da se drže SUBOTE !

Tako je Sarrdy. Pa evo kome se obraca Bog preko Isaije: Благо човеку који тако чини, и сину човечјем који се држи тога чувајући суботу да jе не оскврни. Sarrdy, coveku, a ne Moujsiju niti samo Izrailju.
-------------------

Jer o tome polemišemo. Da li je SUBOTA bitna za naše spasenje ili ne. I da li je OBAVEZNA za svetkovanje ili ne.....
A prvih 8 stihova iz Isaije 56 glave eksplicitno dovori o TUĐINIMA koji prihvate da žive sa Jevrejima, šta moraju raditi.


Sarrdy, razumes ti sta je istina, ali nekakvoi zlo te vuce da se neprestano boris protiv nje.
Zasto neprestanho tvrdis da se radi o tudjinima koji bi odlucili da ZIVE SA JEVREJIMA?
Zasto neprestano zanemariujes ovo: "И нека не говори туђин који пристане уз Господа: Господ ме је одлучио од свог народа..." Vidis brate, tudji pristaje uz Gospoda i pozvan je da drzi Bozji zakon, a ne samo subotu.

Marko 2, 27 - Subota je stvorena radi ČOVEKA a ne radi Jevrejina.
--------------------

Pa čemu onda Stari i Novi Zavet. Kome je namenjen ? Stari zavet (ugovor) i8smedju Boga i Izrailja, oni su prestupili zato su odbavceni
Ko je i kada ukuinuo OBREZANJE i zašto ? Zato sto je to deo obrednog zakona.
S kim je Bog napravio savez u Starom Zavetu a s kim u Novom ?

Odlicno pitanjer. Na prvi deo vec sam odgovorio, a Novi zavet Bog cini sa duhovnim Izrailjem. Kao sto je stari Irailj, da bi ostao veran zavetu trebao da bude poslusan Bogu, isto tako trerba i duhovni Izrailj.
---------------


Šta znači cepanje zavese koja je delila Zemaljsku Svetinju od Svetinje nad Svetinjama ?

Jos bolje pitanje. Cepanje zavese je oznacilo kraj starozavetnim obredima. Zrtve vise ni Jevreji ne prinost.
Cak vise ni hrama nemaju, pa nema ni svetinje. Dakle to je kraj starozavetnim obredima.
Ali cepanje zaverse nije oznacilo kraj Bozjem zakonu, koji je vecni zakon koju otkriuva Bozju pravdu.
Da je mogao zakon da bude promenjen i li ponisten, Hristos ne bi umro na krstu.,
ali umro je zato sto zakon zahteva smrt prestupnika i zato je Hristos svojom zrtvom zadovoljio zahteve zakona.
------------------

Miko ne mogu da verujem da ne znaš TAČNE odgovore na ova pitanja !

Pa eto dajem ti pravo da me ocenis kao profesor djaka.
--------------------

To sam ja rekao u vezi ovog posta, ne i za čitavu Adventnu Crkvu u Svetu.
A da izvrćete Bibliju u nekim stvarima – izvrćete. Upravo i ovo o čemu sada diskutujemo. Bog je imao 5 različita saveza ili znakova. Adam, Noje, Avram, Mojsije i Hrišćani i svi imaju različite znakove i zadatke. Nemaju svi isto. Npr. SUBOTA je data samo Mojsiju. To se iz Biblije lako vidi. Ostali nisu imali SUBOTU.

Svaki zavet koji je Bog nacinio sa ljudima od ljudi zahtevao je potpunu poslkusnost Bozjem zakonu koji je ukljucena i subota.
Adam i eva prektrsili su Bozju zapovest, Ne diraj i ne okusi". i zbog toga su na sebe i svoje potomstvo navukli prokletsvo i postali smrtni. Zato su umrli, a da nisu postali neposlusni ziveli bi vecno.

Zbog prestupa Bozjeg zakona Nojevi savremenici proglaseni su bezakonicima (1. Mojsiejva 6,11) i zbog toga osudjeni na smrt.
Avram je bio poslusan Bogu i Bog ga je blagoslovio.
Mojsije nije potpuno izvrsio Bozji nalog i zato nije usao u Obecanu zemlju.

Sarrdy, sta mislis, ako mi hriscani ne budemo poslusni Bogu i Njergovom zakojn, zar mislis da cemo ipak neksako izberci osudu?
Bozja pravda je jednaka za sve istoi kao i Njegova mislost.
---------------------

Miko, Miko. Opusti se, raduj se, a onda detaljno pogledaj u Bibliji, ne u drugim knjigama da li govorim istinu ili ne !

Sarrdy, pa vidis da ti nistas niusam rekao iz bilo koje knjige nego sve iz Biblije.
Me ne biuztrimo politiku, nego Bibliju, a to radim skoro ceo zivot.
------------------------

Stari Zavet je opis Božijeg stvaranja i saveza koji je Bog sklopio sa Jevrejima. Dok je Novi Zavet za sve ostale ljude na Planeti.

Sarrdy, izvini ali brkas pojmove. Zastro si satavio zajedno Stari zavet Biblijskih knjiga, sa zavetom koji je Bog naciniuoi sa Izrailjem? To ni bliuzu nije isto.
Ako je tako kako ti kazes, da li onda za nas ne vazi izvestaj o stvaranju sveta? Kako ti kazes to nije i za hridscane. Jeli tako?
Koji Novi zavet? Noviu zavet Biblije, ili Novi zavet u kome Bog svoj zakon Duhom Svetim upisuje u srca onih koji ga veruju i slusaju Ga?

Drugo i tu nisi se dobro izjasnio, Novi zavet nije samo "za sve druge (koji nisu Jevreji) nego je ZA SVE pa i za Jevreje koji Ga veruju kao i za nas hriscane.
---------------

Itekako govorite o spasonosnom držanju, ovde si malo slagao Miko!

