7. У потрази за истином,већина залута.Мало њих је спозна

LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Znam zašto u ovakvim raspravama pričate o svemu samo ne o onome na što vam se ukazuje i što je suština rasprave. Nemaš odgovra na pitanje zašto Bog Sotonu nije poslao na Mars, ako je svemoćan, a ne na Zemlju među ljude, ali zato pričaš o silnosti i istinitosti Biblije, OK. Ako ti vjeruješ da je čovjek hodao po vodi, oživljavao mrtve, hranio komadom ribe hiljade ljudi..., dakle, ako si u to povjerovao kada si prvi put pročitao Bibliju, povjerovaćeš tako jednako i kada je pročitaš hiljaditi put.
Šta se tu može? Sve je, kao što rekoh, stvar upotrebe razuma.
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Znam zašto u ovakvim raspravama pričate o svemu samo ne o onome na što vam se ukazuje i što je suština rasprave. Nemaš odgovra na pitanje zašto Bog Sotonu nije poslao na Mars, ako je svemoćan, a ne na Zemlju među ljude, ali zato pričaš o silnosti i istinitosti Biblije, OK. Ako ti vjeruješ da je čovjek hodao po vodi, oživljavao mrtve, hranio komadom ribe hiljade ljudi..., dakle, ako si u to povjerovao kada si prvi put pročitao Bibliju, povjerovaćeš tako jednako i kada je pročitaš hiljaditi put.
Šta se tu može? Sve je, kao što rekoh, stvar upotrebe razuma.

Moguce jurka moguce sta se tu moze tako je to kad verujes u Boga sta se tu moze nego muci me jedno pitanje vise je iz sale nego ozbiljno,
prvrnuo sam internet i mnogo knjiga ali nigde u knjigama ili internetu niko neobjasnjava ko je bio iz evolucionista milijarde godina tamo unazad da izbroji koliko milijardi je zemlja stara i kako je nastala mozda je to bila lajka ruska ipak ona je prvi kosmonaut?

Ma znam sta je rusi se zeznuli zaboravili su jedan detalj a to je,lajka nije umela da cita pise i govori pa nije mogla da im kaze ili napise koliko je stara,i kako je postala nasa zemlja Ha,ha,ha.

sto se tice sotone cekao da ljudi izmisle rakete zaboravio si da bog ima samo vatrene kocije a on neda nikome.

Salio se gera malo prosto da se nasmejemo.

Sto se tice rasprava u pravu si meni vise dosadi da pisem jedne iste stihove i ponovno i ponovne dokaze da sedim satima za kompom,

kako jos nisi izgubio zivce snama bas ti se divim.



Pozdrav brate.
 
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
Onda možemo rezimirati. Dakle, Bog je ljubomoran. Bog je namjerno podijelio svijet na način da se međusobno kolje i satire. Bog taj svijet nije ni stvorio da bi ljudi živjeli i u miru i ljubavi. Jednom riječju, Bog je zao!
E, da sam teista i da vjerujem, pod hitno bih tražio da se ovakav Bog smijeni, a ako mi to ne bi uspjelo, tražio bih drugog Boga, čije osobine bi bile Božije, a ne osobine krvnika i ljubomornog egocentrika. A da je Bog koga ovdje ovako odslikavate oduvijek bio krvnik, to su neki ljudi odavno shvatili, jer eksplicitno to i kažu u narodnoj epskoj pjesmi "Smrt Marka Kraljevića": "...Već ćeš bolan umrijeti Marko / A od Boga staroga krvnika."

Valjda za usporedbu s roditeljima...
Rode te a znaju da ces jednog dana umrijeti. Zasto si se patio cijeli zivot?
 
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
gera:
Kao prvo ja nikada nisam rekao da se treba pokloniti Isusu, a da je on jedino ime koje je dano coveku kroz koje se covek moze spasiti!!!
Naravno! Kako bi ti rekao kad on nije to nikada rekao! Klanjanje je jedino Bogu!
A to sto je dopsutao...? Klanjam, se moj naklon, ljubim ruke..... pogotou danas kada je doveden na nekakv izmisljeni drveni lik klanjaju mu se, tok drvetu, dok koljen ne ostruzu. Hrist ih posmatra, ziv je.

