Adventisti

Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702
A kad si vec postirao 2 Mojsijevu,zasto nisi i 5 Mojsijevu?

1 I Mojsije sazva sav narod Izrailjev, i reče im: Čuj Izrailju uredbe i zakone, koje ću danas kazati da čujete, da ih naučite i držite ih i tvorite.(gde su ovde neznabosci-hriscani)zasto zavodite ljude u zabludu)

Postovanj Vanhelsing,

Zasto bi bilo neophodno da ponavljamo i to sto je Mojsije ponavljsao svome narodu?
Mojsije tu ponavlja Dekalog koga sam vec naveo.

Ti pitas gde su ovde nesnabosci? Pa to i nije za neznabosce, nego za one koji veruju.
Zasto onda zavodis ljiude stramputicom?
---------------------

2 Gospod Bog naš učini s nama zavet na Horivu.

3 Nije s ocima našim učinio taj zavet, nego s nama, koji smo danas tu svi živi.(s kim cini Bog zavet,dali si ti pismen Mikane)

Potpuno se slazem sa tobom. Taj zavet nije ucinio sa nama ni sa nasim ocevima, ali mi i nasi ocevi imamo bolji zavet, po kome Bozji zakon niuje samo napisan na kamenu, nego i u nasim srcima.
Neces valjda reci da mi hriscani ni nemamo zaveta sa Bogom i da smo bezakonici.
---------------

4 Licem k licu govorio vam je Gospod na ovoj gori isred ognja;

5 Ja tada stajah između Gospoda i vas, da vam javim reči Gospodnje, jer vas beše strah od ognja i ne iziđoste na goru; i reče:

6 Ja sam Gospod Bog tvoj koji sam te izveo iz zemlje misirske, iz doma ropskog,

7 Nemoj imati bogove druge do mene.

Zasto si drugu zapovest napisao tako malim slovima?
Zar mislis da ona nije i za nas nego samo za Jevereje a mi mozemo i dalje ostati mnogoboisci?
Vidis kako je tvoj zakljucak neosnovan. Bozji zakon je univerzalan. Neces valda misliti da Bog za nas srbe ima poseban zakon a poseban za Jevrejer. Je si li to mislio?
---------------
8 Ne gradi sebi lik rezani, niti kakvu sliku od tvari koje su gore na nebu ili koje su dole na zemlji ili koje su u vodi ispod zemlje.

9 Nemoj im se klanjati niti im služiti, jer sam ja Gospod Bog tvoj, Bog revnitelj, koji na sinovima pohodim bezakonja otaca njihovih do trećeg i do četvrtog kolena, onih koji mrze na me,

10 A činim milost na hiljadama onih koji me ljube i čuvaju zapovesti moje.

11 Ne uzimaj uzalud ime Gospoda Boga svog, jer neće pred Gospodom biti prav ko uzme ime Njegovo uzalud.

12 Drži dan od odmora i svetkuj ga, kao što ti je zapovedio Gospod Bog tvoj.

13 Šest dana radi i svršuj sve poslove svoje.

14 A sedmi je dan odmor Gospodu Bogu tvom; nemoj raditi nikakav posao ni ti, ni sin tvoj ni kći tvoja, ni sluga tvoj ni sluškinja tvoja, ni vo tvoj ni magarac tvoj, niti koje živinče tvoje, ni došljak koji je kod tebe, da bi se odmorio sluga tvoj i sluškinja tvoja kao i ti.

15 I pamti da si bio rob u zemlji misirskoj, i Gospod Bog tvoj izvede te odande rukom krepkom i mišicom podignutom. Zato ti je Gospod Bog tvoj zapovedio da svetkuješ dan od odmora.

U pravu si da je Israilj bio u egipoatskom ropstvu i da ga je Bog oslobodio, a zar nismo i mi mnogobosci bili u jos vecem ropstvu greha koje je Hristos svojom zrtvom otkupio, krvlju oprao i osolobodio?
Onda kakav je razlika izmedju nas i njih?

Kako je Bog od njih traasio potpunu poslusnost, isto tako i od nas koje je oslobodio idoloipolklondstvsa i mnogobodstva trazi.
---------------
16 Poštuj oca svog i mater svoju, kao što ti je zapovedio Gospod Bog tvoj, da bi se produžili dani tvoji i da bi ti dobro bilo na zemlji, koju ti dade Gospod Bog tvoj.

Pa stsa mislis, zar ti ne treba da postujes svoje roditelje?
----------
17 Ne ubij.
18 Ne čini preljube.

