Adventisti

Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Sardu, radis isto ono sto su neki radili pre tebe, postavljas sebe kao autoritet istine i govoris MI SMO HRISCANI A ADVENTISTI NISU.. da li si pitao Gospoda da li je ova tvoja tvrdnja ispravna, naravno da nisi.
Prema tome ova tvoja izjava nema nikakvog znacaja jer nije proistekla iz Bozanskog osvedocenja, vec je proizvod tvog subjektivnog misljenja, a ti si samo smrtan covek koji ne na sto je levo sto li desno ( ka sto kaze rec Bozja ), pa zasto bi tvoja rec ili misljenje bilo presudno, posebno sto ono sto ti i ostali govorite nije u skladu sa jasnim otkrivenjima Bozje reci, vec vase puko nerazumevanje biblijskih istina, sto kao proizvod donosi izvrtanje biblijskog teksta i nametanje onoga sto u njemu uopste ne stoji.

Sto se tice odgovora koje am dao oni se nalaze pod brojem 1233, 1255, 1258, 1277, 1279, i na ko zna jos koliko mesta na forumu u ranijim diskusijama o zakonu, suboti, sustini Hristove zrtve, itd..itd..


Ovaj post isto može da se svrsta u one tvoje čuvene kako ne treba da se postira prema drugim vernicima.

Stihovima iz Biblije sam EKSPLICITNO DOKAZAO da Pečat Božiji NIJE SUBOTA – Već ljudi koji su zapečaćeni Svetim Duhom za dan spasenja. I kao takvi su spašeni! Da Biblija ima puno primera da su ljudi nesubotari bili simbol vere u Izraelu. I kao takvi bili uzor svim Farisejima, Sadukejima i ostalim vernicima Jevrejima.

Isto to sam DOKAZAO STIHOVIMA iz Biblije da NEDELJA NIJE ŽIG ZVERI kako govore Adventisti – već ono što piše u Bibiliji – Nešto što ćemo dobiti na desnu ruku ili čelo i zbog toga nećemo moći ništa kupiti niti prodati.........

Isto tako pitanjima i STIHOVIMA sam pokazao da Adventisti nemaju odgovotra na mnoga moja pitanja poput Rimljanima 14:5-6 da se DAN odnosi na bilo koji dan u nedelji, a ne šta već govore Adventisti – Jer to jedino oni mogu kapirati i niko drugi. Kao i Kološanima 2,16 - Da je u pitanju nedeljna subota , a NE GODIŠNJA KAKO TVRDE Adventisti............da SUBOTA NIJE OBAVENA ZA NAŠE SPASENJE.......mnogo toga.

I ti sada opet počinješ sa INSINUACIJOM.
Ja ‘’ Sardu, radis isto ono sto su neki radili pre tebe, postavljas sebe kao autoritet istine i govoris MI SMO HRISCANI A ADVENTISTI NISU.. ‘’......... GDE SAM JA TO REKAO DA ADVENTISTI NISU HRIŠĆANI !?

IZVOLI !!! GDE ?

Isti slučaj je i sa tvojom tvrdnjom da ja NISAM PITAO GOSPODA!
Otkud ti znaš da li sam ja pitao Gospoda ili ne !?
Važno je da sebe predstavljaš kako si imao iskustva sa Gospodom, a nas predstavljaš kako mi ništa ne pitamo Gospoda..... To brate Laodikeja kod mene uopšte ne prolazi. Meni je tu sve jasno. Samo još trebamo da se zapitamo koji to gospod tebi daje vizije i koji ti se to gospod javlja s obzirom da jako braniš EGW i Adventizam.........

Na sve postove ti je SVE ODGOVORENO – Ako misliš da nije onda postavi post!
Koji hoćeš. Rekao sam ti da na SVAKO PITANJE ADVENTISTA IMAM BRZ I TAČNI ODGOVOR POTKREPLJEN STIHOVIMA IZ BIBLIJE! Znači postavi post i odmah dobijaš odgovor. Dok ti meni NIKADA NISI ODGOVORIO NA MOJ POST 1346, IZMEĐU OSTALOG :
.....
Imam 2 pitanja za tebe:
{3.Мојс. 19,18 Не буди осветљив, и не носи срдњу на синове народа свог; него љуби ближњег свог као себе самог; ја сам Господ. }

1. Pošto je i ZAKON LJUBAVI već dat u Starom Zavetu, šta je onda to doneo Novi Zavet !? Odnosno Jevrejim 8:8-10; Jeremija 31. poglavlje, Psalam 40,8 i 2.Korinćanima 3:3. Koliko ja vidm po vama Adventistima – NIŠTA !
Ali ispravi me ako grešim. Ali stihovim, molim te. Nemoj ljudskom filozofijom. Nje sam se naslušao od svih Crkava.
2. Zašto je Hrist prvi put došao na Zemlju, kada smo sve imali u Starom Zavetu !? ......
Tako da ti trikovi Adventistički poput INSINUACIJA i IZMIŠLJANJA o nekome, i napadu kao najboljoj odbrani, NA ovom forumu više ne prolazi. OVDE STE NAŽALOST OTKRIVENI, a na našu sreću jeste. Nas istinitih Hrišćana poput Gere, Adriana, Fakyja...................koji želimo predstaviti ADVENTIZAM ONAKAV KAKAV JE, a ne kakvim ga predstavljaju Adventisti!

Pozdrav.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107

3. Isus je to rekao Farisejima ! A mi nismo Fariseji, već SU TO Adventisti. Mi smo vama trebali da kažemo OKREČENI GROBOVI, PORODI ZMIJINI.............. Adventiste danas u modernom žargonu zovu Fariseji.
Ali mi smo Hrišćani, a ne Fariseji. I nas je Hrist učio da volimo i svoje neprijatelje, dok Fariseji moderni, to ne mogu. Oni moraju da vređaju i kleveću.


Vec sam rekao i zasto bih ponavljao, na sve tvoje navode sam dao jasne biblijske argumente, i nema nikakvih gresaka ili laznih ucenja u Adventizmu, sve je argumentovano cvrstim biblijskim dokazima...ali neka ti Gospod pomogne da to shvatis, ne samo formalno vec i potpuno osvedocen Duhom Bozjim..

Evo sta si rekao u prethodnom komentaru:

3. Isus je to rekao Farisejima ! A mi nismo Fariseji, već SU TO Adventisti. Mi smo vama trebali da kažemo OKREČENI GROBOVI, PORODI ZMIJINI.............. Adventiste danas u modernom žargonu zovu Fariseji.
Ali mi smo Hrišćani, a ne Fariseji. I nas je Hrist učio da volimo i svoje neprijatelje, dok Fariseji moderni, to ne mogu. Oni moraju da vređaju i kleveću.

