Adventisti

Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702
Citam sve ove rasprave ...:dtyste: Hmm, zaboravili ste da nije moguce nekoga u nesto uvjeriti/razuvjeriti.
"Najgorii su Bozji cuvari..." to je iz neke pjesme, cini mi se.

Ovdje je upravo tako, svi traze istinu, svi je "posjeduju", svi revnuju za Boga i svi dobro poznaju Sveto Pismo, ali, u onaj dan (Dan suda) bit cemo sudjeni po ljubavi. Po ljubavi se mogu prepoznati Isusovi ucenici.

To s Adventistima, Jehovinim svjedocima i drugim zajednicama, njima slicnima, rekla bih ovako:
Covjek ima ogledalo i jasno vidi svoj lik u njemu. Ako je ogledalo razbijeno, covjekov lik se ne vidi cjelovit nego razbijen. Ako je ogledalo pokriveno crnom krpom, covjek se uopce ne moze vidjeti u ogledalu. Isus Krist, samo Isus Krist je "ogledalo" po kojem covjek moze pronaci sebe i svoj smisao, povratiti svoju sliku uprljanu istocnim grijehom.
zpisan
A ako je Isus Krist andjeo Mihael, kako kazu adventisti, onda ja u tog Krista ne vjerujem.
Hocu reci da takva iskrivljena vjerovanja i tumacenja mogu biti stetna za samog covjeka.
Ne moze covjek rasti a kamoli dostici svoju puninu, bez Krista, onog i onakvog kakvog nam je navjestilo Evandjelje.

E tako lutko sad te razumem!!

Na primer iz ovih stihova se vidi da isus nije andjeo A bog sazdatelj:

Jovan 1g-va

[SUP]1[/SUP] U početku beše Reč, i Reč beše u Boga, i Bog beše Reč.

[SUP]2[/SUP] Ona beše u početku u Boga.

[SUP]3[/SUP] Sve je kroz Nju postalo, i bez Nje ništa nije postalo što je postalo.( sta cemo dalje adventi)

[SUP]4[/SUP] U Njoj beše život, i život beše videlo ljudima.( A)
[SUP]5[/SUP] I Videlo se svetli u tami, i tama Ga ne obuze.(sta je videlo? ((([SUP]1[/SUP] U početku stvori Bog nebo i zemlju.
[SUP]2[/SUP] A zemlja beše bez obličja i pusta, i beše tama nad bezdanom; i duh Božji dizaše se nad vodom.)))

[SUP]7[/SUP] Ovaj dođe za svedočanstvo da svedoči za Videlo da svi veruju kroza nj.
[SUP]8[/SUP] On ne beše Videlo, nego da svedoči za Videlo.

[SUP]9[/SUP] Beše Videlo istinito koje obasjava svakog čoveka koji dolazi na svet.

[SUP]10[/SUP] Na svetu beše, i svet kroza Nj posta, i svet Ga ne pozna.

[SUP]11[/SUP] K svojima dođe, i svoji Ga ne primiše.

[SUP]12[/SUP] A koji Ga primiše dade im vlast da budu sinovi Božiji, koji veruju u ime Njegovo,

[SUP]13[/SUP] Koji se ne rodiše od krvi, ni od volje telesne, ni od volje muževlje, nego od Boga.

[SUP]14[/SUP] I reč postade telo i useli se u nas puno blagodati i istine; i videsmo slavu Njegovu, slavu, kao Jedinorodnoga od Oca.

isaija 45:

[SUP]5[/SUP] I javiće se slava Gospodnja, i svako će telo videti; jer usta Gospodnja govoriše.
[SUP]9[/SUP] Izađi na visoku goru, Sione, koji javljaš dobre glasove; podigni silno glas svoj, Jerusalime, koji javljaš dobre glasove; podigni, ne boj se. Kaži gradovima Judinim: Evo Boga vašeg.

[SUP]Matvej 1g:

20[/SUP] No kad on tako pomisli, a to mu se javi u snu anđeo Gospodnji govoreći: Josife, sine Davidov! Ne boj se uzeti Marije žene svoje; jer ono što se u njoj začelo od Duha je Svetog.

[SUP]21[/SUP] Pa će roditi Sina, i nadeni Mu ime Isus; jer će On izbaviti svoj narod od greha njihovih.

[SUP]22[/SUP] A ovo je sve bilo da se izvrši šta je Gospod kazao preko proroka koji govori:
[SUP]23[/SUP] Eto, devojka će zatrudneti, i rodiće Sina, i nadenuće Mu ime Emanuilo, koje će reći: S nama Bog.

Matvej 17g:

[SUP]2[/SUP] I preobrazi se pred njima, i zasja se lice Njegovo kao sunce a haljine Njegove postadoše bele kao svetlost.

[SUP]3[/SUP] I gle, ukazaše im se Mojsije i Ilija, koji s Njim govorahu.