19 Ne krad
Mozes li ti slobodno da ubijas, krades i cinis preljubu?
Vidis koliko je besmisleno misliti da se Bozji zakon odnosi samo na Jevreje a ne i na nas?
---------------

20 Ne svedoči lažno na bližnjeg svog.
Izgleda da ti u to ne verujes jer me stalno naberdujes da sam ono sto nisam.
------------
21 Ne poželi ženu bližnjeg svog, ne poželi kuću bližnjeg svog, ni njivu njegovu, ni slugu njegovog, ni sluškinju njegovu, ni vola njegovog, ni magarca njegovog, niti išta šta je bližnjeg tvog.

Pa mozes li ti da zelis tudje?
-------------
22 Te reči izgovori Gospod svemu zboru vašem na gori isred ognja, oblaka i mraka, glasom velikim, i ništa više, nego ih napisa na dve ploče kamene koje mi dade.

Odlicno. Tako je. Sada mi daj zakon koji je Bog za tebe napisao?
-----------------

23 A vi kad čuste glas isred tame, jer gora ognjem goraše. pristupiste k meni, svi glavari od plemena vaših i starešine vaše,

Objasni majketi sta mi imamao s ovim?


Odlicno pitanje. Pa ako nemamo nista sa tim Bogom koji je to izgovorio i svojim prstom napisao, onda, nemamoi nista i moramo traziti drugog boga i pitati ga ima li on nekakav bolje zakon za nas, ili smo raspustena bamnda koja nema ni Boga ni zakona?
----------------------
Mi imamo jevandjelje!

Vanhelsing, ako je Jevaandjelje suprotno Bozjem zakonu, onda mi hriscani nemamo istog Boga, nego imamo nekakvog drugog.
Jevandjelje ne manja Bozji zakon, jer da se zakon mogao promeniti Hristos ne bi nase prestupa platio svojim zivotom, nego to je ucinio upravo zbog toga sto se Bozji zakon ne moze menjati.
-------------------


11 A kad dođe Petar u Antiohiju, u oči njemu protiv stadoh; jer beše zazoran.

12 Jer pre dok ne dođoše neki od Jakova, jeđaše s neznabošcima, a kad dođoše, ustručavaše se i odvajaše bojeći se onih koji su iz obrezanja.

13 I dvoličahu s njim i ostali Judejci, tako da i Varnava prista u njihovo dvoličenje.



14 A kad ja videh da ne idu pravo k istini jevanđelja, rekoh Petru pred svima: Kad ti koji si Jevrejin neznabožački a ne jevrejski živiš, zašto neznabošce nagoniš da žive jevrejski?

15 Mi koji smo rođeni Jevreji, a ne grešnici iz neznabožaca,

Ovo su jevrejski obicaji, a ne deo Bozjeg zakona. Te obicaje je Hristos ponistio onda kada je rucao sa carinisima. Ovo nema veze sa Bozjim zakonom Dekalogom.
---------------


16 Pa doznavši da se čovek neće opravdati delima zakona, nego samo verom Isusa Hrista, i mi verovasmo Hrista Isusa da se opravdamo verom Hristovom, a ne delima zakona: jer se delima zakona nikakvo telo neće opravdati.


Apsolutno je tako, delima zakona niko se ne moze opravdati, ali ipak to mu ne daje pravo da bude bezsakonik, jer bezakonje je greh, a bezakonici nece naslediti carstva Bozjega.
-------------

19 Jer ja zakonom zakonu umreh da Bogu živim; s Hristom se razapeh.

A sta to zanaci? Pavle je umro zakonu. Kako? On vise ne gresi, zakon nema zasto da ga osudjuje tako je za pravednika zakon kmrtav, jer nema zasto da ga optuzuje. A onaj koji se s Hristom razapeo, razapeo se grehu, vise ne gresi, nego donosi duhobvne rodove u poniznosti i poslusnosti.
------------------

20 A ja više ne živim, nego živi u meni Hristos. A što sad živim u telu, živim verom Sina Božjeg, kome omileh, i predade sebe za mene.

Oni koji su se s Hristom razapeli, zive u veri, oni su poslusni Bozjem zakonu isto kao sto je i sam Hristos bio.
------------


21 Ne odbacujem blagodati Božje; jer ako pravda kroz zakon dolazi, to Hristos uzalud umre.

Apsolutno je tako. Ali pravda ne dolazi kroz zakon, nego kros Hrista.
Samo onaj koji je doziveo to iskustvo on zivi novium zivotom, a to znaci d avis ene gresi.

To je ono sto Pavle piser: "Tako se s Hristom pogrebosmo krstenjem u smrt da kao sto usta Hristos iz mrtvih slavom ocinokm,a
tako i mi u novom zivotu da hodimo,
jer koji umre
oprosti se od greha." Rimljanima 6,3-7. A gresh je prerstup zakona.

Vidis brate dragi, Hristos nas ne oslobadja samo od osude zakona, nego nas oslobadja i od greha, tj da vise ne gresimo. Nadam se da si sada razumeo ovu veliku istinu Jevandjelja.