Ako kazes da sam te slagao, onda me nisi razumeo.
Prvo, ja ne mislid da ce oni koji namerno prestupaju Bozji zakon biti spaseni.
Drugo, Isto tako ne verujem da ce se iko spasti svojim dobrim delima, drzanjem zakona.
Ali veruje da smo blagodacu spaseni i da to nije nasa zarada, nego Bozji dar, ali ako smo verom kroz Hrista
primili Bozju blagodat, onda ne ostajemo u grehu, jer greh je bezakonje a bezakonici nikad carstva Bozjega nece naslediti.
Tako, iako se ne spasavamo svojim dobrim delima, drzanjem zakona, nego blagodacu Bozjom, obraceni hriscani ne drzi Bozji zakon da bi delima zalsuzio spasenje, nego ga drzi zato sto je ves Bozjom bgolagodacu spasen.
Posolusnost Bog i Njegovpom zakonu je zahvalnoist za dar Bozje milosti koju smo vec primiuli.
Ako nema vere u Hrista i poslusnosti Bozjem zakonu, to je dokaz da jos nsimo primili Bozju blagodat.
Da li si me sada razumeo?
-------------------
Ko ne veruje nek pogleda doktrinu Adventista Sedmoga Dana:
---------------------------

- Pečat Božiji je SUBOTA;
- Žig Zveri je NEDELJA;
- u POSLEDNJIM DANIMA izglasaće se NEDELJNI ZAKON i postojaće samo 2 grupe vernika – Oni koji drže spasonosnu SUBOTU i oni koji ne svetkuju Božiji dan od odmora;
- Ako Adventista mora da radi u SUBOTU, rađe će izgubiti posao nego ostati na poslu. Sem ako nije zdravstveni radnik.

Sarrdy, sve ovo sto si ovde naveo, nema nikakve veze sa onim o cemu diskutujemo.
---------------------------

Ovo se sve lako može proveriti. Ili u Adventnoj crkvi ili na njihovim zvaničnim sajtovima.
A ako misliš da i dalje nas zamajavaš, onda sledi PITANJE:
Da li mi imamo spasenje ako ne držimo SUBOTU ?

Sarrdy, zasto si uzeo samo subotu? Ako se opijes i ubiujes komsiju, da li ces se bez pokajanja moci spasti?
Ako starici na ulici otmes tasnu u ikojoj je sva njena ustedjevina i jos fizicki je ozledis, hoces li se bez pokajanja i nadoknade stete moci spasti?

Drugo, ko ce se spasti a ko nece, to nije moje pravoi da sudim, imamo mi Pravdenog Sudiju koji ce suditi po pravdi.

------------------

A to da držite SUBOTU zato što su spašeni – nemoj da pričaš meni, molim te, jer odlično znam šta Pismo kaže za one koji DODAJU ili ODUZIMAJU Pismu i kako će se takvi provesti na sudu.

Pa to i ja dobro znam, a sada ajde kazi mi STA SAM JA DODOAO PISMU? Niti sma mu sta dodao niti oduzeo, ja sam ti objasnio kakav je nas odnos prema Bogu, Bibliji i Bozjedm zakonu. Ja verujem u ono sto Pavler kaze, da se delima zakona niko nece spasiti. Imam li pravo da u to verujem ili ne?
Ali isto tako verujem da se ni bezakonic nece spasti. "Svaki koji cini greh i bezakonje cini, i greh je bezakone.
Koji god u Njemu stoji NE GRESI, koji god GRESI ne vide ga niti ga poznaje. Decice, niko da vas ne vara, KOJI PRAVDU TVORI PRABVEDNIK JE, kao sto je On pravedan."
1. Jovanova 3,4-7.

Znaci nema pravednika ako ne tvori pravde Bozje, a Bozja pravda je izrazejna u u Dekalogu. Pravednik ne ostaje u bezkaonju, nego bezi od njega.
Sarrdy zapamti ovove Hristove revi:
"I tada cu ima Ja kazati: IDITE OD MENE KOJI CINITE BEZAKONJE." Matej 7,23.
Sarrdy, kome ce to Hristos reci?
.
---------------------

Miko nemoj da me zezaš, i praviš me na budalu.

PA JA NE IZVRĆEM TEKST VEĆ LEPO PITAM:
Šta se dešava sa TUĐINIMA koji ne pristanu uz Gospoda ?

Pa lepo ti je prorok Isaija odgovorio. Oni drze subotu a svi koji sluze Bogu i veruju u Gospoda Isusa Hrista bice spaseni.
---------------------------
Pa nisu svi TUĐINI NA PLANETI koji su ikad živeli pristupili Jevrejima i prihvatili njihove običaje i Boga.

Sarrdy ti ovde vec odlazi na drugu temu o kojoj je svakako vredno razmisljati.
Onaj razbojniuk na krstu kome je Hristos obecao da ce biti spasen, od tada pa na dalje nista nije drzao. znaci nicim nije zardaio spasenje.
Isto tako dobri, poboizni i posteni ljudi, budisti, miuslimani i drugi, koji nikad nisu imali priliku da upoznaju pravog Boga i da mu ispravno sluze, a cinili su najbolje sto su mogli i ono sto su znali, na oznovu Bozjeg prepoznavanja, takvi mogu biti spaseni aikao nista od ovoga o cemu govorimo nisu drzali. Za njih odlicuje ono sto Pavle pise:
"Jer neznabosvci ne imajuci zakona SAMI OD SEBE CINE ONO STO JE PO ZAKONU, oni zakona neimajuci sami su sebi zakon.
Oni dokazuju da je ono napisano u srcima njihovim sto se cini po zakonu, buduci DA IM SAVEST SVEDOCI." Rimljanima 2,14.15.

Onaj koji iskjreno voli Boga i cini najbolje sto zna, Boizg ga nece odbacitiu,
Medjutim, mi koji toliko znamo ako se oglousimo da zivimo u bezakonu, gubiumo spasenje.
Jer na takve ce se odnositi reci Hristove: IDITE OD MENE KOJI CINITE BEZAKONJE." Matej 7,23.

Sve najbolje
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Sarrdy,
posto si me javno optuzio da ovde iznosim neistine sta i kakao Adventisti uce kako se spasavaju, evo ti sluzbene izjave
kako Adventisticki hriscani veruju da su spaseni. To je Veruju br. 10 pod naslovcom Iskustvo spasenja:

"Adventistricki hriscani veruju...

U beskrajnoj ljubavi i milosti Bog je ucinio Hrista, koji nije znao za greh, grehom za nas, tako da u Njemu mozemo biti ucinjeni Bozjom pravdom. Vodjeni Svetim Duhom mi osecamo svoju potrebu, priznajemo svoju gresnost i imamo veru u Isusa kao Gospoda i Hrista, kao Zamene i Primera. Ova vera koja prima spasenje dolazi preko bozanslke sile Reci i dar je Bozje milosti. Kroz Hrista mi smo opravdani, usvojeni kao Boziji sinovi i kceri i oslobodjeni od vlasti greha. Nanovo smo rodjeni i posveceni Duhom; Duh obnavlja nase umove, upisuje Bozji zakon u nasa srca i mi dobijamo silu da zivimo svetim zivotom. Time sto ostajemo u Njemu, postajemo sudeonici u Bozjoj prirodi i imamo garanciju spasenja sada i na sudu
."

