Adventisti i Elen Vajt

Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Odlučili su se oni, odabrali su Jelenu. Ipak je ona mlađa od Biblije. :)

Ahahaha, a mlađe je slađe? :)

Meni se čini da oni idu na dvije strane, misle daje istina u Bibliji, isto tako misle da je istina u Eleninim knjigama?? Moraće se odlučit , jer oboje ne može biti Istina.

Ne moraju se, sestro odlučiti.

Sasvim lepo mogu da tvrde i veruju da je i jedno i drugo istina.

Naime, njima je ključ tumačenja Svetog Pisma upravo Ellen Gould Harmon White (da je ovako nastavila sa ređanjem imena i prezimena, postidela bi i Čika :D), i bez njenih "umotvorina" oni ne mogu da spoznaju Sveto Pismo.

Shvati, kada adventisti tvrde da je za njih istina u Svetom Pismu, i da slede isto, u stvari slede Ellen Gould Harmon White i njene "umotvorine", koje su im "uteha" i ključ tumačenja Svetog Pisma.

Dakle i te kako za njih i jedno i drugo mogu biti "istina",

Uostalom, i za ostalih 49.999 "denominacija" je "istina" u Svetom Pismu, pa nisu jedno ni u čemu, osim u što otvorenom, što prikrivenom neprijateljstvu i mržnji prema Crkvi Kristovoj.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Moj dobri Stvarnoslap, tvoje lazi same tebe prozdiru.

Ovo nije nikakav dokaz da se Ellen White opijala alkoholom, vec kao sto i tekst kaze - ona je zbog telesne slabosti ujutru uzimala jedno jaje, i jednu kasicicu vina.

Tijekom protekle godine dana gospođa White je, u tri ili četiri navrata, osjećala veliki umor i slabosti u jutarnjim satima. Jedan takav slučaj bio je u vrijeme sazivanja skupštine u Johnstown-u, Wisconsin. Kako bi ublažila te mučne slabosti ona je odmah nakon ustajanja uzimala jedno jaje s malo čistog domaćeg vina, možda jednu žlicu, i ona je smatrala da to nema nikakve veze s uzimanjem opojnih sredstava, o čemu ona govori u svojim spisima. Tijekom protekle godine dana ona je uzela možda jedan "pint" vina. (James White; Advent Review and Sabbath Herald 17. ožujak 1868. god.)

Osudjujes nas Adventiste i Ellen White, a vase crkve imaju licne vinograde i vinarije, i ne smatraju grehom pijenje vina tokom dana, i posebno obeda.
O drugim alkoholnim picima da i ne govorimo, jer se svestenici cesto nalaze u pijanom stanju i osecaju se na rakiju.
To sam licnoo doziveo vise puta.

Darth, kako vas nije sramota da spominjete uzimanje jedne male kazke alkohola sa drugim prodoktima u svrhu lecenje.
Mozes li nam ti reci kakve sve zgadije uzimas u danasnjim lekvima?


Hvala Bogu, "natjerao" je jednog adventista sedmog dana da prizna da je Ellen White konzumirala alkoholna pića. :)
L A Z, L A Z!, L A Z!
Uzimanje male kasicice alkohola sa drugim prodiktima za leik nije KONZUMIRANJE.
Tema o Adventističkoj crkvi i abortusu pojavila se 2011. godine u Washington Post-u. Adventistička zdravstvena organizacija natjecala se s Katoličkom organizacijom za dobivanje dozvole za gradnju jedne nove bolnice u okrugu Montgomery. Adventisti su u dokumentaciji koju su priložili naveli da se ne treba dopustiti gradnja „katoličke bolnice“, jer se u katoličkoj bolnici ne bi obavljali abortusi, a to je onda problem. „Ne dozvolite da katolici podignu bolnicu, jer oni ne nude abortuse kao mi.“ Lydia Perris, glasnogovornica VAB-a, potvrdila je u izjavi za Montgomery Gazette News da adventističke bolnice obavljaju abortuse.Ta bolnica se nalazi na samo nekoliko kilometara od sjedišta Generakne konferencije Adventističke crkve. Abortusi se obavljaju doslovno „niz ulicu“ odatle.

