Adventisti

Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
kao prvo to nisu bili ljudi.a vec andjeli-demoni koji su spavali sa zenama ljudskim,a deca koja su se radjalai nazivali su ih nefili.Nije potrebno da unosis jeres.To su deca demona,a vasa jelena vajtova ih je primila za decu Bozju.

Vanhelsingu, mislim da ne bi bilo na odmet da si procitao sta pise u Bibliji, pa u skladu sa tim da pokusas da das svoj komentar.
Gde si ti nasao izraz, ANDJELI-DEMONI?

Obrati paznju na teskt pa nempoj pricati fantazije:

"A BESE TADA DIVOVA NA ZEMLJI, KAD SE SINOVI BOZJI SATSAJAHU SA KCERIMA COVECIJIM, PA IM ONE RADJAHU SINOVE,
TO BEHU SILNI LJUDI OD STARINA NA GLASU.
" 1. Mojsiujeva 6,4.

A ti tvrdis: "to nisu bili ljudi.a vec andjeli-demoni koji su spavali sa zenama ljudskim,a deca koja su se radjalai nazivali su ih nefili."

Kao sto vidis, unosis jeres da su to bili andelji ili demoni, a to nije istina.

Ovde je rec o Sitovim potomcimsa koji su sluzili Bogu, a koji se ovde nasizvaju "sinoviu Bozji" i
Kajinovim potomcima koji se nazivaju "sinovi coveciji", a koji su bili otpali od Boga.
Dakle, nije rec ni o andjelima a jos manje o demonima.
----------------------

Nije potrebno da unosis jeres.
Slazem se i nije potrebno, zato ni ne unosim jeres nego se strogo drzim biblijskog teksta.
--------------------

To su deca demona,
Biblija tvrdi drugacije: "pa im one redjahu SINOVE. TO BEHU SILNI LJUDIU." 1. Mojsijeva 6,4. Ljudi a ne demoni.

Vanhelsoingu, koji je razlog da u bibolijski tkst ubacojes ono sto ne pise, da li je to neznanje ili namerno izvrtanje boiblijskog teksta da bi odbranio svoju sujetu?
----------------------

a vasa jelena vajtova ih je primila za decu Bozju.

Vidis kako si nerazuman, pa na veliko sam ti dokazao da ih ne zove Elen Vajt sinovi Bozji, nego Mojsije, Biblija.

Priujatelju, moj, vidis da sa nama ne mozes tako igrati, znamo mi dobro sta pise u Bibliji.

Sve najbolje
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Postoivanje brate Sarrdy,

verovao ili ne procitao sam seo post pod nasloivom: Ispovest bivšeg Adventiste.

Prvpo, moram reci da je autor izno dosta cinjenica koje su istinite.
Znam da ce vas ovo zainteresovati, ali tako je.

Najpre ono sto kaze kako adventisti rade, u pravu je. Adventisti propovedaju jevandjelje Hristovo na razne nacine.
Istina je drze predavanja, sire literaturu, poseduju vlastite skole u kojima se koluju stotine hiljada studensata, i na sve njih Adventisticka crkva ima upliuva. Autor clanka rekao je istinu da je zdravlje povezano sa Jevadjeljerm, to jeste verovanje Adventisticke crkve.

Isto tako u tu svrhu sluze i zdravstvene iustanove: bolnice, klinike, staracki domov, domovi za sirocadi itd.

Autor je spomenuo i ADRU. Upravu je da Adra pomaze svim ljudima u vreme nevolje. Izneo je neisatinu da se pravi razlika u pomaganju, svima se jednako pomaze. Tvrdi kako su podplacivali da bi dobili dozvolu da unesu hranu za opsednuto Sarajevo. Pa sto onda ako su morali i da podplate? Zar nije najvazniuje da je kora hleba stigla do hiljada ljudi koji su umirali od gladi? Najlakse je kritikovati one koji se zrtvuju i zalazu da pomognu nevoljnima, to je ubvek lakse nego se zrtvovati za njih. Pa kriticatri su obicno oni koji nikome ne pomazu. Ja se radujem da je moja Crkva u vreme krize pomagala pravoslavcima, katolicima, muslimanima i nevernicima. I ja licno sam uzeo ucesca u tome i dva puta nosiuo pomoc. Zato oni sebicnjaci koji samo gledaju na sebe i sebi grabe, bilo bi bolje da cute. Gde su u to vreme bile druge Crkve? Koliko konvoja su one unele u Sarajervo? O tome autor clanka ne zna nista.

Autor je poistavio pitanje: za koje pare je kuplje Fakultet u Beogradu? Ako on ne zna, ja dobro znam. Novac su sakupili jugoslovenski adventisti u Americi, Evropi i Australiji. Zar je to za kritiku? Ne, nego je za pohvalu, ja sam radostan da moja braca se zrtvuju za dobrobiti svih ljudi, a posebno mladih studenata.

Autor je pogresno shvatio cilj Adventisticke crkve. On sa sumnjom gleda sve, a nije stigao nista da kaze o sebi. U mnogo slucajeva brka pojmobve, pa pripisuje adventistima ono sto se odnosi na Jehovine svedoke. Vidi se da je paranoja zato neke stvari uveliucava i prikazuje premazane raznim bojama.

Da je paranoja vidi se koliko visoko je istakao kvaliteta vernika i pastora Adventisticke crkve; kao da su to samo doktori teologije, psiholozi, psihijatre i filozovi. Kao da adventisti sve znaju i imaju odgovor za sve.

I tu je pogresioi. Nisu adventisti toliko sposobni koliko ih je on uzdigao, i medju njima ima polupiusmenih i jednostavnih ljudi.

