Adventisti

Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702


Šarrdy, prijatelju,

Tebi je, nažalost, lažljivost prirodna pojava no uzalud se služiš njome jer niko nije slep da to ne bi video:



Dakle, već ti je dvaput odgovoreno.
Ne nazivaj Sarrdyja lazovom! kako te nije sramota?lupas tu gluposti i sam pises neistine kao da smo mi nepismeni i glupi.za sta ti Sarrdiya nazivas lazovom?za to sto ti citira Bozju rec?Oprezno decko ako sarrdyja nazivas lazovom ti onda nazivas i Gospoda Boga lazovom.

Kad ste vi takvi iskreni i nelazovi zasto niko iz vas ne komentarise moj post:#1214
icon1.png
02-10-2012 02:2



Nego se folirate tu foliranti nijedni.

Pošto smo sa Šarrdyjem završili tumačenje 14. poglavlja Poslanice Rimljanima, koje on, nažalost, namerno ne priznaje i ne prihvata iako mu je argumentovano predočeno više puta, pogledajmo, ovom prilikom, još jedno iz niza Biblijskih svedočanstava o važnosti Subote u Novozavetnom periodu, koje je obrađeno u narednoj temi:


Dom molitve svim narodima



“Ili je samo jevrejski Bog, a ne i neznabožački? Da, i neznabožački.”
(Rimljanima 3,29)

“Ovako veli Gospod: Pazite na sud, i tvorite pravdu, jer će skoro doći spasenje Moje, i pravda će se Moja objaviti. Blago čovekukoji tako čini, i sinu čovečijem koji se drži toga čuvajući Subotu da je ne oskvrni, čuvajući ruku svoju da ne učini zla.

I neka ne govori tuđin koji pristane uz Gospoda: Gospod me je odlučio od Svoga naroda; i neka ne govori uškopljenik: Gle, ja sam suho drvo. Jer ovako veli Gospod za uškopljenike: Koji drže Subote Moje i izbiraju što je Meni ugodno, i drže Zavet Moj, njima ću dati u domu Svom i među zidovima Svojim mesto i ime bolje nego sinova i kćeri, ime večno daću svakome od njih, koje se neće zatrti.

A tuđine koji pristanu uz Gospoda da Mu služe i da ljube ime Gospodnje, da Mu budu sluge, koji god drže Subotu da je ne oskvrne i drže Zavet Moj, njih ću dovesti na svetu goru Svoju i razveseliću ih u domu Svojem molitvenom… jer će se dom Moj zvati dom molitve svim narodima.” (Isaija 56,1-7)

Predrasuda da je Subota namenjena samo Jevrejima jedan je od osnovnih razloga zašto mnogi odbijaju da svetkuju Sveti dan. Do ovakvog - pogrešnog ubeđenja, došlo je zbog nepoznavanja Božjeg plana za čovečanstvo a sigurno je da je ova velika zabluda potekla od oca svake laži i prevare, potpomognutog onima kojima nije stalo do prave službe Bogu, koji su se plaštom Hrišćanstva zaodenuli zbog ličnih interesa.

Kao što uvodni tekstovi jasno govore, Božji plan je bio da Izrailj bude svetlost svetu, kako bi se obratio i sjedinio sa njim. O tome svedoči i sam nastanak Izrailja, kojeg je Bog stvorio bez nacionalne osnove, što je od samog početka istorije Njegovog Izabranog naroda davalo očiglednu pouku. Naime, Avram je bio potomak vernog Noja, naslednom linijom njegovog prvenca Sima - čoveka koji je, poput svog oca - Noja, bio veran Stvoritelju (1. Mojsijeva 9,26.27). Ovi značajni podaci govore da je prilikom stvaranja Izabranog naroda bilo presudno duhovno stanje predaka jer se, kao što je poznato, i osnovne karakterne crte prenose na potomke što, uz činjenicu da već ime Izrailj (Pobednik) upućuje na sledeći zaključak, nedvosmisleno govori da je nastao isključivo kao duhovna zajednica, bez i najmanjeg naglaska na nacionalnosti, i samo tako i može biti “jer Bog ne gleda ko je ko” (Rimljanima 2,11).

