Adventisti i Elen Vajt

Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Vidim ti si proucavao otkrivenje, pa ti je sve po redosledu, prvo bog unistava krivu religiju pa tek onda izliva sudove! Bas ti je sve po redosledu kao i Laodikeji! Ti si vrstan poznavalac biblije, brilijantan si!

Ahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha..... Teologija i EGWisti, ahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha.....

Samo zato što su EGWisti svojim nasrtajima, podmuklim mentalnim delovanjem opasni po društvo u celini, (kao i oni koje baštine što bejahu, čak mnogo opasniji od njih) treba trošiti vreme na njih i razotkrivanje njihove sulude, debilne i bogohulne "teologije", svugde i na svakom mestu. Inače ne.

O kakvoj teologiji se može govoriti ako znamo da im je ista potpuno identična onome što je Alkebiad Nuša - Branislav Nušić, kao učenik tadašnje gimnazije odgovarao na ispitu iz Veronauke, ili kako se to tada govorilio Katihizisa. Sledi citat u originalu:


"Razume se, kad sam se već jedanput zbunio da je posle sve
išlo naopako. Tako, na primer, kad mi je katiheta postavio pitanje o
Adamu i Evi, ne bi li me tom najlakšom i meni inače
najsimpatičnijom lekcijom pomogao da se izvučem, ja sam počeo
ovako:
– Adam i Eva bili su ljudi... prvi ljudi... Adam je bio prvi
čovek, a Eva je bila prva žena. I oni su, kao prvi ljudi, živeli u raju.
I oni su vrlo lepo živeli, ali jednoga dana Adam zagrize Evu...
zagrize Evu, i zbog toga mu gospod bog prebije jedno rebro...
I zatim je, na zadovoljstvo predsedavajućeg, sve u tome tonu
išlo. Ja sam na ispitu jednostavno izmešao stari i Novi zavet tako
vešto kao što bi dobar kockar izmešao dva pakla karata.
Katiheta
me je dvaput zaustavljao da ne govorim, ali me je predsedavajući
hrabrio i terao da nastavim, obraćajući se katiheti rečima: "Ama
pustite ga, molim vas, da se bar slatko nasmejemo!"
Ja sam, kao što rekoh, strpao dvanaest Kristovih apostola u
Nojev kovčeg; za Sodomu i Gomoru rekao sam da su to dva sveta
hrama u kojima je Isus sa uspehom propovedao svoj nauk: "Ljubi
bližnjeg svog!"; za Hrista sam još rekao da je četrdeset dana
proveo u kitovoj utrobi pripremajući se za svoju božansku nauku;
za deset zapovedi božjih sam rekao da ih je Juda prodao na gori
Araratu, i najzad sam celu stvar završio time što sam, na pitanje šta
znam o Pilatu, rekao da je Pilat sin Mojsijev, da je izrodio veliko
pleme i, kad je taj posao svršio, da je oprao ruke."

Upravo se brate moj, o takvoj "teologiji" radi. budalaštinama, debilnostima i blasfemijama kakve bi trebalo svećom u po bela dana tražiti.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Proučavajte Otkrivenje zajedno sa Knjigom proroka Danila .... Mar 30.4


Vidim ti si proucavao otkrivenje, ...... Ti si vrstan poznavalac biblije, brilijantan si!

Osim klanjanja liku i djelu proročice koja je govorila u drskosti, po čemu ćete još sigurno prepoznati Jeličara (EGWista)? :) U Biblijama su im potpuno izlizane stranice Danijela i Otkrivenj - vidi se kroz njih.

P.S. Da me netko ne bi proglasio lažovom, kad adventiste nazovem klanjateljima Ellen White, evo dokaza kako "kultni odnos prema Ellen White" ima i zagovara upravo jedan adventist:

Ali ako neko ima kultni odnos prema Elen Vajt, on će ga imati i prema apostolu Pavlu i prema starozavetnim prorocima. Ko slepo po slovu tumači Elen Vajt, on će tako slepo tumačiti i Sveto pismo. (Miloš Bogdanović, Džordž Najtova kriza identiteta)
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Osim klanjanja liku i djelu proročice koja je govorila u drskosti, po čemu ćete još sigurno prepoznati Jeličara (EGWista)? :) U Biblijama su im potpuno izlizane stranice Danijela i Otkrivenj - vidi se kroz njih.

