Adventisti

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Moj odgovor na tvoje pitanje. DA i NE. "Razotkriti" DA. Stavljam pod navodnike, jer mi riječ razotkriti, (raskrinkati) zvuči pretjerano, kao da se razotkriva neki zločin, a nije to. Radi se o subjektivnom i selektivnom tumačenju Biblije, izvučeno iz konteksta, ja ću se usuditi pa ću reći i bez Duha Božjega.:dtyste:
To ponavljanje "mi smo izabranici" , "spasit će toliko i toliko tisuća..." Jao, po mom mišljenju to iskrivljuje sliku Boga, našeg Milosrdnog Oca koji je poslao svog Sina da spasi ljude, da nitko ne pogine.
NE za njegovo spasenje. Čekaj, kakvo spasenje? On/oni ne misle da trebaju biti spašeni po nama, nego obrnuto. Osim toga, Šarrdy, on tebe to ne traži i ne treba to što ti njemu nudiš, pa zato 6neće moći ni primiti. U to sam sigurna.

Ali, postoji nešto drugo, upravo ovo što pišeš u nastavku posta: treba voditi dijalog s drugim kršćanskim zajednicama. Nisam dosada pisala na temi Ekumenizma jer mi se činilo da ste svi toliko negativni i neprijateljski raspoloženi pa nisam htjela gubiti vrijeme s vama. No, sto vas duže čitam, vidim da uopće niste losi dečki i da ustavri, imate pravog kršćanskog i ekumenskog duha, jer ekumenizam u prvom redu znači dijalog, ali treba, naravno, razlikovati pravi i lažni ekumenizam.
Kako sam već napisala, unatoč razlikama, mnogo toga nam je zajedničko i na to treba staviti naglasak.


Da..
Jedan propovednik je govoreci na biblijsku temu Marije i Marte sestre Lazara koga je Isus vaskrsao iz mrtvih, izrekao jednu veliku istinu koja glasi: "DA SU U HRISTOVO VREME POSTOJALE SAMO ZENE, HRISTU NE BI PRETILA NIKAKVA OPASNOST DA BUDE UBIJEN RASPECEM NA KRST..

Pojedini na ovom forumu poput Sardya, Adriana i Wanhelsinga bi trebali upravo da se ugledaju na Isabeletu, jer je za razliku od njih osoba pozitivnog Duha..

Ali svako ima svojih slabosti, pa ih ja ne osudjujem..

Pozdrav
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Cobi je dobro objasnio poreklo Adventisticke crkve samo da jos nesto dodam:

Viliam Miler je bio baptiista, i nije bio teolog, nego farmer. Na osnovu prorocanstva proroka Danila, koje je jos Isak Njutn proucavao i obracunavao, Miler je dosao do zakljucka da ce po tom prorocantvu Hristos doci 1944. godine. On nekoliko godina nije o tome propovedao, nergo je samo studirao. Njegov prijatelj, pastor,pozvao ga je da govori u njegovoj crkvi i od tada 1833. godne poceo je javno da propoveda. Uspeo je da pokrejne masu da ozbiljno razmislja. Tom pokretu prikljuvcili su se hriscani iz svih hriscanskih crkava. Medjutim, kad Milerov proracun nije se ostvario, mnostvo pristalica se razislo, a 1849. godine Miuler umire, iako su neki od tih adventista tada ptraznovali subotu, on je nije prihvatio.

Trerba i to naglasiti da su neki od pionira Htriscanske Adventisticke crkve bili u grupi Milegprovog pokretya.
Eln Vajt je imala 6 godina kad je Miler poceo da propoveda, a imala je tek 17. godina kad se Milerovo predvidjanje nije ispounilo.

Za Adventiste, Miler je samo vazan po tome sto je pozvao ljude na duhovno probudnjenje, a to je veoma vazno.

Tako od pojedinaca od kojih su neki i pripadali Milerovom pokretu, stvorena je grupa, koja se razvijala i napredovala od koje je 1863 osnovana Hriscanska adventisticka crkva.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Pitao sam te u komentaru 1566.
Nisi mi odgovorio direktno, vec si ponavljao neke biblijske tekstove od ranije koji nisu povezani sa ovim mojim pitanjem.
Opasni ste vi Adventisti i to mnogo:
Pa na navedeni post dobio si odgovor samo posle 3 sata vremena u mom postu 1567, a ti ovde govoriš da ti nisam odgovorio.
Pa kako misliš da ti ne mogu odgovoriti kada imate najmanje 15 jeresi u svojoj doktrini i to lako provaljivih. Kako tu nemati odgovor !?
Ne budi smešan. Zapamti provaljeni ste i džaba vam sva ta vaša priča ubuduće !

To sto si napisao u ovom poslednjem komentaru je tako providna filozofija koja nema veze sa onim sto biblija govori o suboti i zakonu.
Ta providna filozofija propraćena je biblijsim stihovima.
A isti odgovor dobijam i od JS jkada obaram njihovo učenje o 1914 !
Šta bi mi i drugo mogao odgovoriti kada nemaš biblijske stihove koji podržavaju SVETKOVANJE SUBOTE U EDENU, PA SVE DO MOJSIJA I GORE HORIV!
Evo sta ti naprimer kazes:
------------------------------
Prvobitno napisao Šarrdy :
ZAKON (neki deo) JE UVEK POSTOJAO !
Ne ubij, npr. Lep primer imamo kod Avelja i Kaina..... Ili ne jedi sa drveta spoznanja.....
Ja govorim o SUBOTI.
Zakon NE UBIJ, je uvek postojao. Kao i ne čini preljubu...... je uvek postojao.
Ja ne sporim ZAKON (neki njegov deo), već SUBOTU"

--------------------------------------
Lepo ti je u vise navrata prilozen tekst iz 2 poslanivce Jakovljeve koji kaze da: "KO SAGRESI U JEDNOME KRIV JE ZA SVE, JER ONAJ KOJI JE REKAO NE CINI PRELJUBE REKAO JE I NE UBI, AKO DAKLE NE UCINIS PRELJUBU AA UBIJES POSTAO SI PRESTUPNIK ZAKONA"

Dakle ako covek sagresi u jednoj zapovesti kriv je za svih devet, i prema tome postao je prestupnik zakona.
Bog nikada nije davao ljudima samo neki deo zakona jer je on celovit i nedeljiv i Bog priznaje samo ispunjenje cele pravde.
Ovako dakle:
1. Ja tvrdim da nisu svi imali identičan zakon !
2. Različite zakone su imali Adam i Eva; Noje; Avram; Mojsije i Hrišćani. To sam nekoliko puta ponovio u poslednjih miojih 10 postova. PROVERI.
3. Iz poslednjih postova sam tvrdio da SUBOTA se u Pismu ne spominje od Stvaranja do Mojsija ! Preko 2.500 godina..........
Idemo dalje.
Evo jedan stih koji sam dao a i ti i Mika ga poturate kao neosnovanim za ove moje navode.

Римљ. 5:13,14 Јер грех беше на свету до закона; али се грех не примаше кад не беше закона; Него царова смрт од Адама тја до Мојсија и над онима који нису сагрешили преступивши као Адам, који је прилика Оног који хтеде доћи.

Pa hajdemo da vidimo ko je u pravu:
1. Stih lepo kaže da je greh bio do zakona............................
Znači da je zakon u jednom trenutku počeo da postoji.
2. Takođe i navodi koji je to period: Od Adama do Mojsija.
3. Kako sada nije bilo zakona od Adama do Mojsija kada je Kain bio kažnjen zbog Avelja, Mojsije i Eva zbog ploda spoznanja, predpotopni ljudi zbog bluda......................... Znači neki zakon je postojao.....

