Adventisti

Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Sta bi Ladokeja Posta Sarrdy zloglasni poelbuster 2 ????Morace Sarrdy da otvori sopstvenu temu zloglasni sarrdy progonitelj adventizma?pa da mozete tamo da pisete o njemu a ?
MOGU!
Dao sam im zeleno svetlo, pa neka otvore.
Ko je u ISTINI,on se ne boji bilo koje reči upućene njemu, od bilo koga, a onaj ko NIJE U ISTINI - E njemu se diže kosa na glavi od bilo koje reči upućene njemu i od bilo koga!
 
Član
Učlanjen(a)
07.09.2012
Poruka
226
Da vas pitam adventi! zasto jos uvek niste obrezani kao muslimani,koji su prihvatili toru u potpunosti?Zasto ne postujete svih 360 zakona tore?Jer ako podrzavate farisejske,sadukejske zakone morali bi da ucinite sve to.Vama Hristos ne treba vi ga razapinjete takodje kao i oni na nase oci,a i nas takodje.Ja sam rad da postradam za Gospoda Kao sto su i apostoli stradali,nazivali su ih:Lazovima,prevarantima,jeresi,laznim prorokkami,zatvarali ih u tamnice,tukli ih,ubijali ih,pljuvali ih,ali ni jedan isusov podanik nije bio bogat,a vec sirot.Sto se za vas nebi moglo reci,a pogotovo za jelenu vajtovu,Rasela Milera itd.

Prijatelju,

Pre svega, ovde ne postoje "adventi", dok što se obrezanja tiče, držanje Zakona Deset zapovesti nema veze sa njim:

"Obrezanje je ništa i neobrezanje je ništa, nego držanje Zapovesti Božjih." (1. Korinćanima 7,19)

Jer pred Bogom nisu pravedni oni koji slušaju Zakon, nego će se oni opravdati koji ga tvore…” (Rimljanima 2,13)


“Jer telesno mudrovanje neprijateljstvo je Bogu, jer se ne pokorava Zakonu Božjem, niti može.” (Rimljanima 8,5)


“A znamo da je Zakon dobar ako ga ko drži kao što treba.” (1. Timotiju 1,8)

Tako dakle ja sam umom svojim služim Zakonu Božjem…” (Rimljanima 7,25)

Jer imam radost u Zakonu Božjem…” (Rimljanima 7,22)

Tako je dakle Zakon svet i zapovest sveta i pravedna i dobra.” (Rimljanima 7,12)


 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Poslednja DVA posta Adventeista (Laodikeje i Mike) je klasičan Adventistički SPAM. Tema je Adventizam, a na toj temi sam više puta (najmanje 20 ) pitao na koji DAN misli apostol Pavle u 14-toj glavi Rimljanima u stihovima od 4-6 !? A Adventisti kao i na svim forumima uvek imaju istu igru - Adventističku - Žele da diskredituju sagovornika umesto da odgovaraju na pitanja o Adventizmu!

Evo još jednog dokaza kakvi su i ono što sam više puta naglasio:
Da o ADVENTIZMU ću uvek imati odgovor BBIBLIJSKIM ARGUMENTIMA, dok oni na moja pitanja neće!
Takvi su bili, sada su i ostaće. Jednostavno takvi su.
Ali naše je da ih RAZOTKRIJEMO. Ljudi koji su u ISTINI, nažalost su dužni razotkriti krivu religiju!



Evo same te tvoje reci otkrivaju tvojom zamenom teze.
Upravo ti Sardy sve vreme iznosis lazne optuzbe na racun pojedinaca, a tebi su svi odgvori dati u ranijim postovima, i ti upravo nemas kontraargumente jer oni ne postoje naravno.

Svi tekstovi koji naizgled govore o hrani i praznovanju odrejenih dana se nikako ne odnose na moralni zakon i subotu ili zakon o zdravoj ishrani, vec u vecini slucajeva se odnose na ceremonijalni - obredni zakon i starozavetne praznike i svetkovine.
U pojedinim slucajevima postoje tekstovi koji pretstavljaju savet apostola da slaboga brata u veri postepeno vodimo ka svetlosti istine koja se nalazi u Bogu i njegovoj reci, jer nisu svi moralno jaki da u startu prime svetlost koja bi izazvala vise stete nego koristi u toj duhovnoj spoznaji.

