Adventisti

Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Spam !

Dakle, po tebi su sve crkve u krivu a samo svoju rec stavljas kao ispravnu, da li sam u pravu. Da li smatras da je jedino tvoje ucenje ispravno, molim odgovor.
Dakle po meni:

1. Ovo je tema Adventisti ! A ne koja su Crkve PRAVE a koje KRIVE! Za to imamo druge teme;

2. Takođe ovo je jedna od taktika koju STALNO primenjuju Adventisti kada nemaju odgovore na njihove JERESI. Spamovanje teme.

3. Takođe ovaj deo tvog odgovora je OPET JEDNA OD TAKTIKA ADVENTISTA – A to je DISKREDITOVANJE SAGOVORNIKA. Iako sam do sada barem 10 X rekao NIJE VAŽNO KO KAŽE na temi ADVENTISTI o ADVENTISTIMA, već ŠTA KAŽE ! Odnosno da li je to tačno ili ne. Znači opet jedna vrsta SPAMA. Kada se nemaju odgovori (biblijski) na JERES Adventizma ide spam. Sagovornik ne valja; Daj da vidimo kakav je sagovornik; Ko je on; Šta je on..............

Tako da molio ti ili ne za odgovor – Znamo o člemu se ovde radi:
Čist SPAM teme.
A odgovor si ionako do sada dobio barem 10 X.
Sto se tice teksta: И није чудо, јер се сам сотона претвара у анђела светла. { 2. Korinć. 11,13 }ovde si u potpunosti u pravu, zato je Bog dao svoju rec i svoj zakon da se zastitimo od prevara.
Samo još da utvrdimo da li tu Božiju reč izvrću Milerovci i Vajtovci ili ne.
I to upravo hoćemo na ovoj temi, ali nažalost, kada Adventisti nemaju odgovore na njihove JETRESI, počinju da okolišu i uopštavaju razgovor, ne bi li se govorilo o svemu i svačemu samo ne o JERESI koju imaju Adventisti.

Ovo sto cu napisati sam postavio na jednoj drugoj temi ali je urednik izbrisao iz razloga sto to nije bio odgovor za tu temu, pa cu ponoviti ovde. Bog je upravo dao subotu kao svoj pecat jer je to jedina zapovest koja upucuje na Boga kao tvorca i vlasnika svega stvorenog. S tim u vezi Sotona se posebno zauzeo u borbi protiv ove zapovesti, jer on zeli da ospori ovo Bozje pravo vlasnistva nad ovom planetom i zeli da mu preuzme tu vlast za koju iz razloga sto je prevario prvog coveka smatra svojim vlasnistvom. Prema tome, moramo paziti kakav nas duh vodi u borbi protiv subote, a ovo je upuceno svima koji se tako zustro bore protuiv ove Bozje zapovesti, jer je ocigledno da rade u korist sotone - neprijatelja svake istine..
Samo još da nam ti daš BAREM POLA STIHA IZ ČITAVE Biblije na bazi koga mi Hrišćani se možemo uveriti da je SUBOTA data za naše spasenje, od Boga, a ne od Milerovaca i Vajtovaca koji hoće da nam natovare BREME NA NAŠA PLEĆA KOGA NI FARISEJI I SADUKEJI NE MOGAŠE NOSITI, a vi hoćete da nas vratite u Stari Zavet i farisejstvo i IZGUBIMO OVO ŠTO SMO STEKLI.I jedan lep primer SPAMA:
......I prepravke izvršene kada su uvideli da Hrist nije došao su nebuloze. Kod JS - Prisutnost, a kod Adventista ČIŠĆENJE Svetinje nad Svetinjama. Pa OD ČEGA SE ISPRLJALA (Nebeska) SVETINJA NAD SVETINJAMA, da je Hrist morao ući u nju 23.10. 1844 za Yom Kippur da je čisti !?
Ovo do sada niko nije odgovorio, a traži se na temi ''Adventisti'' - Ovo sve što taržiš u ovom postu, da ne ponavljam! To je suština adventističkih postova:
Na ključna pitanja o JERESI Adventne Crkve nema odgovora, već sagovorniku se postavljaju brojna pitanja koja nemaju veze SA TEMOM, a pri tom se gleda i diskreditovati ga.
pozdrav
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
07.09.2012
Poruka
226

quote_icon.png
Prvobitno napisao Šarrdy
...a kod Adventista ČIŠĆENJE Svetinje nad Svetinjama. Pa OD ČEGA SE ISPRLJALA (Nebeska) SVETINJA NAD SVETINJAMA, da je Hrist morao ući u nju 23.10. 1844 za Yom Kippur da je čisti !?