Sarrdy, molim te da pazljivo procitas ovo Veruju.
Vidis da nigde nije ni spomenuta subota, jedino sto je spomenut zakon koji Sveti Duh upisuje u nasa srca i daje nam silu da zivimo svetim zivotom.

Znam sta tebe buni. Kad pogledas sta kazemo o Bozjem Zakonu ili o Suboti, tebe biuni to sto mi jasno kazemo da se trudimo da zivimo u skladu sa Bozjijm zakonom pa tako i subotu praznujemo.
To je ono sto sam rekao, da oni koji su poverovali u Gospoda Isusa Hrista, verom imaju spasenje,
a ta vera izrazava se u donosenju duhovnih rodova koji su u skladu sa Bozjim zakonom.

Kako se spasavamo? Verom u Hrista Isusa, a ne svojim delima.
A kako zivimo ako smo verom spaseni kroz Hrista? Zivimo u skladu sa Bozjim zakonom, jer on je izraz Bozje voilje i merilo Bozje pravde.
Donosimo duhovne rodove u poslusnosti Bozjoj volji. To je ono sto sam ti objasnio. Blagodacu smo spaseni a ne nasim dobrim delima, ali ako smo verom primili Hrista i Bozju blagodat koja nas spasava, odricemo se greha i berzakonja, i zivimo u skladu sa Bozijom voljom, jer Hristos je rekao da ce bezakonicima reci: "Idite od mene svi koji cinitre bezakonje."
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
"Ne mislite da sam ja došao da pokvarim zakon ili proroke: nisam došao da pokvarim, nego da ispunim.

"Jer vam zaista kažem: dokle nebo i zemlja stoji, neće nestati ni najmanje slovce ili jedna titla iz zakona dok se sve ne izvrši.
Ako ko pokvari jednu od ovih najmanjih zapovesti i nauči tako ljude, najmanji nazvaće se u carstvu nebeskom; a ko izvrši i nauči, taj će se veliki nazvati u carstvu nebeskom" (Matej 5. 17 - 19 ).


Ovo se odnosi na moralni zakon 10 zapovesti, jer zakon se deli na obredni i moralni, i sve drugo sto ti pominjes, kao i obrezanje spada u ovaj obredni ili ceremonijalni zakon.
Ovo potvrdjuje i sledeci tekst gde se pod pojmom zakon podrazumeva 10 zapovesti, i misli se na moralni zakon:
A MOJE PITANJE O OBREZANJU !?
To preskačemo, jer na to nemamo odgovora, već samo kao papagaj – Copy/Paste jedne te iste tekstove, nadajući se da 100 X ponovljena laž može postati istina. Jel to u pitanju ?

"Jer koji sav zakon održi a sagreši u jednom, kriv je za sve.
Jer Onaj koji je rekao: Ne čini preljube, rekao je i: Ne ubij. Ako dakle ne učiniš preljube a ubiješ, postao si prestupnik zakona" ( Jakov 2. 10 -11 )



Dakle, ovo je sasvim jasno, apostol je takodje mislio i na sledece:


"Jer koji sav zakon održi a sagreši u jednom, kriv je za sve.
Jer Onaj koji je rekao: Ne čini preljube, rekao je i: SECAJ SE DANA OD ODMORA DA GA SVETKUJES.
Ako dakle ne učiniš preljube a PREKRSIS SUBOTU postao si prestupnik zakona"




Pošto je kao Božiji ZNAK SUBOTA data samo Mojsiju – Objasni sada ti sada nama lepo bratko gde si ti našao ovu papazjaniju u Svetom Pismu >"Jer koji sav zakon održi a sagreši u jednom, kriv je za sve.
Jer Onaj koji je rekao:
Ne čini preljube, rekao je i: SECAJ SE DANA OD ODMORA DA GA SVETKUJES.
Ako dakle ne učiniš preljube a PREKRSIS SUBOTU postao si prestupnik zakona"<.
Jer SUBOTU nisu imali ni Adam, ni Enoh, ni Avram, ni Hrišćani...... Otkud sada ova tvoja papazjanija.

I kada si već tu objasni nam stih iz Kološanima 2, 16:

Да вас дакле нико не осуђује за јело или за пиће, или за какав празник, или за младине, или за суботе;
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Meni je iskreno postala besmislena ova rasoprava i rado bih je prekinuo, ali ja samo odgovaram na pitanja i napade pojedinaca.
Prema tome, neka drugi malo popuste pa cu i ja prekinuti..
Besmislena zato što braniš neodbranjivo.
A prekinuti je značilo bi prekinuti ISTINU!
Šta jedan Hrišćanin treba držati da bi bio u istini.

Ja lično nemam potrrebe prekidati jer imam odgovor na svako Adventističko pitanje i znam sve jeresi Adventističke Crkve.

I na kraju krajeva ovo je tema ''ADVENTISTI''. Otvorena je da bi se ljudi upoznali sa Adventizmom, zašto bi je prekidali!
Dok se svi DOBRO NE UPOZNAJU SA ADVENTISTIMA besmisleno je prekidati je.
Neka je prekine onaj ko je i započeo, ako smatra da je besmislena.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Ja sam bar izneo 8 stihova iz Isaije 56 glave sa referencom, dok Laodikeja je upotrebio samo 4 reči (DOM MOLITVE SVIM NARODIMA), pa sada ti vidi ko se tu više služi stihovima i Biblijom;

Nije SUŠTINA od kog ja stiha počinjem ili s čim počinje stih. Već je SUŠTINA KOME SE OBRAĆA ISAIJA kada kaže da moraju da se drže SUBOTE !

Tako je Sarrdy. Pa evo kome se obraca Bog preko Isaije: Благо човеку који тако чини, и сину човечјем који се држи тога чувајући суботу да jе не оскврни. Sarrdy, coveku, a ne Moujsiju niti samo Izrailju.
-------------------
Znači i ti kao i Laodikeja – Nećeš kao ja da postaviš prvih 8 stihova iz Isaije 56 poglavlja, već izvlačiš iz konteksta – Stari Adventistički TRIK.

Jer o tome polemišemo. Da li je SUBOTA bitna za naše spasenje ili ne. I da li je OBAVEZNA za svetkovanje ili ne.....
A prvih 8 stihova iz Isaije 56 glave eksplicitno dovori o TUĐINIMA koji prihvate da žive sa Jevrejima, šta moraju raditi.


Sarrdy, razumes ti sta je istina, ali nekakvoi zlo te vuce da se neprestano boris protiv nje.
Zasto neprestanho tvrdis da se radi o tudjinima koji bi odlucili da ZIVE SA JEVREJIMA?
Zasto neprestano zanemariujes ovo: "И нека не говори туђин који пристане уз Господа: Господ ме је одлучио од свог народа..." Vidis brate, tudji pristaje uz Gospoda i pozvan je da drzi Bozji zakon, a ne samo subotu.

