Adventisti

Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Bozji zakon nije ni jevrejsnki, ni farisejski ni sadukejski, on je Bozji.

Svaki onoj koji je primio dar Bozje milosti koja spasava, on ce celim srcem ljubiti Boga i svoga bliznjega, a to ti je srz Dekaloga.

Ako neko misli da se drzanjem zakona spasava, taj gubi Hrista a gubi i spasenje, jer mi sami sebe ne mozemo spasti.
Zato Pavle pita: "Ja nesrcano covek Bozjij KO ce me izbaviti od tela smrti ove". Ko, a ne kako.

Ako cemo biti izbavljeni onda samo Neko mora da nas izbavi, a taj Neko je Hristos.

Obrati paznju na to sto je Isus Rekao bolesnom coveku u banji Vitezdi: "ETO SI ZDRAV, VISE NE GRESI DA TI NE BUDE GORE." Jovan 5,14,

Ne zaboravi ste je rekao zeni koju su uhvatili u preljubi: "A Isus joj rece: ni ja te ne osudjujem, IDI, I ODSELE VISE NE GRESI."
Jovan 8,11.

To je poruka Gospoda Isusa Hrista, pokaj se i On ce ti dati oprostaj.


Ali On ne samo da prasta prosle prestupe, On gresnika oslobadja i da vise ne gresis.

Pavle to lepo objasnjava: "Zanajuci ovo da se starin nas covek razape s Njim, da bi se telo gresno pokvarilo,
DA VISE NE BISMO SLUZILI GREHU. JER KOJI UMRE OPROSTI SE OD GREHA." Rimljanima 6,6.7.

Onaj koji se sa Hristom razapeo grehu, greh je za njega mrtav, ON VISE NE SLUZI GREHU, ako i dalje sluzi to je dokaz da nije primio Hrista niti je upoznao blagodat koja spasava.

Pavle nastavlja: "Tako i vi drzite sebe da ste MRTVI GREHAU A ZIVI BOGU u Hristu Isusu Gospodu nasemu.
DA NE CARUJE DAKLE GREH U VASEM SMRTNOM TELU DA GA SLUSATE U SLASTIMA NJEGOVIM.
NITI DAJITE UDOVA SVOJIH GREHU za oruzje nepravde, nego DAJITE SBE BOGU...
JER GREH NECE VAMA OBLADATI, JER NISTE POD ZAKONOM NEGO POD BLAGODACU.."
Rimljanima 6,11-14.

Oni koji zive u grehu, jos nisu upoznali Blagodat koja spasava, a prema tome jos nisu ni spaseni.


Sve najbolje
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Ajde,ajde mikane te fore prodaj tvojim sadukeima nemoj meni,ako imas petlju bolje odgovori na postove,a nemoj se vrtis tu ko na ringispil jedno te isto.Nisam ti ja gerakules ili odgovaraj ili cao.sta tu mutis vodu?izvrces sve pod red,ili daj kontra argumente ili zavrsena prica.

Faky,
ja sam tebi dao odgovor na tvoja dva posta. A sada gde je tebi odgovor na pitanjua koja sam ti postavioi?
Znaci ne znas sta da odgovoris pa pricas price a odgovora nema.

Faky, izgleda da si zaboravio da je ovo diskusuja, a nije monolog.

Gde ti je odgovior na ovo pitanje: Ispunjava li tvoja Crkva Hristov nalog o propovedanju Jevandjelja celome svetu?

Imas li odgovor na moja pitanja ili nemas?

Sve najbolje
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Наравно да је исповедала, јер да није - до америчке забити не би ни стигла Библија да је неко преприча кроз визије и тумачења својствена многим слично организованим верским групама. Оне су говориле својим следбеницима да су изабрани и једини исправни (особине култа са изразитим вођом/пророком - Хелена Вајт, у вашем случају) кроз скоро свих 2000 година, колико су почела таква самовољна тумачења и пророковања. Као што рекох већ раније, ви нисте новина, већ обнова старих јереси (почев од фарисејске која беше у старту).

5. Онда усташе неки од јереси фарисејске који беху веровали (као и ви), и говораху да их ваља обрезати, и заповедити да држе закон Мојсијев. 6. А апостоли и старешине сабраше се да извиде ову реч.
7. И по многом већању уста Петар и рече: Људи браћо! Ви знате да Бог од првих дана изабра између нас да из мојих уста чују незнабошци реч јеванђеља и да верују.
8. И Бог, који познаје срца, посведочи им и даде им Духа Светог као и нама.
9. И не постави никакве разлике међу нама и њима, очистивши вером срца њихова.
10. Сад дакле шта кушате Бога и хоћете да метнете ученицима јарам на врат, ког ни очеви наши ни ми могосмо понети?
11. Него верујемо да ћемо се спасти благодаћу Господа Исуса Христа као и они.
12. Онда умуче све мноштво, и слушаху Варнаву и Павла који приповедаху колике знаке и чудеса учини Бог у незнабошцима преко њих. (Дела 15)

Није циљ ићи од врата до врата као што раде сва три скоро идентична култа (мормони, "сведоци" и адвентисти) и ширити штампани материјал не само да би се јеванђеље нашло у свакоме дому, већ да би се што више људи привукло у ваше чланство. Споља циљ изгледа честит, али у пракси је ствар у нечему супротном. Лепо нас је апостол упозорио да ће се међу хришћанима јављати многи лажни пророци и учитељи, наизглед доносећи откривења некаквих истина, а у стварности науке које растурају Цркву.

