Adventisti

Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Ovo su ogromne lazi moj brate, na sva pitanja si dobio odgovore, i upravo je suprotno, ti si izbegavao da odgovoris na postavljene argumente.

Drugo, svi koji su pratili diskusije su mogli da vide ko je taj koji primenjivao princip vredjanja, omalovazavanja, preostrih reci, ovo si izrekao cisto da bi prebacio krivicu sa sebe na druge, ali to je tvoja licna stvar, istina se ne ukida neverovanjem pojedinaca..hvala Bogu na tome..
Sad si me podsetio i na TREĆI PRINCIP Adventista, kada su matirani i nemaju ofgovor:
3. Napad je najbolja odbrana !

Jer pored DESETAK jeresi koja ima Crkva Adventista Sedmoga Dana, i 100-tinak koja ima EGW, i Adventista kao osvedočenih vređaoca napadača njihovih jeresi - Ja sam bolestan, lažov, sklon vređanju, svakakav. A vi ste anđelćići !
Iako ja nemam ni jednu jeres i nikada nisam vređao ni jednog Adventistu. Čak šta više želeo im spasenje.

Svi imaju sve postove ovde pa nek pregledaju i vide DVE STVARI:
1. Ko je PRVI POČEO KOGA DA VREĐA. Takođe se ovo može lepo videti i na ostalim forumima;
2. Da li sam ja Adventistima želeo dobro ili loše.

A da nisi odgovorio na moja dva pitanja (Šta je promenjeno u Novom Zavetu u odnosu na Stari i zašto je Hrist prvi put došao na Zemlju, kada smo sve imali u Pismu) postavljena pre 4-5 postova se lako može svako uveriti.

Znači kada su Adventisti matirani BIBLIJSKIM ARGUMENTIMA - koriste NAVEDENE TRI OPCIJE.
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Ех, Шарди, зар се стварно обазиреш на те речи? Колико су пута исписали увреде и скоро псовке, па им не замерам. То су биле чисте увреде личности, а не напад на неку верску групу, догму и сл. Док смо ми исписивали о коренима адвентизма, они су вређали наш карактер и личност јер нису знали шта да раде. Нашли су се у чуду, како рече Мика (и Хелен веома често): КОНФУЗИЈИ.

За сваку од тих увреда су могли да попију бан на серверу, али то није потребно. Довољно говори шта се крије иза те "љубави" и слаткоречивости адвентиста - вуци. Они не туку и не вређају, ма није него. То се уздржавају и праве, а права људскост и христоликост се показују у одређеним тренуцима када се нађемо на искушењу и у преломним одлукама. Ово све је глума и самоубеђивање, по принципу Њу ејџа - аутосугестија и сличне глупости. Када се срце нађе на тесту, тада се види ко је вера, а ко невера...какви адвентистички фолиранти.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
15.10.2010
Poruka
572
Ех, Шарди, зар се стварно обазиреш на те речи? Колико су пута исписали увреде и скоро псовке, па им не замерам. То су биле чисте увреде личности, а не напад на неку верску групу, догму и сл. Док смо ми исписивали о коренима адвентизма, они су вређали наш карактер и личност јер нису знали шта да раде. Нашли су се у чуду, како рече Мика (и Хелен веома често): КОНФУЗИЈИ.

За сваку од тих увреда су могли да попију бан на серверу, али то није потребно. Довољно говори шта се крије иза те "љубави" и слаткоречивости адвентиста - вуци. Они не туку и не вређају, ма није него. То се уздржавају и праве, а права људскост и христоликост се показују у одређеним тренуцима када се нађемо на искушењу и у преломним одлукама. Ово све је глума и самоубеђивање, по принципу Њу ејџа - аутосугестија и сличне глупости. Када се срце нађе на тесту, тада се види ко је вера, а ко невера...какви адвентистички фолиранти.