Marko 2, 27 - Subota je stvorena radi ČOVEKA a ne radi Jevrejina.
Ne znam koga vuče neistina. Adventiste ili mene:
U prvih 8 stihova 56 glave Isaije – Isaija se obraća JEVREJIMA i govori im šta trebaju prihvatiti TUĐINI koji prihvate živeti sa njima. Dok ti i Laodikeja hoćete reći da se to odnosi na HRIŠĆANE !?

Lepo nas učite Miko ! Ostavite da drugi procene koliko lepo.

Pa čemu onda Stari i Novi Zavet. Kome je namenjen ? Stari zavet (ugovor) i8smedju Boga i Izrailja, oni su prestupili zato su odbavceni
Ko je i kada ukuinuo OBREZANJE i zašto ? Zato sto je to deo obrednog zakona.
S kim je Bog napravio savez u Starom Zavetu a s kim u Novom ?

Odlicno pitanjer. Na prvi deo vec sam odgovorio, a Novi zavet Bog cini sa duhovnim Izrailjem. Kao sto je stari Irailj, da bi ostao veran zavetu trebao da bude poslusan Bogu, isto tako trerba i duhovni Izrailj.
Šta ti je DUHOVNI Izrailj. Gde si našao taj pojam.
Rekao sam ti da ovde nećemo koristiti Helenine knjige, Adventističke knjige, bilo kakve ŠARENE KNJIŽICE već SAMO BIBLIJU ! Jer u suprotnom udaljićemo se i od TEME i od BOGA.

Šta znači cepanje zavese koja je delila Zemaljsku Svetinju od Svetinje nad Svetinjama ?

Jos bolje pitanje. Cepanje zavese je oznacilo kraj starozavetnim obredima. Zrtve vise ni Jevreji ne prinost.
Cak vise ni hrama nemaju, pa nema ni svetinje. Dakle to je kraj starozavetnim obredima.
Ali cepanje zaverse nije oznacilo kraj Bozjem zakonu, koji je vecni zakon koju otkriuva Bozju pravdu.
Da je mogao zakon da bude promenjen i li ponisten, Hristos ne bi umro na krstu.,
ali umro je zato sto zakon zahteva smrt prestupnika i zato je Hristos svojom zrtvom zadovoljio zahteve zakona.

Miko ne mogu da verujem da ne znaš TAČNE odgovore na ova pitanja !

Pa eto dajem ti pravo da me ocenis kao profesor djaka.
Sedi Miko KEC KO VRATA !
DOKAZ:
Jevreji su nastvaili sa starozavetnim obredima i prinosima do 70 godine I veka. Znači JOŠ NEKIH 40 GODINA PO CEPANJU ZAVESE. Prema tome to nikako ne može značiti prestanak obrednih žrtava.
A da Jerusalim nije razrušen od strane Rimljana i Jevreji raseljeni po svetu – ostalo bi kompletno SVETKOVANJE JEVREJSKO U SOLOMONOVOM HRAMU !

Znači imate još jednu JERES. I nju ću priključiti listi Jeresa Adventističke Crkve – da je značenje cepanja zavese znači prestanak obreda!

To sam ja rekao u vezi ovog posta, ne i za čitavu Adventnu Crkvu u Svetu.
A da izvrćete Bibliju u nekim stvarima – izvrćete. Upravo i ovo o čemu sada diskutujemo. Bog je imao 5 različita saveza ili znakova. Adam, Noje, Avram, Mojsije i Hrišćani i svi imaju različite znakove i zadatke. Nemaju svi isto. Npr. SUBOTA je data samo Mojsiju. To se iz Biblije lako vidi. Ostali nisu imali SUBOTU.

Svaki zavet koji je Bog nacinio sa ljudima od ljudi zahtevao je potpunu poslkusnost Bozjem zakonu koji je ukljucena i subota.
Adam i eva prektrsili su Bozju zapovest, Ne diraj i ne okusi". i zbog toga su na sebe i svoje potomstvo navukli prokletsvo i postali smrtni. Zato su umrli, a da nisu postali neposlusni ziveli bi vecno.

Zbog prestupa Bozjeg zakona Nojevi savremenici proglaseni su bezakonicima (1. Mojsiejva 6,11) i zbog toga osudjeni na smrt.
Avram je bio poslusan Bogu i Bog ga je blagoslovio.
Mojsije nije potpuno izvrsio Bozji nalog i zato nije usao u Obecanu zemlju.

Sarrdy, sta mislis, ako mi hriscani ne budemo poslusni Bogu i Njergovom zakojn, zar mislis da cemo ipak neksako izberci osudu?
Bozja pravda je jednaka za sve istoi kao i Njegova mislost.
-
Od postanja (i u samom postanju) se ne pominje SUBOTA. Preko 2.500 godina. Do Mojsija i gore Horib. Jer je samo Mojsije dobio.
Prema tome ovo što si izneo APSOLUTNO NE PODRŽAVA BIBLIJA. Subota nije data Adamu, Noju, Avramu i Hrišćanima.

Miko, Miko. Opusti se, raduj se, a onda detaljno pogledaj u Bibliji, ne u drugim knjigama da li govorim istinu ili ne !

Sarrdy, pa vidis da ti nistas niusam rekao iz bilo koje knjige nego sve iz Biblije.
Me ne biuztrimo politiku, nego Bibliju, a to radim skoro ceo zivot.
Vidim, Vidim. Ništa Helena, ništa Adventistička literatura, ništa Adventistički nauk. Solo Skriptura!
Ne moraš ne ubeđivati. Imam ja i oči i razum

Stari Zavet je opis Božijeg stvaranja i saveza koji je Bog sklopio sa Jevrejima. Dok je Novi Zavet za sve ostale ljude na Planeti.

Sarrdy, izvini ali brkas pojmove. Zastro si satavio zajedno Stari zavet Biblijskih knjiga, sa zavetom koji je Bog naciniuoi sa Izrailjem? To ni bliuzu nije isto.
Ako je tako kako ti kazes, da li onda za nas ne vazi izvestaj o stvaranju sveta? Kako ti kazes to nije i za hridscane. Jeli tako?
Koji Novi zavet? Noviu zavet Biblije, ili Novi zavet u kome Bog svoj zakon Duhom Svetim upisuje u srca onih koji ga veruju i slusaju Ga?

