Adventisti

Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
STARI I NOVI ZAVET

Vanhelsing je postirao knjiigu DR FRUCHTENBAUM u kojoj izmedju ostaloga pise:


7. Simbol zaveta
"Sedmo: Simbol ili znak zaveta s Mojsijem bila je subota".

Pre svega Bog nije pravio zavet sa Mojsijem nego sa celim Irailjem.
Subota nije bila predmet toga zaveta (ugovora).
Simbol zaveta je bila krv zivotinje kojom je zavet zapecacen, a krv prestavlja Hristovu zrtvu, a ne subota

Sta je ZAVET?
Pored podele Biblije na knjige Starog i Novog zaveta, postoje dva zaveta tj UGOVORA koje Bog cini sa svojim narodom.
Ovoga puta razmotricemo ta da zaveta, ugovora.

Pavle pise: "A kad veli: novi zavet prvi nacini starim; a sto je staro i ostarelo blizu je kraja." Jevrejima 8,13.
"Jer da je ovaj prvi bio bez mane, ne bi se drugome trazlilo mesta." Jevreji 8,7.

Bog je sa Izrailjem nacinio zavet (ugovor).
Predmet toga ugovora nije bila subota, nego ceo DEKALOG.
Po tom ugovoru Bog je obecao Izrailju ( a ne Mojiju):
"A sada ako dobro UZASLUSATE GLAS MOJ i uscuvate zavet moj, bicete moje blago
mimo sve narode, premada je moja sva zemlja. I bicete mi carsko svestenstvo i narod svet. To su reci koje ces kazati sinovima Izrailjevim." 2. Mojsijeva 19,5.6.


Sta su Izrailjci po tom ugovoru bili duzni da cine?
"I progovori Gospoda ispred ognja, glas od reci custe, ali osim glasa lika ne vidjeste.
I objavi vam zavet koji je vama zapovedi da DRZITE DESET RECI KOJE NAPISA NA DVE PLOCE KAMENE." 5. Mojsijeva 4,12.13.

Ovo pokazuje da DR FRUCHTENBAUM nije u pravu kad tvrdi da je zavet nacinjen sa Mojsijem, to nije istina, nego je nacinjen sa Izrauljem; a isto tako nije subota zna ili predmjet zaveta, nego je DEKALOG. To je jasno zapisano, i nema potreba da to izvrcemo.

Sada da vidimo sta je NAROD, a ne Mojsija, ODGOVORIO:
"I dodje Mojsija i kaza narodu sve reci Gospodnje i SVE ZAKONE, i odgovori NAROD
jednim glasom i rekose: CINICEMO SVE STO JE REKAO GOSPOD. i UZE KNJIGU ZAVETA I PROCITA NARODU, a oni rekose: STO JE GOD REKAO GOSPOD CINICEMO I SLUSACEMO."
2. Mojsijeva 24,3.7.

Cime je bio potvrdjen prvi zavet? "Jer kad Mojsije izgovori SVE ZAPOVESTI PO ZAKONU SVEMU NARODU, onda uze krvi jarcije i telece i pokropi knjigu i sav narod govoreci: OVO JE KRV ZAVETA KOJI BOG NACINI S VAMA." Jevrejima 9,19.20. 2. Mojsijeva 24,5-8.
Dakle "krv zaveta" je simbol, a ne subota, jer se subota se i ne spominje.

Kao sto vidimo, u celom tom procesu sklapanja i raskidanja zaveta sa Bogom, subota se nigde i ne spominje.

Posle 40 dana Izrailjci su svoj zavet sa Bogom raskinuli.

"A narod videvsi da Mojsije za dugo ne silazi sa gore, skupi se narod pred Aronom i rekose mu: Ajde, nacini nam bogove koji ce ici pred nama, jer tom Mojsiju koji nas izvede iz zemlje misirske ne znamo sta bi. A Aron uze iz ruku njihovih zlatne nakite, slai u kalup i nacini tele saliveno. I rekose: Ovo su bogovi tvoji Izrailju, koji te izvedose iz zemlje Egipatske. I kad dodje blizu okola ugleda tele i igre te se razgnevi Mojsije, baci iz ruku svojih ploce i razbi ih pod goromk." 2. Mojsijeva 32,1.4.19.

Tako su Izrailjci samo 40 dana posle sklapanja zaveta, svojom neposlusnoscu raskinili ga.


BOG JE OBECAO DA CE NACINITI NOVI ZAVET (UGOVOR)

"Nego ovo je novi zavet koji cu uciniti s domom Izrauljevim posle ovih dana, govori Gospod: Metnucu svoj zevt u njih, i na srcu njihovu napisacu ga, i bicu ima Bog i oni ce mi biti narod." Jeremija 31,33. U ovom slucaju duhovni Izrailjci su oni koji veruju i slusaju, tj sprovode u zivot ono sto je pravedno.

Gospod preko prorok Isaija kaze: "Poslusajte me koji znate pravdu, narode, kojemu je u srcu zakon moj." Isaija 51,7. U srcu duhovnog Izrailja napisan je onaj isti zakon koji je za Izrauljce smao bio napisan na kamenim plocama.

Novi ugovor je zapecacen Hristovom zrtvom, Njegovom krvlju.

