Adventisti

Član
Učlanjen(a)
07.09.2012
Poruka
226
Pošto ti je obiman post, brate Milane M, pa da se ne bi zatrpala ISTINA, idemo samo jedu ili dve stvari...

Ja bih, Šarrdy, pre rekao da ti smetaju brojni dokazi u prilog večne važnosti Zakona i Subote, koje sam naveo, i da STOGA izdvajaš SAMO ono što te najmanje kompromituje, navodeći, narodski rečeno, vodu na svoju vodenicu i preskačući red jer je moja poruka prethodila tvojoj pa je red da prvo ti analiziraš moju poruku no, dobrom voljom, pristajem na tvoj predlog.


Toliki post, a meni ništa ne vredi!

Čekam tvoju (taksativnu) analizu (svih) Biblijskih dokaza u prilog Suboti, koje sam naveo u prethodnoj poruci, na koju si, sada, delimično replicirao, da bi se jasno videlo zašto tvrdiš da ti ne vrede.


I već sam više puta pitao nekoliko Adventista ako se tih prvih nekoliko stihova ne odnose na SUBOTU, na šta se odnosi!?
Do sada mi niko na to nije odgovorio...
Nije istina da ti niko nije odgovorio; sledi deo moje poruke pod rednim brojem 768, objavljene 12.09. u 16:51:

Tako, kada je u pitanju ovaj tekst, moje zaključivanje, na temelju Biblijskih istina, jeste sledeće:

Da kada Pavle kaže: "tako jedan razlikuje dan od dana...", svakako ne misli na Subotu jer je njena važnost večna (o tome sam već navodio brojne dokaze, koje sam uvek spreman da ponovim ako se neko ne slaže sa ovom tvrdnjom) i budući da on, pri tome, ne osuđuje one koji "razlikuju dane" (što se vidi po rečima da ko ih razlikuje - "Gospodu razlikuje..."), da to moraju biti Starozavetni praznici {možda ne svi, pri čemu vredi znati da je jedan od praznika ispunjenje našao tek na Pedesetnicu; praznik Dan očišćenja tek po isteku Danilovog proročanstva 8,14 - 1844. godine - dok će Praznik Senica (za Starozavetne praznike vidi: 3. Mojsijevu 23) ispunjenje naći tek nakon Hristovog Drugog dolaska, što mnogi ne znaju, tako da su apostoli uslovno odlučili da obraćenicima iz neznaboštva ne nameću druge terete osim da se čuvaju bluda, konzumacije mesa s krvlju i idolopoklonstva - Dela 15}, jer su to jedini dani koji u Novom zavetu mogu da se drže (ili ne drže) a da to, kako Pavle kaže, ne bude greh (osim ako, kao Galaćani, smatramo da je držanje praznika u Novom zavetu pitanje spasenja, što je već jeres koju je nedvosmisleno osudio).

Danas, tokom ispunjavanja Dana očišćenja (Predadventnim istražnim sudom), imalo bi, dakle, smisla držati Praznik Senica ali to, bar zasad, nije neophodno, posebno imajući u vidu stanje Crkve.

To je, dakle, zaključak na osnovu Biblijskih učenja dok postoji teoretska mogućnost da je reč o nekim drugim svetkovinama, o kojima Biblija ne govori a poenta mog tumačenja jeste u kontekstu odbrane Subote, zbog čega je značenje tih dana nebitno.

Tom komentaru dodajem nov, kojim ukazujem na činjenicu da i kontekst tog poglavlja govori o jelima i pićima koji su konzumirani određenih dana, odnosno, na praznike, što svakako nema veze sa ukidanjem Subote, koja je Spomen Stvaranja i Zapovest Dekaloga (Zakona Deset svetih zapovesti), koji je VEČAN i NEPROMENLJIV: Matej 5,18-20; Rimljanima 2,13; 7,12.22.25; 8,5; Jakov 2,10-12; 1.Timotiju 1,8.