Drugo i tu nisi se dobro izjasnio, Novi zavet nije samo "za sve druge (koji nisu Jevreji) nego je ZA SVE pa i za Jevreje koji Ga veruju kao i za nas hriscane.
Brkam, brkam. Kako da ne. Podsetio bih te onda u tom slučaju da svi brkaju OSIM ADVENTISTA!
Nema šta da stvaranje sveta ili prvih 5 Mojsijevih važi ili ne važi za Hrišćane. To je jednostavno ISTORIJA i UPOZNAVANJE LJUDI SA PRAVIM BOGOM. Nema šta ti da važi Eden, Adam, Eva, potop, Noje...........za nas ili ne važi. Šta tu ima da važi za Hrišćane !?
Objasni Miko da više ne brkamo pojmove, već nausčimo nešto od Adventizma.

Itekako govorite o spasonosnom držanju, ovde si malo slagao Miko!

Ako kazes da sam te slagao, onda me nisi razumeo.
Prvo, ja ne mislid da ce oni koji namerno prestupaju Bozji zakon biti spaseni.
Drugo, Isto tako ne verujem da ce se iko spasti svojim dobrim delima, drzanjem zakona.
Ali veruje da smo blagodacu spaseni i da to nije nasa zarada, nego Bozji dar, ali ako smo verom kroz Hrista
primili Bozju blagodat, onda ne ostajemo u grehu, jer greh je bezakonje a bezakonici nikad carstva Bozjega nece naslediti.
Tako, iako se ne spasavamo svojim dobrim delima, drzanjem zakona, nego blagodacu Bozjom, obraceni hriscani ne drzi Bozji zakon da bi delima zalsuzio spasenje, nego ga drzi zato sto je ves Bozjom bgolagodacu spasen.
Posolusnost Bog i Njegovpom zakonu je zahvalnoist za dar Bozje milosti koju smo vec primiuli.
Ako nema vere u Hrista i poslusnosti Bozjem zakonu, to je dokaz da jos nsimo primili Bozju blagodat.
Da li si me sada razumeo?
-------------------
Ko ne veruje nek pogleda doktrinu Adventista Sedmoga Dana:
---------------------------

- Pečat Božiji je SUBOTA;
- Žig Zveri je NEDELJA;
- u POSLEDNJIM DANIMA izglasaće se NEDELJNI ZAKON i postojaće samo 2 grupe vernika – Oni koji drže spasonosnu SUBOTU i oni koji ne svetkuju Božiji dan od odmora;
- Ako Adventista mora da radi u SUBOTU, rađe će izgubiti posao nego ostati na poslu. Sem ako nije zdravstveni radnik.

Sarrdy, sve ovo sto si ovde naveo, nema nikakve veze sa onim o cemu diskutujemo.
NEMA !
Pa o čemu mi sada diskutujemo ako ne o SUBOTI i njenom OBAVEZNOM DRŽANJU ZA NAŠE SAPSENJE ILI NE ?
E Miko, Miko, lukav si ti.

Ovo se sve lako može proveriti. Ili u Adventnoj crkvi ili na njihovim zvaničnim sajtovima.
A ako misliš da i dalje nas zamajavaš, onda sledi PITANJE:
Da li mi imamo spasenje ako ne držimo SUBOTU ?

Sarrdy, zasto si uzeo samo subotu? Ako se opijes i ubiujes komsiju, da li ces se bez pokajanja moci spasti?
Ako starici na ulici otmes tasnu u ikojoj je sva njena ustedjevina i jos fizicki je ozledis, hoces li se bez pokajanja i nadoknade stete moci spasti?

Drugo, ko ce se spasti a ko nece, to nije moje pravoi da sudim, imamo mi Pravdenog Sudiju koji ce suditi po pravdi.
Ko je od nas Hrišćana na bilo kojoj temi do sada sporio DA LI UBISTVO KOMŠIJE spada u smrtni greh ili ne !?
Ili ako STARICI ODUZMEŠ TAŠNU NA ULICI..................
Uh, opasni ste vi Adventisti. Sve ćete uraditi samo da zamaglite ISTINU o ADVENTIZMU i SUBOTI.

A to da držite SUBOTU zato što su spašeni – nemoj da pričaš meni, molim te, jer odlično znam šta Pismo kaže za one koji DODAJU iliODUZIMAJU Pismu i kako će se takvi provesti na sudu.

Pa to i ja dobro znam, a sada ajde kazi mi STA SAM JA DODOAO PISMU? Niti sma mu sta dodao niti oduzeo, ja sam ti objasnio kakav je nas odnos prema Bogu, Bibliji i Bozjedm zakonu. Ja verujem u ono sto Pavler kaze, da se delima zakona niko nece spasiti. Imam li pravo da u to verujem ili ne?
Ali isto tako verujem da se ni bezakonic nece spasti. "Svaki koji cini greh i bezakonje cini, i greh je bezakone.
Koji god u Njemu stoji NE GRESI, koji god GRESI ne vide ga niti ga poznaje. Decice, niko da vas ne vara, KOJI PRAVDU TVORI PRABVEDNIK JE, kao sto je On pravedan." 1. Jovanova 3,4-7.
Za to bi mi trebalo barem 1 strana na forumu:

1. Da cepanje zavese u Solomonovom hramu znači prestnak obrednih žtrava i prinosa;
2. Da je SUBOTA obavezna za držanje Hrišćanima koji žele zadobiti Carstvo Nebesko;
3. Da ne postoji pakao;
4. Da je Arhanđel Mihail - Isus Hrist a ne posebna ličnost odnosno jedan od Arhanđela
5. Da su predpotopni ljudi parili ljude i životinje i dobijali nove rase koje su kasnije nestale u potopu ..............

Znaš i sam da je lista podugačka. Ne pravi se naivan, kada si daleko od toga.

Znaci nema pravednika ako ne tvori pravde Bozje, a Bozja pravda je izrazejna u u Dekalogu. Pravednik ne ostaje u bezkaonju, nego bezi od njega.
Sarrdy zapamti ovove Hristove revi:
"I tada cu ima Ja kazati: IDITE OD MENE KOJI CINITE BEZAKONJE." Matej 7,23.
Sarrdy, kome ce to Hristos reci?
Između ostalog onom ko je izvrtao Njegovu, dodavao, oduzimao, reč i pretvarao ISTINU u LAŽ:

Римљ. 1, 25 Који претворише истину Божију у лаж, и већма поштоваше и послужише твар него Творца, који је благословен ва век. Амин.

Miko nemoj da me zezaš, i praviš me na budalu.

PA JA NE IZVRĆEM TEKST VEĆ LEPO PITAM:
Šta se dešava sa TUĐINIMA koji ne pristanu uz Gospoda ?