Dakle Adventisti nisu Hriscani vec Fariseji, a vi niste Fariseji vec Hriscani, to je tvoja izjava..
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Vec sam rekao i zasto bih ponavljao, na sve tvoje navode sam dao jasne biblijske argumente, i nema nikakvih gresaka ili laznih ucenja u Adventizmu, sve je argumentovano cvrstim biblijskim dokazima...ali neka ti Gospod pomogne da to shvatis, ne samo formalno vec i potpuno osvedocen Duhom Bozjim..
Isto kao što i JS iznose BIBLIJSKE ARGUMENTE za svoje jeresi ! A inače Adventisti i JS imaju jako puno zajedničkog. Između ostalog i ovo. Da su im BIBLIJSKI ARGUMENTI za njihove jeresi LJUDSKO TUMAČENJE PISMA (EGW, Milera, Rasela.........)
Mene je Gospod odavno osvedočio KOJA JE PRAVA RELIGIJA.
Zato sam ko zna koliko puta pitao i Adventiste i JS i ............sve ! Koja je moja jeres !?
I niko mi do sad ARGUMENTOVANO nije konkretno odgovotio šta, sem Gere, i mislim Adrian BG. (u vezi mog mišljenja da je Isus – Arhanđel Mihail). A i to sam im odgovorio da sam spreman promeniti za 30 sekundi i ne verovati više u to kada mi neko BILIJSKIM STIHOVIMA objasni zašto se Isus Navin na Jerihonu i Avram u Mamrijskoj ravnici poklonili do zemlje anđelima..........
Evo sta si rekao u prethodnom komentaru:
3. Isus je to rekao Farisejima ! A mi nismo Fariseji, već SU TO Adventisti. Mi smo vama trebali da kažemo OKREČENI GROBOVI, PORODI ZMIJINI.............. Adventiste danas u modernom žargonu zovu Fariseji. Ali mi smo Hrišćani, a ne Fariseji. I nas je Hrist učio da volimo i svoje neprijatelje, dok Fariseji moderni, to ne mogu. Oni moraju da vređaju i kleveću. Dakle Adventisti nisu Hriscani vec Fariseji, a vi niste Fariseji vec Hriscani, to je tvoja izjava
Upravo tako:

1. Rekao sam U MODERNOM ŽARGONU Adventiste zovu Fariseji. To i dalje tvrdim;
2. Nikada nigde NISAM IZJAVIO DA Adventisti nisu Hrišćani! Ovo je samo još jedna u nizu TVOJIH INSINUACIJA, u nedostatku BIBLIJSKE ARGUMENTACIJE jeresi Adventista Sedmoga Dana;
3. Evo ti npr. 2-3 posta za Analizu, pa vidi šta ja mislim o Adventistima. Da li su hrišćani ili ne ! A i ti slobodno NAĐI KOJI GOD HOĆEŠ MOJ POST PA DA ZAJEDNO PROANALIZIRAMO DA LI JA MISLIM DA ADVENTISTI NISU HRIŠĆANI !:
...... 3. Мојс. 19 : 17 Немој мрзети на брата свог у срцу свом; слободно искарај ближњег свог, и немој трпети греха на њему. Дела 5:42 А сваки дан у цркви и по кућама не престајаху учити и проповедати јеванђеље о Исусу Христу. Дела 17: 2 И Павле по обичају свом уђе к њима,и три суботе разговара се с њима из писма, 3 Показујући и доказујући им да је требало Христос да пострада и васкрсне из мртвих,и да овај Исус ког ја, рече, проповедам вама,јесте Христос. 11 Ови пак беху племенитији од оних што живе у Солуну; они примише реч са свим срцем, и сваки дан истраживаху по писму је ли то тако. 12 Тако вероваше многи од њих, и од поштених грчких жена и од људи не мало. 2. Солуњ. 3 : 6,15 Заповедамо вам пак, браћо, у име Господа нашег Исуса Христа, да се одвојите од сваког брата који живи неуредно, а не по уредби коју примише од нас. [SUP]15[/SUP] Али га не држите као непријатеља, него га саветујте као брата. Jakoв 5:20 Neka zna da će onaj koji obrati grešnika sa puta zablude njegove, spasti dušu od smrti, i pokriti mnoštvo grehova. Jakoв 4:17 Јер који зна добро чинити и не чини, грех му је.

.......
Ja za sada imam više dokaza da sam u ISTINI. Evo ti za sada jedan: Meni isto to govore JS. Da lažem za njihove doktrine, izmišljam klevećem....... a siguran sam da znaš koliko JS imaju jeresi. Tako da je to otprilike ista stvar. Kada otkrijem jeresi neke Crkve odmah sam lažov, gatar, veštac, klevetnik............. Ali meni to ne smeta. Ja i Adventiste i JS doživljavam kao svoju braću. I NIKADA me ne možete uvrediti, zato što ja vama želim SPASENJE. To je otprilike kao odnos roditelj-dete. Ja se nikada kao roditelj ne mogu naljutiti na svoje dete zato što je slomilo čašu ili tanjir............. ono uvek ostaje MOJE DETE. Tako i vi OSTAJETE MOJA BRAĆA, bez obzira šta mi rekli. Pozdrav

Postovanje Sarrdy,

Odusevio me je tvj zakljucak gornjega posta u kome iskreno kazes da volis adventisti. To je zaista lepo i plemento.
Tako i ja volim tebe i sve ostalo drustvo na forumu. I meni su ljudi dargi pa i onda kad grese.
Nego, Milian ti je naveo biblijske dokaze to je u pitanju, ane mi ljudi.....
Sve najbole

Pa ti sada opet zaključuj istinito i iskreno ili adventistički. Ili se i dalje hvataj za slamku, a ne za BIBLIJSKU ISTINU.
Pozdrav
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Ja postavih cini mise post gde moj drug pita kojim vinom se pricescujete? I kad?odnosno po potrebi?ko i kad donosi tu odluku?
A evo kako su to radili apostoli:

36 Tvrdo dakle neka zna sav dom Izrailjev da je i Gospodom i Hristom Bog učinio ovog Isusa koga vi raspeste.
Ps. 2:1, Ps. 2:6, Dela 5:31, 2 Sol. 1:7



37 A kad čuše, ražali im se u srcu, i rekoše Petru i ostalim apostolima: Šta ćemo činiti, ljudi braćo?
Prop. 12:11, Jezek. 33:5, Zah. 12:10, Lk. 3:10, Dela 16:30



38 A Petar im reče: Pokajte se, i da se krstite svaki od vas u ime Isusa Hrista za oproštenje greha; i primićete dar Svetog Duha;Znaci sta tu ima Mojksije i tora sa nama?
Mt. 3:2, Mt. 3:8, Lk. 24:47, Dela 3:19, Dela 8:15, 2 Kor. 7:10


39 Jer je za vas obećanje i za decu vašu, i za sve daleke koje će god dozvati Gospod Bog naš.
5 Moj. 29:15, Joilo 2:28, Dela 3:25, Rim. 9:8, Ef. 2:13



40 I drugim mnogim rečima svedočaše, i moljaše ih govoreći: Spasite se od ovog pokvarenog roda.
Od Kog pokvarenog roda?nije valjda od tog pokvarenog roda, od koga vi uzeste nauku,doktrinu?


41 Koji dakle rado primiše reč njegovu krstiše se; i pristade u taj dan oko tri hiljade duša.
Dela 1:15


42 I ostaše jednako u nauci apostolskoj, i u zajednici, i u lomljenju hleba, i u molitvama.
Jev. 10:25


43 I uđe strah u svaku dušu; jer apostoli činiše mnoga čudesa i znake u Jerusalimu.
Jest. 8:17, Mk. 16:17, Lk. 7:16

A Sta je to cinio Miler,Elen Wajt?


44 A svi koji verovaše behu zajedno, i imahu sve zajedno.
Dela 4:32


45 I tečevinu i imanje prodavahu i razdavahu svima kao što ko trebaše.
Isa. 58:7, Dela 4:34


46 I svaki dan behu jednako jednodušno u crkvi, i lomljahu hleb po kućama, i primahu hranu s radošću i u prostoti srca,
Lk. 24:53, Dela 20:7(no sto da nije u subotu? ne! a svaki dan,a najvise nedeljom.



47 Hvaleći Boga, i imajući milost u sviju ljudi. A Gospod svaki dan umnožavaše društvo onih koji se spasavahu.
Dela 5:13, Rim. 8:30, Rim. 14:18



Ma prestani da se foliras laky nemas ti nikakve argumente citati te razbijaju,kao i ostale adventiste,JS-ke.Ti samo umisljas da si dao argumente a Sarddy ti je jasno,gramatno citirao citate koji pobijaju svu tvoju jeres,a moram pohvaliti i ostale:Geru,vanhelsinga,Adriana,sardy,i mene.