Pa to im je poso,za to primaju platu.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Ех, Шарди, зар се стварно обазиреш на те речи? Колико су пута исписали увреде и скоро псовке, па им не замерам. То су биле чисте увреде личности, а не напад на неку верску групу, догму и сл. Док смо ми исписивали о коренима адвентизма, они су вређали наш карактер и личност јер нису знали шта да раде. Нашли су се у чуду, како рече Мика (и Хелен веома често): КОНФУЗИЈИ.

За сваку од тих увреда су могли да попију бан на серверу, али то није потребно. Довољно говори шта се крије иза те "љубави" и слаткоречивости адвентиста - вуци. Они не туку и не вређају, ма није него. То се уздржавају и праве, а права људскост и христоликост се показују у одређеним тренуцима када се нађемо на искушењу и у преломним одлукама. Ово све је глума и самоубеђивање, по принципу Њу ејџа - аутосугестија и сличне глупости. Када се срце нађе на тесту, тада се види ко је вера, а ко невера...какви адвентистички фолиранти.

Pa ja upravo da ublažim jednu fakat situaciju - Pitam u mom postu da li je moguća ovakva situacija, a ne konstatujem da je u realnom životu ima na pretek:

......I još nešto vrlo VAŽNO:

Da li je moguća sledeća situacija:
1. Subotar. Drži je u sekund. Ne jede svinjetinu. Daje DESETAK, dao do sada Crkvi ASD, bar 10.000 €, ako ne i više. Ne pije kafu, čaj sa teinom, alkoholna pića,...... a oće da se OGREBE od drugog čoveka. Oće da ga zakine za PARE. Neće da vraća svoje DUGOVE. Ne voli svoje neprijatelje, već ih MRZI. Hoće da SLAŽE, UVREDI, IZMISLI. Lukav je kao LISICA, a nije bezazlen kao golub. Hoće i da UDARI, ako je to potrebno.......
2. Nedeljar ili nesubotar. Nikoga ne bi oštetio ni za milimetar. Ne bi uvredio ni za mikron. Voli sve ljude. Ne bi se ogrebao, pa makar nemao leba da jede. Pošten, skroman.............jednom rečju PREPOŠTEN i BEZAZLEN.

I ako je moguća, takva situacija, U PRAKSI, ko će se od ove dvoice spasiti, a ko biti osuđen !?
HVALA

Namerno ne kažem da je u praksi sasvim izvesna. Da će se spasiti jako puno nedeljara, nesubotara...... koji su bili dobri i pošteni ljudi, a neće subotara koji su sve držali a nisu imali ljubavi prema drugom ljudskom biću. I dobijam sledeći odgovor:
......Sledecu situaciju si iskreirao da bi prikazao da su Adventisti krajnje neposteni, a svi ostali pravedni.
Da si bio posten ti bi uz ovaj prvi navedeni stavio i obrnut slucaj, odprilike ovako:

1. Subotar. Drži je u sekund. Ne jede svinjetinu. Daje DESETAK, dao do sada Crkvi ASD, bar 10.000 €, ako ne i više. Ne pije kafu, čaj sa teinom, alkoholna pića,...... Nikoga ne bi oštetio ni za milimetar. Ne bi uvredio ni za mikron. Voli sve ljude. Ne bi se ogrebao, pa makar nemao leba da jede. Pošten, skroman.............jednom rečju PREPOŠTEN i BEZAZLEN.

2. Nedeljar ili nesubotar. oće da se OGREBE od drugog čoveka. Oće da ga zakine za PARE. Neće da vraća svoje DUGOVE. Ne voli svoje neprijatelje, već ih MRZI. Hoće da SLAŽE, UVREDI, IZMISLI. Lukav je kao LISICA, a nije bezazlen kao golub. Hoće i da UDARI, ako je to potrebno.......

Moj odgovor je da ne zelim da dajem odgovor na hipoteticke situacije.
...