Iste stranice su izlizane i kod Raselovih svedoka. Što nije uopšte čudno ako se ima u vidu da im je otac William Miller (Veljko Mlinarić) i da i dan danas "duhovi" računjanja ih teraju da "kalkulišu" dan i čas koji niko ne zna, i koji dolazi iznenada.

P.S. Da me netko ne bi proglasio lažovom, kad adventiste nazovem klanjateljima Ellen White, evo dokaza kako "kultni odnos prema Ellen White" ima i zagovara upravo jedan adventist:

Ali ako neko ima kultni odnos prema Elen Vajt, on će ga imati i prema apostolu Pavlu i prema starozavetnim prorocima. Ko slepo po slovu tumači Elen Vajt, on će tako slepo tumačiti i Sveto pismo. (Miloš Bogdanović, Džordž Najtova kriza identiteta)

Lažovom? Pa oni zaista i imaju kultni odnos prema njoj, u toj meri da joj pripisuju epitete Duha Svetoga.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Vidim ti si proucavao otkrivenje, pa ti je sve po redosledu, prvo bog unistava krivu religiju pa tek onda izliva sudove! Bas ti je sve po redosledu kao i Laodikeji! Ti si vrstan poznavalac biblije, brilijantan si!

Ne stade ni dva reda. Možeš li išta sam malo duže da napišeš?

Mene kada nema na forumu ja prip. tekstove.

Hvala ti na opširnom objašnjenju koje ima smisla i koje je podržano Biblijom.

Nivo objašnjenja ti je "eto nema reda". Dakle opet formalizam.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
O kakvoj teologiji se može govoriti ako znamo da im je ista potpuno identična onome što je Alkebiad Nuša - Branislav Nušić, kao učenik tadašnje gimnazije odgovarao na ispitu iz Veronauke, ili kako se to tada govorilio Katihizisa.

"Razume se, kad sam se već jedanput zbunio da je posle sve
išlo naopako. Tako, na primer, kad mi je katiheta postavio pitanje o
Adamu i Evi, ne bi li me tom najlakšom i meni inače
najsimpatičnijom lekcijom pomogao da se izvučem, ja sam počeo
ovako:
– Adam i Eva bili su ljudi... prvi ljudi... Adam je bio prvi
čovek, a Eva je bila prva žena. I oni su, kao prvi ljudi, živeli u raju.
I oni su vrlo lepo živeli, ali jednoga dana Adam zagrize Evu...
zagrize Evu, i zbog toga mu gospod bog prebije jedno rebro...
Pa ovaj je citirao i Branislava Nusica koliko se secam :)

Ne stade ni dva reda. Možeš li išta sam malo duže da napišeš?
A ti? Mozes li ista vise od dve recenice da napises?

Jos koristis moje argumente posto sam rekao da nisi u stanju nista teoloski da napises i da si teoloska nula! To si ti!

Nivo objašnjenja ti je "eto nema reda". Dakle opet formalizam
Pa ajde leba ti daj hronoloski sve po redosledu iz otkrivenja i uklopi da se slaze? Pa zacini sa koronom i unistenjem velike bludnice?

Nisi u stanju! Ne mozes ni kao kockar da izmesas bibliju kao spil karata, nisi sposoban za to, kao sto je Branislav Nusic radio, pa su se bar smejali..

Zaista, nisi u stanju a pravis se pametan!
Inteligencija se ovim i dokazuje..

A nista ti nije po redosledu, rekao sam.. Ne moze unistenje bludnice da se desi pre objave evandjelja i izlivanja prethodnih sudova. Ako i moze ti dokazi da moze, pa obori ovo sto sam rekao!?

Ne mozes!

