7. У потрази за истином,већина залута.Мало њих је спозна

MODERATOR
Učlanjen(a)
28.05.2009
Poruka
6.664
7. У потрази за истином,већина залута.Мало њих је спозна. Трагајући за истином и самоспознајом, читају се многе књиге, гледају се многи филмови, слушају се разноразна искуства и приче…
Људи покушавају да се пронађу у ономе што су чули…
Одабирају оно што им највише одговара.
То је својеврстан механизам самоодбране,самообмањивања.
Многи који су дотакли четврту димензију и видели неке ствари,почели су да их тумаче на свој начин.
Почели су да пропагирају и оснивају разноразне групе,које имају своје ритуале,а ритуали за собом повлаче и својеврсне религије…
Кроз ритуале почиње испирање мозга људима.
Људи почињу осниваче да гледају као божанства,почињу да им се клањају!?
Људи стварају идоле и заборављају на прву Божију заповест!
Људи почињу да мешају жабе и бабе.
Начин здравог живота и исхране са филозофијом и пророчанствима.
Вешти манипулатори су изманипулисали људе и (не)свесно их ставили на страну оних који се припремају за сукоб са Господом Богом.
Људи нису свесни,јер су се приклонили идолима,а све религије и вере и уче људе да се клањају идолима,а не вери у Господа Бога.
Људима се у почетку дешавају побољшања,али када се касније уплете филозофија и религија,почињу да им се дешавају грозне ствари,а они нису свесни зашто се то догађа и почињу да „пуцају“.
Долазе у сукоб сами са собом,са околином,са…
Врте се у лавиринту и не виде излаз.
Да би се ослободили свега,морају све да одбаце и да крену на почетак…да ослободе свој ум и да се врате Господу Богу,да постану свесни да је ИСТИНА само једна и да је недељива,да је ИСТИНА ЗАПИСАНА У ИСТИНИ, и да других ИСТИНА нема!
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Amin

Лука 18,8 b Али Син човечији кад дође хоће ли наћи веру на земљи?
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
Да би се ослободили свега,морају све да одбаце и да крену на почетак…да ослободе свој ум и да се врате Господу Богу,да постану свесни да је ИСТИНА само једна и да је недељива,да је ИСТИНА ЗАПИСАНА У ИСТИНИ, и да других ИСТИНА нема!
Tako je. Ti si musliman (odan Bogu)?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Slazem se, u traganju za istinom covek mora pristupiti prazne glave, bez unapred usvojenih misljenja, ili bredubedjenja, vec samo sa recju Bozjom i molitvom da Gospod pokaze Duhom Svetim sta je istina, i svaku trdnju ispitivati iskljucivo samo Svetim pismom, i rukovoditi se biblijskim nacelom `TAKO GOVORI GOSPOD..
 
Član
Učlanjen(a)
29.03.2011
Poruka
26
Slazem se, u traganju za istinom covek mora pristupiti prazne glave, bez unapred usvojenih misljenja, ili bredubedjenja, vec samo sa recju Bozjom i molitvom da Gospod pokaze Duhom Svetim sta je istina, i svaku trdnju ispitivati iskljucivo samo Svetim pismom, i rukovoditi se biblijskim nacelom `TAKO GOVORI GOSPOD..

Па, како трагати за истином: празне главе и без предубеђења или пуне главе и то убеђене? Одлучи се за приступ.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Па, како трагати за истином: празне главе и без предубеђења или пуне главе и то убеђене? Одлучи се за приступ.


Naravno, prazne glave, jer biblija daje odgovore o svim pitanjima za svakoga ponaosob, vernika ili nevernika.

Mi imamo obicaj da citajuci bibliju tumacimo njene tekstove po onome sto smo vec naucili od crkvenih autoriteta, svestenika ucitelja, itd...

Biblija sama po sebi je dovoljna da da odgovore na sva pitanja, s time da nam drugi izvori mogu pomoci u tome, ali i te druge izvore trebamo proveravati pismom.
 
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
Naravno, prazne glave, jer biblija daje odgovore o svim pitanjima za svakoga ponaosob, vernika ili nevernika.

Mi imamo obicaj da citajuci bibliju tumacimo njene tekstove po onome sto smo vec naucili od crkvenih autoriteta, svestenika ucitelja, itd...

Biblija sama po sebi je dovoljna da da odgovore na sva pitanja, s time da nam drugi izvori mogu pomoci u tome, ali i te druge izvore trebamo proveravati pismom.
A, Biblija ima odredjenih poteskoca s razumom, zato bih je tekso preporucio kao temelj za vjerovanje.
Medjutim, Biblija ima dovoljno jasnih uputa da bi covjek trebao biti zaista odan Bogu (musliman).
Ali to je stvar izbora, svakako.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
...... Biblija ima dovoljno jasnih uputa da bi covjek trebao biti zaista odan Bogu (musliman).
Ali to je stvar izbora, svakako.
Izvini brate, ovaj deo nisam baš najbolje razumeo. Kakve veze ima Biblija sa muslimanima ili Alahom?
Ako si u prilici molim te objasni mi. Hvala
Pozdrav
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
A da te ovo ne pitam bez razloga brate Hari - dajem ti primer:
Kuran ukida najveličanstveniji događaj u istoriji čovečanstva > Hristovu žrtvu na krstu. Pa tom žrtvom smo mi dobili 2 stvari, od koje bih ja bio vrlo radoznao da čujem koje su veće. 1 - OTKUP GREHA i 2 - VEČNI ŽIVOT.
Da Hrist nije prvi put došao na zemlju, obe stvari nikada ne bi imali. Pa evo i sa tom neverovatnom žrtvom koliko smo mi podeljeni i grešni. Zamisli da On nije došao, podučio nas i stradao na krstu - kakvi bi mi bili danas!?
E vidiš to Kuran ukida. Zato sam te i pitao ovo u prethodnom postu.
 
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
Izvini brate, ovaj deo nisam baš najbolje razumeo. Kakve veze ima Biblija sa muslimanima ili Alahom?
Ako si u prilici molim te objasni mi. Hvala
Pozdrav
Evo, brate: zato sto postoji Biblija i na arapskom jeziku (zar si sumnjao?) i tamo pise umjesto Bog, Gospod, Jehova, Jahve itd - Allah.
Na arapskom musliman znaci: odan Bogu.
Zato muslimani ne sumnjaju da su svi Bozji ljudi od Adama bili muslimani. Henok nje bio zidov! Mojsije nije bio zidov! Bio je musliman. Hristos nije bio hriscanin, bio je musliman! Malo cudno?
Ne treba biti! Majka koja ga je rodila, Marija, nije bila hriscanka, zar ne?
Osim toga, da ponovim, islam nije nova vjera.
U Kur'anu Bog kaze: Danas sam vam vjeru usavrsio i zadovoljan Sam da je to islam.
Muslimani vjeruju u sve Bozje knjge i sve Bozje poslanike.
Pozdrav brate, jel' ovo OK?
 
Natrag
Top