Stoga ni citat kojim si TENDENCIOZNO naglasio određene tekstove ne bi trebao tako da izgleda, već ovako:

14:3 Koji jede neka ne ukorava onog koji ne jede; i koji ne jede neka ne osuđuje onog koji jede; jer ga Bog primi.
14:4 Ko si ti koji sudiš tuđem sluzi? On svom gospodaru stoji ili pada. Ali će ustati; jer je Bog kadar podignuti ga.
14:5 Tako jedan razlikuje dan od dana, a drugi drži sve dane da su jednaki: svaki da bude uveren za svoju misao.
14:6 Koji razlikuje dane, Gospodu razlikuje; i koji ne razlikuje dana, Gospodu ne razlikuje. Koji jede, Gospodu jede: jer hvali Boga; i koji ne jede, Gospodu ne jede, i hvali Boga.

14:14 Znam i uveren sam u Hristu Isusu da ništa nije pogano po sebi, osim kad ko misli da je pogano, onome je pogano.
14:15 A ako je brat tvoj jela radi žalostan, već se ne vladaš po ljubavi: ne gubi jelom svojim onog za kog Hristos umre.

14:22 Ti imaš veru? Imaj je sam u sebi pred Bogom. Blago onome koji ne osuđuje sebe za ono šta nađe za dobro.

14:23 A koji se sumnja osuđen je ako jede, jer ne čini po veri: a šta god nije po veri greh je.


I već sam više puta pitao nekoliko Adventista ako se tih prvih nekoliko stihova ne odnose na SUBOTU, na šta se odnosi!?

Dakle, ovo je bio odgovor po dobroj volji inače sam mogao da kažem da je, zapravo, NA TEBI DA DOKAŽEŠ da se taj tekst MORA PRIMENITI NA SUBOTU - to jest - DA SE NE MOŽE PRIMENITI NI NA ŠTA DRUGO, pa izvoli, učini to, ukoliko nebrojeni dokazi o večnoj važnosti Dekaloga (Zakona Deset zapovesti) i same Subote, sa kojima si suočen, zaista nisu jasni i nedvosmisleni...


 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
U redu, hajde davidimo ko obmanjuje narod, i sta je novi zavet:


"A svedoči nam i Duh Sveti; jer kao što je napred kazano:
Ovo je zavet koji ću načiniti s njima posle onih dana, govori Gospod: Daću zakone svoje u srca njihova, i u mislima njihovim napisaću ih"


Daklemoj prijatelju, nov zavet podrazumeva upisivanje zapovesti pa prema tome i subote kao cetvrte zapovesti ne na kamenim plocama, vec u ljudsko srce.

Nespasenje je upravo ono sto ti plasiras, a ja te iskreno zalim.

Pozdrav

OK, ti treba da me žališ. To je jako dobro za mene. Jer znam da ste duboko zašli u krive vode, sa stotinama lažnih vizija i desetinama Crkvenih jeresi. Tako da trebam biti srećan što me jedan Adventista žali, i radostan spasenju jer ispunjavam Božiji plan u razotkrivanju Jeresi, koja vodi ljude u propast.I još nešto u vezi žaljenja - Žali preko 2 milijarde Hrišćana, jer subotara ima samo oko 30 miliona!
Siguran sam da je Bogu daleko draže da se čuje i sazna ISTINA o bilo kome i bilo čemu, nego da to ostane pokriveno. A evo i na ovom forumu sam uz pomoć Boga i braće u istini uspeo razotkriti ‘’velike istine’’ Adventizma.....

Ja se ne hvalim svojim proročkim darom, ali evo i dalje pogađam:
1. Adventističkog odgovora na moja pitanja i dalje nema!
2. I dalje ko roboti samo Stari Zavet, zapovesti i uredbe koji su dobili Jevreji.

