Adventisti

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Lepo, samo da nam još izvadiš stihove i potvrdiš koji je to BOŽIJI ZAKON koji mi Hrišćani moramo držati da bi se spasili:

Evo ja ću započeti neke, a ti dovrši:{ Римљ. 7:4 Зато, браћо моја, и ви умресте закону телом Христовим, да будете другог, Оног што уста из мртвих, да плод донесемо Богу.
1. Коринћ. 9:21 Онима који су без закона био сам као без закона, премда нисам Богу без закона него сам у закону Христовом, да придобијем оне који су без закона.
Галат. 2:16 Па дознавши да се човек неће оправдати делима закона, него само вером Исуса Христа, и ми веровасмо Христа Исуса да се оправдамо вером Христовом, а не делима закона: јер се делима закона никакво тело неће оправдати.
Галат. 6:2 Носите бремена један другог, и тако ћете испунити закон Христов.
22:14 Благо ономе који твори заповести Његове, да им буде власт на дрво живота, и да уђу на врата у град.
ЕПИЛОГ:
Матеј 22 : [SUP]35[/SUP] И упита један од њих законик кушајући Га и говорећи: [SUP]36[/SUP] Учитељу! Која је заповест највећа у закону ? [SUP]37[/SUP] А Исус рече му: Љуби Господа Бога свог свим срцем својим, и свом душом својом,и свом мисли својом.[SUP]38[/SUP] Ово је прва и највећа заповест. [SUP]39[/SUP] А друга је као и ова: Љуби ближњег свог као самог себе. [SUP]40[/SUP] О овима двема заповестима виси сав закон и пророци. }

I još nešto vrlo VAŽNO:

Da li je moguća sledeća situacija:

1. Subotar. Drži je u sekund. Ne jede svinjetinu. Daje DESETAK, dao do sada Crkvi ASD, bar 10.000 €, ako ne i više. Ne pije kafu, čaj sa teinom, alkoholna pića,...... a oće da se OGREBE od drugog čoveka. Oće da ga zakine za PARE. Neće da vraća svoje DUGOVE. Ne voli svoje neprijatelje, već ih MRZI. Hoće da SLAŽE, UVREDI, IZMISLI. Lukav je kao LISICA, a nije bezazlen kao golub. Hoće i da UDARI, ako je to potrebno.......
2. Nedeljar ili nesubotar. Nikoga ne bi oštetio ni za milimetar. Ne bi uvredio ni za mikron. Voli sve ljude. Ne bi se ogrebao, pa makar nemao leba da jede. Pošten, skroman.............jednom rečju PREPOŠTEN i BEZAZLEN.

I ako je moguća, takva situacija, U PRAKSI, ko će se od ove dvoice spasiti, a ko biti osuđen !?
HVALA


Tacno, ljubav je ispunjenje zakona, ako smo promenjeni Duhom svetim onda ce nas on tako voditi da ce se zakon prirodno ispunjavati u nama i mi necemo ciniti nista sto je u suprotnosti sa Bozjim zapovestima.

Starozavetni pisci su znali o kom zakonu je rec i u tom kontekstu pisali, a to su deset Bozjih zapovesti, pa prema tome kada novozavetni pisci kazu ZAKON ili ZAPOVESTI, oni upucuju na Bozji zakon deset zapovesti.

Dakle, starozavetni pisac je u sledecem tekstu iz Jeremije 31 poglavlja ukazao na buducnost kada ce Bog svoj zakon deset zapovesti upisati u ljudsko srce i misli, a apostol Pavle to potvrdio u Jevrejima 8 poglavlju:

"Evo, idu dani, govori Gospod, kad ću učiniti s domom Izrailjevim i s domom Judinim nov zavet.
Ne kao onaj zavet, koji učinih s ocima njihovim, kad ih uzeh za ruku da ih izvedem iz zemlje misirske, jer onaj zavet moj oni pokvariše, a ja im bijah muž, govori Gospod.
Nego ovo je zavet što ću učiniti s domom Izrailjevim posle ovih dana, govori Gospod: metnuću zavet svoj u njih, i na srcu njihovom napisaću ga, i biću im Bog i oni će mi biti narod.
I neće više učiti prijatelj prijatelja ni brat brata govoreći: Poznajte Gospoda; jer će me znati svi od malog do velikog, govori Gospod; jer ću im oprostiti bezakonja njihova, i greha njihovih neću više pominjati" ( Jeremija 31 poglavlje ).

