Adventisti

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Da, sad sam shvatio.
Za Adriana i Gerakulesa sam bio siguran, ali za Sardya ne u potpunosti.

Sardy, Adryan i Gera ne pripadaju formalno ni jednoj crkvi u smislu institucije, vec smatraju da su oni pripadnici te neke prvobitne crkve koju su osnovali Hristos i apostoli, a koja je samo neka fikcija koja lebdi tamo negde, i u kojoj ne postoji skup vernih u smislu organizacije ili zgrade gde bi se verni okupljali i na kojoj pise naziv crkve ili sedista, nemaju pastire i propovednike, organizovana Bogosluzenja, organizovanu misiju propovedanja i objave jevandjelja, itd..

To je sasvim suprotan koncept crkve od onoga koji je dat u bibliji, gde crkva postoji kao organizovano telo sa svim funkcijama gore opisanim, pastirima, propovednicima, crkvenom administracijom, itd, i kojoj je Bog dao misiju objave jevandjelja, uzajamnog bratskog savetovanja i ljubavi.

Zato su oni toliko i agresivni u napadu na sve koji objavljuju da pripadaju odredjenoj crkvi, posebno prema Adventistima, jer oni i ovaj foum izgleda smatraju svojom licnom crkvom koju mogu staviti u kofer i prosreti stolnjak bilo gde i bilo kada i reci "E OVDE JE SADA NASA CRKVA I TU NIKO NEMA PRAVO DA DELUJE OSIM NAS"

Ta njihova nezavisnost jos vise govori u prilog tome da tu nema vodstva Svetog Duha, jer Duh Sveti i autoritet objave jevandjelja je dat crkvi kao organizovanom telu, naravno i svakom pojedincu ali u okviru crkve koja objavljuje istinu.
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
А шта ако сам ја и даље у православној цркви? А неко други рецимо у католичкој, трећи у евангелистичкој? Да ли то мења битно наше исповедање вере? Апсолутно не. Ти иако припадаш адвентистима можеш бити део Цркве, то је живо тело Христово, а не одвајање од осталих. Треба се одвајати од јереси, а не од других хришћана. Ако видиш јерес у својој цркви (балван у оку), прво се ту огласи, а онда можеш и трње да видиш у оку свога брата. Ако сам ја рекао јавно да се противим екуменизму и још нечему, зашто то мора да значи одмах да се човек секташи? Познајем многе православце, толико побожне и посвећене, да ова ваша наука не може ни прићи аскетском и скромном животу тих људи, а нико од њих не говори да сви морају тако да живе. То је твој лични избор. И сви ти људи су изричито против екуменизма и многих нехришћанских дешавања. Да ли су онда антиправославци? Сигурно да не, они су искрени и посвећени православци, а ови што само корист гледају и материјалну добит злоупотребљавају цркву за своје интересе.

Тога је увек било, али
то не значи да је Бог Јеврејима оснивао друге цркве и Храмове, већ су верни били у маломе броју, без обзира што су ишли у исти Храм као и они лицемери. Дакле храм као грађевина нема много везе са самим посвећењем човека, већ тај човек има везе лично са Богом и са својим ближњима (родбина и пријатељи, хришћани који не изврћу јеванђеље, странци којима чинимо добро итд.). Дакле, хришћанину су сви скоро ближњи сем оних непријатеља Христових. Са њима заједничарење (заједница - однос) не долази у обзир. Респект да, али заједница не.
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Jel bre jel sam ja ovo napisao?

Zar nisi citao a toliko puta sam to objasnio, da Gospod Isus ima mnogo naziva koji se odnose na njega, jeran naziv je i ANDJEO.
Ka sto je Isus Pastir, a nikad nije cuvao ovce, kao sto je Vrata kroz koja ulaze spaseni, a nikad nije bio vrata, kao sto je put, a nikad nije bio put, tako je u nekim slucajevima oznacen kao i andjeo, a nije nikad bioi adjeo, jer andejli su stvoreni a Isus je Bog od vecnosti.

Vidis adventisti tako veruju i prestani sa tim svojim ludorijsama.

To ne veruju samo madventisti, nego to je biblisjko uce nje koju veruju mnogi hriscani.

lepo sam ti dao biblijske navode iz Pravoslavnog bogosolovskog recnika, a ne iz adventistickog, a ti se pravis lud kao da to nisi ni primetio. Pa onda sam zakljuci ko propoverda ludoriuje?
Nego si se iznervirao samo zato sato sam ti biblijski dokazao da propovedaj jeres.