Upravo sam zato i naveo subotu. Jer zakon od Avrama do Mojsija NIJE BIO DEKALOG !
Mojsije je dobio DEKALOG na kome je eksplicitno pisalo šta sme a šta ne sme raditi. Dok ZAKON DO MOJSIJA je bio USMENI ZAKON OD BOGA KOJI NIJE PRECIZIRAN !
Znači mi možemo SAMO NA BAZI IZVEŠTAJA O KAŽNJAVANJU ZNATI ŠTA JE TAJ ZAKON SADRŽAO U SEBI, a nikako ljudskim tumačenjem zaključivati da je bio isti kao dekalog !
Tako da Adventističko timačenje da je u pitanju ISTI ZAKON – Biblija ne podržava !
Podržava samo Adventistički fakultet.

Subota od Adama nije bila nepoznat pojam ljudima, sam Bog je subotu blagoslovio i posvetio "I BLAGOSLOVI BOG SEDMI DAN I POSVETI GA, JER U TAJ DAN POCINU OD SVIH DELA SVOJIH" ( 1 Mojsijeva 2 poglavlje ).

Moras imati na umu da je knjigu postanja kao i svih pet drugih knjiga Mojsijevih napisao Mojsije, ako je on znao za sve dogadjaje koji su se odigrali od stvaranja do njegovog vremena kada ih je on zapisao, onda je neozbiljno reci da narastaji pre Mojsija nisu znali za subotu, a kako ti kazes imali su neke druge zapovesti.

Adam i Jeva su i te kako znali za subotu, kao i svi ljudi nakon njih, ona se prenosila usmenim putem jer ljudi su u to vreme ziveli i po 900 godina, tako da se ona prenosila sa oca na sina, i na buduce generacije..
Odlično.
Onda ćeš nam još lakše odgovoriti na sledeće pitanje:

Ako je prenošeno usmenim putem (mada takav izveštaj u Bibliji nemamo) ZAŠTO JE ONDA SUBOTA PONOVLJENA MOJSIJU ČAK 28 X !?
Zar se nije mogao taj princip zadržati i dalje. ILI EVENTUALNO SPOMENUTI JE JEDANPUT.
Zar se nije mogla BAREM JEDANPUT SMONENUTI I PRE MOJSIJA, već njemu 28 X a ostalima NIJEDANPUT !?

Ovaj tekst si izvadio iz konteksta, a ja sam ga u vise navrata objasnio.
Taj tekst govori o zrtvama koje su se prinosile u vreme kakvog praznika, u vreme praznika mladog meseca, i godisnjih subota kojih je bilo sedam u starom zavetu.
Apostol dakle kaze da niko ne osudjuje Hriscane zasto ne prinose zrtve koje su bile SEN - TIPOS (simbol) Hristovog tela.
Subota nije SEN ili simbol Hristovog tela, to je bilo zrtveno jagnje..
Adventističko tumačenje Kološanima 2,16 i 17 je jedna od teških jeresi Adventizma.
Ako treba lako je to dokazati Biblijom !
U pitanju su obične nedeljne subote kojih ima 52, a ne godišnje kojih ima 7 !
Tako da ja ništa nisam izvadio iz konteksta. Ako jesam – Dokaži BIBLIJSKI !

Ovo je suprotno bibliji, SUBOTA JE STVORENA COVEKA RADI.. kako kaze Hristos na jednom mestu, a nije stvorena JEVREJINA RADI.. kako ti tvrdis..
Dakle i za TUDJINE.. kako kaze na drugom mestu

Neka ti Bog pomogne da izadjes iz tog zacaranog kruga samoobmane..
Čoveka radi ste postirali do sada preko 100 X i uvek vam je odgovoreno.
Ako je u pitanju subota – Onda je Biblija u koliziji. Jer nas ap. Pavle uči da su svi dani jednaki, i da nas niko ne sme osuđivati za subotu.......................

Tako da ću se moliti da ti Bog otvori oči kako bi prepoznao toliko puno jeresi koje ima Crkva Adventista sedmoga dana. Jer tako nakaradno UČENJE NIKO NE PODRŽAVA SEM VI !
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Moj odgovor na tvoje pitanje. DA i NE. "Razotkriti" DA. Stavljam pod navodnike, jer mi riječ razotkriti, (raskrinkati) zvuči pretjerano, kao da se razotkriva neki zločin, a nije to. Radi se o subjektivnom i selektivnom tumačenju Biblije, izvučeno iz konteksta, ja ću se usuditi pa ću reći i bez Duha Božjega.:dtyste:
To ponavljanje "mi smo izabranici" , "spasit će toliko i toliko tisuća..." Jao, po mom mišljenju to iskrivljuje sliku Boga, našeg Milosrdnog Oca koji je poslao svog Sina da spasi ljude, da nitko ne pogine.
NE za njegovo spasenje. Čekaj, kakvo spasenje? On/oni ne misle da trebaju biti spašeni po nama, nego obrnuto. Osim toga, Šarrdy, on tebe to ne traži i ne treba to što ti njemu nudiš, pa zato 6neće moći ni primiti. U to sam sigurna.

Ali, postoji nešto drugo, upravo ovo što pišeš u nastavku posta: treba voditi dijalog s drugim kršćanskim zajednicama. Nisam dosada pisala na temi Ekumenizma jer mi se činilo da ste svi toliko negativni i neprijateljski raspoloženi pa nisam htjela gubiti vrijeme s vama. No, sto vas duže čitam, vidim da uopće niste losi dečki i da ustavri, imate pravog kršćanskog i ekumenskog duha, jer ekumenizam u prvom redu znači dijalog, ali treba, naravno, razlikovati pravi i lažni ekumenizam.
Kako sam već napisala, unatoč razlikama, mnogo toga nam je zajedničko i na to treba staviti naglasak.
A otkud ti sestro znaš šta su pre 6 meseci ili godinu dana mislili forumaši sa sf-a o Adventistima ?
Ako su mislili identično kao sada - Onda si ti u pravu ! Znači nikog nisam ubedio da je Adventizam KRIVA RELIGIJA.
Ako nisu - Onda sam ja u pravu !
Odnosno da ovoliko frekventno i dugo postiranja na temi Adventisti je urodilo plodom - Ljudi su saznali nešto novo o Adventistima !
Koliko su istinite tvrdnje da su ono JEDINA PRAVA CRKVA na Planeti.
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Postovanje brate Sarrdy,
Procitao sam ovaj tvoj komentar kao i druge sto citam, i ja bih ti savetovao da budes ozbiljan ako zelis da diskutujes sa ljudima.
To tvoje, imate toliko jeresi, provaljeni ste, nemate dokaza i slicno, kod ozbiljnih ljudi ne pije vode. Brate to ti je deciji stil razgovora a ne diskusija.
Iznesi ti argumente, pa citaocima prepusti neka oni donesu odluku da li si u pravi ili nisi, a ne kao dete, ja sam najboilji i moj tata je najaci na svetu.

Opasni ste vi Adventisti i to mnogo:
Pa na navedeni post dobio si odgovor samo posle 3 sata vremena u mom postu 1567, a ti ovde govoriš da ti nisam odgovorio.
Pa kako misliš da ti ne mogu odgovoriti kada imate najmanje 15 jeresi u svojoj doktrini i to lako provaljivih. Kako tu nemati odgovor !?

Zasto nam ne kazes koliko ti imas jeresi i tvoije crkva, nadamo se da ti je makar to poznato kad nisi u stanju da to pravilno ustanovis kod drugih zajednivca.
-------------------
Ne budi smešan. Zapamti provaljeni ste i džaba vam sva ta vaša priča ubuduće !