Primetio sam da ti se nesvidja kad otkrivam istinu o Muhamedu i islamu
Istina mi ni slucajno ne smeta!
Ali mi smetaju politicke bljuvotine i pamfleti, ako kad opisju boga alaha i njegiove kceri, kao oni nasli u zidinama ....i imputira mi se da ja vjerujem u te rugobe kipove i ostale budalastine.
To mi smeta!
Jee ja vjerujem u Allaha, Boga koji je sve stvorio pa i Hrista.
ako se mozes izrugivati s Tim Bogom (jer drugi ne psotoji!), onda nek ti je dusu.

A Muhamed,je zenio 6-godisnju devojcicu a kad je imala 9g on je nju lisio nevinosti sramota,klao je jevreje i hriscane u Saudijkoj arabiji on je poceo, arabi su zavrsili.Zasto danas nema nijednog jevreja i hriscana u S. ......
Vidis, ja se na bavim Muhammedom a.s. iako ga je Hrist nazvao Duhom istine.
Postoje knjige vrlo velikih svjetskim mislilaca koji Muahammeda a.s. stavljaju na sami vrh svjetskih licnosti.

I jos nesto znam iz Kur'ana. a sitina je sigurno: svi Bozji poslanici imali su neprijatelje i svi njihovi neprijatzelji su bili nevaljalci.

Mislis da Hrist nije imao neprijatelje i pored toga sto ga ti hvalis na sva usta nema i danas?

Samo jedno da znas: ja volim i postujem Hrista kako dolikuje.

Ti ovo nisi radio i to se ne odnosi na tebe ali religija u koju verujes je pogresna, ako treba seci glave da bi primio neciju religiju ....
naravno da nisam!
Nisam cak uopste religiozan covjek.
shvai to jednom.
I okani se vec jednom politike.
Islam ne poznaje rasizam i fasizam, takodje ni inkviziciju.

Kur'an o Htistu kazuje istinu! samo Kur'an!

Muslimni se ne mole kamenu, to je cista neistina. Mole se samo jednome Jedinome Bogu. To je istina.

To sto ljube meteoritski kamen koji je ugradjen u stranicu hrama, ne znaci da se mole kamenu!

kao kada poljubis dijete ili zenu, ne znaci da klecis pred djetetom i da mu se molis. iskazujes odredjeno postovanje.
Ja mislim da ne bih.

Postoji mozda musliman-religija kome mozes pripisati mozda neke nepodobstine, ali muslimanu-vjerniku sigurno ne mozes.

Ako okrenes na taj nacin lista bi mogla biti podugacka i neupotrebljiva.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Valjda za usporedbu s roditeljima...
Rode te a znaju da ces jednog dana umrijeti. Zasto si se patio cijeli zivot?
Da, ali, za razliku od Boga, roditelji nemaju izbor niti moć da bilo šta promijene u tom pogledu. "Svemoćni" Bog ima i izbor i moć, ali ništa ne mijenja. Očito je zadovoljan nivoom patnje kojoj su izložena njegova stvorenja.
 
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
Da, ali, za razliku od Boga, roditelji nemaju izbor niti moć da bilo šta promijene u tom pogledu. "Svemoćni" Bog ima i izbor i moć, ali ništa ne mijenja. Očito je zadovoljan nivoom patnje kojoj su izložena njegova stvorenja.

