Adventisti i Elen Vajt

UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
I ovo treba poslati Miroljubu.

P.S. Zna li netko ima li Miroljub facebuk?
Ima
Prvo se registriraš na svoj facebuk , zatim stisni ovaj dolje kod , vodite drito na njegovu stranicu , ako je taj Miroljud okome pričate .

 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Tako je Slape. Sve je prisvojila od tebe. Da sam na tvom mestu podneo bih tuzbu sudu za prisvajanje autirskog prava.
Eto ti prilike da se obogsatis!!!!!
Nije to tako lako, plagijat ako sadrzi makar 10% tvog materijala se ne priznaje kao plagijat, i zato ne mozes tuziti. Ali to ne cini plagijat tvojim licnim autorskim delom.. Tako i Miroljub plagira knjige i ne moze mu niko nista!
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Upravo tako. "Velika Borba" (Great Controversy) je maltene prepisan Miltonov "Izgubljeni Raj" (Paradise lost) stim da ga je ona prebacila iz poezije u prozni oblik.
Nisam citao ni uporedjivao pa ne mogu da tvrdim, ali na samim koricama pise da je materijal 'pozajmljen', a to koliko je meni poznato nije ona napisala vec izdavaci..

Jel ima na srpskom taj Milton?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Poricati da je istina ono što je učila i pisala Ellen White, za adventiste to znači poricati Krista, proroke i apostole. :)

Dokazi da sam ja negde citirao spise Ellen White da bi dokazao biblijsku istinu.

Ako toga nema, toi znaci da ja i Adventisti imamo iskljucivo biblijsko ucenje.

Ne vjerovati u spise Ellen Whit
e i nju samu, po adventistima to znači "razapinjati Boga svojim nevjerstvom".

Nedostatak svesti u vezi necega nije greh pred Bogom, pa tako nije greh za onoga ko ne poznaje Ellen White i ono sto je ona pisala.

On koji poznaju i jos se grubo bore lazima i izvrtanjima i vredjanjima, na njima stoji veliki greh.

To je slika i starozavetnog Izrailja, koga je Bog kaznjavao vise i otvorenije za neverstvo od neznabozaca, jer su znali istinu i Bozje proroke koji su je iznosili, a nisu ih postovali.
 
Natrag
Top