U novom zavetu (ugovoru) Duh Sveti pomaze verniku da zivi bez greha u skladu sa Bozjim zakonom. Isus je obecao: "Ja cu umoliti Oca, i dace vam drugoga Utesitelja da bude s vama vavek. Duha istine, kojega svet ne moze primiti, jer Ga ne vide niti Ga poznaje; a vi Ga poznajete, jer u vama stoji, i u vama ce bita." Jovan 14,16.17.

"A kad dodje Duh istine, uputice vas na svaku istinu."
Jovan 16,13. To je uloga Svetoga Duha.
Bozji zakon je i dalje ostao na snazi, jer nije ni bila greska u zakonu, nego u njihovoj neposlusnoti. To pokazuje da ljudi svojom snagom ne mogu, bez Bozje pomoci, tvoriti pravdu i zadovoljiti zahteve zakona.

Bog je obecao: "I dacu vam novo srce, i nov cu duh metnuti u vas." Jezekilj 36,26.
Pavle objasnjava: "Prema tome, ako je ko u Hristu - novo je stvorenje, staro prodje i vidi novo postalo je." 2. Korincanima 5,17. Carnic

Onome koji VEROM primi Isusa Hrista za svoga Spasitelja, Sveti Duh pomaze da zivi pravednim zivotom.

"A Bog mira, koji izvede iz mrtvih velikog Pastira ovcama, KRVLJU ZAVETA VECNOGA, Gospoda nasega Isusa Hrista. DA VAS SAVRSI U SVAKOME DOBROM DELU, da ucinite volju Njegovu, CINECI U VAM sto je ugodno pred Njim, kroz Isusa Hrista, kojemu slava vavek veka." Jevrejima 13,20.21.

Bog je ucinio sve za nas i jos uvek cini, Poziv je upucen svima, i koji se odazovu i prime Ga verom u svoje crce spasenje im je zagarantovano. Oni donose duhovne rodove u poniznosti i poslusnosti.
 
Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702
Preporuka! ti sam mikane procitaj dva puta svoj post! da bi svatio sta si napisao! kazes u pocetku bog nije sklopio savez (ugovr)s mojsijem a s izraeljem?a ko je bio Mojsije da nije bio egipcanin slucajno?
Bog je upravo sklopio zavet s Izrailjem-jevreima a tolko posle u NZ-tu sa celim svetom-svim narodima jer narodi su potomci noja.Zato sam ti i postavio post gde Bog kaze noju da mozemo jesti sve sto se mice po zemlji od zivotinja,riba itd.Zato i apostoli kazu mozete jesti sve ako blagoslovite Bega tj dajete hvalu bogu,ali samo Jevreji,muslimani ne mogu jer su primili toru ceo zakon mojsija.A vi nemate ceo zakon niste obrezani,kako kaze faky.

Sta Bog kaze Noju:#1307
icon1.png
07-10-2012 02:40

Mikane nemoj se pravis da nisi procitao ovaj post:
#1305
icon1.png
07-10-2012 01:54jako me zanima kako ces odgovoriti na njega ako uopste mozes?
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Zašto često upotebljavam reč JERES kada se obraćam Adventistima. Ili reč POGIBAO......
Pa evo zašto. Svi odlično znate sledeće stihove, i njihovu ozbiljnost za naše spasenje:

Posl. 3:14 I znam da sve što Bog čini, čini za stalno. Tome se ništa dodati ne može niti mu se može oduzeti; a Bog čini tako da ga se boje.
Otkr.22 : 19 I ko oduzme od reči proroštva u ovoj knjizi, Bog će mu oduzeti udio na stablu života i na svetom gradu - na svemu što je napisano u ovoj knjizi.
5.Mojs. 4 : 2 Niti što nadodajite onome što vam zapovedam niti što od toga oduzimljite; vršite zapovedi Jahve, Boga svoga, što vam ih dajem. 13:1 (ili 12:32) Sve što vam naređujem držite; tomu ništa ne domeći i ništa ne oduzimaj.
Posl. 30:6 Ne dodaji ništa njegovim rečima, da te ne prekori i ne smatra lažljivim.
Prop. 3:14 I znam da sve što Bog čini, čini za stalno.Tome se ništa dodati ne može niti mu se može oduzeti; a Bog čini tako da ga se boje.
Gal. 1:7-9 koje uostalom i ne postoji. Postoje samo neki koji vas zbunjuju i hoće prevratiti evanđelje Hristovo. Ali kad bismo vam mi, ili kad bi vam anđeo s neba navešćivao neko evanđelje mimo onoga koje vam mi na-vestismo, neka je proklet! Što smo već rekli, to sad i ponavljam: navješćuje li vam tko neko evanđelje mimo onoga koje primiste, neka je proklet.

A Adventisti vrlo često dodaju i oduzimaju Bibliji, što kao što vidimo u navedenim stihovima (naročito u Otkrovenju 22 glave).
Evo vam jedan primer:
Iako ima jako puno stihova o neobaveznom svetkovanju SUBOTE za naše spasenje (Hrišćana mislim), ipak je, po meni, najjači stih iz Kološana 2,16 (da vas niko ne osuđuje za nedržanje subote.....). To isto i Adventisti znaju i imaju čitavu nauku da predstave da izraz, koji se ovde koristi, SUBOTE (sabbatorum ), odnosno množina od subote, ne odnosi na subotu (52 dnevne subote u toku 1 godine) već na godišnje subote (sedmodnevne, kojih imamo 7 u toku jedne godine).
Ovo je već mnogo ozbiljnija stvar, nego do sadašnji Pečat Božiji, Žig Zveri i ostale stvari, jer direktno kršimo Božije uputstvo da NE SMEMO NIŠTA DODATI I ODUZETI Njegovoj reči.
Takođe ako su Adventisti u pravu i ako je Pavle ovde mislio na sedmodnevne godišnje subote umesto na 52 dnevnih, onda smo mi Hrišćani u velikoj opasnosti. Jer mi smatramo da je ovde u pitanju obična 24-časovna subota.
Normalno Pismo eksplicitno govori da je u pitanju obična 24-časovna subota, a ne godišnja, zato i smatram za JERES Adventističku Crkvu.