Sve najbolje


Opet ti mesas jevreje i neznabosce bre! Ako je meni tata zabranio da radim neke stvari ni je i komsiinom sinu jeli tako?zakon koji je dan jevreima nije i nama zato je petar i bio apostol jevreja a pavle neznaboscima,pavle je morao da stuje ceo zakon,ali ne i neznabosci itd..............
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Pogledajte prilog 30400 interesantna slika.

znaci tako je miler racunao dan dolaska?a stih u bibliji glasi ovako.

Naš dokaz iz Biblije:"A o danu tome ili o času niko ne zna, ni anđeli na nebu, ni Sin, do jedino Otac.
[Marko 13:32]
Upravo tako. Nije naše da računamo kada će Hrist II put doći. To nam je eksplicitno i zapovedio. Međutim DVE zajednoce to nisu poslušale (JS i Adv.), pa su 10-tak puta to računale. I po tome možemo videti s kim imamo posla, a obe tvrde kako su JEDINE PRAVE HRIŠĆANSKE CRKVE na Svetu;
DRUGA stvar:
I prepravke izvršene kada su uvideli da Hrist nije došao su nebuloze. Kod JS - Prisutnost, a kod Adventista ČIŠĆENJE Svetinje nad Svetinjama. Pa OD ČEGA SE ISPRLJALA (Nebeska) SVETINJA NAD SVETINJAMA, da je Hrist morao ući u nju 23.10. 1844 za Yom Kippur da je čisti !?

PS:
Niko vas ne kritikuje za ono što ISPRAVNO držite! Pa samo lud čovek bi vas za to krivio. Mi vas upozoravamo za JERESI. I o njima želimo prodiskutovati. Da li grešite vi ili mi !?
(
Јер који сав закон одржи а сагреши у једном, крив је за све, - Jakov 2,10)
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Biblija se tumaci biblijom, i to je ceo problem onih koji kazu da veruju samo u bibliju.
Da, oni veruju samo u bibliju, ali joj pridodaju ljudsko tumacenje po svom licnom tumacenju a ne uporedjenjem tekstova koji objasnjavaju jedni druge, i ne mole se Bogu da im on razjasni, zato i osudjuju sve druge koji iznose istinu jer se ta istina suproti necemu sto su usvojili a sto nije proizvod biblijskog otkrivenja, vec njihovog licnog rasudjivanja i misljenja..
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Opet ti mesas jevreje i neznabosce bre! Ako je meni tata zabranio da radim neke stvari ni je i komsiinom sinu jeli tako?

APSOLUTO JHE TAKO. ali to je zato tako sto ti imas svoga tatu, a ja svoga i savaki od njih ima svoja pravila, a mi smo svi sinovi i kceri JEDNOG OCA i zato su za sve nas samo jedna pravila istog Oca.
-------------------

zakon koji je dan jevreima nije i nama

Pogresan zakljucak. Mislis li da Bog menja i prilagodjava svoj zakon kao politicari izjave?
Ono sto je Bogujednom rekao izraz je Njegove pravde i Njegovog karaktera i traje vecno.
Nama je data prednost da biramo da li cemo Ga slusati ili ne.
-------------
zato je petar i bio apostol jevreja a pavle neznaboscima,pavle je morao da stuje ceo zakon,ali ne i neznabosci itd..............[/SIZE]

Ni to nije apsolutno istina. Zar nije PETAR bio prvi koji je krstio mnogobosca, Kornilija i njegov dom?

Istina je da je Pavle poslat neznaboscima, ali nisu oni propovedsali dva razlicita hriscanstva nego samo jedno.

Sve najbolje

Upravo tako. Nije naše da računamo kada će Hrist II put doći. To nam je eksplicitno i zapovedio. Međutim DVE zajednoce to nisu poslušale (JS i Adv.), pa su 10-tak puta to računale. I po tome možemo videti s kim imamo posla, a obe tvrde kako su JEDINE PRAVE HRIŠĆANSKE CRKVE na Svetu;
DRUGA stvar:
I prepravke izvršene kada su uvideli da Hrist nije došao su nebuloze. Kod JS - Prisutnost, a kod Adventista ČIŠĆENJE Svetinje nad Svetinjama. Pa OD ČEGA SE ISPRLJALA (Nebeska) SVETINJA NAD SVETINJAMA, da je Hrist morao ući u nju 23.10. 1844 za Yom Kippur da je čisti !?

PS:
Niko vas ne kritikuje za ono što ISPRAVNO držite! Pa samo lud čovek bi vas za to krivio. Mi vas upozoravamo za JERESI. I o njima želimo prodiskutovati. Da li grešite vi ili mi !?
(
Јер који сав закон одржи а сагреши у једном, крив је за све, - Jakov 2,10)

Miler nije pogresio u svom racunanju, pravilno je izracunao prorocanstvo, ali je napravio gresku u primeni tog prorocuna.
Miler nije bio teolog, nego farmer.
U to vreme Hriscanska advemntisticka crkva nije ni postojala.