"Jer kudeći ih govori: Evo dani idu, govori Gospod, i načiniću s domom Izrailjevim i s domom Judinim nov zavet;
Ne po zavetu koji načinih s očevima njihovim u onaj dan kad ih uzeh za ruku da ih izvedem iz zemlje misirske; jer oni ne ostaše u zavetu mom, i ja ne marih za njih, govori Gospod.
Jer je ovo zavet koji ću načiniti s domom Izrailjevim posle onih dana, govori Gospod: daću zakone svoje u misli njihove, i na srcima njihovim napisaću ih, i biću im Bog, i oni će biti meni narod" ( Jevrejima 8. 8 - 10 ).


"Koji ste se pokazali da ste poslanica Hristova, koju smo mi služeći napisali ne mastilom nego Duhom Boga živoga, ne na kamenijem daskama nego na mesnijem daskama srca" ( 2 Korincanima 3. 3 )


Takodje, sledeci navod govori da ce zakon deset zapovesti biti u Isusovom srcu:


I po tome rekoh: evo idem, kao što je u knjizi pisano za mene.
Hoću činiti volju tvoju, Bože moj, i zakon je tvoj meni u srcu. ( Psalam 40. 8 ).



Sledecu situaciju si iskreirao da bi prikazao da su Adventisti krajnje neposteni, a svi ostali pravedni.
Da si bio posten ti bi uz ovaj prvi navedeni stavio i obrnut slucaj, odprilike ovako:

1. Subotar. Drži je u sekund. Ne jede svinjetinu. Daje DESETAK, dao do sada Crkvi ASD, bar 10.000 €, ako ne i više. Ne pije kafu, čaj sa teinom, alkoholna pića,...... Nikoga ne bi oštetio ni za milimetar. Ne bi uvredio ni za mikron. Voli sve ljude. Ne bi se ogrebao, pa makar nemao leba da jede. Pošten, skroman.............jednom rečju PREPOŠTEN i BEZAZLEN.

2.
Nedeljar ili nesubotar. oće da se OGREBE od drugog čoveka. Oće da ga zakine za PARE. Neće da vraća svoje DUGOVE. Ne voli svoje neprijatelje, već ih MRZI. Hoće da SLAŽE, UVREDI, IZMISLI. Lukav je kao LISICA, a nije bezazlen kao golub. Hoće i da UDARI, ako je to potrebno.......

Moj odgovor je da ne zelim da dajem odgovor na hipoteticke situacije.

Uslovi spasenja su u bibliji jasno zapisani, jednog coveka niti ce nas spasti njegova dela ako nisu prozeta verom, niti vera ako nije prozeta delima, u bibliji dela i vera nikada ne idu odvojeno.

Dakle, pitanje nase vere bez dela i dela bez vere bih ostavio Bogu, u bibliji su navedeni jasni kriterijumi spasenja, i nasa odgovornos pred Bogom ce se meriti po svetlosti koju smo primili u datom trenutku..
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702
pogledajte ovo braco pa da razmislimo malko?


Zasto adventi priznaju Allaha?
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
15.10.2010
Poruka
572
Kopije su dozvoljene uz referencu(Copy past, srbijan kafe)




Dali bi neko od Adventista bio toliko ljubazan pa da obijasni Adventističku nauku po pitanju nihovih Svetih Večeri koje se održavaju svaka 3 meseca ili kako je ovde Adventista svedočio i po njihovoj potrebi.






Šta kažu Adventisti da se da naučiti povodom njihoih simboličnih večera?


Ko je taj što određuje po potrebi kada će biti Adventistička sledeća po redu Svečana Večera?


Obijasnite šta to znači „PO POTREBI”? odnosno o kakvoj potebi se ovde radi?


Šta Adventisti piju kao simbol Hristove krvi na tim njihovim Svečanim Večerama?


Lepo je sa Adventistima diskutirati, smireni su oni ljudi, pametni su im odgovori i mnogo se od njih može naučiti.
A da budem uljudan ovako: Pozdrav svima Adventistima u trojičnog vam Gospoda.