Očigledno je da Adventisti poput JS jednostavno zaluđenošću naukom svoje Crkve ne mogu, a koliko vidim i ne žele da prihvate vrlo jasne stvari. Kako iz Biblije, tako i iz realnog (praktičnog) života. A naše iznošenje ISTINE o Adventizmu tumače kao našu lošost, a ne želju za njihovim ili nečijim spasenjem.
Pozdrav
Лука 18: [SUP]10[/SUP] Два човека уђоше у цркву да се моле Богу, један фарисеј и други цариник. [SUP]11[/SUP] Фарисеј стаде и мољаше се у себи овако: Боже! Хвалим те што ја нисам као остали људи: хајдуци, неправедници, прељубочинци или као овај цариник. [SUP]12[/SUP] Постим двапут у недељи; дајем десетак од свега што имам. [SUP]13[/SUP] А цариник издалека стајаше, и не хтеде ни очију подигнути на небо, него бијаше прси своје говорећи: Боже! Милостив буди мени грешноме. [SUP]14[/SUP] Кажем вам да овај отиде оправдан кући својој, а не онај. Јер сваки који се сам подиже понизиће се; а који се сам понижује подигнуће се.
( Sigurno je carinik bio mnogo grešan kada se ovako molio. Sigurno niti je postio niti davao desetak, niti držao subotu....!)
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Sad si me podsetio i na TREĆI PRINCIP Adventista, kada su matirani i nemaju ofgovor:
3. Napad je najbolja odbrana !

Jer pored DESETAK jeresi koja ima Crkva Adventista Sedmoga Dana, i 100-tinak koja ima EGW, i Adventista kao osvedočenih vređaoca napadača njihovih jeresi - Ja sam bolestan, lažov, sklon vređanju, svakakav. A vi ste anđelćići !
Iako ja nemam ni jednu jeres i nikada nisam vređao ni jednog Adventistu. Čak šta više želeo im spasenje.

Svi imaju sve postove ovde pa nek pregledaju i vide DVE STVARI:
1. Ko je PRVI POČEO KOGA DA VREĐA. Takođe se ovo može lepo videti i na ostalim forumima;
2. Da li sam ja Adventistima želeo dobro ili loše.

A da nisi odgovorio na moja dva pitanja (Šta je promenjeno u Novom Zavetu u odnosu na Stari i zašto je Hrist prvi put došao na Zemlju, kada smo sve imali u Pismu) postavljena pre 4-5 postova se lako može svako uveriti.

Znači kada su Adventisti matirani BIBLIJSKIM ARGUMENTIMA - koriste NAVEDENE TRI OPCIJE.



Na ovo sam vec dao odgovor, sve sto pripisujes meni se odnosi na vas i u to moze svako da se uveri.
Ja sam prosto prilagao biblijske dokaze i nisam nikoga vredjao, a vi ste videvsi da se nalazite u nebranom grozdju osudjivali, ili mene, ili rukovodstvo crkve, ili Elen Vajt nazivajuci nas svakakvim imenima, nemoj da izvrces istinu.
Pronadji mi jedan dokaz da sam ja to cinio, osim sto sam u par slucajeva reagovao na neistine napisavsi da su takve osude lazne i nedobronamerne.

Drugo, ti izgleda ne citas moje komentare pa si propustio moje kompletne odgovore na pitanja za koje ti kazes da ih nisam dao, a to su je `Sta je sustina Isusovog dolaska, koji zakon je ukinut njegovim dolaskom, sta on sada cini na nebu u nebeskoj svetinji, o desetku, suboti, o deset zapovesti, itd.
Sve sam to argumentovao biblijom ali ti si to propustio da procitas, i obmanjujes sa ostalima javnost da nista nije izneseno, to je strasno sto cinite, ako vec diskutujete radite to u duhu tolerancije, a ne vredjajuci druge ako vam se neka istina ne svidja.
Sam rednik Jurivaka zna da sam mu sugerisao da svaki komentar koji sadrzi uvrede bude izbrisan, pa prema tome linija manjeg otpora je upravo pomenuti nacin, a potom pprebaciti svoju krivicu na druge..
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
15.10.2010
Poruka
572
Ja postavih cini mise post gde moj drug pita kojim vinom se pricescujete? I kad?odnosno po potrebi?ko i kad donosi tu odluku?
A evo kako su to radili apostoli:

36 Tvrdo dakle neka zna sav dom Izrailjev da je i Gospodom i Hristom Bog učinio ovog Isusa koga vi raspeste.
Ps. 2:1, Ps. 2:6, Dela 5:31, 2 Sol. 1:7



37 A kad čuše, ražali im se u srcu, i rekoše Petru i ostalim apostolima: Šta ćemo činiti, ljudi braćo?
Prop. 12:11, Jezek. 33:5, Zah. 12:10, Lk. 3:10, Dela 16:30



38 A Petar im reče: Pokajte se, i da se krstite svaki od vas u ime Isusa Hrista za oproštenje greha; i primićete dar Svetog Duha;Znaci sta tu ima Mojksije i tora sa nama?
Mt. 3:2, Mt. 3:8, Lk. 24:47, Dela 3:19, Dela 8:15, 2 Kor. 7:10


39 Jer je za vas obećanje i za decu vašu, i za sve daleke koje će god dozvati Gospod Bog naš.
5 Moj. 29:15, Joilo 2:28, Dela 3:25, Rim. 9:8, Ef. 2:13



40 I drugim mnogim rečima svedočaše, i moljaše ih govoreći: Spasite se od ovog pokvarenog roda.
Od Kog pokvarenog roda?nije valjda od tog pokvarenog roda, od koga vi uzeste nauku,doktrinu?


41 Koji dakle rado primiše reč njegovu krstiše se; i pristade u taj dan oko tri hiljade duša.
Dela 1:15


42 I ostaše jednako u nauci apostolskoj, i u zajednici, i u lomljenju hleba, i u molitvama.
Jev. 10:25


43 I uđe strah u svaku dušu; jer apostoli činiše mnoga čudesa i znake u Jerusalimu.
Jest. 8:17, Mk. 16:17, Lk. 7:16

A Sta je to cinio Miler,Elen Wajt?


44 A svi koji verovaše behu zajedno, i imahu sve zajedno.
Dela 4:32


45 I tečevinu i imanje prodavahu i razdavahu svima kao što ko trebaše.
Isa. 58:7, Dela 4:34


46 I svaki dan behu jednako jednodušno u crkvi, i lomljahu hleb po kućama, i primahu hranu s radošću i u prostoti srca,
Lk. 24:53, Dela 20:7(no sto da nije u subotu? ne! a svaki dan,a najvise nedeljom.



47 Hvaleći Boga, i imajući milost u sviju ljudi. A Gospod svaki dan umnožavaše društvo onih koji se spasavahu.
Dela 5:13, Rim. 8:30, Rim. 14:18

Na ovo sam vec dao odgovor, sve sto pripisujes meni se odnosi na vas i u to moze svako da se uveri.
Ja sam prosto prilagao biblijske dokaze i nisam nikoga vredjao, a vi ste videvsi da se nalazite u nebranom grozdju osudjivali, ili mene, ili rukovodstvo crkve, ili Elen Vajt nazivajuci nas svakakvim imenima, nemoj da izvrces istinu.
Pronadji mi jedan dokaz da sam ja to cinio, osim sto sam u par slucajeva reagovao na neistine napisavsi da su takve osude lazne i nedobronamerne.

Drugo, ti izgleda ne citas moje komentare pa si propustio moje kompletne odgovore na pitanja za koje ti kazes da ih nisam dao, a to su je `Sta je sustina Isusovog dolaska, koji zakon je ukinut njegovim dolaskom, sta on sada cini na nebu u nebeskoj svetinji, o desetku, suboti, o deset zapovesti, itd.
Sve sam to argumentovao biblijom ali ti si to propustio da procitas, i obmanjujes sa ostalima javnost da nista nije izneseno, to je strasno sto cinite, ako vec diskutujete radite to u duhu tolerancije, a ne vredjajuci druge ako vam se neka istina ne svidja.
Sam rednik Jurivaka zna da sam mu sugerisao da svaki komentar koji sadrzi uvrede bude izbrisan, pa prema tome linija manjeg otpora je upravo pomenuti nacin, a potom pprebaciti svoju krivicu na druge..