Faky

Izneo si jako dobre biblijske tekstove o kojima je zaista vredno razmisljhati.

Reci mi da li Crikva kojoj ti pripadas ispunjava sve te uslovce i one koje nisi osencio?
Ako ispunjava, mozes li mi dati njenu adresu da joj se pridruzim.

Unapred hvala na odgovoru
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Isto kao što i JS iznose BIBLIJSKE ARGUMENTE za svoje jeresi ! A inače Adventisti i JS imaju jako puno zajedničkog. Između ostalog i ovo. Da su im BIBLIJSKI ARGUMENTI za njihove jeresi LJUDSKO TUMAČENJE PISMA (EGW, Milera, Rasela.........)
Mene je Gospod odavno osvedočio KOJA JE PRAVA RELIGIJA.

Postovanje brate Sharrdy,

Ako te je Goospod osvedocio koje je prava religija, pa ja uje celeog zivota trazim.
Daj reci nam KOJE JE?
I kako si dosao do nje?
Zatim, kako si ustanovio da je ona bas prava?
Navedi neke o0d njenihobeleznja.

Zeljno cekam tvoj odgovor.

Sve najbolje
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Jedina prava crkva na planeti !!!

.........

Postovanje brate Sharrdy,

Ako te je Goospod osvedocio koje je prava religija, pa ja uje celeog zivota trazim.
Daj reci nam KOJE JE?
I kako si dosao do nje?
Zatim, kako si ustanovio da je ona bas prava?
Navedi neke o0d njenihobeleznja.

Zeljno cekam tvoj odgovor.

Sve najbolje
Pa dao sam ti je već jednom u mom postu. Što me opet pitaš:
A i na ovo pitanje sam do sada odgovarao, najmanje 10 X:

Znači to je Hrišćanska Crkva. A njeni sledbenici su Hrišćani. Postoji 2000 godina. Njen osnivač i pastor i prvosveštenik je Isus Hrist. Napisao je samo jednu knjigu – Bibliju i za nju ne uzima ni 1 dinar honorara. Uči nas da tumačimo Bibliju onako kako piše. Ako je nešto dato u vizijama ili simbolima – onda trebamo da pitamo Njega. Ako nam On ipak ne odgovori, znači da to nije bitno za naše spasenje, jer On od nas ne traži 156 stvari za spasenje, već samo par. Jer je On pastir dobri......

Ali je mnogo teško biti u toj Crkvi, za one koji vole da žive od Jevanđelja. Kao onom bogatom Jevrejinu, kome je Hrist rekao prodaj sve pa pođi za mnom. Znači svaki materijalista je dobrodošao u Hristovu Crkvu, ali pošto više voli PARE, nego Hrista, onda se tu nažalost neće dugo zadržati. A i trebaju se voleti svoji neprijatelji................ Ipak ona nije za svakog. Doduše svi su pozvani, ali malo ih koji ulaze, opstaju u njoj i spasavaju.

Sva verovanja JEDINE PRAVE CRKVE NA PLANETI su zapisana u knjizi koja se zove Biblija. Nisu pod rednim brojevima. Npr. 1, 2, 3,................ 27. Već su jednostavno zapisana i samo ih treba pažljivo, a naročito iskrenog i poniznog srca čitati. I sve se jako brzo otvara i saznaje........
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
I niko mi do sad ARGUMENTOVANO nije konkretno odgovotio šta, sem Gere, i mislim Adrian BG. (u vezi mog mišljenja da je Isus – Arhanđel Mihail). A i to sam im odgovorio da sam spreman promeniti za 30 sekundi i ne verovati više u to kada mi neko BILIJSKIM STIHOVIMA objasni zašto se Isus Navin na Jerihonu i Avram u Mamrijskoj ravnici poklonili do zemlje anđelima..........

29. А Мојсије побеже од ове речи, и поста дошљак у земљи мадијанској, где роди два сина.30. И кад се наврши четрдесет година, јави му се у пустињи горе синајске анђео Господњи у пламену огњеном у купини. 31. А кад Мојсије виде, дивљаше се утвари. А кад он приступи да види, би глас Господњи к њему:
32. Ја сам Бог отаца твојих, Бог Авраамов и Бог Исаков и Бог Јаковљев. А Мојсије се беше уздрхтао и не смеше да погледа.
33. А Господ му рече: Изуј обућу своју са својих ногу: јер је место на коме стојиш света земља.
34. Ја добро видех муку свог народа који је у Мисиру, и чух њихово уздисање, и сиђох да их избавим: и сад ходи да те пошаљем у Мисир.

35. Овог Мојсија, ког укорише рекавши: Ко те постави кнезом и судијом? Овог Бог за кнеза и избавитеља посла руком анђела који му се јави у купини. 36. Овај их изведе учинивши чудеса и знаке у земљи мисирској и у Црвеном Мору и у пустињи четрдесет година. (Дела)


15. И благослови Јосифа говорећи: Бог, коме су свагда угађали оци моји Аврам и Исак, Бог, који ме је хранио од како сам постао до данашњег дана,16. Анђео, који ме је избављао од сваког зла, да благослови децу ову, и да се по мом имену и по имену отаца мојих Аврама и Исака прозову, и да се као рибе намноже на земљи! (1.Мојсијева 48)


2. И јави му се анђео Господњи у пламену огњеном из купине. И погледа, а то купина огњем гори а не сагорева.
3. И Мојсије рече: Идем да видим ту утвару велику, зашто не сагорева купина.
4. А Господ кад га виде где иде да види, викну га Бог из купине, и рече: Мојсије! Мојсије! А он одговори: Ево ме.
5. А Бог рече: Не иди овамо. Изуј обућу своју с ногу својих, јер је место где стојиш света земља.
6. Још рече: Ја сам Бог оца твог, Бог Аврамов, Бог Исаков и Бог Јаковљев. А Мојсије заклони лице своје, јер га страх беше гледати у Бога. (2.Мојсијева 3)

По овом последњем можемо да закључимо да је анђео Господњи сам Господ Бог (како тврде адвентисти и Сведоци), што је немогуће. Дакле, остаје једино могуће решење да Господ користи своје ГЛАСНИКЕ (анђеле) и преко/кроз њих говори директно. С обзиром да Бога нико никада није видео, не постоји друго решење и крајње је једноставно. Они су одбацили такву тврдњу коју су и Јевреји знали, и направише да је сам Господ Исус (Бог) тај анђео који говори и показује се људима, што је такође немогуће и контрадикторно.

То су неки од оснивача Сведока закључили и нашли соломонско решење да је Господ анђео. Адвентисти тону дубље покушавајући да докажу да је Господ анђео, али само по ФУНКЦИЈИ, што ипак оспорава чињеницу да Бога (Реч Божију) нико никада није видео. А и како ће видети Реч? Реч Божију (самог Бога) видесмо ми и анђели тек са оваплоћењем и рођењем Сина Божијег. Даља јерес или лутање је да су Син и Отац потпуно независни, а ту адвентистима помажу Сведоци покушавајући да се "ослоне" на речи да сви будемо у Оцу и Сину и они у нама, што такође прави катастрофалну јерес по оне који је следе, а то је оспоравање Духа Светога. Како знам? Везивно "ткиво" или Трећи Сведок нас све уједињује и повезује, али Он је Бог, тј. Дух Божији. Дакле, сам Бог нас уводи у своју Светлост и заједницу, вечни покој и мир, непролазно јединство у безгрешности и благодати.

11. А даље, браћо, радујте се, савршујте се, утешавајте се, једнако мислите, мир имајте: и Бог љубави и мира биће с вама.