Kad god se zapetljas, ti onda ponavljas "formalizam, formalizam.. ", pa ti si stvarno sav formalan u dve reci..
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Visoki standard
1f492.png

»I bićete mi sveti, jer sam svetja, Gospod, i odvojih vas od drugih naroda da budete moji.« (3. Mojsijeva 20,26)
Takođe sam videla da mnogi ne shvataju kakvi moraju biti da bi ži-veli u Gospodnjem prisustvu bez prvosveštenika u svetinji dok prolaze kroz vreme nevolje. Oni koji dobiju pečat živoga Boga i budu zaštićeni u vreme nevolje moraju u potpunosti odslikavati Isusov karakter. Mar 41.2
O, koliko mnogo njih sam videla u vreme nevolje bez zaklona! Oni su odbacili neophodnu pripremu i zato nisu mogli biti spremni za život pred svetim Bogom. Oni koji ... nisu očistili svoje duše kroz poslušnost istini ... u vreme nevolje će shvatiti koliko je bilo po-trebno da dopuste Bogu da ih oblikuje. Ali, tada neće biti Posrednika da se moli za njih pred Ocem. Bog je izjavio: »Ko čini nepravdu, neka je još čini, ko je nečist, neka još bude nečist; ko čini pravdu, neka još čini pravdu, ko je svet, neka se još sveti.« Mar 41.3
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Nisi u stanju! Ne mozes ni kao kockar da izmesas bibliju kao spil karata, nisi sposoban za to, kao sto je Branislav Nusic radio, pa su se bar smejali..

Zaista, nisi u stanju a pravis se pametan!

Upravo tako. Samo se pravi, jer je umislio da je "pametan".. :cool:

A nije, kao što ni debilnost koju subotari i njima slični "propovedaju" nije nauka.

Ps. Radi se o tzv Diaboličkom Narcisoidnom poremećaju ličnosti

Kod:
https://www.barnhardt.biz/diabolical-narcissism/
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
O, koliko mnogo njih sam videla u vreme nevolje bez zaklona! Oni su odbacili neophodnu pripremu i zato nisu mogli biti spremni za život pred svetim Bogom. Oni koji ... nisu očistili svoje duše kroz poslušnost istini ... u vreme nevolje će shvatiti koliko je bilo po-trebno da dopuste Bogu da ih oblikuje. Ali, tada neće biti Posrednika da se moli za njih pred Ocem. « Mar 41.3

Hvala ti na citatu, i častim "trostrukim pićem". ;)

1. "Neki su se činili istinski obraćeni, kako bi zaveli Božji narod, ali kad bi se mogla vidjeti njihova srca pokazala bi se crna kao i uvijek. Moj anđeo pratitelj pozvao me je da pogledam muke duše griješnika, kako je to bilo. Pogledala sam, ali nisam to mogla vidjeti, jer je vrijeme za njihovo spasenje bilo prošlo." (Ellen White, Present Truth, 1849.)

2. "Uzbuđenja i lažne reformacije ne mogu nas danas pokolebati, jer znamo da je gospodar kuće ustao 1844. i zatvorio vrata prvog stana nebeskog Šatora, i sada mi dakako očekujemo da će oni ići sa svojim ovcama tražiti Gospodina, ali ga neće naći; on se sam povukao (iza zavjese) od njih. Gospodin mi je pokazao da je snaga koja je s njima puka ljudska moć, a ne Božja." (Ellen White, Present Truth, 1850. god.)

3. "Tada sam vidjela da je Isus molio za svoje neprijatelje. Ali to nije obvezivalo nas da se molimo za pokvareni svijet, kojeg je Bog odbacio. Kad je on molio za svoje neprijatelje postojala je nada za njih, i oni su mogli biti opravdani i spašeni njegovim molitvama, i u vrijeme nakon što je bio posrednik u vanjskom boravištu za cijeli svijet. Ali sada, njegov duh i naklonost napustili su svijet, i naša naklonost mora biti s Isusom, i mora biti povučena od bezbožnih... Vidjela sam da pokvareni svijet više ne može biti opravdan našim molitvama." (Ellen White, viđenje u Camden-u, New York, 29. lipnja 1851. god.)

Evo još jedno "putno piće". Vidjet ćemo kako je Jelena bogohulnošću, da je Isus 22.10.1844. prestao posredovati za grešnike i da je tada završilo vrijeme spasenja za grešnike, zarazila i svog supruga, Jamesa White.

