7. У потрази за истином,већина залута.Мало њих је спозна

Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
Da, ali, za razliku od Boga, roditelji nemaju izbor niti moć da bilo šta promijene u tom pogledu. "Svemoćni" Bog ima i izbor i moć, ali ništa ne mijenja. Očito je zadovoljan nivoom patnje kojoj su izložena njegova stvorenja.

Od Allaha vam dolazi samo dobro, za nesrecu koju dozivite sami ste krivi. - Kur'an.

Ja vjerujem da je ovako.
 
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
gera, mene ne zanima necija vjera, ni necije paganstvo. Svijet se kotrlja Kraju, to je jasno ma kada dodje do tog.
Ja ne izmisljam nove religije, ja nisam religiozan cak, nimalo.
Zato mi smetaju pamfleti i slike koje postiras a znam odakle dolaze, znam koliko je u njima lazi i huskanja. I ne zanimaju me, mislis li da citam tvoje copy/paste?

Zato, ja te molim da u vezi bilo cega sto kazes dajes svoja licna iskustva.

Gdje si ti vidio licno svojim ocima da se muslimani mole kamenu ili zene djevojcicama?
Gdje si ti licno, svojim ocima vidio da se muslimani mole kipu nekog alaha i njegovim kcerima?

Ako predjemo na politiku, bice nam dovoljna dnevna stampa.

I ne vjeruj da je tacno sve ono sto pise!
 
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
Hahaha! Teško da će ti oprostiti! Zajedno ćemo ja i ti u ognjeno jezero! Kada budem umirao, tražiču da mi obuku azbestno odijelo, za svaki slučaj:D

Jedino Bog zna kome ce oprostiti i koga ce gdje smjestiti.

Na jednom mjestu kaze da ce biti velikih iznenadjenja, da ce gorjeti najveci "sveci", a neki drugi (kojima su ljudi pripisivalo Pakao) uzivati u Raju.:)
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Fino. Znači postoji mogućnost da se i ja nađem u raju! Nešto razmišljem..., pa ne može me Bog osuditi samo zato što sam vjerovao svojim očima i svom razumu, jer on mi je "dao" i jedno i drugo! Vidiš do kakvog paradoksa dovodi teza o slobodnoj volji?
 
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
Fino. Znači postoji mogućnost da se i ja nađem u raju! Nešto razmišljem..., pa ne može me Bog osuditi samo zato što sam vjerovao svojim očima i svom razumu, jer on mi je "dao" i jedno i drugo! Vidiš do kakvog paradoksa dovodi teza o slobodnoj volji?
Dakako da postoji!
Kad vjera nije u razumu i razumna, ako ima u njoj lazi, onda to nije vjera. Zato je Bog ljudima dao razum, a dobiju i Uputu kada za to dodje vrijeme.
Covjek moze da se spasi do onog momenta do kojeg dusa u njemu jos cvrsto stoji. Kada krene, tada mu se otvore vidici, ali tada je sasvim kasno.
Kao ucenik koji je sve razrede zavrsio, ali nije diplomirao. Ili ucenik koji nije zavrsio ni jedan razred, ali je nacinio genijalno djelo i postao doktor nauka.
Bog kaze: najbolji je onaj koji je najbolji sto vecem broju ljudi.
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
gera, mene ne zanima necija vjera, ni necije paganstvo. Svijet se kotrlja Kraju, to je jasno ma kada dodje do tog.
Ja ne izmisljam nove religije, ja nisam religiozan cak, nimalo.
Zato mi smetaju pamfleti i slike koje postiras a znam odakle dolaze, znam koliko je u njima lazi i huskanja. I ne zanimaju me, mislis li da citam tvoje copy/paste?

Zato, ja te molim da u vezi bilo cega sto kazes dajes svoja licna iskustva.

Gdje si ti vidio licno svojim ocima da se muslimani mole kamenu ili zene djevojcicama?
Gdje si ti licno, svojim ocima vidio da se muslimani mole kipu nekog alaha i njegovim kcerima?

Ako predjemo na politiku, bice nam dovoljna dnevna stampa.

