Adventisti i Elen Vajt

Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Čovek treba da se bavi sobom i svojim ličnim spasenjem, a ne drugim ljudima, jer ironično je govoriti o ljubavi - a na sva zvona napadati druge -

Vidiš apostoli dobiše nalog:,,IDITE SVOJIM KUĆAMA I BAVITE SE SOBOM A VEŠTICE ĆE NOSITI ISTINU,,


Ja da ljubavi nemam nebi bio ovde uopste, ja pokusavam da vas spasem od zablude demonske, poslusaj me barem i donesi zakljucak, ne ignorisi cinjenice i zapitaj se dali si u pravu..

Želiš nemoguće jer u punu čašu ništa ne staje.


Dakle Slape čujmo dalje šta duboko nadahnuta Bela nadahnuta od Džeme izjavi dalje posle ne prespavane noći:

,,Žig zveri je upravo ono što je rečeno da će biti.Sve što je povezano s tom temom nije još do sada pravilno shvaćeno niti će biti shvaćenosve dok se knjiga ne bude otvorila.,, (6T str.17-1900)

E sad ti gledaj šta ćeš sve dok nepočne sud i knjige se ne otvore nećeš znati šta je žig zveri,to ti je jarane izjava posle jutarnjeg nadahnuća kako sve one krilatice nisu validne niti će biti dok ne bude kasno.

Imaš ti razloga za brigu jer je Bela prećutala šta je zaista žig zveri a tvrdi da to jeste nedelja no nikad to neće biti shvaćeno,eto ni ti to ne shvataš zar ne,i eto baš je to prorekla.

Kaže Bela (opasne su te Mađarice)kako će iznove uzleteti treći anđeo i vikati da se nedeljom ne odmara (nema odmora dok traje obnova)te da će konačno od tad američka nedelja mutirati u zlo.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Ne može urednik nikoga prisiliti da odgovara ili ne odgovara na nečija pitanja, ali što se tiče tvoje primjedbe o spamovanju ove teme, to stoji. Ovo nije tema o suboti i nedelji, nego o adventistima i Elen Vajt. Nemam trenutno vremena, ali svi postovi sa ove teme, koji se odnose na subotu i nedelju, biće uskoro premješteni na tu temu, a takvi naredni postovi, koji se eventualno pojave ovdje, biće brisani.

Postovanje Urednice,

Ti si ovu temu otvoruio i kao kukavicino jaje podmetnuo nama da sa Slapom mlatimo praznu slamu, a tebe nema nikako da uzmes ucesca u diskusiji. Zasto ne diskutujes sa Slapom o svojoj temi?

Drugo, na temi o adventistima, zar ja nemam pravo da kaze ono u sta adventisti veruju?

Trece, Slape je sa nekog smetljista pokupio nekoliko izjava koje su lazne ili polulaznje i njih beskrajno mponavlja. On je na ovoj termi izjavio da ce to ponavljati i 1001. put ako on nadje za shodno. Urednice, sta mislis, ima li on pravo da hiljadu puta da isti komentar na bilo kojoj temi?

Cetvrto, Slapa ne muci to toliko sto sam ja dao komenar o suboti, nego njega muci to sto sam ja izneo o inkviziciji, otimanju tudjih poseda, zatvaranje nevinihg ljudi ciji je jediuni greh sto se ne pokoravaju papstvu, zato su takve vekovima osudivali na dozivotnu robiju i spaljivali na lomaci.
Posto je to istorijski dokazano, pa ne samo Slape, nego niko ne moze da pobije da to nije istina, Slape bi zeleo da sve te moje komerntare stavis u kantu za otpatke, a to moze da bude i nekakva tema, na koju Slape nece ni doci, a u tom slucaju on bi bio potpuno slobodan da na ovoj temi siri dezinformacije o Adventistimsa.

Ja se nadam da si ti to dobro shvatio i da neces slediti uputstva i zelje Slapove, jer treba da svi imamo ista prava kao i iste obaveze.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Postovanje Urednice,

Ti si ovu temu otvoruio i kao kukavicino jaje podmetnuo nama da sa Slapom mlatimo praznu slamu, a tebe nema nikako da uzmes ucesca u diskusiji. Zasto ne diskutujes sa Slapom o svojoj temi?
Marko, napadaš me bez razloga. Ja jesam otvorio ovu temu i u uvodu napisao: "Pošto se u skoro svim rasparvama između adventista i drugih, pominje Elen Vajt i raspravlja o njoj, što je normalno kada se to radi na temama o adventistima, ali nije normalno da se to ponavlja skoro na svim religijskim temama koje nemaju veze sa adventistima, ovdje će biti prebačeni takvi postovi." Dakle, iz konteksta ovog uvoda, jasno je da je tema otvorena - ne da ja raspravljam na njoj, nego vi koji pišete o tome.
S druge strane, ja sam nekoliko puta naglasio da neću da se miješam u vaše doktrinarne rasprave o vjeri i vjerama. To ne bi bilo u redu iz više razloga, a najgore bi bilo da se stavljam na bilo čiju stranu u tim raspravama.