Dakle. poruka je `Ne osudjivati, vec svojim primerom pokazati poslusnost na delu, kako bi i slabi u veri dostigli spoznaju istine i krenuli tim istim putem poslusnosti..
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Evo same te tvoje reci otkrivaju tvojom zamenom teze.
Upravo ti Sardy sve vreme iznosis lazne optuzbe na racun pojedinaca, a tebi su svi odgvori dati u ranijim postovima, i ti upravo nemas kontraargumente jer oni ne postoje naravno.

Koje? Daj mi barem jedan post gde sam ja LAŽNO OPTUŽIO POJEDINCA?
Pa kada ste odgovorili u ranijim postovima, zašto ne ponovite barem još jednom taj odgovor?

A znate da po 100 X postavljate iste postove o starozavetnoj suboti! A ne možete ni jednom da postavite taj FAMOZNI POST gde ste mi odgovorili za RIMLJANIMA 14-ta glava. Vi stvarno mislite da su ljudi blesavi i naivni. Pa će da nasednu na te trikove.

Svi tekstovi koji naizgled govore o hrani i praznovanju odrejenih dana se nikako ne odnose na moralni zakon i subotu ili zakon o zdravoj ishrani, vec u vecini slucajeva se odnose na ceremonijalni - obredni zakon i starozavetne praznike i svetkovine.
U pojedinim slucajevima postoje tekstovi koji pretstavljaju savet apostola da slaboga brata u veri postepeno vodimo ka svetlosti istine koja se nalazi u Bogu i njegovoj reci, jer nisu svi moralno jaki da u startu prime svetlost koja bi izazvala vise stete nego koristi u toj duhovnoj spoznaji.
????

To što pričaš je apsolutno netačno!

Kakav moralni zakon, ceremonijalni zakon, starozavetni praznici i svetkovine....... Poveži mi to BIBLIJSKI da tretira Rimljanima 14-ta glava !? Pa to je zaista smešno!

Dakle. poruka je `Ne osudjivati, vec svojim primerom pokazati poslusnost na delu, kako bi i slabi u veri dostigli spoznaju istine i krenuli tim istim putem poslusnosti..


PORUKA Rimlanima 14-ta glave je:


I - Da ne osuđuješ nikoga za jelo!
A ko danas koga osuđuje za jelo. Ja ne osuđujem nikoga. Pravoslavci takođe nikoga. Katolici isto............ niko danas nikoga ne osuđuje za jelo, ni denominacija ni pojedinac. Osim ADVENTISTA!
Oni osuđuju druge koji jedu svinjetinu, tako što imaju jednu od JERESI - Da nema spasenja onim Hrišćanima koji konzumiraju nečistu hranu. Strogo se pridržavaju čiste hrane, a za konzumente nečiste hrane govore da im nema spasenja!

II - Kada se uzme DAN iz Rimljanima 14–te glave :

[FONT=&amp]4. Ко си ти који судиш туђем слузи? Он свом господару стоји или пада. Али ће устати; јер је Бог кадар подигнути га.[/FONT]

[FONT=&amp]5. Тако један разликује дан од дана, а други држи све дане да су једнаки: сваки да буде уверен за своју мисао.[/FONT]
[FONT=&amp]6. Који разликује дане, Господу разликује; и који не разликује дана, Господу не разликује. Који једе, Господу једе: јер хвали Бога; и који не једе, Господу не једе, и хвали Бога.[/FONT]


i 16 - ti stih iz Kološanima 2 - ge glave :

[FONT=&amp]16. Да вас дакле нико не осуђује за јело или за пиће, или за какав празник, или за младине, или за суботе;[/FONT]



Opet dobijamo istu stvar:
Kao i u slučaju ČISTE HRANE – Niko od pojedinaca i denominacija, danas u Svetu, NE SUDI ADVENTISTIMA ZA DRŽANJE SUBOTE! Niti im govore da idu u nespasenje zbog držanje SUBOTE.
Već koja KOINCIDENCIJA, opet Adventisti SUDE, sa JERESI da je Pečat Božiji SUBOTA, a Žig Zveri NEDELJA!