Odgovotr: ?
--------------------

Ta providna filozofija propraćena je biblijsim stihovima.
A isti odgovor dobijam i od JS jkada obaram njihovo učenje o 1914 !
Šta bi mi i drugo mogao odgovoriti kada nemaš biblijske stihove koji podržavaju SVETKOVANJE SUBOTE U EDENU, PA SVE DO MOJSIJA I GORE HORIV!

Zadsto se pravis naivan? Dobio si ti te tekstove.
Nego gde je tebi zapovest u celoj Bibliji da praznijes nedelju?
Daj je ako je imas, ako nemas onda u sta verujes?
-----------------------------

Ovako dakle:
1. Ja tvrdim da nisu svi imali identičan zakon !

Na osnovu Biblije znamo da je postojao Bozji zakon za sve ljiude, a posto je usmeno prenosen pod znakom je pitanja ko je i koliko zapamtio. Zbog toga i jeste Bog napisao svoj zakon, jer je usmeno predsanje postajalo nesigurno.
Ali Biblija nedvosmisleno svedoci da je Bozji zako postojao od stvaranja coverka.

---------------------------
2. Različite zakone su imali Adam i Eva; Noje; Avram; Mojsije i Hrišćani. To sam nekoliko puta ponovio u poslednjih miojih 10 postova. PROVERI.

Ti jesi to iznostio, ali Biblija dokazuje da je tvoje shvatanje ograniceno i da to nije istina.
Od Adama pa do dans, ko god je bio prestupnik jedne ili vise zapovesi Bozji bio je kriv, a mnogi su bili i osudjeni zbog toga.
To sam ti lepo biblijsdki dokazao a ti prica sprice.

----------------------
3. Iz poslednjih postova sam tvrdio da SUBOTA se u Pismu ne spominje od Stvaranja do Mojsija ! Preko 2.500 godina..........

Stvarno si to pisao priznajem, ali i to priznajem da taj tvpoj zakljucak nije biblijski, prema tome nije tacan.
----------------------

Evo jedan stih koji sam dao a i ti i Mika ga poturate kao neosnovanim za ove moje navode.

Римљ. 5:13,14 Јер грех беше на свету до закона; али се грех не примаше кад не беше закона; Него царова смрт од Адама тја до Мојсија и над онима који нису сагрешили преступивши као Адам, који је прилика Оног који хтеде доћи.

Sarrdy, zasto nisi poceo od 12 stiha: "Jer kao sto kroz jednog coveka dodje na svcet greh, i kroz greh smrt, tako smrt udje u sve ljude jer svi sagresise. Јер грех беше на свету до закона; али се грех не примаше кад не беше закона; Него царова смрт од Адама тја до Мојсија и над онима који нису сагрешили преступивши као Адам, који је прилика Оног који хтеде доћи." Rimlkjanima 5,12-14.

Ovde Pavle ne tvrdi da od Adma nije postojao zakon, jer pre toga tvrdi da su zbog porestupa zakona Adam i Eva osudjeni na smrt kao i mi njihovi potpomci. Ako nije bilo zakona, onda ne bi smelo biti ni greha.
Pavle je to u drugom poglavlju vec objsasnio: "Jer koji bez zakona sagresi, BEZ ZAKONA CE IZGINUTI, A KOJI U ZAKONU SAGRSI PO ZAKONU CE SE OSUDITI." Rimljanima 2,12.
U drugom poglavlju Pavle govori o neznaboscima, kojima nije bio poznat zakon i tvrdi da oni po svojoj savesti cine ono sto je dobro po zakonu.


Tamo gde ljiudi ne znaju za zakon, ne znaju ni sta je greh, a ako ne poznaju zakon ni greh onda nemaju zasto da budu odgovorni a kamo li osudjeni na smrt.

-------------------------------
Pa hajdemo da vidimo ko je u pravu:
1. Stih lepo kaže da je greh bio do zakona............................
Znači da je zakon u jednom trenutku počeo da postoji.
2. Takođe i navodi koji je to period: Od Adama do Mojsija.
3. Kako sada nije bilo zakona od Adama do Mojsija kada je Kain bio kažnjen zbog Avelja, Mojsije i Eva zbog ploda spoznanja, predpotopni ljudi zbog bluda......................... Znači neki zakon je postojao.....

Nema tu NEKI zakon, Bog ne daje zakone prema musterijama, On nje dao JEDAN zakon Deset zapovesti koje je kasnije napisao svojim prstom i on je merilo Bozje pravd. Nije potrebno da neko prestupi svih deset zapovesti da bi bio kriv, kriv je ako je prestupio jednu i bilo koju od njih. Na osnovu toga bili su sudjeni i nad mnogim prestupnicima kazna je izvrsena, to znaci da to nisu price nego fakat.
------------------

Upravo sam zato i naveo subotu. Jer zakon od Avrama do Mojsija NIJE BIO DEKALOG !

POGRESAN ZAKLJUCAK. Gde pise da zakon do Mojsija nije bio Dekalog? Cekamo na tvoj odgpovor
.

Subota je od pocetka bila deo stvaranja i ostaje kao spomenik za sva vremena.
--------------

Mojsije je dobio DEKALOG na kome je eksplicitno pisalo šta sme a šta ne sme raditi. Dok ZAKON DO MOJSIJA je bio USMENI ZAKON OD BOGA KOJI NIJE PRECIZIRAN !

A gde pise u Bibliji da zakomn do Mojsija nije bio prercizan? Nigde!
Ako zakon nije precizireo sta je greh i prestup zakona, odakle je moglo da postoji BEZAKONJE? 1. Mojsijeva 6,11.

Sarrdy, to je isyti Bozji zakon koji je Bog napisao na ploicama koji je postojao od stvaranja, samo je prenosen usmeno.
Nije Bog dao dva ili vise morlanih zakona, nego postoji jedan Bog i samo Jedan zakon a to je Dekalog.
-----------------------
Znači mi možemo SAMO NA BAZI IZVEŠTAJA O KAŽNJAVANJU ZNATI ŠTA JE TAJ ZAKON SADRŽAO U SEBI, a nikako ljudskim tumačenjem zaključivati da je bio isti kao dekalog !

A koji dokaz imas da je za poredpotopni svet bio drugaciji zakojn od Dekaloga?
Ako bi bilo tako, onda svakako bi pretpotopni svet mora biti uposnat sa tim svojim zakonom, a o njemu nema nikakbvog izvestaja.
-------------------
Tako da Adventističko timačenje da je u pitanju ISTI ZAKON – Biblija ne podržava !

Naprotiv, Biblija ne podrzava tvoje misljernje koje uopste nema biblijsku osnovu, a koliko se mi u svom verovanju oslanjamo na Bibliju to sam vec pokazao biblijskim dokazima.

Brate Sarrdy, molim se Bogu da ti otvori duhovne oci da vidis potpunu istinu i da se oslonis na Njegovu Rerc a ne na price.
Ne molim se da upoznas jeres, nego Istinhu Bozje reci.
Steta bi bilo da tako dobar covek propadne.
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
A otkud ti sestro znaš šta su pre 6 meseci ili godinu dana mislili forumaši sa sf-a o Adventistima ?
Ako su mislili identično kao sada - Onda si ti u pravu ! Znači nikog nisam ubedio da je Adventizam KRIVA RELIGIJA.
Ako nisu - Onda sam ja u pravu !
Odnosno da ovoliko frekventno i dugo postiranja na temi Adventisti je urodilo plodom - Ljudi su saznali nešto novo o Adventistima !
Koliko su istinite tvrdnje da su ono JEDINA PRAVA CRKVA na Planeti.

Sarrdy, nisam ja tebi uzalud rekao da ti duvas u perazno?
Vas nekoliko postavili ste pogresnu dijagnozu i misloite da ste doktori koji sve znaju, pa lecite bolest koja i ne postoji.
To ja zoavem pucanje u porazno.
Neki ovde tvrde da Adventisti veruju da se spasavaju svojim delima. To nije istina.
Uzaliud ja pisem i prilazem agumente, cini mi se da to niko i ne cita.