29. Јер ја ово знам да ће по одласку мом ући међу вас тешки вуци који неће штедети стада;
30. И између вас самих постаће људи који ће говорити изврнуту науку да одвраћају ученике за собом. (Дела 20)

 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Наравно да је исповедала, јер да није - до америчке забити не би ни стигла Библија да је неко преприча кроз визије и тумачења својствена многим слично организованим верским групама. Оне су говориле својим следбеницима да су изабрани и једини исправни (особине култа са изразитим вођом/пророком - Хелена Вајт, у вашем случају) кроз скоро свих 2000 година, колико су почела таква самовољна тумачења и пророковања. Као што рекох већ раније, ви нисте новина, већ обнова старих јереси (почев од фарисејске која беше у старту).

5. Онда усташе неки од јереси фарисејске који беху веровали (као и ви), и говораху да их ваља обрезати, и заповедити да држе закон Мојсијев. 6. А апостоли и старешине сабраше се да извиде ову реч.
7. И по многом већању уста Петар и рече: Људи браћо! Ви знате да Бог од првих дана изабра између нас да из мојих уста чују незнабошци реч јеванђеља и да верују.
8. И Бог, који познаје срца, посведочи им и даде им Духа Светог као и нама.
9. И не постави никакве разлике међу нама и њима, очистивши вером срца њихова.
10. Сад дакле шта кушате Бога и хоћете да метнете ученицима јарам на врат, ког ни очеви наши ни ми могосмо понети?
11. Него верујемо да ћемо се спасти благодаћу Господа Исуса Христа као и они.
12. Онда умуче све мноштво, и слушаху Варнаву и Павла који приповедаху колике знаке и чудеса учини Бог у незнабошцима преко њих. (Дела 15)

Није циљ ићи од врата до врата као што раде сва три скоро идентична култа (мормони, "сведоци" и адвентисти) и ширити штампани материјал не само да би се јеванђеље нашло у свакоме дому, већ да би се што више људи привукло у ваше чланство. Споља циљ изгледа честит, али у пракси је ствар у нечему супротном. Лепо нас је апостол упозорио да ће се међу хришћанима јављати многи лажни пророци и учитељи, наизглед доносећи откривења некаквих истина, а у стварности науке које растурају Цркву.

29. Јер ја ово знам да ће по одласку мом ући међу вас тешки вуци који неће штедети стада;
30. И између вас самих постаће људи који ће говорити изврнуту науку да одвраћају ученике за собом. (Дела 20)


Gde si Adriane, nema te vec nenkoliko dana pa sam se bio zabrinuo za tebe.

Adriane, nista nije lakse nego nekoga nazvati jeretikom i kultistom, ali pitanje je dali je to istina ili laz?

Svakako se secas d a su Jevreji upravo tako nazvali Crkvu Hristovu:

"Jer nadjosmo ovog coveka md aje KUGA i podize bunu protiv sviju Jevreja po vasionom svetu, i d aje kolovodja JERESI Nazaretskoj." Dela 24,5.

Vidis Adriane d aje Jevreji apostola Hristava nazvali KUGOM.
Lano su ga optuzili da podize bunu po celome svetu.
I doke on pripadao Hristovoj Crkvi oni su stvrdili da je kolovodja JERESI Nazaretskjoj..

Vidis Adriane d aima velike lsicnosti izmedju tvoje i njihove kritike.
Kao sto Jevreji nisu bili u pravu, sta mislis, da li ti jesi?

Okultisti ne slede Bibliju i Bozji zakon, nego beze od njega kao i ti.

Kritikujes mormone, JS i adventiste da ne propovedaju Jevandjelje kako treba.

Dobro, recimo da si u pravu, kako ti i tvoja zajednica prtopovedate?
Ako Hristos ceka da vi, naravno ispravno, objavide Jevendjelje svetu, koliko jos dugo ce Hristos cekati dok vi zavrsite Njegov posao koji jos niste ni poceli? Najlakse je kritikovati tudji rada, a jos je lakse ne ciniti nista kao sto je slucaj sa tobom i tvojom bratiom.

Videis Adriane, znas da se ja u mnogocemu ne slazem sa JS, ali sto se tice idenja od vrata do varata, ja im u tome cestitam, jer to je ono sto je Hristos ostavio svojim sledbenicima. Ja cesto kazem JS da je velika steta sto su se oslonili samo na taj metod a izostavili sve drugo, vaspitanje, zdravstenu sluzbu, radio, TV, dobrotvorni rad itd.

Hajde sada Adriane objasni nam koju vrstu misionskog posla ti obavljas i tvoja zajednica?
Koliko sada imate misionara u stranim zemljama?

Sve najbolje

Sve najbolje
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Bozji zakon nije ni jevrejsnki, ni farisejski ni sadukejski, on je Bozji.