[SUP]4[/SUP] A Petar odgovarajući reče Isusu: Gospode! Dobro nam je ovde biti; ako hoćeš da načinimo ovde tri senice: Tebi jednu, a Mojsiju jednu, a jednu Iliji.

[SUP]5[/SUP] Dok on još govoraše, gle, oblak sjajan zakloni ih; i gle, glas iz oblaka govoreći: Ovo je Sin moj ljubazni, koji je po mojoj volji; Njega poslušajte.

Mislim da je ovo dovoljno da je jasno da Isus nije Andjeo.

A ladokejac nek stavi stihove gde pise Isus je Andjeo Mihail,tj sine sine Mihailo jovan ce ti rascistiti staze na zemlji a ti otiodji dole i objasni im da si ti sin moj Mihail???Dali je bog rekao tako nesto?A Isus?

Gera je mnogo puta stavljao sva imena Gospoda Boga u bibliji na temi JS-ci,nigde nije u bibliji napisano da su boga nazivali Mihailom,da vidimo gfe to pise?


 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702
Isus Hrist je u istoriji obavljao razlicite uloge u planu spasenja od kojih su neke zavetni andjeo koji je sklapao zavete sa ljudima,, i arhandjeo Mihajlo predvodnik nebeske vojske.
To ne znaci da on te uloge jos uvek obavlja, vec je u novozavetnom periodu dragovoljno preuzeo ulogu naseg spasitelja i posrednika u nebeskoj svetinji nad svetinjama.
To je ono na sta trebamo da se skoncentrisemo, jer jedino tako mozemo uci u carstvo nebesko, prihvatiti njega za licnog spasitelja i dopustiti da on u potpunosti deluje u nama Svetim duhom i da nas promeni i izgradi za carstvo nebesko.

Konacno, te uloge ne opovrgavaju Isusovo Bozanstvo, jer kada se velika borba izmedju dobra i zla konacno zavrsi na kraju istorije sveta, on ce ponovo zauzeti polozaj koji mu je uvek i pripadao, da bude Bog sve u svemu kako i kaze jedan biblijski tekst..

Naravno, Bog ce nam suditi po ljubavi, ali ljubav se pokazuje u poslusnosti i sluzenju Bogu i bliznjima.

"JER OVO JE LJUBAV BOZJA DA ZAPOVESTI NJEGOVE DRZIMO" kaze apostol Jovan..

pocinje obrada iz knjige jelene vajtove "velika borba"
 
Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702
Sarrdy, advnetisti su poznati celome svetu. Nema tu nicega nepoznatoga. Nasa verovanja su dostupna svima koji ih traze.
Nase skole, bolnice, klinike i crkve su otvorene svima istrazivacima istine. Nase radio i TV stanice dani i noc objavljuju Jevandjelje svetu.
Upravo zbog te otvoirenosti, ceo svet je uveren da advetisti propovedaju istinu i zato hiljade novih vernika svakoga dana pridruzuju se istini.

Shvatamo mi da bi nasi neprijatrelji zelei da od nas parave karikature i prestave nas u laznom svetlu. tako je bio i u Hristovo vreme. Zar nisu i Hrista okrivili da pomocu Veelzevula kneza djavolskoga cini cuda lecenja?
Pa zar je cudo sto vi nas danas nazivate slicnim imenima?

Mi smo spremni kao i nas Gospod da to sve primimo i obavljamo svoj posao.


Sve najbolje

Jesu jesu poznati po tome da zaraduju ogroman novac, na primer poliklinike koje presadjuju organe na primer srce od Majmuna babuina?malom detetu,a da nepricam o ostalim organima!postoji pitanje od kojih donara se uzimaju ti organi da bi se produzio zemaljski materijalni zivot???
Evo sta kaze Isus o tim koji trguju,tj koji zaradjuju novac u crkvi, odnosno kroz crkvu:(Jovan 2g)

[SUP]14[/SUP] I nađe u crkvi gde sede oni što prodavahu volove i ovce i golubove, i koji novce menjahu.

[SUP]15[/SUP] I načinivši bič od uzica, izgna sve iz crkve, i ovce i volove; i menjačima prosu novce i stolove ispremeta;
[SUP]16[/SUP] I reče onima što prodavahu golubove: Nosite to odavde, i ne činite od doma Oca mog dom trgovački.

[SUP]17[/SUP] A učenici se Njegovi opomenuše da u pismu stoji: Revnost za kuću Tvoju izjede me.


 
Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702
Isus Hrist je u istoriji obavljao razlicite uloge u planu spasenja od kojih su neke zavetni andjeo koji je sklapao zavete sa ljudima,, i arhandjeo Mihajlo predvodnik nebeske vojske.
To ne znaci da on te uloge jos uvek obavlja, vec je u novozavetnom periodu dragovoljno preuzeo ulogu naseg spasitelja i posrednika u nebeskoj svetinji nad svetinjama.
To je ono na sta trebamo da se skoncentrisemo, jer jedino tako mozemo uci u carstvo nebesko, prihvatiti njega za licnog spasitelja i dopustiti da on u potpunosti deluje u nama Svetim duhom i da nas promeni i izgradi za carstvo nebesko.