Pozdrav
..... Pa po vama Adventistima i Svedocima ja sam najveći lažov na svetu.
No, ne smeta mi idemo dalje:

1. Zemlja je TROUGAO, zato ljudi žive na Marsu!
2. Papir trpi sve;
3. Dokaži! To svako za svakog može reći!
4. Bratski savet: Opasno je ovo što govoriš – Uverićeš se jednoga dana

Koje su jeresi u ''mojoj'' religiji, kao i koji stavovi ?

Hvala unapred. Da bi se popravio!
Jer bez ARGUMENATA, ostaće samo mrtvo slovo na papiru, i znaćemo koliko da cenimo tvoje reči u buduće.
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Preporuka! ti sam mikane procitaj dva puta svoj post! da bi svatio sta si napisao! kazes u pocetku bog nije sklopio savez (ugovr)s mojsijem a s izraeljem?a ko je bio Mojsije da nije bio egipcanin slucajno?

Vanglsing, zasto makar nisi kopirao moju recenicu ili prepisao je nego si je ostavio ne dovrsenu. Evo sta sam ja rekao: "Pre svega Bog nije pravio zavet sa Mojsijem nego sa celim Irailjem." Svako zna d aje Mojsije Jevrejin, ali Bog je pravio zavet sa narodom a ne sa njihovim advokatom. Ceo narod je obecao da ce drzati Bozji zaskon a ne Mojusija. Blagolsov izrecen ne odnosi se samo na mojsija, nego na ceo narod. Prema tome ne vidim u cemu je za tebe problem? ---------------------

Bog je upravo sklopio zavet s Izrailjem-jevreima a tolko posle u NZ-tu sa celim svetom-svim narodima jer narodi su potomci noja.

Pa to sam uprtavo i ja rekao. Da je prvi zavet nacinjen sa Izrailjem kao narodom, a novi sa duhovnim Izrailjem iz svih naroda ali oni koji se odazovu Boozjem pozivu. Bog svoj zavet nikome ne namece, nego imaju ga oni koji ga dragovoljno usvoje. Ono sto sam ja video iz samog Ugovora, ne radi se o Suboti kao sto je taj autor naveo, nego o celokupnom zakonu. Bozji zakon je predmet starog i novog ugovora.
-------------------------

Zato sam ti i postavio post gde Bog kaze noju da mozemo jesti sve sto se mice po zemlji od zivotinja,riba itd.

Ali ipak posle toga Bog je Mojsiju dao razliku izmedju cistih i neciostih zivitinja.
--------------------

Zato i apostoli kazu mozete jesti sve ako blagoslovite Bega tj dajete hvalu bogu,ali samo Jevreji,muslimani ne mogu jer su primili toru ceo zakon mojsija.

Bozji zakon jeste predast Jevrejima, ali odnosi se na sve nas. Ne mislis valjda da ce Bog za svaku naciju izdavati svoj poseban zakona za njih. Zakon Bozji je univerzalan, zato su hriscani usvojili Stari zave Biblije iako su dobro znali da je on dat Izrilju. To je jedino sto je Bog dao ljudima i odnosi se na sve naroide podjednako.
-------------
.A vi nemate ceo zakon niste obrezani,kako kaze faky.

Mani se gluposti. Ti imas problem zbog toga sto ne pravis razliku izmedju vrsta zakona u Petoknjizju. Obredni zakon kompletan nasao je svoje ispunjenje u Hristovoj zrtvi, i ne odnosi se na hriscane, jer su se njegovi simboli ispunili u Hristovoj zrtvi. Medjutim, Dekalog nije bio simbol nicega, on je vecan i podjednako odnosi se na sve ljude.

Sve najbolje
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702
Preporuka! ti sam mikane procitaj dva puta svoj post! da bi svatio sta si napisao! kazes u pocetku bog nije sklopio savez (ugovr)s mojsijem a s izraeljem?a ko je bio Mojsije da nije bio egipcanin slucajno?

Vanglsing, zasto makar nisi kopirao moju recenicu ili prepisao je nego si je ostavio ne dovrsenu. Evo sta sam ja rekao: "Pre svega Bog nije pravio zavet sa Mojsijem nego sa celim Irailjem." Svako zna d aje Mojsije Jevrejin, ali Bog je pravio zavet sa narodom a ne sa njihovim advokatom. Ceo narod je obecao da ce drzati Bozji zaskon a ne Mojusija. Blagolsov izrecen ne odnosi se samo na mojsija, nego na ceo narod. Prema tome ne vidim u cemu je za tebe problem? ---------------------

Bog je upravo sklopio zavet s Izrailjem-jevreima a tolko posle u NZ-tu sa celim svetom-svim narodima jer narodi su potomci noja.

