7. У потрази за истином,већина залута.Мало њих је спозна

Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
A da te ovo ne pitam bez razloga brate Hari - dajem ti primer:
Kuran ukida najveličanstveniji događaj u istoriji čovečanstva > Hristovu žrtvu na krstu. Pa tom žrtvom smo mi dobili 2 stvari, od koje bih ja bio vrlo radoznao da čujem koje su veće. 1 - OTKUP GREHA i 2 - VEČNI ŽIVOT.
Da Hrist nije prvi put došao na zemlju, obe stvari nikada ne bi imali. Pa evo i sa tom neverovatnom žrtvom koliko smo mi podeljeni i grešni. Zamisli da On nije došao, podučio nas i stradao na krstu - kakvi bi mi bili danas!?
E vidiš to Kuran ukida. Zato sam te i pitao ovo u prethodnom postu.

Kur'an ne ukida nista sto je vazno za vjeru!

Oko ove price o Hristu, da vidimo jedan raniji primjer.
Avraham je imao sina i poveo ga je da ga zrtvuje Bogu. Nije li?
I, kada je zrtva bila polozena, drva pripremljena, dolazi spasenje od Boga, Milost Njegoova da prizna covjekovu spremnost, i da ga oslobodi kao da je stvarno ucinjeno!
Jednaka stvar je sa Hristom, muslimani ne umanjuju njegovu ulogu ni u cemu, naprotiv, vjeruju u njega, ali vjeruju da je Bog bio Milostiv ne manje prema njemu nego prema Avrahamovom sinu!
Muslimani vjeruju da je Bog Hrista spasao od mucenja i umiranja na krstu!

Tamo je Avrahamovom sinu posalo u zamjenu ovna. Nije li?
U slucaju Hrista poslao je Prividjenje, Bog kaze: Ni ubili ni razapeli, ucinilo im se. Bog ga je uzeo Sebi.

Zar ima ista ljepse i bolje od tog za bilo koga, pa i za Hrista?

Dakle nista se Hristovo ne umanjue, niti umanjuje zlocin njegovih mucitelja, nista se ne mijenja, samo se potvrdjava Bozja Milost. Od koje svi mi ovisimo.

S druge strane, Svijet ide svome Kraju, Sudnjem danu, i stanje u Svijetu se uglavnom pogorsava, pa i od Hrista prema ovamo. Da nije nista drugo svijet je prosao istrebljenje naroda Amerika, Australije, Pacifika, dva velika svjetska rata, nemire modernog svijeta u kojima je jako bilo zloupotrebljeno Hristovo ime. Spas o kome govoris ocito nije od te vrste, nego od druge.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Biblijski Bog

Onda je Biblijski Bog (YHWH - jedno od imena), Bog Avrama, Jakova i Josipa, Stvoritelj svega vidljivog i nevidljivog po Kuranu - laža!
Jer u bibliji imamo oko 50 prorčanstava koja su se ispunila na Isusu, davno napisana pre njihovih ispunjenja. Od toga preko 20 su vezani za Njegovo stradanje na krstu!
A u Kuranu se to ne spominje,već se samo u 6 stihova spominje Isau (Hrist) u kontekstu jednog od božijih poslanika. Znači naš Bog, Hrišćanski i Jevrejski nas je preko 20 puta slagao u Starom Zavetu o isusovoj Žrtvi na Krstu. I Hrist oko 10 puta u Novom Zavetu o svom stradanju.
Pa kome sada verovati? Kuranu ili Bibliji? Samo ću te podsetiti da je Novi Zavet napisan preko 600 godina pre Kurana, a stari preko 2.000 godina pre Kurana. I da u Kuranu nema ni jednog proročanstva ispunjeno na duge staze, osim ako je prepisano iz biblije! A u bibliji ih ima preko 60! Po nekim procenama oko 100!

A svakom ostaje na slobodnoj volji i veri da proceni ko je u ISTINI! Da li Biblija ili Kuran.
Pozdrav, hvala na javljanju, Bog s tobom.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
U Kuranu nema ni jednog proročanstva ispunjeno na duge staze, osim ako je prepisano iz biblije! A u bibliji ih ima preko 60! Po nekim procenama oko 100!