Konacno, te uloge ne opovrgavaju Isusovo Bozanstvo, jer kada se velika borba izmedju dobra i zla konacno zavrsi na kraju istorije sveta, on ce ponovo zauzeti polozaj koji mu je uvek i pripadao, da bude Bog sve u svemu kako i kaze jedan biblijski tekst..

Naravno, Bog ce nam suditi po ljubavi, ali ljubav se pokazuje u poslusnosti i sluzenju Bogu i bliznjima.

"JER OVO JE LJUBAV BOZJA DA ZAPOVESTI NJEGOVE DRZIMO" kaze apostol Jovan..

Bratko dobro procitaj ove stihove iz (kolosana 2g)

[SUP]1[/SUP] Hoću dakle da vi znate koliku borbu imam za vas i za one što su u Laodikiji i u Jerapolju, i za sve koji ne videše lice moje u telu,
[SUP]2[/SUP] Da se uteše srca njihova, i da se stegnu u ljubavi, i u svakom bogatstvu punog razuma, na poznanje tajne Boga i Oca i Hrista,




[SUP]3[/SUP] U kojoj je sve blago premudrosti i razuma skriveno.(Price solomonove MUDROST)
[SUP]4[/SUP] A ovo govorim, da vas niko ne prevari slatkim rečima.
[SUP]5[/SUP] Jer ako telom i nisam kod vas, ali sam duhom s vama, radujući se i videći vaš red i tvrđu vaše vere u Hrista.




[SUP]6[/SUP] Kako dakle primiste Hrista Isusa Gospoda onako živite u Njemu,
[SUP]7[/SUP] Ukorenjeni i nazidani u Njemu i utvrđeni verom kao što naučiste, izobilujući u njoj zahvalnošću.
[SUP]8[/SUP] Braćo! Čuvajte se da vas ko ne zarobi filozofijom i praznom prevarom, po kazivanju čovečijem, po nauci sveta, a ne po Hristu.




[SUP]9[/SUP] Jer u Njemu živi svaka punina Božanstva telesno.




[SUP]10[/SUP] I da budete ispunjeni u Njemu koji je glava svakom poglavarstvu i vlasti;




[SUP]11[/SUP] U kome i obrezani biste obrezanjem nerukotvorenim, odbacivši telo greha mesnih obrezanjem Hristovim;




[SUP]12[/SUP] Zakopavši se s Njim krštenjem, u kome s Njim i ustaste verom sile Boga koji Ga vaskrsnu iz mrtvih.




[SUP]13[/SUP] I vas koji ste bili mrtvi u gresima i u neobrezanju tela svog, oživeo je s Njim, poklonivši nam sve grehe,
[SUP]14[/SUP] I izbrisavši pismo uredbe koja beše protiv nas, i to uzevši sa srede prikova ga na krstu;
[SUP]15[/SUP] I svukavši poglavarstva i vlasti izvede ih na ugled slobodno, i pobedi ih na njemu.




[SUP]16[/SUP] Da vas dakle niko ne osuđuje za jelo ili za piće, ili za kakav praznik, ili za mladine, ili za subote;




[SUP]17[/SUP] Koje je sve bilo sen od onog što htede da dođe, i telo je Hristovo.




[SUP]18[/SUP] Niko da vas ne vara po svojoj volji izabranom poniznošću i službom anđela, istražujući i šta ne vide, i uzalud nadimajući se umom tela svog,(razmislite sad o Mihailu)
[SUP]19[/SUP] A ne držeći se glave, iz koje je sve telo s pomoću zglavaka i sveza sastavljeno, i raste za rast Božji.
[SUP]20[/SUP] Ako dakle umreste s Hristom stihijama sveta, zašto se kao živeći u svetu prepirete:

[SUP]21[/SUP] Ne dohvati se, ne okusi, ne opipaj; koje je sve na pogibao onome koji čini,
[SUP]22[/SUP] Po zapovestima i naukama ljudskim?
[SUP]23[/SUP] Koje je samo po reči premudrost samovoljno izbrane službe i poniznosti i nešteđenja tela, ne za čast kakvu, za punjenje tela.


[SUP]16[/SUP] I, kao što je priznato, velika je tajna pobožnosti: Bog se javi u telu, opravda se u Duhu, pokaza se anđelima, propovedi se neznabošcima, verova se na svetu, uznese se u slavi.

Sta to znaci pokaza se andjelima?mislim da znaci da ga do tog vremena ni andjeli nisu poznavali do otelovljenja?

Ladokejac citaj brate dobro.I nemoj da izvrces.

 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Citam sve ove rasprave ...:dtyste: Hmm, zaboravili ste da nije moguce nekoga u nesto uvjeriti/razuvjeriti.
"Najgorii su Bozji cuvari..." to je iz neke pjesme, cini mi se.