Zato je grupa iskrenih hriscana uzela bibliju i sa moloitvom poceli da je proucavaju i da usvajaju njenje istine.
Adventisti nastoje da se sto bolje mogu vrate prvobitnom hriscanstvcu, koje je sacuvano jedinu u Svetom pismu.

Adventisticko ucenje zasnovano je na Bibliji, zbog toga mi pozivamo sve one koji svoja verovanja zasnivaju na tradiciji da se vrate Bogu i Bibliji. Morate priznati da imamo uzvisenu sluzbu, oniu kojoj je Hristos predao svojim sledbenicima.

Sve najbolje
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Biblija se tumaci biblijom, i to je ceo problem onih koji kazu da veruju samo u bibliju.
Da, oni veruju samo u bibliju, ali joj pridodaju ljudsko tumacenje po svom licnom tumacenju a ne uporedjenjem tekstova koji objasnjavaju jedni druge, i ne mole se Bogu da im on razjasni, zato i osudjuju sve druge koji iznose istinu jer se ta istina suproti necemu sto su usvojili a sto nije proizvod biblijskog otkrivenja, vec njihovog licnog rasudjivanja i misljenja..



JAKO INDIKATIVAN POST !!!
Ovo izjavljuje Adventista čija učenja su zasnovana na Amerikancima Mileru i EGW !!!
Znači ipak je onaj stih iz Pisma apsolutno tačan:

И није чудо, јер се сам сотона претвара у анђела светла. { 2. Korinć. 11,13 }
Mada uglavnom sve Crkve ovo isto kažu. I ne samo što kažu, kada nego se i prvo ‘vataju za Bibliju kada hoće da odbrane svoju jeres.

Miler nije pogresio u svom racunanju, pravilno je izracunao prorocanstvo, ali je napravio gresku u primeni tog prorocuna.
Miler nije bio teolog, nego farmer. U to vreme Hriscanska advemntisticka crkva nije ni postojala.

Ne nije ! Pričaj nam malo o tome. Samo što malo nije slušao Hrista, već sebe.
Tada ne, kada je to računao, ali kasnije DA. Osnivač Adventističke Crkve je Miler!
Prema tome nemoj da pokušavaš da se oslobodiš Milera – Jer je on vaš! Ako nije – kaži onda čiji je?

Pa šta je Milere onda tačno izračunao !?
Zato je grupa iskrenih hriscana uzela bibliju i sa moloitvom poceli da je proucavaju i da usvajaju njenje istine. Adventisti nastoje da se sto bolje mogu vrate prvobitnom hriscanstvcu, koje je sacuvano jedinu u Svetom pismu. Adventisticko ucenje zasnovano je na Bibliji, zbog toga mi pozivamo sve one koji svoja verovanja zasnivaju na tradiciji da se vrate Bogu i Bibliji. Morate priznati da imamo uzvisenu sluzbu, oniu kojoj je Hristos predao svojim sledbenicima. Sve najbolje

DA, DA, DA.......... Isto to tvrde i JS. Takođe i Nazareni, kao i Pravoslavci, i katolici, i Pentakostalci i....................svi. Svi su iskreni i molitvom proučavaju Pismo!
Desetine hiljada Hrišćanskih Crkava i sve tvrde da su one u pravu !
Pa kako to kada su im različite doktrine? Znači neko je tu neiskren i neistinit, samo što neće da prizna pa mi moramo da ga razotkrivamo!

Šta bi sa mojim pitanjem – Niko ga nije video !? Čudno malo:
....
I prepravke izvršene kada su uvideli da Hrist nije došao su nebuloze. Kod JS - Prisutnost, a kod Adventista ČIŠĆENJE Svetinje nad Svetinjama. Pa OD ČEGA SE ISPRLJALA (Nebeska) SVETINJA NAD SVETINJAMA, da je Hrist morao ući u nju 23.10. 1844 za Yom Kippur da je čisti !?
 
Poslednja izmena od urednika:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
JAKO INDIKATIVAN POST !!!
Ovo izjavljuje Adventista čija učenja su zasnovana na Amerikancima Mileru i EGW !!!
Znači ipak je onaj stih iz Pisma apsolutno tačan:

И није чудо, јер се сам сотона претвара у анђела светла. { 2. Korinć. 11,13 }
Mada uglavnom sve Crkve ovo isto kažu. I ne samo što kažu, kada nego se i prvo ‘vataju za Bibliju kada hoće da odbrane svoju jeres.