Ovo do sada niko nije odgovorio, a traži se na temi ''Adventisti'' - Ovo sve što taržiš u ovom postu...
Nije istina da niko nije odgovorio:

Starozavetni Božji narod - i pored činjenice da su mu svi gresi, koje je tokom godine okajao, bili, prirodno, trenutno praštani - nije bio i formalno opravdan dok prvosveštenik {koji je "SEN" (predslika) Pravog prvosveštenika - u Nebeskom svetilištu}, na Dan očišćenja, ne bi završio simbolični obred:
[SUP]
27[/SUP] A deseti je dan tog meseca sedmog dan očišćenja; sabor sveti neka vam je, i mučite duše svoje, i prinesite Gospodu žrtvu ognjenu.
[SUP]28[/SUP]U taj dan nemojte raditi nijedan posao, jer je dan očišćenja, da se očistite pred Gospodom Bogom svojim.

Dakle, ponovimo da iako su gresi koji su svakodnevno okajavani prirodno odmah praštani,
formalno je to bio slučaj tek na Dan očišćenja, koji je predslika Predadventnog istražnog suda, odnosno - Očišćenja Nebeske svetinje:

[SUP]
1[/SUP] Tako i PRVI zavet imaše pravdu bogomoljstva i Svetinju ZEMALJSKU.

[SUP]22[/SUP] I gotovo sve se krvlju čisti po zakonu, i bez prolivanja krvi ne biva oproštenje.
[SUP]23[/SUP] Tako je trebalo da se obličja nebeskih ovima čiste, a sama NEBESKA boljim žrtvama od ovih.
[SUP]24[/SUP] Jer Hristos ne uđe u rukotvorenu svetinju, koja je prilika prave, nego u samo nebo, da se pokaže sad pred licem Božijim za nas;
Jevrejima 9,1.22-24.



 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Nije istina da niko nije odgovorio:

Prvobitno napisao Milan M 2012
Starozavetni Božji narod - i pored činjenice da su mu svi gresi, koje je tokom godine okajao, bili, prirodno, trenutno praštani - nije bio i formalno opravdan dok prvosveštenik {koji je "SEN" (predslika) Pravog prvosveštenika - u Nebeskom svetilištu}, na Dan očišćenja, ne bi završio simbolični obred:

[SUP] 27[/SUP] A deseti je dan tog meseca sedmog dan očišćenja; sabor sveti neka vam je, i mučite duše svoje, i prinesite Gospodu žrtvu ognjenu.
[SUP]28[/SUP]U taj dan nemojte raditi nijedan posao, jer je dan očišćenja, da se očistite pred Gospodom Bogom svojim.

Dakle, ponovimo da iako su gresi koji su svakodnevno okajavani prirodno odmah praštani, formalno je to bio slučaj tek na Dan očišćenja, koji je predslika Predadventnog istražnog suda, odnosno - Očišćenja Nebeske svetinje:

[SUP] 1[/SUP] Tako i PRVI zavet imaše pravdu bogomoljstva i Svetinju ZEMALJSKU.
[SUP]22[/SUP] I gotovo sve se krvlju čisti po zakonu, i bez prolivanja krvi ne biva oproštenje.
[SUP]23[/SUP] Tako je trebalo da se obličja nebeskih ovima čiste, a sama NEBESKA boljim žrtvama od ovih.
[SUP]24[/SUP] Jer Hristos ne uđe u rukotvorenu svetinju, koja je prilika prave, nego u samo nebo, da se pokaže sad pred licem Božijim za nas;
Jevrejima 9,1.22-24.

OK. Fantastičan odgovor !

Eto sada svi forumaši JASNO MOGU DA ZNAJU, na bazi ovog Milanovog odgovora od čega se zaprljala toliko NEBESKA SVETINJA NA SVETINJAMA od TREĆE GODINE PRVOG VEKA do 23.10.1844, kada je Hrist morao u nju da uđe da je OČISTI!
Veoma jasno, tako da sada svakog forumaša ako pitaš od čega se zaprljala NEBESKA SVETINJA znaće u pola noći da da odgovor!

Ipak su Adventisti genijalni i jedinstveni sa njihovim učenjem!

Hvala na eksplicitnom i jasnom odgovoru. Jedino mi nije jasno kako tako precizan i jasan odgovor na moje pitanje ne vidoh ranije !?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
D ali nažalost, kada Adventisti nemaju odgovore na njihove JETRESI, počinju da okolišu i uopštavaju razgovor, ne bi li se govorilo o svemu i svačemu samo ne o JERESI koju imaju Adventisti.


Prijatelju, za tebe je uvreda kada ti neko kaze da lazes, a ti u svakom komentaru izgovoris od jedne do najvise desetak lazi, a jedna je upravo ta koju sve vreme plasiras koja je gore citirana, a to je `da Adventisti navodno nemaju odgovore na neke jeresi koje imaju.

Tebi su svi biblijski dokazi predoceni, i to ne na jeresi koje navodno imaju Adventisti, vec jasne nedvosmislene biblijske istine koje ti nazivas jeresima.
Ti vredjajuci Adventiste ustvari upucujes uvrede Bogu autoru biblije, jer jerescu nazivas istine koje se u njoj nalaze.