Svaki onoj koji je primio dar Bozje milosti koja spasava, on ce celim srcem ljubiti Boga i svoga bliznjega, a to ti je srz Dekaloga.......
Nisam ja rekao da je Jevrejski, Sadukejski, Hrišćanski.......... Već da je dat ZA Jevreje odnosno Hrišćane!
Jer čemu onda podela na STARI i NOVI ?
Zašto se Hrišćani ne obrezuju; ne nose rese na haljinama; ne nose odeću od JEDNE vrste tkanine; ne nose kutijicu sa deset zapovesti na čelo ili desnu ruku; ne nose uvojke na krajevima kose, ne drže subotu; čistu hranu, ................ i niz drugih stvari koje su date Jevrejima kao OBAVEZA! Očigledno da je tu nešto radikalno izmenjeno!
Odnosno prosto rečeno - S.Z. je SAVEZ Boga sklopljen sa JEVREJIMA. A Novi - SAVEZ sklopljen sa SVIM LJUDIMA!
I normalno zbog kulture, običaja, navika i još mnogo toga ne važi IDENTIČNO !
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Nisam ja rekao da je Jevrejski, Sadukejski, Hrišćanski.......... Već da je dat ZA Jevreje odnosno Hrišćane!
Jer čemu onda podela na STARI i NOVI ?
Zašto se Hrišćani ne obrezuju; ne nose rese na haljinama; ne nose odeću od JEDNE vrste tkanine; ne nose kutijicu sa deset zapovesti na čelo ili desnu ruku; ne nose uvojke na krajevima kose, ne drže subotu; čistu hranu, ................ i niz drugih stvari koje su date Jevrejima kao OBAVEZA! Očigledno da je tu nešto radikalno izmenjeno!
Odnosno prosto rečeno - S.Z. je SAVEZ Boga sklopljen sa JEVREJIMA. A Novi - SAVEZ sklopljen sa SVIM LJUDIMA!
I normalno zbog kulture, običaja, navika i još mnogo toga ne važi IDENTIČNO !


Da, ali u kontekstu biblije mi moramo spoznati šta je to što u novom zavetu više ne važi a odnosi se na stari, odnosno šta je bilo "SEN" ili TIPOS - Predslika onoga što će doći a to je Hristos, jer nisu SVI elementi nebitni iz starog zaveta.
Ako bi bilo tako onda je Mika u pravu kada kaže ( parafraziram ) da se u tom slučaju mi odričemo starozavetnog Boga i prihvatamo nekog drugog.
Onda možemo da se odreknemo svih proročanstava zapisanih u starom zavetu koji još čekaju svoje ispunjenje, događaja koji su se odigrali a koje kako novi zavet napominje su zapisani nama za ugled, potom mnogih saveta koji se odnose na ličnu zajednicu sa Bogom..itd..itd.

Kada je u pitanju zavet, mnogi tu mešaju zavet i zakon, i ako oni nemaju direktne dodirne tačke.
Zavet je bio ugovor koji je Bog učinio sa Avramom i kasnije sa Izrailjskim narodom da će ih dovesti u obećanu zemlju pod uslovom da oni drže sve Božje zapovesti i slave njega kao jedinog Boga.
Dakle, glavni uslov očuvanja ovog zaveta između Boga i Izrailjaskog naroda je bio držanje svih Božjih zapovesti.

Pošto Izrailj nije bio poslušanBožjim zapovestima i prekršio ovaj zavet, Bog je rekao da će u danima koji idu on učiniti novi zavet sa svim ljudima, i da će zapisati svoj zakon u ljudsko srce.
Dakle uslov i starog i novog zaveta je držanje Božjih zapovesti

"Evo, idu dani, govori Gospod, kad ću učiniti s domom Izrailjevim i s domom Judinim nov zavet.
Ne kao onaj zavet, koji učinih s ocima njihovim, kad ih uzeh za ruku da ih izvedem iz zemlje misirske, jer onaj zavet moj oni pokvariše, a ja im bijah muž, govori Gospod.
Nego ovo je zavet što ću učiniti s domom Izrailjevim posle ovih dana, govori Gospod: metnuću zavet svoj u njih, i na srcu njihovom napisaću ga, i biću im Bog i oni će mi biti narod.
I neće više učiti prijatelj prijatelja ni brat brata govoreći: Poznajte Gospoda; jer će me znati svi od malog do velikog, govori Gospod; jer ću im oprostiti bezakonja njihova, i greha njihovih neću više pominjati" ( Jeremija 31 poglavlje ).


"Jer zakon imajući sen dobara koja će doći, a ne samo obličje stvari, ne može nikada savršiti one koji pristupaju svake godine i prinose one iste žrtve.
Inače bi se prestale prinositi se, kad oni koji služe ne bi više imali nikakve savesti za grehe, kad se jednom očiste;
Nego se njima svake godine čini spomen za grehe.
Jer krv junčija i jarčija ne može uzeti greha.
Zato, ulazeći u svet govori: Žrtava i darova nisi hteo, ali si mi telo pripravio.
Žrtve i prilozi za greh nisu Ti bili ugodni.

Tada rekoh: Evo dođoh, u početku knjige pisano je za mene, da učinim volju Tvoju, Bože.
I više kazavši: Priloga i prinosa i žrtava, i žrtava za grehe nisi hteo, niti su Ti bili ugodni, što se po zakonu prinose;
Tada reče: Evo dođoh da učinim volju Tvoju, Bože. Ukida prvo da postavi drugo.
Po kojoj smo volji mi osvećeni prinosom tela Isusa Hrista jednom.