Ma prestani da se foliras laky nemas ti nikakve argumente citati te razbijaju,kao i ostale adventiste,JS-ke.Ti samo umisljas da si dao argumente a Sarddy ti je jasno,gramatno citirao citate koji pobijaju svu tvoju jeres,a moram pohvaliti i ostale:Geru,vanhelsinga,Adriana,sardy,i mene.

Pozdrav.
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Na ovo sam vec dao odgovor, sve sto pripisujes meni se odnosi na vas i u to moze svako da se uveri.

1. Nisi odgovorio na moje pitanje: 1.Šta je promenjeno u Novom Zavetu u odnosu na Stari i 2. zašto je Hrist prvi put došao na Zemlju, kada smo sve imali u Pismu.
Nađi mi post gde si to odgovorio !?
2. Kada Adventisti imaju argument na neku temu, ili misle da imaju onda će isti post ili iste stihove postirati po 100 X.
A kada nemaju – Onda kažu :’’ Na ovo sam vec dao odgovor ‘’. A kada mu tražiš da ponovi taj post, jer smatraš da to nije tačno – Onda ili ne odgovore ništa, povuku se sa foruma, ili kažu:’’ Pa imaš post a odgovorom samo ga pronađi’’.

Ja sam prosto prilagao biblijske dokaze i nisam nikoga vredjao, a vi ste videvsi da se nalazite u nebranom grozdju osudjivali, ili mene, ili rukovodstvo crkve, ili Elen Vajt nazivajuci nas svakakvim imenima, nemoj da izvrces istinu.
Pronadji mi jedan dokaz da sam ja to cinio, osim sto sam u par slucajeva reagovao na neistine napisavsi da su takve osude lazne i nedobronamerne.

Imaš NE JEDAN, nego koliko hoćeš, malo si se preračunao u ovoj tvojoj izjavi:

Adrian, sada si sam dokazao ono sto sam ja i pretpostavljao, da si prevaren od samog sotone i da te on nadahnjuje silom prevare da ne samo govoris ludosti tumaceci rec Bozju po svom licnom nahodjenju, vec i svesno lazes, jer si napisao jednu krajnje gnusnu neistinu, a to je da Adventisti i slicni njima zabranjuju svojim sledbenicima da se zene ( ako sam te dobro razumeo )......

Šardu.
Opet si namerno sve izokrenuo i pomešao.
Ja ti dam sve biblijske dokaze a ti namerno preko njih prelaziš.

Dao sam ti dokaze koji zakon je prestao da važi Hristovim dolaskom, pred kojim zakonom Hristos danas posreduje u nebeskoj svetinji nad svetinjama, o kojim zapovestima govore novozavetni pisci kada upućuju na držanje zapovesti, koji zakon će biti merilo na sudu, šta je pečat Božji, itd.
Ti ne želiš istinu već želiš po svaku cenu da zadržiš svoja mišljenja, tebe ono što kaže biblija ne zanima, jer odavno bi prihvatio neosporive biblijske činjenice koje ti se iznose, dakle tvoje pobude su razotkrivene, jer nemoguće je da čovek ne vidi nešto što je jasno kao dan.

Nazalost tako je, lazljivost se tako prirodno ispoljava kod Sardya da on to svesno cini.
Sta onda misliti o takvom coveku, i kako verovati onome sto napise kada se on ne pridrzava osnovnih principa morala vezanih za istinoljubivost bez obzira na cenu.
Istina ili laz se prepoznaju i u duhu izgovorenih odnosno napisanih reci, tako da u slucaju Sardya tu je sve jasno...a kao sto sam rekao meni ga je iskreno zao..

Pozdrav

Sardu, nemoj da se glupiras i da pises takve stvari, za coveka koji govori da ima istinu to je sramota, mani se praznih reci i osudjivanja koja ne stoje na cvrstim temeljima i nemoj nazivati istinu da je laz a laz istina.

Obrati se Bogu celim srcem jer vidim da si u svezi nepravde, to se jasno pokazuje u onome sto pises.