Ovdje je upravo tako, svi traze istinu, svi je "posjeduju", svi revnuju za Boga i svi dobro poznaju Sveto Pismo, ali, u onaj dan (Dan suda) bit cemo sudjeni po ljubavi. Po ljubavi se mogu prepoznati Isusovi ucenici.

To s Adventistima, Jehovinim svjedocima i drugim zajednicama, njima slicnima, rekla bih ovako:
Covjek ima ogledalo i jasno vidi svoj lik u njemu. Ako je ogledalo razbijeno, covjekov lik se ne vidi cjelovit nego razbijen. Ako je ogledalo pokriveno crnom krpom, covjek se uopce ne moze vidjeti u ogledalu. Isus Krist, samo Isus Krist je "ogledalo" po kojem covjek moze pronaci sebe i svoj smisao, povratiti svoju sliku uprljanu istocnim grijehom.
zpisan
A ako je Isus Krist andjeo Mihael, kako kazu adventisti, onda ja u tog Krista ne vjerujem.
Hocu reci da takva iskrivljena vjerovanja i tumacenja mogu biti stetna za samog covjeka.
Ne moze covjek rasti a kamoli dostici svoju puninu, bez Krista, onog i onakvog kakvog nam je navjestilo Evandjelje.

Evo brate Miko.

Ima još nepoznavalaca Adventizma. Pogledaj šta је sestra izjavila!
Da će nam Hrist suditi samo po LJUBAVI!

Koliko će se onda Adventista spasiti? Znaš da je Jakov Vajt nazvao Adventiste Crkvom Laodikeja.

Откр. 3:14-17
И анђелу лаодикијске цркве напиши: Тако говори Амин, Сведок Верни и Истинити, Почетак створења Божијег: Знам твоја дела да ниси ни студен ни врућ. О да си студен или врућ! Тако, будући млак, и ниси ни студен ни врућ, избљуваћу те из уста својих. Јер говориш: Богат сам, и обогатио сам се, и ништа не потребујем; а не знаш да си ти несрећан, и невољан, и сиромах, и слеп, и го.


Jer ima sve osim ljubavi. Držanje zakona, organizaciju, tačnost, poznavanje Pisma, trostruku anđeosku vest, ulogu da objavi svetu istu................SVE.
Ali šta će to SVE vredeti, ako će Hristos suditi jedino po onom što Adventisti nemaju. Znači spasiće se minoran broj Adventista. Odnosno u procentima najmanje od svih denominacija! Što onda znači, da je najgora opcija za naše spasenje - Biti u ovom trenutku član Adventističke Crkve............

Nije bitno kome su ove reci upucene, vec je bitno da se ovde radi o prorocanstvu koje govori o novom zavetu i njegovoj sustini. Tekst jasno kaze da je sustina novog zaveta da ce Bog u novozavetnom periodu upisati svoj zakon deset zapovesti u ljudsko srce i misli, ne samo devet zapovesti vec ceolovit zakon. Ako ti ove jednostavne biblijske reci nisu jasne onda ti imas neki veliki problem koji moras da resis sa sobom i sa Bogom. "Evo, idu dani, govori Gospod, kad ću učiniti s domom Izrailjevim i s domom Judinim nov zavet, Ne kao onaj zavet, koji učinih s ocima njihovim, kad ih uzeh za ruku da ih izvedem iz zemlje misirske, jer onaj zavet moj oni pokvariše, a ja im bijah muž, govori Gospod. Nego ovo je zavet što ću učiniti s domom Izrailjevim posle ovih dana, govori Gospod: metnuću zavet svoj u njih, i na srcu njihovom napisaću ga, i biću im Bog i oni će mi biti narod. ( Jeremija 31. 31 - 33 ). "A svedoči nam i Duh Sveti; jer kao što je napred kazano: Ovo je zavet koji ću načiniti s njima posle onih dana, govori Gospod: Daću zakone svoje u srca njihova, i u mislima njihovim napisaću ih; ( Jevrejima 10. 15 - 16 ). "I doći će Izbavitelj u Sion i k onima od Jakova koji se obraćaju od greha, veli Gospod. A ovo će biti zavet moj s njima, veli Gospod: Duh moj, koji je u tebi, i reči moje, koje metnuh u usta tvoja, neće otići od usta tvojih ni od usta semena tvog, ni od usta semena semena tvog, veli Gospod, odsele i doveka. ( Isaija 59. 20 - 21 ).
Ovo se već ponavlja po ko zna koji put.
Znači pogodio sam da ćete da nas zatrpavate sa 1.000 istih laži ne bi li poverovali u Adventizam.
Ali kada voliš da pametuješ - Kaži nam koje su to Božije ZAPOVESTI koje važe za spasenje HRIŠĆANA !?
Koje ti STALNO ističeš!?

I da te podsetim da na gomilu mojih pitanja nisi odgovorio!