Drugi tvrde da mi verujemo da ce nas poseban nacoin ishrane spasti. Uzalud ja toliko objasnjavam da smo duzni da vodimo brigu o celom coveku, duhu, dudi i telu, i da od toga ne zavisiu spasenje, nego zderavlje koje je skupoceno.

Tako neki od vas date pogrensu izjavu i na osnovu toga tvrdite da mi verujemo u jeres a te jeresi uopste nisu nase nego vase.
Zar ne bi bilo boluje i postenije, ako zelite da znate sta i kako verujemo da postavite pitanje i cekate na nas odgovor, a ne vi pitate i odgovarate, krivi ste i igrade ulogu sudije, zato kod vas sve izgleda nakaradno.


Sve najboluje
 
Član
Učlanjen(a)
15.10.2010
Poruka
572
Sardi bratko ti si najverovatnije mislio na ovo:




1 Ovako veli Gospod: "Čuvajte pravicu i uspostavite pravednost, jer je spasenje moje blizu, da dođe, i pravednost moja, da se otkrije."


2 Blagoslovljen je čovjek, koji tako čini, i djetetu čovječjem, koje se drži toga: koje drži subotu i ne oskvrni je, čuva ruku svoju, da ne učini ništa zlo! Jako dobar stiuh koji jasno govori na koga se odnosi.


3 Neka ne govori tuđin, koji pristane uz Gospoda: "Gospod će me isključiti iz svojega naroda." Neka ne govori uškopljenik: "Ah, ja sam samo suho drvo!"


4 Jer ovako veli Gospod: "Uškopljenicima, koji drže subote moje i to izabiraju, što je meni ugodno, i drže se zavjeta mojega: Jasno je da se radi o jevrejima.


5 Njima dajem u kući svojoj i među zidovima svojim mjesto i ime, koje je bolje nego sinovi i kćeri. Ime vječno dajem im, koje se nikada ne zatre.Svi znamo kome je Gospod dao ime svoje (JHVH).


6 A tuđine, koji pristanu uz Gospoda, da mu služe, da ljube ime Gospodnje i da budu sluge njegove, sve, koji drže subotu i ne oskvrne je i drže se zavjeta mojega:Znaci sve koji prihvate zakon i zavet Bozji ali kompletan zakon a ne samo sta se kome svidja.


7 Njih ću dovesti k svetoj gori svojoj i razveseliti ih u kući svojoj molitvenoj. Žrtve paljenice njihove i žrtve zaklanice njihove ugodne su na žrtveniku mojemu, jer će se kuća moja zvati kuća molitve za sve narode."Dali adventisti prinose zrtve paljenice,klanice? mislim da ne!dali se mole u domu Bozjem?Ne zato sto je od doma Bozjeg ostao samo zid placa!Zasto?svi znamo zasto.


8 Govori svemogući Gospod, koji skuplja prognanike Izraelove: "Još više skupljam k onima, koje sam već skupio od njega.

9 Sve životinje poljske, dođite da jedete, sve životinje šumske!
Ovde Bog jasno razresava ljudcki rod da jedu meso!Sto se prkosi s knjigom Elene w o jedenju mesa.



10 Stražari su njegovi slijepi: Svi oni ne zapažaju ništa, svi su psi nijemi, ne mogu lajati, drijemaju i leže, i najdraže im je spavati.


11 Psi su proždrljivi, ne znaju za sitost. Pastiri su, ne pokazuju razbora. Svi idu svojim vlastitim putem, svaki za svojom korišću, jedan kao drugi.
Mislim da je vise nego jasno ovde o cemu se radi.

12 Dođite, donijet ću vina! Napit ćemo se žestoka pića! Sutra neka bude kao; danas, sjajno preko mjere!




Pa oni se cak nisu udostoili nijedan da mi barem kazu hvala za post #1565 jer im je zastao dah od pravde!nisu imali petlju da daju bilo kakav komentar.

Helsing pa tesko je da ti daju komentar kad si im postavi stihove koji ih bodu tacno u zenicu oka.






Ovim stihovima si ih bacio u nokaut!Avraam od koga je i pocela (Vera odnosno koji je i otac vere)koji je i sina svog hteo da zrtvuje za svoju veru u Gospoda,najbolje se opisuje u ovoj glavi koju si postavio.Avraam je priznat,oprosten Bogom za svoju nepokolebljivu (Veru)a ne zakonom!hajde da malo proanaliziramo te stihove.



A ovo ti je u vezi zakona kojg nabacujete onima koji nepoznaju bibliju i koji su siromasni duhom,umeto da ih podizete vi ih jos vise saplicete da padnu i zavrse u jezero ognjeno.




1. Шта ћемо дакле рећи за Авраама, оца свог, да је по телу нашао?Da sta cemo reci i ja se pitam?




2. Јер ако се Авраам делима оправда, има хвалу, али не у Бога.(Kako to?ako se delima opravda nema hvale u Boga!?)Eto zasto adventisti zele da se delima pravdate!zar to nije cudno malo?Otac vere se opravda verom,ne zakonom-delima razmisli malo Helsing gde vas guraju adventisti.


3. Јер шта говори писмо? Верова Авраам Богу, и прими му се у правду.(ovde pise STA GOVORI PISMO! VEROVA AVRAAM BOGU)Jeli tako?


4. А ономе који ради не броји се плата по милости него по дугу.


5. А ономе који не ради, а верује Оног који правда безбожника, прима се вера његова у правду.
(Kako lepo pismo objasnjava razumnom)



6. Као што и Давид говори да је благо човеку коме Бог прима правду без дела закона:


7. Благо онима који се опростише безакоња, и којима се греси прикрише.


8. Благо човеку коме Господ не прима греха.




9. Ово, дакле, блаженство или је у обрезању или у необрезању? Јер говоримо да се Аврааму прими вера у правду.




10. Како му се, дакле, прими? Или кад је био у обрезању или необрезању? Не у обрезању него у необрезању.




11. И прими знак обрезања као печат правде вере коју имаше у необрезању, да би био отац свих који верују у необрезању; да се и њима прими у правду;


12. И да би био отац обрезања не само онима који су од обрезања, него и онима који ходе стопама вере која беше у необрезању оца нашег Авраама.




13. Јер обећање Аврааму или семену његовом да буде наследник свету не би законом него правдом вере.


14. Јер ако су наследници они који су од закона, пропаде вера, и поквари се обећање.Dali shvatate zasto adventisti zele da vas ubede da se treba spasavati zakonom a ne verom?kome je to ugodno?


15. Јер закон гради гнев; јер где нема закона нема ни преступа.(savrseno jasno)to se moze primetiti i ovde na forumu na temi adventisti.


16. Зато од вере да буде по милости да обећање тврдо остане свему семену, не само који је од закона него и који је од вере Авраама, који је отац свима нама,(znaci ne samo oni koji su u zakonu u celom zakonu no i oni koji su u veri jer se avraam spasi verom a ne zakonom,sto nam govori jevandjelje da se ni jedno telo delom zakona nece spasti,jer ga je nemoguce izdrzati pred Bogom i spasiti se,zato je vera,blagodat dana za spas.)


17. (Као што стоји написано: Поставих те оца многим народима) пред Богом коме верова, који оживљује мртве, и зове оно што није као оно што јесте:


18.
Он верова на наду кад се није било ничему надати да ће он бити отац многим народима, као што му беше речено: Тако ће бити семе твоје.



19. И не ослабивши вером не погледа ни на своје већ уморено тело,јер му беше негде око сто година, ни на мртвост Сарине материце.