Svi potrebni argumenti u vezi ovih tema o kojima se diskutovalo su ti dati, zato je neosnovana tvoja tvrdnja da nema nikakvih argumenata.
U meni nema nikakvog navodnog ponosa, jer upravo je suprotno, tebi ponos ne dozvoljava da prihvatis tako jasna ucenja Bozje reci, vec je zrtvujes radi svoojih licnih filozofija koje su apsurdne, bolesne.

Neka ti Gospod pomogne da ti se otvore oci jer si trenutno slep za istinu..

Pozdrav

Drugo, ti izgleda ne citas moje komentare pa si propustio moje kompletne odgovore na pitanja za koje ti kazes da ih nisam dao, a to su je `Sta je sustina Isusovog dolaska, koji zakon je ukinut njegovim dolaskom, sta on sada cini na nebu u nebeskoj svetinji, o desetku, suboti, o deset zapovesti, itd.
Sve sam to argumentovao biblijom ali ti si to propustio da procitas, i obmanjujes sa ostalima javnost da nista nije izneseno, to je strasno sto cinite, ako vec diskutujete radite to u duhu tolerancije, a ne vredjajuci druge ako vam se neka istina ne svidja.
Nebeska svetinja i 1844 je još jedna u nizu jeresi Adventista Sedmoga Dana, ali do nje još nismo došli od gomile o kojima sada diskutujemo.
Pa kada si izneo BIBLIJSKE ARGUMENTE i kada znaš da jedne iste tekstove ponavljaš i po 100 X, ajde ponovi i ove vezana za ova MOJA DVA PITANJA UPUĆENA TEBI PRE PAR POSTOVA

Hvala

Sam rednik Jurivaka zna da sam mu sugerisao da svaki komentar koji sadrzi uvrede bude izbrisan, pa prema tome linija manjeg otpora je upravo pomenuti nacin, a potom pprebaciti svoju krivicu na druge..

Da te je poslušao mnogo adventističkih postova ne bi videlo beloga dana. A i to samo obraćanje Jurivaki ja po meni, odraz nemoći, a ne iskrenosti i istinitosti.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Tacno, sve sam to napisao i ne bezim od toga, i to je upravo bilo negodovanje i odgovor na vas nacin pisanja, osudjivanja, klevete, itd, ali ti si naveo samo jednostrano, odnosno ono sto sam ja napisao a ne ono sto je usledilo kao prethodnica sa vase strane.
Osim toga, sve su to istine, vas istina ne zanima, lazete, izvrcete, klevecete, sta tu ima pogresno, i ne mora biti izreceno u losem duhu osim ako vi sami tako niste shvatili.
Sta bi ste rekli na Isusove reci koje je izrekao farisejima ''BUDALE SLEPE, LICEMERI, OKRECENI GROBOVI, PORODI ZMIJINI, itd.

Molim odgovor, sta mislite kako vam zvuce ove reci, i da li one zasluzuju osudu gledano sa vase tacke gledista, ali budite iskreni...
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Tacno, sve sam to napisao i ne bezim od toga, i to je upravo bilo negodovanje i odgovor na vas nacin pisanja, osudjivanja, klevete, itd, ali ti si naveo samo jednostrano, odnosno ono sto sam ja napisao a ne ono sto je usledilo kao prethodnica sa vase strane.
Osim toga, sve su to istine, vas istina ne zanima, lazete, izvrcete, klevecete, sta tu ima pogresno, i ne mora biti izreceno u losem duhu osim ako vi sami tako niste shvatili.
Sta bi ste rekli na Isusove reci koje je izrekao farisejima ''BUDALE SLEPE, LICEMERI, OKRECENI GROBOVI, PORODI ZMIJINI, itd.

