Adventisti

Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Ti neces sresti pravoslavnijeg coveka od Sarrdyja,mene i Adriana,poelbustera na ovom forumu!samo pravoslavlje u koje mi verujemo vama je tesko razumeti svima ovde!!!

Pozdrav od Gere.

Brate Gero, mnogo ti hvala za ove informacije. To je dobro da vas ne okrivljujemo za ono sto se desava u Crkvi u koju ni vi ne verujete.

A ko kazes da su pripadnici te tajanstvejne i sakrivene "crkve"? Sarrdyi. Adrian, Poelbuster i Gero. SAko ima jos neko daj i njihova imena.

Ako to nije tajno (masonsko) drustvo, zasto nam otvoreno ne kazete ko ste, kome pripadati i sta ucite i verujete?


Medjutim, ako se krijete i ne zelite da se zna kome pripadate, za to svakako mora biti ozbiljan razlog koji sve nas dovodi u sumnju.
Cekamo da nam postoirate vas everuju kao sto sam ja mnogo puta postirao adventisticko.

Sve najbolje
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ne pravi se NAIVAN kada si Adventista.
Znaš ti dobro kako prolaze Adventisti i JS koji napuste matične Crkve!
Znaš ti odlično koliko Adventisti i JS vole svoje neistomišljenike!
Tako da taj fazon ovde ne prolazi.

O mojoj Crkvi sam pisao do sada X puta, pitaj Geru i Adriana pošto su se meni jagodice izlizale od pisanja o mojoj Crkvi. Možda oni imaju više snage da ti odgovore.
Rekao sam ti da smo mi Hrišćani!
I da je naš pastor ujedno i naš starešina, a i prvosveštenik HRIST!
I da slušamo samo Njega, kroz Njegovu reč, i ništa joj ne dodajemo, oduzimamo, delimo, množimo, prekrajamo, ...............

Hristova Crkva (''gde su dvoje ili troje okupljeni i moje ime i ja sam tu....'');
Ovo sam objašnjavao preko 20 X. Ali poznavajući Adventiste - Opet ćete za mesec ili dva - Najviše tri opet postaviti isto pitanje:
''Šarrdy nemoj da kriješ svoju Crkvu, kako mi kažemo otvoreno kojoj pripadamo, zašto se stidiš svoje Crkve...........''
PS
Pitaj malo o PRAVOJ CRKVI i tripa41, zatim Peka 71 ili Vanhelsinga ili...................
Polako sa tom tvojom lažnom Adventističkom Crkvom, a da mi nemamo CRKVU!
Imamo i to mnogo istinitiju i savršeniju od tvoje!


Ja sam se vec dosta uverio u to ko najvise mrzi svoje verske neistomisljenike.
Toliko oholosti i samoljublja, samouverenosti, i netolerancije, Sardy smanji malo niko te ne Goni..
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
......
Šarrdy: Navin poklionio Arhangelu Mihailu na Jordanu (Isus 5:13-15), a znamo da anđeli ne dozvoljavaju da im se bilo ko klanja?
Ne znam o kojem se tekstu radi, ali me zanima. Možeš pobliže označiti?

Vidiš mnogi tako kao ti mi odgovore za ovaj tekst - nemaju odgovor, a ja opet priznajem da sam u Jeresi, jer su mi to rekla braća koja mi žele dobro. Normalno više verujem Bibliji, ali verujem i njima.

Pa piše ti lepo u Bibliji - Dao sam ti referencu. Šta tu nije jasno?
Ali nema veze - Istražiću to sam u molitvi Gospodu i ZNAM da će mi odgovoriti.
Hvala na brizi
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Brate Gero, mnogo ti hvala za ove informacije. To je dobro da vas ne okrivljujemo za ono sto se desava u Crkvi u koju ni vi ne verujete.

A ko kazes da su pripadnici te tajanstvejne i sakrivene "crkve"? Sarrdyi. Adrian, Poelbuster i Gero. SAko ima jos neko daj i njihova imena.

Ako to nije tajno (masonsko) drustvo, zasto nam otvoreno ne kazete ko ste, kome pripadati i sta ucite i verujete?


Medjutim, ako se krijete i ne zelite da se zna kome pripadate, za to svakako mora biti ozbiljan razlog koji sve nas dovodi u sumnju.
Cekamo da nam postoirate vas everuju kao sto sam ja mnogo puta postirao adventisticko.