U pravu si. Bog cini sto hoce, i niko Mu se ne moze suprotstaviti.
I sto se tice patnje i tu si u pravu. To je poznato.
Od izgona iz Raja receno nam je da cemo umirati, bolovati, biti iskusavani u imetku u porodici..... i sve je to tako.
Receno je i da se primicanjem Sudnjeg dana povecava patnja ljudima, dok ne bude konacni strasni Kraj.
Mane vise svima je jednako, ali vjernicima ostaje nada da ce biti ozivljeni i da ce vjecno uzivati u Raju, kao tjelesna bica(!) sa svim tjelesnim uzicima. U jednom hadisu kaze: nece vrsiti nuzdu, voce kojim ce se hraniti izlazice kao najljepsi miris kroz njihove koze. Dakle necemo biti sasvim jednaki kao sada.
Naravno, ja shvatam da neko negira sve to, i ne zamjerim mu.

E vidis, kada se ubacuju hriscanske ili katolicke ili JS devijacije, oni prvo smatraju Boga nepravednim, pa su izmislili Hrista kao boga.
Je rne mogu da objasne zasto je Izrale bio 400 godina tlacen u egiptu. I druga i veca unistavanja.

Cuo sam kako kazu: dobar je bog, nece te on...... on je ljubav, on je ovo, on je ono....

Boze mi oprosti!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
U pravu si. Bog cini sto hoce, i niko Mu se ne moze suprotstaviti.
I sto se tice patnje i tu si u pravu. To je poznato.
Od izgona iz Raja receno nam je da cemo umirati, bolovati, biti iskusavani u imetku u porodici..... i sve je to tako.
Receno je i da se primicanjem Sudnjeg dana povecava patnja ljudima, dok ne bude konacni strasni Kraj.
Mane vise svima je jednako, ali vjernicima ostaje nada da ce biti ozivljeni i da ce vjecno uzivati u Raju, kao tjelesna bica(!) sa svim tjelesnim uzicima. U jednom hadisu kaze: nece vrsiti nuzdu, voce kojim ce se hraniti izlazice kao najljepsi miris kroz njihove koze. Dakle necemo biti sasvim jednaki kao sada.
Naravno, ja shvatam da neko negira sve to, i ne zamjerim mu.

E vidis, kada se ubacuju hriscanske ili katolicke ili JS devijacije, oni prvo smatraju Boga nepravednim, pa su izmislili Hrista kao boga.
Je rne mogu da objasne zasto je Izrale bio 400 godina tlacen u egiptu. I druga i veca unistavanja.

Cuo sam kako kazu: dobar je bog, nece te on...... on je ljubav, on je ovo, on je ono....

Boze mi oprosti!

Bog jeste i uvek je bio Bog ljubavi i bice ,Bog je toliko zavoleo svet da je dao sina jedinorodnog da bi ga spasio.

Muhamed je morao da obori Hrista po ucenju svog oca lazi da bi Isusa umanjio bas kao sto to rade JS-ci ili yudeji,da bi podigli svog paganskog

ja ti dadoh sva imena Boga i u starom i u novom zavetu nadje li ti meni ime Allah ne nisi naso i neces.

Jer je bog jedan u SZ-tu-JAHVE u novom REC (Jovan 1:1-3) a dabi smo se razumeli evo ponavljam jos jednom:

Bozanska imena:


JAHVE (JHVH)-«Ja jesam «Ja sam koji jesam- 6823 puta ustarom zavjetu
ABBA-« Otac» na Aramejskom, Rim 8,15 Gal4,6 Mt, 6,9
ADONAI- «Moj gospodin»(gospodar ) vlasnik, post, 15,2 izl 4, 10, 13 još7,7 2 Sam7, 18 ,20
ELOHIM-Bog stvoritelj, moćan, snažan, nadmoćan.» 2500 puta ustarom zavjetu
ELŠADAJ svemogući Bog u svemu dovoljan ,više nego dovoljan za mene. 48 puta ustarom zavjetu
EL ELION –Najviši Bog, Višnji ili svevišnji Ps91,1 7,18 47,3 97.9
EL ROI-Svevid Bog. Bog,koji sve vidi, Post.16, 13
EL OLAM–Bog vječni post.21,33- pnz23 ,37
JAHVE CIDKENU- Gospodin naša pavednost Jer.23, 6
JAHVE MEKADEŠ – Gospodin koji nas posvećuje Izl 31, 13 Lev 20 . 7,8 21, 8 2, 9,32
JAHVEŠALOM – Gospodin naš mir Suci 6. 24
JAHVE ŠAMA – Gospodin je uvijek prisutan,Gospodin je blizu EZ 48. 35
JAHVE RAFA –Gospodin koji iscjeljuje, gospodin naš iscjelitelj. Izl. 15,25
JAHVE JIRA—Gospodin koji proviđa, Gospodin koji me opsrbljuje, brine seza mene, Gospodin Će se pobrinuti za to .Izl 17. 15
JAHVE NISI-Gospodin stijeg naše pobjede, naša pobjednička Zastava.Izl.17.15
JAHVE ELOHENU- Gospodin Bog naš Ps.99, 8,9
JAHVE ROI- Gospodin moj pastir-ili blizak prijatelj s kojim dijeliš sve. Ps.23,1 izl. 33,11
JAHVE CEVAOT (SEBAOT). Gospodin nad vojskama, zapovjednik vojskovođa .Ps.24.101Sam.1,3
ADONAI KANA-Bog ljubomorni(želizaštititi) Izl.33. 14
ATIK-pradavni 7,9.13
KADOŠ-sveti Iz 57, 15

U knjizi proroka i Novom Zavjetu spominju se mnoga imena inazivi za Isusa.

ISUSOVA IMENA
ISUS (Ješua)- spasitelj-Jahve je spasenje
KRIST-(grč,) pomazanik
MESIJA-(heb) pomazanik
EMANUEL- Bog je s nama Mt. 1.23 Iz 7. 14
BOG- Iv, 1.1
GOSPODAR-Flp, 2.11
GOSPODIN-Iv.4,15
GOSPODIN SLAVE- 1Kor,2,8
RIJEČ BOŽJA- Otk.19,13
RIJEČ-Iv.1.1.14
RIJEČŽIVOTA- 1.Iv.1, 1
ŽIVOT- 1 Iv.1,1
ŽIVOT VJEČNI-1.Iv 1,2
.JA JESAM-Iv.8.58
SIN BOGA ŽIVOGA- Mt.16,16
SIN BOŽJI, Iv,11.27
BOŽJI JEDINOROĐENI SIN- Iv.3,16
SIN PREVIŠNJEGA -Lk.1, 32
SIN ČOVJEČJI-Lk.9,22
SINDAVIDOV-Mt. 9, 27
SPASITELJ SVIJETA- Iv .4, 42
OTKUPITELJ- Iz. 59,20
KRALJ KRALJEVA- otk. 17, 14 - 19, 16
JAGANJAC BOŽJI- Iv. 1,29
JANJE-Otk, 17, 14
LAV IZ JUDINA PLEMENA-otk. 5,5
DAVIDOV IZDANAK -otk. 5,5
ISUS NAZAREĆANIN-Dj. 2,22
POČETAK BOŽJEG STVORENJA – Otk.3.13
ISTINITI SVJEDOK-Otk. 3,14
SVETAC I PRAVEDNIK- Dj. 3.14
SAVJETNIK DIVNI BOG SILNI OTAC VJEČNI KNEZ MIRONOSNI -Iz 9,5 ,
VJERNI I ISTINITI- Otk.19.,11
VJERNI - Otk.3,14
AMEN- Otk, 3, 14
UČITELJ I GOSPODIN- Iv.13.13
ALFA I OMEGA-Otk.22,13
PRVI I POSLJEDNJI-22,13
POČETAK I SVRŠETAK- Otk..22,13
SVEMOGUĆI-Otk.1,8
SUNCE S VISINE-LK. 1.78
OSLOBODITELJ-Rim 11,26
SLUGA OČEV-Iz. 42,1
SLAVA JAHVINA- Iz.40,5
SVETAC IZRAELOV—Iz.41,14