Dakle, po tebi su sve crkve u krivu a samo svoju rec stavljas kao ispravnu, da li sam u pravu.
Da li smatras da je jedino tvoje ucenje ispravno, molim odgovor.

Sto se tice teksta:
И није чудо, јер се сам сотона претвара у анђела светла. { 2. Korinć. 11,13 } ovde si u potpunosti u pravu, zato je Bog dao svoju rec i svoj zakon da se zastitimo od prevara.

Ovo sto cu napisati sam postavio na jednoj drugoj temi ali je urednik izbrisao iz razloga sto to nije bio odgovor za tu temu, pa cu ponoviti ovde.

Bog je upravo dao subotu kao svoj pecat jer je to jedina zapovest koja upucuje na Boga kao tvorca i vlasnika svega stvorenog.
S tim u vezi Sotona se posebno zauzeo u borbi protiv ove zapovesti, jer on zeli da ospori ovo Bozje pravo vlasnistva nad ovom planetom i zeli da mu preuzme tu vlast za koju iz razloga sto je prevario prvog coveka smatra svojim vlasnistvom.

Prema tome, moramo paziti kakav nas duh vodi u borbi protiv subote, a ovo je upuceno svima koji se tako zustro bore protuiv ove Bozje zapovesti, jer je ocigledno da rade u korist sotone - neprijatelja svake istine..
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Miler nije pogresio u svom racunanju, pravilno je izracunao prorocanstvo, ali je napravio gresku u primeni tog prorocuna.
Miler nije bio teolog, nego farmer.
U to vreme Hriscanska advemntisticka crkva nije ni postojala.

Zato je grupa iskrenih hriscana uzela bibliju i sa moloitvom poceli da je proucavaju i da usvajaju njenje istine.
Adventisti nastoje da se sto bolje mogu vrate prvobitnom hriscanstvcu, koje je sacuvano jedinu u Svetom pismu.

Adventisticko ucenje zasnovano je na Bibliji, zbog toga mi pozivamo sve one koji svoja verovanja zasnivaju na tradiciji da se vrate Bogu i Bibliji. Morate priznati da imamo uzvisenu sluzbu, oniu kojoj je Hristos predao svojim sledbenicima.

Sve najbolje

И то друго што сте измислили да покријете лажно пророчанство које се није догодило у више покушаја и организованих "дочека" Христа (немате никакве везе са Духом Светим, зато и рачунате и нагађате), такође је јерес и не слаже се са Библијом. Гледао сам ТВ дуел између евангелистичког теолога и вашег неког истакнутог из "водећег тела", и само сам могао да чујем муцање и трокирање јер пола ваших учења немају везе са јеванђеоском поруком и наука су људска. Баш је била и тема ова ваша друга јерес која покрива "прорачун" вашег "фармера", а у ствари Зидара (масона).

Свако ко се посвети проучавању Библије без утицаја као што је ваш или сличан, може лако да види временом колико се одступа. Али одступа се латентно, да верник и не примети да сте га обрадили веома смишљено и лукаво. Прво крећете са истинама, а касније долазе саблазни. На крају као резултат имамо верника који зазире и од поветарца или самог себе. Нема ту радости и слободе, јарам сте набацили вашим верницима да не знају ни у шта смеју да погледају, а да им не нађете нешто да их застрашите користећи и злоупотребљавајући Библију. А све такве организације током историје су говориле исто следбеницима, а у једноставном погледу захтева се апсолутна послушност вођи (лажном пророку, учитељу, лажном месији и сл.).
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
И то друго што сте измислили да покријете лажно пророчанство које се није догодило у више покушаја и организованих "дочека" Христа .

Mmiler je proracunavao iz vec postojeceg pororocsansgtva proroksa Danila.
Drugo, nista mi nismo izmislili niti imamo sta da pokrivamo, jasno je da je Miler pogresno primenio prorocanstvo proroka Danila.
------------------

Свако ко се посвети проучавању Библије без утицаја као што је ваш или сличан, може лако да види временом колико се одступа. Али одступа се латентно, да верник и не примети да сте га обрадили веома смишљено и лукаво.

Adriane, da li si ti to iskusio u sekti u kojoj si proveo svoju mladost? Ispiranje mozga izgleda da je bilo suvise grubo i nametljivo.
Da li je tako? Nije valjda da su te preusmeriuli a da ti to nisi ni primetio? Kakva je onda tvoja inteligencija?
---------------------

Прво крећете са истинама, а касније долазе саблазни.

Posto nikad nisi bio adventista, znaci da si to iskusio u bivsoj sekti. Taktika je strana i cudna.
-------------------


На крају као резултат имамо верника који зазире и од поветарца или самог себе.