To sto katiolicki novinari pisu o Adventistima, je isto sto pise i Darth. Posle tolikih iznetih neistina ko vise da vam veruje?
Moj sin je podpresednik tog Univerzitetskog centra, i svakako da zna sta se radi u tim bolnicama bolje nego ti i tvoji novinari. Uostalo vi nista drugo i ne pisete nego niestine,.
Sin je objasnio da se u Bolnicama ne nrese Abrtusi, nego u privatnim klinikama kojih ima na svakom uglu. Zasto?
Ne zbog verskih ubedjenja, nego zato sto je u klinikama veoma jevtinije. Zena dodje izvrsi se abortus i ona odmah ide kuci.
A ako bi se isti vrsio u bolnici mora da probavi ceo taj dan u bolnisi i celu noc, i tek sutradan posle pregleda lekara moze da ide kuci, a to kosta mnogo novaca.
To nije slucaj samo u Adventistickim bolnicama nego i u svim ostalim.


Ahahaha, a mlađe je slađe? :)



Ne moraju se, sestro odlučiti.

Sasvim lepo mogu da tvrde i veruju da je i jedno i drugo istina.

Naime, njima je ključ tumačenja Svetog Pisma upravo Ellen Gould Harmon White (da je ovako nastavila sa ređanjem imena i prezimena, postidela bi i Čika :D), i bez njenih "umotvorina" oni ne mogu da spoznaju Sveto Pismo.

Shvati, kada adventisti tvrde da je za njih istina u Svetom Pismu, i da slede isto, u stvari slede Ellen Gould Harmon White i njene "umotvorine", koje su im "uteha" i ključ tumačenja Svetog Pisma.

Dakle i te kako za njih i jedno i drugo mogu biti "istina",

Uostalom, i za ostalih 49.999 "denominacija" je "istina" u Svetom Pismu, pa nisu jedno ni u čemu, osim u što otvorenom, što prikrivenom neprijateljstvu i mržnji prema Crkvi Kristovoj.

E moj Darth sto si stariji sve se vise gubic. Tvoje izjave jedna sa dugom su u sukobu.
Koliko puta treba da ti ponovim da je za Adventist Biblioja iznad svi ostalih misljenja i komentara. Mozes li to jednom da zapatis?


Ellen je izrekla mnoga lažna proročanstva.Navešću samo neke od njih.

Stari Jeruzalem nikada neće biti izgrađen
Ellen će biti živ kada se Isus vrati
Engleska će napasti SAD
Građanski rat je znak da Isus uskoro se vraca (Testimonies for the Church, Vol. 1, p. 260).Adventisti koji su živi 1856 biće živi kad se Isus vrati (Testimonies for the Church, Vol. 1, pp. 131-132).


Ovakvi lažni proročanstva od dotične možete pronaći koliko želite.
Bilo kako bilo, jedna grupica adventista,pokušava sve to maskirati , prihvaćajući suludu ideju , pa krenili da ubjeđuju i druge da se 24. listopada 1844. godine zaista nesto dogodilo, naime, da je Isus iz jedne sobe prešao u drugu da bi je ocistio .
Meni se čini da oni idu na dvije strane, misle daje istina u Bibliji, isto tako misle da je istina u Eleninim knjigama?? Moraće se odlučit , jer oboje ne može biti Istina.

Antonija, drago mi je da cujem i tvoj komentar.
Medjutim, to sto si napisala, nije istina,neko te je namagarcijo.

Stari Jeruzalem nikada neće biti izgrađen [/QUOTE]
Da li je rec o zidanju Jeruzallema ili Hrama?

Ellen će biti živ kada se Isus vrati[/QUOTE]
Pa svi pravednici ce tada biti zivi, jer ce vaskrsnuti.