To je veoma dobro postavljeno pitanje, sada ću ti ja pojasniti.


Adventisti su naši stari SUBOTARI! prozvali se Adventističkom Hristovom Crkvom ali samo nazvani HRIŠĆANI. Nemaju oni ništa zajedničko sa Hristom ili Hristovom Crkvom, to je i cilj ove teme da se oni razobliče.
Ovaj povrh, vidiš ovaj Apokalipsa (odgovarajući mu je nik) on ti je tipičan karakter tog Adventizma.
Kako vidiš naslov teme jedno i ti jedno pitaš on drugo odgovara bruseći svoj zmijski jezik jer uvrede, vređanja i ismejavanje su Adventistima ljubazne reči!
Nema većih prevaranata i MANIPULANATA od Adventista, a to je i svrha i cilj otvraranja ove teme, da bi se razobličili ovi naši Adventisti i taj njihov Adventizam.
Adventisti su jubazni samo onda dok ima izgleda da nekoga prevarama i MANIPULISANJEM uvuku u tu pogubnu sektu ili organizaciju zvana Adventizam koja nema ništa zajedničko sa HRISTOM, a ako nisu u stanju vrbovati za njihovu sektu onda će oni i samoga HRISTA satanizirati i vređati, ismejavati, ponižavati i provocirati, i ovo ćemo mi u ovoj temi dokazati samo malo strpljenja.


DAKLE TO ĆEMO MI DOKAZATI U OVOJ TEMI A I U OSTALIM TEMAMA GDE ONI BUDI ŠIRILI NJIHOVE PREVARE I MANIPULACIJE, SAMO POLAKO SVE ĆE SE TO OTKRITI.




Za početak samo da kažemo i ovo:


Kada se dobro obrati pažnja na listu njihovih otvorenih tema koje Adventisti na ovom forumu otvaraju onda se vidi kako Advenizam misionira svoje nazovi Hrišćanstvo! dovolno je pročitati samo naslov tih tema i onda se pitati kakva im je to hrišćanska motivacija i zašto oni to tako čine? i dali je to smisao Hrišćanstva i Hristove Crkve.
Nepobitna je činjenica da su ponositi i gordi! ubeđeni da sve o drugima znaju, dakle nepobitna je činjenica da govore u tuđe ime jer sve znaju ali kada je u pitanju njihova nauka ili ta Adventistička DOGMA kao doktrina ovoga sveta oni nebi pa neće toga ni da se dotaknu.
Adventisti su velike LAŽE jer uvek izvrtaju sagovornikove reči pa čak izvrtaju i Bibliju kako bi je prilagodili njihovoj koncilskoj doktrini ovoga sveta, a i to ćemo mi da potvrdimo samo treba malo strpljenja i vremena.


Ovom temom ćemo potvrditi i to da su ostali ljudi u zabludi kada su bili poverovali Adventistima da u svetu TEMPLARI su najveći Okultisti, Satanisti i tajna organizacija! ja ću vama pokazati da nije to tačno.


Adventizam jeste najveća SATANISTIČKA i OKULTISTIČKA u tajnama i misterijama zavijena organizacija!


Ako me pitate zašto to kažem onda ovako:


Dali ste znali da Adventizam ima Svečane Večere svakog trećeg meseca a i po potrebi? niste! pa sigurno da nećete znati jer je to taj Okultistizam, misterija i velika tajna.
Dali će to oni vama obijasniti zašto Adventizam to tako radi, na osnovu čega baziraju to verovanje i koji su ti što po potrebama sazivaju Svečane večere, a i za čije potrebe se to radi? neće! pa sigurno da neće vam oni to reći zato što je to ta Okultistička SATANISTIČKA tajna organizacija.


U ovoj temi im je postavljeno nekoliko pitanja, tako? dali će oni pojasniti te tajne svoje Okultističke organizacije, neće!
AMA NEĆE ONI TO URADITI ZATO ŠTO SU ONI NAZOVI HRIŠĆANI KOJI NEMAJU NIŠTA ZAJEDNIČKO NI SA HRISTOM NITI SA HRISTOVOM CRKVOM, a to je cilj ove teme da ih razobličimo.
Evo sada ćemo se mi lepo uveriti o kakvim Hrišćanima se ovde radi kada je Adventizam u pitanju!