Pa to sam uprtavo i ja rekao. Da je prvi zavet nacinjen sa Izrailjem kao narodom, a novi sa duhovnim Izrailjem iz svih naroda ali oni koji se odazovu Boozjem pozivu. Bog svoj zavet nikome ne namece, nego imaju ga oni koji ga dragovoljno usvoje. Ono sto sam ja video iz samog Ugovora, ne radi se o Suboti kao sto je taj autor naveo, nego o celokupnom zakonu. Bozji zakon je predmet starog i novog ugovora.
-------------------------

Zato sam ti i postavio post gde Bog kaze noju da mozemo jesti sve sto se mice po zemlji od zivotinja,riba itd.

Ali ipak posle toga Bog je Mojsiju dao razliku izmedju cistih i neciostih zivitinja.
--------------------

Zato i apostoli kazu mozete jesti sve ako blagoslovite Bega tj dajete hvalu bogu,ali samo Jevreji,muslimani ne mogu jer su primili toru ceo zakon mojsija.

Bozji zakon jeste predast Jevrejima, ali odnosi se na sve nas. Ne mislis valjda da ce Bog za svaku naciju izdavati svoj poseban zakona za njih. Zakon Bozji je univerzalan, zato su hriscani usvojili Stari zave Biblije iako su dobro znali da je on dat Izrilju. To je jedino sto je Bog dao ljudima i odnosi se na sve naroide podjednako.
-------------
.A vi nemate ceo zakon niste obrezani,kako kaze faky.

Mani se gluposti. Ti imas problem zbog toga sto ne pravis razliku izmedju vrsta zakona u Petoknjizju. Obredni zakon kompletan nasao je svoje ispunjenje u Hristovoj zrtvi, i ne odnosi se na hriscane, jer su se njegovi simboli ispunili u Hristovoj zrtvi. Medjutim, Dekalog nije bio simbol nicega, on je vecan i podjednako odnosi se na sve ljude.

Sve najbolje

Pa dokazi mi covece to sto tvrdis!nemozes jer je zakon jasan kome i kad,zasto je dat!noju je dat jedan zakon,mojsiju-jevreima drugi,Hriscanima treci.
Jevreima je dat poseban zakon jer je taj narod izabran da bude svet,drugo je to sto oni nisu izdrzali breme zakona,zato pavle i govori ni oci nasi ne ispunise zakon a vi mecete jaram na neznabozce-hriscane.
Ako vi adventi postujete sve zakone jevrejima date,shvati morate se obrezati u protivnom slucaju ste u velikom grehu.Koliko sam primetio vi postujete sve staro zavetne zakone osim jednog obrezanje.
Pa svaki jevrejin,musliman ce vasm reci da ste u zabludi,u velikom grehu,jer ne drzite ceo zakon a nosite jaram Mojsijevog zakona-tore!
Jasno apostoli govore o ne pravi se glupim,da ako zelis ti mozes da nosis taj jaram ali ga moras u potpunosti prihvatiti s obrezanjem,subotom.
Mi ne, Hriscani nisu prihvatili toru a Hrista,Hristov zakon,i mi nismo obavezni da se obrezujemo ili da postujemo subotu.Kad ce te to da shvatite posle toliko biblijskih argumenata koje ignorisete!Gde je odgovor na jasne citate iz biblije?#1305
icon1.png
07-10-2012 01:54 ja jos uvek cekam?
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Zašto često upotebljavam reč JERES kada se obraćam Adventistima. Ili reč POGIBAO......
Pa evo zašto. Svi odlično znate sledeće stihove, i njihovu ozbiljnost za naše spasenje:

Posl. 3:14 I znam da sve što Bog čini, čini za stalno. Tome se ništa dodati ne može niti mu se može oduzeti; a Bog čini tako da ga se boje.
Otkr.22 : 19 I ko oduzme od reči proroštva u ovoj knjizi, Bog će mu oduzeti udio na stablu života i na svetom gradu - na svemu što je napisano u ovoj knjizi.
5.Mojs. 4 : 2 Niti što nadodajite onome što vam zapovedam niti što od toga oduzimljite; vršite zapovedi Jahve, Boga svoga, što vam ih dajem. 13:1 (ili 12:32) Sve što vam naređujem držite; tomu ništa ne domeći i ništa ne oduzimaj.
Posl. 30:6 Ne dodaji ništa njegovim rečima, da te ne prekori i ne smatra lažljivim.
Prop. 3:14 I znam da sve što Bog čini, čini za stalno.Tome se ništa dodati ne može niti mu se može oduzeti; a Bog čini tako da ga se boje.
Gal. 1:7-9 koje uostalom i ne postoji. Postoje samo neki koji vas zbunjuju i hoće prevratiti evanđelje Hristovo. Ali kad bismo vam mi, ili kad bi vam anđeo s neba navešćivao neko evanđelje mimo onoga koje vam mi na-vestismo, neka je proklet! Što smo već rekli, to sad i ponavljam: navješćuje li vam tko neko evanđelje mimo onoga koje primiste, neka je proklet.