I upravo je suprotno, nas princip je iznosenje biblijskih dokaza, a tvoj upravo da na svaki takav dokaz uputis po neku uvredu, omalovazavanje, itd, i ti to smatras odgovorima..to je strasno sto cinis.
Ovo mozemo videti iz proslog mog i tvog odgovora, ja sam ti postavio jednostavno pitanje i izneo biblijski stav o suboti, a ti si odmah osuo paljbu osuda na Adventiste, zasto to cinis..?

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Izvinio bih se uredniku jer sam napisao da je izbrisao jedan moj raniji komentar na temi `Kako Hriscani provode dan, bila je moja greska jer sam mislio da sam taj komentar napisao na nekoj drugoj temi a ne na ovoj..
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
07.09.2012
Poruka
226
Šarrdy, Šarrdy,

Praviš se nevešt kao da nije očigledno da ti je pitanje bilo retoričko {to jest, da, zapravo, tvrdiš da Svetinja nije uprljana (svejedno, dakle, čime)}.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Prijatelju, za tebe je uvreda kada ti neko kaze da lazes, a ti u svakom komentaru izgovoris od jedne do najvise desetak lazi, a jedna je upravo ta koju sve vreme plasiras koja je gore citirana, a to je `da Adventisti navodno nemaju odgovore na neke jeresi koje imaju.

To nije tačno!
Za mene nije uvreda kada kažeš da ja lažem, već je za mene uvreda kada pitam koje su moje jeresi – a niko mi ne da odgovor na to, već me bez ARGUMENATA optuži.

Više puta sam odgovorio koje odgovore imaju Adventisti kada im se ospori njihove ‘’istine’’ – Isto kao i Svedoci – Daju njihovo (Milerovo, Helenino) tumačenje Pisma, a ne kako je zapisano u Pismu! Daju stihove, koje nemaju veze sa dotičnom temom, a onda ih tumače Milerovski ili Vajtovski, a ne Biblijski.

Tebi su svi biblijski dokazi predoceni, i to ne na jeresi koje navodno imaju Adventisti, vec jasne nedvosmislene biblijske istine koje ti nazivas jeresima.
Ne samo meni. Već i ostalim forumašima koji takođe osporavaju Adventističke istine. Zašto i njima to ne prigovoriš nego samo meni.
Takođe i mnogi blogovi u svetu, kako na našem jeziku, tako i na ostalim jezicima, isto osporavaju mnoge Adventističke ‘’istine’’ ! Ljudi koji odlično poznaju Bibliju govore za vas da ste Lažna Crkva sa Lažnom Proročicom.
Ukucaj Adventizam na guglu pa ćeš naći koliko hoćeš blogova koji govori pravu istinu o vama.
Jer kada bih ja bio jedini koji govori o vama to što govorim, onda bi ti bio u pravu. Ali pogledaj SVE forume i SVE BLOGOVE O ADVENTISTIMA, pa onda donosi ovaj sud!

Ti vredjajuci Adventiste ustvari upucujes uvrede Bogu autoru biblije, jer jerescu nazivas istine koje se u njoj nalaze.
Samo mi još reci kom Bogu ?

Koji Bog nas to uči da je Njegov pečat SUBOTA, da je Žig Zveri Nedelja, da je bludnica iz otkrivenja Katolička Crkva, da ne postoji pakao; Da posle naši smrti ni jedan deo našeg tela ne ide Bogu; da su predpotopni ljudi parili ljude i životinje i dobijali nove rase; Da su DVA SVEDOKA iz Otkrivenja Stari i Novi Zavet; da je svetkovanje nedelje uveo Papa, a ne rani Hrišćani; da je Hrist ušao u Svetinju nad Svetinjama za Yom Kippur 23.10. 1844 da je čisti !, da su 144.000 subotari, .................joj da ne nabrajam, znaš da toga ima na stotine.

Tako da stavljajući ZNAK JEDNAKOSTI IMEĐU ADVENTISTIČKE CRKVE I BOGA – Moraš da mi samo kažeš kog boga. Koji to bog ima ova učenja, pa ću ti ODMAH ODGOVORITI NA TO !!! Kog boga ja napadam !

Tako da ti je bolje da odgovaraš na pitanja o lažnim doktrinama Adventizma, a ne da RAZVODNJAVAŠ TEMU SA OVAKVIM POSTOVIMA !

I upravo je suprotno, nas princip je iznosenje biblijskih dokaza, a tvoj upravo da na svaki takav dokaz uputis po neku uvredu, omalovazavanje, itd, i ti to smatras odgovorima..to je strasno sto cinis.
Ovo mozemo videti iz proslog mog i tvog odgovora, ja sam ti postavio jednostavno pitanje i izneo biblijski stav o suboti, a ti si odmah osuo paljbu osuda na Adventiste, zasto to cinis..?