Fariseji su razapeli Hrista (Rimljani su bili samo oruđe), a držali su se kao i Adventisti celog zakona. Isto tako i vi sada hoćete da raspnete nas Hrišćane sa vašom subotom, desetkom, čistom hranom, Helenom Vajt i ostalim glupostima.
Ali nažalost to vam Bog neće dozvoliti. Razotkriće vas do detalja. Evo zapamti šta sam ti sada rekao. Za par godina sve će ljudi znati o Adventizmu!
Pecaće te naivne. Ovaca za šišanje je uvek bilo i biće. Takođe i JS će isto to raditi, ali ja govorim o ISTINI O Adventizmu, koja će se proširiti po čitavom Svetu.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562


Ja bih, Šarrdy, pre rekao da ti smetaju brojni dokazi u prilog večne važnosti Zakona i Subote, koje sam naveo, i da STOGA izdvajaš SAMO ono što te najmanje kompromituje, navodeći, narodski rečeno, vodu na svoju vodenicu i preskačući red jer je moja poruka prethodila tvojoj pa je red da prvo ti analiziraš moju poruku no, dobrom voljom, pristajem na tvoj predlog.



Čekam tvoju (taksativnu) analizu (svih) Biblijskih dokaza u prilog Suboti, koje sam naveo u prethodnoj poruci, na koju si, sada, delimično replicirao, da bi se jasno videlo zašto tvrdiš da ti ne vrede.



Nije istina da ti niko nije odgovorio; sledi deo moje poruke pod rednim brojem 768, objavljene 12.09. u 16:51:



Tom komentaru dodajem nov, kojim ukazujem na činjenicu da i kontekst tog poglavlja govori o jelima i pićima koji su konzumirani određenih dana, odnosno, na praznike, što svakako nema veze sa ukidanjem Subote, koja je Spomen Stvaranja i Zapovest Dekaloga (Zakona Deset svetih zapovesti), koji je VEČAN i NEPROMENLJIV: Matej 5,18-20; Rimljanima 2,13; 7,12.22.25; 8,5; Jakov 2,10-12; 1.Timotiju 1,8.

Stoga ni citat kojim si TENDENCIOZNO naglasio određene tekstove ne bi trebao tako da izgleda, već ovako:

14:3 Koji jede neka ne ukorava onog koji ne jede; i koji ne jede neka ne osuđuje onog koji jede; jer ga Bog primi.
14:4 Ko si ti koji sudiš tuđem sluzi? On svom gospodaru stoji ili pada. Ali će ustati; jer je Bog kadar podignuti ga.
14:5 Tako jedan razlikuje dan od dana, a drugi drži sve dane da su jednaki: svaki da bude uveren za svoju misao.
14:6 Koji razlikuje dane, Gospodu razlikuje; i koji ne razlikuje dana, Gospodu ne razlikuje. Koji jede, Gospodu jede: jer hvali Boga; i koji ne jede, Gospodu ne jede, i hvali Boga.

14:14 Znam i uveren sam u Hristu Isusu da ništa nije pogano po sebi, osim kad ko misli da je pogano, onome je pogano.
14:15 A ako je brat tvoj jela radi žalostan, već se ne vladaš po ljubavi: ne gubi jelom svojim onog za kog Hristos umre.

14:22 Ti imaš veru? Imaj je sam u sebi pred Bogom. Blago onome koji ne osuđuje sebe za ono šta nađe za dobro.

14:23 A koji se sumnja osuđen je ako jede, jer ne čini po veri: a šta god nije po veri greh je.




Dakle, ovo je bio odgovor po dobroj volji inače sam mogao da kažem da je, zapravo, NA TEBI DA DOKAŽEŠ da se taj tekst MORA PRIMENITI NA SUBOTU - to jest - DA SE NE MOŽE PRIMENITI NI NA ŠTA DRUGO, pa izvoli, učini to, ukoliko nebrojeni dokazi o večnoj važnosti Dekaloga (Zakona Deset zapovesti) i same Subote, sa kojima si suočen, zaista nisu jasni i nedvosmisleni...


Ništa ti Milane nisi odgovorio! Iz prostog razloga jer za to nijedan Adventista nema odgovor!
Pa jel sam napomenu da sam preko 20 X postavio ta pitanja i da mi nijedan Adventista nije odgovorio.
Jer da jesi kao što kažeš - Ti bi PONOVIO odgovor kao što ponavljaš na stotinu puta jedne te iste stihove!
Ali evo po ko zna koji put pozivam sve Adventiste na ovoj Planeti da mi odgovore na DVA pitanja (ponavljam ih ponovo):

1. O kom DANU se radi u Adventistima 14-ta glava u stihovima od 4 do 6 !?

1. А слабога у вери примајте лепо, да се не смета савест.