"Mislim da ćemo jasno vidjeti kako ne postoji ni jedno drugo vrijeme za zatvaranje vrata, osim u jesen 1844. god. .... Kad smo došli do te točke vremena sve naše suosjećanje, odgovornost i molitve za grešnike su prestale, i naš jednodušni osjećaj i svjedočanstvo bilo je da je naš rad za svijet bio zauvijek završen. ..... Razlog da su žive grane osjećale da je njihov posao obavljen, bilo je to što je 2300 dana ispunjeno, te je došlo vrijeme da Isus zatvori vrata Svetinje i pređe u Svetinju nad svetinjama, primiti kraljevstvo i očistiti svetište. ... Isus je još uvijek milosrdan prema svojim svetima i uvijek će biti, i On je još uvijek njihov zagovornik i Veliki svećenik. Ali griješnik, kojemu je Isus ispružao ruke čitavo vrijeme, a koji je odbacio tu ponudu spasenja, ostao je bez zagovornika kad je Isus prešao iz Svetinje i zatvorio vrata 1844. god. Lažna crkva koja je odbacila istinu također je odbačena, kažnjena sljepoćom, i sada sa svojim ovcama i govedima idu tražiti Gospodina, kao da je još uvijek zagovornik griješnika. Ali, kaže prorok (Hs 5,6-7): 'Ali ga naći neće - povukao se od njih! Jahvu su iznevjerili: rodili su kopilad.' (James White, Present Truth, 1850. god.)

P.S. ;)
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Evo još jedno "putno piće". Vidjet ćemo kako je Jelena bogohulnošću, da je Isus 22.10.1844. prestao posredovati za grešnike i da je tada završilo vrijeme spasenja za grešnike, zarazila i svog supruga, Jamesa White.

Hmm, pitam se samo šta je sa njima pa su posednuti tim 22.10. Eto i Laodikeja najavljuje "drugi dolazak" za 22.10.2021.....

Što se tiče bogohulnosti i debilnosti Ellen Gould Harmon White, greh bi bio samo njen da ona u svojoj posednutosti i narcisoidnosti, nije od tih bogohulnih debilnosti napravila kult, sakupljala sledbenike, uništavala ljudske duše...

Ps. Možda je upravo zato i imala "noćne more" u kojima su je Katolici ganjali križevima, jer Bog ima svoje načine da upozori na greh, no ona je u svojoj samozaljubljenosti slušala sotonu, svog miljenika (toliko ga je volela da joj je uz Jamesa White-a, naj omiljeniji lik u "djelima") koji ju je "tešio", te je svoje "snove" koristila da pljuje svoj otrov po Crkvi Kristovoj.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Hajde da vidimo sta je Stvarnoslap sve ovde slagao izvadivsi iz konteksta i pripisavsi tome svoja licna znacenja.

Molim sve da pazljivo procitaju citate, a potom objasnjenja koja sam dao kao Adventista i predstavnik Adventisticke istine.

Hvala ti na citatu, i častim "trostrukim pićem". ;)

1. "Neki su se činili istinski obraćeni, kako bi zaveli Božji narod, ali kad bi se mogla vidjeti njihova srca pokazala bi se crna kao i uvijek. Moj anđeo pratitelj pozvao me je da pogledam muke duše griješnika, kako je to bilo. Pogledala sam, ali nisam to mogla vidjeti, jer je vrijeme za njihovo spasenje bilo prošlo." (Ellen White, Present Truth, 1849.)

Ovde ellen White govori o onima koji su nakon 1844 godine kada je Bog otkrio istinu o ulasku Isusa u drugi odeljak nebeske Svetinje, ili takozvanu Svetinju nad Svetinjama i njegovom posrednistvu - to posrednistvo odbacili, pa time i spasenje, jer Isus za njih nije mogao posredovati jer su kako je navedeno to posrednistvo odbacili.

2. "Uzbuđenja i lažne reformacije ne mogu nas danas pokolebati, jer znamo da je gospodar kuće ustao
1844. i zatvorio vrata prvog stana nebeskog Šatora, i sada mi dakako očekujemo da će oni ići sa svojim ovcama tražiti Gospodina, ali ga neće naći; on se sam povukao (iza zavjese) od njih. Gospodin mi je pokazao da je snaga koja je s njima puka ljudska moć, a ne Božja." (Ellen White, Present Truth, 1850. god.)