ISUSOVI NAZIVI


Besmrtni, nevidljivi, jedini Bog- tim1,17
Odsjev Božjeg sjaja i otisak njegove biti- Heb.1,3
Božja sila Božja mudrost- Kor.1,24
SlikaBožja-2.kor. 4,4
Dar Božji- Iv.4,10
Pastir dobri- Iv . 10,11
Pastir naroda božjeg Izraela-Mt. 2,6
Vrhovni pastir- 1 Pet.5. 4
Vođa- Mt.2,6
Silan prorok riječju i djelom- Lk. 2,2
Kralj Židovski-Mt 2,2
Kralj vjekova-1, Tim.1,17
Posrednik između Boga i ljudi-1. Tim.2,5
Posrednik novoga saveza- Heb. 4,14
Veliki svećenik sličan Melkisedeku- Heb.5,10
Učitelj – Iv. 3,2
Glava crkve- Ef. 5, 23
Zaručnik- Mt .25,1
.Kruh života-Iv,6,35 , 48
Trs- Iv. 15,5 Vrata -Iv. 10 ,7
Vrata ovcama- Iv10, 7
Sunce pravde- Mat. 3, 20
Put istina i život- Iv. 11, 20
Svijetlo svijeta -Iv 8, 12
Izdanak Jahvin- Iz 4,2
Začetak života- Dj.3, 15
Začetnik i završitelj vjere –Heb. 12, 2
Vjerni svjedok- otk.1, 5
Prvorođenac od mrtvih- otk1, 5
Vladar zemaljskih kraljeva- otk.1,5
Baštinik svega- Heb1,
Vođa našeg spasenja-Heb2, 10
Sjajna zvijezda Danica-otk22, 16
Cvijet Šaronski- pj. 2,1
Ljiljan u dolu- pj. 2,1
Kamen spoticanja- Iz.8, 14
Stijena posrtanja- Iz. 8, 14
Kamen zaglavni- Ps. 118, 22
Novi Adam- 1Kor. 15, 45
Zagovornik- 1 Iv.2,1
Pravednik- 1Iv. 2,1
Blaženi i jedini vrhovnik- 1 Tim. 6, 5
Utjeha Izraelova- Lk. 2, 25
Preteča- Heb. 6,20
Čovjek boli- Iz. 53, 3
Naše pashalno janje- 1Kor. 5, 7
Duhovna stijena- 1. Kor. 10 , 4
!

JA OVDE U BIBLIJI NEVIDIM Allaha!!!
A to je prepis orginalnog Tevrata,indji, itd.

Mozes pogledati (Codex Sinajticus,Kumranske monuskripte) drugih dokaza nema i ti to znas i ja to
znam.






IMENA DUHA SVETOGA U STAROM I NOVOM ZAVJETU


DUH SVETI-Lk. 11,13 PARAKLETOS-grč.
DUHBOŽJI- Post. 1,2 - Branitelj, pomoćnik, tješitelj , zastupnik,
DUH JAHVIN- Suci. 3,10 6.34 - jačatelj, savjetnik, onaj koji stoji uz tebe

DUH ISUSA KRISTA-Flp. 1,19 -Iv.!4,16,26 15,26 16, 7

DUH BOGA ŽIVOGA- 2Kor 3,3
DUH ISTINE-Iv14,17 16, 13
DUH MILOSTI- Heb.10,29
DUH SLAVE-Pet.4,14
DUH DOBRI- Neh 9. 20
DUH SVETI OBEĆANI- Ef. 1, 13

NAZIVI DUHA SVETOGA


Duh života- Rim 8,2
Duhposinjenja- Rim 8,15
Duh vjere-2 Kor 4,13
vječni Duh-Heb 9,14
Duh mudrosti iotkrivenja-Ef 1, 17
Duh mudrosti- Pnz.34, 9
Duh mudrosti iumnosti(Razumjevanja)-11,2

Duh znanja i straha Gospodnjeg-Iz 11,2
Duh milosni i molitveni- Zah. 12,10
Duh spremni- Ps 51,14
Duh savjeta ijakosti-Iz 11, 2


Izvanredan Duh (odličan Duh) – Dan. 5,12 6,4
Duh blagosti- Gal. 6, 1
Proročki Duh- otk. 19, 10
Duh spasenja –Iz. 26, 18
Ulje radosti- Heb . 1, 9

I nemoj mi bez dokaza tu lupati spamove ili daj argumene ili cuti brate, mislim samo se brukas kako hoces to je tvoje pravo,samo pises a ni sam neznas sta pises, daj o no sto trazim ili da zavrsimo diskusiju ako nemas argumente.