Samo proročanstvo govori da su “tuđini” (stranci), “koji drže Subotu”, osnovni razlog zašto će se Božji Dom nazvati Domom molitve svim narodima a ono je, u punom smislu, počelo da se ispunjava PO završetku Hristove ovozemaljske službe, namenjene - kako je Sam rekao, pre svih - “izgubljenim ovcama doma Izrailjevog” (Matej 15,24), dok je drugim narodima Evanđelje u većoj meri propovedano tek nakon kamenisanja Stefana, kada su se prvi Hrišćani rasejali po svetu: “A oni što se rasejaše od nevolje koja posta za Stefana, prođoše tja do Finikije i Kipra i Antiohije, nikom ne govoreći reč do samim Jevrejima.” (Dela 11,19)

Kada, znajući to, obratimo pažnju na uvodne reči iz 56. poglavlja Knjige proroka Isaije - da će se Božji Dom nazvati Domom molitve svim narodima, onda je još jasnije da je Subota Gospodnja - koja je nazvana “Milinom” (Isaija 58,13) - “načinjena čoveka radi” (Marko 2,27) i da je, kao takva, na blagoslov svima koji je drže.

“Biće u potonja vremena gora doma Gospodnjega utvrđena uvrh gora i uzvišena iznad humova, i sticaće se k njoj svi narodi. I ići će mnogi narodi govoreći: Hodite da idemo na goru Gospodnju, u dom Boga Jakovljeva, i učiće nas Svojim putevima, i hodaćemo stazama Njegovim; jer će iz Siona izaći Zakon, i reč Gospodnja iz Jerusalima.” (Isaija 2,2) Zato “blago onima koji tvore Zapovesti Njegove, da im bude vlast na drvo života, i da uđu na vrata u grad.” (Otkrivenje 22,14) Amin.



Da vas pitam adventi! zasto jos uvek niste obrezani kao muslimani,koji su prihvatili toru u potpunosti?Zasto ne postujete svih 360 zakona tore?Jer ako podrzavate farisejske,sadukejske zakone morali bi da ucinite sve to.Vama Hristos ne treba vi ga razapinjete takodje kao i oni na nase oci,a i nas takodje.Ja sam rad da postradam za Gospoda Kao sto su i apostoli stradali,nazivali su ih:Lazovima,prevarantima,jeresi,laznim prorokkami,zatvarali ih u tamnice,tukli ih,ubijali ih,pljuvali ih,ali ni jedan isusov podanik nije bio bogat,a vec sirot.Sto se za vas nebi moglo reci,a pogotovo za jelenu vajtovu,Rasela Milera itd.
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Da vas pitam adventi! zasto jos uvek niste obrezani kao muslimani,

Postovasnje VANHELSING ,
Zasto ti ne nosis turban i fes kao sto sve odze nose. Umivas li se ti pre svake molitve?
-------------------

Zasto ne postujete svih 360 zakona tore?Jer ako podrzavate farisejske,sadukejske zakone morali bi da ucinite sve to.

Zasto se ti tako javno brukas i pokazujes da si neznalica u biblijskom ucenju?

Molim te nadji nam gde si ti procitao da u Tori postoji 360 zakona?
-----------------

Vama Hristos ne treba vi ga razapinjete

Znas sta, prijatelju, sa najvecim postovanjem, ali ako ti nastavis sa ovakvim glupostima, time se izdvajas od nas u diskusiji,
jer mi na takvo bezumlje nemamo sta da odgovaramo. Ti nemas pojma sta adventisti veruju i uce, niti poznajes Bibloiju.
Ako nisi sposoban kao covek da razgovaras sa ljudima, onda razgovaraj sam sa sobom.
------------------


takodje kao i oni na nase oci,a i nas takodje.Ja sam rad da postradam za Gospoda Kao sto su i apostoli stradali,nazivali su ih:Lazovima,prevarantima,jeresi,laznim prorokkami,zatvarali ih u tamnice,tukli ih,ubijali ih,pljuvali ih,

Pa i ti tako nas kleveces a to znaci da si pripadnik licemernih fariseja.