Prema tome samo u Rimljanima Adventisti imaju 3 velike Jeresi:
1. SUDE!

2. Za nepridržavanje ČISTE HRANE;

3. Za nedržanje SUBOTE!


To se iz doktrina Adventista i stihova iz Biblije lako da primetiti.

A suđenje je jako opasno za naše spasenje!
Zato i ja pozivan da Adventisti što pre napuste Adventizam, A JOŠ VAŽNIJE, da nove ovčice ne nasednu na trik Adventizma i uđu u njega! Jer kada ne bih rekao ovo što iznosim – Bog bi me na sudu pitao :’’Znao si Pismo, to ti je dar od Mene, zašto i druge nisi poučio, nego si ih prepustio krivom nauku Crkve Adventista Sedmoga Dana, čuteći i gledajući TV, ili odlazio na piknik !?’’.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919


Prijatelju,

Pre svega, ovde ne postoje "adventi", dok što se obrezanja tiče, držanje Zakona Deset zapovesti nema veze sa njim:

"Obrezanje je ništa i neobrezanje je ništa, nego držanje Zapovesti Božjih." (1. Korinćanima 7,19)

Jer pred Bogom nisu pravedni oni koji slušaju Zakon, nego će se oni opravdati koji ga tvore…” (Rimljanima 2,13)


“Jer telesno mudrovanje neprijateljstvo je Bogu, jer se ne pokorava Zakonu Božjem, niti može.” (Rimljanima 8,5)


“A znamo da je Zakon dobar ako ga ko drži kao što treba.” (1. Timotiju 1,8)

Tako dakle ja sam umom svojim služim Zakonu Božjem…” (Rimljanima 7,25)

Jer imam radost u Zakonu Božjem…” (Rimljanima 7,22)

Tako je dakle Zakon svet i zapovest sveta i pravedna i dobra.” (Rimljanima 7,12)



Које заповести и који закон? О чему се стално говори и понавља до изнемоглости? Ви читате Мојсијеву књигу, а хришћани читају Христове речи и савете апостола. Ни у једној се речи не говори о суботи, а ви као копир-машина једне исте постове убацујете. Имамо чисту ситуацију када су заповести у питању, а Господ нам је све препричао лепо и објаснио.

Наравно, као што већ рекох, ви морате да се држите својих догми јер тако оправдавате постојање Хелениног култа. Иначе не би могли да убедите своје чланове зашто говорите да је сав хришћански свет у заблуди, а само ви имате спознају истине. Тако заговарате лаж о "спавању душе", а у јеванђељу постоји једна прича која све ваше заблуде лепо разобличава:


19. Човек неки, пак, беше богат, који се облачаше у скерлет и у свилу, и живљаше сваки дан господски и весељаше се. 20. А беше један сиромах, по имену Лазар, који лежаше пред његовим вратима гнојав,
21. И жељаше да се насити мрвама које падаху с трпезе богатог; још и пси долажаху и лизаху гној његов.
22. А кад умре сиромах, однесоше га анђели у наручје Авраамово; а умре и богати, и закопаше га.
23. И у паклу кад беше у мукама, подиже очи своје и угледа издалека Авраама и Лазара у наручју његовом,
24. И повикавши рече: Оче Аврааме! Смилуј се на ме и пошљи ми Лазара нека умочи у воду врх од прста свог, и да ми расхлади језик; јер се мучим у овом пламену.
25. А Авраам рече: Синко! Опомени се да си ти примио добра своја у животу свом, и Лазар опет зла; а сад се он теши, а ти се мучиш.
26. И преко свега тога постављена је међу нама и вама велика пропаст, да ови који би хтели одовуд к вама прећи, не могу, нити они отуда к нама да прелазе.
27. Тада рече: Молим те дакле, оче, да га пошаљеш кући оца мог,
28. Јер имам пет браће: нека им посведочи да не би и они дошли на ово место мучења.
29. Рече му Авраам: Они имају Мојсија и пророке, нека њих слушају.
30. А он рече: Не, оче Аврааме! Него ако им дође ко из мртвих покајаће се.
31. А Авраам рече му: Ако не слушају Мојсија и пророке, да ко и из мртвих устане неће веровати. (Лука 16)