A gde ti je komnentar na ovo:

Znaci da se javno suprotstavljate izjavi Bozje reci koja glasi:

"Jedan je Bog, i JEDAN POSREDNIK BOGA I LJUDI, COVEK HRISTOS ISUS." 1. Timotiju 2,5.

Priznajes li da je Hristos jedini Posrednik izmedlju Boga i ljudi ili ne?
Ako ne p-riznajes, kao sto si to izjavio, time si do temelja porusio izjavu:
"Rekao sam ti da smo mi Hrišćani!
I da je naš pastor ujedno i naš starešina, a i prvosveštenik HRIST!
I da slušamo samo Njega, kroz Njegovu reč, i ništa joj ne dodajemo, oduzimamo, delimo, množimo, prekrajamo."

Jer ako tvrdite da Isis niuje PPOSREDNIK odbacujete jasnu biblijsku istinu i dokazijete da se ne vladate po bibliji kojoj ne dodajeti niti ista oduzimata. U ovom slucaju oduzimate vaznu istinu kaja je jasna da Hristos jeste POSREDNIK.

Wanhelsingu, svi cekamo na tvoj odgovor. ne moizes sada samo kao noj staviti glavu u pesak ili pobeci.
Verujete li u Biblkiju takvu kakva jeste ili ne verujete? Ptrihvatate li je takvu kakava jeste ili joj dodajete i oduzimate
ne samo sporednie infoirmacije nego i kljuzne istine?

Cekamo na odgovor
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Dobro jutro brate Adriane,
kada se obracas nekome od nas bilo bi korisno da oznacis kome odgovaras i na cije pitanje, obvka moze doci do konfuzije.

Vidis, Adriane ,ima u vasem vereovanju nesto s cime se i ja slazem, ali to cemo ostaviti za drugi put.

Nemam nista protiv sto vi pripadate Crkvi, ali ipak ste odvojeni u verovanju po grupama, d ali je tako?

Mene mnogo vise zanima ono sto su tvoji sagovornici gore izjavili.

Izjavili su da se vi drzite Biblije i to takve kakava jeste, bez dodavana, dopunjavanja izvrtanja ili oduzimanja.
Da priznajete Hrista kao Prvosvestenik i Ucitelja. Na osnovu toga ja sam vas proglasio za adventiste, jer upravo tako i adventisti veruju.

Medjutim, u sledecoj izjavi izjavljeno je da vi nemate POSREDNIKA, nego da je Hristos samo BOG.

Posle ovakve izjave ja sam naveo ovo:

"Jedan je Bog, i JEDAN POSREDNIK BOGA I LJUDI, COVEK HRISTOS ISUS." 1. Timotiju 2,5.


Ovo nisu moje reci, a nisu ni advnetisticke, nego je izjava apostola Pavla.

Ako vi odbacijete istinu koja nedvosmisleno govori da Isus jeste i POSREDNIK Boga i ljudi, onda ponistavate ono sto ste rekli da se drzite smao Bozje reci, jer je ocito da se je ne drzite.

Ajde, Adriane objasni nam tom.
-----------------------

Adrian tvrdi:
Треба се одвајати од јереси, а не од других хришћана.

Da li sam te dobro razumeo
da se treba otvojiti od jeresi, ali ne i od jeretika?
--------------------
већ су верни били у маломе броју, без обзира што су ишли у исти Храм као и они лицемери.

Da li to znaci da su tvoja braca s kojima ides u crkvu a koji ne pripadaju tvojoj grupi, licemeri?
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Da, sad sam shvatio.
Za Adriana i Gerakulesa sam bio siguran, ali za Sardya ne u potpunosti.

Sardy, Adryan i Gera ne pripadaju formalno ni jednoj crkvi u smislu institucije, vec smatraju da su oni pripadnici te neke prvobitne crkve koju su osnovali Hristos i apostoli, a koja je samo neka fikcija koja lebdi tamo negde, i u kojoj ne postoji skup vernih u smislu organizacije ili zgrade gde bi se verni okupljali i na kojoj pise naziv crkve ili sedista, nemaju pastire i propovednike, organizovana Bogosluzenja, organizovanu misiju propovedanja i objave jevandjelja, itd..

Da ! Odlično si shvatio ! Kao i što si shvatio da je Adventistička Crkva jedina prava Crkva na Planeti !
I kao što si u zadnjih 40-50 postova shvatio i ostale stvari koje smo diskutovali.
Ti i Mika odlično zaključujete o Adrianu, Gery, meni...............