Zanaci da si ti upravo zbog toga takav.
------------------

Нема ту радости и слободе, јарам сте набацили вашим верницима да не знају ни у шта смеју да погледају, а да им не нађете нешто да их застрашите користећи и злоупотребљавајући Библију

Pa upravu siu, svi mi to primecujemo u tvojuim izjavama, da se ti necemu ne radujes, nego samo gundjaas na druge sto nisu kao sto si ti, a ti si bez vere i nbade i zaista siris duh sumnje i nezadovoljstva.

Vidis Adriane, upravo naucna istrazivanja su dokazal da su Adventisti srecni vernici i da se jos vise raduju kad i nauka potvrdjuje da je njihovo ucenje i verovanje korisno i napredno, jer to razultati dokazuju a ne price.
Shvatam da bi za trebe to biogtzak jaram, kao sto je za svakog nevernika, ali to z anas nije jaram, nego prednost, sto smo pre vise od 150 godina saznali ono sto danas naku dokazuje da je ispravno. Zar se ti tome ne bi radaovao?
------------------


А све такве организације током историје су говориле исто следбеницима, а у једноставном погледу захтева се апсолутна послушност вођи (лажном пророку, учитељу, лажном месији и сл.).


To ti samo mislis da je tako, ali u Adventistickoj crkvi to ne postoj. Vodja Crkve je Hristos i vernici su pozvani samo da Njega slede.
Nemamo lazne proroke, ucitelje ni lazne mesije, to su verovatno imali oni koji su tebe tako vaspitali.
Uzasan je otpad od istine i svi vidimo kako je poguban njegov uticaj.

Sve najbolje
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
"Adriane, da li si ti to iskusio u sekti u kojoj si proveo svoju mladost? I"

Не, искуство са сектама као што је твоја срећом немам. Лажем, имам сада када се дописујемо. Тек сада сам упознат са многим стварима како секте функционишу, врбују, испирају мозак, глуме доброћудне овчице итд. То што ти православну цркву називаш сектом мене не погађа, тако су те утренирали да пљујеш и сада ти друге учиш да то раде. Секта каже цркви која постоји вековима да је секта, да се човек и насмеје од таквих изјава. Сектине секте секта каже да је неко секташ. Немој, трудим се да будем озбиљан, а умем и да се шалим, тако да може дописивање да оде у погрешном смеру (што би теби одговарало).



"Pa upravu siu, svi mi to primecujemo u tvojuim izjavama, da se ti necemu ne radujes, nego samo gundjaas na druge sto nisu kao sto si ti, a ti si bez vere i nbade i zaista siris duh sumnje i nezadovoljstva."

Него шта, сумња свакако! То нам је и дужност по савету и упутству нашег апостола. Морамо све да преиспитујемо и да напредујемо. Нећу ваљда као ви да пригрлим све јереси могуће, само да будем "добар хришћанин". Погрешно сте схватили шта ми треба да радимо. А како се ја радујем и ширим дух пријатељства у животу, то ти немаш представу. Опет говориш о мојим карактеристикама јер ти смета шта говорим за ваше јереси.


"VidisAdriane, upravo naucna istrazivanja su dokazal da su Adventisti srecni vernici i da se jos vise raduju kad i nauka potvrdjuje da je njihovo ucenje i verovanje korisno i napredno, jer to razultati dokazuju a ne price."

Ако су научници утврдили да сте ви срећни верници, онда боље да ја одем на та научна дијагностиковања да проверим јесам ли срећан.
:roll:Само не знам која то наука утврђује ко је срећан, а ко није. Стварно ми се чини да си духовит, мада ти ово озбиљно говориш, што чини изјаву таквом да може да се објави у новинама као врхунска одвала.



"Shvatam da bi za trebe to biogtzak jaram, kao sto je za svakog nevernika, ali to zanas nije jaram, nego prednost, sto smo pre vise od 150 godina saznali ono sto danas naku dokazuje da je ispravno. Zar se ti tome ne bi radaovao?"

Ма, шта сте сазнали? Саблазнили сте планету са вашим пророчанствима и јересима. Чак сам и ја помислио да ту има нечега. Срећом па ме је разум држао у резерви. Пар пута сам приметио куда ваши постови воде, а тек на крају ми је све било потпуно јасно када сам одвојио време да видим КО СТЕ ВИ ЗАПРАВО. Имао сам шта и да сазнам, мада лепо кријете своје трагове и корене, поготову многе јеретичке идеје. Вештији сте од многих секти и религија у томе.

Покрали сте од протестаната та тумачења Данилове књиге и приписујете себи као успех. Све што ви заступате је УСВОЈЕНО, сем заповести Хелене Вајт која је по негде и била оригинална у својим глупостима (рецимо да ако једемо месо губимо интелигенцију и постајемо животиње, да су се људи укрштали са животињама и да су тако настајале расе и др.)