I na krajiu, da vam kazem da sam ja bio pravoslavac i da sam postao advejmntista, pa nadam se da cete shvatiti da malo boilje znam kako je i kod jednih i drugih, bolje od tog kriticara cije ime nije ni spomenuto. Istina je da se ljudima propoveda i da se poucavaji iz Biblije, ali nema tu nikakvog ispiranja mozga niti obradjivanja. Nego izgleda da je autor i dosao do adventista sa vec ispranim mozgom.


Sve najbolje
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
"I na krajiu, da vam kazem da sam ja bio pravoslavac i da sam postao advejmntista"

Ниси ти никада био православац, јер да си био православац - ти би то и остао, без обзира на дешавања у данашњим временима. Издао си веру и отишао у секту где си постао неко и нешто, а није ти одговарало да будеш обичан верник који се бори за истину. Пригрлио си "истину" коју адвентисти сеју како кукољ међу народима, да се људи саблажњавају о храну, пиће, суботу. Михаила и остале ствари које ви злоупотребљавате да се покажете као велики хришћани. Нема ту много философије, проблем је што ваши верници живе у заблуди да ће их неко прогонити, да ће бити овако или онако, баш како је Хелена имала визије. Прогони(ће) се сваки праведник, а не адвентисти, то је велика ваша обмана. Држите људе у КОНФУЗИЈИ коју ти стално спомињеш јер си заслепљен Хелениним списима где се та реч много пута понавља.

Мислио сам да су Сведоци вема блиски муслиманима, али видим да сте ви много ближи по много чему. Прво и основно је што следите свог "пророка" до те мере да и не желите да погледате да ли је нешто истина или није, а када видите негде да вам је истина предочена, ви се правите као да то не постоји. Мука је то велика за човека који нема слободу, а мора да се држи јереси...
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
"I na krajiu, da vam kazem da sam ja bio pravoslavac i da sam postao adventista"

Ниси ти никада био православац, јер да си био православац - ти би то и остао, без обзира на дешавања у данашњим временима.

Adriane, ako je tako, zasto si bio deo ko zna kakve sekte i ko zna sta ona uci i veruje? Da li je to zato sto nisi biuo pravoslavac?
Mozda i jesi u pravu.
------------------------

Издао си веру и отишао у секту где си постао неко и нешто, а није ти одговарало да будеш обичан верник који се бори за истину.

Hehe, Adriane, Ma ti brkas pojmove, religija i vera nisu isto. Pripadnost jednoj verskoj zajednici ne znaci menjanje i vere, negpo menjanje religije i oibicaja. Zar ne vidis koliko se sada borim za istinu? Borim s evise nego ikad ranije.
-----------------------

Пригрлио си "истину" коју адвентисти сеју како кукољ међу народима, да се људи саблажњавају о храну, пиће, суботу.

Malo drugacije, prigrlio sam biblijsku istinu koja jednom dana svetima i zahvalan sam Bogu na tome.
Imas li nesta protiv toga?
Upravu si, prigrlio sam subotu koju je Bog uspoistavi, blagolsovi i posvetio, a odbaciuo praznike koje su smrtnici uspostaviuli.
Pa Adriane reci mi kada sam gresio a kad ciniuo pravo?
---------------------------
. Нема ту много философије, проблем је што ваши верници живе у заблуди,

Ma kakve filpozofije! nema tu bas nikakve fiulozofije nego kristalno jasna biblijska istina.
Akio se bunis protiv soboite, ne bunis se protiv mene, nego se bunis ptrotiv Onaga koji ju je stvorio, posvetio i blagoslovio.
Pa ti malo razmisli sta je istina i ko se za nju bori?
-------------------

Прогони(ће) се сваки праведник,

Pa zar ti mene zbog toga neprestano progonis da bi dokazao da sam pravednik?
Ovo je cudo nevidjeno.
----------------------
Држите људе у КОНФУЗИЈИ

Adriane, gde ce veca konfuzija od tebe?
Da nisi konfuzan ne bi ni usao u onu istocnu sektu koja nema veze sa hriscanstvom.
Pa ko je konfduzan?
-------------------------


Мислио сам да су Сведоци вема блиски муслиманима, али видим да сте ви много ближи по много чему.

Adriane, je li ti time zelis da nam se prestavis koliko si bistar?
Cim ti stalno lutas, znamo mi u cemu je problem.

Jeli, a sta ono bese ti i gera vise ne verujete ni u pravoslavlje? Zaista ste u velikom procesu i progresu.
Gera je izjavio da je ovde na forumu poverovao u tvoju "teologiju" koja tvrdi d aje crkvsa od sedmog vaseljenskog sabora otpala.
Da li ti zaista verujes u to?

-----------------
Прво и основно је што следите свог "пророка" до те мере да и не желите да погледате да ли је нешто истина или није, а када видите негде да вам је истина предочена, ви се правите као да то не постоји.

Adriane, pa nisam ja kao ti, da se najpre prikljucim negde pa da se onda pitam gde sam se ja to prikljucio?
Tebi to odgoivara, ali ne i meni.
Ja sam najpre izvrsio istragu i znam kako se veruje i sta verujem, a to sto ti sanjaris nema nista zajednickoga sa istinom.
--------------------
Мука је то велика за човека који нема слободу, а мора да се држи јереси...

Upravi si, samo ne znam ko te drzi? Zasto si dozvolio da te neznalice vezu i drze kao roba?
Zao mi je sto moras da se drzis jeresi, ali nisam te ja zaroibio, nego je to tvoj izbor.

Zelim ti da se uskoro oslobodis i zivis slobodno.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562

Sardy.

Kako ce ti covek verovati za ostale tvrdnje za koje tvrdis da su istina, kada kod tebe uoci ovakvo nepoznavanje biblijskog teksta, tada moze da zakljuci samo jedno, a to je da je ono sto iznosis cista ljudska mudrost, a ne nesto na sta te je uputio sam Bog, odnosno da se cela tvoja teologija zasniva na neobavestenosti..

