Adventisti

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Adrian, zasto sebe stavljas kao kao autoritet istine i time u poziciju da ulazis u tudje pobude.
Ne secam se da si rekao da si ovaj autoritet dobio od Gospoda njegovim licnim pozvanjem na sluzbu koje ti je uputio kroz iskustvo u kome ti je licno govorio.
Ako je tako onda je pitanje pod cijim autoritetom radis, ako je to u svojoj sopstvenoj sili obmanjujuci sebe samoga da obavljas Bozji posao, onda tu nema govora o Bozjem poslu.

Ispitaj to pa mi javi, ja cekam tvoj odgovor.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Jalova je ta igra sa fotografijama izvucenim iz ko zna kojih izvora.
Naprimer, sada ja mogu priloziti sledecu fotografiju i reci, Ah evo patrijarh Irinej suruje sa Vatikanom i Ekumenizmom, dakle Irinej je sotona.
A sve to ne mora da bude tako, moze biti da je u pitanju samo neformalni susret, ili susret dva prijatelja iz detinjstva, caskanje o decackim danima, ili razgovor o humanitarnoj pomoci, verskim slobodama, itd...itd...
Ali neprijatelji uvek nadju da "ocedjuju komaca a prozdiru kamilu" kako kaze i rec Bozja..



158261_patrijarh-i-biskup_f.jpg
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
Jalova je ta igra sa fotografijama izvucenim iz ko zna kojih izvora.
Naprimer, sada ja mogu priloziti sledecu fotografiju i reci, Ah evo patrijarh Irinej suruje sa Vatikanom i Ekumenizmom, dakle Irinej je sotona.
A sve to ne mora da bude tako, moze biti da je u pitanju samo neformalni susret, ili susret dva prijatelja iz detinjstva, caskanje o decackim danima, ili razgovor o humanitarnoj pomoci, verskim slobodama, itd...itd...
Ali neprijatelji uvek nadju da "ocedjuju komaca a prozdiru kamilu" kako kaze i rec Bozja..

te slike su sve rekla kazala, sad mi mozemo da nagadjamo samo sto su se astali i sta su pricali, a i meni je to sasvim nebitno jer nema nikakve veze samnom licno
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534

Ti znas da je Adrian u pravu!slika mozda i ne govori mnogo ali video materijal govori,kao na primer:Video gde vas pastor sluzi papi u vatikanu,gde vas pastor prizna islam,allaha.
Yi si takodje u pravu kad govoris da su pravoslavni popovi u savezu "Ekumenista"Zasto vas to toliko ljuti kad su upitanju vasi pastori?a kad su u pitanju nasi svestenici onda samo stavljate li stavlate na temi Ekumenizam.
Mi stavimo i za jedne i za druge,jer su svi oni jednaki,uvode narode u vavilon veliki samo svako svojim putem.

Pozdrav od Gere.
 
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
Nisam ja rekao da je Jevrejski, Sadukejski, Hrišćanski.......... Već da je dat ZA Jevreje odnosno Hrišćane!
Jer čemu onda podela na STARI i NOVI ?
Zašto se Hrišćani ne obrezuju; ne nose rese na haljinama; ne nose odeću od JEDNE vrste tkanine; ne nose kutijicu sa deset zapovesti na čelo ili desnu ruku; ne nose uvojke na krajevima kose, ne drže subotu; čistu hranu, ................ i niz drugih stvari koje su date Jevrejima kao OBAVEZA! Očigledno da je tu nešto radikalno izmenjeno!
Odnosno prosto rečeno - S.Z. je SAVEZ Boga sklopljen sa JEVREJIMA. A Novi - SAVEZ sklopljen sa SVIM LJUDIMA!
I normalno zbog kulture, običaja, navika i još mnogo toga ne važi IDENTIČNO !