I svaki sveštenik stoji svaki dan služeći i jedne žrtve mnogo puta prinoseći koje nikad ne mogu uzeti greha.
A On prinesavši jedinu žrtvu za grehe sedi svagda s desne strane Bogu.

Čekajući dalje dok se polože neprijatelji Njegovi podnožje nogama Njegovim.
Jer jednim prinosom savršio je vavek one koji bivaju osvećeni.
A svedoči nam i Duh Sveti; jer kao što je napred kazano:
Ovo je zavet koji ću načiniti s njima posle onih dana, govori Gospod: Daću zakone svoje u srca njihova, i u mislima njihovim napisaću ih;

I greha njihovih i bezakonja njihovih neću više spominjati.
A gde je oproštenje ovih onde više nema priloga za grehe.
Imajući, dakle, slobodu, braćo, ulaziti u svetinju krvlju Isusa Hrista, putem novim i živim.
Koji nam je obnovio zavetom, to jest telom svojim,
I sveštenika velikog nad domom Božijim:

Da pristupamo s istinim srcem u punoj veri, očišćeni u srcima od zle savesti, i umiveni po telu vodom čistom;
Da se držimo tvrdo priznanja nada: jer je veran onaj koji je obećao" ( Jevrejima 10 poglavlje ).


U ovom drugom tekstu takođe možemo videti koji zakon je ukinut Hristovim dolaskom, a to je obredni zakon o prinošenju krvnih žrtava koji je predstavljao SEN (Tipos) predsliku Hrista i njegove žrtve.
Dakle prinošenje žrtava je ukinuto, jer je Hristovim dolaskom on postao žrtva kojom se brišu gresi koji su posledica kršenja Božjeg zakona deset zapovesti.
Hristos svojim dolaskom takođe nije ukinuo zavet, već ga je obnovio svojom žrtvom, i to sa celim svetom, s time što uslov zaveta ostaje isti u novom kao što je to bio i u starom zavetu, a to je držanje Božjih zapovesti.

Imajući, dakle, slobodu, braćo, ulaziti u svetinju krvlju Isusa Hrista, putem novim i živim.
Koji nam je obnovio zavetom, to jest telom svojim.
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Nisam ja rekao da je Jevrejski, Sadukejski, Hrišćanski.......... Već da je dat ZA Jevreje odnosno Hrišćane!
Jer čemu onda podela na STARI i NOVI ?

Sarrdy, izvini bratko ali ti brkas pojmove.
Mi govorim o ZAKONU BOZJEM, a ti govoris o podeli Biblije na Stari i Noi zavet.

Drugo, Dekalog nije stvoren za Jevreje, ali ploce pisanog Dekaloga su predate Jevrejima na cuvanje.

Neces valjda reci da samo Jevreji treba da priznajoj Boga, a druge ne, ne smeju gradidi slike i kipove i kljanjatiim se i nesmeju uzimati ime Bozje uzalu niti krstiti subotu, a mi nejevreji to mozemo. Da li si tako mislio?

Mislis da je samo Jevreijam zabranjeno da kradu, ubijaju, lazno se kunu i cine preljubu, a nama je sve to dozvoljeno jer smo bez zakona, tj. bezakonici i nema zakona kojim ce nam biti sudjeno.

Vidis Sarrdy, Bozji zakon postoji od stvaranja, samo je bio prenosen usmenim predanjem.
Posto je pretila opasnos da se Zakon pogresno prenese buducim pokolenjima, Bog ga je napisao na kamenu.
Taj zakon je temelj Bozje vladavine, izraz Njegove volje i opis Njegovog karaktera.
Promeniti zakon znacilo bi menjati Boga, a to je nemoguce.
--------------
Zašto se Hrišćani ne obrezuju; ne nose rese na haljinama; ne nose odeću od JEDNE vrste tkanine; ne nose kutijicu sa deset zapovesti na čelo ili desnu ruku; ne nose uvojke na krajevima kose,

Sarrdy, ponovo brkas pojmove. Mi govorimo o Dekalogu. Sta je od toga sto si naveo deo Dekaloga? Nista.
------------------

ne drže subotu; čistu hranu, .
Hrana i subota ne pripadaju istom zakonu, jedno je zdravstveni propis i oni koji zele da buidu zdravi postuju ga, a drugi ako ne mare za zdrasvlje rade po svome i placaju racune. Subota je deo Dekaloga i ona je vecna zapovest koja ostaje zauvek na snazi i nije promenljiva.
-------------
Odnosno prosto rečeno - S.Z. je SAVEZ Boga sklopljen sa JEVREJIMA. A Novi - SAVEZ sklopljen sa SVIM LJUDIMA!

Sharrdy, sta ti je to S.Z? Da li je to Stariu zavet? Drugo kad to kazes da li mislis na knjige Staroga Zaveta?

Cini mi se da tu brkas pojam starozavetne knjige Biblije sa ZAVEZOM koji je Bog nacinio sa Izrailjem

Nijedan zavet ne menaj Bozji zakon, nego se menja njegova aplikacija prema ljudima.
U Jevrejskom zavetu Ugovoru zakon je bio na plocama, a u Novom zavetu Sveti Duh onaj isti zakon upisduje u srca vernika,
prema tome zavet je drugaciji i nacin primene zaveta je drugaciji, ali zakon je uvek isti.
Smesno bi i bilo da Bog svoj zakon menja prema porognozi vremena.
-------------

I normalno zbog kulture, običaja, navika i još mnogo toga ne važi IDENTIČNO !