Hvala ti sto mi daje priliku da kazem ljudima kako veruju Adventisti i sta je za nih Gospod Isus Hristos:

Hristov život, smrt i vaskrsenje

U Hristovom životu savršene poslušnosti Božjoj volji, u Njegovoj patnji, smrti i vaskrsenju, Bog je dao jedino sredstvo pomirenja za ljudski greh, tako da oni koji verom prihvate ovo pomirenje mogu imati vecni život, a celokupno stvaranje može bolje razumeti Tvorcevu bezgranicnu i svetu ljubav. Ovo savršeno pomirenje opravdava pravednost Božjeg zakona i milostivost Njegovog karaktera; jer ovo dvoje osuduju naš greh i daju nam oproštenje. Hristova smrt je zamena i otkupljenje koje vrši pomirenje i preobražaj. Hristovo vaskrsenje objavljuje Božju pobedu nad silama zla, a onima koji prihvataju pomirenje, daje cvrsto obecanje o konacnoj pobedi nad grehom i smrcu. Ono objavljuje dostojanstvo Gospoda Isusa Hrista pred kojim ce se saviti svako koleno na Nebu i na Zemlji. (Jovan 3,16; Isaija 53; 1. Petrova 2,21.22; 1. Korincanima 15,3.4.20-22; 2. Korincanima 5,14.15.19-21; Rimljanima 1,4; 3,25; 4,25; 8,3.4; 1. Jovanova 2,2; 4,10; Kološanima 2,15; Filibljanima 2,6-11)

Iskustvo spasenja
U beskrajnoj ljubavi i milosti Bog je ucinio Hrista, koji nije znao za greh, grehom za nas, tako da u Njemu možemo biti ucinjeni Božjom pravdom. Vodeni Svetim Duhom mi osecamo svoju potrebu, priznajemo svoju grešnost, kajemo se zbog svojih prestupa, i upražnjavamo veru u Isusa kao Gospoda i Hrista, kao Zamene i Primera. Ova vera koja prima spasenje dolazi preko božanske sile Reci i dar je Božje blagodati. Kroz Hrista mi smo opravdani, usvojeni kao Božji sinovi i kceri i oslobodeni od vlasti greha. Nanovo smo rodeni i posveceni Duhom; Duh obnavlja naše umove, upisuje Božji zakon ljubavi u naša srca i mi dobijamo silu da živimo svetim životom. Time što ostajemo u Njemu, postajemo sudeonici u božanskoj prirodi i imamo jemstvo spasenja sada i na sudu.
(2. Korincanima 5,17-21; Jovan 3,16; Galatima 1,4; 4,4-7: Titu 3,3-7; Jovan 16,8; Galatima 3,13.14; 1. Petrova 2,21.22; Kološanima 1,13.14; Rimljanima 8,14-17; Galatima 3,26; Jovan 3,3-8; 1. Petrova 1,23; Rimljanima 12,2; Jevrejima 8,7-12; Jezekilj 36,25-27; 2. Petrova 1,3.4; Rimljanima 8,1-4; 5,6-10; Rimljanima 10,17; Luka 17,5; Marko 9,23.24; Efescima 2,5-10; Rimljanima 3,21-26)
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Evo brate Miko.

Ima još nepoznavalaca Adventizma. Pogledaj šta је sestra izjavila!
Da će nam Hrist suditi samo po LJUBAVI!


Pre svega ta tvoja sestra je izjavila da adventisti veruju da je Hristos Mihalno andjeo.
Slagala te je. Adventisti u to ne veruju, ali veruju Jehovni svedoci a to nije isto..

"da ce nam Hriosto suditi samo po ljubavi". i to je neistina. Procitaj Matej 25,323-46. Ljubav koja se ne pokazuje u delimaa je lazna.

Verujete li vi u ovu Hristovu izjavu:
"Evo cu doci skoro, i plata moja sa mnom da dam svakome po delima njegovim." Otkrivenje 22,12.
---------------

Koliko će se onda Adventista spasiti?

Ja to ne znam, ali Bog zna. A sta ti mislis koliko ce se pravoslavaca spasti sa ljubavlju bez dela?
--------------------

Znaš da je Jakov Vajt nazvao Adventiste Crkvom Laodikeja.

Откр. 3:14-17
И анђелу лаодикијске цркве напиши: Тако говори Амин, Сведок Верни и Истинити, Почетак створења Божијег: Знам твоја дела да ниси ни студен ни врућ. О да си студен или врућ! Тако, будући млак, и ниси ни студен ни врућ, избљуваћу те из уста својих. Јер говориш: Богат сам, и обогатио сам се, и ништа не потребујем; а не знаш да си ти несрећан, и невољан, и сиромах, и слеп, и го.

Brate Sharrdy, sta se to sa tobom desava? jesi li ti kod kuce?
Pa nije Jakov Vajt tako nazvao Crkvu, nego Hristos. Navodis Hristovu izjavu a pripisujes je Vajtu.

