Adventisti i Elen Vajt

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Zakljucak je taj, DA JE STVARNOSLAP SVE SLAGAO IZVADIVSI IZ KONTEKSTA.
Zakljucak je da si ti uzeo isti 22.10. samo drugu godinu kao 'kraj vremena milosti'.

Vi ste opsednuti racunicama!

A sta ce biti kada se ovo ne ostvari? Da li ces tada priznati da je to bila samo tvoja fantazija ili ces se shodno adventistima izvlaciti i traziti izgovore, izmisljajuci neko 'preseljenje', promenu Bozjeg plana i sl.?

Ja mislim da ces ostaviti sebi prostor da se izvuces, kao sto uvek i radis.. A to znaci da ti nisi nikakav 'prorok'.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Zakljucak je da si ti uzeo isti 22.10. samo drugu godinu kao 'kraj vremena milosti'.

Vi ste opsednuti racunicama!.

Jesam uzeo isti datum 22. oktobar, jer tada je Isus odpoceo sluzbu u Svetinji nad Svetinjama, i tada je odpoceo preadventni ili istrazni sud na nebu, gde se ispituju nebeske knjige i izvestaji o svakom coveku.

Isus ce izaci iz Svetinje u isto vreme kada je u nju usao, i doci ce u jesen da bi ispunio starozavatne jesenje praznike koji ukazuju na njegov drugi dolazak.
Sam Isus je svoj dolazak uporedio sa zetvom koja se dogadja u jesen, a sebe sa zeteocom,
U jednom citatu rec Bozja kaze da ce neverni kada Isus bude dolazio govoriti sebi "ZETVA JE PROSLA, LETO MINULO, A MI SE NE IZBAVISMO"

Sam plan spasenja je tako stvoren, da se on zasniva u tri faze, a to su OBRACENJE koje je predstavljeno ranim dazdom na biljku koja raste, potom DUHOVNIM RASTOM koji je predstavljen poznim dazdom, i na kraju UZNESENJE NA NEBO O HRISTOVOM DOLASKU predstavljenim zetvom.

A sta ce biti kada se ovo ne ostvari? Da li ces tada priznati da je to bila samo tvoja fantazija ili ces se shodno adventistima izvlaciti i traziti izgovore, izmisljajuci neko 'preseljenje', promenu Bozjeg plana i sl.?

Ja mislim da ces ostaviti sebi prostor da se izvuces, kao sto uvek i radis.. A to znaci da ti nisi nikakav 'prorok'.

Na ovo sam vec odgovorio, ne znam zasto ponovo postavljas pitanje.

Sto sam dobio od Boga dobio sam, i ja ne odlucujem da li ce se to ostvariti ili ne vec Bog.

Ako se kojim slucajem ne ostvari, to ce znaciti da nas Bog kusa da li ce mo prihvatiti njegovu rec i spremiti se, sto je stvar uslovnog prorocanstva.

Ali u ovom slucaju to je malo verovatno.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Ja mislim da ces ostaviti sebi prostor da se izvuces, kao sto uvek i radis.. A to znaci da ti nisi nikakav 'prorok'.

Niko od njih nije prorok. Njihov um, zaražen budalaštinama i nakaradom od "teologije" koju su svojom voljom prihvatili ih ubeđuje da su "proroci".

Vi ste opsednuti racunicama!

To im je u genima. Jednom Milerit, uvek Milerit. A takve, da nisu nasrtljivi i da u svoje maloumnosti ne ubeđuju druge i uprošašćuju ih, ne bi trebalo uopšte slušati.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Gde je tvoja teologija DarthShone, i cime je dokazujes, jel vredjanjem drugih na verskoj osnovi?

Eto vidis zasto tvoja religija nije vredna paznje niti pomena, jer se ne zasniva na ljubavi, razumnom sagledavanju biblijskih cinjenica, vec na vatri progonstva, vredjanju, omalovazavanju, vici i dreci, tuci, ubistvu i zlocinu, i ko zna jos kakvim prljvstinama.

Takvoj ekstremistickoj religiji se treba suprostaviti svim Bozanskim merama, a to je istina zapisana u reci Bozjoj, i ljubavlju Hristovom.

Prava Isusova religija je religija ljubavi, i razuma i razumnog dokazivanja biblijskim cinjenicama.

Ti ovde nista drugo ne pokazuje osim ovo gore prvo opisano, i otvorenu zavist i gnev, kao i iznosenje prljavih neistina, a ko zna na sta si sve spreman da imas mogucnosti i razresene ruke.

Za sve sto sada iznosis jednog dana ces se gorko kajati, kada se tvoje reci iznesu na Bozji sud, a verujem da ce ti on biti milostiv.

Slava Bogu i njegovoj istini zapisanoj u njegovoj reci.

Amin!
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.345
Jesam uzeo isti datum 22. oktobar, jer tada je Isus odpoceo sluzbu u Svetinji nad Svetinjama, i tada je odpoceo preadventni ili istrazni sud na nebu, gde se ispituju nebeske knjige i izvestaji o svakom coveku.