20. И за обећање Божије не посумња се неверовањем, него ојача у вери, и даде славу Богу. Sta mislite kome to treba?ko je taj koji nezeli da se mi spasemo kroz blagodat i veru u Hrista?

Znaci sam Avraam dade Bogu slavu kroz veru a ne delom zakona kog njegovi potomci ne izdrzase,a sad nama namecu, nama na pogibiju nasu!sta mislite o tome?


21. И знаше јамачно да шта обећа кадар је и да учини.


22. Зато се и прими њему у правду.(znaci zato se avramu primi u pravdu VERA njegova a ne DELO)i nemojte da vas ko vara otvorite sestoro oci ovde na forumu ima mnogo vukova u jagnjecej kozi.





23. Али није писано за њега једног само да му се прими,


24. Него и за нас, којима ће се примити ако верујемо Оног који васкрсе Исуса Христа Господа нашег из мртвих,


25. Који се предаде за грехе наше, и устаде за оправдање наше.

Bravo Helsing dao si im cisti nokaut! zato te i omalozavaju,i govore ti kako neznas bibliju,a ti im pokaza koliko si vest,jer si im postavio stihove od same srzi od (Avraama-Oca VERE)

Pozdrav brate Helsing,hvala ti za stihove jer sam sada siguran da cu se spasiti verom u Hrista a ne delom zakona kojeg pokusavaju da nam poture.



Adventi dajte mi bar jedan kontrastih na post #1565!

Analizu stihova sam boldovao crvenim i crnim da bi lakse uocili moj tekst od biblijskog.Zeli sve najbolje ucesnicima sf-foruma Pozdrav svima.
 
Član
Učlanjen(a)
15.10.2010
Poruka
572
Sarrdy, nisam ja tebi uzalud rekao da ti duvas u perazno?
Vas nekoliko postavili ste pogresnu dijagnozu i misloite da ste doktori koji sve znaju, pa lecite bolest koja i ne postoji.
To ja zoavem pucanje u porazno.
Neki ovde tvrde da Adventisti veruju da se spasavaju svojim delima. To nije istina.
Uzaliud ja pisem i prilazem agumente, cini mi se da to niko i ne cita.

Drugi tvrde da mi verujemo da ce nas poseban nacoin ishrane spasti. Uzalud ja toliko objasnjavam da smo duzni da vodimo brigu o celom coveku, duhu, dudi i telu, i da od toga ne zavisiu spasenje, nego zderavlje koje je skupoceno.

Tako neki od vas date pogrensu izjavu i na osnovu toga tvrdite da mi verujemo u jeres a te jeresi uopste nisu nase nego vase.
Zar ne bi bilo boluje i postenije, ako zelite da znate sta i kako verujemo da postavite pitanje i cekate na nas odgovor, a ne vi pitate i odgovarate, krivi ste i igrade ulogu sudije, zato kod vas sve izgleda nakaradno.


Sve najboluje

Ako je neko i postavio pogresnu dijagnozu to ste vi adventi,Jehovci.

Pozdrav.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Postovanje brate Sarrdy,
Procitao sam ovaj tvoj komentar kao i druge sto citam, i ja bih ti savetovao da budes ozbiljan ako zelis da diskutujes sa ljudima.
To tvoje, imate toliko jeresi, provaljeni ste, nemate dokaza i slicno, kod ozbiljnih ljudi ne pije vode. Brate to ti je deciji stil razgovora a ne diskusija.
Iznesi ti argumente, pa citaocima prepusti neka oni donesu odluku da li si u pravi ili nisi, a ne kao dete, ja sam najboilji i moj tata je najaci na svetu.

Pa kada toliko stihova iz Biblije i ARGUMENATA izneseno Adventistima je isto kao da smo ih izneli ZIDU ili JS, onda jedino šta možemo reći je da nas ne smatrate da ne znamo da ste KRIVA CRKVA i hoćete druge da uvučete u pogibli.........

Opasni ste vi Adventisti i to mnogo:
Pa na navedeni post dobio si odgovor samo posle 3 sata vremena u mom postu 1567, a ti ovde govoriš da ti nisam odgovorio.
Pa kako misliš da ti ne mogu odgovoriti kada imate najmanje 15 jeresi u svojoj doktrini i to lako provaljivih. Kako tu nemati odgovor !?

Zasto nam ne kazes koliko ti imas jeresi i tvoije crkva, nadamo se da ti je makar to poznato kad nisi u stanju da to pravilno ustanovis kod drugih zajednivca.

Ja sam priznao da ima JEDNU – Arhanđel Mihail. I samo tu jednu jedinu sam imao, pošto sam je napustio, pa sam je priznao. A vi imate 15 pa ni jednu ne priznajete ! Prema tome ovo je jedna tvoja neistinita konstatacija :’’Što ne priznam koliko jeresi ima mokja Crkva’’

NAJMANJE 20 X SAM POZVAO ADVENTISTE (a i sve ostale) DA MI KAŽU KOJU JERES IMA MOJA CRKVA (Hristova Crkva, gde je prvosveštenik Isus Hrist, a načela više puta izložio) !?
I nikako DA DOBIJEM KONKRETAN ODGOVOR. Koji inače žarko očekujem da bi se ispravio !
Već stalno jedna ista konstatacija moje jeresi: ‘’Ja lažem, ja sam providan, ja sam malo dete, ja ne poznajem bibliju..................!’’
Pa kada je to tako – još lakše ćete naći moje jeresi.
Zato vas najlepše molim IZNESITE MOJE JERESI I JERESI MOJE CRKVE !


-------------------
Ne budi smešan. Zapamti provaljeni ste i džaba vam sva ta vaša priča ubuduće !

Odgovotr: ?
--------------------

Ta providna filozofija propraćena je biblijsim stihovima.
A isti odgovor dobijam i od JS jkada obaram njihovo učenje o 1914 !
Šta bi mi i drugo mogao odgovoriti kada nemaš biblijske stihove koji podržavaju SVETKOVANJE SUBOTE U EDENU, PA SVE DO MOJSIJA I GORE HORIV!

Zadsto se pravis naivan? Dobio si ti te tekstove.
Nego gde je tebi zapovest u celoj Bibliji da praznijes nedelju?
Daj je ako je imas, ako nemas onda u sta verujes?
-----------------------------
O nastavljaju se ADVENTISTIČKI TRIKOVI !
Gde sam ja u mojim postovima navodio da Biblija govori da se treba PRAZNOVATI NEDELJA ? Gde ?
Zato ja i govorim da su Adventisti lukavi i opasni – evo dokaza.

Inače uvek na svako vaše pitanje i NAUK (lažni) imam BIBLIJSKE ARGUMENTE da ste u krivu.



Ovako dakle:
1. Ja tvrdim da nisu svi imali identičan zakon !

Na osnovu Biblije znamo da je postojao Bozji zakon za sve ljiude, a posto je usmeno prenosen pod znakom je pitanja ko je i koliko zapamtio. Zbog toga i jeste Bog napisao svoj zakon, jer je usmeno predsanje postajalo nesigurno.
Ali Biblija nedvosmisleno svedoci da je Bozji zako postojao od stvaranja coverka.
---------------------------
2. Različite zakone su imali Adam i Eva; Noje; Avram; Mojsije i Hrišćani. To sam nekoliko puta ponovio u poslednjih miojih 10 postova. PROVERI.

Ti jesi to iznostio, ali Biblija dokazuje da je tvoje shvatanje ograniceno i da to nije istina.
Od Adama pa do dans, ko god je bio prestupnik jedne ili vise zapovesi Bozji bio je kriv, a mnogi su bili i osudjeni zbog toga.
To sam ti lepo biblijsdki dokazao a ti prica sprice.
----------------------
3. Iz poslednjih postova sam tvrdio da SUBOTA se u Pismu ne spominje od Stvaranja do Mojsija ! Preko 2.500 godina..........