...... Dok kod ključnih pitanja NEMAJU ODGOVARA! Zato i zatrpavaju temu sa ‘’Copa/Paste srihovi iz Starog Zaveta’’! Evo jednog na koji DUGO čekam odgovor, i nikako da ga dobijem, a postavlen je do sada ko zna koliko puta: Takođe imam još jedno lepo pitanje za Adventiste: Da li će na Nebu biti NESUBOTARA!? Ali poznavajući ih, opet će oni sa onim njihovim čuvenim copy/paste, a mene ostaviti bez odgovora. Jednostavno oni niti čitaju niti analiziraju naše postove. Njima davati ZNAČAJNE i POUČNE STIHOVE poput ovih je UZALUDNA RABOTA......
.....Ali evo po ko zna koji put pozivam sve Adventiste na ovoj Planeti da mi odgovore na DVA pitanja (ponavljam ih ponovo):
1. O kom DANU se radi u Adventistima 14-ta glava u stihovima od 4 do 6 !?
.................
2. Da li će na Nebu biti NESUBOTARA !?

Eto DVA prosta pitanja za SVE Adventiste, ali nažalost jako komplikovana kada se ima jeres umesto ISTINE. Nažalost.


..... 1. Nisi mi odgovorio na ključna dva pitanja koja već duže vremena postavljam tebi i Milanu M;...... Kakav ponos, mi ne dozvoljava da prihvatim subotu? To je čista insinuacija? Zašto bi meni smetalo da prihvatim Adventizam? Šta ja gubim sa njim?To su gluposti što pričaš. Pa ja sma upravo više puta rekao nešto sasvim suprotno - Da ću prihvatiti bilo koju ISTINU iz pisma i osloboditi se svoje zablude, ako me neko osvedoči Pismom.Dok kod tebe je sasvim suprotna situacija – Ti gubiš ako napustiš Adventizam. Ili novce, ako tamo nešto radiš, ili prijatelje ili porodicu! Nešto od ta tri sigurno. A da ne govorim da svaka Crkva temeljno PERE MOZAK svojim vernicima, pa je sigurno i tebi. Čim ovako zdušno braniš Adventizam . Ko je meni mogao oprati mozak? Koji ja interes imam da tumačim Pismo kako ga tumačim? Zašto ja ne bi izmenio bilo koju moju doktrinu?Eto ti pitanja kolkio hoćeš, pa pokušaj na njih odgovoriti, a ne lukavo podmećati Adventističke trikove. Znam da ćete mnoge zavesti, zato što ste jako lukavi, ALI ĆE SE JOŠ VIŠE SPASITI ADVENTIZMA. Samo polako, videćeš i sam. Već sam to prorekao.Mada je Gera rekao da ste provaljeni na svim frontovima. Ja mislim da niste. Treba još malo i svi će onda znati ko su Adventisti.

Pošto ste malo dosadni, vi Adventisti, ponoviću još jednom šta sam rekao:
NA SVAKO PITANJE ADVENTISTA – IMAĆU ODGOVOR! Biblijskim argumentima i stihovima, dok Adventisti neće na moja najmanje 3! Ili Hoće, ali da izmišljaju ili da daju kriva ljudsko-crkvena tumačenja!
Zapamti ovo. Jer me tako možeš proveriti kog sam Duha. A i ostali forumaši.
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380

Ima još nepoznavalaca Adventizma. Pogledaj šta је sestra izjavila!
Da će nam Hrist suditi samo po LJUBAVI!

Haha, ako sam neznalica u poznavanju adventisticke doktrine, blago meni. (Nisam zainteresirana za istu). Ali, jao meni, ako ne bih poznavala i zivjela istine koje me uci moja vjera.

Da, Bog ce nas suditi po ljubavi. Sto je u tome cudno? Ta ljubav, dakako, ukljucuje vjeru, pravednost, istinu... dobra djela koja smo cinili iz ljubavi prema Bogu i bliznjemu.



Jer ima sve osim ljubavi. Držanje zakona, organizaciju, tačnost, poznavanje Pisma, trostruku anđeosku vest, ulogu da objavi svetu istu................SVE.
Ali šta će to SVE vredeti, ako će Hristos suditi jedino po onom što Adventisti nemaju. Znači spasiće se minoran broj Adventista. Odnosno u procentima najmanje od svih denominacija! Što onda znači, da je najgora opcija za naše spasenje - Biti u ovom trenutku član Adventističke Crkve...