Sharrdy vidi se da ne poznajes crkvenu istoriju niti ekliziologiju.

Vecina teolog veruju i uce da su sedam crkava iz Otkrivenja opis Hristove Crkve kroz vekove i da je poslednja od njih Laodikejska koja ce zauzeti poslednji deo istorije Crkve.

Kad bi ti to znao onda ne bi izneo tu glupost o Vajtu i Ladokeje.
----------------

Jer ima sve osim ljubavi. Držanje zakona, organizaciju, tačnost, poznavanje Pisma, trostruku anđeosku vest, ulogu da objavi svetu istu................SVE.

Sarrdy, monoge se brines o nama, i mi smo ti zahvalni, ali zaboravio si na sebe. Imas li ti tu ljubav koja zaista ne dostaje Laodikeji?
Ne zaboravi da Pavle kaze: "Lubav je ispunjenje zakona". Ispunjenje, a ne prestupanje. Pa onda razmisli imas li ti tu ljubav iako otvoreno prestupas Bozji zakon? I na kraju, mozes li takav kakav jesi, bez pokajanja i promene zivota biti spasen?
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Pošto smo sa Šarrdyjem završili tumačenje 14. poglavlja Poslanice Rimljanima, koje on, nažalost, namerno ne priznaje i ne prihvata iako mu je argumentovano predočeno više puta, pogledajmo, ovom prilikom, još jedno iz niza Biblijskih svedočanstava o važnosti Subote u Novozavetnom periodu, koje je obrađeno u narednoj temi:
Dom molitve svim narodima

“Ili je samo jevrejski Bog, a ne i neznabožački? Da, i neznabožački.” (Rimljanima 3,29)“Ovako veli Gospod: Pazite na sud, i tvorite pravdu, jer će skoro doći spasenje Moje, i pravda će se Moja objaviti. Blago čovekukoji tako čini, i sinu čovečijem koji se drži toga čuvajući Subotu da je ne oskvrni, čuvajući ruku svoju da ne učini zla.I neka ne govori tuđin koji pristane uz Gospoda: Gospod me je odlučio od Svoga naroda; i neka ne govori uškopljenik: Gle, ja sam suho drvo. Jer ovako veli Gospod za uškopljenike: Koji drže Subote Moje i izbiraju što je Meni ugodno, i drže Zavet Moj, njima ću dati u domu Svom i među zidovima Svojim mesto i ime bolje nego sinova i kćeri, ime večno daću svakome od njih, koje se neće zatrti.A tuđine koji pristanu uz Gospoda da Mu služe i da ljube ime Gospodnje, da Mu budu sluge, koji god drže Subotu da je ne oskvrne i drže Zavet Moj, njih ću dovesti na svetu goru Svoju i razveseliću ih u domu Svojem molitvenom… jer će se dom Moj zvati dom molitve svim narodima.” (Isaija 56,1-7)Predrasuda da je Subota namenjena samo Jevrejima jedan je od osnovnih razloga zašto mnogi odbijaju da svetkuju Sveti dan. Do ovakvog - pogrešnog ubeđenja, došlo je zbog nepoznavanja Božjeg plana za čovečanstvo a sigurno je da je ova velika zabluda potekla od oca svake laži i prevare, potpomognutog onima kojima nije stalo do prave službe Bogu, koji su se plaštom Hrišćanstva zaodenuli zbog ličnih interesa.Kao što uvodni tekstovi jasno govore, Božji plan je bio da Izrailj bude svetlost svetu, kako bi se obratio i sjedinio sa njim. O tome svedoči i sam nastanak Izrailja, kojeg je Bog stvorio bez nacionalne osnove, što je od samog početka istorije Njegovog Izabranog naroda davalo očiglednu pouku. Naime, Avram je bio potomak vernog Noja, naslednom linijom njegovog prvenca Sima - čoveka koji je, poput svog oca - Noja, bio veran Stvoritelju (1. Mojsijeva 9,26.27). Ovi značajni podaci govore da je prilikom stvaranja Izabranog naroda bilo presudno duhovno stanje predaka jer se, kao što je poznato, i osnovne karakterne crte prenose na potomke što, uz činjenicu da već ime Izrailj (Pobednik) upućuje na sledeći zaključak, nedvosmisleno govori da je nastao isključivo kao duhovna zajednica, bez i najmanjeg naglaska na nacionalnosti, i samo tako i može biti “jer Bog ne gleda ko je ko” (Rimljanima 2,11).Samo proročanstvo govori da su “tuđini” (stranci), “koji drže Subotu”, osnovni razlog zašto će se Božji Dom nazvati Domom molitve svim narodima a ono je, u punom smislu, počelo da se ispunjava PO završetku Hristove ovozemaljske službe, namenjene - kako je Sam rekao, pre svih - “izgubljenim ovcama doma Izrailjevog” (Matej 15,24), dok je drugim narodima Evanđelje u većoj meri propovedano tek nakon kamenisanja Stefana, kada su se prvi Hrišćani rasejali po svetu: “A oni što se rasejaše od nevolje koja posta za Stefana, prođoše tja do Finikije i Kipra i Antiohije, nikom ne govoreći reč do samim Jevrejima.” (Dela 11,19)Kada, znajući to, obratimo pažnju na uvodne reči iz 56. poglavlja Knjige proroka Isaije - da će se Božji Dom nazvati Domom molitve svim narodima, onda je još jasnije da je Subota Gospodnja - koja je nazvana “Milinom” (Isaija 58,13) - “načinjena čoveka radi” (Marko 2,27) i da je, kao takva, na blagoslov svima koji je drže.“Biće u potonja vremena gora doma Gospodnjega utvrđena uvrh gora i uzvišena iznad humova, i sticaće se k njoj svi narodi. I ići će mnogi narodi govoreći: Hodite da idemo na goru Gospodnju, u dom Boga Jakovljeva, i učiće nas Svojim putevima, i hodaćemo stazama Njegovim; jer će iz Siona izaći Zakon, i reč Gospodnja iz Jerusalima.” (Isaija 2,2) Zato “blago onima koji tvore Zapovesti Njegove, da im bude vlast na drvo života, i da uđu na vrata u grad.” (Otkrivenje 22,14) Amin.
1. Nikada vi (Adventisti) niste na ovom forumu dali objašnjenje na moje pitanje (Na koji DAN je apostol Pavle je mislio kada je napisao u Rimljanima 14 glave, stihovi 4-6, ''....Tako jedan razlikuje dan od dana....''). To je samo čista laž da ste mi odgovorili. Jer ako nije - demantuj me (postavi post u kom je neki Adventista odgovorio na ovo moje pitanje!) Izvoli;