Stvarno si to pisao priznajem, ali i to priznajem da taj tvpoj zakljucak nije biblijski, prema tome nije tacan.
----------------------
Pa ako sam u krivu daj MI BIBLIJSKI STIH koji potvrđuje Adventističku jeres da je SUBOTA data Adamu i Eve; Noju; Avramu i Hrišćanima !?

Evo jedan stih koji sam dao a i ti i Mika ga poturate kao neosnovanim za ove moje navode.

Римљ. 5:13,14 Јер грех беше на свету до закона; али се грех не примаше кад не беше закона; Него царова смрт од Адама тја до Мојсија и над онима који нису сагрешили преступивши као Адам, који је прилика Оног који хтеде доћи.

Sarrdy, zasto nisi poceo od 12 stiha: "Jer kao sto kroz jednog coveka dodje na svcet greh, i kroz greh smrt, tako smrt udje u sve ljude jer svi sagresise. Јер грех беше на свету до закона; али се грех не примаше кад не беше закона; Него царова смрт одАдама тја до Мојсија и над онима који нису сагрешили преступивши као Адам, који је прилика Оног који хтеде доћи." Rimlkjanima 5,12-14.

Ovde Pavle ne tvrdi da od Adma nije postojao zakon, jer pre toga tvrdi da su zbog porestupa zakona Adam i Eva osudjeni na smrt kao i mi njihovi potpomci. Ako nije bilo zakona, onda ne bi smelo biti ni greha.
Pavle je to u drugom poglavlju vec objsasnio: "Jer koji bez zakona sagresi, BEZ ZAKONA CE IZGINUTI, A KOJI U ZAKONU SAGRSI PO ZAKONU CE SE OSUDITI." Rimljanima 2,12.
U drugom poglavlju Pavle govori o neznaboscima, kojima nije bio poznat zakon i tvrdi da oni po svojoj savesti cine ono sto je dobro po zakonu.

Tamo gde ljiudi ne znaju za zakon, ne znaju ni sta je greh, a ako ne poznaju zakon ni greh onda nemaju zasto da budu odgovorni a kamo li osudjeni na smrt.


Lukavi ste vi Adventisti – Gde sam ja tvrdio da ZAKON NIJE POSTOJAO. Ja govorim sve vreme o 4 različita zakona – Za Noja, Za Avrama, Za Mojsija i za Hrišćane. I da su oni različiti.
Između ostalog razlikuju se kada je u pitanju SUBOTA; ČISTA HRANA i OBREZANJE.............

-------------------------------
Pa hajdemo da vidimo ko je u pravu:
1. Stih lepo kaže da je greh bio do zakona............................
Znači da je zakon u jednom trenutku počeo da postoji.
2. Takođe i navodi koji je to period: Od Adama do Mojsija.
3. Kako sada nije bilo zakona od Adama do Mojsija kada je Kain bio kažnjen zbog Avelja, Mojsije i Eva zbog ploda spoznanja, predpotopni ljudi zbog bluda......................... Znači neki zakon je postojao.....

Nema tu NEKI zakon, Bog ne daje zakone prema musterijama, On nje dao JEDAN zakon Deset zapovesti koje je kasnije napisao svojim prstom i on je merilo Bozje pravd. Nije potrebno da neko prestupi svih deset zapovesti da bi bio kriv, kriv je ako je prestupio jednu i bilo koju od njih. Na osnovu toga bili su sudjeni i nad mnogim prestupnicima kazna je izvrsena, to znaci da to nisu price nego fakat.
------------------

Upravo sam zato i naveo subotu. Jer zakon od Avrama do Mojsija NIJE BIO DEKALOG !

POGRESAN ZAKLJUCAK. Gde pise da zakon do Mojsija nije bio Dekalog? Cekamo na tvoj odgpovor.

Subota je od pocetka bila deo stvaranja i ostaje kao spomenik za sva vremena.
--------------
Lukavi ste vi Adventisti kao zmije. Dekalog je izraz KOJI NAJČEŠĆE UPOTREBLJAVAJU ADVENTISTI !
Pa niko nikada nije rekao Adventistima ovo što si ti sada meni rekao (POGRESAN ZAKLJUCAK. Gde pise da zakon do Mojsija nije bio Dekalog? Cekamo na tvoj odgpovor.)
Ali ja te Miko potpuno razumem. Kada nemaš BIBLIJSKE ARGUMENTE ti se moraš služiti LUKAVOŠĆU.

Jer svi znamo kada se kaže DEKALOG na šta se misli.

Prema tome nije ISTI ZAKON DAT Mojsiju, Noju, Avramu i Hrišćanima.
To je jasno kao dan!
Mojsije je dobio DEKALOG na kome je eksplicitno pisalo šta sme a šta ne sme raditi. Dok ZAKON DO MOJSIJA je bio USMENI ZAKON OD BOGA KOJI NIJE PRECIZIRAN !

A gde pise u Bibliji da zakomn do Mojsija nije bio prercizan? Nigde!
Ako zakon nije precizireo sta je greh i prestup zakona, odakle je moglo da postoji BEZAKONJE? 1. Mojsijeva 6,11.


A gde piše u Bibliji da je ISTI ZAKON DAT ADAMU I EVI; NOJU; AVRAMU, MOJSIJU I HRIŠĆANIMA !
Opet se praviš naivan. A i lukav.
Sarrdy, to je isyti Bozji zakon koji je Bog napisao na ploicama koji je postojao od stvaranja, samo je prenosen usmeno.
Nije Bog dao dva ili vise morlanih zakona, nego postoji jedan Bog i samo Jedan zakon a to je Dekalog.
-----------------------
Znači mi možemo SAMO NA BAZI IZVEŠTAJA O KAŽNJAVANJU ZNATI ŠTA JE TAJ ZAKON SADRŽAO U SEBI, a nikako ljudskim tumačenjem zaključivati da je bio isti kao dekalog !

A koji dokaz imas da je za poredpotopni svet bio drugaciji zakojn od Dekaloga?
Ako bi bilo tako, onda svakako bi pretpotopni svet mora biti uposnat sa tim svojim zakonom, a o njemu nema nikakbvog izvestaja.
-------------------
Tako da Adventističko timačenje da je u pitanju ISTI ZAKON – Biblija ne podržava !

Naprotiv, Biblija ne podrzava tvoje misljernje koje uopste nema biblijsku osnovu, a koliko se mi u svom verovanju oslanjamo na Bibliju to sam vec pokazao biblijskim dokazima.

Brate Sarrdy, molim se Bogu da ti otvori duhovne oci da vidis potpunu istinu i da se oslonis na Njegovu Rerc a ne na price.
Ne molim se da upoznas jeres, nego Istinhu Bozje reci. Steta bi bilo da tako dobar covek propadne.



Za izneto nemaš ni jedan BIBLIJSKI ARGUMENT, samo pokušavaš PRAZNIM REČIMA DA ODBRANIŠ NEODBRANJIVO!
Jako puno krivog nauka ima Adventistička Crkva, a svim silama pokušava uvući ljude u nju.
Između ostalog to je i zato što Adventistički vernici imaju jako puno davanja Crkvi kroz DESETAK, MILOSTINJU, OSTAVŠTINU........... A Adventna Crkva jako mnogo voli pare.
To se vidi i na bogosluženju koliko se para skuplja i zahvaljuje istima.

Sarrdy, nisam ja tebi uzalud rekao da ti duvas u perazno?
Vas nekoliko postavili ste pogresnu dijagnozu i misloite da ste doktori koji sve znaju, pa lecite bolest koja i ne postoji.
To ja zoavem pucanje u porazno.
Neki ovde tvrde da Adventisti veruju da se spasavaju svojim delima. To nije istina.
Uzaliud ja pisem i prilazem agumente, cini mi se da to niko i ne cita.