Pa lepo ti je prorok Isaija odgovorio. Oni drze subotu a svi koji sluze Bogu i veruju u Gospoda Isusa Hrista bice spaseni.
Genijalan odgovor !
Hvala.
Samo me podseti molim te BIBLIJSKIM STIHOVIMA / Gde to piše !/

Pa nisu svi TUĐINI NA PLANETI koji su ikad živeli pristupili Jevrejima i prihvatili njihove običaje i Boga.

Sarrdy ti ovde vec odlazi na drugu temu o kojoj je svakako vredno razmisljati.
Onaj razbojniuk na krstu kome je Hristos obecao da ce biti spasen, od tada pa na dalje nista nije drzao. znaci nicim nije zardaio spasenje.
Isto tako dobri, poboizni i posteni ljudi, budisti, miuslimani i drugi, koji nikad nisu imali priliku da upoznaju pravog Boga i da mu ispravno sluze, a cinili su najbolje sto su mogli i ono sto su znali, na oznovu Bozjeg prepoznavanja, takvi mogu biti spaseni aikao nista od ovoga o cemu govorimo nisu drzali. Za njih odlicuje ono sto Pavle pise:
"Jer neznabosvci ne imajuci zakona SAMI OD SEBE CINE ONO STO JE PO ZAKONU, oni zakona neimajuci sami su sebi zakon.
Oni dokazuju da je ono napisano u srcima njihovim sto se cini po zakonu, buduci DA IM SAVEST SVEDOCI." Rimljanima 2,14.15.

Onaj koji iskjreno voli Boga i cini najbolje sto zna, Boizg ga nece odbacitiu,
Medjutim, mi koji toliko znamo ako se oglousimo da zivimo u bezakonu, gubiumo spasenje.
Jer na takve ce se odnositi reci Hristove: IDITE OD MENE KOJI CINITE BEZAKONJE." Matej 7,23.

Sve najbolje
Pa jel to znači da ja trebam da otvorim novu temu da bi mi ti kratko odgovorio na moje postavljeno pitanje ?
Nisi odgovorio, ili vešto izbegao odgovor, jel to znači da se oni spašavaju NEDRŽANJE SUBOTE !




Sarrdy,
posto si me javno optuzio da ovde iznosim neistine sta i kakao Adventisti uce kako se spasavaju, evo ti sluzbene izjave
kako Adventisticki hriscani veruju da su spaseni. To je Veruju br. 10 pod naslovcom Iskustvo spasenja:

"Adventistricki hriscani veruju...

U beskrajnoj ljubavi i milosti Bog je ucinio Hrista, koji nije znao za greh, grehom za nas, tako da u Njemu mozemo biti ucinjeni Bozjom pravdom. Vodjeni Svetim Duhom mi osecamo svoju potrebu, priznajemo svoju gresnost i imamo veru u Isusa kao Gospoda i Hrista, kao Zamene i Primera. Ova vera koja prima spasenje dolazi preko bozanslke sile Reci i dar je Bozje milosti. Kroz Hrista mi smo opravdani, usvojeni kao Boziji sinovi i kceri i oslobodjeni od vlasti greha. Nanovo smo rodjeni i posveceni Duhom; Duh obnavlja nase umove, upisuje Bozji zakon u nasa srca i mi dobijamo silu da zivimo svetim zivotom. Time sto ostajemo u Njemu, postajemo sudeonici u Bozjoj prirodi i imamo garanciju spasenja sada i na sudu."
Tačno.
U nekim stvarima, imaš apsolutno!

I više puta sam na ovoj temi rekao DA MI NE OPTUŽUJEMO vas nego iznosimo ISTINE O ADVENTIZMU, jer ako to mi ne uradimo KO ĆE ?
Adventisti će predstavljati svoju Crkvu kao jedinu PRAVU I ISTINITU CRKVU NA PLANETI i tako uvući u pogibli još mnoge vernike. A onda će Bog na sudu pitati nas zašto smo čitali Adventističke laži i nereagovali.

DRUGA svar.
Isto ponovljena ko zna koliko puta.
Sotonska zamka je kada pomeša Božiju reč sa svojom i predstavlja je kao Božija!
Niko ne spori ono u čemu su Adventisti u ISTINI, već ono u čemu su u LAŽI.
Pa da li ima JEDNA Hrišćanska Crkva na Planeti da ima 100 % laži u svojoj doktrini !?
Tako da Miko ne poturaj ADVENTISTIČKE ISTINE ovde, jer one nisu opasne za SPASENJE VERNIKA, već ADVENTISTIČKE JERESI.

Sarrdy, molim te da pazljivo procitas ovo Veruju.
Vidis da nigde nije ni spomenuta subota, jedino sto je spomenut zakon koji Sveti Duh upisuje u nasa srca i daje nam silu da zivimo svetim zivotom.
Pa ni političari ne spominju da dolaze na vlast zato što žele bolji život za sebe, već govore da je to zbog toga što nas vole i žele nam pomoći i uvesti u rajski život.

Pa znamo mi odlično šta subotari misle o SUBOTI. Ne moraš nas ti lukavo učiti o tome.

Znam sta tebe buni. Kad pogledas sta kazemo o Bozjem Zakonu ili o Suboti, tebe biuni to sto mi jasno kazemo da se trudimo da zivimo u skladu sa Bozjijm zakonom pa tako i subotu praznujemo.
To je ono sto sam rekao, da oni koji su poverovali u Gospoda Isusa Hrista, verom imaju spasenje,
a ta vera izrazava se u donosenju duhovnih rodova koji su u skladu sa Bozjim zakonom.
Nemaš ti poima šta mene buni, zato ću ti reći.
Mene buni otkuda 25 milona Adventista u Svetu, pored tako nakaradne nauke. I njihovo fanatično verovanje da su oni JEDINA PRAVA I ISTINITA CRKVA U SVETU.
Donekle bih razumeo da ih je par miliona, a ovako me samo brojka buni i ništa drugo

Kako se spasavamo? Verom u Hrista Isusa, a ne svojim delima.
A kako zivimo ako smo verom spaseni kroz Hrista? Zivimo u skladu sa Bozjim zakonom, jer on je izraz Bozje voilje i merilo Bozje pravde.
Donosimo duhovne rodove u poslusnosti Bozjoj volji. To je ono sto sam ti objasnio. Blagodacu smo spaseni a ne nasim dobrim delima, ali ako smo verom primili Hrista i Bozju blagodat koja nas spasava, odricemo se greha i berzakonja, i zivimo u skladu sa Bozijom voljom, jer Hristos je rekao da ce bezakonicima reci: "Idite od mene svi koji cinitre bezakonje."
Pa šta će vam onda čista hrana, SUBOTA, ne konzumiranje čaja koji sadrži tein, kafe, alkohola................?
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Vidim da je tema Adventisti postala najposjećenija. Pitam se zašto? :???:
Šteta je prekidati, možda ipak svi na kraju nešto naučimo.
Čitala sam da je jedan bogataš (Charles Miller) imao tri dobra prijatelja koja se međusobno nisu podnosila. Oporučno im je ostavio veliku vikendicu, pod uvjetom da ondje sva trojica žive zajedno. Dobar štos, ne?
Subota je i nedjelja. Zamišljam Šarrdija i Laodikeju u jednoj takvoj kući... ne znam tko bi bio treći.
Adrian? Ili možda urednik? Za svaki slučaj. :lol:

Sad za ozbiljno. Imao neki pčelar mnogo košnica i mnogo problema s pčelama. Međusobno su se ubijale, jer su bile dvije matice ili kako to već ide kod pčela, po instinktu. Uzeo pčelar neke krpe i natopio ih mirisnim uljem pa ih onda stavio između košnica, što je poslužilo kao izolator. Pčele su se prestale gristi jer je mirisno ulje bilo intenzivniji od mirisa " neprijateljske" košnice.
Tako treba biti ljubav Isusa Krista među kršćanima.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Vidim da je tema Adventisti postala najposjećenija. Pitam se zašto?
Šteta je prekidati, možda ipak svi na kraju nešto naučimo.
Čitala sam da je jedan bogataš (Charles Miller) imao tri dobra prijatelja koja se međusobno nisu podnosila. Oporučno im je ostavio veliku vikendicu, pod uvjetom da ondje sva trojica žive zajedno. Dobar štos, ne?
Subota je i nedjelja. Zamišljam Šarrdija i Laodikeju u jednoj takvoj kući... ne znam tko bi bio treći.
Adrian? Ili možda urednik? Za svaki slučaj.

Sad za ozbiljno. Imao neki pčelar mnogo košnica i mnogo problema s pčelama. Međusobno su se ubijale, jer su bile dvije matice ili kako to već ide kod pčela, po instinktu. Uzeo pčelar neke krpe i natopio ih mirisnim uljem pa ih onda stavio između košnica, što je poslužilo kao izolator. Pčele su se prestale gristi jer je mirisno ulje bilo intenzivniji od mirisa " neprijateljske" košnice.
Tako treba biti ljubav Isusa Krista među kršćanima.
A ja imam samo dva laka pitanja za tebe sestro:

1. Ako si pratila moje postove mogla si videti da ja smatram da će na nebu biti spašenih iz svih denominacija. Takođe sam rekao da ja doživljavam kao braću i sestre Mormone, Katolike, Pravoslavce, JS, Adventiste, Nazarene, Muslimane, Ateiste, .................... APSOLUTNO SVE. Ne volim sedeti sa njima u istoj sobi i moliti se, ali popričati, povremeno se družiti, razmeniti mišljenja, ....... SVAKAKO DA. PITANJE:
Zašto mi meni sestro slatka, smetao i jedan Adventista kako na Zemlji tako i sutra na Nebu ?

2. Ako je meni Bog puno dao (ja smatram i previše u odnosu koliko sam zaslužio) kako će reagovati sutra na sudu:
Ako bih ja čitajući postove Adventista Sedmoga Dana kako oni veličaju svoju Crkvu, iznose biblijske neistine, vrbuju ljude za njihovu crkvu, govore kako su oni jedina prava i istinita Crkva na svetu, .......... 1.000 postova mesečno. A ja na sve to ili postiram na temi ''mobilni aparati'' ili na temi ''sex i grad'' ili na temi ''zabava'' ili na temi ‘’Kažnjavanje u grobu – Kaburski Azab’’,...... ili temu ‘’Adventisti’’ na koju samo povremeno bacim pogled dok gledam nogometnu utakmicu Pofalički – Rad uz PIVO i Čips, a ne postiram uopšte jer mi je lepše uz pivo, čips i vrhunsku nogometnu utakmicu, nego mozganje i hrvanje sa Adventistima !

Ako mi odgovoriš na ova dva pitanja ja ti se veoma zahvaljujem unapred.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107

Sardy, vec sam odgovorio, Obrezanje spada u obredni zakon, odnosno znak zaveta koji je Bog ucinio sa Izrailjskim narodom a koje se radilo na telu, znak novog zaveta je obrezanje srca Svetim Duhom, i u oba slucaja je vernik duzan da ispunjava Bozji zakon, odnosno da svoj zivot uskladi sa nacelima Bozje pravde.

Ovo biblija govori na vise mesta:


"Obrezanje je ništa, i neobrezanje je ništa; nego držanje zapovesti Božijih" ( 1 Korincanima 7. 19 ).

"Jer u Hristu Isusu niti šta pomaže obrezanje ni neobrezanje, nego nova tvar" ( Galatima 6. 15 ).


"Evo ja Pavle kažem vam da ako se obrežete Hristos vam ništa neće pomoći.
A opet svedočim svakom čoveku koji se obrezuje da je dužan sav zakon tvoriti.
Izgubiste Hrista, vi koji hoćete zakonom da se opravdate, i otpadoste od blagodati.
Jer mi duhom čekamo od vere nad pravde.
Jer u Hristu Isusu niti šta pomaže obrezanje ni neobrezanje, nego vera, koja kroz ljubav radi" ( Galatima 5. 2 - 6 ).


Iz ovih tekstova vidimo na koji zakon apostol Pavle misli kada kaze da se covek ne opravdava delima zakona, ne na moralni zakon deset zapovesti, vec na obredni zakon koji je podrazumevao i zakon o obrezanju.

U ovim tekstovima mozemo uociti tri glavna uslova spasenja u novom zavetu u odnosu na stari gde se ono ostvarivalo kroz obredni zakon i zakon o obrezanju tela:


1. DRZANJE BOZJIH ZAPOVESTI - "Obrezanje je ništa, i neobrezanje je ništa; nego držanje zapovesti Božijih"

2. NOVA TVAR ( promena Duhom Svetim ili novorodjenje ) - "Jer u Hristu Isusu niti šta pomaže obrezanje ni neobrezanje, nego nova tvar" ( Galatima 6. 15 ).

3. VERA U HRISTA I LJUBAV -
Jer u Hristu Isusu niti šta pomaže obrezanje ni neobrezanje, nego vera, koja kroz ljubav radi"



Sto se tice odgovaranja, ti Sardy nisi odgovorio na moj sledeci komentar i pitanje koje iz njega proistice:


Istina zapisana u starom zavetu u koju spadaju Bozji moralni zakon i zapovest o suboti, nije ogranicena na jednu naciju ili narod, pa prema tome ne moze se deklarisati kao Jevrejska, vec jednostavno Bozja istina namenjena svim ljudima na planeti zemlji kao Bozjim stvorenjima.