2. Više puta sam postavio stihove da je SUBOTA data isključivo Jevrejima, i da je Stari Zavet ispunjen! Da sada važi samo Novi Zavet!

3. Imam proročkog dara, mnogo većeg nego EGW. Ona nije NIŠTA pogodila, a izgrešila je na preko 100 mesta, a ja nisam nigde pogrešio, a pogodio sam da će Adventisti ignorisati naše postove i udarati samo Copy/Paste Stari (ispunjeni) Zavet!


..............
Sarrdy, monoge se brines o nama, i mi smo ti zahvalni, ali zaboravio si na sebe. Imas li ti tu ljubav koja zaista ne dostaje Laodikeji?
Ne zaboravi da Pavle kaze: "Lubav je ispunjenje zakona". Ispunjenje, a ne prestupanje. Pa onda razmisli imas li ti tu ljubav iako otvoreno prestupas Bozji zakon? I na kraju, mozes li takav kakav jesi, bez pokajanja i promene zivota biti spasen?
Ostalo nije vredno komentara, pa bih samo ovo :

1. Ja sa mojim zabludama i neljubavima nikoga neću odvući u POGIBAO! Jer niti imam svoju Crkvu, niti imam nameru da je osnivam, niti bilo koga zovem u bilo koju Crkvu. Ja samo želim spasiti ljude od KRIVE Religije!
Prema tome kakav god sam ja - Ja tim neću nikog odvući u pakao. Za razliku od vas (Adventista koji to radite).

2. Ako ja nema ljubavi i ako imam zablude - DOKAŽI! A ne paušalnim i subjektivnim tvojim izjavama govoriti. Dok za Adventiste postoje DOKAZI! Crno na belo. I koliko ljubavi imaju, i koliko imaju ispravnih doktrina!

3. Svako može da se uveri u izneto o Adventistima. Kakvu LJUBAV i ISTINU POSEDUJU. I podacima sa interneta, i postovima Adventista na svim forumima, I ODLASKOM U NJIHOVU CRKVU i direktnim upoznavanjem sa Adventističkim ISTINAMA i Adventističkom LJUBAVLJU.