Drugi tvrde da mi verujemo da ce nas poseban nacoin ishrane spasti. Uzalud ja toliko objasnjavam da smo duzni da vodimo brigu o celom coveku, duhu, dudi i telu, i da od toga ne zavisiu spasenje, nego zderavlje koje je skupoceno.

Tako neki od vas date pogrensu izjavu i na osnovu toga tvrdite da mi verujemo u jeres a te jeresi uopste nisu nase nego vase.
Zar ne bi bilo boluje i postenije, ako zelite da znate sta i kako verujemo da postavite pitanje i cekate na nas odgovor, a ne vi pitate i odgovarate, krivi ste i igrade ulogu sudije, zato kod vas sve izgleda nakaradno.


Sve najboluje
Na ovo su trebali da odgovore FORUMAŠ sa sf-a, a ne TI !
Otkuda ti znaš šta je u njihovim glavama bilo pre godinu dana, ili 6 meseci i sada kada je u pitanju Adventizam !?

Tako ne trči pred rudu kao mlado ždrebe, utrkujući se da pohvališ Adventnu Crkvu i tim pridobiti još nekog za nju, a da prethodno ne razmisliš kud Adventna Crkva vodi ljude.

Ja znam da samo jedna Crkva vodi ljude u spasenje : Hristova Crkva osnovana u Antiohiji u I veku. Koja Pismu ništa nije dodavala, oduzimala, prekrajala, pogrešno tumačila, već se samo držala onog što im je Hrist zapovedio da radi, a apostoli potvdili.
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
15.10.2010
Poruka
572
Ovo je biblija i nijedna jeres nemoze da pobije ovo sto pise u Bibliji ma koliko swe vi starali!


Јован 5:10-18
10. Тада говораху Јевреји ономе што оздрави: данас је субота и не ваља ти одра носити.

11. А он им одговори: који ме исцијели он ми рече: узми одар свој и ходи.(znaci ko to moze da kaze osim onog ko je gospodar od subote!?)

12. А они га запиташе: ко је тај човјек који ти рече: узми одар свој и ходи?
13. А исцијељени не знадијаше ко је; јер се Исус уклони, јер људства много бјеше на мјесту.
14. А потом га нађе Исус у цркви и рече му: ето си здрав, више не гријеши, да ти не буде горе.
15. А човјек отиде и каза Јеврејима да је оно Исус који га исцијели.

16. И зато гоњаху Јевреји Исуса, и гледаху да га убију, јер чињаше то у суботу.Naravno jasno je sad i meni zasto je adventima toliko stalo da prihvatite subotu i da nista u njoj neradite.Inace cete proci kao i Isus.

17. А Исус им одговараше: отац мој дослије чини, и ја чиним.
(iz ovog stiha se jasno vidi sta je Isus hteo da objasni jevreima!da (Otac doslije cini)sto pobija da je subota dan odmora Bogu!(zato i kaze Isus subota je dana za coveka a ne radi Boga jer on doslije cini!)(Zato i sam Isus cini u subotu ali ga oni kao ni nasi adventi nerazumese)
18. И зато још више гледаху Јевреји да га убију што не само квараше суботу него и оцем својијем називаше Бога и грађаше се једнак Богу.
(takodje 18 stih govori koliko su zestoki bili jevrei zbog subote koju su branili i hulili su na Duha Svetog a da nisu ni bili svesni toga.

Rev 1:9 Ja Jovan, koji sam i brat vaš i drug u nevolji, i u carstvu i trpljenju Isusa Hrista, bejah na ostrvu koje se zove Patam, za reč Božiju i za svedočanstvo Isusa Hrista.
Rev 1:10 Bejah u duhu u dan nedeljni, i čuh za sobom glas veliki kao trube koji govoraše: Ja sam Alfa i Omega, Prvi i Poslednji;
Rev 1:11 I šta vidiš napiši u knjigu, i pošlji crkvama koje su u Aziji: u Efes, i u Smirnu, i u Pergam, i u Tijatir, i u Sard, i u Filadelfiju, i u Laodikiju. Ovi stihovi nam jasno govore kojim crkvama da posalje Jovan ono sto vidi i cuje,dalje nam je jasno koje crkve cuvaju to pismo,propovedaju.


Mat 12:1 U to vreme iđaše Isus u subotu kroz useve: a učenici Njegovi ogladneše, i počeše trgati klasje, i jesti.

Mat 12:2 A fariseji videvši to rekoše Mu: Gle, učenici tvoji čine šta ne valja činiti u subotu.

Mat 12:3 A On reče im: Niste li čitali šta učini David kad ogladne, on i koji behu s njim?

Mat 12:4 Kako uđe u kuću Božju, i hlebove postavljene pojede, kojih nije valjalo jesti njemu ni onima što su bili s njim, nego samim sveštenicima.

Mat 12:5 Ili niste čitali u zakonu kako u subotu sveštenici u crkvi subotu pogane, pa nisu krivi?

Mat 12:6 A ja vam kažem da je ovde onaj koji je veći od crkve.


Mat 12:7 Kad biste pak znali šta je to: Milosti hoću a ne priloga, nikad ne biste osuđivali prave;Ovaj stih jasno kaze (milosti hocu a ne PRILOGE)a desetak koji adventi plate je uzaludan.

Mat 12:8 Jer je Gospodar i od subote Sin čovečiji.(jasnije ne moze biti)

Mat 12:9 I otišavši odande dođe u zbornicu njihovu.

Mat 12:10 I gle, čovek beše tu s rukom suvom; i zapitaše Ga govoreći: Valja li u subotu lečiti? Da bi Ga okrivili.
Kao sto se cini ovde da bi nas okrivili!

Mat 12:11 A On reče im: Koji je među vama čovek koji ima ovcu jednu pa ako ona u subotu upadne u jamu neće je uzeti i izvaditi?

Mat 12:12 A koliko je čovek pretežniji od ovce? Dakle valja u subotu dobro činiti.

Mat 12:13 Tada reče čoveku: Pruži ruku svoju. I pruži. I postade zdrava kao i druga.
Mat 12:14 A fariseji izišavši načiniše veće o Njemu kako bi Ga pogubili. No Isus doznavši to ukloni se odande.
Oped da ga ubiju i to samo sbog subote?cudno zar nije tako sta mislite cije je to maslo?

Mat 12:7 Kad biste pak znali šta je to: Milosti hoću a ne priloga, nikad ne biste osuđivali prave;
(MILOSTI HOCU A NE PRILOGA)BAS TAKO HELSING.





Joh 8:31 Tada Isus govoraše onim Jevrejima koji Mu verovaše: Ako vi ostanete na mojoj besedi, zaista ćete biti učenici moji,


Joh 8:32 I poznaćete istinu, i istina će vas izbaviti.
(HVALA TI ZA OVAJ STIH)



Joh 8:33 Odgovoriše i rekoše Mu: Mi smo seme Avraamovo, i nikome nismo robovali nikad; kako ti govoriš da ćemo se izbaviti?
J
oh 8:34 Isus im odgovori: Zaista, zaista vam kažem da je svaki koji čini greh rob grehu.


Joh 8:35 A rob ne ostaje u kući vavek, sin ostaje vavek.


Joh 8:36 Ako vas, dakle, Sin izbavi, zaista ćete biti izbavljeni.

Joh 8:37 Znam da ste seme Avraamovo; ali gledate da me ubijete, jer moja beseda ne može u vas da stane.Ka o i adventi tvrde da su u zakonu a vasa beseda ne moze u njih da stane?sta mislite zasto?