Na ovo sam vec odgovorio, ne znam zasto ponovo postavljas pitanje.

Pitat ću te, i očekujem zaista iskren odgovor od tebe. Dakle, čija je uloga važnija u "planu spasenja", Isusova ili tvoja?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ovo je nepotrebno pitanje, jer Isusova zrtva i njegova posrednicka sluzba u Svetinji su kljucni za spasenje coveka.
Covek ima samo posrednu ulogu jer mu je dato da ovaj plan spasenja objavljuje svetu, kao sto je to Bog oduvek cinio kroz proroke i apostole, i kroz sve verne Hriscane u istoriji.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Pitat ću te, i očekujem zaista iskren odgovor od tebe. Dakle, čija je uloga važnija u "planu spasenja", Isusova ili tvoja?

Na stranu to što "plan spasenja" ne postoji u onom obliku kakvim ga pod uticajem Lutherovih "sola" prikazuju "Bible "christians", može se u zavisnosti od odgovora koji dobijemo od upitanog ili upitanih, postaviti pitanje o razmevanju samog spasenja.

Naime, ako li kažu da je Isusova "uloga" u spasenju važnija, postavlja se pitanje zašto onda kao osnovu za spasenje nameću nešto što je Isus doslovno ukinuo? Šta to onda znači? Da je za njih Isus samo prorok, učitelj, guru, ili čak samo i isključivo samo neko čijim se imenom treba koristiti u lovu na "žrtve", a nikako Bog? Jer, ako je Isus za njih Bog, zašto onda imsisitiraju na nečemu što je Isus ukinuo, i što po Isusu nije uslov spasenja? Jer ne smemo nikako zaboraviti da je Isus Put, Istina, Život, da je On samo spasenje.

Dakle, ako priznamo da je Isus sve to što je za sebe govorio da je, onda nema mesta ni shabatima, ni propisima "o ishrani", ničemu na čemu oni insistiraju. Još manje ima mesta bogohulnostima i debilnostima koje je propovedala Ellen Gould Harmon White, onim zaumnostima o "zatvorenim vratima"....

Naime, sam Isus je svojima, dakle i nama rekao da je sa nama u sve dane do svršetka sveta. Da li je 22.10.1844 svet prestao da postoji? NE.

Zaključak je jasan, da jasniji ne može biti. Sledbenici Ellen Gould Harmon White imaju samo dva izbora, ili da poslušaju Isusa (u koga tvrde da veruju, ponavljam, tvrde) ili da slušaju ženu koja je govorila u zaumnosti. Nemoguće je biti istovremeno i Isusov i Ellenin.

Jedno isključuje drugo.

Ne može se služiti dva gospodara.

Dakle, gospodo subotari, birajte ili Isus ili zaumnosti lažnog proroka. Izaberete li Isusa, sve zaumnosti Ellen Gould Harmon White otpadaju, i nje se morate odreći. Izabrete li nju, niste Isusovi, i shodno tome lažete predstavljajući se kao Hrišćani.


Žao mi je, ali odgovor, vaš odgovor se već zna. Vi bez nje, bez njenih i MIlerovih blasfemija ne možete postojati, sa njima zajedno padate.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Oni koji su imali prilike čuti i primiti istinu i koji su se ujedinili sa Crkvom adventista sedmog dana, nazivajući sebe Božjim narodom koji čuva zapovesti, a ipak nemaju više vitalnosti i posvećenja Bogu nego nominalne crkve, primiće Božje pošasti jednako kao i crkve koje se protive Božjem zakonu. - Rukopisi Izdanja 19: 176 (1898) . LDE 172.2
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.345
Oni koji su imali prilike čuti i primiti istinu i koji su se ujedinili sa Crkvom adventista sedmog dana, nazivajući sebe Božjim narodom koji čuva zapovesti, a ipak nemaju više vitalnosti i posvećenja Bogu nego nominalne crkve, primiće Božje pošasti jednako kao i crkve koje se protive Božjem zakonu. - Rukopisi Izdanja 19: 176 (1898) . LDE 172.2

Častim i ja citatom:

"Tada sam vidjela da je Isus molio za svoje neprijatelje. Ali to nije obvezivalo nas da se molimo za pokvareni svijet, kojeg je Bog odbacio. Kad je on molio za svoje neprijatelje postojala je nada za njih, i oni su mogli biti opravdani i spašeni njegovim molitvama, i u vrijeme nakon što je bio posrednik u vanjskom boravištu za cijeli svijet. Ali sada, njegov duh i naklonost napustili su svijet, i naša naklonost mora biti s Isusom, i mora biti povučena od bezbožnih... Vidjela sam da pokvareni svijet više ne može biti opravdan našim molitvama." (Ellen White, viđenje u Camden-u, New York, 29. lipnja 1851. god.)
 
Natrag
Top