Ja sam ti obeco da cemo doterati cara do duvara kako si ti to shvatio neznam ja sam shvati o ozbiljno!!!

Mislis da sam glup i da nevidim da spamujes jer nemas odgovor na sve sto sam postavio nisi dao ni jedan argument, pa si jos i jurku angazovao da ti pomaze,nigde i nikad se jurka nije mesao u moje postove osim kod tvojih, jasno mi je da te jurka na neki nacin podrzava ali je sve jedno konzervativan jer vidi da nisi u pravu.

Jurka zna da Gera radi samo s faktima i nikad ne laze!!!

pozdrav od Gere.
 

Prilozi

  • Bozanska Imena u bibliji.txt
    9,9 KB · Pregleda: 1
Poslednja izmena:
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Gera, promašio si potpuno. Nikoga ne podržavam posebno, osim što imam svoje mišljenje kao i ti. A što se tiče miješanja u postove, i tu si promašio. Pogledaj malo pažljivije ko se kome miješa u postove, mada ova opaska "miješanje u postove" uopšte ne može stajati, jer svako ima pravo da komentariše bilo čiji post i iznese svoj stav o bilo čijem mišljenju.
Mene ne možeš da miješaš u vaše rasprave na takav način. Pitam se šta bi tek radio da sam kojim slučajem Jehovin svjedok, kad ovako insinuiraš iako znaš da sam ateista i da po prirodi svoje filozofije ne mogu podržavati niti jednog teistu i njegovu filozofiju života.
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Gera, promašio si potpuno. Nikoga ne podržavam posebno, osim što imam svoje mišljenje kao i ti. A što se tiče miješanja u postove, i tu si promašio. Pogledaj malo pažljivije ko se kome miješa u postove, mada ova opaska "miješanje u postove" uopšte ne može stajati, jer svako ima pravo da komentariše bilo čiji post i iznese svoj stav o bilo čijem mišljenju.
Mene ne možeš da miješaš u vaše rasprave na takav način. Pitam se šta bi tek radio da sam kojim slučajem Jehovin svjedok, kad ovako insinuiraš iako znaš da sam ateista i da po prirodi svoje filozofije ne mogu podržavati niti jednog teistu i njegovu filozofiju života.

U pravu si jurka lupio sam bez veze valjda me Hary malo iznervirao pa sam zakacio i tebe,normalno da ga nisi podrzavao primi moje izvinjenje brate.A da si JS- ok bilo bi svasta a posto si ateista nemam na tebe nista jer ti nemas snama nista u verovanju osim da komentarises sa nama, to je u redu meni se vise svidja kad ti diskutujes sa nama jer ne podrzavas ni jednu stranu a na protiv ukazujes nam gde gresimo u istini..


A hari je dobar momak on je ko i ja ja sam krsten kao pravoslavac ali ne podrzam crkvu jer je puna paganstva kao i islam koji je pun paganstva,idolopoklonstva biti pravoslavni nemora da znaci da se treba klanjati ikonama,lutkama npr:Isusa,mariji,i ostalim svecima ja verujem u trojstvo ali na moj nacin a ne na nacin SPC-ve moja crkva je Biblija,Najstarija knjiga na svetu,Zato kazem za Harry da je kao i ja biti musliman neznaci da treba raditi sto rsde svi muslimani u islamu ja i Harry smo veoma slicni.

Nadam se da ce nam bog otkriti pravi put i istinu!!!

Pozdrav brate jurka.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top