Sve najbolje

PS. sad sam procitao sta kaze i Sarrdyi: "Pitaj malo o PRAVOJ CRKVI i tripa41, zatim Peka 71 ili Vanhelsinga ili.."

Znaci da su svi ovi, odvoujeni od Pravoslavjne crkve i imaju nekakvu tajnu a njihova imena su do sada ova:
Sarrdy, Adrian, Poelbuster, Gero, Tripo41, Peko71 i Wanhelsoing. Do sad ih nakupismo sedam.

A sad sledi vase veruju:
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Normalno više verujem Bibliji, ali verujem i njima.
Pa piše ti lepo u Bibliji - Dao sam ti referencu. Šta tu nije jasno?
Ali nema veze - Istražiću to sam u molitvi Gospodu i ZNAM da će mi odgovoriti.


Ne sjećam se da sam to ikad pročitala u Bibliji. Toga nema u mojoj Bibliji ili je drugačije označeno.Zato sam te pitala, koja knjiga slijedi ispred ili iza Isus 5:13-15?
Što se drugog tiče, molitva ne ostaje bez odgovora, to je sigurno, ali Bog ti može progovoriti i preko braće.
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Ne pravi se NAIVAN kada si Adventista.
Znaš ti dobro kako prolaze Adventisti i JS koji napuste matične Crkve!
Znaš ti odlično koliko Adventisti i JS vole svoje neistomišljenike!
Tako da taj fazon ovde ne prolazi.

O mojoj Crkvi sam pisao do sada X puta, pitaj Geru i Adriana pošto su se meni jagodice izlizale od pisanja o mojoj Crkvi. Možda oni imaju više snage da ti odgovore.
Rekao sam ti da smo mi Hrišćani!
I da je naš pastor ujedno i naš starešina, a i prvosveštenik HRIST!
I da slušamo samo Njega, kroz Njegovu reč, i ništa joj ne dodajemo, oduzimamo, delimo, množimo, prekrajamo, ...............

Hristova Crkva (''gde su dvoje ili troje okupljeni i moje ime i ja sam tu....'');
Ovo sam objašnjavao preko 20 X. Ali poznavajući Adventiste - Opet ćete za mesec ili dva - Najviše tri opet postaviti isto pitanje:
''Šarrdy nemoj da kriješ svoju Crkvu, kako mi kažemo otvoreno kojoj pripadamo, zašto se stidiš svoje Crkve...........''
PS
Pitaj malo o PRAVOJ CRKVI i tripa41, zatim Peka 71 ili Vanhelsinga ili...................
Polako sa tom tvojom lažnom Adventističkom Crkvom, a da mi nemamo CRKVU!
Imamo i to mnogo istinitiju i savršeniju od tvoje!

Тешко ће разумети, јер ко је од овога света он и размишља као овај свет. По њима човек МОРА да припада некој деноминацији или секти, јер тако мора (они умислили). Ако не припада негде (или пак припада, а исто воли своју браћу која нису у његовој цркви), онда не могу да га дефинишу или да се ругају. Ако човек види прво истину, па онда гледа да ли је нека догма исправна, онда слуша апостола који каже да све преиспитујемо и кушамо. Наравно, ту се не мисли на оно основно.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Ne sjećam se da sam to ikad pročitala u Bibliji. Toga nema u mojoj Bibliji ili je drugačije označeno.Zato sam te pitala, koja knjiga slijedi ispred ili iza Isus 5:13-15?
Što se drugog tiče, molitva ne ostaje bez odgovora, to je sigurno, ali Bog ti može progovoriti i preko braće.
Isus 5 glava:
13. И кад Исус беше код Јерихона, подиже очи своје и погледа, а то човек стоји према њему с голим мачем у руци. И приступи к Њему Исус и рече Му: Јеси ли наш или наших непријатеља?


14. А Он рече: Нисам; него сам војвода војске Господње, сада дођох. А Исус паде ничице на земљу, и поклони се, и рече Му: Шта заповеда господар мој слузи свом?


15. А војвода војске Господње рече Исусу: Изуј обућу с ногу својих, јер је место где стојиш свето. И учини Исус тако.

Znači akteri su Arhangel Mihail i Isus Navin. Isus mu se poklonio, a Arhangel Mihail mu na to samo odgovara da izuje obuću sa svojih nogu..... Znači ne ukorava ga što mu se poklonio (stih 14), a anđeli odlično znaju da se samo Bogu treba klanjati...........