Ovde ona takodje govori o onima koji su odbacili istinu o Isusovom ulasku u drugi odeljak ili Svetinju nad Svetinjama, i zatvorio vrata prvog odeljka ili Svetinje, a otvorio vrata drugog.
Oni koji su odbacili ovu istinu oni su ostali iza zatvorenih vrata prvog odeljka, i Isus nije mogao posredovati za njih, osim kroz njegovu sluzbu u drugom odeljku koju su oni odbacili.

3. "Tada sam vidjela da je Isus molio za svoje neprijatelje. Ali to nije obvezivalo nas da se molimo za pokvareni svijet, kojeg je Bog odbacio. Kad je on molio za svoje neprijatelje postojala je nada za njih, i oni su mogli biti opravdani i spašeni njegovim molitvama, i u vrijeme nakon što je bio posrednik u vanjskom boravištu za cijeli svijet. Ali sada, njegov duh i naklonost napustili su svijet, i naša naklonost mora biti s Isusom, i mora biti povučena od bezbožnih... Vidjela sam da pokvareni svijet više ne može biti opravdan našim molitvama." (Ellen White, viđenje u Camden-u, New York, 29. lipnja 1851. god.)

U ovom citatu ona takodje govori o onima koji su odbacili istinu o isusovom porednistvu u drugom odeljku ili Svetinji nad svetinjama.

Za one koji su ovu istinu prihvatili - on je i dalje posredovao u drugom odeljku.

Evo još jedno "putno piće". Vidjet ćemo kako je Jelena bogohulnošću, da je Isus 22.10.1844. prestao posredovati za grešnike i da je tada završilo vrijeme spasenja za grešnike, zarazila i svog supruga, Jamesa White.

"Mislim da ćemo jasno vidjeti kako ne postoji ni jedno drugo vrijeme za zatvaranje vrata, osim u jesen 1844. god. .... Kad smo došli do te točke vremena sve naše suosjećanje, odgovornost i molitve za grešnike su prestale, i naš jednodušni osjećaj i svjedočanstvo bilo je da je naš rad za svijet bio zauvijek završen. ..... Razlog da su žive grane osjećale da je njihov posao obavljen, bilo je to što je 2300 dana ispunjeno, te je došlo vrijeme da Isus zatvori vrata Svetinje i pređe u Svetinju nad svetinjama, primiti kraljevstvo i očistiti svetište. ... Isus je još uvijek milosrdan prema svojim svetima i uvijek će biti, i On je još uvijek njihov zagovornik i Veliki svećenik. Ali griješnik, kojemu je Isus ispružao ruke čitavo vrijeme, a koji je odbacio tu ponudu spasenja, ostao je bez zagovornika kad je Isus prešao iz Svetinje i zatvorio vrata 1844. god. Lažna crkva koja je odbacila istinu također je odbačena, kažnjena sljepoćom, i sada sa svojim ovcama i govedima idu tražiti Gospodina, kao da je još uvijek zagovornik griješnika. Ali, kaže prorok (Hs 5,6-7): 'Ali ga naći neće - povukao se od njih! Jahvu su iznevjerili: rodili su kopilad.' (James White, Present Truth, 1850. god.)

P.S. ;)

I u ovom cetvrtom citatu James White govori o nevernima koji su odbacili istinu o Isusovom posrednistvu u drugom odeljku, sto je dovelo do toga da Isus nije za njih mogao posredovati ( sto je od presudnog znacaja za spasenje coveka ).

U samom citatu James White kaze "Isus je još uvijek milosrdan prema svojim svetima i uvijek će biti, i On je još uvijek njihov zagovornik i Veliki svećenik. Ali griješnik, kojemu je Isus ispružao ruke čitavo vrijeme, a koji je odbacio tu ponudu spasenja, ostao je bez zagovornika kad je Isus prešao iz Svetinje i zatvorio vrata 1844."

Dakle, radi se o ljudima koji su nakon 1844 godine odbacili Isusovo posrednistvo u drugom odeljku ili Svetinji, tako da on nije mogao da za njih posreduje, pa time i da ih spasi.


Zakljucak je taj, DA JE STVARNOSLAP SVE SLAGAO IZVADIVSI IZ KONTEKSTA.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top