12. Поздравите један другог целивом светим. Поздрављају вас сви свети.
13. Благодат Господа нашег Исуса Христа и љубав Бога и Оца и заједница Светог Духа са свима вама. Амин. (2.Коринћанима 13)


Као што рекох, човек може да схвата или не може, нисам ни ја скоро цео живот схватао, а Бог ми појасни јер нисам никако смео и хтео да Га унизим, Ни Оца, ни Сина (Реч Божију), а камоли Духа Светога који сведочи за Истину.


 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107

Jedan od odgovora o pecatu Bozjem i zigu zverinom, i sustini i svrsi Hristovog prvog dolaska i njegove zrtve, i koji zakon je ukinut njegovim dolaskom.

Pecat se u bibliji daje samo odredjenoj vrsrti ljudi, a to su oni koji drze zapovesti Bozje i biblijsku subotu, kao sto kaze i jedan tekst u Otkrivenju "OVDE JE TRPLJENJE SVETIH ( posvecenih Duhom Svetim ) KOJI DRZE ZAPOVESTI BOZJE I VERU ISUSOVU"

Shvatanje samog izraza PECAT moze mnogo da objasni sta on predstavlja u svojoj sustini.
Pecat se uglavnom stavlja na neki odredjeni dokument i znaci potvrdu neke odluke posle cega vise nema promene.
U Duhovnom smislu pecat se stavlja na one koji su dostigli savrsenstvo u izgradnji karaktera poslusnoscu Bozjim zapovestima ukljucujuci i zapovest o subotu.

Sama zapovest o Suboti sadrzi sva obelezja pecata, ali hajde da citiramo neke tacke iz ove zapovesti:

Pocetak ove zapovesti znamo "SECAJ SE DANA OD ODMORA DA GA SVETKUJES"...itd

Onda sledi nastavak u kome su sadrzani elementi pecata:

"JER JE ZA SEST DANA STVOTRIO GOSPOD" - njegovo ime ili titula

"NEBO ZEMLJU MORE i IZVORE VODENE"
- jurizdikcija njegove vladavine ili vlasnistva

"ZATO JE BLAGOSLOVIO GOSPOD DAN OD ODMORA I POSVETIO GA"
- predmet ugovora

Pecat je upravo znak raspoznavanja ili razlikovanja izmedju onih koji sluze Bogu drzeci sve njegove zapovesti i onih koji mu ne sluze krseci zapovesti i zapovest o suboti.

"I subote svoje dadoh vam da budu znak imedju mene i vas da bi ste znali da sam ja Gospod koji vas posvecujem"


U ovom tekstu SUBOTA povezana sa POSVECENJEM DUHOM SVETIM ili ZAPECACENJEM?

Za zakon Bozji Bog kaze "Napisi ga na ruci i celu da ti bude kao poceonik medju ocima"
U Otkrivenju zapecacenje se vrsi na celu i ruci, sto je isto ono sto govori i stari zavet, sto znaci da su zakon Bozji, odnosno subota pecat.

Za razliku od toga Sotona stavlja zig na celo i ruku, odnosno u kontekstu biblije ljudski zakon, odnosno nedelja koja je vec u opticaju, koji ce za one koji ga ne prihvate dovesti do toga da nece moci da kupuju ni da prodaju kako kaze biblija.

Dakle subota je znak ili pecat koji deli one koji sluze Bogu postujuci sve Bozje zapovesti i biblijsku subotu, od onih koji ih krse postujuci
ljudske zapovesti i mnogobozacku nedelju.\


ZAKONI BOZJI I LJUDSKI ZAPISANI NA RUCI I NA CELU:


StARI ZAVET - ZAPOVESTI BOZJE ZAPISANE NA CELU I RUCI KAO ZNAK ILI PECAT:


"A ovo su zapovesti i uredbe i zakoni, koje Gospod Bog vaš zapovedi da vas učim da ih tvorite u zemlji u koju idete da je nasledite,
Da bi se bojao Gospoda Boga svog držeći sve uredbe Njegove i zapovesti Njegove, koje ti ja zapovedam, ti sin tvoj i unuk tvoj svega veka svog, da bi ti se produžili dani tvoji.
Čuj dakle, Izrailju, i gledaj da tako činiš, da bi ti dobro bilo i da biste se umnožili veoma u zemlji u kojoj teče mleko i med, kao što ti je rekao Gospod Bog otaca tvojih.
Čuj, Izrailju: Gospod je Bog naš jedini Gospod.
Zato ljubi Gospoda Boga svog iz svega srca svog i iz sve duše svoje i iz sve snage svoje.
I neka ove reči koje ti je zapovedam danas budu u srcu tvom.
I često ih napominji sinovima svojim, i govori o njima kad sediš u kući svojoj i kad ideš putem, kad ležeš i kad ustaješ.
I veži ih sebi na ruku za znak, i neka ti budu kao počeonik među
očima.
( 5 mojsijeva 6. 1 -8. )


NOVI ZAVET - ZNAK ILI PECAT ZAPISAN NA CELU:


"Potom videh četiri anđela gde stoje na četiri ugla zemlje i drže četiri zemaljska vetra, da ne duva vetar na zemlju, ni na more, ni na ikakvo drvo.
I videh drugog anđela koji se podiže od istoka sunca i koji ima pečat Boga živoga, te povika snažnim glasom četirma anđelima kojima bi dano da naude zemlji i moru, govoreći: ne udite zemlji, ni moru, ni drveću, dok služitelje Boga našega ne zapečatimo na čelima njihovim.
I čuh broj zapečaćenih: sto četrdeset i četiri hiljade zapečaćenih od svih plemena sinova Izrailjevih" ( Otkrivenje 7. 1 - 5 ).


NOVI ZAVET - ZIG ZVERI NAPISAN NA CELU I NA RUCI

I videh drugu zver gde izlazi iz zemlje, i imaše dva roga kao u jagnjeta; i govoraše kao aždaha.
I svu vlast prve zveri činjaše pred njom; i učini da zemlja i koji žive na njoj pokloni se prvoj zveri kojoj se isceli rana smrtna.
I učini čudesa velika, i učini da i oganj silazi s neba na zemlju pred ljudima.
I vara one koji žive na zemlji znacima, koji joj biše dani da čini pred zveri, govoreći onima što žive na zemlji da načine ikonu zveri koja imade ranu smrtnu i osta živa.
I bi joj dano da dade duh ikoni zverinoj, da progovori ikona zverina, i da učini da se pobiju koji se god ne poklone ikoni zverinoj.
I učini sve, male i velike, bogate i siromašne, slobodnjake i robove, te im dade žig na desnoj ruci njihovoj ili na čelima njihovim,
Da niko ne može ni kupiti ni prodati, osim ko ima žig, ili ime zveri, ili broj imena njenog. (otkrivenje 13. 11 - 17 ).


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

sustina i svrha Hristovog prvog dolaska i njegove zrtve, i koji zakon je ukinut njegovim dolaskom


Pitanje je dakle, sta je sustina Isusovog dolaska na ovaj svet i onoga sto on danas cini na nebu posredujuci za coveka kao novozavetni prvosvestenik u nebeskoj svetinji nad svetinjama, kao i sama svrha i smisao zakona i starozavetne svetinje koja je slika nebeske.

Ja cu ti izneti potpuno biblijsko tumacenje, a ti prosudi da li je to u skladu sa jasnim otkrivenjima Bozje reci.

U ovoj istini se ujedno nalazi i odgovor koji zakon je ukinut Isusovim dolaskom, i sta je svrha Isusove zrtve i njegove posrednicke sluzbe koju danas obavlja na nebu za palog coveka.

Ovaj biblijski kontekst potvrdjuje da zakon koji je Bog dao preko Mojsija napisavsi ga na dve kamene ploce, i koji je Mojsije stavio u kovceg zaveta nikada nije bio ukinut
, ni jedna zapovest, jer to upravo dokazuje Isusova uloga spasitelja i novozavetnog prvosvestenika.