2. Јер један верује да сме свашта јести, а који је слаб једе зеље.

3. Који једе нека не укорава оног који не једе; и који не једе нека не осуђује оног који једе; јер га Бог прими.

4. Ко си ти који судиш туђем слузи? Он свом господару стоји или пада. Али ће устати; јер је Бог кадар подигнути га.

5. Тако један разликује дан од дана, а други држи све дане да су једнаки: сваки да буде уверен за своју мисао.

6. Који разликује дане, Господу разликује; и који не разликује дана, Господу не разликује. Који једе, Господу једе: јер хвали Бога; и који не једе, Господу не једе, и хвали Бога.
i
2. Da li će na Nebu biti NESUBOTARA !?

Eto DVA prosta pitanja za SVE Adventiste, ali nažalost jako komplikovana kada se ima jeres umesto ISTINE. Nažalost.

 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Uravo sam ti citirao novi zavet kaop odgovor na tvoju opasku o novom zavetu.
Nov zavet je upravo to d ce Isus upisati svoje zapovesti u ljudsko srce i omoguciti njihovo potpuno ostvarenje u coveku, a time i subotu jer je ona deo zakona.

"A svedoči nam i Duh Sveti; jer kao što je napred kazano:
Ovo je zavet koji ću načiniti s njima posle onih dana, govori Gospod: Daću zakone svoje u srca njihova, i u mislima njihovim napisaću ih"


Ti si svestan da j ovo istina ali ti ponos ne dozvoljava da to priznas, a ja te nikako ne bih osudio kada bi to ucinio i slavio neku navodnu pobedu, vec bih se poradovao Istinskom radoscu jer si spoznao jednu od najbitnijih biblijskih istina koje se ticu tvog vecnog spasenja.
Ako sad ne zelis, neka ti Gospod pomogne da to ucinis uskoro pre njegovog slavnog dolaska..
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Uravo sam ti citirao novi zavet kaop odgovor na tvoju opasku o novom zavetu.Nov zavet je upravo to d ce Isus upisati svoje zapovesti u ljudsko srce i omoguciti njihovo potpuno ostvarenje u coveku, a time i subotu jer je ona deo zakona. "A svedoči nam i Duh Sveti; jer kao što je napred kazano: Ovo je zavet koji ću načiniti s njima posle onih dana, govori Gospod: Daću zakone svoje u srca njihova, i u mislima njihovim napisaću ih" Ti si svestan da j ovo istina ali ti ponos ne dozvoljava da to priznas, a ja te nikako ne bih osudio kada bi to ucinio i slavio neku navodnu pobedu, vec bih se poradovao Istinskom radoscu jer si spoznao jednu od najbitnijih biblijskih istina koje se ticu tvog vecnog spasenja.Ako sad ne zelis, neka ti Gospod pomogne da to ucinis uskoro pre njegovog slavnog dolaska..

A lukavi ste vi Adventisti kao LISICE. Verovatno vas zovu vukovi u jagnjećoj koži zbog stihova iz Biblije, ali adekvatniji naziv bi vam bio lisice u ljudskim kožama:

1. Nisi mi odgovorio na ključna dva pitanja koja već duže vremena postavljam tebi i Milanu M;

2. Stavio si stih bez REFERENCI! Kao slučajno!? Ne nije to nimalo slučajno – to su Adventisti. Uvek se pored stihova stavi i referenca.

Evo ovako si trebao staviti:
Јеврејима 10:15 А сведочи нам и Дух Свети; јер као што је напред казано: 16 Ово је завет који ћу начинити с њима после оних дана, говори Господ: Даћу законе своје у срца њихова, и у мислима њиховим написаћу их;

Ali ti nisi kao SLUČAJNO!! Za one ovce za šišanje.
Za mene je jasno. Stihovi koje si napisao je Pavle uputio JEVREJIMA! A ne Hrišćanima. Ta kompletna poslanica je pisana Jevrejima. Čak si citirao ova dva stiha više puta,i uvek bez reference.
Naravno UVEK SLUČAJNO!!!