Drugo, na temi o adventistima, zar ja nemam pravo da kaze ono u sta adventisti veruju?
Ti imaš pravo da kažeš sve što želiš o adventistima i njihovom vjerovanju, ali to kazuj na odgovarajućim temama na ovome podforumu. Ako pišeš o adventističkom stavu (vjerovanju) o suboti kao danu Gospodnjem, onda to piši na temi o suboti i nedelji..., ako pišeš o Božijim zakonima i njihovom adventističkom poimanju, onda to piši na temi o Božijim zakonima, i td. Teme zato i postoje da bi se lakše snalazili - lakše nalazili ono što nas interesuje.
Što se tiče ponavljanja postva, Pravilnik ovog foruma je u tom pogledu jasan. Nije dozvoljeno ponavljanje istih postova i svi takvi slučajevi, koji se uoče, biće brisani.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.394
Zasto ne diskutujes sa Slapom o svojoj temi?

Ja nisam razumio da je urednik otvorio temu da bi sa mnom diskutirao. Čak mi se čini da je točno naveo zbog čega ju je otvorio. Evo, nađoh početak teme:

Pošto se u skoro svim rasparvama između adventista i drugih, pominje Elen Vajt i raspravlja o njoj, što je normalno kada se to radi na temama o adventistima, ali nije normalno da se to ponavlja skoro na svim religijskim temama koje nemaju veze sa adventistima, ovdje će biti prebačeni takvi postovi.

Drugo, na temi o adventistima, zar ja nemam pravo da kaze ono u sta adventisti veruju?

Što se mene tiče možeš ti pisati što te volja. Ja sam samo konstatirao da ti opstruiraš argumentiranu diskusiju, a to je bilo očevidno.

Trece, Slape je sa nekog smetljista pokupio nekoliko izjava koje su lazne ili polulaznje i njih beskrajno mponavlja.

Ja ne znam kako vi to sve zovete, ali ja sam citirao iz onoga što je Ellen White napisala a muž joj objavio u časopisima "A Word to the Little Flock " i "Present Truth". Istina, mnoštvo dijelova tih svojih spisa Ellen White je očistila u svim izdanjima svojih knjiga nakon 1851. godine, tako da se većini adventista koji ovdje čitaju te njene citate zaista i može činiti da je s nekog smetljišta.

On je na ovoj termi izjavio da ce to ponavljati i 1001. put ako on nadje za shodno. Urednice, sta mislis, ima li on pravo da hiljadu puta da isti komentar na bilo kojoj temi?

Nisam ja izjavio da ću ponavljati 1001 put "ako ja nađem za shodno", nego sam napisao da ću to napraviti ako ti "budeš terao do kraja". A ni ovo nisam napisao iz vlastitog hira, pogledaj:

Sad sam se vratio na pocetak ove teme i pregledao sam 25 stranica i ustanovio da je Slap, vise od 84 puta dao isti ili slican komentar.
Ako teram do kraja, bice ih i 200. Slape od besa nezna sta da radi nego neprestano ponavlja isto.

Cetvrto, Slapa ne muci to toliko sto sam ja dao komenar o suboti, nego njega muci to sto sam ja izneo o inkviziciji, otimanju tudjih poseda, zatvaranje nevinihg ljudi ciji je jediuni greh sto se ne pokoravaju papstvu, zato su takve vekovima osudivali na dozivotnu robiju i spaljivali na lomaci.

Ništa mene ne muči, čak me ne muči ni to što što vi adventisti za svoje tvrdnje ne iznosite ni jedan suvisao argument, nego sam samo konstatirao vašu alergičnost na argumente.