Dakle, ti si cvrsto tvrdis da ne postoji nikakvo ciscenje nebeske svetinje u novozavetnom periodu..

Hajde da vidimo sta biblija kaze o tome:


CISCENJE MNEBESKE SVETINJE:

"Tako i prvi zavet imaše pravdu bogomoljstva i svetinju zemaljsku.
Jer skinija beše načinjena prva, u kojoj beše svećnjak i trpeza i postavljeni hlebovi, što se zove svetinja.

A za drugim zavesom beše skinija, koja se zove svetinja nad svetinjama

Koja imaše zlatnu kadionicu, i kovčeg zaveta okovan svuda zlatom, u kome beše zlatan sud s manom, i palica Aronova, koja se beše omladila, i ploče zaveta

A više njega behu heruvimi slave, koji osenjavahu oltar; o čemu se ne može sad govoriti redom.
A kad ovo beše tako uređeno, ulažahu sveštenici svagda u prvu skiniju i savršivahu službu Božiju.

A u drugu ulažaše jednom u godini sam poglavar sveštenički, ne bez krvi, koju prinosi za sebe i za narodna neznanja.
Ovim pokazivaše Duh Sveti da se još nije otvorio put svetih, dokle prva skinija stoji;
Koja ostade prilika za sadašnje vreme, u koje se prinose dari i žrtve, i ne mogu da se svrše po savesti onog koji služi.
Osim u jelima i pićima, i različnom umivanju i pravdanju tela, koje je postavljeno do vremena popravljenja.
Ali došavši Hristos, poglavar sveštenički dobara koja će doći, kroz bolju i savršeniju skiniju, koja nije rukom građena, to jest, nije ovog stvorenja,
Ni s krvlju jarčijom, niti telećom, nego kroz svoju krv uđe jednom u svetinju, i nađe večni otkup.

Jer ako krv junčija i jarčija, i pepeo juničin, pokropivši njom opoganjene, osvećuje na telesnu čistotu;
A kamoli neće krv Hrista, koji Duhom Svetim sebe prinese bez krivice Bogu, očistiti savest našu od mrtvih dela, da služimo Bogu Živom i Istinitom?
I zato je novom zavetu posrednik, da kroz smrt, koja bi za otkup od prestupaka u prvom zavetu, obećanje večnog nasledstva prime zvani.
Jer gde je zavet valja da bude i smrt onog koji čini zavet.
Jer je zavet po smrti potvrđen: budući da nema nikakve sile dok je živ onaj koji ga je načinio.
Jer ni prvi nije utvrđen bez krvi.
Jer kad Mojsije izgovori sve zapovesti po zakonu svom narodu, onda uze krvi jarčije i teleće, s vodom i vunom crvenom i isopom, te pokropi i knjigu i sav narod.
Govoreći: Ovo je krv zaveta koji Bog načini s vama.
A tako i skiniju i sve sudove službene pokropi krvlju.
I gotovo sve se krvlju čisti po zakonu, i bez prolivanja krvi ne biva oproštenje.
Tako je trebalo da se obličja nebeskih ovima čiste, a sama nebeska boljim žrtvama od ovih.
Jer Hristos ne uđe u rukotvorenu svetinju, koja je prilika prave, nego u samo nebo, da se pokaže sad pred licem Božijim za nas;
Niti da mnogo puta prinosi sebe, kao što poglavar sveštenički ulazi u svetinju svake godine s krvlju tuđom:
Inače bi On morao mnogo puta stradati od postanja sveta; a sad jednom na svršetku veka javi se da svojom žrtvom satre greh.

I kao što je ljudima određeno jednom umreti, a potom sud:
Tako se i Hristos jednom prinese, da uzme mnogih grehe; a drugom će se javiti bez greha na spasenje onima koji Ga čekaju.

( Jevrejima poslanica 9 poglavlje ).



Dakle, ovaj tekst govori o uporedjenju zemaljske i nebeske svetinje u kojoj Hristos po uzoru na zemaljsku sluzbu u zemaljskoj svetinji danas vrsi ociscenje ljudskih greha ne krvlju zivotinje, vec zaslugama svoje prolivene krvi na krstu Golgote.
U zemaljskoj svetinji je postojao dan ociscenja u kome je prvosvestenik posebnom vrstom sluzbe jednom godisnje ulazio u svetinju nad svetinjama i vrsio ociscenje svetinje.
Ovo poglavlje upravo govori o ociscenju nebeske svetinje, odnosno o vremenu kada je Hristos po uzoru na sluzbu ociscenja u zemaljskoj setinji, usao u drugi odeljak nebeske svetinje, odnosno u svetinju nad svetinjama da obavi zavrsni cin posredovanja za coveka i ociscenja od greha.


Tako je trebalo da se obličja nebeskih ovima čiste (Zemaljska svetinja i ociscenje krvlju zivotinje ), a sama nebeska boljim žrtvama od ovih. ( Nebeska svetinja boljom zrtvom - Hristovom ).


Zelim da napomenem jos nesto.
Ti si napisao da mene boli nekakva navodna istina koju ti iznosis.
U tome sto ti iznosis nema (i) od istine.
Bog je istina i njegova rec, a sad smo videli iz navedenog primera gde si tvrdio da nema nikakvog ciscenja svetinje u novozavetnom periodu, da Bozja rec kaze nesto sasvim suprotno.
Iz toga se moze se zakljuciti da ti sve sto govoris, da su to tvoji licni zakljucci koji se zasnivaju na tvom licnom nepoznavanju pisma i neobavestenosti, a ne na licnom osvedocenju, jer Bog takve stvari ne osvedocava koje su suprotne pismu.
Time i sve tvoje tvrdnje o navodnim jeresima u Adventizmu padaju u vodu, jer jeres je nesto sto ne postoji u pismu i proizvod je licnog misljenja, a to je upravo ono sto ti iznosis..