Kakav ponos, mi ne dozvoljava da prihvatim subotu? To je čista insinuacija? Zašto bi meni smetalo da prihvatim Adventizam? Šta ja gubim sa njim?To su gluposti što pričaš. Pa ja sma upravo više puta rekao nešto sasvim suprotno - Da ću prihvatiti bilo koju ISTINU iz pisma i osloboditi se svoje zablude, ako me neko osvedoči Pismom.
Dok kod tebe je sasvim suprotna situacija – Ti gubiš ako napustiš Adventizam. Ili novce, ako tamo nešto radiš, ili prijatelje ili porodicu! Nešto od ta tri sigurno. A da ne govorim da svaka Crkva temeljno PERE MOZAK svojim vernicima, pa je sigurno i tebi. Čim ovako zdušno braniš Adventizam . Ko je meni mogao oprati mozak? Koji ja interes imam da tumačim Pismo kako ga tumačim? Zašto ja ne bi izmenio bilo koju moju doktrinu?

Eto ti pitanja kolkio hoćeš, pa pokušaj na njih odgovoriti, a ne lukavo podmećati Adventističke trikove. Znam da ćete mnoge zavesti, zato što ste jako lukavi, ALI ĆE SE JOŠ VIŠE SPASITI ADVENTIZMA. Samo polako, videćeš i sam. Već sam to prorekao.
Mada je Gera rekao da ste provaljeni na svim frontovima. Ja mislim da niste. Treba još malo i svi će onda znati ko su Adventisti.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
OK, ti treba da me žališ. To je jako dobro za mene. Jer znam da ste duboko zašli u krive vode, sa stotinama lažnih vizija i desetinama Crkvenih jeresi. Tako da trebam biti srećan što me jedan Adventista žali, i radostan spasenju jer ispunjavam Božiji plan u razotkrivanju Jeresi, koja vodi ljude u propast.I još nešto u vezi žaljenja - Žali preko 2 milijarde Hrišćana, jer subotara ima samo oko 30 miliona!
Siguran sam da je Bogu daleko draže da se čuje i sazna ISTINA o bilo kome i bilo čemu, nego da to ostane pokriveno. A evo i na ovom forumu sam uz pomoć Boga i braće u istini uspeo razotkriti ‘’velike istine’’ Adventizma.....

Ja se ne hvalim svojim proročkim darom, ali evo i dalje pogađam:
1. Adventističkog odgovora na moja pitanja i dalje nema!
2. I dalje ko roboti samo Stari Zavet, zapovesti i uredbe koji su dobili Jevreji.

Fariseji su razapeli Hrista (Rimljani su bili samo oruđe), a držali su se kao i Adventisti celog zakona. Isto tako i vi sada hoćete da raspnete nas Hrišćane sa vašom subotom, desetkom, čistom hranom, Helenom Vajt i ostalim glupostima.
Ali nažalost to vam Bog neće dozvoliti. Razotkriće vas do detalja. Evo zapamti šta sam ti sada rekao. Za par godina sve će ljudi znati o Adventizmu!
Pecaće te naivne. Ovaca za šišanje je uvek bilo i biće. Takođe i JS će isto to raditi, ali ja govorim o ISTINI O Adventizmu, koja će se proširiti po čitavom Svetu.

Sarrdy,

dobio si ti odgovor na svako pitanje i to potvrdjen Bozjom Recju Biblijom, samo je problem u tebi sto ti odbacujes Bibliju.

Zasto pricas makar sta? Mi vas razapinjemo sa subotom? Meni se gluposti ljudi ce pomilsiti da si skrenuo sa pameti.

Mi samo iznosimo istinu, to je nas posao, a ti ako zelis primi je ili odbaci to je tvoje pravo.

Ponovo si lupio glupaos: " ja govorim o ISTINI O Adventizmu, koja će se proširiti po čitavom Svetu."
Pa adventisti se nalaze skoro po celome svetu vec danas i svaki dan hiljade se pridruzuju istini.