Obicaji, kultura i navike su razlicite u svakom narodu, ali sta mislis da Bog kroji svoj zakon prema kulturi i obicajima?
Kad bi tako bilo, koliko vrsta Bozjeg zakona bi bilo potrebno da postoji na svetu?

Nicija kultura ne utice na Bozji zakon. Hristos je rekao: "Subota je za coveka nacinjena."
Sharrdy, za coveka, a ne za Jevrejina. Arapa ili Srbina.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Evo jedne lepe glave iz Biblije za ANALIZIRANJE! Ali stih po stih!
Ova glava ne može se čitati kao roman, jer je jako važna! I nije za TUMAČENJE, jer je sve jasno. Ako nije imate reference, pa možete proučavati dublje.

Адвентистима, глава 14 :
[SUP]1[/SUP] А слабога у вери примајте лепо, да се не смета савест.
Јов 4:3, Иса. 35:3, Мат. 12:20, Рим. 15:7
[SUP]2[/SUP] Јер један верује да сме свашта јести, а који је слаб једе зеље.
5 Мој. 32:35
[SUP]3[/SUP] Који једе нека не укорава оног који не једе; и који не једе нека не осуђује оног који једе; јер га Бог прими.
Кол. 2:16
[SUP]4[/SUP] Ко си ти који судиш туђем слузи? Он свом господару стоји или пада. Али ће устати; јер је Бог кадар подигнути га.
1 Кор. 4:4, Јаков 4:12
[SUP]5[/SUP] Тако један разликује дан од дана, а други држи све дане да су једнаки: сваки да буде уверен за своју мисао.
Гал. 4:10
[SUP]6[/SUP] Који разликује дане, Господу разликује; и који не разликује дана, Господу не разликује. Који једе, Господу једе: јер хвали Бога; и који не једе, Господу не једе, и хвали Бога.
Зах. 14:21, 1 Кор. 10:31, 1 Тим. 4:3
[SUP]7[/SUP] Јер ни један од нас не живи себи, и ни један не умире себи.
1 Кор. 6:19, Гал. 2:20
[SUP]8[/SUP] Јер ако живимо, Господу живимо; а ако умиремо, Господу умиремо. Ако, дакле, живимо, ако умиремо, Господњи смо.
Лука 20:38
[SUP]9[/SUP] Јер зато Христос и умре и васкрсе и оживе да овлада и мртвима и живима.
Дела 10:36, 2 Кор. 5:15
[SUP]10[/SUP] А ти зашто осуђујеш брата свог? Или ти зашто укораваш брата свог? Јер ћемо сви изићи на суд пред Христа.
Мат. 25:31, Јуда 1:14
[SUP]11[/SUP] Јер је писано: Тако ми живота, говори Господ, поклониће ми се свако колено, и сваки језик славиће Бога.
Иса. 45:23, Лука 24:26, 2 Кор. 5:15, 1 Пет. 1:21
[SUP]12[/SUP] Тако ће, дакле, сваки од нас дати Богу одговор за себе.
Мат. 12:36
[SUP]13[/SUP] Зато да не осуђујемо више један другог, него место тога ово гледајте да не постављате брату спотицања или саблазни.
1 Кор. 8:9
[SUP]14[/SUP] Знам и уверен сам у Христу Исусу да ништа није погано по себи, осим кад ко мисли да је погано, ономе је погано.
Дела 10:15, 1 Кор. 8:7, Титу 1:15
[SUP]15[/SUP] А ако је брат твој јела ради жалостан, већ се не владаш по љубави: не губи јелом својим оног за ког Христос умре.
[SUP]16[/SUP] Гледајте, дакле, да се не хули на ваше добро.
Рим. 12:17, 1 Кор. 10:29
[SUP]17[/SUP] Јер царство Божије није јело и пиће, него правда и мир и радост у Духу Светоме.
Лука 17:21, 1 Кор. 8:8
[SUP]18[/SUP] Јер који овим служи Христу угодан је Богу и мио људима.
2 Кор. 8:21
[SUP]19[/SUP] Тако, дакле, да се старамо за мир и за оно чим водимо на боље један другог.
Псал. 34:14, 1 Кор. 14:12
[SUP]20[/SUP] Не раскопавај дело Божије јела ради; јер је све чисто; него је погано за човека који једе са спотицањем.
Дела 10:15
[SUP]21[/SUP] Добро је не јести меса, и вина не пити, и оно не чинити на шта се твој брат спотиче, или ода шта гори постаје или слаби.
[SUP]22[/SUP] Ти имаш веру? Имај је сам у себи пред Богом. Благо ономе који не осуђује себе за оно шта нађе за добро.
[SUP]23[/SUP] А који се сумња осуђен је ако једе, јер не чини по вери: а шта год није по вери грех је.
Титу 1:15

Marko 2, 27 Subota je načinjena čoveka radi.....