Ako je to ono sto iznosi i tvoja crkva kojoj pripadas, onda je to jos gora stvar, jer spada u siroko rasprostranjenu obmanu koja mnoge vodi u propast zaslugom onih koji ne poznaju biblijsku istinu, ili je svesno ili nesvesno izvrcu na svoju i tudju pogibao...kao sto rece i urednik na jednoj drugoj temi " Nije sramota ne znati, ali je degutantno mahati tim neznanjem kao zastavom"



Полако са ја не знам, није ме срамота, немам поима................... Па колико пута сам ти рекао да имам ОДГОВОР НА СВАКО АДВЕНТИСТИЧКО ПИТАЊЕ везано за Адвентистичку јерес, а ти си то већ заборавио:


Počeo bih odgovor na ovaj post zadnjom tvojom rečenicom (kao sto rece i urednik na jednoj drugoj temi " Nije sramota ne znati, ali je degutantno mahati tim neznanjem kao zastavom") jer ona dosta govori o Adventističkoj nauci:

1. Onda CELA PLANETA je u NEZNANJU!
Kaži mi ko na Planeti ima istu ovu nauku o čišćenju NEBESKE Svetinje nad Svetinjama, osim Adventista !?
Tako da onda CELA PLANETA maše tom tvojom zastavicom koju napominješ !

2. Ako je ISTINITA (ova vaša jeres) onda su neverovatne DVE stvari:
2.1. Da ju je Bog otkrio jednoj Crkvi na planeti koja je prekršila Božiju zapoved o II Hristovom dolasku (dan i čas) niko ne zna osim Bog ! A vi se stavili iznad Boga i počeli matematiku – Jer ova vaša jeres je proistekla iz računanja II Hristovog dolaska, pa kada ste videli da Hrist nije došao umesto da se pospete pepelom, obučete kostrete i postite dok vam Bog ne oprosti tu grešnost – Vi brže bolje popravljate tu prvobitnu jeres u novu!
2.2. Da ju je Bog otkrio Crkvi koja ima niz krivih nauka, dodavanja i izvtrtanja Njegove reči – Što je jedno od opasnijih grešaka u čovekovom životu.

3. Normalno nisi ti predstavnik svih Adventista na Planeti, ali si dosta dobar primer Adventizma.
Zdušno ga braniš, rekao si da si imao vizije od Boga, ubeđen si da je Adventna Crkva jedina prava Crkva na planeti, ....... pa bih ovde dao samo jedan komentar:
Ovo je (prelazak iz Svetinje u Svetinju nad svetinjama za Yom Kippur 22.10. 1844) klasična JERES. A sa koliko je ti SIGURNOSTI i UBEĐENOSTI U NJENU ISPRAVNOST BRANIŠ to je neverovatno ! E vidiš to je sektaštvo. Čvrsto se brani stav ljudi (Milera i EGW) a ne Boga! А Biblija je veoma jasna kada je u pitanju ČIŠĆENJE NEBESKE SVETINJE KADA I OD ČEGA!

4. A SADA DA VIDIMO I ZAŠTO JE JERES ta vaša doktrina:

Јевр. 8 [SUP]1[/SUP] А ово је глава од тога што говоримо: имамо таквог Поглавара свештеничког који седи с десне стране престола Величине на небесима; [SUP]2[/SUP] Који је слуга светињама и истинитој скинији, коју начини Господ, а не човек. [SUP]3[/SUP] Јер се сваки поглавар свештенички поставља да приноси даре и жртве; зато ваља да и Овај шта има што ће принети. [SUP]4 [/SUP]Јер да је на земљи, не би био свештеник, кад имају свештеници који приносе даре по закону,[SUP]5[/SUP] Који служе обличју и сену небеских ствари,као што би речено Мојсију кад хтеде скинију да начини:Гледај, рече, да начиниш све по прилици која ти је показана на гори. [SUP]6[/SUP] А сад доби бољу службу, као што је и посредник бољег завета, који се на бољим обећањима утврди. [SUP]7[/SUP] Јер да је онај први без мане био, не би се другом тражило места. [SUP]8[/SUP] Јер кудећи их говори:Ево дани иду, говори Господ, и начинићу с домом Израиљевим и с домом Јудиним нов завет; [SUP]9[/SUP] Не по завету који начиних с очевима њиховим у онај дан кад их узех за руку да их изведем из земље мисирске; јер они не осташе у завету мом, и ја не марих за њих, говори Господ. [SUP]10[/SUP] Јер је ово завет који ћу начинити с домом Израиљевим после оних дана, говори Господ: даћу законе своје у мисли њихове, и на срцима њиховим написаћу их, и бићу им Бог, и они ће бити мени народ. [SUP]11[/SUP] И ниједан неће учити свог ближњег, и ниједан брата свог, говорећи: Познај Господа; јер ће ме сви познати од малог до великог међу њима. [SUP]12[/SUP] Јер ћу бити милостив неправдама њиховим, и грехе њихове и безакоња њихова нећу више спомињати. [SUP]13[/SUP] А кад вели: нов завет, први начини ветхим; а шта је ветхо и остарело, близу је краја.