Sharrdy, vidis da nema koriosti od takvih prica, odgovori ti na nasa pitanja od kojih bezis kao djavo od krsta.


Zelim ti sve najbolje

A lukavi ste vi Adventisti kao LISICE. Verovatno vas zovu vukovi u jagnjećoj koži zbog stihova iz Biblije, ali adekvatniji naziv bi vam bio lisice u ljudskim kožama:

1. Nisi mi odgovorio na ključna dva pitanja koja već duže vremena postavljam tebi i Milanu M;

2. Stavio si stih bez REFERENCI! Kao slučajno!? Ne nije to nimalo slučajno – to su Adventisti. Uvek se pored stihova stavi i referenca.

Evo ovako si trebao staviti:
Јеврејима 10:15 А сведочи нам и Дух Свети; јер као што је напред казано: 16 Ово је завет који ћу начинити с њима после оних дана, говори Господ: Даћу законе своје у срца њихова, и у мислима њиховим написаћу их;

Ali ti nisi kao SLUČAJNO!! Za one ovce za šišanje.
Za mene je jasno. Stihovi koje si napisao je Pavle uputio JEVREJIMA! A ne Hrišćanima. Ta kompletna poslanica je pisana Jevrejima. Čak si citirao ova dva stiha više puta,i uvek bez reference.
Naravno UVEK SLUČAJNO!!!

Kakav ponos, mi ne dozvoljava da prihvatim subotu? To je čista insinuacija? Zašto bi meni smetalo da prihvatim Adventizam? Šta ja gubim sa njim?To su gluposti što pričaš. Pa ja sma upravo više puta rekao nešto sasvim suprotno - Da ću prihvatiti bilo koju ISTINU iz pisma i osloboditi se svoje zablude, ako me neko osvedoči Pismom.
Dok kod tebe je sasvim suprotna situacija – Ti gubiš ako napustiš Adventizam. Ili novce, ako tamo nešto radiš, ili prijatelje ili porodicu! Nešto od ta tri sigurno. A da ne govorim da svaka Crkva temeljno PERE MOZAK svojim vernicima, pa je sigurno i tebi. Čim ovako zdušno braniš Adventizam . Ko je meni mogao oprati mozak? Koji ja interes imam da tumačim Pismo kako ga tumačim? Zašto ja ne bi izmenio bilo koju moju doktrinu?

Eto ti pitanja kolkio hoćeš, pa pokušaj na njih odgovoriti, a ne lukavo podmećati Adventističke trikove. Znam da ćete mnoge zavesti, zato što ste jako lukavi, ALI ĆE SE JOŠ VIŠE SPASITI ADVENTIZMA. Samo polako, videćeš i sam. Već sam to prorekao.
Mada je Gera rekao da ste provaljeni na svim frontovima. Ja mislim da niste. Treba još malo i svi će onda znati ko su Adventisti.


Sarrdy, advnetisti su poznati celome svetu. Nema tu nicega nepoznatoga. Nasa verovanja su dostupna svima koji ih traze.
Nase skole, bolnice, klinike i crkve su otvorene svima istrazivacima istine. Nase radio i TV stanice dani i noc objavljuju Jevandjelje svetu.
Upravo zbog te otvoirenosti, ceo svet je uveren da advetisti propovedaju istinu i zato hiljade novih vernika svakoga dana pridruzuju se istini.

Shvatamo mi da bi nasi neprijatrelji zelei da od nas parave karikature i prestave nas u laznom svetlu. tako je bio i u Hristovo vreme. Zar nisu i Hrista okrivili da pomocu Veelzevula kneza djavolskoga cini cuda lecenja?
Pa zar je cudo sto vi nas danas nazivate slicnim imenima?

Mi smo spremni kao i nas Gospod da to sve primimo i obavljamo svoj posao.


Sve najbolje
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Sarrdy,

dobio si ti odgovor na svako pitanje i to potvrdjen Bozjom Recju Biblijom, samo je problem u tebi sto ti odbacujes Bibliju.

Zasto pricas makar sta? Mi vas razapinjemo sa subotom? Meni se gluposti ljudi ce pomilsiti da si skrenuo sa pameti.

