Abortus ,treba li ga zabraniti ili ne?

Abortus,treba li ga zabraniti?

  • Treba ga zabraniti

    Votes: 3 42,9%
  • Treba ga dozvoliti

    Votes: 0 0,0%
  • Treba dozvoliti slobodan izbor svakoj zeni

    Votes: 4 57,1%

  • Total voters
    7
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Cilj Sotone jeste da se unisti ljudska populacija u celosti. On je taj koji je uticao na Adama da gleda na Evu i da ne ispunjava Bozju naredbu "mnozite se i napunite zemlju ljudima"Tek kad ih je Jehova Bog isterao iz Edena onda je poceo sa njihovim potomstvom da nas reseta ubijanjima i lazima na sve nacine.
Za Jehovu Boga je svet i zivot nerodjenog deteta.
Koji udari trudnu zenu pa dete umre,takav covek je trebao da bude ubijen.
1. Moj. 9
6 Ko prolije krv čovečiju, njegovu će krv proliti čovek; jer je Bog po svom obličju stvorio čoveka.
Ко јe taj koji ce da kaze da dete u majci ozivljava 3 meseca,a do 3 meseca nije zivo i da ga do tada ili vec do nekog vremena moze neko ubiti bez ikakvih posledica?
2. Moj. 21
22 Kad se svade ljudi, pa koji od njih udari trudnu ženu tako da izađe iz nje dete, ali se ne dogodi smrt, da plati globu koliko muž ženin reče, a da plati preko sudija;
23 Ako li se dogodi smrt, tada ćeš uzeti život za život.
Dakle Biblija je ovde veoma jasna jer kaze zivot za zivot.
Dakle ko je ta zena ili covek da kaze da fetus nije dete i slicno?
Mozda su reci kao embrion,zigot,fetus i slicno samo razliciti nacini da se naprave razlike i opravdanja jer naprimer po njima embion nije dete vec "punoglavac" :)
Zene su trazile slobodu i dobile su je i zloupotrebile su je bas kao i muskarci.
Sve manje je zena koje hoce da se udaju,a kamoli da rode decu,jer razloga je mnogo,ko ce da odgaji to dete,kojim parama,pa na kraju da budu bijeni od te dece i slicni izgovori...
I iz svega ovoga vidimo da polako idemo svome kraju .
Od 1914 godine do danas evo ima jos malo pa 110 godina...
Noje je pre potopa bio propovednik pravde 120 godina...
Mi smo pred velikom nevoljom ,ali zatvaramo i svoje usi i oci i svako tera po svome jos vise i jos jace....,
pa samo napred...
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Cilj Sotone jeste da se unisti ljudska populacija u celosti. On je taj koji je uticao na Adama da gleda na Evu i da ne ispunjava Bozju naredbu "mnozite se i napunite zemlju ljudima"Tek kad ih je Jehova Bog isterao iz Edena onda je poceo sa njihovim potomstvom da nas reseta ubijanjima i lazima na sve nacine.
Za Jehovu Boga je svet i zivot nerodjenog deteta.
Koji udari trudnu zenu pa dete umre,takav covek je trebao da bude ubijen.
1. Moj. 9
6 Ko prolije krv čovečiju, njegovu će krv proliti čovek; jer je Bog po svom obličju stvorio čoveka.
Ко јe taj koji ce da kaze da dete u majci ozivljava 3 meseca,a do 3 meseca nije zivo i da ga do tada ili vec do nekog vremena moze neko ubiti bez ikakvih posledica?
2. Moj. 21
22 Kad se svade ljudi, pa koji od njih udari trudnu ženu tako da izađe iz nje dete, ali se ne dogodi smrt, da plati globu koliko muž ženin reče, a da plati preko sudija;
23 Ako li se dogodi smrt, tada ćeš uzeti život za život.
Dakle Biblija je ovde veoma jasna jer kaze zivot za zivot.
Dakle ko je ta zena ili covek da kaze da fetus nije dete i slicno?
Mozda su reci kao embrion,zigot,fetus i slicno samo razliciti nacini da se naprave razlike i opravdanja jer naprimer po njima embion nije dete vec "punoglavac" :)
Zene su trazile slobodu i dobile su je i zloupotrebile su je bas kao i muskarci.
Sve manje je zena koje hoce da se udaju,a kamoli da rode decu,jer razloga je mnogo,ko ce da odgaji to dete,kojim parama,pa na kraju da budu bijeni od te dece i slicni izgovori...
I iz svega ovoga vidimo da polako idemo svome kraju .
Od 1914 godine do danas evo ima jos malo pa 110 godina...
Noje je pre potopa bio propovednik pravde 120 godina...
Mi smo pred velikom nevoljom ,ali zatvaramo i svoje usi i oci i svako tera po svome jos vise i jos jace....,
pa samo napred...

Bog je rekao "plodite se i mnozite se i napunite zemlju"! To je zapovest, a globalisti teze ka tome da "zabrane radjanje" i ogranice populaciju. Iz tog razloga i promovisu abortus koji je zapravo ubijanje neduzne dece!