Po ovome mozemo zakljuciti da Kur`an nije prorocka knjiga, jer biblija nas obavestava o tri aspekta vremenskih dogadjaja, proslosti, sadasnjosti, i buducnosti kroz prorocku prizmu, i sadrzi prorocanstva o dogadjajima koji se ticu samog kraja istorije greha na ovoj zemlji.
U Kura`anu toga nema, jer samo Bog poznaje buducnost, pa prema tome mozemo zakljuciti ko je autor Kur`an-a, i ko je nadahnjivao njegove autore, ako je bilo ikakvog nadahnuca..
 
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
Sarrdy:
Jer u bibliji imamo oko 50 prorčanstava koja su se ispunila na Isusu, davno napisana pre njihovih ispunjenja. Od toga preko 20 su vezani za Njegovo stradanje na krstu!
A u Kuranu se to ne spominje,već se samo u 6 stihova spominje Isau (Hrist) u kontekstu jednog od božijih poslanika. Znači naš Bog, Hrišćanski i Jevrejski nas je preko 20 puta slagao u Starom Zavetu o isusovoj Žrtvi na Krstu. I Hrist oko 10 puta u Novom Zavetu o svom stradanju.
Ne. Nego ga je spasao od mucenja i smrti. Kao i avrahamovog sina. Kao i Adama i Evu. Kao ljude u Potopu.
Allahova Milost obuhvaca Nebo i Zemlju.
Nista se od prorocanstava nije pokvarilo! Da je Bog dao prorocanstva kako nece biti mucen i razapet, nego da ce ljudima priciniti, Bog zna kako bi to ljudi zloupotrebljavali. Zato je islam usavrsena vjera, jer donosi razrijesenje.
Nije istina da Biblija ne najavljuje dolazak posljendjeg Bozjeg poslanika, Muhammeda a.s. Pominje ga u SZ i u Jevandjelju. Samo sto farizeji to odbijaju da prihvate tumaceci na sasvim nelogican i neprihvatljiv nacin.

I da u Kuranu nema ni jednog proročanstva ispunjeno na duge staze, osim ako je prepisano iz biblije! A u bibliji ih ima preko 60! Po nekim procenama oko 100!
O, ima! I sva su naucno potvrdjena, za razliku od biblijskih od kojih mnoga nisu.

Laodikeja:
Po ovome mozemo zakljuciti da Kur`an nije prorocka knjiga, jer biblija nas obavestava o tri aspekta vremenskih dogadjaja, proslosti, sadasnjosti, i buducnosti kroz prorocku prizmu, i sadrzi prorocanstva o dogadjajima koji se ticu samog kraja istorije greha na ovoj zemlji.
Vrlo slobodan i netacan zakljucak prostekao iz netacnog misljenja. Pokazao sam da Biblija ima "neoprostivih" gresaka, pa upravo iz tog raloga postoje mnogobrojne sekte koje imaju sasvim razlicita ucenja a svi tvrde da vjeruju u Bibliju! pa zar to nije dovoljan dokaz da nesto s Biblijom nije u redu?
Ja znam koliko jeste a koliko nije, bez Kur'ana to bih mogao vrlo tesko znati.

Kur'an vrlo precizno govori o Kraju svijeta! Vrlo precizno, mnogo bolje nego Biblija opisuje predznake Kraja svijeta (koji su naucno dokazani) i vrlo precizno opisuje Raj (Dzennet) i Pakao (Dzehennem).

Tvoje misljenje je drugacije, a to nije moj problem.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
...............Nije istina da Biblija ne najavljuje dolazak posljendjeg Bozjeg poslanika, Muhammeda a.s. Pominje ga u SZ i u Jevandjelju. Samo sto farizeji to odbijaju da prihvate tumaceci na sasvim nelogican i neprihvatljiv nacin.
Možeš li mi to potvrditi stihovima? Jer bez stihova, kako mogu to poverovati?

O, ima! I sva su naucno potvrdjena, za razliku od biblijskih od kojih mnoga nisu.
Možeš li mi stihovima iz kurana potvrditi da ima proročanstva u kuranu? Kao što navodiš. Koja su to biblijska proročanstva pogrešna!? To prvi put čujem!
Mislim da si u vezi obe ove stvari u zabludi.
Pozdrav
 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Matej 7:13,14
[SUP]13[/SUP] Uđite na uska vrata; jer su široka vrata i širok put što vode u propast, i mnogo ih ima koji njim idu.
[SUP]14[/SUP] Kao što su uska vrata i tesan put što vode u život, i malo ih je koji ga nalaze.
Nas neprijatelj Satana se dobro potrudio da zamuti istinu,i zato mnogi padaju...Kad bi prigrlili razum,i odbacili ponos,tradiciju i "principe",saznali bi PRAVU istinu.
U svakom slucaju svima nama je ostavljen izbor ,bas kao i Adamu i Evi.
 