Јевр. 9 [SUP]1[/SUP] Тако и први завет имаше правду богомољства и светињу земаљску.[SUP]2[/SUP] Јер скинија беше начињена прва, у којој беше свећњак и трпеза и постављени хлебови, што се зове светиња. [SUP]3[/SUP] А за другим завесом беше скинија, која се зове светиња над светињама, [SUP]4[/SUP] Која имаше златну кадионицу, и ковчег завета окован свуда златом, у коме беше златан суд с маном, и палица Аронова, која се беше омладила, и плоче завета.[SUP]5[/SUP] А више њега беху херувими славе, који осењаваху олтар; о чему се не може сад говорити редом. [SUP]6[/SUP] А кад ово беше тако уређено,улажаху свештеници свагда у прву скинију и савршиваху службу Божију. [SUP]7[/SUP] А у другу улажаше једном у години сам поглавар свештенички,не без крви, коју приноси за себе и за народна незнања. [SUP]8[/SUP] Овим показиваше Дух Свети да се још није отворио пут светих,докле прва скинија стоји; [SUP]9[/SUP] Која остаде прилика за садашње време, у које се приносе дари и жртве, и не могу да се сврше по савести оног који служи. [SUP]10[/SUP] Осим у јелима и пићима, и различном умивању и правдању тела, које је постављено до времена поправљења. [SUP]11[/SUP] Али дошавши Христос, поглавар свештенички добара која ће доћи, кроз бољу и савршенију скинију, која није руком грађена, то јест, није овог створења, [SUP]12[/SUP] Ни с крвљу јарчијом, нити телећом, него кроз своју крв уђе једном у светињу, и нађе вечни откуп. [SUP]13[/SUP] Јер ако крв јунчија и јарчија, и пепео јуничин, покропивши њом опогањене,освећује на телесну чистоту;[SUP]14[/SUP] А камоли неће крв Христа, који Духом Светим себе принесе без кривице Богу, очистити савест нашу од мртвих дела, да служимо Богу Живом и Истинитом? [SUP]15[/SUP] И зато је новом завету посредник, да кроз смрт, која би за откуп од преступака у првом завету, обећање вечног наследства приме звани. [SUP]16[/SUP] Јер где је завет ваља да буде и смрт оног који чини завет. [SUP]17[/SUP] Јер је завет по смрти потврђен: будући да нема никакве силе док је жив онај који га је начинио. [SUP]18[/SUP] Јер ни први није утврђен без крви. [SUP]19[/SUP] Јер кад Мојсије изговори све заповести по закону свом народу, онда узе крви јарчије и телеће, с водом и вуном црвеном и исопом, те покропи и књигу и сав народ.[SUP]20[/SUP] Говорећи:Ово је крв завета који Бог начини с вама.[SUP]21[/SUP] А тако и скинију и све судове службене покропи крвљу. [SUP]22[/SUP] И готово све се крвљу чисти по закону, и без проливања крви не бива опроштење.[SUP]23[/SUP] Тако је требало да се обличја небеских овима чисте, а сама небеска бољим жртвама од ових.[SUP]24[/SUP] Јер Христос не уђе у рукотворену светињу,која је прилика праве, него у само небо, да се покаже сад пред лицем Божијим за нас; [SUP]25[/SUP] Нити да много пута приноси себе, као што поглавар свештенички улази у светињу сваке године с крвљу туђом: [SUP]26[/SUP] Иначе би Он морао много пута страдати од постања света; а сад једном на свршетку века јави се да својом жртвом сатре грех. [SUP]27[/SUP] И као што је људима одређено једном умрети, а потом суд: [SUP]28[/SUP] Тако се и Христос једном принесе, да узме многих грехе; а другом ће се јавити без греха на спасење онима који Га чекају.

Osnovno pitanje u ovome je KADA JE HRIST UŠAO U SVETINJU NAD SVETINJAMA DA JE OČISTI SVOJOM KRVLJU i ŠTA DA OČISTI !? (stihovi 8:1-4 ; 9:11-14, 24-27 ). Da li je On to učinio svojim ulaskom 22.10.1844, pa je čisti do kada (pitati Adventiste) ili je možda ušao nekog drugog datuma !?

Kaže stih (Јевр.8: [SUP]1[/SUP] А ово је глава од тога што говоримо: имамо таквог Поглавара свештеничког који седи с десне стране престола Величине на небесима; ili Јевр.9: [SUP]11[/SUP] Али дошавши Христос, поглавар свештенички добара која ће доћи, кроз бољу и савршенију скинију, која није руком грађена, то јест, није овог створења..............) da je Hrist ušao u Svetinju nad Svetinjam.

Samo još da vidimo kada:

Матеј 22: 44 Рече Господ Господу мом: Седи мени с десне стране, док положим непријатеље Твоје подножје ногама Твојим?
Лука 24:51 И кад их благосиљаше, одступи од њих, и узношаше се на небо.
Марко 16:19 А Господ, пошто им изговори, узе се на небо, и седе Богу с десне стране.
Јован 1:51 И рече му: Заиста, заиста вам кажем: Одселе ћете видети небо отворено и анђеле Божије где се пењу и силазе к Сину човечијем.
Дела 1:[SUP]2[/SUP] До дана кад се узнесе, пошто Духом Светим заповеди апостолима које изабра, [SUP]3[/SUP] Пред којима и по страдању свом показа себе жива многим и истинитим знацима, и јавља им се четрдесет дана, и говори о царству Божјем. [SUP]11[/SUP] Који и рекоше: Људи Галилејци! Шта стојите и гледате на небо? Овај Исус који се од вас узе на небо тако ће доћи као што видесте да иде на небо. [SUP]22[/SUP] Почевши од крштења Јовановог до дана кад се узе од нас, да буде с нама сведок Његовог васкрсења један од ових.
Јевр. 1:3 Који будући сјајност славе и обличје бића Његовог, и носећи све у речи силе своје, учинивши собом очишћење греха наших, седе с десне стране престола величине на висини,
Дела 7: [SUP]55[/SUP] А Стефан будући пун Духа Светог погледа на небо и виде славу Божју и Исуса где стоји с десне стране Богу;
[SUP]56[/SUP] И рече: Ево видим небеса отворена и Сина човечијег где стоји с десне стране Богу.
Данило 7:13 Видех у утварама ноћним, и гле, као Син човечији иђаше са облацима небеским, и дође до старца и стаде пред Њим.