sve je to tako samo zato da bi bili razliciti u necemu x) stari zavet ne priznajem osim par nekih stvari sto su bitne a i novi zavet vecinu ne prihvatam zato sto je rekla kazala pa sad da ja mislim sta je pesnik hteo da kaze
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ti znas da je Adrian u pravu!slika mozda i ne govori mnogo ali video materijal govori,kao na primer:Video gde vas pastor sluzi papi u vatikanu,gde vas pastor prizna islam,allaha.
Yi si takodje u pravu kad govoris da su pravoslavni popovi u savezu "Ekumenista"Zasto vas to toliko ljuti kad su upitanju vasi pastori?a kad su u pitanju nasi svestenici onda samo stavljate li stavlate na temi Ekumenizam.
Mi stavimo i za jedne i za druge,jer su svi oni jednaki,uvode narode u vavilon veliki samo svako svojim putem.

Pozdrav od Gere.


Ja u prethodnom komentaru nista nisam napisao protiv Patrijarha Irineja, vec sam ga jos branio, da je ta fotografija dokaz da ne mozemo sve gledati jednostrano, jer mi na osnovu fotografije ne mozemo da donesemo ispravne zakljucke ako ne poznajemo pozadinu.

Vidis Gerakules, razlika je u tome sto je pravoslavlje otpalo dete Rimokatolicizma, a Rimokatolicizam je nastao od Vavilonske religije obozavanja sunca, i obadve ove crkve imaju Vavilonska ucenja i obredno ritualnu praksu po uzoru na Vavilonsku.

Za razliku od toga Adventizam nema Vavilonske korene, i takodje nema vavilonska ucenja niti obtrednu praksu tog tipa, vec je ucenje Adventizma zasnovano iskljucivo na bibliji.
Cak sta vise, Adventisticki stav opo pitanju Ekumenizma i uloge Rimokatolicke crkve kao Antihriscanske organizacije u stvaranju novog svetskog poretka je jasan.

Mene ne zanima sta rade pojedinci u adventizmu, pa cak da su u pitanju i cele crkve ili kompletna Generalna konferencija, to ne menja stvari, jer ljudi se mogu pokvariti i radi licnih interesa ciniti razlicite pogresne odluke, ali istina ostaje istina, i njeno Bozansko poreklo i nadahnuce se ne mogu osporiti nikakvim argumentima, to je bar jasno.

Toliko o tome.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Adrian, zasto sebe stavljas kao kao autoritet istine i time u poziciju da ulazis u tudje pobude.
Ne secam se da si rekao da si ovaj autoritet dobio od Gospoda njegovim licnim pozvanjem na sluzbu koje ti je uputio kroz iskustvo u kome ti je licno govorio.
Ako je tako onda je pitanje pod cijim autoritetom radis, ako je to u svojoj sopstvenoj sili obmanjujuci sebe samoga da obavljas Bozji posao, onda tu nema govora o Bozjem poslu.

Ispitaj to pa mi javi, ja cekam tvoj odgovor.

Чекај, а са којим правом ти тврдиш да си ауторитет истине? Иза тебе стоји твоја верска заједница која као и многе друге верује да је "изабрана", тј. обмањује своје следбенике тако, а ви остали свет.

Толико сте убеђени да сте једини исправни да чак и не помишљате да погледате да нешто пркоси истини и Писму. Изврћете и извлачите цитате само да би подржали лажна пророчанства једног више него лажног пророка. Ако је нешто чињеница, онда је узалудно изокретати ствари како ви радите, само да не би било коју ствар признали да је заблуда. Јер ако једну признате, ваш пророк кога заступате аутоматски постаје лажни пророк (што и јесте), а онда се ваша кула која је сазидана на лажним визијама руши огромном брзином. Зато ви и мењате и избацујете многе пасусе који директно показују да је ваше учење велика сотонска мрежа.

Прво наступате доброћудно и јеванђеоски, а касније иде инплементација јереси и заблуда. Веома вешто прикривате корене и трагове које су ваши утемељивачи правили, али ништа неће остати скривено, Богу хвала.