Postoji dovoljno stihova koji pokazuju kako Bog gleda na nerodjeni zivot, i da je njemu svaki zivot svet, pa i onaj koji je jos u utrobi..

Psalmista kaze - "Zametak moj videše oči Tvoje, u knjizi je Tvojoj sve to zapisano, i dani zabeleženi kad ih nije bilo nijednoga".

Bog sam govori: "Pre nego što sam te formirao u materici, poznavao sam te, pre nego što si se rodio, posvetio sam te; Postavio sam te za proroka narodima "(Jeremija 1: 5)

Dalje govori: "Ovako veli Gospod: za tri zla i za četiri što učiniše sinovi Amonovi, neću im oprostiti, jer paraše trudne žene u Galadu da rašire među svoju" (Amos 1:13)

"Ako se muškarci potuku i povrede ženu sa djetetom, tako da ona prerano rodi, ali nikakva šteta ne usledi, on će sigurno biti kažnjen prema tome kako muž ženin odredi; platice preko sudija. Ali, ako dođe do smrti, onda ćete uzeti život za život"(Izlazak 21: 22-23, NKJV) ----> Jovan manipulise izrazom "prerano roditi" pa ubacuje na to mesto rec "pobacaj", i na taj nacin menja smisao teksta!


Cak i zivot van utrobe je svet! To vidimo kada Bog zabranjuje masturbaciju, jer je to rasipanje zivota predvidjenog za radjanje. Ako posmatramo teoloski, i mi smo potomci Avramovi (Bog mu je rekao da ce se u njegovom "semenu" blagosloviti svi narodi), a kroz njegovo seme dolazi Hristos! Implikacije su jasne!
Mi se kroz Hrista nanovo radjamo i postajemo njegovi potomci, njegovo seme, jer je on "drugi Adam".. Bogu je dakle zivot svet i seme Avramovo sveto, i to jos dok nije ni postojalo (kroz njega smo naime i desetak platili - Melhisedeku), jer to je loza iz koje dolazi Hristos, zato smo i mi sveti, i svako skrnavljenje toga, te seksualna perverzija i zloupotreba je greh. A kamo li da nece abortus biti, pa to je ubistvo!

Nije dzabe ni djavo seksualnost izvrnuo i ne postoje dzabe seksalni rituali, prinosenje dece na zrtvu.. To rade da se narugaju Hristu, jer on je "seme zenino", zato su i zene gole u ritualima jer predstavljaju crkvu, a oni je ismejavaju i svlace golu, seksualno se izivljavaju na njoj, da se narugaju Bogu i njegovoj svetoj lozi, njegovoj zapovesti o radjanju i Hristu koji je "obecano seme".. Naime i u Talmudu pise da je Hristos "sin jedne kurve", sa razlogom!
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Prema statistici, dnevno više od 500 žena u Srbiji prekine trudnoću, odnosno: godišnje se obavi između 150.000 i 200.000 kiretaža.
Abortusi u Srbiji do 200.000 godisnje
Ono sto mene zanima koliko njih abortira iz zdravstevnih razloga ,a koliko njih abortira zato sto ne zeli dete?
Dakle samo u Srbiji se izgubi godisnje 2 ipo grada velicine Zrenjanina ....
A kolko u ostalim evropskim drzavama,pa i u celome svetu....
Pa samo abortusima je u celom svetu ubijeno skoro 1 milijarda zivota u poslednjoj deceniji.ako ne i vise.
I gde su te nevladine organizacije da brane zivote jos nerodjene dece??? Ima li ih???

ma to su za njih samo "punoglavci",nisu to ljudi...
 
Učlanjen(a)
23.10.2015
Poruka
408
Dragi i BLAGI Bog sigurno nije imao nameru da silovane zene nemaju mogucnost da prekinu nezeljenu trudnocu.
I sam znas da su zene u africi prekidale poodmaklu trudnocu skakajuci sa grana drveta i pri tom rizikujuci svoj zivot.
Dekadentna Amerika nam namece svoj nacin zivota, aovim zakonom ce prvo sebe vratiti u srednji vek.

Gde su nevladine organizacije da brane pravo na zivot deci u Siriji, Libiji, Iraku..
Gde su te nevladine organizacije da zahtevaju objektivno informisanje medijskih tajkuna kao na primer, CNN, BBC, RT, Pink,. Happy, RTS.

Pogledaj se u ogledalo i ako ubedis sebe da zivis po bozijim nacelima, moralisi drugima. Nema zivog bica koje nije prekrsilo jednu od 10 zapovesti.
Vazi ?
Hvala.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Dragi i BLAGI Bog sigurno nije imao nameru da silovane zene nemaju mogucnost da prekinu nezeljenu trudnocu.
I sam znas da su zene u africi prekidale poodmaklu trudnocu skakajuci sa grana drveta i pri tom rizikujuci svoj zivot.
Dekadentna Amerika nam namece svoj nacin zivota, aovim zakonom ce prvo sebe vratiti u srednji vek.