Кada je Stefan Video Hrista da SEDI SA DESNE STRANE OCA ?
Kada su Apostoli videli da se Hrist uzneo na Nebo........ ?
Veoma jasno stihovi to govore. Pošto Bog Otac obitava u Svetinji nad Svetinjama, i pošto je Stefan video Hrista kako sedi s desne strane Oca – To ZNAČI DA JE HRIST UŠAO U SVETINJU NAD SVETINJAM 40 DANA po svojoj smrti. Odnosno 30 i neke godine I veka, a ne 22.10.1844 ! To se jasno da zaključiti kada se sluša Bog. A kada se slušaju ljudi i žene, i lažni proroci i učitelji - Onda to može biti i 23.03.1843 i 22.10.1844 i bilo koji dan u našoj istoriji.

DRUGA jako bitna stvar u ovome je DA ADVENTISTI TVRDE DA JE HRIST UŠAO 22.10.1844. DA ČISTI SVETINJU!
Znači Bog Otac je sve vreme sedeo u uprljanoj Svetinji nad Svetinjama i čekao Hrista da je očisti na taj dan!
(Јевр. 9 : [SUP]11[/SUP] Али дошавши Христос, поглавар свештенички добара која ће доћи, кроз бољу и савршенију скинију, која није руком грађена, то јест, није овог створења, [SUP]12[/SUP] Ни с крвљу јарчијом, нити телећом, него кроз своју крв уђе једном у светињу, и нађе вечни откуп. [SUP]13[/SUP] Јер ако крв јунчија и јарчија, и пепео јуничин, покропивши њом опогањене,освећује на телесну чистоту;[SUP]14[/SUP] А камоли неће крв Христа, који Духом Светим себе принесе без кривице Богу, очистити савест нашу од мртвих дела, да служимо Богу Живом и Истинитом? [SUP]15[/SUP] И зато је новом завету посредник, да кроз смрт, која би за откуп од преступака у првом завету, обећање вечног наследства приме звани.).

Ne čisti se NEBESKA Svetinja nad Svetinjama – jer je ona čista pošto Bog u njoj obitava, nego je Hrist po ulasku u nju svojom KRVLJU OČISTIO NAŠU SAVEST OD MRTVIH DELA! A ne Svetinju nad Svetinjama.
Još jedna u nizu jeresi Adventista Sedmoga Dana. Јer je Bog svet. Ne može On sedeti u uprljanoj Svetinji nad Svetinjama !

5. A SADA DA VIDIMO I JOŠ JEDNU JERES u vezi 1844:
Adventisti trde da od tog trenutka (22.10.1844.) počinje ISTRAŽNI SUD živima i mrtvima.
Pre svega u Bibliji nigde ne piše od kada Hrist počinje sa istražnim sudom za sve ljude. Piše da će SUDITI, ali tačan dan od kada je LJUDSKO TUMAČENJE, a ne Božije:


Apostol Pavle je kaže da je Bog odredio jedan dan u koji će suditi celom svetu preko Isusa Hrista (Dela 17:30,31 Не гледајући дакле Бог на времена незнања, сад заповеда свима људима свуда да се покају; Јер је поставио дан у који ће судити васионом свету по правди преко човека кога одреди, и даде свима веру васкрснувши Га из мртвих.;
Јован 5:22 Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину,;
Римљ. 2:16 На дан када Бог узасуди тајне људске по јеванђељу мом преко Исуса Христа;
2. Коринћ. 5:10 Јер нам се свима ваља јавити на суду Христовом, да примимо сваки шта је који у телу чинио, или добро или зло;).
Kada će se ovaj sud, na nebu, desiti – Tačan datum se ne zna. Možemo samo zaključiti period kada će početi. (Otkr.22:12 И ево ћу доћи скоро, и плата моја са мном, да дам свакоме по делима његовим.
Isa. 40:10 Ево,Господ Бог иде на јаког, и мишица ће Његова овладати њим; ево плата је његова код Њега и дело његово пред Њим, ;
Матеј 20:8 А кад би у вече, рече господар од винограда к приставу свом: Дозови посленике и подај им плату почевши од последњих до првих.
Данило 7: [SUP]9[/SUP] Гледах докле се поставише престоли, и старац седе, на коме беше одело бело као снег, и коса на глави као чиста вуна, престо Му беше као пламен огњени, точкови Му као огањ разгорео. [SUP]10[/SUP] Река огњена излажаше и течаше испред Њега, хиљада хиљада служаше Му, и десет хиљада по десет хиљада стајаху пред Њим; суд седе, и књиге се отворише.
[SUP]26[/SUP] Потом ће сести суд, и узеће му се власт, те ће се истребити и затрти сасвим.[SUP]27[/SUP] А царство и власт и величанство царско под свим небом даће се народу светаца Вишњег; Његово ће царство бити вечно царство, и све ће власти Њему служити и слушати Га.
Матеј 25: [SUP]31[/SUP] А кад дође Син човечији у слави својој и сви свети анђели с Њиме, онда ће сести на престолу славе своје.
[SUP]32[/SUP] И сабраће се пред Њим сви народи, и разлучиће их између себе као пастир што разлучује овце од јараца. [SUP]33[/SUP] И поставиће овце с десне стране себи, а јарце с леве. [SUP]34[/SUP] Тада ће рећи цар онима што Му стоје с десне стране: ходите благословени Оца мог; примите царство које вам је приправљено од постања света.
Откр. 20: [SUP]10[/SUP] И ђаво који их вараше би бачен у језеро огњено и сумпорито, где је звер и лажни пророк; и биће мучени дан и ноћ ва век века. [SUP]11[/SUP] И видех велики бео престо, и Оног што сеђаше на њему, од чијег лица бежаше небо и земља, и места им се не нађе. [SUP]12[/SUP] И видех мртваце мале и велике где стоје пред Богом, и књиге се отворише; и друга се књига отвори, која је књига живота; и суд примише мртваци као што је написано у књигама, по делима својим. [SUP]13[/SUP] И море даде своје мртваце, и смрт и пакао дадоше своје мртваце; и суд примише по делима својим.)-