Mi samo iznosimo istinu, to je nas posao, a ti ako zelis primi je ili odbaci to je tvoje pravo.

Ponovo si lupio glupaos: " ja govorim o ISTINI O Adventizmu, koja će se proširiti po čitavom Svetu."
Pa adventisti se nalaze skoro po celome svetu vec danas i svaki dan hiljade se pridruzuju istini.

Sharrdy, vidis da nema koriosti od takvih prica, odgovori ti na nasa pitanja od kojih bezis kao djavo od krsta.


Zelim ti sve najbolje




Sarrdy, advnetisti su poznati celome svetu. Nema tu nicega nepoznatoga. Nasa verovanja su dostupna svima koji ih traze.
Nase skole, bolnice, klinike i crkve su otvorene svima istrazivacima istine. Nase radio i TV stanice dani i noc objavljuju Jevandjelje svetu.
Upravo zbog te otvoirenosti, ceo svet je uveren da advetisti propovedaju istinu i zato hiljade novih vernika svakoga dana pridruzuju se istini.

Shvatamo mi da bi nasi neprijatrelji zelei da od nas parave karikature i prestave nas u laznom svetlu. tako je bio i u Hristovo vreme. Zar nisu i Hrista okrivili da pomocu Veelzevula kneza djavolskoga cini cuda lecenja?
Pa zar je cudo sto vi nas danas nazivate slicnim imenima?

Mi smo spremni kao i nas Gospod da to sve primimo i obavljamo svoj posao.


Sve najbolje

Da li su baš svi upoznati sa ISTINOM o Adventizmu?
Kao npr. Gera i Adrian, do pre mesec-dva ili tri, nebitno ?
Pa i ja sam siguran da ću još mnogoga novog saznati o Adventistima, koji istražujem svaki dan o Crkvama, a kamo li neki koji su tek počeli ili uopšte to nerade.....
Teško je doći do ISTINE. Ona mora da se kopa! Jer ''svaki ciga svog konja hvali''.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Nije bitno kome su ove reci upucene, vec je bitno da se ovde radi o prorocanstvu koje govori o novom zavetu i njegovoj sustini.

Tekst jasno kaze da je sustina novog zaveta da ce Bog u novozavetnom periodu upisati svoj zakon deset zapovesti u ljudsko srce i misli, ne samo devet zapovesti vec ceolovit zakon.

Ako ti ove jednostavne biblijske reci nisu jasne onda ti imas neki veliki problem koji moras da resis sa sobom i sa Bogom.

"Evo, idu dani, govori Gospod, kad ću učiniti s domom Izrailjevim i s domom Judinim nov zavet,
Ne kao onaj zavet, koji učinih s ocima njihovim, kad ih uzeh za ruku da ih izvedem iz zemlje misirske, jer onaj zavet moj oni pokvariše, a ja im bijah muž, govori Gospod.
Nego ovo je zavet što ću učiniti s domom Izrailjevim posle ovih dana, govori Gospod: metnuću zavet svoj u njih, i na srcu njihovom napisaću ga, i biću im Bog i oni će mi biti narod. ( Jeremija 31. 31 - 33 ).

"A svedoči nam i Duh Sveti; jer kao što je napred kazano:
Ovo je zavet koji ću načiniti s njima posle onih dana, govori Gospod: Daću zakone svoje u srca njihova, i u mislima njihovim napisaću ih; ( Jevrejima 10. 15 - 16 ).

"I doći će Izbavitelj u Sion i k onima od Jakova koji se obraćaju od greha, veli Gospod.
A ovo će biti zavet moj s njima, veli Gospod: Duh moj, koji je u tebi, i reči moje, koje metnuh u usta tvoja, neće otići od usta tvojih ni od usta semena tvog, ni od usta semena semena tvog, veli Gospod, odsele i doveka. ( Isaija 59. 20 - 21 ).
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Citam sve ove rasprave ...:dtyste: Hmm, zaboravili ste da nije moguce nekoga u nesto uvjeriti/razuvjeriti.
"Najgorii su Bozji cuvari..." to je iz neke pjesme, cini mi se.