А ти се позивај на "визије" као што је и твој "пророк" радио. Кад год је требало да се нешто усвоји она је имала визије, свака ваша догма и јерес. Мислиш ли да су сви људи баш толико глупи да не виде да ви са једне стране говорите о Господу, а са друге Га унижавате и хулите? Многи јесу и биће заведени, а ако успем неког да бар заинтересујем да се преиспита пре негои што га преварите, ја сам много постигао.

Велике ствари сигурно да не могу да чиним јер сам сувише мали, за разлику од ваше сотонске мреже која има велике финансије и читаву институционализовану управу. Не могу ја да вам парирам, могу само ове људе који прочитају по неки пост да упозорим ко сте и шта сте ви као организована целина, вешто скривена и тајанствена, а ипак тако прозирна када видимо које лажи заступате.


Ja u prethodnom komentaru nista nisam napisao protiv Patrijarha Irineja, vec sam ga jos branio, da je ta fotografija dokaz da ne mozemo sve gledati jednostrano, jer mi na osnovu fotografije ne mozemo da donesemo ispravne zakljucke ako ne poznajemo pozadinu.

Vidis Gerakules, razlika je u tome sto je pravoslavlje otpalo dete Rimokatolicizma, a Rimokatolicizam je nastao od Vavilonske religije obozavanja sunca, i obadve ove crkve imaju Vavilonska ucenja i obredno ritualnu praksu po uzoru na Vavilonsku.

Немаш много знања ни о римокатолицизму, ни о православљу јер си брже-боље упао у тај култ Хелене Вајт. Ко је од кога отпао и због чега, то можеш да откријеш ако мало потражиш, бар на интернету ако ништа друго. А што браниш Иринеја није случајно, ионако сте сви у истој причи, иако појединачно следбеници мисле да су само они прави и верни. Чак и не знате зашто се нешто дешава, а Ватикан је веома окрутан према својим противницима (знају то прави православци и протестанти који не желе да забораве шта им се дешавало кроз историју и како им се сада цркве отимају лукаво), а према вама нико живи нема ништа, на ту причу пецате људе и зато и имају манију гоњења, иако је велика заблуда то што им ви усађујете. На вашу душу...

Заправо сте ви отпало дете, отпалог детета које је отпало од ових који отпадоше од отпадника, а једноставније: сектине секте секта. Да се бар држите протестантизма које је било просветитељско у односу на самовољу Рима, па и да имате неки ауторитет, овако сте настајали од многих секти које су настајале са одређеним вођама и пророцима и лажним учењима. Још говорите да је Христ вас основао, па има ли горе лажи јер Господ основа једну Цркву пре 2000 година, а не фарисеје у 19. веку. Свашта!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Зар није очигледно чиме се бавим? Поред тога што учим и напредујем, понекад и успем да покажем људима кога и чега треба да се пазе. Ако то може да се сврста у мисионарство, онда сам веома посвећен, поред обичних животних обавеза за које сматрам да су мање битне.

А ваше памфлете и осмех на вратима не рачунам у мисионарење, већ у завођење људи да прво добију истиниту причу, а касније када их учланите онда креће обрада да се усаде догме и лажна пророчанства. А у ствари радите координирано са "шефом".

"S lijeva na desno: Papa Benedikt XVI (Jozef Racinger), kardinal Walter Kasper, dr Hans Kung i Jan Polson (prethodni predsjednik Generalne konferencije)

Oni su pohađali isti teološki seminar na Tubingen univerzitetu u Njemačkoj krajem 60-ih i početkom 70-ih godina prošlog vijeka. Prva trojica su služili kao profesori teologije, dok je četvrti bio student spreman da primi „znanje“ i doktorira. Uzgred budi rečeno, doktor Hans Kung i kardinal Volter Kasper su istaknuti ekumenisti.
Ako se pitate kuda sve ovo vodi, odgovore ćete naći u Bibliji i spisima Elen Vajt."