Takodje, da zapovesti koje je Bog dao Mojsiju postoje i na nebu u originalnom obliku, i nalaze se u nebeskoj svetinji nad svetinjama, smestene u originalnom kovcegu zaveta pred kojim Isus prinosi zasluge svoje prolivene krvi na krstu golgote.
Hajde da vidimo sta biblija kaze o tome:

"I otvori se hram Božji u nebu, i vidje se kovčeg zavjeta njegova u hramu njegovu, i nastade sijevanje munja, i glasovi, i gromovi, i potres zemlje, i tuča velika" ( otkrivenje 11. 19 ).

"Posle toga pogledah, i gle, otvori se hram šatora svedočanstva na nebu.
Iziđoše iz hrama sedam anđela koji imahu sedam zala, obučeni u čiste i bele lanene haljine i opasani po prsima pojasima zlatnim.
" ( otkrivenje 15. 5 ).

Dakle, ovde tekst kaze da na nebu postoji hram ili sator svedocanstva, u starom zavetu nazvan sator od sastanka, u kome se nalazi kovceg sa deset Bozjih zapovesti.

Da vidimo sta stari zavet kaze o tome:

I neka mi načine svetinju, da među njima nastavam;
I Kao što ću ti pokazati sliku od šatora i sliku od svih stvari njegovih, tako da načinite.
I gledaj, te načini sve ovo po slici koja ti je pokazana na gori. ( 2 Mojsijeva 25. 8 - 9 - 40 ).

Tako ćeš podignuti šator po slici koja ti je pokazana na gori. ( 2 Mojsijeva 26. 30 ).

Prema tome, sve ono sto je postojalo nekada na zemlji, svetinja ili sator od sastanka, kovceg zaveta u kome su ploce sa deset zapovesti i svi ostali elementi prisutni unutar svetinje, sve to postoji i na nebu.
E sad pitanje je koja je svrha svega toga.

Ukratko, kao sto znamo Bog je Mojsiju dao svoj moralni zakon
koji je bio smesten u kovceg zaveta u zemaljskoj svetinji nad svetinjama, a koji je trebalo da regulise odnose izmedju stvorenih bica i stvorenih bica sa svojim tvorcem.
Bog je ujedno uspostavio obredni sistem prinosenja krvnih zrtava, pri cemu je svaki Izraelac koji bi prekrsio neku od zapovesti ovog moralnog zakona, morao da donese jedno jagnje i da polaganjem ruku na glavu tog jagnjeta ono bude zrtvovano, pri cemu su gresi tog coveka automatski prelazili na jagnje a njemu samome greh bio izbrisan jer je to jagnje umiralo umesto njega, i on pred Bozjim zakonom proglasen pravednim.

Jagnje je u ovom slucaju u svojoj simbolici pretstavljalo Isusa Hrista koji ce doci i zrtvovati svoj zivot kao nevino Bozje jagnje kako bi otkupio coveka od greha i smrti koje je prouzrokovao prekrsaj Bozjeg zakona.

Svojim prvim dolaskom u zemaljskom telu, i svojom smrcu na krstu Isus je automatski ukinuo ovaj zemaljsji obredni sistem prinosenja zrtava, kao i zemaljsko svestenstvo, i sam postao nas prvosvestenik koji ce od tog vremena sam posredovati u nebeskoj svetinji nad svetinjama pred originalnim kovcegom zaveta u kome se nalaze originalne ploce sa Bozjim zakonom, odnosno deset Bozjih zapovesti.
U tom smislu, covek koji danas prekrsi neku od zapovesti Bozjeg zakona ne mora zrtvovati jagnje, jer je Isus vec platio cenu covekovog prestupa, vec dolazi Hristu i on prinosi zasluge svoje krvi pre Bozjim zakonom koji se nalazi u kovcegu u nebeskoj svetinji nad svetinjama.

"A ovo je glava od toga što govorimo: imamo takvog Poglavara svešteničkog koji sedi s desne strane prestola Veličine na nebesima;
Koji je sluga svetinjama i istinitoj skiniji, koju načini Gospod, a ne čovek.
Jer se svaki poglavar sveštenički postavlja da prinosi dare i žrtve; zato valja da i Ovaj šta ima što će prineti.
Jer da je na zemlji, ne bi bio sveštenik, kad imaju sveštenici koji prinose dare po zakonu,
Koji služe obličju i senu nebeskih stvari, kao što bi rečeno Mojsiju kad htede skiniju da načini: Gledaj, reče, da načiniš sve po prilici koja ti je pokazana na gori" ( Jevrejima 8. 1 - 5 ).

Ali došavši Hristos, poglavar sveštenički dobara koja će doći, kroz bolju i savršeniju skiniju, koja nije rukom građena, to jest, nije ovog stvorenja,
Ni s krvlju jarčijom, niti telećom, nego kroz svoju krv uđe jednom u svetinju, i nađe večni otkup.
Jer ako krv junčija i jarčija, i pepeo juničin, pokropivši njom opoganjene, osvećuje na telesnu čistotu;
A kamoli neće krv Hrista, koji Duhom Svetim sebe prinese bez krivice Bogu, očistiti savest našu od mrtvih dela, da služimo Bogu Živom i Istinitom?
I zato je novom zavetu posrednik, da kroz smrt, koja bi za otkup od prestupaka u prvom zavetu, obećanje večnog nasledstva prime zvani.
Jer gde je zavet valja da bude i smrt onog koji čini zavet.
Jer je zavet po smrti potvrđen: budući da nema nikakve sile dok je živ onaj koji ga je načinio.
Jer ni prvi nije utvrđen bez krvi.
Jer kad Mojsije izgovori sve zapovesti po zakonu svom narodu, onda uze krvi jarčije i teleće, s vodom i vunom crvenom i isopom, te pokropi i knjigu i sav narod.
Govoreći: Ovo je krv zaveta koji Bog načini s vama.
A tako i skiniju i sve sudove službene pokropi krvlju.
I gotovo sve se krvlju čisti po zakonu, i bez prolivanja krvi ne biva oproštenje.
Tako je trebalo da se obličja nebeskih ovima čiste, a sama nebeska boljim žrtvama od ovih.
Jer Hristos ne uđe u rukotvorenu svetinju, koja je prilika prave, nego u samo nebo, da se pokaže sad pred licem Božijim za nas;
Niti da mnogo puta prinosi sebe, kao što poglavar sveštenički ulazi u svetinju svake godine s krvlju tuđom:
Inače bi On morao mnogo puta stradati od postanja sveta; a sad jednom na svršetku veka javi se da svojom žrtvom satre greh.
I kao što je ljudima određeno jednom umreti, a potom sud:
Tako se i Hristos jednom prinese, da uzme mnogih grehe; a drugom će se javiti bez greha na spasenje onima koji Ga čekaju.

( Jevrejima 9. 11 - 28 ).

Zato i može vavek spasti one koji kroza Nj dolaze k Bogu, kad svagda živi da se može moliti za njih.
Jer takav nama trebaše poglavar sveštenički: svet, bezazlen, čist, odvojen od grešnika, i koji je bio više nebesa;
Kome nije potrebno svaki dan, kao sveštenicima, najpre za svoje grehe žrtve prinositi, a potom za narodne, jer On ovo učini jednom, kad sebe prinese.
Jer zakon postavlja ljude za sveštenike koji imaju slabost; a reč zakletve koje je rečena po zakonu, postavi sina vavek savršena. ( Jevrejima 7. 25 - 28 ).