A Adventisti vrlo često dodaju i oduzimaju Bibliji, što kao što vidimo u navedenim stihovima (naročito u Otkrovenju 22 glave).
Evo vam jedan primer:
Iako ima jako puno stihova o neobaveznom svetkovanju SUBOTE za naše spasenje (Hrišćana mislim), ipak je, po meni, najjači stih iz Kološana 2,16 (da vas niko ne osuđuje za nedržanje subote.....). To isto i Adventisti znaju i imaju čitavu nauku da predstave da izraz, koji se ovde koristi, SUBOTE (sabbatorum ), odnosno množina od subote, ne odnosi na subotu (52 dnevne subote u toku 1 godine) već na godišnje subote (sedmodnevne, kojih imamo 7 u toku jedne godine).
Ovo je već mnogo ozbiljnija stvar, nego do sadašnji Pečat Božiji, Žig Zveri i ostale stvari, jer direktno kršimo Božije uputstvo da NE SMEMO NIŠTA DODATI I ODUZETI Njegovoj reči.

Dobro jutro brate Sarrdy,

Natrpao si mnogo u tom svom postu. Potpuno se slazemo sa svim biblijskim tekstovima koje si naveo da niko nema pravo dodavati nist Bozjoj reci, a posebno Bozjem zakonu.
ADVENTISI SU HRISCANI BIBNLIJE I NISTA I NE DODAJU BIBLIJI NITI BOZJEM ZAKONU.

Sardy, da li oni koji umesto subote doadju nedelju kao praznik, dodaju nesto Bozjem zakona, a drugo oduzimaju ili ne?
Pa onda ko dodaje?

Drago, mi je sto si spomenuo Otkrivenje 22. glavu. Znas li ti sta tamo pise?

"EVO SU DOCI SKORO I PLATA MOJA SA MNOM,DA DAM SVAKOME PO DELIMA NJEGOVIM...
BLAGO ONIMA KOJI TVORE ZAPOVESTI NJEGOVE DA IM BUDE VALAST NA DRVO ZIVOTA,
I DA UDJU NA VRATA U GRAD."
Otkrivenje 22,12-14.

Sarrdy, jeste da se veromj spasavamo, a ne vlastitim delim, ali i pored toga Hristos "donosi platu po delima". Da li si ikad o tome razmisljao?

Ulazak u cartvo Bozje bice dozvoljen smao onima "KOJI TVORE ZAPOVESTI BOZJE I IMAJU VERU ISUSOVU."
Da li ce onda uci i prestupnici Bozjeg zakona?

Sarrdy, sta milis, oni koji otvoreno i namerno prestupoaju bilo koju od Bozjiz zapovesti da li ce imati pravo na spasenje?

Sarrdy, sta ti mislis, oni koji iz Bozjeg zakona izbacuju i menjaju cetvrtu Bozju zapovest, zar oni nesta ne menjaju?

Prema tome brate Sarrdy, pogreio si sto si ovaj post namenio adventistima, bilo bi bolje da si ga namenio na sebe i na one kojima i ti pripadas.Zar nije tako?
----------

Takođe ako su Adventisti u pravu i ako je Pavle ovde mislio na sedmodnevne godišnje subote umesto na 52 dnevnih, onda smo mi Hrišćani u velikoj opasnosti. Jer mi smatramo da je ovde u pitanju obična 24-časovna subota.
Normalno Pismo eksplicitno govori da je u pitanju obična 24-časovna subota, a ne godišnja, zato i smatram za JERES Adventističku Crkvu.

Sarrdy, ponovo gresis. Pismo tu ne govori da je to explicitno sedmicna Suboita. Jer ni ne kaze Subota, nego subote.

Medjutim, Pavle ovde u Kolosanim ne rasoravlja, treba li praznovati subotu ili ne, nego raspravlja kako se treba postupati sa slabima u veri.

A Pavle i nije merodavan da menja Bozji zakon. Njega je dao i napisao Bog licno i smao On ima pravu da ga dopinjava ili menja, a On to nikad nije ucinio. Tako Sarrdy, vidis da oni koji su usvojil nedelju kao praznik doda li su je Bozjem zakonu, a to je jeres.

Isto tako, nije dovoljno nekakvo nejasno nagovestavanje o promeni ako je ona legitimna, nego potrebno je da nam nadjes ZAPOVEST u kojoj nedvosmisleno BOG kaze da je izmenio subotu i da naredjuje hriscanima da od Hristovog vaskrsenja praznuju nedelju.

Ali takva zapovest ne postoji
. Nije ju dao Bog, niti ijedan od apostola. Zato je velika jeres to sto su se ljudi u kasnijim vekovima usudili da menjaju Boizji Zakon.

Tako, nadam se da si ipak shvatio da Adventisti prihvataju celo Sveto pismo takvo kakvo jesti, Stari i Novi zave kao Rec Bozju,
i zaista nista mu ne dodajemo niti oduzimamo, pa zato me cudi da si ovo uputio nama umesto da si sam o tome dublje razmislio kako ti stojis prema Bozjoj reci i Njegovom zakonu i zajednica kojoj ti pripadas?

Advetisti se upravo po tome izdvajaju od ostalih hriscana.
Prihvatamo doslovno stvaranje sveta za jednu sedmicu, upravo kako pise.
Prihvatamo ceo Bozji zakon, bez izmene i promene, onako kako ga je bog napisao.
Prihvatama i zdravsteni zakon koji se nalazi u Bibliji.
Usvojili mso istinu da se spasavamo blagodacu Bozjom i verom u Gospoida Isusa Hrista, i da spaseni cuvaju se od bezakonja i prestupa Bozjerg zakona.
Za advetiste Biblija je nepogresiva Rec Bozja i zaista nista joj ne doajemo niti oduzimamo.


Da je ovo taku pregledaj: Adventisticki hriscani veruju, pa se sam uveri.