А да не говорим о Новом завету где верни иду директно у Царство небеско код Господа:

42. И рече Исусу: Опомени ме се, Господе, кад дођеш у царство своје.
43. И рече му Исус: Заиста ти кажем: данас ћеш бити са мном у рају.(Лука 23)
 
Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702
Evo same te tvoje reci otkrivaju tvojom zamenom teze.
Upravo ti Sardy sve vreme iznosis lazne optuzbe na racun pojedinaca, a tebi su svi odgvori dati u ranijim postovima, i ti upravo nemas kontraargumente jer oni ne postoje naravno.

Svi tekstovi koji naizgled govore o hrani i praznovanju odrejenih dana se nikako ne odnose na moralni zakon i subotu ili zakon o zdravoj ishrani, vec u vecini slucajeva se odnose na ceremonijalni - obredni zakon i starozavetne praznike i svetkovine.
U pojedinim slucajevima postoje tekstovi koji pretstavljaju savet apostola da slaboga brata u veri postepeno vodimo ka svetlosti istine koja se nalazi u Bogu i njegovoj reci, jer nisu svi moralno jaki da u startu prime svetlost koja bi izazvala vise stete nego koristi u toj duhovnoj spoznaji.

Dakle. poruka je `Ne osudjivati, vec svojim primerom pokazati poslusnost na delu, kako bi i slabi u veri dostigli spoznaju istine i krenuli tim istim putem poslusnosti..
Ajde dragane poznat si na svim forumima,zar mislis da ces ovde dokazati svoju jeres?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ajde dragane poznat si na svim forumima,zar mislis da ces ovde dokazati svoju jeres?


Sardy, ja o tome upravo govorim, ti uiznova iznosis tekstove na koje ti j vec odgovoreno kao da toboze nije, to je sustina tvog nepostenja.

Ja nista ne dokazujem, ve ukazujem na istinu naspram lazi koje se iznose..
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Sve više ovu temu svodite na lične odnose, lične karakteristike, lične stavove..., a to, mislim, nije dobro. Mnogo će biti bolje i interesantnije ako raspravu usmjerite na doktrinarne aspekte i razlike u tumačenju Biblijskih tekstova pojedinih vjerskih denominacija, a u ovom slučaju Adventista i ostalih.
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251

Које заповести и који закон? О чему се стално говори и понавља до изнемоглости? Ви читате Мојсијеву књигу, а хришћани читају Христове речи и савете апостола. Ни у једној се речи не говори о суботи, а ви као копир-машина једне исте постове убацујете. Имамо чисту ситуацију када су заповести у питању, а Господ нам је све препричао лепо и објаснио.

Adriane, pre svega ti sam znas da nisi u pravu. Ne citamo mi samo Mojsijeve knjige, nego, po Hristovom uputstvu, citamo celu Bibliju.
Nisamo mi krivi sto je Bog dao da je Njegov zakon zapisan u 2. Mojsiejvo. Bog je tako nasao za dobro i mi to prihvatamo tako kako jeste.

Drugo, Isus jeste prepricao zako i uzdigao ga na visei stemen nego sto su to feriseji cinili, ali On nije propemino nijednu zapovest.
Sam je izjavo da nije dosao da promeni zakon ni proroke.

Brate Adriane, mnogo gresis kad kazes:
"Ни у једној се речи не говори о суботи."
U Biblij, Starom mi Novom zavetu postoji oko 100 biblijskih tekstova o suboti.
Bozja zapovest je jesana.
A ti koji tvrdis da trebha posle Hrisrovog vaskrsenja da hriscani svetkuju nedelj,
nadji nam tu zapovest.
Takva zapovest ne postoj u Bibliji. Hristos niti ijedan od apostola nisu naredili da praznojemo nedelju.
Dakle, nedelja je ljudska ustanova, a subota Gospodnja. S tima smo zavrsili.