To je sasvim suprotan koncept crkve od onoga koji je dat u bibliji, gde crkva postoji kao organizovano telo sa svim funkcijama gore opisanim, pastirima, propovednicima, crkvenom administracijom, itd, i kojoj je Bog dao misiju objave jevandjelja, uzajamnog bratskog savetovanja i ljubavi.

A šta je po tebi Crkva ?

Zato su oni toliko i agresivni u napadu na sve koji objavljuju da pripadaju odredjenoj crkvi, posebno prema Adventistima, jer oni i ovaj foum izgleda smatraju svojom licnom crkvom koju mogu staviti u kofer i prosreti stolnjak bilo gde i bilo kada i reci "E OVDE JE SADA NASA CRKVA I TU NIKO NEMA PRAVO DA DELUJE OSIM NAS"

Da li smo mi agresivni prema vama, a vi Adventisti divni i puni ljubavi prema nama PREPUSTI DRUGIMA DA PROCENE NA BAZI POSTOVA. Ne moraš ti nikom soliti pamet. Ako to rade u Adventističkoj Crkvi sa vama ne moraš i ti sa nama na forumu.

A gde si ti pročitao da mi kažemo da niko nema prava da deluje osim nas !?
Da nisi malo lagao ! Što je potpuno neverovatno za jednog Adventistu. Da laže !


Ta njihova nezavisnost jos vise govori u prilog tome da tu nema vodstva Svetog Duha, jer Duh Sveti i autoritet objave jevandjelja je dat crkvi kao organizovanom telu, naravno i svakom pojedincu ali u okviru crkve koja objavljuje istinu.
Nezavisnost u čemu ?
PS
Molim te nemoj zaboraviti da odgovoriš na postavljena pitanja !
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Miki, hvala ti. Nisam odmah skopčala jer vi koristite prijevod i kažete Isus za Jošuu. U redu. U Bibliji koju ja koristim je napisano u originalu: Jošua. Dakle, govorimo o ovom tekstu:

3. OSVAJANJE JERIHONA

Objava Božja

Kad se Jošua približio gradu Jerihonu, podiže oči i ugleda čovjeka kako pred njim stoji s isukanim mačem u ruci. Jošua mu pristupi i upita ga: »Jesi li ti s nama ili s našim neprijateljima?« [SUP]14[/SUP]A on odgovori: »Ne, ja sam vođa vojske Jahvine i upravo sam došao...« Tada Jošua pade ničice, pokloni mu se i reče: »Što zapovijedaš, Gospodaru, sluzi svome?«[SUP]15[/SUP]A vođa vojske Jahvine odgovori Jošui: »Skini obuću s nogu svojih, jer je sveto mjesto na kojem stojiš.« I Jošua učini tako.




Tebe muči pitanje tko se javio Mojsiju iz gorućeg grma, Bog ili anđeo? Naravno, Bog preko svog anđela isto kao i Jošui.
Jao, Šarrdy...Isus nije Arkanđel Mihael. On je Isus.
:dtyste: To je jednako krivo kao da kažeš da je anđeo Mihael tješio Isusa na Maslinskoj gori. Anđeli pripadaju nevidljivom svijetu, teško je prodrijeti u njihov svijet, ali ono što znamo o njima je sasvim dovoljno: to su Božji vjesnici ili poslanici, dakle posrednici između Boga i ljudi. Bog se poslužio s njima da prenesu Njegovu objavu ljudima.


"Arhanđela (Archangeli) ima sedam. Svaki ima ime i svoju individualizaciju. Mihael, "Tko je kao Bog", nebeski je vojskovođa, pobjednik nad Sotonom, najčešće prikazivani anđeo u umjetnosti, često puta zasebno personificira posljednji sud. Odjeven u ratničku odječu: mač, štit, kacigu, a ujedno mu je i vaga simbol na posljednjem sudu, jer je on onaj koji važe duše. Gabrijel, "Božji glasnik", uz Mihaela najpopularniji. On donosi i prenosi obavijesti od Boga, u ruci mu je glasnički štap ili ljiljan, a ponekad i upaljena svjetiljka, ili zrcalo od zelenog jaspisa (dragi kamen) na kojem su ispisane Božje riječi. Najpoznatiji je po prikazima navještenja Bogorodici. Rafael, "Bog liječi", pratitelj malog Tobije, i izlječitelj sljepoče njegovog oca. Nosi posudicu s lijekom ili vodi Tobiju za ruku. Urijel, "Svijetlo Božje", ima plameni mač u ruci, i anđeo je koji čuva ulaz u raj. On je istjerao plačućeg Adama i Evu iz raja. Barahijel, "Božji blagoslov", on se javio Mojsiju iz goručeg grma. Oznaka su mu bijele ruže. Jehudijel, anđeo zatornik i kažnjavatelj, ima zlatnu krunu i trostruki bić. Sealtijel, anđeo koji je sprije?io žrtvovanje Izakovo, ima ruke sklopljene na molitvu. Na kraju hijerarhije stoje "obični" anđeli (Angeli) kao zaštitnici ljudi, i Božji poslužitelji."