Марко 2 : [SUP]1[/SUP] И уђе опет у Капернаум после неколико дана; и чу се да је у кући. [SUP]2[/SUP] И одмах скупише се многи тако да не могаху ни пред вратима да се збију; и казиваше им реч. [SUP]3[/SUP] И дођоше к Њему с одузетим кога су носили четворо. [SUP]4[/SUP] И не могући приближити се к Њему од народа открише кућу где Он беше, и прокопавши спустише одар на коме одузети лежаше. [SUP]5[/SUP] А Исус видевши веру њихову рече узетоме: Синко! Опраштају ти се греси твоји. [SUP]6[/SUP] А онде сеђаху неки од књижевника и помишљаху у срцима својим: [SUP]7[/SUP] Шта овај тако хули на Бога? Ко може опраштати грехе осим једног Бога ? [SUP]8[/SUP] И одмах разумевши Исус духом својим да они тако помишљају у себи, рече им: Што тако помишљате у срцима својим ? [SUP]9[/SUP] Шта је лакше? Рећи узетоме : Опраштају ти се греси, или рећи: Устани и узми одар свој, и ходи? [SUP]10[/SUP] Но да знате да власт има Син човечји на земљи опраштати грехе, (рече узетоме:) [SUP]11[/SUP] Теби говорим: устани и узми одар свој, и иди дома.
[SUP]12[/SUP] И уста одмах, и узевши одар изађе пред свима тако да се сви дивљаху и хваљаху Бога говорећи: Никада тога видели нисмо. [SUP]13[/SUP] И изађе опет к мору; и сав народ иђаше к Њему, и учаше их. [SUP]14[/SUP] И пролазећи виде Левију Алфејевог где седи на царини, и рече му: Хајде за мном. И уставши оде за Њим. [SUP]15[/SUP] И кад сеђаше Исус за трпезом у кући његовој, цариници и грешници многи сеђаху с Њим и с ученицима Његовим: јер их беше много који иђаху за Њим. [SUP]16[/SUP] А књижевници и фарисеји видевши Га где једе с цариницима и с грешницима говораху ученицима Његовим: Зашто с цариницима и грешницима једе и пије ? [SUP]17[/SUP] И чувши Исус рече им: Не требају здрави лекара него болесни. Ја нисам дошао да дозовем праведнике но грешнике на покајање. [SUP]18[/SUP] И беху ученици Јованови и фарисејски који пошћаху; и дођоше и рекоше Му: Зашто ученици Јованови и фарисејски посте, а твоји ученици не посте ? [SUP]19[/SUP] И рече им Исус: Еда ли могу сватови постити док је женик с њима ? Докле год имају са собом женика не могу постити. [SUP]20[/SUP] Него ће доћи дани кад ће се отети од њих женик, и тада ће постити, у оне дане. [SUP]21[/SUP] И нико не пришива нову закрпу на стару хаљину; иначе ће одадрети нова закрпа од старог, и гора ће рупа бити. [SUP]22[/SUP] И нико не сипа ново вино у мехове старе; иначе ново вино продре мехове, и вино се пролије, и мехови пропадну; него ново вино у нове мехове сипати треба. [SUP]23[/SUP] И догоди Му се да су ишли у суботу кроз усеве,и ученици Његови тргаху путем класје. [SUP]24[/SUP] И фарисеји говораху Му: Гледај, зашто чине у суботу шта не ваља ? [SUP]25[/SUP] А Он рече им: Нисте ли никад читали шта учини Давид кад му би до невоље и огладне с онима што беху с њим? [SUP]26[/SUP] Како уђе у Божју кућу пред Авијатаром поглаваром свештеничким и хлебове постављене поједе којих не беше слободно никоме јести осим свештеницима,и даде их онима који беху с њим?[SUP]27[/SUP] И говораше им: Субота је начињена човека ради, а није човек суботе ради. [SUP]28[/SUP] Дакле је Господар Син човечји и од суботе.

1. Ako se ‘’Čoveka radi’’ odnosi na čovečanstvo ili sve ljude..... onda je Biblija u koliziji (Римљ. 14: [SUP]4[/SUP]Ко си ти који судиш туђем слузи? Он свом господару стоји или пада. Али ће устати; јер је Бог кадар подигнути га.[SUP]5[/SUP]Тако један разликује дан од дана, а други држи све дане да су једнаки: сваки да буде уверен за своју мисао.[SUP]6[/SUP]Који разликује дане, Господу разликује; и који не разликује дана, Господу не разликује. Који једе, Господу једе: јер хвали Бога; и који не једе, Господу не једе, и хвали Бога.[SUP]7[/SUP] Јер ни један од нас не живи себи, и ни један не умире себи.[SUP]8[/SUP] Јер ако живимо, Господу живимо; а ако умиремо, Господу умиремо. Ако, дакле, живимо, ако умиремо, Господњи смо. Галатима 4 : [SUP]9[/SUP] А сад познавши Бога, и још познати бивши од Бога, како се враћате опет на слабе и рђаве стихије, којима опет изнова хоћете да служите? [SUP]10[/SUP]Гледате на дане и месеце, и времена и године.[SUP]11[/SUP] Бојим се за вас да се не будем узалуд трудио око вас. Kološ. 2: 13 - 17 On i vas, koji bijaste mrtvi zbog prestupa i neobrezanosti svoga tijela, i vas on oživi zajedno s njime. Milostivo nam je oprostio sve prestupe,izbrisao zadužnicu koja propisima beše protiv nas, protivila nam se. Nju on ukloni pribivši je na križ. Skinu Vrhovništva i Vlasti, javno to pokaza: u pobedničkoj ih povorci s njime vodi. Neka vas dakle nitko ne sudi po jelu ili po piću, po blagdanima, mlađacima ili subotama. 17 To je tek sena onoga što dolazi,a zbiljnost jest - telo Kristovo.)

