Adventisti i Elen Vajt

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.329
Želim reći da adventiste mnogi katolici ne mrze, što govore stotine komentara koje možete čitati ispod videa od AGAPE RTV ili kao što i ova slika govori. Oni u adventistima vide duhovne ljude. Jedino katolik slap mrzi adventiste više nego đavo. Sva sreća nisu svi isti, i drago mi je što sam mogao dokazati suprotno.

Ti si i postao adventist zato što si Kristovu Katoličku crkvu zamrzio kao đav'o. Uostalom, jednom od tri "evanđeoske vijest" Ellen White je adventiste obvezala da hodaju okolo i urliči kako je Kristova Katolička crkva Bludnica iz Otkrivenja. Prosto k'o pasulj, ako ne mrziš katolike i ne nazivaš ih "kurvinim sinovima", naprosto nisi EGWist.
 
Član
Učlanjen(a)
26.02.2011
Poruka
974
Nego što veliš da katolici vole ovog Nemanju. Ova prva sestra lijevo je uputila svećnika na njega, pa ga je on pozvao u emisiju. Tako da svećenik nije pravio reklamu za redovnice.....
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.329
Nego što veliš da katolici vole ovog Nemanju. Ova prva sestra lijevo je uputila svećnika na njega, pa ga je on pozvao u emisiju. Tako da svećenik nije pravio reklamu za redovnice.....

Bio sam ljetos na misi ovog fratra, Maria Knezovića, i negledajući uopće video koji si postavio znak da je sve OK.

A što ti kažeš na činjenicu da subotari postaju muslimani? Eno ti Jovan citira Kuran i nasrće na nas kršćane, na našu Crkvu i na našega Boga i Spasitelja Isusa Krista. A eno ti opet drugog EGWista Laodikeje koji svaka dva mjeseca izbaci novi datum Isusova dolaska. Što se to događa s ljudima koje osjeni "duh proroštva" proročice koja je govorila u drskosti, u što se to EGWisti pretvaraju?
 
Učlanjen(a)
27.03.2023
Poruka
737
Zanima me kako vi adventisti razmišljate kada vidite ovaj stih?
Zaista moglo bi se pitati to i druge crkve.

Uistinu, Bog je tako ljubio svijet te je dao svoga Sina Jedinorođenca da nijedan koji u njega vjeruje ne propadne nego da ima život vječni.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
bez_imena

Isus je Božji Sin, tako nazvan i u starom zavetu.

On je bio sa Ocem na nebu u večnosti, ali je došao i preuzeo ljudsko telo da bi umro na krstu za ljudske grehe.

Vera u njega kao spasitelja i prihvatanje njegove žrtve kao otkup za lične grehe - donosi večni život.
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Zanima me kako vi adventisti razmišljate kada vidite ovaj stih?
Zaista moglo bi se pitati to i druge crkve.

Uistinu, Bog je tako ljubio svijet te je dao svoga Sina Jedinorođenca da nijedan koji u njega vjeruje ne propadne nego da ima život vječni.

Taj stih iz Ivanovog Evanđelja sam često citirala, jer je toliko važan da bi mogao biti sažetak čitave Biblije. Ali mislim da nećeš dobiti konkretni i jasni odgovor na to pitanje. Taj stih se jednostavno ne uklapa u priču o adventistima kao izabranicima i vjernom ostatku i sve to što oni vjeruju za sebe, duh proroštva i sl.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.329
Vjerovali ili ne, 'institucija s Cetinja' - Pavle Simović, razotkrio je Ellen White kao kradljivicu i lažljivicu, baš onako kako ja to ovdje godinama zorno pokazujem. Upravvo me je neki dan kainos upozorio na to. P.S. institucija je, kako sam kaže, priredio knjigu kao što možete vidjeti dolje:


1707564100549.png

Citirat ću iz knjige vrlo kratko, sve će vam biti jasno:

Opširno je kopirala od drugih dok je poricala da je to uradila. Kopirala je i istine i neistine u svoje spise. (Institucija, str 247.)

Dakle, krade (kopira) i laže (poriče to).

Modus operandi Elen Vajt zasnivao se na „pozajmljivanju“ iz raznih izvora, a zatim prepakivanju tih informacija i ideja kroz njene „vizije“ i „instrukcije sa Neba“, da bi ih na kraju plasirala kao proročke imperative za adventiste. U tom smislu ona je prvi retroaktivni prorok u svijetu. (Institucija, str 244.)

Jasno je, P.S. institucija nemilosrdno je udario po vlastitoj materi.

Ovdje ću samo napomenuti da on sam, nije ništa drugačiji i bolji od 'matere Jelene', jer je i sam 'priređujući' ovu svoju 'skriptu', ukrao tuđi tekst, od slova do slova, a da nigdje to nije naveo. Evo, pa se sami uvjerite kako institucija krade k'o mater mu:

Iz gornje skripte, citiram:

1707565221579.png

A sada pogledajte odakle je institucija ovo 'ukrao' - bez spominjanja izvora, baš k'o mater mu Jelena:

1707565347191.png
 

Prilozi

  • 1707565300850.png
    1707565300850.png
    74,5 KB · Pregleda: 1
Natrag
Top