Joh 8:38 Ja govorim šta videh od Oca svog; i vi tako činite šta videste od oca svog.(odlican stih svako cini ono sto vidi od Oceva svojih tako i oni jevreji)

Joh 8:39 Odgovoriše i rekoše Mu: Otac je naš Avraam. Isus im reče: Kad biste vi bili deca Avraamova, činili biste dela Avraamova.Ovaj ti je stih takodje dobar jer avram je primio pravdu u veri,da su oni avramovi oni bi uzverovali Isusa i spasli bi se blagodacu-verom a ne delom zakona.Sto nam pripisuju nasi fariseji na forumu.






Joh 8:40 A sad gledate mene da ubijete, čoveka koji vam istinu kazah koju čuh od Boga: Tako Avraam nije činio.


Joh 8:41 Vi činite dela oca svog. Tada Mu rekoše: Mi nismo rođeni od kurvarstva: jednog Oca imamo, Boga.


Joh 8:42 A Isus im reče: Kad bi Bog bio vaš Otac, ljubili biste mene; jer ja od Boga iziđoh i dođoh; jer ne dođoh sam od sebe, nego me On posla.


Joh 8:43 Zašto ne razumete govor moj? Jer ne možete reči moje da slušate.
(sta da kazem posle ovakvih stihova)



Joh 8:44 Vaš je otac đavo; i slasti oca svog hoćete da činite: on je krvnik ljudski od početka, i ne stoji na istini; jer nema istine u njemu; kad govori laž, svoje govori: jer je laža i otac laži.


Joh 8:45 A meni ne verujete, jer ja istinu govorim.


Joh 8:46 Koji me od vas kori za greh? Ako li istinu govorim, zašto mi vi ne verujete?
Ovde Isus jasno potvrdjuje da nema nijedan greh iako je lecio u subotu,jevreji to nisu razumeli kao i nasi adventi.


Joh 8:47 Ko je od Boga reči Božije sluša; zato vi ne slušate, jer niste od Boga.


Joh 8:48 Tada odgovoriše Jevreji i rekoše Mu: Ne govorimo li mi pravo da si ti Samarjanin, i da je đavo u tebi.
J
oh 8:49 Isus odgovori: U meni đavola nema, nego poštujem Oca svog; a vi mene sramotite.


Joh 8:50 A ja ne tražim slave svoje; ima koji traži i sudi.


Joh 8:51 Zaista, zaista vam kažem: ko održi reč moju neće videti smrt doveka.


Joh 8:52 Tada Mu rekoše Jevreji: Sad videsmo da je đavo u tebi: Avraam umre i proroci, a ti govoriš: Ko održi reč moju neće okusiti smrt doveka.


Joh 8:53 Eda li si ti veći od oca našeg Avraama, koji umre? I proroci pomreše: ko se ti sam gradiš?


Joh 8:54 Isus odgovori: Ako se ja sam slavim, slava je moja ništa: Otac je moj koji me slavi, za kog vi govorite da je vaš Bog.




Joh 8:55 I ne poznajete Ga, a ja Ga znam; i ako kažem da Ga ne znam biću laža kao vi. Nego Ga znam, i reč Njegovu držim.
Samo sin Oca poznaje zato se sin i zastupio za ljude jer je znao da se delom zakona nijedno telo nece spasiti a verom,njegovom blagodacu.


Joh 8:56 Avraam, otac vaš, bio je rad da vidi dan moj; i vide, i obradova se.




Joh 8:57 Tada Mu rekoše Jevreji: Još ti nema pedeset godina, i Avraama li si video?


Joh 8:58 A Isus im reče: Zaista, zaista vam kažem: Ja sam pre nego se Avraam rodio.


Joh 8:59 Tada uzeše kamenje da bace na Nj; a Isus se sakri, i izađe iz crkve prošavši između njih i otide tako.

U ovim stihovima jasno vidimo kako dejstvuju oni koji misle da su u zakonu i da se spasavaju delom zakona!






Mar 3:28 Zaista vam kažem: svi gresi oprostiće se sinovima čovečjim, i huljenja na Boga, makar kakva bila:
Mar 3:29 A koji pohuli na Duha Svetog nema oproštenja vavek, nego je kriv večnom sudu.
Mar 3:30 Jer govorahu: U njemu je nečisti duh.
(na sta je isus mislio nkad kaze govorahu u njemu je necisti duh!???)
U njemu je ocigledno bio sam Sveti Duh,a oni su huluili na Duha Svetog,otuda i Hrist potom rece apostolima bolje je za vas da ja odem k Ocu inace Sv Duh nece sici na vas!?)





Evo sta je Hrist porucio svima onima koji se plase da stanu na stranu istine (jer je nepopularna):


Luk 12:4 Ali vam kažem, prijateljima svojim: ne bojte se od onih koji ubijaju telo i potom ne mogu ništa više učiniti.
Luk 12:5 Nego ću vam kazati koga da se bojite: bojte se Onog koji ima vlast pošto ubije baciti u pakao; da, kažem vam, Onog se bojte.
Znaci vise nego jasno da pakao postojia nama demantuju kako pakla nema!ako covek poveruje njima onda se nema cega bojati mozemo ciniti sta hocemo.


Luk 12:6 Ne prodaje li se pet vrabaca za dva dinara? I nijedan od njih nije zaboravljen pred Bogom.
Luk 12:7 A u vas je i kosa na glavi izbrojana. Ne bojte se dakle; vi ste bolji od mnogo vrabaca.

Luk 12:8 Nego vam kažem: koji god prizna mene pred ljudima priznaće i Sin čovečiji njega pred anđelima Božijim;

Luk 12:9 A koji se odreče mene pred ljudima njega će se odreći pred anđelima Božijim.
Ova dva stiha nam govore da ce nas Hrist priznati pred andjelima ako mi priznamo Hrista pred ljudima,a onaj ko se odrice da je Isus sin Bozji on ga nece priznati ni pred andjelima a kamoli k Ocu.Hmm da adventi bi mogli malo i da razmisle kad omalozavaju Gospoda i stave ga u rang andjela Mihaila.


Luk 12:10 I svaki koji reče reč na Sina čovečijeg oprostiće mu se, a koji huli na Svetog Duha neće mu se oprostiti.


Mat 12:34 Porodi aspidini! Kako možete dobro govoriti, kad ste zli? Jer usta govore od suviška srca.
Mat 12:35 Dobar čovek iz dobre kleti iznosi dobro; a zao čovek iz zle kleti iznosi zlo.
Mat 12:36 A ja vam kažem da će za svaku praznu reč koju kažu ljudi dati odgovor u dan strašnog suda.
Mat 12:37 Jer ćeš se svojim rečima opravdati, i svojim ćeš se rečima osuditi.
Jako poucno!


Mat 12:38 Tada odgovoriše neki od književnika i fariseja govoreći: Učitelju! Mi bi radi od tebe znak videti.
Mat 12:39 A On odgovarajući reče im: Rod zli i preljubotvorni traži znak; i neće mu se dati znak osim znaka Jone proroka.
Mat 12:40 Jer kao što je Jona bio u trbuhu kitovom tri dana i tri noći: tako će biti i Sin čovečiji u srcu zemlje tri dana i tri noći.

Pitanje za adventiste Gde je to Isus bio 3 dana,3noci? da nije mozda u srcu zemlje gde je propovedao dusam u samom paklu?Takav stih postoji u bibliji ili je to po vama samo simbolicno?

Stvarno sam ushicen tobom Helsing! kako samo pronadje i stavi bas stihove koje treba staviti da se raskrinka ova jeres adventista?
ja sa udovoljstvom citam stihove,analiziram koje si stavio.A takodje od brata Sardija,Adriana,Gere itd.


Pozdrav svima.
 
Natrag
Top