Građanski rat je znak da Isus uskoro se vraca (Testimonies for the Church, Vol. 1, p. 260).
[/QUOTE]
Procitao sam stranice koje si navela u kojima ona ne govori samo u Gradjanskom Admericko ratu, nego u stradanju uopste. Zato poziva vernike da se usdaju u Boga i da u budu potpuno verni.

Adventisti koji su živi 1856 biće živi kad se Isus vrati (Testimonies for the Church, Vol. 1, pp. 131-132).
[/QUOTE]

Zao mi je Antonija, ali to ona tu ne pise. To je neko izmislio. Ta godina se ne spominje u prilozenom, tekstu.
Ja bih te savetovao, ne veruj svim izvesatalima, jer mnogo lazi proturaju se umesto istine.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.349
L A Z, L A Z!, L A Z!
Uzimanje male kasicice alkohola sa drugim prodiktima za leik nije KONZUMIRANJE.

Još jednom hvala Bogu. Nakon Laodikeje Bog je i Marka upotrijebio da obznani kako je Ellen White konzumirala alkoholna pića.

To sto katiolicki novinari pisu o Adventistima,

97% katolika pojma nema da "Adventisti sedmog dana" uopće postoje. A katolički novinari uopće ne pišu o vama adventistima. Kad bi pisali, onda bi i katolici znali da postojite. :)

Moj sin je podpresednik tog Univerzitetskog centra, i svakako da zna sta se radi u tim bolnicama bolje nego ti i tvoji novinari. Uostalo vi nista drugo i ne pisete nego niestine,.

Ovo nismo izmislili "ja i moji novinari", nego je ovo objavio jedan adventist sedmog dana. Evo, pa uživaj u gledanju i slušanju:


A evo još nešto od jednog drugog adventista sedmog dana.

Nick Samojluk, adventistički aktivist i pisac koji se zalaže za zaštitu nerođene djece.

Većina adventista nije svjesna tih neoborivih činjenica, a mnogi od njih reagiraju zijevanjem. Siguran sam da odluka naše crkve da profitira od ubijanja nevine nerođene djece ima tendenciju neutralizirati misiju Crkve Ostatka.

Nekada smo bili poznati kao oni koji su držali svih deset Božjih zapovijedi, dok je ostatak kršćanstva držao samo devet. Redefiniranjem izvornog i istinskog značenja Šeste zapovijedi Dekaloga i pružanjem usluga pobačaja našim pacijentima, postali smo poput ostatka svijeta.

Nekada sam katolicima pokazivao biblijske tekstove, ali to više ne mogu raditi gledajući ih ravno u lice. Ako bih to učinio danas, katolik bi me mogao pitati: "Što je gore, štovati Boga na pogrešan dan u tjednu ili ubijati nevina ljudska bića zbog prljave dobiti?"

Naš brod je pogodio moralni ledeni brijeg i moramo uključiti alarm. Ako nastavimo u ovom duhovnom mrtvilu, naš brod će zasigurno potonuti poput Titanika. Vrijeme je bitno! Hoćete li mi se pridružiti u ovoj svetoj misiji? Ne mogu to učiniti sam. Znam pola tuceta adventista koji dijele moju zabrinutost, ali trebamo stotine tamo gdje je sada samo šačica!

Sin je objasnio da se u Bolnicama ne nrese Abrtusi,

Sin ti, nažalost, ne govori istinu. Ja zaista ne znam zašto. Možda ti je sin i jako uviđavan, pa te želi poštediti. Ako ti zbog ovoga skriva istinu, ja ga ne osuđujem.
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
Adventisti koji su živi 1856 biće živi kad se Isus vrati (Testimonies for the Church, Vol. 1, pp. 131-132).

Zao mi je Antonija, ali to ona tu ne pise. To je neko izmislio. Ta godina se ne spominje u prilozenom, tekstu.
Ja bih te savetovao, ne veruj svim izvesatalima, jer mnogo lazi proturaju se umesto istine.