Vidis Adriasne, nisma ja pokrenuo praznovanje subote, nego ti.
I ti ces to sutra ponoviti, a pokusavas nas da okrivis sto stalno govorimo o suboti. Ne govorimo, nego odgovaramo na vase komentare
koje vi neprestano ponavljate.
-------------

Наравно, као што већ рекох, ви морате да се држите својих догми јер тако оправдавате постојање Хелениног култа. Иначе не би могли да убедите своје чланове зашто говорите да је сав хришћански свет у заблуди, а само ви имате спознају истине. Тако заговарате лаж о "спавању душе", а у јеванђељу постоји једна прича која све ваше заблуде лепо разобличава:


Adriane, znam da te muci, sto je naucno dokazano da je Elkena Vajt davala dobre savete i znam da te mici sto adventisti imajiu veliki blagoslov zato sto slede Bibliju i savete Elene Vajt i to te muce. Jel tako?
Znas ti dobro da mi nismo nikakav kult, nego Hristova Crkva, i to te mnogo muci sto to ne mozes da oboris.
Zao nam je, ali istina pobedjuje.

---------------
19. Човек неки, пак, беше богат, који се облачаше у скерлет и у свилу, и живљаше сваки дан господски и весељаше се. 20. А беше један сиромах, по имену Лазар, који лежаше пред његовим вратима гнојав,
21. И жељаше да се насити мрвама које падаху с трпезе богатог; још и пси долажаху и лизаху гној његов.
22. А кад умре сиромах, однесоше га анђели у наручје Авраамово; а умре и богати, и закопаше га.
23. И у паклу кад беше у мукама, подиже очи своје и угледа издалека Авраама и Лазара у наручју његовом,
24. И повикавши рече: Оче Аврааме! Смилуј се на ме и пошљи ми Лазара нека умочи у воду врх од прста свог, и да ми расхлади језик; јер се мучим у овом пламену.
25. А Авраам рече: Синко! Опомени се да си ти примио добра своја у животу свом, и Лазар опет зла; а сад се он теши, а ти се мучиш.
26. И преко свега тога постављена је међу нама и вама велика пропаст, да ови који би хтели одовуд к вама прећи, не могу, нити они отуда к нама да прелазе.
27. Тада рече: Молим те дакле, оче, да га пошаљеш кући оца мог,
28. Јер имам пет браће: нека им посведочи да не би и они дошли на ово место мучења.
29. Рече му Авраам: Они имају Мојсија и пророке, нека њих слушају.
30. А он рече: Не, оче Аврааме! Него ако им дође ко из мртвих покајаће се.
31. А Авраам рече му: Ако не слушају Мојсија и пророке, да ко и из мртвих устане неће веровати. (Лука 16)

E moj Adriane, da li ti sve price uzimas bukvalno ili one mogu biti i simbolicne?
Drugo, da li ti je poznato da u teologiji postoji pravilo da nijedna doktrina ne moze se zasnivati ni na jednoij prici.
Prica moze biti doslovna, a obicno su zbog pouke izmisljene.

Drugo, verujesli ti kad umres da ce i tebe andjeli ODNETI U AVRAMOVO NARUCJE?
Prima li sve spasene Avram u svoje narucje?
Koji kapacitet je Avramovog narucja, tj koji broj vernika moze u isto vreme da drzi Avram?

Trece, da li su Raj i pakao jedan pored drugoga?
Mogu li spseni razgovarati sa onima koji se muce u paklu?
Adriane, kako ti spajas razgovori izmedju Avrama i bogatasa sa ovim:
"постављена је међу нама и вама велика пропаст,"
Ako postoji provalija izmedju, otkuda oni mogu tako lepo razgovarati?

Adriane, adventisti nisu izmislili da pokojnici spavaju, oni samo citaju ono sto je Gospoda Isus rekao:
"Lazar nas prijatelj ZASPA, NEGO IDEM DA GA PROBUDIM. Onda rekose ucenici Njegovi: Gospode!
ako zaspa ustace. A Isus im rece za smrt njegovu.... Tada Isus kasza uptravo: LAZAR UMRE!" Jovan 11,11-14.

Adriane, okrivljujes li ti Gospoda Isusa Hriasta koji je jasno izjavio da pokojnik SPAVA?