OK, OK. Ja sam i rekao da imam jeres. Samo zato što su mi to rekli Adrian i Gera, a znam da mi oni žele dobro. Još malo bih to izanalizirao, pa bih onda i zvanično mogao reći da Adventisti i JS imaju JOŠ JEDNU JERES u arsenalu jeresi!
Ali dok se ne uverim 100 % ne bih se izlećao sa izjavama.
Ali ako se i to ispostavi da je jeres, šta će od ISTINE ostati Adventistima i JS !?

Hvala na stihovima i objašnjenju.
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Mikane to sve zavisi kako TI SHVATAS moje reci!to si ti tako shvatio!Ja imam jednog Boga kroz koga je sve postalo([SUP]1[/SUP] U početku beše Reč, i Reč beše u Boga, i Bog beše Reč.
[SUP]2[/SUP] Ona beše u početku u Boga.Priče 8:30

[SUP]3[/SUP] Sve je kroz Nju postalo, i bez Nje ništa nije postalo što je postalo.1 Moj. 1:1

[SUP]4[/SUP] U Njoj beše život, i život beše videlo ljudima.

[SUP]10[/SUP] Na svetu beše, i svet kroza Nj posta, i svet Ga ne pozna.

Vanhelsing, To sto si naveo ovde u sve to mi Adventisti 100% verujemo.
--------------------------

Jasno! i kakv posrednik? to su fazoni adventa i JS-ka!

Ovo je zaista, kratko ali potpouno jasno. Da nas brat Vanhelsing odbacuje istrinu u HRISTU KAO POSREDNIKU.
ONE JE PRIPISUJE ADVENTISTIMA I JEHOVINIM SVEDOCIMA.

Kako se nas brat Vanheling slaze sa Biblijom?

Znaci da se javno suprotstavljate izjavi Bozje reci koja glasi:

"Jedan je Bog, i JEDAN POSREDNIK BOGA I LJUDI, COVEK HRISTOS ISUS." 1. Timotiju 2,5.

Vanhelsingu, vidis da to niuje advnetissticko ucenje nego cisto biblijsko.
Vidis da to nije ni ucenje JS, nergo ucenje Biblije.

Ti imas pravo da verujes sta hoces, ali tvoja izjava o Posredniku svima dokazuje da se ti ne drzis Biblije.
Tvoja izjava dokazuje da ti oduzima Bibliji Hristovu posrednicku sluzbu koja je jako bvazna.
Tvoja izjava svedoci, da ti ipak Bibliji dadajes i ono sto u njoj ne pise.

Prema tome svojom izjavom si ponistio ovo sto je gore receno:

"Rekao sam ti da smo mi Hrišćani!
I da je naš pastor ujedno i naš starešina, a i prvosveštenik HRIST!
I da slušamo samo Njega, kroz Njegovu reč, i ništa joj ne dodajemo, oduzimamo, delimo, množimo, prekrajamo,

Naprotiv, ovde ste sve prekrojili i izmenili.

To je znak da ne zivite onako kako propovedate, nego jedno govorite, a drugacije verujete i delujete.


Save najbolje
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Šta smo to mi SVE PREKROJILI I IZMENILI Mikane ?

Može li to malo konkretnike ?

Hvala
 
Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702
Da, sad sam shvatio.
Za Adriana i Gerakulesa sam bio siguran, ali za Sardya ne u potpunosti.

Sardy, Adryan i Gera ne pripadaju formalno ni jednoj crkvi u smislu institucije, vec smatraju da su oni pripadnici te neke prvobitne crkve koju su osnovali Hristos i apostoli, a koja je samo neka fikcija koja lebdi tamo negde, i u kojoj ne postoji skup vernih u smislu organizacije ili zgrade gde bi se verni okupljali i na kojoj pise naziv crkve ili sedista, nemaju pastire i propovednike, organizovana Bogosluzenja, organizovanu misiju propovedanja i objave jevandjelja, itd..