DOKAZI OTPADA VOĐSTVA ADVENTISTIČKE CRKVE http:// pavlescg.forumotion.net


1161114.jpg


ADRIAN BG VRAGOLOVSKI, SLEDECI PAPA

E moj Adriane, poceo si kao dete da se igras sa slicicama. Kave veze ima to staviti niz slika razlicitih osoba zajedno i onda pricati gluposti?
Ako je tvoja izjava verodostojna onda je i moj da si sledeci papa.

Cestitamo!

Pitao sam te koliko misonara salje tvoja crkva u svet?
Sramota te d apriznas istinu, je li tako?
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Ja u prethodnom komentaru nista nisam napisao protiv Patrijarha Irineja, vec sam ga jos branio, da je ta fotografija dokaz da ne mozemo sve gledati jednostrano, jer mi na osnovu fotografije ne mozemo da donesemo ispravne zakljucke ako ne poznajemo pozadinu.

Vidis Gerakules, razlika je u tome sto je pravoslavlje otpalo dete Rimokatolicizma, a Rimokatolicizam je nastao od Vavilonske religije obozavanja sunca, i obadve ove crkve imaju Vavilonska ucenja i obredno ritualnu praksu po uzoru na Vavilonsku.

Za razliku od toga Adventizam nema Vavilonske korene, i takodje nema vavilonska ucenja niti obtrednu praksu tog tipa, vec je ucenje Adventizma zasnovano iskljucivo na bibliji.
Cak sta vise, Adventisticki stav opo pitanju Ekumenizma i uloge Rimokatolicke crkve kao Antihriscanske organizacije u stvaranju novog svetskog poretka je jasan.

Mene ne zanima sta rade pojedinci u adventizmu, pa cak da su u pitanju i cele crkve ili kompletna Generalna konferencija, to ne menja stvari, jer ljudi se mogu pokvariti i radi licnih interesa ciniti razlicite pogresne odluke, ali istina ostaje istina, i njeno Bozansko poreklo i nadahnuce se ne mogu osporiti nikakvim argumentima, to je bar jasno.

Toliko o tome.

Kako te to ne zanima sta rade tvoji u crkvi?Pa onda sta se cudite kad kazam da sam ja pravoslavni?

sto se tice rimokatulicke crkve tu mogu da se slozim s tobom,ali da je pravoslavlje nastalo od istg ne.Zasto?zato sto se pravoslavlje ranije nazivalo "Ortodoxna crkva apostola"a jeres je rimokatolicka crkva od koje su nastale sve ostale jeresi,na pr:protestanti su izasli od njih! potom,baptisti,adventisti,JS-ci,crkva Hristova itd da ne nabrajam.A 1054 je rimokatolicka crkva izasla iz pravoslavlja,mozes pogledati film istorija vizantije.Ko je izaso,izdao pravoslavlje.Do 1054 sto znaci deset ipo vekova od Hrista je bila jedina crkva,jer su slozno odbacivali i unistavali sve jeresi,od lutera je sve pocelo,i danas vidimo rezultat imamo preko 2000 hriscanskih denominacija u svetu.'

Pozdrav od Gere.
 
Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702
1161114.jpg


ADRIAN BG VRAGOLOVSKI, SLEDECI PAPA

E moj Adriane, poceo si kao dete da se igras sa slicicama. Kave veze ima to staviti niz slika razlicitih osoba zajedno i onda pricati gluposti?
Ako je tvoja izjava verodostojna onda je i moj da si sledeci papa.

Cestitamo!

Pitao sam te koliko misonara salje tvoja crkva u svet?
Sramota te d apriznas istinu, je li tako?

Pa nisu nasi svestenici vukovi u jagnjecoj kozi koji dolaze na vrata.nase crkve postoje oko 1600g amozda i vise,pa cak i mrav zna gde se nalaze.
Bog nikog ne tera na silu da mu pridje a svojevoljno.zasto se kaze vukovi u jagnjecoj kozi?ima da predjete kilometre i kilometre da bi ste uhvatili zrtvu,bas kao vuk,vuk dlaku menja a cud nikad.
 
Natrag
Top