Prepustimo sud Bogu. Isus nam jasno kaze: "Ne sudite..."
Mi gledamo ljudskim ocima, zaokupljeni smo s mnogo stvari, ali samo Bog poznaje istinu.
I meni se cini da je dobro poznavanje Biblije, ali i svojevoljno tumacenje pojedinih dijelova, karakteristicno za Adventisticku crkve (Jehovine svjedoke da ni ne spominjem). Ipak, ne razmisljam o njihovom spasenju ili propasti. Bog koji poznaje dubinu ljudskog srca, poznaje i njihove namjere. Mozda stvarno ne mogu drugacije...Ne bih sada nikog imenovala, ali cini se da oni koji pripadaju Adventistima doista vjeruju to sto ispovjedaju, iz onoga sto se ovdje moze procitati. Koliko oni zive zapovijed ljubavi, samo Bog zna, ali to jednako vrijedi
i za ostale vjeroispovijesti.
Sve te price: tko ce se spasiti, a tko biti osudjen, nemaju smisla. Jednako kao i "prorostva" o posljednjim danima i
svrsetku. Kraj ce svima doci, to je jasno, ali nije mi jasno zasto bi se trebali toliko bojati Boga kojeg smo za zivota nastojali ljubiti? U tom smislu,
dosadna mi je njihova nauka. :beee: Ne vjerujem u takvog Boga kojeg se treba samo bojati i koji je sitnicav.
 
Član
Učlanjen(a)
07.09.2012
Poruka
226
Ništa ti Milane nisi odgovorio! Iz prostog razloga jer za to nijedan Adventista nema odgovor!
Pa jel sam napomenu da sam preko 20 X postavio ta pitanja i da mi nijedan Adventista nije odgovorio.
Jer da jesi kao što kažeš - Ti bi PONOVIO odgovor kao što ponavljaš na stotinu puta jedne te iste stihove!

Šarrdy, prijatelju,

Tebi je, nažalost, lažljivost prirodna pojava no uzalud se služiš njome jer niko nije slep da to ne bi video:

quote_icon.png
Prvobitno napisao Šarrdy
I već sam više puta pitao nekoliko Adventista ako se tih prvih nekoliko stihova ne odnose na SUBOTU, na šta se odnosi!?
Do sada mi niko na to nije odgovorio...


Nije istina da ti niko nije odgovorio; sledi deo moje poruke pod rednim brojem 768, objavljene 12.09. u 16:51:


quote_icon.png
Prvobitno napisao Milan M 2012
Tako, kada je u pitanju ovaj tekst, moje zaključivanje, na temelju Biblijskih istina, jeste sledeće:

Da kada Pavle kaže: "tako jedan razlikuje dan od dana...", svakako ne misli na Subotu jer je njena važnost večna (o tome sam već navodio brojne dokaze, koje sam uvek spreman da ponovim ako se neko ne slaže sa ovom tvrdnjom) i budući da on, pri tome, ne osuđuje one koji "razlikuju dane" (što se vidi po rečima da ko ih razlikuje - "Gospodu razlikuje..."), da to moraju biti Starozavetni praznici {možda ne svi, pri čemu vredi znati da je jedan od praznika ispunjenje našao tek na Pedesetnicu; praznik Dan očišćenja tek po isteku Danilovog proročanstva 8,14 - 1844. godine - dok će Praznik Senica (za Starozavetne praznike vidi: 3. Mojsijevu 23) ispunjenje naći tek nakon Hristovog Drugog dolaska, što mnogi ne znaju, tako da su apostoli uslovno odlučili da obraćenicima iz neznaboštva ne nameću druge terete osim da se čuvaju bluda, konzumacije mesa s krvlju i idolopoklonstva - Dela 15}, jer su to jedini dani koji u Novom zavetu mogu da se drže (ili ne drže) a da to, kako Pavle kaže, ne bude greh (osim ako, kao Galaćani, smatramo da je držanje praznika u Novom zavetu pitanje spasenja, što je već jeres koju je nedvosmisleno osudio).

Danas, tokom ispunjavanja Dana očišćenja (Predadventnim istražnim sudom), imalo bi, dakle, smisla držati Praznik Senica ali to, bar zasad, nije neophodno, posebno imajući u vidu stanje Crkve.

To je, dakle, zaključak na osnovu Biblijskih učenja dok postoji teoretska mogućnost da je reč o nekim drugim svetkovinama, o kojima Biblija ne govori a poenta mog tumačenja jeste u kontekstu odbrane Subote, zbog čega je značenje tih dana nebitno.



Tom komentaru dodajem nov, kojim ukazujem na činjenicu da i kontekst tog poglavlja govori o jelima i pićima koji su konzumirani određenih dana, odnosno, na praznike, što svakako nema veze sa ukidanjem Subote, koja je Spomen Stvaranja i Zapovest Dekaloga (Zakona Deset svetih zapovesti), koji je VEČAN i NEPROMENLJIV: Matej 5,18-20; Rimljanima 2,13; 7,12.22.25; 8,5; Jakov 2,10-12; 1.Timotiju 1,8.