4. Ovo je tema ADVENTISTI! A nije tema ŠARRDY! Ne spamuj temu, već odgovaraj na postavljena pitanja o Adventizmu.
A ako te toliko mnogo JA interesejum (više nego Adventizam) - Otvori temu Šarrdy! Ja se neću ljutiti pa tamo diskutuj i postiraj kakav sam ja. A na ovoj temi trebamo da vidimo KAKAV JE ADVENTIZAM! Da li je poguban za ljude ili ne !

5. LJUBAV se poznaje! U svakom postu. Ja nikada ni jednom Adventisti lično nisam rekao da nema ljubavi! Rekao sam da je Jakov Vajt, tako nazvao vašu Crkvu, a vernici to prihvatili ! Dok se Adventisti nikada ne libe da direktno vređaju sagovornika koji im razotkriva Crkvu.

To je jako prosto!
 
Poslednja izmena od urednika:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Nazalost tako je, lazljivost se tako prirodno ispoljava kod Sardya da on to svesno cini.
Sta onda misliti o takvom coveku, i kako verovati onome sto napise kada se on ne pridrzava osnovnih principa morala vezanih za istinoljubivost bez obzira na cenu.
Istina ili laz se prepoznaju i u duhu izgovorenih odnosno napisanih reci, tako da u slucaju Sardya tu je sve jasno...a kao sto sam rekao meni ga je iskreno zao..

Pozdrav
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
1. Nikada vi (Adventisti) niste na ovom forumu dali objašnjenje na moje pitanje (Na koji DAN je apostol Pavle je mislio kada je napisao u Rimljanima 14 glave, stihovi 4-6, ''....Tako jedan razlikuje dan od dana....''). To je samo čista laž da ste mi odgovorili. Jer ako nije - demantuj me (postavi post u kom je neki Adventista odgovorio na ovo moje pitanje!) Izvoli;

2. Više puta sam postavio stihove da je SUBOTA data isključivo Jevrejima, i da je Stari Zavet ispunjen! Da sada važi samo Novi Zavet!

3. Imam proročkog dara, mnogo većeg nego EGW. Ona nije NIŠTA pogodila, a izgrešila je na preko 100 mesta, a ja nisam nigde pogrešio, a pogodio sam da će Adventisti ignorisati naše postove i udarati samo Copy/Paste Stari (ispunjeni) Zavet!


Ostalo nije vredno komentara, pa bih samo ovo :

1. Ja sa mojim zabludama i neljubavima nikoga neću odvući u POGIBAO! Jer niti imam svoju Crkvu, niti imam nameru da je osnivam, niti bilo koga zovem u bilo koju Crkvu. Ja samo želim spasiti ljude od KRIVE Religije!
Prema tome kakav god sam ja - Ja tim neću nikog odvući u pakao. Za razliku od vas (Adventista koji to radite).

2. Ako ja nema ljubavi i ako imam zablude - DOKAŽI! A ne paušalnim i subjektivnim tvojim izjavama govoriti. Dok za Adventiste postoje DOKAZI! Crno na belo. I koliko ljubavi imaju, i koliko imaju ispravnih doktrina!

3. Svako može da se uveri u izneto o Adventistima. Kakvu LJUBAV i ISTINU POSEDUJU. I podacima sa interneta, i postovima Adventista na svim forumima, I ODLASKOM U NJIHOVU CRKVU i direktnim upoznavanjem sa Adventističkim ISTINAMA i Adventističkom LJUBAVLJU.

4. Ovo je tema ADVENTISTI! A nije tema ŠARRDY! Ne spamuj temu, već odgovaraj na postavljena pitanja o Adventizmu.
A ako te toliko mnogo JA interesejum (više nego Adventizam) - Otvori temu Šarrdy! Ja se neću ljutiti pa tamo diskutuj i postiraj kakav sam ja. A na ovoj temi trebamo da vidimo KAKAV JE ADVENTIZAM! Da li je poguban za ljude ili ne !

5. LJUBAV se poznaje! U svakom postu. Ja nikada ni jednom Adventisti lično nisam rekao da nema ljubavi! Rekao sam da je Jakov Vajt, tako nazvao vašu Crkvu, a vernici to prihvatili ! Dok se Adventisti nikada ne libe da direktno vređaju sagovornika koji im razotkriva Crkvu.