Znači posle Armagedona, a ne 22.10.1844.
Najindikativniji stihovi za to su Matej 20,8 gde se vidi da svi primaju platu na sudu. I koji su stradali u Armagedonu i potopu i tokom čitave ljudske istorije.....
Takođe se to lepo da zaključiti i iz Mateja 25:31-34 ! Kao i iz Otkr. 20:10-13.........

Međutim vi ćete sigurno i dalje slušati Milera i EGW. Ko sam ja u poređenju sa njima i stihove koje sam izneo. Pa valjda to bolje znaju Miler i EGW nego ja !
Samo vi mislite tako, nemam ja ništa protiv – Ali moje je bilo da vas upozorim! Sada sam miran.

Pozdrav.
2. Петр. 3:16 Као што говори о овоме и у свима својим посланицама, у којима имају неке ствари тешке разумети, које ненаучени и неутврђени изврћу, као и остала писма, на своју погибао.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107

Sardy.

Pa to sto svet ne poznaje ove istine, upravo je to najveci dokaz u prilog tome da je Bog podigao Adventnu crkvu i dao joj ove svetlosti koje se moraju objaviti svetu pre Hristovog slavnog dolaska, kako bi ceo svet bio upoznat sa ovim istinama.


Ostalo sto navodis je rezultat onoga sto sam ti vec rekao, a to je
da se cela tvoja teologija zasniva na neobavestenosti, odnosno zato sto ti upravo spadas u tu grupu koja nema ove svetlosti.

Tvoja je slobodna volja da li ces ih prihvatiti ili ne, i moliti se Bogu da te on osvedoci u njihovu istinitost..


Moja je zelja da to ucinis pre vremena kraja milosti.. Pozdrav
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562

Sardy.

Pa to sto svet ne poznaje ove istine, upravo je to najveci dokaz u prilog tome da je Bog podigao Adventnu crkvu i dao joj ove svetlosti koje se moraju objaviti svetu pre Hristovog slavnog dolaska, kako bi ceo svet bio upoznat sa ovim istinama.


Ostalo sto navodis je rezultat onoga sto sam ti vec rekao, a to je
da se cela tvoja teologija zasniva na neobavestenosti, odnosno zato sto ti upravo spadas u tu grupu koja nema ove svetlosti.

Tvoja je slobodna volja da li ces ih prihvatiti ili ne, i moliti se Bogu da te on osvedoci u njihovu istinitost..


Moja je zelja da to ucinis pre vremena kraja milosti.. Pozdrav

Ovo sada u potpunosti razumem. Na bazi istih stihova Adventisti su zaključili:

1. da je Hrist ušao u Nebesku Svetinju nad Svetinjama 22.10.1844 godine - A ja 30 i neke godine I veka;

2. da je počeo tada čišćenje iste - A ja da je ona uvek bila čista i da nije u pitanju čišćenje Svetinje nad Svetinjama već naše savesti od mrtvih dela a Hristovom krvlju.

3. da je 22.10.1844. Hrist ulaskom u Svetinju nad Svetinjam otpočeo istražni sud nad svim živim i mrtvim ljudima - A ja da precizan datum tog čina ne postoji, ali u svakom slučaju posle Armagedona.

A svi Hrišćani imaju Bibliju, imaju mozak koji im je Bog dao, pa neka istražuju i rasuđuju.
Naše je da im iznesemo stihove, verovanja i zaključke a oni nek se mole Bogu, pročitaju i Adventističko učenje i druga učenja pa nek na bazi svoje slobodne volje donesu ZAKLJUČKE KO JE U PRAVU.

Ja normalno ne mogu promeniti mišljenje zbog iznetih stihova, a ne Adventista. Adventisti meni nisu prepreka ka ISTINI, već Biblija. Ja se nje držim 100 % i ne mogu odstupiti po cenu života, a kamoli zbog nečeg drugog.

Pozdrav

 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251

Ovo sada u potpunosti razumem. Na bazi istih stihova Adventisti su zaključili:

1. da je Hrist ušao u Nebesku Svetinju nad Svetinjama 22.10.1844 godine - A ja 30 i neke godine I veka;

Sarrdy, kako da ukloipis predsliku zemaljeske svetinje i svetinje nad svetinajama u tvoje verovanje.
Kada je po tvome verovanju Hristos usao u prvi deo svetinje?
----------------
2. da je počeo tada čišćenje iste - A ja da je ona uvek bila čista i da nije u pitanju čišćenje Svetinje nad Svetinjama već naše savesti od mrtvih dela a Hristovom krvlju.

Ako je tako, koju svrhu je imala zemaljska svetinja za koju biblija kaze da je predslika nebeske?
Mozes li nam objasniti ko, kada i kako je uprljao zemalkjsku svetinju nad svetinjama?
Kako je ona bivala ociscena?
-----------------------


3. da je 22.10.1844. Hrist ulaskom u Svetinju nad Svetinjam otpočeo istražni sud nad svim živim i mrtvim ljudima - A ja da precizan datum tog čina ne postoji, ali u svakom slučaju posle Armagedona.