Prema tome, zakon nikada nije ukinut, ni jedna zapovest, one su zapisane na nebesima i pretstavljaju temelj Bozje vladavine i na nebu i na zemlji i uslov spasenja.
Prekrsaj ovog zakona je greh isto toliko u novom zavetu koliko i u starom, s time da je Isus taj koji posreduje za nas i opravdava nas pred tim zakonom a ne vise zrtvovanje zivotinje.
Zato je Apostol Jovan i izrekao jednu veliku istinu koja glasi

"Dečice moja! Ovo vam pišem da ne grešite; i ako ko sagreši, imamo zastupnika kod Oca, Isusa Hrista pravednika,
I On očišća grehe naše, i ne samo naše nego i svega sveta.
I po tom razumemo da Ga poznasmo, ako zapovesti Njegove držimo.
Koji govori: Poznajem Ga, a zapovesti Njegove ne drži, laža je, i u njemu istine nema;
A koji drži reč Njegovu, u njemu je zaista ljubav Božija savršena; po tom poznajemo da smo u Njemu.
Koji govori da u Njemu stoji, i taj treba tako da hodi kao što je On hodio" ( 1 Jovanova 2. 1 - 6 ).


Sto se tice teksta koji kaze: "MOLITE SE BOGU DA NE BUDE BEZANJE VASE U ZIMU I U SUBOTU"? ( jevandjelje po mateju 24 poglavlje ), opet se koristis svojim subjektivnim misljenjem.

Ovde se radi o najpoznatijem Tipoloskom govoru Gospoda Isusa Hrista, u kome je on kroz dogadjaje koji su trebali da se dogode 70 godine nove ere, odnosno razorenje Jerusalima, ukazao i na dogadjaje koji treba da se odigraju neposredno pre njegovog slavnog dolaska.

Dakle on se ovde ne obraca samo Jevrejima, vec i svima ostalima koji budu ziveli u vreme razorenja Jerusalima, kao i u vreme neposredno pre samog njegovog dolaska kada ce se dogoditi progonstvo Hriscana.

Prema tome Isus ovde kaze da se verni mole Bogu da ne bude bezanje njihovo u zimu zato sto je hladno, i sto su takvi vremenski uslovi vrlo sutrovi za sam beg pred progonstvom, bez hrane i odece.
Takodje on kaze da ne bude bezanje u subotu, zato sto je to sveto vreme mira i radosti, vreme kada covek odlazi u hram na molitvu, i ima jednu prisnu zajednicu sa Bogom u porodicnom krugu i slavljenju tvorca.


 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Sardu, nije svako Hriscanin ko to kaze.
Isus je napomenuo "NECE SVAKI KOJI MI GOVORI GOSPODE GOSPODE UCI U CARSTVO NEBESKO, NO KOJI CINI PO VOLJI OCA MOJEGA KOJI JE NA NEBESIMA.." a na drugom mestu kaze "ZASTO ME ZOVETE GOSPODE GOSPODE A NE IZVRSUJETE ONO STO VAM ZAPOVEDAM"
Sledeci tekst govori o tome ko su pravi Hristovi sledbenici.



[TABLE="class: contentpaneopen"]
[TR]
[TD="class: contentheading"] Pravi Hristovi
sledbenici[/TD]
[TD="class: buttonheading, width: 100%, align: right"][/TD]
[TD="class: buttonheading, width: 100%, align: right"][/TD]
[/TR]
[/TABLE]




“Ako je ko u Hristu, nova je tvar: staro prođe, gle, sve novo postade.” (2. Korinćanima 5,17)

Neko možda neće moći da navede tačno vreme i mesto svog obraćenja, ili sve okolnosti koje su do njega dovele; ali to još ne dokazuje da nije obraćen. Hristos je rekao Nikodimu: “Duh diše gde hoće, i glas njegov čuješ, a ne znaš otkuda dolazi i kuda ide: tako je svaki čovek koji je rođen od Duha.”(Jovan 3,8) Kao nevidljivi vetar, čije se delovanje jasno vidi i oseća, i Božji Duh radi na ljudskom srcu. Ta obnoviteljska sila, koju nijedno ljudsko oko ne može da vidi, začinje novi život u čoveku; stvara novo biće po Božjem obličju. Iako je delo Duha nečujno i neprimetno, posledice su vidljive.

Ako je srce obnovljeno radom Božjeg Duha, život će to posvedočiti. Iako mi sami ništa ne možemo učiniti da promenimo svoje srce, ili da sebe dovedemo u sklad sa Bogom, iako ne smemo da se oslonimo na sebe ili na svoja dobra dela, naš život pokazaće da li Božja milost stanuje u nama. Videće se promena u karakteru, običajima, stremljenjima. Bideće se jasna i odlučujuća razlika između onog što su bili i onog što su sada. Karakter se ne otkriva slučajnim dobrim ili lošim delima, već sklonostima koje se pokazuju uobičajenim postupcima.

Istina je da se ljudi mogu naoko besprekorno ponašati i bez Hristove obnoviteljske sile. Želja za uticajem u društvu i za poštovanjem drugih može pokrenuti nekog da živi urednim životom. Samopoštovanje nas može navesti da se naoko čuvamo zla. I sebično srce može da čini velikodušna dela. Na koji način, onda, možemo utvrditi na čijoj smo strani?

Kome pripada naše srce? Kome su posvećene naše misli? O kome volimo da razgovaramo? Kome poklanjamo svoja najtoplija osećanja i svoje najbolje snage? Ako smo Hristovi, onda su i naše misli sa Njim, najslađe nam je da razmišljamo o Njemu. Sve što imamo i što jesmo Njemu je posvećeno. Mi čeznemo da nosimo Njegov lik, da dišemo Njegovim duhom, da ispunjavamo Njegovju volju, da u svemu ugodimo Njemu.

Oni koji postaju nova stvorenja u Hristu Isusu donosiće i rodove Duha, “ljubav, radost, mir, trpljenje, dobrotu, milost, veru, krotost, uzdržanje”(Galatima 5,22.23). Oni se više neće povoditi za nekadašnjim strastima, već će verom Sina Božjega ići Njegovim stopama, odsjajivati Njegov karakter, čisteći se kao i On što je čist. Ono što su nekad mrzeli, sada vole; a ono što su nekada voleli, sada mrze. Oholi i nametljivi postaju krotki i ponizni. Tašti i drski postaju ozbiljni i čedni. Pijanice postaju trezveni a raskalašni čisti. Napuštaju se razmetljivi običaji i moda sveta. Hrišćani neće čeznuti za spoljnim ukrašavanjem, već za lepotom”...u tajnome čoveku srca, u jednakosti krotkoga i tihoga duha”( 1.Petrova 3,3.4).

Nema nikakvog dokaza da je pokajanje iskreno ako ne dovede do potpune promene. Ako grešnik obnovi zavet, vrati ono što je oteo, prizna svoje grehe, i počne da ljubi Boga i svoje bližnje, može biti siguran da je prešao iz smrti u život.

Kada kao zabludela, grešna bića dođemo Hristu i dobijemo oproštenje i milost, ljubav se rađa u našem srcu. Svaki nam je teret lak; jer je lak jaram koji Hristos nudi. Dužnost postaje uživanje, a žrtva zadovoljstvo. Put koji nam se ranije činio mračan sada je obasjan zracima Sunca pravde.

Ljupkost Hristovog karaktera videće se i kod Njegovih sledbenika. Njemu je činilo zadovoljstvo da ispunjava Božju volju. Ljubav prema Bogu, revnovanje za Njegovu slavu, to je sila koja je upravljala životom našeg Spasitelja. Ljubav je ulepšavala i oplemenjivala sve Njegove postupke. Ljubav je od Boga. U neposvećenom srcu ona se ne može začeti, ne može nastati. Ona se nalazi jedino u srcu u kome Isus vlada. “Mi imamo ljubav k njemu, jer On najpre pokaza ljubav k nama!” (1. Jovanova 4,19) U srcu koje je obnovljeno božanskom milošću, ljubav je načelo ponašanja. Ona menja karakter, upravlja pobudama, vlada strastima, suzbija neprijateljstvo, opleminava osećanja. Ova ljubav, ako se gaji u srcu, ulepšava život i širi svuda oko sebe plemenit uticaj.