Dakle, već ti je dvaput odgovoreno.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Haha, ako sam neznalica u poznavanju adventisticke doktrine, blago meni. (Nisam zainteresirana
za istu). Ali, jao meni, ako ne bih poznavala i zivjela istine koje me uci moja vjera .
E onda ti se crno piše! Nema ti spasenja. Evo šta kažu knjige JEDINE prave Crkve na Planeti:
......Drugu stvar koju bi mogli analizirati je jedan lep citat iz adventističke literature: ''Ljudi mogu da kuju spletku za spletkom, a sotona će se truditi da zavede duše od istine, ali, svi koji veruju da je Gospod progovorio preko sestre Vajt i da joj je dao poruku, biće sigurni od mnoštva prevara koje će se pojaviti u ove poslednje dane.'' (Selected Messages, knjiga 3, str. 83 i 84, izd. 1906. g.)...
Или пак ове:

’’ Gospod nas je učinio čuvarima svog zakona; On nam je poverio svete i večne ISTINE koje treba da budu verno objavljene drugima u obliku opomena, ukora i ohrabrenja (EGW:Svedočanstva za Crkvu 5; str.381; izd.1885. god.)[SUB] ‘‘[/SUB]

’’Bog je svoj Crkvi (ASD) poseban autoritet i moć, I NIKO SE NE MOŽE OPRAVDATI AKO GA NE POŠTUJE ILI PREZIRE JER BI, ČINEĆI TAKO, PREZREO BOŽIJI GLAS! (EGW:Svedočanstva za Crkvu 3; str.417; izd.1875. god.)[SUB] ‘‘[/SUB]

Možeš se i sam uveriti iz ovih tekstova da jedno Bog svoje poruke i svoj glas upućuje JEDINO preko Adventističke Crkve!
Kao i svoje istine i tajne, pa sada ti vidi šta ćeš !? I koga ćeš da slušaš!

Da, Bog ce nas suditi po ljubavi. Sto je u tome cudno? Ta ljubav, dakako, ukljucuje vjeru, pravednost, istinu... dobra djela koja smo cinili iz ljubavi prema Bogu i bliznjemu. Prepustimo sud Bogu. Isus nam jasno kaze: "Ne sudite..." Mi gledamo ljudskim ocima, zaokupljeni smo s mnogo stvari, ali samo Bog poznaje istinu. I meni se cini da je dobro poznavanje Biblije, ali i svojevoljno tumacenje pojedinih dijelova, karakteristicno za Adventisticku crkve (Jehovine svjedoke da ni ne spominjem). Ipak, ne razmisljam o njihovom spasenju ili propasti. Bog koji poznaje dubinu ljudskog srca, poznaje i njihove namjere. Mozda stvarno ne mogu drugacije...Ne bih sada nikog imenovala, ali cini se da oni koji pripadaju Adventistima doista vjeruju to sto ispovjedaju, iz onoga sto se ovdje moze procitati. Koliko oni zive zapovijed ljubavi, samo Bog zna, ali to jednako vrijedi i za ostale vjeroispovijesti. Sve te price: tko ce se spasiti, a tko biti osudjen, nemaju smisla. Jednako kao i "prorostva" o posljednjim danima i svrsetku. Kraj ce svima doci, to je jasno, ali nije mi jasno zasto bi se trebali toliko bojati Boga kojeg smo za zivota nastojali ljubiti? U tom smislu, dosadna mi je njihova nauka. Ne vjerujem u takvog Boga kojeg se treba samo bojati i koji je sitnicav.



Ne sudite da vam se ne sudi se odnosi na lično određivanja nekog gde će posle svoje smrti otići, a iznositi ISTINE, odnosno NEISTINE, bilo koje Crkve ili pojedinca, je Bogu ugodno!

Pozdrav, hvala na javljanju.
1. Коринћ. 9:12 Кад се други мешају у вашу власт, а камоли не би ми? Али не учинисмо по власти овој него све трпимо да не учинимо какву сметњу јеванђељу Христовом.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562


Šarrdy, prijatelju,

Tebi je, nažalost, lažljivost prirodna pojava no uzalud se služiš njome jer niko nije slep da to ne bi video:



Dakle, već ti je dvaput odgovoreno.
To ko je LAŽLJIV bolje prepusti ostalima. Jer ako ja postiram protiv Adventista, a ti si Adventista, i pri tom znamo da su Adventisti vuci u jagnjećoj koži (pogledaj ostale forume i blogove, pa vidi šta ljudi misle o vama) - Šta ćeš mi drugo odgovoriti nego da sam lažljiv.

Inače u vezi te LAŽLJIVOSTI BIH REKAO SAMO 3 STVARI:

1. Ti mi nikada nisi odgovorio na postavljeno pitanje iz Adventistima 14-te glave, stihovi 4-6! A ja sam to od tebe tražio a ne od Mike!

2. Pogledaj taj Mikin post koliko je nečitak. Imaš referencu pa proveri; Na tako nečitke postove ja ne želim odgovarati!

3. Ni Mika nije odgovorio na ono što sam ja pitao - Na šta je mislio Pavle kada je rekao DAN u stihovima od 4 do 6 !

Čisto da bi mogli videti ko je lažljiv!