2. Drugi deo stiha malo ko citira (а није човек суботе ради.), a on nam otkriva veliku ISTINU – Da je Novi Zavet – Zakon ljubavi! Da je subota stvorena čoveka radi a ne čovek radi subote – Odnosno da je čovek mnogo važniji od subote! Da je iznad subote. Da je subota sluga čoveku.....TJ. da je glupo da čovek strada radi subote! Odnosno da je bilo koji čovek važniji Hristu od SUBOTE.

3. I Hrist to potvrđuje u stihovima - Матеј 12:11,12 А Он рече им: Који је међу вама човек који има овцу једну па ако она у суботу упадне у јаму неће је узети и извадити? А колико је човек претежнији од овце? Дакле ваља у суботу добро чинити. – znači mnogo je važniji čovek nego kršiti subotu!
A da li bi se Adventisti pre OGREŠILI O ČOVEKA ILI O SUBOTI !?
Tako đe imamo fantastičan primer u Jovanu:
Jovan 5:1 - 13 А потом беше празник јеврејски,и изиђе Исус у Јерусалим.У Јерусалиму, пак, код Овчијих врата има бања,која се зове јеврејски Витезда,и око ње пет покривених тремова,У којима лежаше мноштво болесника,слепих, хромих, сувих, који чекаху да се заљуја вода; Јер анђео Господњи силажаше у одређено време у бању и мућаше воду; и који најпре улажаше пошто се замути вода,оздрављаше,макар каква болест да је на њему. А онде беше један човек који тридесет и осам година беше болестан. Кад виде Исус овог где лежи, и разуме да је већ одавно болестан, рече му:Хоћеш ли да будеш здрав?Одговори Му болесни:Да,Господе;али немам човека да ме спусти у бању кад се замути вода; а док ја дођем други сиђе пре мене. Рече му Исус:Устани, узми одар свој и ходи.И одмах оздрави човек,и узевши одар свој хођаше.А тај дан беше субота. Тада говораху Јевреји ономе што оздрави:Данас је субота и не ваља ти одра носити.А он им одговори: Који ме исцели он ми рече: Узми одар свој и ходи. А они га запиташе: Ко је тај човек који ти рече: Узми одар свој и ходи? А исцељени не знаше ко је;јер се Исус уклони,јер људства много беше на месту.

Kada se uporedi sa sledećim stihovima, onda se vidi o čemu se radi. Da subota nije ono što je bila u Starom Zavetu:___
Јeр. 17 : 19 - 23 Овако ми рече Господ: Иди, и стани на врата синова народних, на која улазе цареви Јудини и на која излазе, и на свака врата јерусалимска. И реци им: Чујте реч Господњу, цареви Јудини и сви Јудејци и сви Јерусалимљани, који улазите на ова врата. Овако вели Господ:Чувајте се да не носите бреме у суботу и не уносите на врата јерусалимска.И не износите бремена из кућа својих у суботу, и никакав посао не радите, него светите суботу, као што сам заповедио оцима вашим. Али не послушаше нити пригнуше уха свог, него отврднуше вратом својим да не послушају и не приме науке. Kao i
Neh. 13 : 19 И кад дође сен на врата јерусалимска уочи суботе, заповедих те затворише врата, и заповедих да их не отварају до после суботе; и поставих неколико својих момака на вратима да се не уноси никакав товар у суботу.
2.Mojs.20:10 А седми је дан одмор Господу Богу твом; тада немој радити ниједан посао, ни ти, ни син твој, ни кћи твоја, ни слуга твој, ни слушкиња твоја, ни живинче твоје, ни странац који је међу вратима твојим.
4. Мојс. 15: [SUP]32[/SUP] А кад беху синови Израиљеви у пустињи, нађоше једног где купи дрва у суботу. [SUP]33[/SUP] И који га нађоше где купи дрва, доведоше га к Мојсију и к Арону и ка свему збору. [SUP]34[/SUP] И метнуше га под стражу, јер не беше казано шта ће се чинити с њим. [SUP]35[/SUP] А Господ рече Мојсију: Нека се погуби тај човек; нека га заспе камењем сав збор иза логора. [SUP]36[/SUP] И сав збор изведе га иза логора и засуше га камењем, и умре, као што заповеди Господ Мојсију.

Hrist je izlečio uzetog (Marko 2:1-12 i Jovan 5:1-13) i rekao mu da uzme svoj ODAR I DA GA NOSI!
A u Jeremiji 17 je napisano : NIKAKVO BREME NE NOSITE U SUBOTU!
U Nehemiji 13,19 da ČOVEK NE SME NIKAKV TOVAR NOSITI U SUBOTU;
U 2.Mojs.20,10 da čovek NE SNE RADITI NIKAKAV POSAO;
A u 4.Mojs 15 da je Jedan Jevrejin KAMENOVAM OD CELOG ZBORA ZATO ŠTO JE KUPIO DRVA U SUBOTU......

Kako je Hrist onada mogao reći ‘’ Uzmi odar svoj i nosi ? ’’ (Jovan 5,8 i Marko 2,9) – a to još sve da začini sa izjavom ‘’Ja sam gospodar od subote! (Marko 2, 28).