Istina, Bog jeste izabrao Jevrejski narod sa ciljem da kroz njega ovu univeralnu istinu objavi svim okolnim narrodima.
Da je Izrailj ispunio ovaj Bozji plan "cela zemlja bi bila ispunjena poznanjem slave Bozje" kako kaze jedan biblijski tekst, i Jerusalimski hram bi odista bio "DOM MOLITVE SVIM NARODIMA"

E sad, ako su Bozji zakon i subota dobili svoju vaznost tek od Mojsija odnosno date samo za jevreje kako vi tvrdite, onda to znaci da su ljudi pre Mojsija krsili ove principe, i to takodje znaci da kriterijumi spasenja nisu bili isti za one pre Mojsijeviog vremena i za one posle Mojsija.
Takodje, ako su zakon Bozji i subota ukinuti u novom zavetu, onda je Bog trolican, jer pre Mojsija je dopustao krsenje zakona i subote, onda je u vreme Mojsija kaznjavao smrcu one koji su krsili zakon i subotu, a potom u novom zavetu opet dopustio krsenje zakona i subote time sto ih je navodno ukinuo.

Sta ce ljudi na Bozjem sudu misliti o takvom Bogu, i kako ce se Bog opravdati pred svemirom i ljudima za ovakve postupke, ako jedne bude osudio a druge opravdao za krsenje ili drzanje subote u odnosu na razlicite periode.
Zar ljudi nece imati pravo da tada kazu Bogu: "BOZE, OVAJ KOJI NIJE POSTOVAO SUBOTU PRE MOJSIJA NJEGA SI SPASIO, A MENE KOJI JE TAKODJE NISAM POSTOVAO ZA VREME MOJSIJA MENE SI OSUDIO, DA LI JE TO PRAVEDNO, BOZE TO SU DVOLICNI KRITERIJUMI.." Sta ce mu Bog tada odgovoriti..?
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
"1. DRZANJE BOZJIH ZAPOVESTI - "Obrezanje je ništa, i neobrezanje je ništa; nego držanje zapovesti Božijih""

Матеј 5. глава јасно говори које заповести и како да држимо. Нигде се субота не спомиње. А зашто? Зашто Господ "квари" суботу јер је њен Господар? Јер зна да нас уводи у покој и вечни починак у Богу - Сабат, што ви никако да схватите. Које су још заповести?

36. Учитељу! Која је заповест највећа у закону? 37. А Исус рече му: Љуби Господа Бога свог свим срцем својим, и свом душом својом, и свом мисли својом.
38. Ово је прва и највећа заповест. 39. А друга је као и ова: Љуби ближњег свог као самог себе. 40. О овима двема заповестима виси сав закон и пророци. (Матеј 22)


15. Ако имате љубав к мени, заповести моје држите.
21. Ко има заповести моје и држи их, он је онај што има љубав к мени; а који има љубав к мени имаће к њему љубав Отац мој; и ја ћу имати љубав к њему, и јавићу му се сам.(Јован 14)

1. Који год верује да је Исус Христос, од Бога је рођен; и који год љуби Оног који је родио, љуби и Оног који је рођен од Њега.
2. По том знамо да љубимо децу Божију кад Бога љубимо и Његове заповести држимо.
3. Јер је ово љубав Божија да заповести Његове држимо; и заповести Његове нису тешке. (1.Јованова 5)


29. Узмите јарам мој на себе, и научите се од мене; јер сам ја кротак и смеран у срцу, и наћи ћете покој душама својим.
30. Јер је јарам мој благ, и бреме је моје лако. (Матеј 11)


10. Ако заповести моје уздржите остаћете у љубави мојој, као што ја одржах заповести Оца свог и остајем у љубави Његовој. 11. Ово вам казах, да радост моја у вама остане и радост ваша се испуни. 12. Ово је заповест моја да имате љубав међу собом, као што ја имадох љубав к вама. 13. Од ове љубави нико веће нема, да ко душу своју положи за пријатеље своје. 14. Ви сте пријатељи моји ако творите шта вам ја заповедам.(Јован 15)


18. Је ли ко позват обрезан, нека се не гради необрезан; ако ли је ко позват необрезан, нека се не обрезује.19. Обрезање је ништа, и необрезање је ништа; него држање заповести Божијих.
20. Сваки нека остане у оном звању у коме је позван. (1.Коринћанима 7)

Које заповести?

1. Дечице моја! Ово вам пишем да не грешите; и ако ко сагреши, имамо заступника код Оца, Исуса Христа праведника, 2. И Он очишћа грехе наше, и не само наше него и свега света.
3. И по том разумемо да Га познасмо, ако заповести Његове држимо.
4. Који говори: Познајем Га, а заповести Његове не држи, лажа је, и у њему истине нема;
5. А који држи реч Његову, у њему је заиста љубав Божија савршена; по том познајемо да смо у Њему. 6. Који говори да у Њему стоји, и тај треба тако да ходи као што је Он ходио.
7. Љубазни! Не пишем вам нове заповести, него заповест стару коју имасте испочетка. Заповест стара јесте реч коју чусте испочетка.
8. Опет вам пишем нову заповест, која је заиста у Њему и у вама; јер тама пролази, и видело право већ светли.
9. Који говори да је у виделу, а мрзи на свог брата, још је у тами.
10. Који љуби брата свог, у виделу живи, и саблазни у њему нема. (1.Јованова 2)


Нигде, али нигде се не каже да држимо суботу јер је ми држимо вером и признањем, и сам Господ каже: "наћи ћете покој душама својим".


4. Јер негде рече за седми дан овако: и почину Бог у дан седми од свих дела својих.
5. И на овом месту опет: Неће ући у покој мој.
6. Будући, пак, да неки имају да уђу у њега, и они којима је најпре јављено не уђоше за непослушање;
7. Опет одреди један дан, данас, говорећи у Давиду по толиком времену, као што се пре каза: Данас ако глас Његов чујете, не будите дрвенастих срца.

8. Јер да је Исус оне довео у покој, не би за други дан говорио потом.
9. Дакле је остављено још почивање народу Божијем.
10. Јер који уђе у покој Његов, и он почива од дела својих, као и Бог од својих. (Јеврејима 4)


Ко уђе у покој Христов - он почива, налази се у Сабату (други дан који Господар суботе одреди), а у покој и починак се улази вером и признањем. Фарисеји су сви били суботари, али не уђоше у покој Божији. Ако верујемо ми смо већ у покоју, не смемо саблажњавати људе јер не разумемо ПОЕНТУ СУБОТЕ (седмог дана) и другог дана који Господар суботе одреди (ДАНАС).
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top