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
Matej 7:13,14
[SUP]13[/SUP] Uđite na uska vrata; jer su široka vrata i širok put što vode u propast, i mnogo ih ima koji njim idu.
[SUP]14[/SUP] Kao što su uska vrata i tesan put što vode u život, i malo ih je koji ga nalaze.
Nas neprijatelj Satana se dobro potrudio da zamuti istinu,i zato mnogi padaju...Kad bi prigrlili razum,i odbacili ponos,tradiciju i "principe",saznali bi PRAVU istinu.
U svakom slucaju svima nama je ostavljen izbor ,bas kao i Adamu i Evi.

Matej je to dobro savjetovao u vrijeme kada su svecenici proglasavali Hrista opasnim, ludim, ospjednutim itd.
Ta uska vrata je bilo Jevandjelje, bez sumnje, i priznanje Isusa kao covjeka poslanog od Boga sa Misijom.

Gdje su danas uska vrata?

Gdje su danas uska vrata kada imas poplavu religija, sekti, hramova, ucenja,....gdje?

Gdje kada imas sve informacije, sve knjige na raspolaganju, internet TV i ostalo?

Ocito ta vrata treba pronaci, a ne pogrijesiti.

Ja imam samo jedno kao uputstvo, ne moje, nego ono koje je izrekao Hrist:
"Ljubi Boga svom svojom dusom, razumom i srcem, i bliznjega kao sebe samog".

Ne spomenu ime religije, ne spomenu narode i rase, nista, obrati se pojedincu!

Ne odbacuj nista bez sto sâm provjeris, niti vjeruj ista dok sam ne utvrdis. Ako ne stignes sve, ostaje ti uvijek "Ljubi Boga....."


Brate Sarrdy, nisam u mogucnosti odmah da ti odgovorim posto pitas konkretno, a knjige mi nisu pri ruci. Strpljenja i dobices moj odgovor.
 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Zdravo Hari
Kao sto rece ljude treba deliti na dobre i na zle.
I u Bibliji se ljudi isto tako dele.ali simbolicki na poslusne ovce i tvrdoglave jarce.
Ljudi bivaju razvrstavani u zavisnosti kako reaguju na Isusovu poruku iz Biblije.
Matej 25:31,32,.....40,45
[SUP]31[/SUP] A kad dođe Sin čovečiji u slavi svojoj i svi sveti anđeli s Njime, onda će sesti na prestolu slave svoje
[SUP]32[/SUP] I sabraće se pred Njim svi narodi, i razlučiće ih između sebe kao pastir što razlučuje ovce od jaraca
[SUP]40[/SUP] I odgovarajući car reći će im: Zaista vam kažem: kad učiniste jednom od ove moje najmanje braće, meni učiniste
[SUP]45[/SUP] Tada će im odgovoriti govoreći: Zaista vam kažem: kad ne učiniste jednom od ove moje male braće, ni meni ne učiniste.
 
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
Možeš li mi to potvrditi stihovima? Jer bez stihova, kako mogu to poverovati?

Evo Srardy, Svakao si u pravu da ocekujes potvrdu necijih rijeci ako nece biti smatrane kao neka izmisljotina ili nesto ne sasvim vrijedno.

Ne znam koliko poznajes Psimo, predpostavicu da poznajes dovoljno da ti ne moram oznacavati osim najbitnijeg.

Dakle: Avraham je imao provorodjenog sina Ismaila, sa zenom Hagarom.
Poslije 14 godina dobio je sina Izaka, za zenom Sarom.
Nakon (meni) nepoznatog broja godina dobio je sinove Zimrana, Joksana, Medana, Jisbaka, Midjana i Suaha sa zenom Keturom.

Jednog dana je Sara naredila da se protjera u pustinju Avrahamov sin Ismail i njegova majka, Hagara, Avrahamova zena.

Oni su lutali pustinjom do jednog mjesta na kojem je Bog odredio da se pojavi izvor. U sred pustinje!

Danas se taj izvor naziva Zem-Zem i nalazi se u Mekki, mjestu hodocasca svih vjernika. Ti znas da su Arapi potomci Ismaila?