Da budem uljudan i ne uznemirim im zao duh ovako:
Pozdrav svim Adventistima u sve tri trećine Gospoda.




Zašto LAŽETE forumaše kako po Jovanu glava 2 Biblija ne naučava da je Isus pretvorio vodu u VINO! već tvrdite da je voda pretvorena u SOK?


Dali SUBOTARI imaju išta zajedničko sa Hristosom?
U čemu ADVENTIZAM sledi Hrista? navedite forumu bar jedan primer da ja iskoristim prliliku i zgnječim glavu zmiji.


Znam ja da su ti SUBOTARI braća u trećine karaktera sa atributima pobožnosti po konlcilskoj DOGMI ali to je samo DOKTRINA ovoga sveta a ne Biblijska nauka, o tome smo već govorili, tako?
Jer da nije tako kako vi MANIPULIŠETE Biblijom ne bi se vama svezo jezik za grlo nego biste to pojasnili bazirajući se na Bibliju, tačno?


Nego šta te interesuje oku SUBOTARSKE DOGME?
To da svaka 3 meseca ili kako Elita donese odluku po potrebi saziva se Tajna večera? ili


Da LAŽU jer negiraju Jovana 2,10 i na dalje da je Hristos vodu pretvorio u VINO?


Šta te interesuje da je više o SUBOTARIMA nego o meni? jasno i glasno da se razume jer imaš višu sekulanu školu sa obrazovanjem.
Imaš čast, izvoli da ja iskoristim priliku i zgnječim zmiji glavu.




Zašto onda ne podelite sveće da tražimo SUBOTARE?


Koliko sveća si ti dao tvom dobrom prijatelju Dejvidu kada te nađe tako često?
Zašto kod mene ni jedan SUBOTAR ne dođe da mi MISIONIRA SUBOTARSKU DOGMU? ili čekaju da ja pronađem SUBOTARE pa da im idem da mi oni svedoče šta?
Šta jedan SUBOTAR ima da svedoči po Bibliji? ništa, zero, nula. Zato i čučite po hajdučkim jazbinama ko u kutiji šibica ;))))


Hajd još čekam na tvoje odgovore, nije da si se LAGAO pa te sada stid i sramota.
Joše jednom:
Ima li to vaše VINO kakvu etiketu? kako vam se zove i gde ga vi to nabavljate?
Zašto SUBOTARI LAŽU da u Jovana 2,10 i danje Hrist nije vodu pretvorio u VINO nego u BOROVNICU?
Kada je ELITA donela odluku da vam potrebna sledeća Svečana večera?


Pa bih voleo da mi bar ovde date odgovore!


Ovo su komentari jednog mog prijatelja kojeg ja poznajem dobro.


Pozdrav.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
15.10.2010
Poruka
572
Kopam i kopam po internetu na svim forumima meljete jedo te isto ko roboti,ali od istine necete daleko mi smo tu da forumasima ukazemo pravi put.

Lazete,izvrcete,bijete lice,na sve ste spremni vi subotari samo da vam idioti koji Boga ne veruju daju desetak.Za svoje materijalne prevare.
Kao na primer Bolnice gde okuplate starce kao socijalnu programu,gde ste zarazili ceo zapad,a niko nevidi kako uz 33%poreza jos uzimate i desetak kO Nvodno za crkvu?a da nepricam o momsu itd.
A mi obicni vernici samo radimo i radimo i nemamo vremena ni sa decom da budemo,jer vi ih icite kako su im tata i mama neprijatelji ako sta kazemo protiv vase sisteme.
Tretirate nas za idiote i kako smo maloumni zato sto verujemo u u Isusa Hrista? zasto? nemam ni najmanjeg objasnjenja zasto bih verovao vama koji niste u stanju da izlecite ni najmanji grip,a kamoli paralizovanog coveka,epileptika,diabetika,slogiranog,itd.