Posto je to istorijski dokazano, pa ne samo Slape, nego niko ne moze da pobije da to nije istina, Slape bi zeleo da sve te moje komerntare stavis u kantu za otpatke, a to moze da bude i nekakva tema, na koju Slape nece ni doci,

Mogu ti unaprijed reći i da neću doći na temu u kojoj ćeš ti, i drugi adventisti, koristiti argumente, "pošto je to istorijski dokazano", "poznato je", "općepoznata je stvar", "zna se", "svi znaju" i slično. Eno, Laodikeja kao argumente počeo kopirati sa svog bloga i ostavljati ga kao izvor. Čega se još možete dosjetiti?

a u tom slucaju on bi bio potpuno slobodan da na ovoj temi siri dezinformacije o Adventistimsa.

A zašto ti do sada nisi prokazao ni jednu moju "dezinformaciju". Razumnom čovjeku tvoja izjava da ja "širim dezinformacije" nije nikakav argument.

Ja se nadam da si ti to dobro shvatio i da neces slediti uputstva i zelje Slapove, jer treba da svi imamo ista prava kao i iste obaveze.

Nemam ja nikakve želje, a što se tiče uputstva, evo, upućujem tebe da argumentiraš svoju izjavu o mojim dezinformacijama o Adventistima.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Zbog cega se mi nikako ne mozemo sloziti sa Slapom?
Glavna razlika je u ovome: ADVENTISTI SU HRISCANI BIBLIJE. eVO KAKO MI VERUJEMO U bIBLIJU:

Sveto pismo
Sveto pismo, Starog i Novog zaveta je pisana Božija reč data božanskim nadahnućem preko svetih Božijih ljudi koji su govorili i pisali onako kako ih je pokretao Sveti Duh. U ovoj Reči Bog je poverio čoveku znanje potrebno za spasenje. Sveto pismo je nepogrešivo otkrivenje Njegove volje. Ono je merilo karaktera, ogled iskustva, autoritativni tumač doktrina i pouzdana zabeleška o Božijim delima u istoriji.

(2. Petrova 1,20.21; 2. Timotiju 3,16.17; Psalam 119,105; Priče 30,5.6; Isaija 8,20; Jovan 17,17; 1. Solunjanima 2,13; Jevrejima 4,12)

POZNATO JE DA KATOLICI NE DRZE MNOGO DO SVETOG PISMA.

ZASTO JE BIBLIJA BILA ZABRANJENA?

Godine 1559. papa Pavao IV. objavio je prvi popis knjiga koje je zabranila Rimokatolicka crkva. Na tom su se popisu našli prijevodi Biblije na engleskom, francuskom, nizozemskom, njemackom, španjolskom i talijanskom jeziku. Svako ko je hteo citati Bibliju trebao je za to ishoditi pismeno dopuštenje biskupa ili inkvizitora, što je bilo prilicno neugodno, jer se time covek izlagao opasnosti da bude optužen za jeres.

Ljudi koji su se usudili nabaviti ili raspacavati Bibliju na jezicima koji su se govorili u njihovoj zemlji navukli su na sebe mrznju Katolicke crkve. Mnogi su bili uhvaceni, osudeni na doživotni zatvor, poslani na galije, spaljeni na lomaci. Sve zaplenjene Biblije bile su spaljene. Katolicki svecenici još su stoljecima otimali i spaljivali Biblije. Prema nekim izveštajima, to su cinili cak i u 20. stoljecu. Ja sam licno poznavao bracni par katolika kojima je fratar zabranio da citaju Bibliju koju su bili nabavili.


Papa Inocent III. proglašava jeretikom svakoga ko bi se usudio prevoditi Bibliju i razgovarati s drugima o njoj. Mnogi koji se nisu pridržavaju papinog ucenja bili su muceni i spaljivani.


Na Tridentskom koncilu odluceno je da se nijedan prijevod Biblije ne smije tiskati bez odobrenja Katolicke crkve.


Papa Pavao IV. zabranio je posjedovanje Biblija prevedenih na narodne jezike. Te se Biblije plijene i spaljuju, a na lomaci cesto gore i oni kod kojih su bile pronadene.


Izgleda da je Katolicka crkva odobravala da se samo moze citati Biblija na latinskom jeziku, jezik kojim niko ne govori i koji samo svestenici makar delimicno mogu da razumeju. Vatikan se na taj nacin nado da oduzimanjem narodu Biblije ce sprevciti da narod upozna biblijske istine i da manje kritikuju Katolicku crkvu zvog uvoda raznih krivoverja.

Takodje ovim su se nadali da ce smanjiti protest i sacuvati vernike da ne napustaju crkvu i da se ne pridruzuju protestantima kao sto se to neprestano desavalo. Medjutim, dedsilo se upravo suprotno tomne, mnogi su zeleli da imaju i proucavaju Bibliju, a nasli su je kod protestanata.
 
Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
Sve je to ok, vi adventisti verujete u Sveto Pismo ok, ali kako znate da su knjige koje se u njemu nalaze one prave?
Postoje na stotine jevandjelja, dela, poslanica, otkrovenja, pa kako vi znate da su bas te knjige koje se nalaze u savremenom kanonu jesu bogonadahnute i da su njihovi autori apostoli?


Potpuno razumem strah katolicke crkve od jeresi, ali ne podrzavam nacin.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Sve je to ok, vi adventisti verujete u Sveto Pismo ok, ali kako znate da su knjige koje se u njemu nalaze one prave?
Postoje na stotine jevandjelja, dela, poslanica, otkrovenja, pa kako vi znate da su bas te knjige koje se nalaze u savremenom kanonu jesu bogonadahnute i da su njihovi autori apostoli?


Potpuno razumem strah katolicke crkve od jeresi, ali ne podrzavam nacin.

Nelsim,
hvala ti na tako dobrim pinjima. Kanon Staroga zaveta nismo oformili mi hriscani, nego Jevreji. Hristos i apostoli su se pozivali na te spise kao atenticne. Ja verujem da je Bog vodio ljude koji su radiili na odabiranju knjiga Svetoga pisma. Svakako je to najbolje sto imamo.

Isus je prihvatio starozavetne spise pez ikakve sumnje."Ne misliste da sam dosao da pokvarima zakon i rporoke." Matej 5,17.

Pozvao je vernike da proucavaju Starozavetne spise; "pREGLEDAJTE pISMA..." Jovan 5,39.

CAK JE PETAR PISAO: "iMAMO NAJPOUZDANIJU PROROCKU REC I DOBRO CINITE STO PAZITE NA NJU KAO NA VIDELO KOJE SVETLI U TAMNOME MESTU." 2.Petrova1,19)

Ni Hrtistos, a ni Njegovi ucenici nisu nikad postavili pitanje koje bi dalo sumnju u istinitost prorockih spisa.
 
Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
Nelsim,
hvala ti na tako dobrim pinjima. Kanon Staroga zaveta nismo oformili mi hriscani, nego Jevreji. Hristos i apostoli su se pozivali na te spise kao atenticne. Ja verujem da je Bog vodio ljude koji su radiili na odabiranju knjiga Svetoga pisma. Svakako je to najbolje sto imamo.

Isus je prihvatio starozavetne spise pez ikakve sumnje."Ne misliste da sam dosao da pokvarima zakon i rporoke." Matej 5,17.

Pozvao je vernike da proucavaju Starozavetne spise; "pREGLEDAJTE pISMA..." Jovan 5,39.

CAK JE PETAR PISAO: "iMAMO NAJPOUZDANIJU PROROCKU REC I DOBRO CINITE STO PAZITE NA NJU KAO NA VIDELO KOJE SVETLI U TAMNOME MESTU." 2.Petrova1,19)

Ni Hrtistos, a ni Njegovi ucenici nisu nikad postavili pitanje koje bi dalo sumnju u istinitost prorockih spisa.

Ok, ja govorim o Novozavetnim kanonu, a ne starozavetnom, Novozavetni kanon su sastavili Sveti Oci po PREDANJU i ucenju crkve odnosno po tumacenju, evo kriterijuma po kojima su sveti oci i sabori sastavili kanon:

1.Istorijski kriterijum (da je napisano od strane apostola)
2.Teoloski kriterijum(da se slaze sa ucenjem crkve)
3.Kristerijum rasprostranjenosti (da je privacena u vise zajednica)

Sveti Oci su sastavili kanon na osnovu ovih kriterijuma sto znaci da su kanon sastavili na osnovu tumacnenja tih knjiga, pa kako to vi prihvatate taj kanon, a ne prihvatate tumacenje na osnovu kog je sastavljen?
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Nije tačno Marko da je to razlog neslaganja već jedini koren zla su nedela ,,veštice sa kristalnim zubima koja govori o kraju sveta,,Slap samo citira njena nadahnuća koja izobiluju hulom i otpadništvom i jeresi u odnosu na Bibliju tu je jedini spor.
Držite se Biblije bez fenjera i nemojte gledati u sunce kroz fenjer jer on ne odražava sunčevu svetlost i brzo ćete baciti fenjer shvativši da vam je svetlost sunca dovoljna a da je fenjerče za duhovno slepe.

Tek tad neće biti spora a istoriju niko ne odbacuje i nemoj se služiti neistinom.
 
Natrag
Top