Postoje dve zablude kojih Božja deca - naročito ona koja su tek počela da se oslanjaju na Njegovu milost - naročito moraju da se čuvaju. Prva, o kojoj je veĆ bilo govora, jeste gledanje na svoja dela, oslanjanje na ono što dela mogu da učine da nas dovedu u sklad sa Bogom. Onaj koji pokušava da postane svet svojim delima, držanjem Zakona, pokušava nemoguće. Sve što bi čovek mogao da učini bez Hrista ukaljano je sebičnošću i grehom. Samo nas Hristova milost putem vere može učiniti svetim.

Druga, ništa manje opasna krajnost jeste zabluda da verovanje u Hrista oslobađa čoveka od držanja Zakona; i da, pošto samo verom dobijamo Hristovu milost, naša dela nemaju nikakvog uticaja na naše spasenje.

Međutim, obratimo ovde pažnju na činjenicu da poslušnost nije samo neko formalno pokoravanje već služenje iz ljubavi. Božji zakon izraz je Njegove prave prirode; on je utelovljenje velikog načela ljubavi i prema tome temelj Njegove vladavine i na Nebu i na Zemlji. Ako su naša srca obnovljena po Božjem obličju, ako je božanska ljubav usađena u našu dušu, neće li se onda i Božji zakon ostvarivati u našem životu? Ako je načelo ljubavi usađeno u srce, ako je čovek obnovljen po obličju Onoga koji ga je stvorio, onda je ispunjeno i novozavetno obećanje: “Daću zakone svoje u srca njihova, i u mislima njihovim napisaću ih!”(Jevrejima 10,16) A ako je Zakon upisan u srce, zar on neće oblikovati život? Poslušnost - služenje i odanost iz ljubavi - pravi je znak da smo Njegovi učenici. Tako i Pismo kaže: “Jer je ovo ljubav Božja da zapovesti njegove držimo.” “Koji govori: poznajem ga, a zapovesti njegovih ne drži, laža je, i u njemu istine nema.” (1. Jovanova 5,3; 2,4) Umesto da nas oslobodi poslušnosti, upravo nas vera, i samo vera, čini učesnivima u Hristovoj milosti, što nas osposobljava da budemo poslušni.

Mi ne zaslužujemo spasenje svojom poslušnošću; jer spasenje je besplatni Božji dar, koji se prima verom. Međutim poslušnost je plod vere. “I znate da se On javi da grehe naše uzme; i greha u njemu nema koji god u njemu stoji ne greši; koji god greši ne vidi ga niti ga pozna!” (1. Jovanova 3,5.6) Evo pravog dokaza! Ako budemo u Hristu, ako ljubav Božja bude u nama, naša osećanja, naše misli, naše namere, naši postupci, biće u skladu sa Božjom voljom koja je izražena u propisima Njegovog svetog Zakona. “Dečice! Niko da vas ne vara: koji pravdu tvori pravednik je, kao što je On pravedan!” (1. Jovanova 3,7) Pravednost je opisana merilom Božjeg svetog zakona, koji je objavljen u deset pravila datih na Sinaju.


Ona takozvana vera u Hrista koja tvrdi da oslobađa čoveka obaveze da bude poslušan Bogu, nije vera, već drskost. “Jer ste blagodaću spaseni kroz veru.” Međutim, “vera ako nema dela, mrtva je po sebi” (Efescima 2,8; Jakov 2,17). Isus je rekao o sebi pre nego što je došao na Zemlju: “Hoću činiti volju Tvoju, Bože moj, i zakon je Tvoj meni u srcu!” (Psalam 40,8) Neposredno pre svog ponovnog odlaska na Nebo, objavio je: “Ja održah zapovesti Oca svojega i ostajem u ljubavi njegovoj.” (Jovan 15,10) Pismo kaže: “I po tom razumemo da ga poznasmo, ako zapovesti njegove držimo. ... Koji govori da u njemu stoji, i taj treba tako da hodi kao što je On hodio.” (1. Jovanova 2,3.6) “Jer i Hristos postrada za nas, i nama ostavi ugled da idemo njegovim tragom.” (1. Petrova 2, 21)

Uslov za večni život sada je upravo onakav kakav je uvek bio - upravo onakav kakav je bio u raju pre pada naših praroditelja - savršena poslušnost Božjem zakonu, savršena pravednost. Kad bi se večni život mogao dobiti pod bilo kojim drugim uslovom osim ovog, bila bi dovedena u opasnost sreća celog svemira. Stvorila bi se mogućnost da greh, sa celom svojom svitom nesreće i bede, postane besmrtan.

Pre pada Adam je mogao poslušnošću Božjem zakonu da oblikuje pravedan karakter. Ali on to nije ostvario, pa je zbog njegovog greha i naša priroda postala grešna, i mi nismo u stanju da sebe učinimo pravednima. Zato što smo grešni, nesveti, mi ne možemo biti savršeno poslušni svetom Zakonu. Mi nemamo neku svoju pravdu kojom bismo mogli zadovoljiti zahteve Božjeg zakona. Međutim Hristos nam je omogužio rešenje problema. On je živeo na Zemlji suočen sa istim nevoljama i iskušenjima sa kojim se i mi suočavamo. Živeo je zaista bezgrešnim životom. Umro je za nas i sada se nudi da uzme naše grehe a nama da svoju pravednost. Ako se budete Njemu predali i prihvatili Ga kao svog Spasitelja, bećete, bez obzira na svu grešnost svog pređašnjeg života, Njega radi proglašeni pravednim. Hristov karakter staće na mesto vašeg karaktera i vi ćete biti prihvaćeni pred Bogom kao da nikad niste ni gešili.

I više od toga, Hristos menja srce. On verom boravi u vašem srcu. Verom i stalnim pokoravanjem svoje volje Hristu treba da održavate ovu vezu sa Njim; i dokle god to budete činili, On će delovati u vama da želite i činite ono što Mu je ugodno. I tako možete reći: “A što sad živim u telu, živim verom Sina Božjega, kojemu omileh, i predade sebe za mene.”(Galatima 2,20) Tako je Isus i rekao svojim učenicima: “Jer vi nećete govoriti, nego Duh Oca vašega govoriće iz vas!” (Matej 10,20) I tada, kada hristos radi u vama, vi ćete pokazati isti duh i činiti ista dela - dela pravičnosti, poslušnosti.

Prema tome nemamo u sebi ničeg čime bismo mogli da se hvalimo. Nemamo nikakvog razloga da uzdižemo sebe. Jedini temelj naše nade jeste Hristova pravednost koja nam je data, i ono što Njegov Duh čini u nama i preko nas.

Kad govorimo o veri, moramo imati na umu jednu razliku. Postoji, naime, jedna vrsta verovanja koja se potpuno razlikuje od vere. Postojanje Boga i Njegove sile, istina Njegove reči, sve su to činjenice koje ni sotona ni njegova vojska ne mogu ozbiljno da poreknu. Biblija kaže da i “đavoli veruju i dršću”,ali to nije vera. Tamo gde nije samo verovanje u Božju reč, već i pokoravanje volje Njemu, tamo je vera - vera koja kroz ljubav radi i čisti dušu. Tom verom u srcu se obnavlja Božje obličje. A srce, koje se u svom nepreporođenom stanju nije pokoravalo Božjem zakonu, a nije ni moglo, sada uživa u njegovim svetim propisima, uzvikujući zajedno sa psalmistom: “Kako ljubim zakon Tvoj! Sav dan mislim o njemu!” (Psalam 119,97) I pravednost zakona ispunila se u nama “koji ne hodimo po telu, nego po Duhu” (Rimljani 8,1).