Isus rece,oni koji su od mene mocice sve to da lece,i vaskrsavace,i zmija ce ga otrovnica ujesti i nece umreti.Sta to znaci?svaki prorok ko i je od Boga ,cicnice tako :iscelivace bolesne,i sve sto kaze bice istina i obistinice se.Onaj prorokoji kaze a ne obistrini se obn je lazni prorok i nemojte se bojati takvog proroka.
A vassi prroci su sve slagali,jer Isus rece niko nezna kad i gde do samo Otac moj? a ti vedmaci,vedme su prrosto prevaranti u materijalnom smisliu braco.

Pozdrav faky.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Što bre brate Laodikeja ne priznaš da ste matirani, biće ti lakše. Ovako samo braniš nešto što je toliko šupljikavo da ni apostol Pavle ne bi to mogao odbraniti a ne Adventisti. Dovodiš sebe u identičnu situaciju kao JS! Nemaš biblijske argumente, a branićeš to do smrti, za šaku interesa. A pri tome ćeš misliti da si u jedinoj PRAVOJ I ISTINITOJ CRKVI na Planeti. Dođi u moju Crkvu, primi ISTINU i oslobodi se:

Tacno, ljubav je ispunjenje zakona, ako smo promenjeni Duhom svetim onda ce nas on tako voditi da ce se zakon prirodno ispunjavati u nama i mi necemo ciniti nista sto je u suprotnosti sa Bozjim zapovestima. Starozavetni pisci su znali o kom zakonu je rec i u tom kontekstu pisali, a to su deset Bozjih zapovesti, pa prema tome kada novozavetni pisci kazu ZAKON ili ZAPOVESTI, oni upucuju na Bozji zakon deset zapovesti. Dakle, starozavetni pisac je u sledecem tekstu iz Jeremije 31 poglavlja ukazao na buducnost kada ce Bog svoj zakon deset zapovesti upisati u ljudsko srce i misli, a apostol Pavle to potvrdio u Jevrejima 8 poglavlju: "Evo, idu dani, govori Gospod, kad ću učiniti s domom Izrailjevim i s domom Judinim nov zavet. Ne kao onaj zavet, koji učinih s ocima njihovim, kad ih uzeh za ruku da ih izvedem iz zemlje misirske, jer onaj zavet moj oni pokvariše, a ja im bijah muž, govori Gospod. Nego ovo je zavet što ću učiniti s domom Izrailjevim posle ovih dana, govori Gospod: metnuću zavet svoj u njih, i na srcu njihovom napisaću ga, i biću im Bog i oni će mi biti narod. I neće više učiti prijatelj prijatelja ni brat brata govoreći: Poznajte Gospoda; jer će me znati svi od malog do velikog, govori Gospod; jer ću im oprostiti bezakonja njihova, i greha njihovih neću više pominjati" ( Jeremija 31 poglavlje ). "Jer kudeći ih govori: Evo dani idu, govori Gospod, i načiniću s domom Izrailjevim i s domom Judinim nov zavet; Ne po zavetu koji načinih s očevima njihovim u onaj dan kad ih uzeh za ruku da ih izvedem iz zemlje misirske; jer oni ne ostaše u zavetu mom, i ja ne marih za njih, govori Gospod. Jer je ovo zavet koji ću načiniti s domom Izrailjevim posle onih dana, govori Gospod: daću zakone svoje u misli njihove, i na srcima njihovim napisaću ih, i biću im Bog, i oni će biti meni narod" ( Jevrejima 8. 8 - 10 ). "Koji ste se pokazali da ste poslanica Hristova, koju smo mi služeći napisali ne mastilom nego Duhom Boga živoga, ne na kamenijem daskama nego na mesnijem daskama srca" ( 2 Korincanima 3. 3 ) Takodje, sledeci navod govori da ce zakon deset zapovesti biti u Isusovom srcu: I po tome rekoh: evo idem, kao što je u knjizi pisano za mene. Hoću činiti volju tvoju, Bože moj, i zakon je tvoj meni u srcu. ( Psalam 40. 8 ).
Imam 2 pitanja za tebe:
{3.Мојс. 19,18 Не буди осветљив, и не носи срдњу на синове народа свог; него љуби ближњег свог као себе самог; ја сам Господ. }

1. Pošto je i ZAKON LJUBAVI već dat u Starom Zavetu, šta je onda to doneo Novi Zavet !? Odnosno Jevrejim 8:8-10; Jeremija 31. poglavlje, Psalam 40,8 i 2.Korinćanima 3:3. Koliko ja vidm po vama Adventistima – NIŠTA !
Ali ispravi me ako grešim. Ali stihovim, molim te. Nemoj ljudskom filozofijom. Nje sam se naslušao od svih Crkava.
2. Zašto je Hrist prvi put došao na Zemlju, kada smo sve imali u Starom Zavetu !?