AMIN za braću i sestre. Meni su inače braća i sestre i Adventisti i Svedoci i Pravoslavci i Katolici i .........




 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
15. А војвода војске Господње рече Исусу: Изуј обућу с ногу својих, јер је место где стојиш свето. И учини Исус тако.

То се исто десило и Мојсију и Аврааму. Како би иначе могли да виде нешто што се не види ако не преко анђела преко којих Господ говори, зато су и ГЛАСНИЦИ Божији.

32. Ја сам Бог отаца твојих, Бог Авраамов и Бог Исаков и Бог Јаковљев. А Мојсије се беше уздрхтао и не смеше да погледа.
33. А Господ му рече: Изуј обућу своју са својих ногу: јер је место на коме стојиш света земља.
34. Ја добро видех муку свог народа који је у Мисиру, и чух њихово уздисање, и сиђох да их избавим: и сад ходи да те пошаљем у Мисир.
35. Овог Мојсија, ког укорише рекавши: Ко те постави кнезом и судијом? Овог Бог за кнеза и избавитеља посла руком анђела који му се јави у купини.
36. Овај их изведе учинивши чудеса и знаке у земљи мисирској и у Црвеном Мору и у пустињи четрдесет година.
37. Ово је Мојсије који каза синовима Израиљевим: Господ Бог ваш подигнуће вам пророка из ваше браће, као мене: њега послушајте.
38. Ово је онај што беше у цркви у пустињи с анђелом, који му говори на гори синајској, и с оцима нашим; који прими речи живе да их нама да; (Дела 7)

Зато Сведоци и верују да је Исус анђео јер не могу никако да схвате да је Бог говорио преко анђела, а не да је Бог анђео. По њима јесте, зато имају јерес да је анђео постао човек, а после добио титулу бога. Адвентисти кажу да је то исто Бог, али Син (Реч) јер Бога нико никада није видео. Па, онда имају јерес да је Син независан од Оца и да је то тај анђео (војвода). Ни они никако да схвате да је Господ (Христ) говорио кроз тог анђела, јер Он јесте тај Бог који је говорио кроз Михаила. Тај исти Бог је постао тело и то што се роди зове се Син Божији, а не Михаило који служи Богу (Христу).
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Zato Svjedoci i vjeruju da je Isus anđeo jer ne mogu nikako da shvate da je Bog govorio preko anđela, a ne da je Bog anđeo. Po njima jeste, zato imaju jeres da je anđeo postao čovjek, a poslije dobio titulu boga. Adventisti kažu da je to isto Bog, ali Sin (Riječ) jer Boga nitko nikada nije vidio. Pa, onda imaju jeres da je Sin neovisan od Oca i da je to taj anđeo (vojvoda). Ni oni nikako da shvate da je Gospodin (Krist) govorio kroz tog anđela, jer On jeste taj Bog koji je govorio kroz Mihaila. Taj isti Bog je postao tijelo i to što se rodi zove se Sin Božji, a ne Mihailo koji služi Bogu (Kristu).

Koja zavrzlama, a tako je jednostavno. Anđeli su poslanici Božji i to im je njihova zadaća da izvršavaju naredbe Božje. Bog je duh, kako bi se ukazao čovjeku? U svoj svojoj slavi ili sa smanjenim kapacitetom? Ili kako? Ma može Bog kako hoće, ali bi čovjek pao u nesvjest. Možda u nekom intelektualnom viđenju, ali ljudskim očima ne može gledati Boga, nemoguće je.
Zato služe anđeli, uzimaju ljudsko obličje da bi bili ljudima slični, njima bliži...Da nije bilo tako, ljudi bi imali velikih teskoca zbog ogranicenosti ljudske naravi, jednostavno toliko bi se uplasili da ne bi ni culi sto im je receno, a kamoli prenijeli poruku.
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Ne sjećam se da sam to ikad pročitala u Bibliji. Toga nema u mojoj Bibliji ili je drugačije označeno.Zato sam te pitala, koja knjiga slijedi ispred ili iza Isus 5:13-15?
Što se drugog tiče, molitva ne ostaje bez odgovora, to je sigurno, ali Bog ti može progovoriti i preko braće.

Izahbeleta,
nisam siguran da sam pravilno shvatio tvoje pitanje, ti pitas gde se nalazi knjiga Isusa Navina.
To je Jozua Nunov u latinici a nalazi se odmah iza 5. Mojsijeve.

Sve najbvolje
 
Natrag
Top