Daj primer, ja sam dao za vas Adventiste kako se ophodite prema neistomišljenicima. Znači optužujem na bazi ČINJENICA, dok ti optužuješ na bazi BOLA OD ISTINE KOJU IZNOSIM O VAMA.
Ja znam da istina boli, ali ti si se sam odlučio za taj put, nisam ti ja kriv, već tvoja slobodna volja koja je čvrsto odlučila da sledi Adventizam. I moraćeš zbog toga da snosiš posledice!
Upozoren si na JERESI Adventističke Crkve, a ti ih odbacuješ i kriviš nas kako vas vređamo, omalovažavamo, ............ A ustvari mi NE ŽELIMO DA SE LAŽ PROTURA KAO ISTINA i tako sačuvamao ljude od pogibli.
Tako da tvoj OTRCANO pitanje koje postavljaš po 10-ti put (a ti si odmah osuo paljbu osuda na Adventiste, zasto to cinis..?) je odavno već dobilo odgovor! Čak sam dao i primer Poelbustera, zašto njemu to ne kažete za njegov blog o Jehovinim svedocima – ZAŠTO TO ČINIŠ !?

Inače da te samo podsetim ovo je tema Adventisti!

Šarrdy, Šarrdy,

Praviš se nevešt kao da nije očigledno da ti je pitanje bilo retoričko {to jest, da, zapravo, tvrdiš da Svetinja nije uprljana (svejedno, dakle, čime)}.
Kojim stihom POTVRĐUJEŠ DA JE NEBESKA SVETINJA UPRLJANA I OD ČEGA !?
Daj nam i komentar a ne samo stihove koji nemaju veze sa ovim što pitam. To su stihovi za ZEMALJSKO prljanje Svetinje, a ne NEBESKE. Ona je uvek ČISTA i nikada se ne može uprljati, jer je Bog SVET.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702
Ni to nisi razumeo. Znas da se u 1. Mojsijevoj 6,4. spominju divovi, a bibloija tvrdi da je to ukrstanjem "kceri Bozjih sa kcerima covecijim." Na osnovu toga ona kaze da je ukrstanjem dobrih i zlih proizasao zao narastaj koji je morao biti unisten potopom.
Tako ona tvrdi da su i pre potopa ljudi ukrstali razne vrste ljudi, a da su isto tako radili u zivotinjskom svetu da su ukrstanjem razlicitih zivotinja dobili i nove podvrste.
Dakle, vidis da i za to imas biblijsku osnovu.

Mi i dana sukrstamo razne vrste. Ukaleme jagodu sa nekom lozom i dobiju Qivi. Uktrste sljivu i breskvu i dobiju nektarinku.
Ukrste konja i magarca i dobiju mazgu. Ona o tome govori. Tim ukrstanje dobija se nesto novo sto Bog nije stvorio.

Adriane, sta bih ja radi da mi nije tebe?

Ja priznajem da u njenim mnogobrojnim spisima ima recenica koje same po sebi nisu jasne i mogu se tumaciti na vise nacina, ali toga imamo i u Bibliji. Zar se nije i apostol Petar zalio na Pavla da su njegove poslanice teske za razumeti koje neki izvrcu na svoju pogibao.

Adriane, pored svega, ipak mi je zadovoljstvo diskutovati sa tobom, jedno sto treba da znas u veciuni slucajeva ja se salim sa tobom, mislim da je i humor koristan, zatr ne?


Sve najbolje

kao prvo to nisu bili ljudi.a vec andjeli-demoni koji su spavali sa zenama ljudskim,a deca koja su se radjalai nazivali su ih nefili.Nije potrebno da unosis jeres.To su deca demona,a vasa jelena vajtova ih je primila za decu Bozju.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Ispovest bivšeg Adventiste.
Apsolutno je tačno to o čemu govori, ovaj bivši Adventista, jer se svako ko je iz Beograda može uveriti u istinitost, nekih podataka, iznetih u ovom tekstu, a globalno može upoznavajući Adventiste.
Veoma je bitno dobro upoznati Adventiste i njihovu nauku, jer njihova Crkva ima dosta krivih učenja što može biti jako opasno za naše spasenje. A Adventisti su, na svetskom nivou, pridobili 3 X više članova nego JS! Pa vi sada procenite ko je opasniji !