Sharrdy, napricao si mnogo i uzalud si izgubio dosta vremena, a nista nisi rekao.
Prema tome na takav post nema sta da se diskutuje.

Ponovo si izneo nesitinu. Lepo sam ti objasnio, da Jakov Vajt nije tako nazvao Adventisticku Crkvu,
nego da veliki boroj teologa uvci da je u sedam crkava iz Otrivenja opisana Hristova crkva u svim verovima.
Posto je Laodikeja poslednja prema tom ucenju Crva u poslednje vreme odgovara opisu iz Otkrivenja 3,14-22.
Prema tome HRISTOS NAZIVA CRKVU LAODIKEJOM, a to se odnosi na Crkvu u poslednjoj fazi hriscanstva, a nije Jakov Vajt.

To sam ti vec objasnio ia tebi kao gluvom dobrojutro.
Sad ces se okreniti i izjaviti da ti nismo odgovorili.
Ili diskutuj kako treba ili ne daji lazne izjave o onome u sta se ne nrazumes.

Sve najbolje
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Sarrdy,

hoces li biti ljubazan da nam malo bolje ovo objasnis:

1. Jer niti imam svoju Crkvu, niti imam nameru da je osnivam, niti bilo koga zovem u bilo koju Crkvu. Ja samo želim spasiti ljude od KRIVE Religije!

Sarrdy, da li to znaci da ne pripadas nijednoj crkvi?
Ako je tako, sta mislis da li je pogresno pripadati Crkvi?

Drugo, ako nikoga ne zoves ni u jednu crkvu, kako ispunjavas Hristov nalog koji kaze:
"Idite po celome svetu i propovedajte Jevandjelje svakome stvorenju.
Ko uzveruje i pokrsti se spasce se a ko ne veruje osudice se." Marko 16,15.16.

Propovedas li ti Hristovo Jevandjelje svesti?
Ako ne pripadas nijednoj Crkvi da li ti po svome krstavas one koji poveruju?

Unapred hvala na odgovoru.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Poslednja DVA posta Adventeista (Laodikeje i Mike) je klasičan Adventistički SPAM. Tema je Adventizam, a na toj temi sam više puta (najmanje 20 ) pitao na koji DAN misli apostol Pavle u 14-toj glavi Rimljanima u stihovima od 4-6 !? A Adventisti kao i na svim forumima uvek imaju istu igru - Adventističku - Žele da diskredituju sagovornika umesto da odgovaraju na pitanja o Adventizmu!

Evo još jednog dokaza kakvi su i ono što sam više puta naglasio:
Da o ADVENTIZMU ću uvek imati odgovor BBIBLIJSKIM ARGUMENTIMA, dok oni na moja pitanja neće!
Takvi su bili, sada su i ostaće. Jednostavno takvi su.
Ali naše je da ih RAZOTKRIJEMO. Ljudi koji su u ISTINI, nažalost su dužni razotkriti krivu religiju!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702
Nazalost tako je, lazljivost se tako prirodno ispoljava kod Sardya da on to svesno cini.
Sta onda misliti o takvom coveku, i kako verovati onome sto napise kada se on ne pridrzava osnovnih principa morala vezanih za istinoljubivost bez obzira na cenu.
Istina ili laz se prepoznaju i u duhu izgovorenih odnosno napisanih reci, tako da u slucaju Sardya tu je sve jasno...a kao sto sam rekao meni ga je iskreno zao..

Pozdrav

Sta bi Ladokeja Posta Sarrdy zloglasni poelbuster 2 ????Morace Sarrdy da otvori sopstvenu temu zloglasni sarrdy progonitelj adventizma?pa da mozete tamo da pisete o njemu a ?
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Sarrdy,

hoces li biti ljubazan da nam malo bolje ovo objasnis:

1. Jer niti imam svoju Crkvu, niti imam nameru da je osnivam, niti bilo koga zovem u bilo koju Crkvu. Ja samo želim spasiti ljude od KRIVE Religije!

Sarrdy, da li to znaci da ne pripadas nijednoj crkvi?
Ako je tako, sta mislis da li je pogresno pripadati Crkvi?

Drugo, ako nikoga ne zoves ni u jednu crkvu, kako ispunjavas Hristov nalog koji kaze:
"Idite po celome svetu i propovedajte Jevandjelje svakome stvorenju.
Ko uzveruje i pokrsti se spasce se a ko ne veruje osudice se." Marko 16,15.16.