Molim odgovor, sta mislite kako vam zvuce ove reci, i da li one zasluzuju osudu gledano sa vase tacke gledista, ali budite iskreni...
1.[FONT=&quot] Pa nije baš lepo to što si rekao, ali bar ja ti opraštam, a koliko znam mislim da će ti i Adrian BG. Jer je i on čovek u ISTINI. A Istina oprašta svima.[/FONT]
2.[FONT=&quot] Prvo su Adventisti počeli da kleveću nas. Koristeći nehrišćanske izraze, a mi smo samo ukazivali na jeres u Adventističkoj Crkvi, želeći da spasimo vas, sa ovog foruma, a i ostalima da ukažemo na Adventizam. Jer se Adventisti predstavljaju identično kao i JS. Pa da ne bi drugi završili u vašoj Crkvi i tako izgubili spasenje; Lako se može ići od PRVE strane teme ‘’Adventisti’’ i videti KO JE PRVI POČEO sa uvredama. Da li Adventisti ili oni koji su iznosili ISTINU O ADVENTIZMU.[/FONT]
3. [FONT=&quot]Isus je to rekao Farisejima ! A mi nismo Fariseji, već SU TO Adventisti. Mi smo vama trebali da kažemo OKREČENI GROBOVI, PORODI ZMIJINI.............. Adventiste danas u modernom žargonu zovu Fariseji.[/FONT]
[FONT=&quot]Ali mi smo Hrišćani, a ne Fariseji. I nas je Hrist učio da volimo i svoje neprijatelje, dok Fariseji moderni, to ne mogu. Oni moraju da vređaju i kleveću.[/FONT]
4.[FONT=&quot] Šta bi sa odgovorom na moja DVA VEOMA VAŽNA PITANJA, iz prethodna 2-3 moja posta !?[/FONT]
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
1. Pa nije baš lepo to što si rekao, ali bar ja ti opraštam, a koliko znam mislim da će ti i Adrian BG. Jer je i on čovek u ISTINI. A Istina oprašta svima.
2. Prvo su Adventisti počeli da kleveću nas. Koristeći nehrišćanske izraze, a mi smo samo ukazivali na jeres u Adventističkoj Crkvi, želeći da spasimo vas, sa ovog foruma, a i ostalima da ukažemo na Adventizam. Jer se Adventisti predstavljaju identično kao i JS. Pa da ne bi drugi završili u vašoj Crkvi i tako izgubili spasenje; Lako se može ići od PRVE strane teme ‘’Adventisti’’ i videti KO JE PRVI POČEO sa uvredama. Da li Adventisti ili oni koji su iznosili ISTINU O ADVENTIZMU.
3. Isus je to rekao Farisejima ! A mi nismo Fariseji, već SU TO Adventisti. Mi smo vama trebali da kažemo OKREČENI GROBOVI, PORODI ZMIJINI.............. Adventiste danas u modernom žargonu zovu Fariseji.
Ali mi smo Hrišćani, a ne Fariseji. I nas je Hrist učio da volimo i svoje neprijatelje, dok Fariseji moderni, to ne mogu. Oni moraju da vređaju i kleveću.
4. Šta bi sa odgovorom na moja DVA VEOMA VAŽNA PITANJA, iz prethodna 2-3 moja posta !?


Sardu, radis isto ono sto su neki radili pre tebe, postavljas sebe kao autoritet istine i govoris MI SMO HRISCANI A ADVENTISTI NISU.. da li si pitao Gospoda da li je ova tvoja tvrdnja ispravna, naravno da nisi.
Prema tome ova tvoja izjava nema nikakvog znacaja jer nije proistekla iz Bozanskog osvedocenja, vec je proizvod tvog subjektivnog misljenja, a ti si samo smrtan covek koji ne na sto je levo sto li desno ( ka sto kaze rec Bozja ), pa zasto bi tvoja rec ili misljenje bilo presudno, posebno sto ono sto ti i ostali govorite nije u skladu sa jasnim otkrivenjima Bozje reci, vec vase puko nerazumevanje biblijskih istina, sto kao proizvod donosi izvrtanje biblijskog teksta i nametanje onoga sto u njemu uopste ne stoji.

Sto se tice odgovora koje am dao oni se nalaze pod brojem 1233, 1255, 1258, 1277, 1279, i na ko zna jos koliko mesta na forumu u ranijim diskusijama o zakonu, suboti, sustini Hristove zrtve, itd..itd..
 
Natrag
Top