Ништа од наведеног нећете званично чути,
али је у пракси то што је наведено најчешћи случај -
част изузецима



Адвентисти сматрају да је баш њима поверена најтачнија и највећа истина о Богу, па у складу с тим они и наступају. То што су од скора за њих не представља никакав хендикеп, пошто сматрају да је Јелена Вајт баш та изабраница и пророк преко кога је Бог објавио своје последње истине и упутства за човечанство. У складу са овим ставом они не признају више ниједног "пророка" после ње. На основу њених списа је конструисана целокупна "теологија" која се углавном врти око светковања суботе као главне споредне ствари (ако је то уопште за њих споредна ствар), поред веровања у оправдање Христовом жртвом на крсту.
Поред тога, они себе сматрају авангарднима и у домену здраве исхране коју називају "здравствена реформа" и без које не проповедају ни једну "библијску истину". Врло се често дешава да многе из нулте групе (групе неупућених, који први пут долазе у додир са адвентизмом), заинтересују управо причом о здравој храни, а да човек уопште није ни свестан да се "иза брда нешто ваља". Паралелно са тим наступају људи који тако заинтересоване особе систематски настављају да обрађују, и то у неколико праваца, у зависности од интересовања и степена образовања. Особе из нулте групе изразито научнички оријентисане бивају привучене и путем креационистичких предавања. (Креационизам, насупрот еволуционизму, пропагира да иза савршеног реда у природи стоји Бог и то покушава да научно потврди.) Предавања која се у ту сврху праве најчешће су организована на познатим јавним местима, а као организатор се практично никад не декларише адвентистичка црква, већ "Библиотека Логос", "Дописна Библијска школа", "Духовни и културни центар", и слично. Иде се на такав наступ због наводних предрасуда људи према сектама, па они користе ове скривалице да би им се лакше приближили. Неки пут управо због тога, њихови плакати изгледају врло "православно".
На предавања о здравој храни (као и на сва њихова предавања), долазе најчешће људи од 18 до 40 године, средње и високе стручне спреме. После тих предавања, авај, сви мисле да су много паметнији, јер тако нешто никад нису чули (наравно да им никад није пало на памет да питају православне монахе како се они хране.) Адвентисти "здравствену реторику" пропагирају као свој сопствени патент, и многи чак постају адвентисти зато што у то поверују.
Из искуства знам да би адвентиста било много мање када би се разбила њихова фама о "спасењу кроз желудац". Они су речи из Мојсијевих књига где су неке врсте животињске хране проглашене нечистом схватили пре свега као здравствену заповест, а мање церемонијалну.
Али ту тек сада почиње заплет! Они сад проналазе научно објашњење како би то доказали и онда се јављају неки смешни "докази". На пример, свиња је нечиста животиња не само због телесних особина (не прежива као крава или овца), него зато што је сваштојед. А зна се да сваштојед попут свиње понеки пут воли да "презалогаји" и свој измет. Кокошка је, с друге стране, "чиста" животиња, али нико не спомиње да и она често то исто ради (да барем само то једе!) Овако се може "доказивати" унедоглед.
Што се креационистичких предавања тиче, ту је ствар мало јаснија у старту. Ту се одмах види да покушавају да вас "натерају" у веру тиме што ће (још мало па) доказати да Бог постоји путем неких аналогија и филозофских доказа из прошлих столећа (рецимо, онтолошки доказ.) Метод није сасвим лош, баш због тога што се неке баријере ипак на тај начин сруше, али, у крајњој линији, ако човек није склон да верује да Бог постоји, то му ништа неће значити.
У групу један (поред тек "утераних" креациониста и заступника здраве хране) спадају, на пример, особе које су релативно лак плен због тога што су, ако иоле сматрају да је Библија од Бога дана, склони да прихвате објашњења негативности које су пропратне појаве бављења окултизмом (врачање, астрологија, магија, итд.) Да будем јаснији: један спиритиста добије врло јасан одговор из Библије из кога му је јасно да му сам Бог (а не неки човек) забрањује бављење таквом работом. После овог сазнања он се лако нађе у тешкој дилеми: "Бог постоји, послао ми је ове људе који ми дају просветљење; могу да бирам вечну смрт или да им се придружим. Да је у православљу истина до сада би ми они ко зна колико пута то објаснили..." Ако ово одбациш, одбациће те Бог! Наравно, ово вам нико не каже тим речима, али из јавног наступа се управо то закључује.
На овај начин је неко из групе један већ добро зашао у групу два. Са оваквим људима ствар је већ напола завршена. Такви само треба да усвоје светковање суботе, да не пију кафу, алкохол и једу нечисто месо, па је тиме праг "подобности" пређен, и ето, нови адвентиста је рођен! Наравно, да бисте све ово дубоко усвојили, идете на курсеве "библијских истина", где кроз стотине систематски одабраних стихова ваше уверење да сте на правом путу постаје чврсто као камен. Нажалост, ретки су они који снагом аргумената и претходног познавања Библије могу да се супротставе таквом убеђивању. На овом месту почиње процес "испирања мозга". Постепено одбацујете дотадашње схватање, а пошто су вас убедили да Библија "много боље зна" онда ви прихватате без неке нарочите провере информације које вам се сервирају. Да бисте остали и опстали у таквом окружењу (које чак има и своју терминологију, нетипичну за "спољни" свет), морате и да мислите као они. Ако показујете знаке отпора оваквој агресији, у том случају ће остати фини према вама, али ће вас или изоловати или постати још насртљивије љубазни не би ли вас једног дана укњижили као верника. Ако до краја курса не покажете знаке противљења ономе што вам се сервира, брзо долазите до "крштења". У противном ће вас казнити тиме што вас неће "крстити", па ћете се као напола печен, а недопечен, у том окружењу веома лоше осећати.