Evo stihovi:

Od Ismaila je izvedeno 12 plemena od njegovih dvanaest sinova koji se nastanise nasuprot svojoj braci. Postanak 25:12-18

Braca su naravno Izak, Zimran, Joksan, medan, Jisbak, Midjan, Suah, i njihovio potomci, svakako.

I, gle sta kaze Bog Mojsiju:

Podignut cu im proroka izmedju tvoje brace kao sto si ti. Stavit cu Svoje Rijeci u njegova usta da im kaze sto im zapovijedim. A ne bude li ko slusao Mojih Rijeci sto ih taj prorok bude govorio u Moje Ime, taj ce odgovarati preda mnom. A prorok koji bi se usudjivao govoriti sta u Moje Imea sta ja ne budem zapovijedio da govori, i koji bi govorio u ime drugih bogova, takav prorok neka se pogubi. Ponovljeni Zakon 18:18-20

Jedini prorok koji je dosao medju bracu (Arape) jeste Muhammed a.s.
vako poglavlje u Kur'anu pocinje sa: U Ime Boga Milostivog Samillosnog!
Muhammed a.s. nije pogubljen! Kur'an je cinjenica. Meni je dovoljno.
Ima i u Jevandjalju, Hrist ga najavljuje.
Po Kur'anu muslimani bez probelma vjeruju u Hrista, jer nije pogubljen, okupljenim se pricinilo, kaze Bog. Ja Mu vjerujem.

Možeš li mi stihovima iz kurana potvrditi da ima proročanstva u kuranu? Kao što navodiš. Koja su to biblijska proročanstva pogrešna!? To prvi put čujem!
Mislim da si u vezi obe ove stvari u zabludi.
Pozdrav
Trebace mi malo vremena i za ovakav odgovor, imam ga u glavi, ali ti trazis stihove i moram ih predociti. Jos malo strpljenja.
U stvari radi se o vrlo obimnom matrijalu, mozda je najbolje da ukucas u google Kur'ansko obavjsetavanje o buducim dogadjajima. Vrlo opsirno i vrlo interesantno. Ako te zanima.

Sto se tice Biblije ima na viose mjesta gresaka, ali evo samo jednu koja se ne da isparviti:
Da je Hrist Davidov potomak!

Hrist nije niti moze biti Davidov ili bilo ciji potomak osim Bozji, Rijec od Boga!

Ovo se biblijsko prorocanstvo moglo odnositi samo na Muhammeda a.s.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
Zdravo Hari
Kao sto rece ljude treba deliti na dobre i na zle.
I u Bibliji se ljudi isto tako dele.ali simbolicki na poslusne ovce i tvrdoglave jarce.
Ljudi bivaju razvrstavani u zavisnosti kako reaguju na Isusovu poruku iz Biblije.
Matej 25:31,32,.....40,45
[SUP]31[/SUP] A kad dođe Sin čovečiji u slavi svojoj i svi sveti anđeli s Njime, onda će sesti na prestolu slave svoje
[SUP]32[/SUP] I sabraće se pred Njim svi narodi, i razlučiće ih između sebe kao pastir što razlučuje ovce od jaraca
[SUP]40[/SUP] I odgovarajući car reći će im: Zaista vam kažem: kad učiniste jednom od ove moje najmanje braće, meni učiniste
[SUP]45[/SUP] Tada će im odgovoriti govoreći: Zaista vam kažem: kad ne učiniste jednom od ove moje male braće, ni meni ne učiniste.

Doci ce vrijeme blagog naroda.

Znas RIS BG, da su ljudi od postanka tvrdoglavi.
Sjecas se Izlaska i kako su poceli da obozavaju zlatno tele? Iako su vidjeli sva Bozja Cuda, potop faraona, dobijali hranu s nebesa, sve su vidjeli pa andjele kako idu u oblaku pred njima, i ipak su se okrenuli kipovima, zlatu, hramovima, okupljalistima, nije im bilo dovoljno sto je s njima bio ziv covjek, Mojsije koji im je davao sve upute.
Ne!
Oni su voljeli svoje obicaje, "skupstine", "hramove" vise nego Boga.

Pogledaj otpadnice Sare, ona naziva Avrahamove sinove svojim i Hagarinim!

I od nje dolaze kraljevi - zlo narodima, pogledaj Samuela.

Kada napuste Boga priklone se kralju (sveceniku, vladaru, parlamentu, politici...) i rtade ono sto oni od njih, a ne Bog zahtijeva!

Da, bice hvala Bogu jarci razluceni i odstranjeni.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top