Sledecu situaciju si iskreirao da bi prikazao da su Adventisti krajnje neposteni, a svi ostali pravedni. Da si bio posten ti bi uz ovaj prvi navedeni stavio i obrnut slucaj, odprilike ovako: 1. Subotar. Drži je u sekund. Ne jede svinjetinu. Daje DESETAK, dao do sada Crkvi ASD, bar 10.000 €, ako ne i više. Ne pije kafu, čaj sa teinom, alkoholna pića,...... Nikoga ne bi oštetio ni za milimetar. Ne bi uvredio ni za mikron. Voli sve ljude. Ne bi se ogrebao, pa makar nemao leba da jede. Pošten, skroman.............jednom rečju PREPOŠTEN i BEZAZLEN. 2. Nedeljar ili nesubotar. oće da se OGREBE od drugog čoveka. Oće da ga zakine za PARE. Neće da vraća svoje DUGOVE. Ne voli svoje neprijatelje, već ih MRZI. Hoće da SLAŽE, UVREDI, IZMISLI. Lukav je kao LISICA, a nije bezazlen kao golub. Hoće i da UDARI, ako je to potrebno....... Moj odgovor je da ne zelim da dajem odgovor na hipoteticke situacije. Uslovi spasenja su u bibliji jasno zapisani, jednog coveka niti ce nas spasti njegova dela ako nisu prozeta verom, niti vera ako nije prozeta delima, u bibliji dela i vera nikada ne idu odvojeno. Dakle, pitanje nase vere bez dela i dela bez vere bih ostavio Bogu, u bibliji su navedeni jasni kriterijumi spasenja, i nasa odgovornos pred Bogom ce se meriti po svetlosti koju smo primili u datom trenutku..

Ništa ja nisam iskenirao, iscenirao i iskreirao !
Ja sam te lepo pitao da li je moguća ta i ta situacija ! Mogao si odgovoriti NEMOGUĆA JE ! Adventisti su anđelćići, a vi ostali.................
Ali ti si mi sa tvojim odgovorom sve odgovorio, iako to nisi hteo.
Znam da istina boli, ali tu ‘’ISTINU’’ si sam izabrao. Meni je mirna savest, ja samo želim da te spasim jeresi.
A sada ako ti ponos ne dozvoljava, ili već neko drugi ili treći, ja ti tu ništa ne mogu pomoći.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Sardu, nemoj da se glupiras i da pises takve stvari, za coveka koji govori da ima istinu to je sramota, mani se praznih reci i osudjivanja koja ne stoje na cvrstim temeljima i nemoj nazivati istinu da je laz a laz istina.

Obrati se Bogu celim srcem jer vidim da si u svezi nepravde, to se jasno pokazuje u onome sto pises.

Svi potrebni argumenti u vezi ovih tema o kojima se diskutovalo su ti dati, zato je neosnovana tvoja tvrdnja da nema nikakvih argumenata.
U meni nema nikakvog navodnog ponosa, jer upravo je suprotno, tebi ponos ne dozvoljava da prihvatis tako jasna ucenja Bozje reci, vec je zrtvujes radi svoojih licnih filozofija koje su apsurdne, bolesne.

Neka ti Gospod pomogne da ti se otvore oci jer si trenutno slep za istinu..


Pozdrav
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
"zrtvujes radi svoojih licnih filozofija koje su apsurdne, bolesne."

Има ли болеснијих философија од Хелениних? По њој су се укрштали људи са животињама, када једемо месо ми постајемо животиње и наш интелект слаби, греси прелазе на сотону и да не понављам шта све није одредила да следите. Толико текстова и заповести има, да човек само треба да седи, чита и паралелно испуњава њене заповести. А заповести Христове нису битне, наравно...оне се злоупотребљавају само да се вратимо Мојсију. Христове "приче" (како каже Мика) су мање битне од Старог завета...
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Sardu, nemoj da se glupiras i da pises takve stvari, za coveka koji govori da ima istinu to je sramota, mani se praznih reci i osudjivanja koja ne stoje na cvrstim temeljima i nemoj nazivati istinu da je laz a laz istina.