Други метод прилаза нултој и првој групи је путем предавања (маратонских) која се обавезно баве пророчанствима: ту се тежи да се ваша знатижеља будућности са гледања у шољу, звезде, пасуљ, карте, длан, усмери према регуларном "гатању у Библију". То је метод који увек даје резултате у смислу штанцовања нових надобудних суботара и јеховиста, али који има погубне ефекте кад је у питању религиозна пракса таквих особа. Сви знају за "фаце" које вам звоне на врата, па, кад отворите, незадрживо почињу да причају о смаку света. Нека се нико не заварава да су то усамљени и неорганизовани појединци. Иза тога стоји војнички организована братија која зна шта ради. Сваки од тих "проповедника" (кад су "Јеховини сведоци" у питању) подноси недељни извештај шта је и колико урадио и на основу тога се оцењује његова ревност. Шта он даље од тога има, ствар је "локалне имплементације". Интензивним инсистирањем на причи о "смаку света" код потенцијалне жртве буди се страх за сопствено спасење (што није увек контрапродуктивно), али са назнаком: "Спасење је само код нас! Што вам православци ово не проповедају кад знају шта пише у Библији? Наравно да не проповедају кад се клањају сликама по црквама и моле се свецима уместо Богу!"... И све тако, у том стилу. Необавештени православац, без икаквих дубљих корена, брзо ће стати на њихову страну уз опаске: "Па јесте, стварно је тако... Види само оне попове како "деру" људе за крштење, а ми ништа не разумемо шта то мрмљају кад се моле"... Ту наступа њихових пет минута и све што су одувек хтели да кажу против Православља (и римокатолицизма, наравно - њима је то ионако све исто) избаце као из топа. Многи чак ни не чекају вашу опаску, него вас одмах, при првом сусрету, спопадну оваквим опањкавањима. Они то раде без икаквог стида, јер сматрају да им Бог одобрава што тако раде за Њега! Нажалост, не боре се баш тако срчано за чистоту вере кад је њихова секта у питању, јер, "ето, сви смо ми грешни, сатана нас искушава". Изгледа да само њима Бог толерише грехове и да само њима опрашта, пошто једино они "знају" шта је "право покајање". У овакву прелест се упада тек кад имате стажа у групи три, групи потпуно преданих следбеника секте. Нажалост, за добар део њих тад је касно, јер је мозак већ "опран" и сви механизми самокритике су атрофирали. Због тога у редовима адвентиста и може да има подршку организација каква је АДРА, која је само на папиру искључиво хуманитарна организација, а у стварности има изражену, али прикривену прозелитску делатност. Да је то тако потврђује и чињеница да се вође из АДРЕ увек жале да су, ето, поделили толико и толико хране и пакета, а да се крстило само толико и толико (изгледа да су очекивали да је наш народ толико неправославан да ће после првог залогаја из њихове "помоћи" да промени веру.) Ако се догоди да у некој средини има доста људи за пакете, а мало за "крштење", они настављају да хране само оне који су се "крстили", или се спремају да то учине. За остале нема! И све је то у складу са Библијом (има и стихова на које се тада нису позвали.)
Њихов велики адут је била блокада Сарајева када је једино АДРА, поред УНПРОФОР-а, могла да уђе у град. А како је то она улазила? Па лепо, давали су по десетак хиљада марака да се пропусти конвој, а и део терета је уступан. Све за рекламу: АДРА једина пролази (наравно, кад је Бог "на нашој страни!") Верници који у Србији и по свету слушају ове приче и не слуте о каквим се малверзацијама ради. Питам се којим ли су то парама подмазивали за време хиперинфлације када адвентистичке цркве у Београду од прилога верника нису могле ни за струју да скупе? Тада су плате проповедника биле по 150 марака (стизало из иностранства), док су верници од својих 1-2 марке давали десетак на име плата за те исте проповеднике. Или од којих ли је све пара купљен Адвентистички теолошки факултет на Бановом брду (цена 1,5 милиона марака) и луксузно реновиран и опремљен (300.000 марака "непознатог" порекла.) А већина верника мисли: "Бог нам се смиловао!"
Да све "смрди", види се и кад верник (читај - ја) почне да поставља "незгодна" теолошка питања. Ту почиње ментална тортура. Прво се искрено забрину за вас због "девијације", покушавају да вас убеде у супротно, а ако то не успеју "меким" начином, онда се приступа много ефикаснијем методу: у вама буде страх да се нећете спасити ако одступите од важеће доктрине, пошто сте, сазнавши за такву "светлост", одговорни пред Господом и у том случају ће Он одбацити и вас. Паралелно са овим убеђивањем, они подижу и заштитну ограду према вама, јер се и сами плаше од "заразе" таквим идејама провере "проверених библијских истина", па на крају сами брзо схватите да вас они третирају као менталног болесника коме треба везати лудачку кошуљу и затворити га у неку мрачну ћелију да не би никога узнемиравао. Сви они који су икад покушавали да разговарају са класичним секташем (а и ја сам био такав) наилазе на самоодбрану. Жеља за неразмишљањем и уљуљкивањем је тако јака да човека у таквим срединама претвори у најобичнију биљку која једва да даје знаке менталног живота. Зато ви званично никад не можете оптужити неку секту типа адвентиста за тортуру својих чланова, пошто ти чланови, у крајњој линији, уз њихову помоћ, сами себи "исперу мозак".
Када су адвентисти у питању, ту се јавља и параноидни страх од гоњења (ваљда ће јадне адвентисте сви једног дана гонити што неће да једу свињетину и зато што упорно светкују суботу.) Та манија се подгрева чак и њиховом "теологијом", пошто је Јелена Вајт прорекла да ће се то догодити. Тако имамо пуно комичних ситуација са браћом суботарима: довољно је да их негде неко негативно помене или, не дај Боже, оптужи (основано или неосновано), и они одмах почињу да између себе шапућу о томе како се крај света приближио, јер, ево, ту су први знаци "прогонства" (то је баш њихов званичан термин.) Ако то учини неки православни свештеник, температура међу њима толико порасте да одмах организују молитвене састанке.
Уколико се догоди да их ипак напустите, онда се најчешће примењује метод ненаметљиве, али практично непробојне изолације од бивших чланова. После тога, ако се и деси да са неким разговарате, немате утисак да и он разговара са вама, него да он несвесно почиње да вас убеђује како много пропуштате што нисте у секти.
На крају, морам да кажем да сам јако ожалошћен због много мојих, сад већ бивших пријатеља који су због невероватног страха за најтврђу конзервираност свог мишљења одбацили понуђену руку пријатељства. Најтужнија чињеница је да таквим особама може помоћи једино Господ и наша молитва. Било каква прича и убеђивање доводе до још дубљег повлачења у своју "кућицу" од челика сопствене заблуде.
Адвентисти сматрају да ће их највише прогонити они који су некад били њихови чланови. Не желим да изгубим мени драге људе за вечност тако што ћу им потхрањивати једну такву заблуду.....