Propovedas li ti Hristovo Jevandjelje svesti?
Ako ne pripadas nijednoj Crkvi da li ti po svome krstavas one koji poveruju?

Unapred hvala na odgovoru.


E Miko, Miko ! Pa ti u tim godinama još nisi naučio šta je Crkva Božija! Pa o čemu ja sa tobom da razgovaram, kada to ne znaš !? A hoćeš da diskutuješ na forumu ?
Pa ja ljude pozivam HRISTU ! A vi Adventisti propasti !
Upravo ZATO i imam odgovor na svaki adventistički post, a vi nemate ! Prosto, zar ne!
Pozdrav

Матеј 18:20 Јер где су два или три сабрани у име моје онде сам ја међу њима; 6:19 Не сабирајте себи благо на земљи, где мољац и рђа квари, и где лупежи поткопавају и краду;
16:18
А и ја теби кажем: ти си Петар, и на овом камену сазидаћу цркву своју, и врата паклена неће је надвладати.

1.Кор.1:10
Молим вас пак, браћо, именом Господа нашег Исуса Христа да сви једно говорите, и да не буду међу вама распре,него да будете утврђени у једном разуму и у једној мисли.


Дела 17:
24 Бог који је створио свет и све што је у њему, Он будући Господар неба и земље, не живи у рукотвореним црквама, 7 : 48 Али највиши не живи у рукотвореним црквама, као што говори пророк:

2. Дневн. 2:
6 А ко би могао Њему сазидати дом кад Га небо и небеса над небесима не могу обухватити? И ко сам ја да му сазидам дом? Него само да се кади пред Њим.


Јован 2: 19
Исус одговори и рече им: Развалите ову цркву, и за три дана ћу је подигнути. 20 А Јевреји рекоше: Четрдесет и шест година грађена је ова црква, а ти за три дана да је подигнеш? 21 А Он говораше за цркву тела свог. 22 А кад уста из мртвих, опоменуше се ученици Његови да ово говораше, и вероваше писму и речи коју рече Исус.


Јован 4:
19-24 Рече Му жена: Господе! Видим да си ти пророк. Оци наши молише се Богу на овој гори, а ви кажете да је у Јерусалиму место где се треба молити.Рече јој Исус: Жено! Веруј ми да иде време кад се нећете молити Оцу ни на овој гори ни у Јерусалиму.Ви не знате чему се молите; а ми знамо чему се молимо: јер је спасење од Јевреја. Али иде време, и већ је настало, кад ће се прави богомољци молити Оцу духом и истином, јер Отац хоће такве богомољце. Бог је Дух; и који Му се моле, духом и истином треба да се моле.

Матеј
3:16,17 Не знате ли да сте ви црква Божија, и Дух Божји живи у вама? Ако поквари ко цркву Божију, поквариће њега Бог: јер је црква Божија света, а то сте ви.

Дела 8:14-17А кад чуше апостоли који беху у Јерусалиму да Самарија прими реч Божју, послаше к њима Петра и Јована. Који сишавши помолише се Богу за њих да приме Духа Светог; Јер још ни на једног не беше дошао, него беху само крштени у име Господа Исуса. Тада апостоли метнуше руке на њих, и они примише Духа Светог

1.Коринћ.6:19
Или не знате да су телеса ваша црква Светог Духа који живи у вама, ког имате од Бога, и нисте своји ?


1. Петр.2:3-10 Јер окусисте да је благ Господ.А кад дођете к Њему, као камену живом, који је, истина, од људи одбачен, али од Бога изабран и прибран: И ви као живо камење зидајте се у кућу духовну и свештенство свето,да се приносе приноси духовни,који су Богу повољни,кроз Исуса Христа.Јер у писму стоји написано:Ево мећем уСиону камен крајеугалан избрани,и скупоцени; и ко Њега верује неће се постидети.Вама,дакле,који верујете част је;а онима који се противе камен који одбацише зидари он поста глава од угла, и камен спотицања и стена саблазни:На који се и спотичу који се противе речи,на шта су и одређени.А ви сте избрани род,царско свештенство,свети народ,народ добитка,да објавите добродетељи Оног који вас дозва из таме к чудном виделу свом; Који некад не бејасте народ, а сад сте народ Божји; који не бејасте помиловани, а сад сте помиловани.




 
Poslednja izmena:
Natrag
Top