Gde su nevladine organizacije da brane pravo na zivot deci u Siriji, Libiji, Iraku..
Gde su te nevladine organizacije da zahtevaju objektivno informisanje medijskih tajkuna kao na primer, CNN, BBC, RT, Pink,. Happy, RTS.

Pogledaj se u ogledalo i ako ubedis sebe da zivis po bozijim nacelima, moralisi drugima. Nema zivog bica koje nije prekrsilo jednu od 10 zapovesti.
Vazi ?
Hvala.
10 zapovedi su date Jevrejima,a ne Hriscanima,i razlog je bio da ih cuvaju do Hrista,da vide kolko su gresni jer su svakog dana donosili zrtve za grehe.Znali su dobro oni da svakodnevno grese.,ali to ovde nije tema vec abortus.
Jesi li nekada procitao u Bibliji sta Bog misli o silovanim zenama i kako one imaju pravo da abortiraju skacuci sa drveta ili praveci neku od vratoloija po tvojoj zelji.
Kad smo kod silovanja ,evo najgori primer iz Biblije Sudije 19:
29 I došav kući svojoj uze mač, i uze inoču svoju i iseče je s kostima na dvanaest komada i razasla u sve krajeve Izrailjeve.
Dali ovaj epilog treba da zameni abortus?
Da li Bog odobrava postupak ovog bezimenog levita.
Sta mozemo da naucimo iz ovog primera?

Ali ,evo sta Bog kaze,
Cela 5.Мojsijeva 22 govori o silovanju,ali na kraju govori i o ovome
25 Ako li u polju nađe čovek devojku isprošenu, i silom je obleži, tada da se pogubi samo čovek koji je obleža;
28 Ako ko nađe devojku koja nije isprošena i uhvati je i legne s njom, i zateku se,
29 Tada čovek onaj koji je legao s njom da da ocu devojčinom pedeset sikala srebra, i neka mu ona bude žena zato što je osramoti; da je ne može pustiti dok je živ.
Dakle da li Bog negde zapoveda da se ubije i dete koje je zaceto nakon silovanja?
To je samo ljudsko opravdanje za ubistvo neduznij,jer nerodjena deca su neduzna iako su nasledila evin greh.
Ipak vidim ja da se samo trazi razlog da ljudi uniste religiju ,svaki svoju i ovo ce im biti samo jedan od mnogobrojnih povoda da se obracunaju sa laznom religijom. Okrivice Bog jer je jasno ko dan da Bog nigde nije naredio ubijanje nerodjene dece.

Ali,ono sto je najtuznije u ovom vasem prigovoru jeste sto vi silovanje stavljate na mesto broj 1 radi opravdavanja abortusa.
Da li su sve zene koje vrse abortuse silovane???
Hajde da vidimo koji je to % silovanih zena koje abortiraju?
To je svega 1 promil od svih abortusa.
Okrivljivati Boga Siledziju i pravdati abortus je kao noc i dan,kao svetlost i tama...
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Bog je rekao "plodite se i mnozite se i napunite zemlju"! To je zapovest, a globalisti teze ka tome da "zabrane radjanje" i ogranice populaciju. Iz tog razloga i promovisu abortus koji je zapravo ubijanje neduzne dece!

A šta ako je žena ugoržena zbog trudnoće? Po tebi bi trebalo pustiti ženu da umre. Naravno da ponovo dokazuješ da ti nije bitan motiv, nego sam čin.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
A šta ako je žena ugoržena zbog trudnoće? Po tebi bi trebalo pustiti ženu da umre. Naravno da ponovo dokazuješ da ti nije bitan motiv, nego sam čin.
Kako to zena moze biti ugrozena zbog trudnoce?
Ne shvatas li da takvim pitanjima samo zelis da osporis Bozje gledanje na zivot nerodjenog deteta.
Mozda je pristojnije da kao nekad inkvizicija jasno kazes da Bog odobrava smrt nerodjenog deteta abortusom i pokazes Biblijske dokaze.
A mozda na kraju kazes da je Biblija i sve religije lazne.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Kako to zena moze biti ugrozena zbog trudnoce?

A ti kako ne može?

Ne shvatas li da takvim pitanjima samo zelis da osporis Bozje gledanje na zivot nerodjenog deteta.

I ti si formalista kao i Mire.

Mozda je pristojnije da kao nekad inkvizicija jasno kazes da Bog odobrava smrt nerodjenog deteta abortusom i pokazes Biblijske dokaze.

Inkvizicija je ubijala rođene ljude.

A mozda na kraju kazes da je Biblija i sve religije lazne.
Tvoja je lažna sigurno. A i Biblija vam je lažna. Vaša JS.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
A ti kako ne može?



I ti si formalista kao i Mire.



Inkvizicija je ubijala rođene ljude.


Tvoja je lažna sigurno. A i Biblija vam je lažna. Vaša JS.

Tripo, kružiš oko foruma k'o kiša oko Kragujevca. Nego, jesi li ti tripo još uvijek subotar? Ili si prešao u Jovanovu sektu "pederi novo-subotari"?
 
Natrag
Top