"To ti samo mislis da je tako, ali u Adventistickoj crkvi to ne postoj. Vodja Crkve je Hristos i vernici su pozvani samo da Njega slede.
Nemamo lazne proroke, ucitelje ni lazne mesije, to su verovatno imali oni koji su tebe tako vaspitali."


Имате, и то великог "пророка" и "учитеља". Не следите ви Христа, већ њене књижурине којих је исписала за пола библиотеке. Сваки сегмент живота је обухватила, а колико је мени познато јеванђеље је потпуно и не треба нико да нам говори нешто друго или да нам појашњава ствари. Да прописује исхрану и богослужење, кад је сам Господ Исус Христ поставио Свога брата за епископа јерусалимског (што ви одбацујете, наравно - имате "предаваче"). И ви ћете да учите неког после 2000 година?
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
"Adriane, da li si ti to iskusio u sekti u kojoj si proveo svoju mladost? I"

Не, искуство са сектама као што је твоја срећом немам. Лажем, имам сада када се дописујемо. Тек сада сам упознат са многим стварима како секте функционишу, врбују, испирају мозак, глуме доброћудне овчице итд. То што ти православну цркву називаш сектом мене не погађа, тако су те утренирали да пљујеш и сада ти друге учиш да то раде.

Adriane, pa nisma ja nazvao Pravoslavnu ctrkvu sektom, nego to ti radis. Zar nisi pred svima rekao da si bio u jednoj sekti i da si se najzad izbavio? Ako je ta sekta za tebe bila Pravoslavna crkva znavci da si izasao iz Pravoslavne crkve i da si je nazvao sektom.
Nemoj da se tako igras, vidis da je mnogo providno. Objasni ljudima, ako neces meni, o cemu se onda radi?
--------------------

Секта каже цркви која постоји вековима да је секта, да се човек и насмеје од таквих изјава.

Jos ujedna zagonetka. Ako si PC nazvao sektom, onda tom izjavom priznajes da si napusytio jedmnu pa usao u drugu i da je i ta druga sekta. Da li je tako?
---------------
Сектине секте секта каже да је неко секташ. Немој, трудим се да будем озбиљан, а умем и да се шалим, тако да може дописивање да оде у погрешном смеру (што би теби одговарало).


Ma cuti da te neko ne cuje, gde da vise nadjes pogresan smer od odlaska iz jedne sekte i ulaska u drugu. To nije za salu.
----------------

"Pa upravu si, svi mi to primecujemo u tvojuim izjavama, da se nicemu ne radujes, nego samo gundjaas na druge sto nisu kao sto si ti, a ti si bez vere i nade i zaista siris duh sumnje i nezadovoljstva."

Него шта, сумња свакако! То нам је и дужност по савету и упутству нашег апостола.

Zanci priznajes da nisi srecan. Zao mi je.
-----------------

Морамо све да преиспитујемо и да напредујемо.

E ovo ti je dobro. Slazem se da moramo sve da isputujemo i da se drzimo onoga sto je dobro.
-----------

Нећу ваљда као ви да пригрлим све јереси могуће, само да будем "добар хришћанин".

Pa ti si vec prigrlio mjnoge, (ne mislim bas sve) jeresi, a ako nisi srecan, to je dokaz da nisi ni "dobar hriscanin".
----------------

Погрешно сте схватили шта ми треба да радимо.
Ma da sam ja to pogresno shvatio jos i nekako, nego zlo je sto si ti to pogredno i shvato.
------------------
А како се ја радујем и ширим дух пријатељства у животу, то ти немаш представу

Kako da ne bih imao predstavu kad sam zajedno sa tobom svakoga dana.

Ako ces pak reci da te nisam dobro i pravilno razumeo, moguce je, ali to znaci da si se kojnfuzno i predstavio.
------------------

. Опет говориш о мојим карактеристикама јер ти смета шта говорим за ваше јереси.


Tvoje karalkteristike potrivaju tvoje poreklo i sadasnje stanje, a kad bi govorio o svojim jeresima kojih imas mjnogo, bilo bi mnogo bolje.
----------------

"Vidis Adriane, upravo naucna istrazivanja su dokazal da su Adventisti srecni vernici i da se jos vise raduju kad i nauka potvrdjuje da je njihovo ucenje i verovanje korisno i napredno, jer to rezultati dokazuju a ne price."

Ако су научници утврдили да сте ви срећни верници, онда боље да ја одем на та научна дијагностиковања да проверим јесам ли срећан.
Само не знам која то наука утврђује ко је срећан, а ко није. Стварно ми се чини да си духовит, мада ти ово озбиљно говориш, што чини изјаву таквом да може да се објави у новинама као врхунска одвала.