Sve najbolje
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
Jevreima je dat poseban zakon jer je taj narod izabran da bude svet,drugo je to sto oni nisu izdrzali breme zakona,zato pavle i govori ni oci nasi ne ispunise zakon a vi mecete jaram na neznabozce-hriscane.
a ko ih je izabrao da budu svet narod? da nije bog slucajno? hahahahahaha za boga ne postoje nacije zato ta prica o izraelu jevrejima i bogu izraela itd to ne da nema veze sa mozgom nego je toliko glupa da nije vredno citanja a kamoli razmisljanja
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Jevreima je dat poseban zakon jer je taj narod izabran da bude svet,

Vanhelsingu, potpuno se slazem sa tobom. Bog jeste izdvojio Izrailja od ostalih naroda i zeleo je da mu budu poseban narod i dao mu je i posebna otkrivenja kao i zakone koji su potrebni da bi mogli biti ono sto je Bog od njih ocekivao..

Medjutim, izgleda da si izgubio iz vida, da to upravo Bog zeli od nas hriscana, jer mi smo taj duhovni Izralji u cijem srcu Sveti Duh upisuje Bozji zakon, a to je dokaz da je on jos uveka na snazi kao sto je i sam Hristos to potvrdio.
----------

Ako vi adventi postujete sve zakone jevrejima date,shvati morate se obrezati u protivnom slucaju ste u velikom grehu.

Dokle sec u tome da gresis?
Mi Advetisti ne prihvatame sve zakone iz Tore, jer obredni zakon je imao svoje simbole, a tome zakonu pripada i obrezanje.

Taj, obredni zakon je nasao svoje ispunjenje u Hristovoj zrtvi i mi advneti sti ga se ne drzimo.
Da li si me vec jednom razumeo?

To nema veza za zakonom u zdravlju i Bozjem zakon, koji su zauvek na snazi.
----------

Koliko sam primetio vi postujete sve staro zavetne zakone osim jednog obrezanje.

POGRESNO SI PRIMETIO. Mi ne postojemo nista iz OBREDNOG ZAKONA.
----------------

Jasno apostoli govore o ne pravi se glupim,da ako zelis ti mozes da nosis taj jaram ali ga moras u potpunosti prihvatiti s obrezanjem,subotom.

PONOVO GRESIS.. Ne razumes to sta je Pavle nazvao jaram.
Pavle je i ovo rekao: "TAKO JE DAKLE SVET I ZAPOVEST SVETA I PRAVEDNA I DOBRA.
Jer imam RADOST u zakonu Bozjem."
Rimljanima 7,18.22.

Jakov kaze da oni koji ne tvore zapovesti Bozje varaju sami sebe: "BUDITE PAK TVORCI RECI,
a ne samo slusaci VARAJUCI SAMI SEBE."
Jakov 1,22.

"PO tom znamo da ljubimo decu Bozju kad KAD BOGA LJUBIMO I ZAPOVESTI NJEGOVE DRZIMO.
JER JE OVO LJUBAV BOZJA DA ZAPOVESTI NJEGOVE DRZIMO I ZAPOVESTI NJEGOVE NISU TESKE."

1. Jovanova 5,2.3. Znaci da zapovesti nisu jaaram, nego blagoslov.
----------------

Mi ne, Hriscani nisu prihvatili toru a Hrista,Hristov zakon,i mi nismo obavezni da se obrezujemo ili da postujemo subotu.Kad ce te to da shvatite posle toliko biblijskih argumenata koje ignorisete!

Znam, ti namerno mesas Toru i obrezanje, da bi izbegao ono sto Novi zavet jasno uci o Bozjem zakonu.
Kada ces jedno shvatiti ono sto Pavle kaze o Bozjem zakona?
Kad ces shvatiti to sto kaze Jovan da oni koji ljube Boga drzace zapovesti njegove, znaci, koji ih ne drzen ne ljube Ga?
Zar sam ti malo argibenata iz Bozje reci izneo koji jasno pokazuju sta je istina?
Znam, svi oni koji ne zele da slusaju Boga, traze izgovore, to je u ljudskoj prirodi,
ali za Boga nema izgovora.


