Abortus ,treba li ga zabraniti ili ne?

Abortus,treba li ga zabraniti?

  • Treba ga zabraniti

    Votes: 3 42,9%
  • Treba ga dozvoliti

    Votes: 0 0,0%
  • Treba dozvoliti slobodan izbor svakoj zeni

    Votes: 4 57,1%

  • Total voters
    7
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
naravno za tebe je samo cilj da se pobiju nezeljena deca.. ti pripadas onima koji uvek traze neki izgovor

Navescu ti jedan primer iz biblije ---> svi znaju slucaj kada je David spavao sa zenom Urije Hetejina, pa je ona zatrudnela, a on je na prevaru pokusavao da navede Uriju da spava sa zenom kako bi ispalo da je on otac..

Pokusavao je da prikrije svoj greh..

Sta mislis, zar nije bilo lakse Davidu da ubije svoje dete jos u utrobi? Znali su i oni kako se to radi, postoje dokazi da su i prostitutke to radile i obicne zene..

To se praktikovalo u egiptu pa kasnije u grckoj i rimu. Zene su dakle to radile same sebi, ali uglavnom su babice bile te koje su obavljale abortus..

Evo samo ukratko, npr. --->

"Prve indikacije da je abortus bio uobičajen u drevnim civilizacijama pojavljuju se u drevnom egipatskom papirusu Ebers, koji datira iz 1600 pre nove ere. Na ovom papirusu opisuje se metod kojim "žena isprazni začeto u prvom, drugom ili trećem vremenskom periodu. Za to su postojali razni biljni napici, kao i vaginalni tuševi i vaginalne supozitorije.."

Pa zasto David nije to ucinio?

Verovao ili ne, upravo neki od njih na forumu tvrde da je u redu u takvim slucajevima ubiti dete!

Dakle, ako je zena silovana (Vitsaveja sigurno nije ni pristala, vec se bojala kralja), onda treba ubiti dete (abortirati), zbog psihickih posledica ili traume po majku..

To su izjavljivali..

A kako je tek ovoj zeni bilo da zivi sa ubicom svoga muza? Pa ona je to sve saznala, jer David je o tome pisao!

Ali za Davida to nije bila opcija, jer nije toliko bio kvaran da ubije svoje dete, dok bi ovi to uradili, samo da se rese posledica ili sacuvaju svoj zivot..

David se pokajao, a ovi se ne kaju ni za svoje izjave, koje su morbidne i strasne!

Zaista ne razumem..

Jos brane homoseksualce, kazu da nas oni ne ugrozavaju, da im ne treba zabraniti paradu, a eno sada planiraju da idu po vrticima, da uce nasu decu kako je gey ok na jesen, da se skidaju goli i setaju po ulicama.. Samo nehriscanin moze ovo podrzati, bez obzira na svu tolerantnost nase vere, ovo se ne sme dopustiti, ako to dozvolimo, ugrozeni smo i mi i nasa deca, jer je vaspitanje u tom uzrastu presudno i ono sto odredjuje osobu kasnije..
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Dragi i BLAGI Bog sigurno nije imao nameru da silovane zene nemaju mogucnost da prekinu nezeljenu trudnocu.

Kad bi psiholoski uticaj bio razlog za prekidanje trudnoce, onda bi zena bukvalno iz svakog razloga mogla to da ucini, jer i nemastina je psihicka tortura za zenu, i nemogucnost skolovanja, njena karijera, sta ce komsije misliti, strah od porodjajnih bolova itd.. Sve su to stvari koje negativno uticu na psihu zene, a ima ih jako puno, da ne nabrajam..

Biblija ako joj verujes ne dopusta ubijanje deteta ni iz jednog slicnog razloga, pa ni ako je zena silovana! A da su drevni narodi poznavali metode abortusa, mozes u to biti siguran, to mozes citati i van Biblije, pa opet nigde Bog nije zapovedio "ocistite utrobu silovanoj zeni da ne rodi", toga nema!

Znaci, dete nije krivo nista, a zena koja rodi ne mora to dete i zadrzati, neko ce ga usvojiti . Razlog za ubijanje ne postoji, i apsolutno ni jedan razlog koji sam do sada ovde cuo nije opravdan, cak ni medicinski.

Pozdrav.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Biblija ako joj verujes ne dopusta ubijanje deteta ni iz jednog slicnog razloga, pa ni ako je zena silovana!

Ovo je dokaz da si samo formalno govorio o motivima. Pa upravo Biblija i govori o motivima.

Tako su zločini u WW2 zlo, a ubijanje pagana od strane Isusa Navina dobro i odobreno od Boga.

Po tvojoj logici silovana djevojčica u SAD bi trebala da rodi.

Eto jednostavnim primjerom iz Biblije sam dokazao da tebi nisu bitni motivi.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Po tvojoj logici silovana djevojčica u SAD bi trebala da rodi.

Gde u bibliji stoji da silovana devojka treba da abortira (izazove pobacaj)???

A da su u drevna vremena znali kako se to radi imas i kod egipcana, to su radile zene ili babice, pa procitaj!

Evo ukratko:

"Prve indikacije da je abortus bio uobičajen u drevnim civilizacijama pojavljuju se u drevnom egipatskom papirusu Ebers, koji datira iz 1600 pre nove ere. Na ovom papirusu opisuje se metod kojim "žena isprazni začeto u prvom, drugom ili trećem vremenskom periodu. Za to su postojali razni biljni napici, kao i vaginalni tuševi i vaginalne supozitorije.."