Znaci da nemas dokaza da mi nismo srecni kao sto si gore izjavio. Lepo je to od tebe sto priznajes da si pogresio. To je ipak vrlina.
-------------------


"Shvatam da bi za tebe to bio tezak jaram, kao sto je za svakog nevernika, ali to za nas nije jaram, nego prednost, sto smo pre vise od 150 godina saznali ono sto danas naku dokazuje da je ispravno. Zar se ti tome ne bi radaovao?
"

Ма, шта сте сазнали? Саблазнили сте планету са вашим пророчанствима и јересима. Чак сам и ја помислио да ту има нечега. Срећом па ме је разум држао у резерви. Пар пута сам приметио куда ваши постови воде, а тек на крају ми је све било потпуно јасно када сам одвојио време да видим КО СТЕ ВИ ЗАПРАВО.

Odlicno, Adriane to ti je doibar potez. U boilje svrhe i nisi mogao upotrebiti moc razuma i vreme nego da upoznas ucenje Adventisticke crkve. Nasa je molitva da ti to posluzi na spasenje, ali ako podjes u suprotnom pravcu, moglo bi ti posluziti za osudu. Ti si goispodar, izboir je tvoj.
--------------

Покрали сте од протестаната та тумачења Данилове књиге и приписујете себи као успех

Cuti Adriane, da te slucajno ko cuje, pa i mi smo protestanti.
Slazem se sa tobom da mi ne odbaciujeo niceje ucenje ako je u skladu sa Biblijom pa bilo iz koga izvora da dolazi.
Ako je nesto pametno i napredno, svakako da cemo ga prihvatit.
Nedavno sam traziuo objasnjenje jendog biblijskog stiha i zamisli gde sam nasao najbolje objasnjenje?
Kod Tome Akvinskoga, katolika. I ja sam naveo njegovo tumacenje i reko cije je.
-------------------

Све што ви заступате је УСВОЈЕНО, сем заповести Хелене Вајт која је по негде и била оригинална у својим глупостима (рецимо да ако једемо месо губимо интелигенцију и постајемо животиње,

Adriane, vidim ja da ti branis evoluciju kao i svi nevernici, ali Elen Vajt nije to rekla
Ono sto ona tu kaze je ono sto se i u narodu kaze s kim si onakavsi, ili sta jedes takav postajes.
Ne mozes popiti litru sljivovice a da ne izgubis pamet ako si je imao.
I sam znas da se neprestano javljaju mnoge bolesti u zivotinjama. Ovde kod nas svake sedmice skoro
daju izjave da se pojavla salmonela ili neka druga boilest medju zivotinjama.

Nedavno su pokazali kako u klaonici nose kravu na viljuskama, jer ne moze da stoji na nogam, kao i boilest ludih krava,
i zatrvorili su tu klaonicu. To su isto tako pre dve godine ucinili nedaleko od mene, zatvcorili su klaonicu zbog toga sto su klali bolesnu stoku i prodavali ljudima bolesno meso.

Adriane, nije to vise meso kao ono sto je jeo Avram, Mojusije i proroci. Sve se izmenilo i vec nista nije sigurno.
Juce sam ti govorio o leksaru kardiologu koji je izjavo da zivotinjski protrini nisu dobri za zdravlje ljudi.
-----------------

да су се људи укрштали са животињама и да су тако настајале расе и др.)

Ni to nisi razumeo. Znas da se u 1. Mojsijevoj 6,4. spominju divovi, a bibloija tvrdi da je to ukrstanjem "kceri Bozjih sa kcerima covecijim." Na osnovu toga ona kaze da je ukrstanjem dobrih i zlih proizasao zao narastaj koji je morao biti unisten potopom.
Tako ona tvrdi da su i pre potopa ljudi ukrstali razne vrste ljudi, a da su isto tako radili u zivotinjskom svetu da su ukrstanjem razlicitih zivotinja dobili i nove podvrste.
Dakle, vidis da i za to imas biblijsku osnovu.

Mi i dana sukrstamo razne vrste. Ukaleme jagodu sa nekom lozom i dobiju Qivi. Uktrste sljivu i breskvu i dobiju nektarinku.
Ukrste konja i magarca i dobiju mazgu. Ona o tome govori. Tim ukrstanje dobija se nesto novo sto Bog nije stvorio.

Adriane, sta bih ja radi da mi nije tebe?

Ja priznajem da u njenim mnogobrojnim spisima ima recenica koje same po sebi nisu jasne i mogu se tumaciti na vise nacina, ali toga imamo i u Bibliji. Zar se nije i apostol Petar zalio na Pavla da su njegove poslanice teske za razumeti koje neki izvrcu na svoju pogibao.

Adriane, pored svega, ipak mi je zadovoljstvo diskutovati sa tobom, jedno sto treba da znas u veciuni slucajeva ja se salim sa tobom, mislim da je i humor koristan, zatr ne?


Sve najbolje
 
Natrag
Top