Sve najbolje
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Zašto često upotebljavam reč JERES kada se obraćam Adventistima. Ili reč POGIBAO......Pa evo zašto. Svi odlično znate sledeće stihove, i njihovu ozbiljnost za naše spasenje: Posl. 3:14 I znam da sve što Bog čini, čini za stalno. Tome se ništa dodati ne može niti mu se može oduzeti; a Bog čini tako da ga se boje. Otkr.22 : 19 I ko oduzme od reči proroštva u ovoj knjizi, Bog će mu oduzeti udio na stablu života i na svetom gradu - na svemu što je napisano u ovoj knjizi. 5.Mojs. 4 : 2 Niti što nadodajite onome što vam zapovedam niti što od toga oduzimljite; vršite zapovedi Jahve, Boga svoga, što vam ih dajem. 13:1 (ili 12:32) Sve što vam naređujem držite; tomu ništa ne domeći i ništa ne oduzimaj.Posl. 30:6 Ne dodaji ništa njegovim rečima, da te ne prekori i ne smatra lažljivim.Prop. 3:14 I znam da sve što Bog čini, čini za stalno.Tome se ništa dodati ne može niti mu se može oduzeti; a Bog čini tako da ga se boje.Gal. 1:7-9 koje uostalom i ne postoji. Postoje samo neki koji vas zbunjuju i hoće prevratiti evanđelje Hristovo. Ali kad bismo vam mi, ili kad bi vam anđeo s neba navešćivao neko evanđelje mimo onoga koje vam mi na-vestismo, neka je proklet! Što smo već rekli, to sad i ponavljam: navješćuje li vam tko neko evanđelje mimo onoga koje primiste, neka je proklet. A Adventisti vrlo često dodaju i oduzimaju Bibliji, što kao što vidimo u navedenim stihovima (naročito u Otkrovenju 22 glave). Evo vam jedan primer:Iako ima jako puno stihova o neobaveznom svetkovanju SUBOTE za naše spasenje (Hrišćana mislim), ipak je, po meni, najjači stih iz Kološana 2,16 (da vas niko ne osuđuje za nedržanje subote.....). To isto i Adventisti znaju i imaju čitavu nauku da predstave da izraz, koji se ovde koristi, SUBOTE (sabbatorum ), odnosno množina od subote, ne odnosi na subotu (52 dnevne subote u toku 1 godine) već na godišnje subote (sedmodnevne, kojih imamo 7 u toku jedne godine).Ovo je već mnogo ozbiljnija stvar, nego do sadašnji Pečat Božiji, Žig Zveri i ostale stvari, jer direktno kršimo Božije uputstvo da NE SMEMO NIŠTA DODATI I ODUZETI Njegovoj reči.Dobro jutro brate Sarrdy,Natrpao si mnogo u tom svom postu. Potpuno se slazemo sa svim biblijskim tekstovima koje si naveo da niko nema pravo dodavati nist Bozjoj reci, a posebno Bozjem zakonu. ADVENTISI SU HRISCANI BIBNLIJE I NISTA I NE DODAJU BIBLIJI NITI BOZJEM ZAKONU.Sardy, da li oni koji umesto subote doadju nedelju kao praznik, dodaju nesto Bozjem zakona, a drugo oduzimaju ili ne?Pa onda ko dodaje?Drago, mi je sto si spomenuo Otkrivenje 22. glavu. Znas li ti sta tamo pise?"EVO SU DOCI SKORO I PLATA MOJA SA MNOM,DA DAM SVAKOME PO DELIMA NJEGOVIM...BLAGO ONIMA KOJI TVORE ZAPOVESTI NJEGOVE DA IM BUDE VALAST NA DRVO ZIVOTA,I DA UDJU NA VRATA U GRAD." Otkrivenje 22,12-14.Sarrdy, jeste da se veromj spasavamo, a ne vlastitim delim, ali i pored toga Hristos "donosi platu po delima". Da li si ikad o tome razmisljao?Ulazak u cartvo Bozje bice dozvoljen smao onima "KOJI TVORE ZAPOVESTI BOZJE I IMAJU VERU ISUSOVU."Da li ce onda uci i prestupnici Bozjeg zakona?Sarrdy, sta milis, oni koji otvoreno i namerno prestupoaju bilo koju od Bozjiz zapovesti da li ce imati pravo na spasenje?Sarrdy, sta ti mislis, oni koji iz Bozjeg zakona izbacuju i menjaju cetvrtu Bozju zapovest, zar oni nesta ne menjaju?Prema tome brate Sarrdy, pogreio si sto si ovaj post namenio adventistima, bilo bi bolje da si ga namenio na sebe i na one kojima i ti pripadas.Zar nije tako?----------Takođe ako su Adventisti u pravu i ako je Pavle ovde mislio na sedmodnevne godišnje subote umesto na 52 dnevnih, onda smo mi Hrišćani u velikoj opasnosti. Jer mi smatramo da je ovde u pitanju obična 24-časovna subota.Normalno Pismo eksplicitno govori da je u pitanju obična 24-časovna subota, a ne godišnja, zato i smatram za JERES Adventističku Crkvu.Sarrdy, ponovo gresis. Pismo tu ne govori da je to explicitno sedmicna Suboita. Jer ni ne kaze Subota, nego subote.Medjutim, Pavle ovde u Kolosanim ne rasoravlja, treba li praznovati subotu ili ne, nego raspravlja kako se treba postupati sa slabima u veri.A Pavle i nije merodavan da menja Bozji zakon. Njega je dao i napisao Bog licno i smao On ima pravu da ga dopinjava ili menja, a On to nikad nije ucinio. Tako Sarrdy, vidis da oni koji su usvojil nedelju kao praznik doda li su je Bozjem zakonu, a to je jeres.Isto tako, nije dovoljno nekakvo nejasno nagovestavanje o promeni ako je ona legitimna, nego potrebno je da nam nadjes ZAPOVEST u kojoj nedvosmisleno BOG kaze da je izmenio subotu i da naredjuje hriscanima da od Hristovog vaskrsenja praznuju nedelju.Ali takva zapovest ne postoji. Nije ju dao Bog, niti ijedan od apostola. Zato je velika jeres to sto su se ljudi u kasnijim vekovima usudili da menjaju Boizji Zakon.Tako, nadam se da si ipak shvatio da Adventisti prihvataju celo Sveto pismo takvo kakvo jesti, Stari i Novi zave kao Rec Bozju,i zaista nista mu ne dodajemo niti oduzimamo, pa zato me cudi da si ovo uputio nama umesto da si sam o tome dublje razmislio kako ti stojis prema Bozjoj reci i Njegovom zakonu i zajednica kojoj ti pripadas?Advetisti se upravo po tome izdvajaju od ostalih hriscana. Prihvatamo doslovno stvaranje sveta za jednu sedmicu, upravo kako pise.Prihvatamo ceo Bozji zakon, bez izmene i promene, onako kako ga je bog napisao.Prihvatama i zdravsteni zakon koji se nalazi u Bibliji.Usvojili mso istinu da se spasavamo blagodacu Bozjom i verom u Gospoida Isusa Hrista, i da spaseni cuvaju se od bezakonja i prestupa Bozjerg zakona.Za advetiste Biblija je nepogresiva Rec Bozja i zaista nista joj ne doajemo niti oduzimamo.Da je ovo taku pregledaj: Adventisticki hriscani veruju, pa se sam uveri.Sve najbolje
A imaš li ti neki BIBLIJSKI ARGUMENAT da su subote u Kološanima 2,16 GODIŠNJE SUBOTE, ili je dovoljno da ti verujemo na reč brate Miko ?
PS
Post je ispao ovakav jer sam ga uradio na sledeći način:
1. Kliknuo na ''Odgovor sa citatom'';
2. Dao svoj komentar.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702
Jevreima je dat poseban zakon jer je taj narod izabran da bude svet,