Из књиге "Библија без Бога, Хришћанство без Цркве"
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Kojim stihom POTVRĐUJEŠ DA JE NEBESKA SVETINJA UPRLJANA I OD ČEGA !?
Daj nam i komentar a ne samo stihove koji nemaju veze sa ovim što pitam. To su stihovi za ZEMALJSKO prljanje Svetinje, a ne NEBESKE. Ona je uvek ČISTA i nikada se ne može uprljati, jer je Bog SVET.



Sardy.

Kako ce ti covek verovati za ostale tvrdnje za koje tvrdis da su istina, kada kod tebe uoci ovakvo nepoznavanje biblijskog teksta, tada moze da zakljuci samo jedno, a to je da je ono sto iznosis cista ljudska mudrost, a ne nesto na sta te je uputio sam Bog, odnosno da se cela tvoja teologija zasniva na neobavestenosti..

Dakle, ti si cvrsto tvrdis da ne postoji nikakvo ciscenje nebeske svetinje u novozavetnom periodu..

Hajde da vidimo sta biblija kaze o tome:


CISCENJE MNEBESKE SVETINJE:

"Tako i prvi zavet imaše pravdu bogomoljstva i svetinju zemaljsku.
Jer skinija beše načinjena prva, u kojoj beše svećnjak i trpeza i postavljeni hlebovi, što se zove svetinja.

A za drugim zavesom beše skinija, koja se zove svetinja nad svetinjama

Koja imaše zlatnu kadionicu, i kovčeg zaveta okovan svuda zlatom, u kome beše zlatan sud s manom, i palica Aronova, koja se beše omladila, i ploče zaveta

A više njega behu heruvimi slave, koji osenjavahu oltar; o čemu se ne može sad govoriti redom.
A kad ovo beše tako uređeno, ulažahu sveštenici svagda u prvu skiniju i savršivahu službu Božiju.

A u drugu ulažaše jednom u godini sam poglavar sveštenički, ne bez krvi, koju prinosi za sebe i za narodna neznanja.
Ovim pokazivaše Duh Sveti da se još nije otvorio put svetih, dokle prva skinija stoji;
Koja ostade prilika za sadašnje vreme, u koje se prinose dari i žrtve, i ne mogu da se svrše po savesti onog koji služi.
Osim u jelima i pićima, i različnom umivanju i pravdanju tela, koje je postavljeno do vremena popravljenja.
Ali došavši Hristos, poglavar sveštenički dobara koja će doći, kroz bolju i savršeniju skiniju, koja nije rukom građena, to jest, nije ovog stvorenja,
Ni s krvlju jarčijom, niti telećom, nego kroz svoju krv uđe jednom u svetinju, i nađe večni otkup.