[/QUOTE]
Meni je žao , stavila sam nešto što nije istina

Stari Jeruzalem nikada neće biti izgrađen
Da li je rec o zidanju Jeruzallema ili Hrama?
[/QUOTE]
Pojasni mi malo bolje , ako ti nije problem , stavi cjeli zapis

Ellen će biti živ kada se Isus vrati
Pa svi pravednici ce tada biti zivi, jer ce vaskrsnuti.
[/QUOTE]
Uredu svi vaskrsnuti biće živi , dali to baš tako piše
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
"Bog ravno piše i po krivim crtama". Tako nam po Laodikeji objavi priznanje i samih adventista kako je Ellen White konzumirala alkohol.

Sve vise dolazim do saznanja da Stvarnoslap uistinu ima nekim problema u glavi.
To je njegov problem, ali je zalosno da se takva osoba naziva Hristovim sledbenikom.

Nije Ellen White konzumirala alkohol, vec je zbohg bolesti slabosti tela uzimala po jednu kasicu sa jajetom ujutru kao lek.

Tijekom protekle godine dana gospođa White je, u tri ili četiri navrata, osjećala veliki umor i slabosti u jutarnjim satima. Jedan takav slučaj bio je u vrijeme sazivanja skupštine u Johnstown-u, Wisconsin. Kako bi ublažila te mučne slabosti ona je odmah nakon ustajanja uzimala jedno jaje s malo čistog domaćeg vina, možda jednu žlicu, i ona je smatrala da to nema nikakve veze s uzimanjem opojnih sredstava, o čemu ona govori u svojim spisima. Tijekom protekle godine dana ona je uzela možda jedan "pint" vina. (James White; Advent Review and Sabbath Herald 17. ožujak 1868. god.)
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.349
Sve vise dolazim do saznanja da Stvarnoslap uistinu ima nekim problema u glavi.
To je njegov problem, ali je zalosno da se takva osoba naziva Hristovim sledbenikom.

Nije Ellen White konzumirala alkohol, vec je zbohg bolesti slabosti tela uzimala po jednu kasicu sa jajetom ujutru kao lek.

Kako odjednom alkohol lijek, kad ste i ti i svi ostali EGWisti ovdje stalno mantrali kako je alkohol strašan otrov i u najmanjim količinama. :) Evo što si ti sam napisao prije sedam godina:

Štetan i u malim količinama
ALKOHOL – OTROV KOJI PROUZROKUJE I STIMULIŠE MNOGE ZDRAVSTVENE PROBLEME I BOLESTI

P.S. ;)

 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Kako odjednom alkohol lijek, kad ste i ti i svi ostali EGWisti ovdje stalno mantrali kako je alkohol strašan otrov i u najmanjim količinama. :) Evo što si ti sam napisao prije sedam godina:

P.S. ;)

Tradicionalisti veruju da treba popiti po jednu casu dnevno radi zdravlja, pa je moj odgovor bio usmeren u tom pravcu.

Ellen White je uzimala jednu kasicicu sa jajetom.

To nije najbolji nacin da se bolest izleci, jer postoje alternative, ali ko to zeli moze i na taj nacin, ko moze koga osuditi osim Gospoda.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.349
Ellen White je uzimala jednu kasicicu sa jajetom.

To nije najbolji nacin da se bolest izleci, jer postoje alternative, ali ko to zeli moze i na taj nacin, ko moze koga osuditi osim Gospoda.

Upravo si ti osudio vašu "proročicu". :) Ti si konstatirao:

Štetan i u malim količinama
ALKOHOL – OTROV KOJI PROUZROKUJE I STIMULIŠE MNOGE ZDRAVSTVENE PROBLEME I BOLESTI


Toliko o "konzistentnosti" EGWista i njihove "teologije".... :cool:

Krasota od konzistentnosti.
 
Natrag
Top