Kad pocene Armagedno vise nece biti vremana ni potrebe za sudjenjem, jer to je vec pocetak izvrsenja PRESUDE. A Danilo ,kaze: "Sud sede i knjige se otvorise". Prema Danilovoj izjavi jasno je da ce to predhoditi presudi. U svim sudjenjima najpre je rasprava, presuda pa tek onda izvrsenje kazne za prestup.
--------------


A svi Hrišćani imaju Bibliju, imaju mozak koji im je Bog dao, pa neka istražuju i rasuđuju.

Tako je, potpuno se slazem. Ti imas Bibliju a imam je i ja, pa ako iskreno trazimo istinu Bog ce je otkriti.
------------

Naše je da im iznesemo stihove, verovanja i zaključke a oni nek se mole Bogu, pročitaju i Adventističko učenje i druga učenja pa nek na bazi svoje slobodne volje donesu ZAKLJUČKE KO JE U PRAVU.

AMINN
--------------------
Ja normalno ne mogu promeniti mišljenje zbog iznetih stihova, a ne Adventista. Adventisti meni nisu prepreka ka ISTINI, već Biblija. Ja se nje držim 100 % i ne mogu odstupiti po cenu života, a kamoli zbog nečeg drugog.

Isto tako i ja.
Ovakva pitanja Sarrdy, ne mislim da uticu na spoasenje. Sve sto mi kao ljudi dnas verujemo moze da se stavi pod znak pitanja, jer svi mi milimo da imamo istinu i sto cinimo da je to po Bozjoj voilji, a ako to Bog svojim sveznanjem prosudi, mozda neka ucenja i nisu 100% ispravna, to samo Bog zna.
Ali Bog tako ne gleda na njude. Ako neko nema punu svetlos i nije imao priliku da je upozna, a iskreno se drzao onoga sto je imao i sto je razubeo, Bog ga nevce odbavciti. Bog gleda na pobude. Istina ako smo upoznali svetlost pa smo je odbacili onda odgovornost je na nama.

Sve najbolje

 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107

Dakle tri puta si priznao da si TI zakljucio.


1. - A ja 30 i neke godine I veka;

2. - A ja da je ona uvek bila čista i da nije u pitanju čišćenje Svetinje nad Svetinjama već naše savesti od mrtvih dela a Hristovom krvlju.

3. - A ja da precizan datum tog čina ne postoji, ali u svakom slučaju posle Armagedona.



1. Isus jeste tada usao u svetinju, ali ne i u svetinju nad svetinjama, jer u zemaljskoj svetinji koja je nacinjena po modelu nebeske, su postojala dva odeljenja, svetinja i svetinja nad svetinjama, a Isus je 1844 godine usao u ovaj drugi odeljak, odnosno u svetinju nad svetinjama.

2. TACNO to je smisao ciscenja svetinje, čišćenje Svetinje nad Svetinjama upravo podrazumeva ciscenje naše savesti od mrtvih dela a Hristovom krvlju.


3. Datum postoji, i on se nalazi u prorocanstvu o 2300 dana i noci - prorockih godina u 8 i 9 poglavlju knjige proroka Danila, posle kog perida je otpocelo ciscenje nebeske svetinje.
Ovaj period pocinje 457 pre Hrista kada je persijski car Artakserks izdao zapovest da se Jerusalim opet sazida, a zavrsava se tacno 3200 godina kasnije kada je po prorocanstvu otpocelo ociscenje nebeske svetinje, odnosno 1844 godine, kada je otpoceo period preadventnog ili istraznog suda.

И рече ми: До две хиљаде и три стотине дана и ноћи; онда ће се светиња очистити. ( Danilo 8. 14 ).
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919

Sardy.

Pa to sto svet ne poznaje ove istine, upravo je to najveci dokaz u prilog tome da je Bog podigao Adventnu crkvu i dao joj ove svetlosti koje se moraju objaviti svetu pre Hristovog slavnog dolaska, kako bi ceo svet bio upoznat sa ovim istinama.


Тотална обмана и погрешно размишљање (веровање). Па, зар би Господ заборавио на све људе 2000 година, а сада тек пред долазак баш вама објавио истине? И то не вама, него неком пророку који пада у транс и има визије у толиком броју да не постоји Божији пророк који може да се мери са вашим. Толико људи би држао у незнању толике векове, а сада му баш ви требате. То је чак неозбиљно.

Сви ми спадамо у групу без светлости, али ви зрачите колико бљештите од светлости. То је свака секта за сво ово протекло време веровала и говорила. Сви су "изабрани" и баш њима је Бог говорио, тј. њиховим назови пророцима. Бог диже нову цркву, а Господ је основао и подигао пре 2000 година, то нема смисла и богохулно је шта ширите међу људима. Присвајали сте од сваког по мало како ви мислите да треба, а овамо говорите да сте светлост. И ко може да посведочи да је ваша истина? Нико. Једино је ваш пророк преносио поруку, а остали следили или нешто мало додали како им се свиђа. Сувише себе уздижете и верујете у превару.



"
1. Isus jeste tada usao u svetinju, ali ne i u svetinju nad svetinjama, jer u zemaljskoj svetinji koja je nacinjena po modelu nebeske, su postojala dva odeljenja, svetinja i svetinja nad svetinjama, a Isus je 1844 godine usao u ovaj drugi odeljak, odnosno u svetinju nad svetinjama."

Е, то је јерес која је "покрила" лажно Милерово пророчанство које се у више наврата није обистинило. Како Господ рече, пророке ћемо знати по ономе шта говоре и колико тачно. Од стварања човека није било пророка да је користио математику за пророчанство, све је Дух Свети говорио пророцима, тако да и Милера и ону вашу баба Вангу могу слободно назвати лажним пророцима и преварантима. Још и даље верујете (не сви) да је та јерес тачна, ужас. Да вам није пришла она Јеврејка, не бисте је послушали да светкујете суботу, овако и са тим саблажњавате народ широм света.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top