Ima i onih koji su upoznali Hristovu ljubav koja prašta, i koji zaista žele da budu Božja deca, ali su svesni nesavršenstva svog karaktera, grešnosti svog života, pa zato sumnjaju da je Sveti Duh stvarno obnovio njihovo srce. Takvima bih rekla: Ne povlačite se obuzeti očajanjem! Mi ćemo se često morati bacati pred Isusove noge i plakati zbog svojih nedostataka i pogrešaka, ali se ne smemo obeshrabriti! Čak i ako nas je neprijatelj nadvladao, Bog nas ne odbacuje, ne zaboravlja i ne napušta!Ne? Hristos se nalazi s desne strane Bogu, koji se i sam zauzima za nas. Ljubljeni Jovan kaže: “Ovo vam pišem da ne grešite; i ako ko sagreši, imamo zastupnika kod Oca, Isusa Hrista pravednika!” (1. Jovanova 2,1) Nemojte zaboraviti Hristove reći: “Jer sam Otac ima ljubav k vama!” (Jovan 16,27) On čezne da vas vrati k sebi, da vidi kako se Njegova čpistota i sveetost pokazuju u vama. I ako samo želite da se pokorite Njemu, On koji je otpočeo dobro delo u vama, nastaviće ga sve do dana Isusa Hrista. Molite se usrdnije, verujete potpunije! Kad budemo posumnjali u svoju silu, oslonimo se na silu svog Otkupitelja i tada ćemo proslaviti Onog koji je zdravlje našeg bića. Što se više približavate Isusu, to ćete grešniji izgledati u svojim očima; pogled će vam biti jasniji pa ćete videti oštru i određenu razliku između svog nesavršenstva i Njegove savršene pravde. To će biti dokaz da su sotonine opsene izgubile svoju moć i da oživljavajući uticaj Božjeg duha deluje u vama.

Nikakva duboko ukorenjena ljubav prema Isusu ne može da boravi u srcu koje još nije shvatilo svoju grešnost. Čovek koji je preobražen Hristovom milošću diviće se Njegovom božanskom karakteru; ali ako još ne vidimo svoju moralnu izopačenost, to je nepogrešiv dokaz da nismo sagledali Hristovu lepotu i Njegovo savršenstvo.

Što manje budemo cenili sebe, to ćemo više ceniti beskranju čistotu i lečotu svog Spasitelja. Pogled na našu grešnost pokreće nas Onome koji nam može oprostiti; i kad čovek, shvativši svoju bespomoćnost, posegne za Hristom, On će se otkriti u sili. Što nas više svest o sopstvenoj nemoći bude gonila ka Njemu i Božjoj reči, to ćemo imati uzvišenije poglede o Njegovom karakteru i potpujnije otkrivati Njegov lik.

www.puthristu.com


 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Jedina prava crkva na planeti !!! 13-10-2012 20:50

C:\Users\User\AppData\Local\Temp\msohtmlclip1\01\clip_image002.png
Prvobitno napisao Mika32
.........

Postovanje brate Sharrdy,

Ako te je Goospod osvedocio koje je prava religija, pa ja uje celeog zivota trazim.
Daj reci nam KOJE JE?
I kako si dosao do nje?
Zatim, kako si ustanovio da je ona bas prava?
Navedi neke o0d njenihobeleznja.

Zeljno cekam tvoj odgovor.

Sve najbolje
:
C:\Users\User\AppData\Local\Temp\msohtmlclip1\01\clip_image002.png
Prvobitno napisao Šarrdy
.....
A i na ovo pitanje sam do sada odgovarao, najmanje 10 X:

Brate Sharrdy, pa ti si upravo opisao moju Crkvu. Drago mi je, znaci da nista ne treba da menjam.
---------------------

Znači to je Hrišćanska Crkva.
Odlicno! Zove se Hriscanska adventisticka Crkva.
-----------------

A njeni sledbenici su Hrišćani.
Upravo tako jer joji ime tako gladsi.
------------------


Postoji 2000 godina.
Tako je, jer advmnetisti su se vratili prvobitnom hriscanskom ucenju zapisanom u Svetom pismu.
------------------
Njen osnivač i pastor i prvosveštenik je Isus Hrist.
Zaista je tako, jer se i zvove Hristova crkva i samo Njega sledi.

Napisao je samo jednu knjigu – Bibliju i za nju ne uzima ni 1 dinar honorara.
Sarrdy, tu si se malo zbonio. Hroistos nije napisao nijednu knjigu. Poznato je smao da je pisao po prasini i upisivao grehe nekih prestupnika, a nije napisao nijednu knjigu.



Uči nas da tumačimo Bibliju onako kako piše.
Ako je onako kako pise, onda to i noije timacenje, nego samo citanje.
-------------
Ako je nešto dato u vizijama ili simbolima – onda trebamo da pitamo Njega. Ako nam On ipak ne odgovori, znači da to nije bitno za naše spasenje.
Slazem se. Upravo tako su postupili prvi advnetisti, proucavali su Bibliju i molili se Bogu i Bog ih je uputio na svaku istinu.
--------------------
, jer On od nas ne traži 156 stvari za spasenje, već samo par.
I u toime si u pravu, ali ti mene ne pistas samo ono sto je potrebno za spasenje, nego sve sto ti padne na pamet. Ako u buduce ces biti zadovolja da ti odgovorim da to nije potrebno za spasenje, ja se slazem a ti?
-------------
Jer je On pastir dobri
Zaista je Pastir dobri.
---------------

Ali je mnogo teško biti u toj Crkvi, za one koji vole da žive od Jevanđelja.
Ovde izgledan da nisi dovolno promislio pre nego si ovu recenicu napisao. Da li znas da si se ovim direktno suprostavio apostolu Pavlu koji ovako kaze:
“Ne nzate li da oni koji cine svetu sluzbu od SVETINJE SE HRANE?
I KOJI OLTARU SLUZE S OLTARA DELE.
TAKO I GOSPOD ZAPOVEDI DA ONI KOJI JEVADJELUJE PROPOVEDAJU OD JEVADJELJA ZIVE.”
1. Korincanima 9,13.14.
Brate Sarrdy, ostajes liiI dalje u suprotnosti sa Pavlom?
-----------------
Kao onom bogatom Jevrejinu, kome je Hrist rekao prodaj sve pa pođi za mnom. Znači svaki materijalista je dobrodošao u Hristovu Crkvu, ali pošto više voli PARE, nego Hrista, onda se tu nažalost neće dugo zadržati
U praviu si, zato je Hristos rekao da ce borati tesko uci u cartvo nebesko.
---------------
. A i trebaju se voleti svoji neprijatelji

I to je sitina.
................
Sva verovanja JEDINE PRAVE CRKVE NA PLANETI su zapisana u knjizi koja se zove Biblija.
Zaista je tako. Zato su se u samom pocetku Adventisti vratili biblijskokm ucenju.
--------------
Nisu pod rednim brojevima. Npr. 1, 2, 3,................ 27. Već su jednostavno zapisana i samo ih treba pažljivo, a naročito iskrenog i poniznog srca čitati. I sve se jako brzo otvara i saznaje.

Tako je brate Sarrdy.
Kada su prvi adventisti istrazivali Bibliju i postepeno pronalazili svoje Veruju, stavljali su im brojeve da znaju koliko ih ima i kada se jedno od njiuih navodiu da se tacno zna o cemu je rec, Ali, ako ti brojevoi tebi smetaju, slobodno ih brisi i nema problema.
………………........
Brate Sarrdy, ako pazljivo procitas moje odgovore iznenadices se kako smo nas dva blizu.
Neka te dobri Bog blagoslovi i cuva.
 
Natrag
Top