Zelim ti sve najbolje


E Miko, Miko ! Pa ti u tim godinama još nisi naučio šta je Crkva Božija! Pa o čemu ja sa tobom da razgovaram, kada to ne znaš !? A hoćeš da diskutuješ na forumu ?
Pa ja ljude pozivam HRISTU ! A vi Adventisti propasti !
Upravo ZATO i imam odgovor na svaki adventistički post, a vi nemate ! Prosto, zar ne!
Pozdrav

Матеј 18:20 Јер где су два или три сабрани у име моје онде сам ја међу њима; 6:19 Не сабирајте себи благо на земљи, где мољац и рђа квари, и где лупежи поткопавају и краду;
16:18
А и ја теби кажем: ти си Петар, и на овом камену сазидаћу цркву своју, и врата паклена неће је надвладати.

1.Кор.1:10
Молим вас пак, браћо, именом Господа нашег Исуса Христа да сви једно говорите, и да не буду међу вама распре,него да будете утврђени у једном разуму и у једној мисли.


Дела 17:
24 Бог који је створио свет и све што је у њему, Он будући Господар неба и земље, не живи у рукотвореним црквама, 7 : 48 Али највиши не живи у рукотвореним црквама, као што говори пророк:

2. Дневн. 2:
6 А ко би могао Њему сазидати дом кад Га небо и небеса над небесима не могу обухватити? И ко сам ја да му сазидам дом? Него само да се кади пред Њим.


Јован 2: 19
Исус одговори и рече им: Развалите ову цркву, и за три дана ћу је подигнути. 20 А Јевреји рекоше: Четрдесет и шест година грађена је ова црква, а ти за три дана да је подигнеш? 21 А Он говораше за цркву тела свог. 22 А кад уста из мртвих, опоменуше се ученици Његови да ово говораше, и вероваше писму и речи коју рече Исус.


Јован 4:
19-24 Рече Му жена: Господе! Видим да си ти пророк. Оци наши молише се Богу на овој гори, а ви кажете да је у Јерусалиму место где се треба молити.Рече јој Исус: Жено! Веруј ми да иде време кад се нећете молити Оцу ни на овој гори ни у Јерусалиму.Ви не знате чему се молите; а ми знамо чему се молимо: јер је спасење од Јевреја. Али иде време, и већ је настало, кад ће се прави богомољци молити Оцу духом и истином, јер Отац хоће такве богомољце. Бог је Дух; и који Му се моле, духом и истином треба да се моле.

Матеј
3:16,17 Не знате ли да сте ви црква Божија, и Дух Божји живи у вама? Ако поквари ко цркву Божију, поквариће њега Бог: јер је црква Божија света, а то сте ви.

Дела 8:14-17А кад чуше апостоли који беху у Јерусалиму да Самарија прими реч Божју, послаше к њима Петра и Јована. Који сишавши помолише се Богу за њих да приме Духа Светог; Јер још ни на једног не беше дошао, него беху само крштени у име Господа Исуса. Тада апостоли метнуше руке на њих, и они примише Духа Светог

1.Коринћ.6:19
Или не знате да су телеса ваша црква Светог Духа који живи у вама, ког имате од Бога, и нисте своји ?


1. Петр.2:3-10 Јер окусисте да је благ Господ.А кад дођете к Њему, као камену живом, који је, истина, од људи одбачен, али од Бога изабран и прибран: И ви као живо камење зидајте се у кућу духовну и свештенство свето,да се приносе приноси духовни,који су Богу повољни,кроз Исуса Христа.Јер у писму стоји написано:Ево мећем уСиону камен крајеугалан избрани,и скупоцени; и ко Њега верује неће се постидети.Вама,дакле,који верујете част је;а онима који се противе камен који одбацише зидари он поста глава од угла, и камен спотицања и стена саблазни:На који се и спотичу који се противе речи,на шта су и одређени.А ви сте избрани род,царско свештенство,свети народ,народ добитка,да објавите добродетељи Оног који вас дозва из таме к чудном виделу свом; Који некад не бејасте народ, а сад сте народ Божји; који не бејасте помиловани, а сад сте помиловани.