To je sasvim suprotan koncept crkve od onoga koji je dat u bibliji, gde crkva postoji kao organizovano telo sa svim funkcijama gore opisanim, pastirima, propovednicima, crkvenom administracijom, itd, i kojoj je Bog dao misiju objave jevandjelja, uzajamnog bratskog savetovanja i ljubavi.

Zato su oni toliko i agresivni u napadu na sve koji objavljuju da pripadaju odredjenoj crkvi, posebno prema Adventistima, jer oni i ovaj foum izgleda smatraju svojom licnom crkvom koju mogu staviti u kofer i prosreti stolnjak bilo gde i bilo kada i reci "E OVDE JE SADA NASA CRKVA I TU NIKO NEMA PRAVO DA DELUJE OSIM NAS"

Ta njihova nezavisnost jos vise govori u prilog tome da tu nema vodstva Svetog Duha, jer Duh Sveti i autoritet objave jevandjelja je dat crkvi kao organizovanom telu, naravno i svakom pojedincu ali u okviru crkve koja objavljuje istinu.
pa kad tako razmisljas zasto si onda postao jeres?crkva koja postoji 2000g od jednom nevalja a pojavile se druge?Kakva je razlika dali crkva ima 3 coveka ili 20 miliona ili miolijardu?
covek treba samo jedno verovati Isusu hristu i nista vise.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
A šta je po tebi Crkva ?

Crkva je zajednica vernika koji priznaju Isusa Hrista za Gospoda i Spasitelja. Nastavljajući za Božjim narodom iz starozavetnog doba, mi smo pozvani iz sveta; i skupljamo se radi bogosluženja, bratske zajednice, proučavanja Božje Reči, proslavljanja Večere Gospodnje, službe celom ljudskom rodu i objavljivanja Jevanđelja celom svetu. Crkva dobija svoje ovlašćenje od Hrista koji je utelovljena Reč iz Svetoga pisma koje je pisana reč. Crkva je Božja porodica. Usvojeni od Njega, njeni članovi žive utemeljeni na Novom zavetu. Crkva je Hristovo telo, zajednica vere čija je glava sam Hristos. Crkva je nevesta za koju je Hristos umro da bi mogao da je posveti i očisti. Prilikom svog pobedonosnog dolaska On će staviti preda se slavnu Crkvu, verne svih vekova, otkupljenu Njegovom krvlju; bez mane ili mrštine, svetu i bez mrlje.
Vaseljenska crkva sastavljena je od svih koji istinski veruju u Hrista, ali u poslednje vreme široko rasprostranjenog otpada, jedan ostatak bio je pozvan da izađe da drži Božje zapovesti i veru Isusovu. Ovaj ostatak objavljuje dolazak sudnjeg časa, propoveda spasenje u Hristu i oglašava približavanje Njegovog drugog dolaska. Ovo objavljivanje simbolički je predstavljeno sa tri anđela iz Otkrivenja 14. glave; to se podudara sa delovanjem suda na nebu i ima za posledicu delo pokajanja i reforme na Zemlji. Svaki vernik je pozvan da lično učestvuje u ovom svedočenju po celom svetu.

Crkva je jedno telo sa mnogim članovima pozvanim iz svakog naroda, plemena i jezika. U Hristu smo nova stvorenja; razlike među nama ne smeju biti po rasi, kulturi, obrazovanju i nacionalnosti, kao ni razlike između visokih i jednostavnih, bogatih i siromašnih, muškaraca i žena. Svi smo mi jednaki u Hristu koji nas je jednim Duhom povezao u jednu zajednicu sa sobom i jedne sa drugima; mi treba da služimo i da nam se služi bez ikakve podvojenosti i rezerve. Otkrivenjem Isusa Hrista u Svetom pismu delimo istu veru i nadu, i dopiremo do svih jednim svedočenjem. Ovo zajedništvo ima svoj izvor u jedinstvu trojedinog Boga, koji nas je usvojio kao svoju decu.




A gde si ti pročitao da mi kažemo da niko nema prava da deluje osim nas !?
Da nisi malo lagao ! Što je potpuno neverovatno za jednog Adventistu. Da laže !


Pa ono sto se vidi je upravo to, da vi napadate sve one cije se ucenje ne uklapa u vas sistem verovanja, posebno Adventiste, prema tome uskracujete drugima pravo slobode misljenja..



Nezavisnost u čemu ?


Svesnu nezavisnost u odnosu na Bozju crkvu i istinu koju ona objavljuje ne zeleci da je prihvatite.
 
Natrag
Top