Jer ako krv junčija i jarčija, i pepeo juničin, pokropivši njom opoganjene, osvećuje na telesnu čistotu;
A kamoli neće krv Hrista, koji Duhom Svetim sebe prinese bez krivice Bogu, očistiti savest našu od mrtvih dela, da služimo Bogu Živom i Istinitom?
I zato je novom zavetu posrednik, da kroz smrt, koja bi za otkup od prestupaka u prvom zavetu, obećanje večnog nasledstva prime zvani.
Jer gde je zavet valja da bude i smrt onog koji čini zavet.
Jer je zavet po smrti potvrđen: budući da nema nikakve sile dok je živ onaj koji ga je načinio.
Jer ni prvi nije utvrđen bez krvi.
Jer kad Mojsije izgovori sve zapovesti po zakonu svom narodu, onda uze krvi jarčije i teleće, s vodom i vunom crvenom i isopom, te pokropi i knjigu i sav narod.
Govoreći: Ovo je krv zaveta koji Bog načini s vama.
A tako i skiniju i sve sudove službene pokropi krvlju.
I gotovo sve se krvlju čisti po zakonu, i bez prolivanja krvi ne biva oproštenje.
Tako je trebalo da se obličja nebeskih ovima čiste, a sama nebeska boljim žrtvama od ovih.
Jer Hristos ne uđe u rukotvorenu svetinju, koja je prilika prave, nego u samo nebo, da se pokaže sad pred licem Božijim za nas;
Niti da mnogo puta prinosi sebe, kao što poglavar sveštenički ulazi u svetinju svake godine s krvlju tuđom:
Inače bi On morao mnogo puta stradati od postanja sveta; a sad jednom na svršetku veka javi se da svojom žrtvom satre greh.

I kao što je ljudima određeno jednom umreti, a potom sud:
Tako se i Hristos jednom prinese, da uzme mnogih grehe; a drugom će se javiti bez greha na spasenje onima koji Ga čekaju.

( Jevrejima poslanica 9 poglavlje ).



Dakle, ovaj tekst govori o uporedjenju zemaljske i nebeske svetinje u kojoj Hristos po uzoru na zemaljsku sluzbu u zemaljskoj svetinji danas vrsi ociscenje ljudskih greha ne krvlju zivotinje, vec zaslugama svoje prolivene krvi na krstu Golgote.
U zemaljskoj svetinji je postojao dan ociscenja u kome je prvosvestenik posebnom vrstom sluzbe jednom godisnje ulazio u svetinju nad svetinjama i vrsio ociscenje svetinje.
Ovo poglavlje upravo govori o ociscenju nebeske svetinje, odnosno o vremenu kada je Hristos po uzoru na sluzbu ociscenja u zemaljskoj setinji, usao u drugi odeljak nebeske svetinje, odnosno u svetinju nad svetinjama da obavi zavrsni cin posredovanja za coveka i ociscenja od greha.


Tako je trebalo da se obličja nebeskih ovima čiste (Zemaljska svetinja i ociscenje krvlju zivotinje ), a sama nebeska boljim žrtvama od ovih. ( Nebeska svetinja boljom zrtvom - Hristovom ).


Zelim da napomenem jos nesto.
Ti si napisao da mene boli nekakva navodna istina koju ti iznosis.
U tome sto ti iznosis nema (i) od istine.
Bog je istina i njegova rec, a sad smo videli iz navedenog primera gde si tvrdio da nema nikakvog ciscenja svetinje u novozavetnom periodu, da Bozja rec kaze nesto sasvim suprotno.
Iz toga se moze se zakljuciti da ti sve sto govoris, da su to tvoji licni zakljucci koji se zasnivaju na tvom licnom nepoznavanju pisma i neobavestenosti, a ne na licnom osvedocenju, jer Bog takve stvari ne osvedocava koje su suprotne pismu.
Time i sve tvoje tvrdnje o navodnim jeresima u Adventizmu padaju u vodu, jer jeres je nesto sto ne postoji u pismu i proizvod je licnog misljenja, a to je upravo ono sto ti iznosis..

Ako je to ono sto iznosi i tvoja crkva kojoj pripadas, onda je to jos gora stvar, jer spada u siroko rasprostranjenu obmanu koja mnoge vodi u propast zaslugom onih koji ne poznaju biblijsku istinu, ili je svesno ili nesvesno izvrcu na svoju i tudju pogibao...kao sto rece i urednik na jednoj drugoj temi " Nije sramota ne znati, ali je degutantno mahati tim neznanjem kao zastavom"


 
Poslednja izmena:
Natrag
Top