Zasto Bog to nije zapovedio?
Na taj nacin bi devojku spasio traume!

Eto jednostavnim primjerom iz Biblije sam dokazao da tebi nisu bitni motivi.

Ni jedan biblijski primer nisi naveo da dokazes kako treba izazvati pobacaj silovanoj!

Ovo je dokaz da si samo formalno govorio o motivima. Pa upravo Biblija i govori o motivima.

A sta je motiv? Da se devojka ne istraumira?

Izvini, ali to onda znaci da bi devojka iz bilo kojeg razloga mogla da abortira. Dakle, ako se plasi trudnoce, ako su roditelji protiv ili drustvo, ako je okolina osudjuje ili ako ne moze da ostvari karijeru, ako je siromasna i nema para da prehrani dete.. Svaki psiholoski uticaj bi se mogao smatrati "traumom" i mogao bi se iskoristiti kao razlog za abortus!

Ovo je morbidno! Ubiti dete, samo zato jer bi se devojka mozda mogla osecati lose!?

Na osnovu tog tvog "moralisanja" bi mogao tvrditi da nije greh ni ubiti dete nakon porodjaja - "ako bi se majka mogla osecati lose"! Sta te sprecava da ubijes dete silovanoj i nakon porodjaja, zasto ne bi, ako je bitna samo majka i to kako se ona oseca??? Dete je ionako u tom periodu "nesvesno"!

_________________________________________

A te price kako je plod u utrobi "nezivo bice", sam dokazao da su lazne! I sa medicinskog i sa biblijskog stanovista su lazne! I spermatozoid je ziv (zato je zabranjena masturbacija u bibliji), a kamo li ono sto se razvija u utrobi!
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Tako su zločini u WW2 zlo, a ubijanje pagana od strane Isusa Navina dobro i odobreno od Boga.

Ne, nisi u pravu! I jedno i drugo je zlo!

Ali kada je rat u pitanju, onda se moras zastiti. To se u pravu zove "nuzna odbrana". Ucinices manje zlo da bi sprecio vece!

Tako su oni ubijali decu, i nisu ih ostavljali u zivotu, da im se posle ta deca ne bi svetila! U pitanju je bio opstanak nacije!

Njihov motiv je dakle bila zastita!

A ovde se radi "o direktnoj Bozjoj intervenciji", sto kod tebe nije slucaj!

U ovom tvom slucaju nema elemenata koji bi opravdali ubistvo! Ubiti nezasticeno bice, samo zato da bi se ti spasao traume nije opravdano! To bi onda znacilo da i ja imam pravo da te ubijem ako me ti zlostavljas psihicki?

Ne, nemam!

Zato i zena nema prava ubiti dete samo zato da bi joj bilo psihicki lakse!

A za silovanje i posledice ce Bog kazniti odgovorne! Zato i kaze: "ne osvecujte se ljubljeni, nego dajte mesta gnevu.. MOJA JE OSVETA JA CU VRATITI KAZE BOG".

Zasto onda ti uzimas pravdu u svoje ruke, i sprovodis sud? On ce kazniti odgovornog i za psihicke posledice, a dete nije krivo nista da ga ubijas!

Kako god, nemas ti prava sprovoditi sud za koji te Bog nije ovlastio! Nisi ti sudija i nije te ovlastio da ubijas!
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.329
A sta je motiv? Da se devojka ne istraumira?

To je đavlija podvala da će žena rađanjem tako začetog djeteta biti spašena od traume. Stvarnost i znanost svjedoče da su najviše traumatizirane žene upravo one koje su izvršile jedan ili više abortusa. Zato tripo (kao i Jovan) i nastupa zagovarajući đavliju agendu, koja je najpodmuklija i najstrašnija. Prvo - ubije se potpuno nevino ljudsko biće (nerođeno dijete) i istraumatizira se ženu koja je na to pristala. Zna đavao što je najgore i najbolnije za čovjeka, i upravo ga zbog toga nagovara na ubijanje nerođene djece.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
pa s tvojim komentarima brišem guzicu.

Znam ja da ti imaš potrebu za ment. pražnjenjem i na taj način.

Jer kada ja kažem da je KC Vavilnoska KURVA onda je to tako. Nisi mogao biti kralj bez KC.

I to nije vrijeđanje, a ti kada isto kažeš onda je to ovo što sam rekao, ment. pražnjenje.

Jer nema kurvanja HAC sa vlastima, kao što ima kurvanje KC.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
ovaj cijeli tvoj komentar ću da dam na svojoj grupi da i ostali vide.

Ok..

Neka ti Bog da silu po bogatstvu slave svoje, da se utvrdis Duhom njegovim za unutrasnjeg coveka.

Da svuces telesnog coveka sa njegovim slastima i zeljama, koje je obrezanje nerukotvoreno. Da se odreknes tela i gresnih zelja, misli telesnih, koje vojuju na dusu. Da uzmes krst Hristov i da se razapnes sa njim, odrekavsi se sebe.

Neka te Bog blagoslovi i posveti, da cinis dobra dela i ratujes protiv greha u sebi, a ne protiv drugih ljudi..

Amin!
 
Natrag
Top