Odgovor:

Posto je Sarrdy izjavio d ane pripada nijednoj Crkvu, ja sam mu postavio sledeca pitanja:

Sarrdy,

hoces li biti ljubazan da nam malo bolje ovo objasnis:

1. Jer niti imam svoju Crkvu, niti imam nameru da je osnivam, niti bilo koga zovem u bilo koju Crkvu. Ja samo želim spasiti ljude od KRIVE Religije!

Sarrdy, da li to znaci da ne pripadas nijednoj crkvi?
Ako je tako, sta mislis da li je pogresno pripadati Crkvi?

Drugo, ako nikoga ne zoves ni u jednu crkvu, kako ispunjavas Hristov nalog koji kaze:
"Idite po celome svetu i propovedajte Jevandjelje svakome stvorenju.
Ko uzveruje i pokrsti se spasce se a ko ne veruje osudice se." Marko 16,15.16.

Propovedas li ti Hristovo Jevandjelje svesti?
Ako ne pripadas nijednoj Crkvi da li ti po svome krstavas one koji poveruju?

Unapred hvala na odgovoru.



Sarrdy je prepisao iz Biblije mnogo biblkijskih tekstoiva. Svaki od tih tekstova je dobar,
ali izgleda da ih ni Sardy ne razume.

Sarredy, gde su odogovori na moja pitanja?
ETO SVI SMO SVEDOCI DA SARRDY NEMA ODGOVORE NA NASA PITANJA.
On samo prepisuje biblijske tekstove, a nema pojma sta oni znace.

Sarrdy, jos uvek cekamo da odgovoris na moja pitanja ako znas.

Sve najbolje

Jesu jesu poznati po tome da zaraduju ogroman novac, na primer poliklinike koje presadjuju organe na primer srce od Majmuna babuina?malom detetu,a da nepricam o ostalim organima!postoji pitanje od kojih donara se uzimaju ti organi da bi se produzio zemaljski materijalni zivot???

Postovanje VANHELSING ,

Bas ti hvala sto si spomenuo presadjivanje organa u Loma Lindi,jer ja nista o tome nisma rekao.
Tacno je da Loma Linda Medecinski centar ima najmoderrniju decju bolnicu, koja se bavi i presadjivanju srca bebama koje bi bez toga ubrzo umrle. A ti se se nasao kvgalifikovanmim d aih kritikujes. Pa zasto ti nisi izucio za hirurga pedijatra pa da besplatno presadjujes srce i druge organe? Lako je ktitikovati, ali roditelji cija su deca spasena ovi putem znaju koliki je to blagoslov za njih i njihovu decu.

A tebi i nije niosta drugo preostalo, nego da pokusas da iskredidujes rad Adventistocke crkve, jer ti smeta njen veliku uspeh.


Tekst koji si postavio o prodaji volova i golubova govori sta su ljudi radili U CRKVI,
A Hirurzi ne presadjuju organe u Crkvi, nego u Bolnici.
Da li ti mislis da je Isus bio protiv prodaje volova i golubova? Nije! Nego je bio protiv toga sto su oskvrnuli svetinju
Tako ovaj tekst koga si naveo nema nicega zajednickoga sa lecenjem bolesnik.

Sve najbolje


 
Poslednja izmena od urednika:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Sve više ovu temu svodite na lične odnose, lične karakteristike, lične stavove..., a to, mislim, nije dobro. Mnogo će biti bolje i interesantnije ako raspravu usmjerite na doktrinarne aspekte i razlike u tumačenju Biblijskih tekstova pojedinih vjerskih denominacija, a u ovom slučaju Adventista i ostalih.


Predlazem da se u buduce izbrise svaki komentar koji nosi uvredljive elemente bilo prema pojedincu, grupi ili organizaciji.
Naravno mora se uzeti u obzir da urednistvo foruma nije moralna tetkica koja ce cistiti za pojedincima, ali pitanje je zasto pojedinci sami nemaju kulturu izrazavanja i ne procenjuje u duhu jevandjelja sta je previse gruba rec koja se prema nekome upucuje a sta ne.
Ako je bilo sa moje strane ja se licno izvinjavam..
 
Natrag
Top