Ovdje je upravo tako, svi traze istinu, svi je "posjeduju", svi revnuju za Boga i svi dobro poznaju Sveto Pismo, ali, u onaj dan (Dan suda) bit cemo sudjeni po ljubavi. Po ljubavi se mogu prepoznati Isusovi ucenici.

To s Adventistima, Jehovinim svjedocima i drugim zajednicama, njima slicnima, rekla bih ovako:
Covjek ima ogledalo i jasno vidi svoj lik u njemu. Ako je ogledalo razbijeno, covjekov lik se ne vidi cjelovit nego razbijen. Ako je ogledalo pokriveno crnom krpom, covjek se uopce ne moze vidjeti u ogledalu. Isus Krist, samo Isus Krist je "ogledalo" po kojem covjek moze pronaci sebe i svoj smisao, povratiti svoju sliku uprljanu istocnim grijehom.
zpisan
A ako je Isus Krist andjeo Mihael, kako kazu adventisti, onda ja u tog Krista ne vjerujem.
Hocu reci da takva iskrivljena vjerovanja i tumacenja mogu biti stetna za samog covjeka.
Ne moze covjek rasti a kamoli dostici svoju puninu, bez Krista, onog i onakvog kakvog nam je navjestilo Evandjelje.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Citam sve ove rasprave ...:dtyste: Hmm, zaboravili ste da nije moguce nekoga u nesto uvjeriti/razuvjeriti.
"Najgoriit cemo su Bozji cuvari..." to je iz neke pjesme, cini mi se.
Ovdje je upravo tako, svi traze istinu, svi je "posjeduju", svi revnuju za Boga i svi dobro poznaju Sveto Pismo, ali, u onaj dan (Dan suda) bit cemo sudjeni po ljubavi. Po ljubavi se mogu prepoznati Isusovi ucenici.

To s Adventistima, Jehovinim svjedocima i drugim zajednicama, njima slicnima, rekla bih ovako:
Covjek ima ogledalo i jasno vidi svoj lik u njemu. Ako je ogledalo razbijeno, covjekov lik se ne vidi cjelovit nego razbijen. Ako je ogledalo pokriveno crnom krpom, covjek se uopce ne moze vidjeti u ogledalu. Isus Krist, samo Isus Krist je "ogledalo" po kojem covjek moze pronaci sebe i svoj smisao, povratiti svoju sliku uprljanu istocnim grijehom.
zpisan
A ako je Isus Krist andjeo Mihael, kako kazu adventisti, onda ja u tog Krista ne vjerujem.
Hocu reci da takva iskrivljena vjerovanja i tumacenja mogu biti stetna za samog covjeka.
Ne moze covjek rasti a kamoli dostici svoju puninu, bez Krista, onog i onakvog kakvog nam je navjestilo Evandjelje.


Isus Hrist je u istoriji obavljao razlicite uloge u planu spasenja od kojih su neke zavetni andjeo koji je sklapao zavete sa ljudima,, i arhandjeo Mihajlo predvodnik nebeske vojske.
To ne znaci da on te uloge jos uvek obavlja, vec je u novozavetnom periodu dragovoljno preuzeo ulogu naseg spasitelja i posrednika u nebeskoj svetinji nad svetinjama.
To je ono na sta trebamo da se skoncentrisemo, jer jedino tako mozemo uci u carstvo nebesko, prihvatiti njega za licnog spasitelja i dopustiti da on u potpunosti deluje u nama Svetim duhom i da nas promeni i izgradi za carstvo nebesko.

Konacno, te uloge ne opovrgavaju Isusovo Bozanstvo, jer kada se velika borba izmedju dobra i zla konacno zavrsi na kraju istorije sveta, on ce ponovo zauzeti polozaj koji mu je uvek i pripadao, da bude Bog sve u svemu kako i kaze jedan biblijski tekst..

Naravno, Bog ce nam suditi po ljubavi, ali ljubav se pokazuje u poslusnosti i sluzenju Bogu i bliznjima.

"JER OVO JE LJUBAV BOZJA DA ZAPOVESTI NJEGOVE DRZIMO" kaze apostol Jovan..
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top