Vanhelsingu, potpuno se slazem sa tobom. Bog jeste izdvojio Izrailja od ostalih naroda i zeleo je da mu budu poseban narod i dao mu je i posebna otkrivenja kao i zakone koji su potrebni da bi mogli biti ono sto je Bog od njih ocekivao..

Medjutim, izgleda da si izgubio iz vida, da to upravo Bog zeli od nas hriscana, jer mi smo taj duhovni Izralji u cijem srcu Sveti Duh upisuje Bozji zakon, a to je dokaz da je on jos uveka na snazi kao sto je i sam Hristos to potvrdio.
----------

Ako vi adventi postujete sve zakone jevrejima date,shvati morate se obrezati u protivnom slucaju ste u velikom grehu.

Dokle sec u tome da gresis?
Mi Advetisti ne prihvatame sve zakone iz Tore, jer obredni zakon je imao svoje simbole, a tome zakonu pripada i obrezanje.

Taj, obredni zakon je nasao svoje ispunjenje u Hristovoj zrtvi i mi advneti sti ga se ne drzimo.
Da li si me vec jednom razumeo?

To nema veza za zakonom u zdravlju i Bozjem zakon, koji su zauvek na snazi.
----------

Koliko sam primetio vi postujete sve staro zavetne zakone osim jednog obrezanje.

POGRESNO SI PRIMETIO. Mi ne postojemo nista iz OBREDNOG ZAKONA.
----------------

Jasno apostoli govore o ne pravi se glupim,da ako zelis ti mozes da nosis taj jaram ali ga moras u potpunosti prihvatiti s obrezanjem,subotom.

PONOVO GRESIS.. Ne razumes to sta je Pavle nazvao jaram.
Pavle je i ovo rekao: "TAKO JE DAKLE SVET I ZAPOVEST SVETA I PRAVEDNA I DOBRA.
Jer imam RADOST u zakonu Bozjem."
Rimljanima 7,18.22.

Jakov kaze da oni koji ne tvore zapovesti Bozje varaju sami sebe: "BUDITE PAK TVORCI RECI,
a ne samo slusaci VARAJUCI SAMI SEBE."
Jakov 1,22.

"PO tom znamo da ljubimo decu Bozju kad KAD BOGA LJUBIMO I ZAPOVESTI NJEGOVE DRZIMO.
JER JE OVO LJUBAV BOZJA DA ZAPOVESTI NJEGOVE DRZIMO I ZAPOVESTI NJEGOVE NISU TESKE."

1. Jovanova 5,2.3. Znaci da zapovesti nisu jaaram, nego blagoslov.
----------------

Mi ne, Hriscani nisu prihvatili toru a Hrista,Hristov zakon,i mi nismo obavezni da se obrezujemo ili da postujemo subotu.Kad ce te to da shvatite posle toliko biblijskih argumenata koje ignorisete!

Znam, ti namerno mesas Toru i obrezanje, da bi izbegao ono sto Novi zavet jasno uci o Bozjem zakonu.
Kada ces jedno shvatiti ono sto Pavle kaze o Bozjem zakona?
Kad ces shvatiti to sto kaze Jovan da oni koji ljube Boga drzace zapovesti njegove, znaci, koji ih ne drzen ne ljube Ga?
Zar sam ti malo argibenata iz Bozje reci izneo koji jasno pokazuju sta je istina?
Znam, svi oni koji ne zele da slusaju Boga, traze izgovore, to je u ljudskoj prirodi,
ali za Boga nema izgovora.


Sve najbolje

Mikane nista ja ne izbedgavam i ne mesam ja toru i novi zakon u tori jasno pise za koga je 5,6 Mojsijeva i nema tu sta da se prica dalje,a pavle jasno kaze nemojte stavvljati jaram teski neznabozcima,jer ga ni oci nasi ne ponesose.Sta ja tu namerno mesam?
Jasno smo vam citirali kolosanima 2g,i nista cutanje! Zasto?zasto cutis i ne odgovaras na moj post ?#1305 jer nema sanse da odgovoris na njega tu si u potpunoj mat poziciji i ti i ostali adventi.
 
Natrag
Top