Šah-mat, Sorry
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
07.09.2012
Poruka
226
Pošto smo sa Šarrdyjem završili tumačenje 14. poglavlja Poslanice Rimljanima, koje on, nažalost, namerno ne priznaje i ne prihvata iako mu je argumentovano predočeno više puta, pogledajmo, ovom prilikom, još jedno iz niza Biblijskih svedočanstava o važnosti Subote u Novozavetnom periodu, koje je obrađeno u narednoj temi:


Dom molitve svim narodima

“Ili je samo jevrejski Bog, a ne i neznabožački? Da, i neznabožački.”
(Rimljanima 3,29)

“Ovako veli Gospod: Pazite na sud, i tvorite pravdu, jer će skoro doći spasenje Moje, i pravda će se Moja objaviti. Blago čovekukoji tako čini, i sinu čovečijem koji se drži toga čuvajući Subotu da je ne oskvrni, čuvajući ruku svoju da ne učini zla.

I neka ne govori tuđin koji pristane uz Gospoda: Gospod me je odlučio od Svoga naroda; i neka ne govori uškopljenik: Gle, ja sam suho drvo. Jer ovako veli Gospod za uškopljenike: Koji drže Subote Moje i izbiraju što je Meni ugodno, i drže Zavet Moj, njima ću dati u domu Svom i među zidovima Svojim mesto i ime bolje nego sinova i kćeri, ime večno daću svakome od njih, koje se neće zatrti.

A tuđine koji pristanu uz Gospoda da Mu služe i da ljube ime Gospodnje, da Mu budu sluge, koji god drže Subotu da je ne oskvrne i drže Zavet Moj, njih ću dovesti na svetu goru Svoju i razveseliću ih u domu Svojem molitvenom… jer će se dom Moj zvati dom molitve svim narodima.” (Isaija 56,1-7)

Predrasuda da je Subota namenjena samo Jevrejima jedan je od osnovnih razloga zašto mnogi odbijaju da svetkuju Sveti dan. Do ovakvog - pogrešnog ubeđenja, došlo je zbog nepoznavanja Božjeg plana za čovečanstvo a sigurno je da je ova velika zabluda potekla od oca svake laži i prevare, potpomognutog onima kojima nije stalo do prave službe Bogu, koji su se plaštom Hrišćanstva zaodenuli zbog ličnih interesa.

Kao što uvodni tekstovi jasno govore, Božji plan je bio da Izrailj bude svetlost svetu, kako bi se obratio i sjedinio sa njim. O tome svedoči i sam nastanak Izrailja, kojeg je Bog stvorio bez nacionalne osnove, što je od samog početka istorije Njegovog Izabranog naroda davalo očiglednu pouku. Naime, Avram je bio potomak vernog Noja, naslednom linijom njegovog prvenca Sima - čoveka koji je, poput svog oca - Noja, bio veran Stvoritelju (1. Mojsijeva 9,26.27). Ovi značajni podaci govore da je prilikom stvaranja Izabranog naroda bilo presudno duhovno stanje predaka jer se, kao što je poznato, i osnovne karakterne crte prenose na potomke što, uz činjenicu da već ime Izrailj (Pobednik) upućuje na sledeći zaključak, nedvosmisleno govori da je nastao isključivo kao duhovna zajednica, bez i najmanjeg naglaska na nacionalnosti, i samo tako i može biti “jer Bog ne gleda ko je ko” (Rimljanima 2,11).

Samo proročanstvo govori da su “tuđini” (stranci), “koji drže Subotu”, osnovni razlog zašto će se Božji Dom nazvati Domom molitve svim narodima a ono je, u punom smislu, počelo da se ispunjava PO završetku Hristove ovozemaljske službe, namenjene - kako je Sam rekao, pre svih - “izgubljenim ovcama doma Izrailjevog” (Matej 15,24), dok je drugim narodima Evanđelje u većoj meri propovedano tek nakon kamenisanja Stefana, kada su se prvi Hrišćani rasejali po svetu: “A oni što se rasejaše od nevolje koja posta za Stefana, prođoše tja do Finikije i Kipra i Antiohije, nikom ne govoreći reč do samim Jevrejima.” (Dela 11,19)

Kada, znajući to, obratimo pažnju na uvodne reči iz 56. poglavlja Knjige proroka Isaije - da će se Božji Dom nazvati Domom molitve svim narodima, onda je još jasnije da je Subota Gospodnja - koja je nazvana “Milinom” (Isaija 58,13) - “načinjena čoveka radi” (Marko 2,27) i da je, kao takva, na blagoslov svima koji je drže.

“Biće u potonja vremena gora doma Gospodnjega utvrđena uvrh gora i uzvišena iznad humova, i sticaće se k njoj svi narodi. I ići će mnogi narodi govoreći: Hodite da idemo na goru Gospodnju, u dom Boga Jakovljeva, i učiće nas Svojim putevima, i hodaćemo stazama Njegovim; jer će iz Siona izaći Zakon, i reč Gospodnja iz Jerusalima.” (Isaija 2,2) Zato “blago onima koji tvore Zapovesti Njegove, da im bude vlast na drvo života, i da uđu na vrata u grad.” (Otkrivenje 22,14) Amin.


 
Poslednja izmena:
Natrag
Top