Obrati se Bogu celim srcem jer vidim da si u svezi nepravde, to se jasno pokazuje u onome sto pises.

Svi potrebni argumenti u vezi ovih tema o kojima se diskutovalo su ti dati, zato je neosnovana tvoja tvrdnja da nema nikakvih argumenata.
U meni nema nikakvog navodnog ponosa, jer upravo je suprotno, tebi ponos ne dozvoljava da prihvatis tako jasna ucenja Bozje reci, vec je zrtvujes radi svoojih licnih filozofija koje su apsurdne, bolesne.

Neka ti Gospod pomogne da ti se otvore oci jer si trenutno slep za istinu..


Pozdrav

Pa kada je neosnovana, i bez argumenata (mada moj post ima dat jedan vrlo važan stih iz 3-će Mojsijeve), a ovaj tvoj ARGUMENTOVAN, BEZ IJEDNOG STIHA. A pri to se ja glupram kako ti kažeš, zašto nisi odgovorio na pitanja koja sam ti postavio.
Znam ja zašto – Zato što kada su Adventisti matirani BIBLIJSKIM ARGUMENTIMA koriste samo dve opcije:
1. Vređaju ili insinuiraju ili diskredituju sagovornika;
2. Samo idu varijantu Copy/ Paste Stari (ispunjeni) Zavet.
Ja sam ti se najozbiljnije obratio sa DVA KLJUČNA PITANJA NA Adventističke tvrdnje da NIŠTA NIJE IZMENJENO U NOVOM ZAVETU U ODNOSU NA STARI! A ti odgovaraš ovako kako odgovaraš- krajnje neozbiljno i bez ijednog BIBLIJSKOG ARGUMENTA. I pri tom ignorišeš moj poziv tebi za spasenje.
A sve što sam izneo do sada, i u prethodnom postu je ISTINA!
Ako nije – Izvoli demantuj me!
Ali (ponavljam po ko zna koji put) ne ljudskom (EGW) filozofijom, već BIBLIJSKOM, jer ja slušam samo Boga, dok ti imaš i božicu!
Pozdrav
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Pa kada je neosnovana, i bez argumenata (mada moj post ima dat jedan vrlo važan stih iz 3-će Mojsijeve), a ovaj tvoj ARGUMENTOVAN, BEZ IJEDNOG STIHA. A pri to se ja glupram kako ti kažeš, zašto nisi odgovorio na pitanja koja sam ti postavio.
Znam ja zašto – Zato što kada su Adventisti matirani BIBLIJSKIM ARGUMENTIMA koriste samo dve opcije:
1. Vređaju ili insinuiraju ili diskredituju sagovornika;
2. Samo idu varijantu Copy/ Paste Stari (ispunjeni) Zavet.
Ja sam ti se najozbiljnije obratio sa DVA KLJUČNA PITANJA NA Adventističke tvrdnje da NIŠTA NIJE IZMENJENO U NOVOM ZAVETU U ODNOSU NA STARI! A ti odgovaraš ovako kako odgovaraš- krajnje neozbiljno i bez ijednog BIBLIJSKOG ARGUMENTA. I pri tom ignorišeš moj poziv tebi za spasenje.
A sve što sam izneo do sada, i u prethodnom postu je ISTINA!
Ako nije – Izvoli demantuj me!
Ali (ponavljam po ko zna koji put) ne ljudskom (EGW) filozofijom, već BIBLIJSKOM, jer ja slušam samo Boga, dok ti imaš i božicu!
Pozdrav


Ovo su ogromne lazi moj brate, na sva pitanja si dobio odgovore, i upravo je suprotno, ti si izbegavao da odgovoris na postavljene argumente.

Drugo, svi koji su pratili diskusije su mogli da vide ko je taj koji primenjivao princip vredjanja, omalovazavanja, preostrih reci, ovo si izrekao cisto da bi prebacio krivicu sa sebe na druge, ali to je tvoja licna stvar, istina se ne ukida neverovanjem pojedinaca..hvala Bogu na tome..
 
Natrag
Top