Očigledno je da SUBOTA U Novom Zavetu nije isto što i u Starom Zavetu. Odnosno da je izgubila značaj spasenja, jer ako čovek držeći subotu, zaboravlja na drugo ljudsko biće – Čemu onda subota !?
Zato su i fariseji rekli da Hrist kvaraše subotu! (Jovan 5,18)v+. Јован 9:16 Тада говораху неки од фарисеја: Није овај човек од Бога јер не светкује суботе. Други говораху: Како може човек грешан таква чудеса чинити? И поста распра међу њима.
A On nije kvario subotu već samo ispunio najavu NOVOG SAVEZA, najavljenog u Jeremiji 31:31-33, a potvrđen u Jevrejima 8:6-8.
Tako da je iz ovih par primera i više nego jasno o čemu se radi kada je reč o držanju subote.

4. Svi akteri priče u Marku 2 glave su Jevreji ! A ovaj čuveni Hristov odgovor (Subota je data čoveka radi...) je usledio posle rasprave sa Farisejima (stihovi:23-26). Da im je Hrist odgovorio Subota je stvorena za Jevreje, a nedelja (npr.) za Hrišćane – Niko ga od slušaoca ne bi razumeo ! Jer tada se nije znalo za Njegovo vasksenje niti za rađanje Hrišćanstva ! Šta je Hrist drugo mogao odgovoriti da ga razumeju da subota više nije uslov spasenja? A i to bi blo izlišno. Fariseji, Sadukeji, Hrist i apostoli su ODLIČNO ZNALI da je subota data samo Jevrejima. Jer je NIKO NIKADA NIJE DRŽAO OSIM JEVREJA! A uostalom tako i piše u Bibliji.

 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Sardu, sve je to lepo, i Adventisti poznaju te tekstove, ali oni znaju jos nesto sto ti neznas jer ne proucavas i ne uporedjujes tekstove, cak sta vise ne koristis literarni i istorijski kontekst, odnosno ko, kome, i zasto je data odredjena izjava..?

Ja sam vec objasnio da svuda gde apostoli upucuju da je Bog dao "svu" hranu za jelo, oni to cine u okvirima postojeceg zakona o ishrani a nikako van njega toboze savetujuci da treba jesti i svinjetinu, majmune, tigrove, krokodile, macke, bube, itd, itd.., a oni se ovde obracaju onim Jevrejima koji su imali neke ekstremne obicaje u ishrani da su cak odbijali i onu vrstu hrane koju je Bog stvorio za jelo i propisao tim istim zakonom o ishrani.

Drugo, Isus je bio veliki reformator subote, i subotu je oslobodio svih nepotrebnih pravila koja su joj tokom vremena nametnuta od strane Jevrejskog svestenstva, koja nije propisao sam Bog vec su deo tradicionalnih shvatanja.
I ovde se mora poznavati koja su to pravila da bi se ynalo o cemu se tu govori.

Dakle moj je savet da ne sramotis samog sebe ne poznavanjem istorijskog konteksta samog teksta i onoga vremena.
Sve sto napises govori u prilog tome.
I nemoj da mesas pojmove koji ne idu jedan s drugim kao navodne dokaze, od kojih su neki kao sto su "Ljubav, Milost, Osuudjivanje, prastanje, itd.
Ti pojmovi imaju svoje mesto, ali ne mesaj ih sa stvarima koje nemaju dodirne tacke da bi dokazao kako mi verom mozemo da krsimo zapovesti..sto je apsurd proistekao iz tvog nepoznavanja pisma i onoga sto ono govori o pravdi i veri...
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Hajde sada Adriane objasni nam koju vrstu misionskog posla ti obavljas i tvoja zajednica?
Koliko sada imate misionara u stranim zemljama?


Зар није очигледно чиме се бавим? Поред тога што учим и напредујем, понекад и успем да покажем људима кога и чега треба да се пазе. Ако то може да се сврста у мисионарство, онда сам веома посвећен, поред обичних животних обавеза за које сматрам да су мање битне.

А ваше памфлете и осмех на вратима не рачунам у мисионарење, већ у завођење људи да прво добију истиниту причу, а касније када их учланите онда креће обрада да се усаде догме и лажна пророчанства. А у ствари радите координирано са "шефом".

"S lijeva na desno: Papa Benedikt XVI (Jozef Racinger), kardinal Walter Kasper, dr Hans Kung i Jan Polson (prethodni predsjednik Generalne konferencije)

Oni su pohađali isti teološki seminar na Tubingen univerzitetu u Njemačkoj krajem 60-ih i početkom 70-ih godina prošlog vijeka. Prva trojica su služili kao profesori teologije, dok je četvrti bio student spreman da primi „znanje“ i doktorira. Uzgred budi rečeno, doktor Hans Kung i kardinal Volter Kasper su istaknuti ekumenisti.
Ako se pitate kuda sve ovo vodi, odgovore ćete naći u Bibliji i spisima Elen Vajt."

DOKAZI OTPADA VOĐSTVA ADVENTISTIČKE CRKVE http:// pavlescg.forumotion.net
 

Prilozi

  • друштванце.jpg
    друштванце.jpg
    66,3 KB · Pregleda: 36
Natrag
Top