I ne vjeruj da je tacno sve ono sto pise!

Pa kad te nezanima sta ces onda na forumu kao prvo,kao drugo ako necitas sta ti stavim onda nemas prava da stavis ni svoje Copy paste,
ni u bilo koji post upucen meni !!!Mozda nerazumeju ovde na forumu mnogi ali stvoje strane to je kapitulacija Brate.
Nisi mi dao ni jedan protiv argument a ono sto sam ti spremio iz tvog kurana samo ce te pokopati jos vise nego ranije .

Javicu se za koji dan.

Pozdrav.


Ja stavim Copi paste samo u slucaju kad me mrzi da pisem dugacka obrazlozenja pa zato stavim, jer i sam bih napisao sto i oni jer mislim jednako sto bih se mucio da pisem ceo dan kad mogu da izkopiram isto to sto bih i sam napisao, a ti ne citas ne zbog toga sto je to Copi past vec zbog to ga sto te vredja istina.
 
Član
Učlanjen(a)
16.01.2012
Poruka
361
Fino. Znači postoji mogućnost da se i ja nađem u raju! Nešto razmišljem..., pa ne može me Bog osuditi samo zato što sam vjerovao svojim očima i svom razumu, jer on mi je "dao" i jedno i drugo! Vidiš do kakvog paradoksa dovodi teza o slobodnoj volji?


ti mozes da vidis ali ne zelis kako slepcu objasniti kakva je crvena boja
 
Član
Učlanjen(a)
16.01.2012
Poruka
361
Dakako da postoji!
Kad vjera nije u razumu i razumna, ako ima u njoj lazi, onda to nije vjera. Zato je Bog ljudima dao razum, a dobiju i Uputu kada za to dodje vrijeme.
Covjek moze da se spasi do onog momenta do kojeg dusa u njemu jos cvrsto stoji. Kada krene, tada mu se otvore vidici, ali tada je sasvim kasno.
Kao ucenik koji je sve razrede zavrsio, ali nije diplomirao. Ili ucenik koji nije zavrsio ni jedan razred, ali je nacinio genijalno djelo i postao doktor nauka.
Bog kaze: najbolji je onaj koji je najbolji sto vecem broju ljudi.

postoji nacin da zavrsis u raju jurivaka da se pokajes i vratis se na boziji put kao ateista u raj neces uci jer onaj koji ne veruje u raj u njega nece doci
Bog ja na ovom svetu milostiv svima koji se pokaju najmilostiviji ali je na nebesima nemilosrdan i svima sudi pravedno jer je Bog ispred svega najpravedniji
 
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
Pa kad te nezanima sta ces onda na forumu kao prvo,kao drugo ako necitas sta ti stavim onda nemas prava da stavis ni svoje Copy paste,
ni u bilo koji post upucen meni !!!Mozda nerazumeju ovde na forumu mnogi ali stvoje strane to je kapitulacija Brate.
Nisi mi dao ni jedan protiv argument a ono sto sam ti spremio iz tvog kurana samo ce te pokopati jos vise nego ranije .

Javicu se za koji dan.

Pozdrav.


Ja stavim Copi paste samo u slucaju kad me mrzi da pisem dugacka obrazlozenja pa zato stavim, jer i sam bih napisao sto i oni jer mislim jednako sto bih se mucio da pisem ceo dan kad mogu da izkopiram isto to sto bih i sam napisao, a ti ne citas ne zbog toga sto je to Copi past vec zbog to ga sto te vredja istina.

ne zanimaju me lazi i fotomontaze.

Ako napies da si licno vidio da se zeni neki bradati mamlaz sa djevojcicom, shvaticu te kao covjeka, na drugio nacin mogu samo predpostaviti da si u vlati oca lazi, cim ih siris. To nije mioj, nego tvoj poraz, ako govoris o porazima i pobjedama.

Cekam da plasiras svoja misljenja i svoje primjedbe, ma o cemu se radi, pa i o Kur'anu.
samo izvoli.
I mene licno ne ometa tvoje misljenje, iako se nadam da mozemo razgovarati otvoreno i iskreno.

Copypaste koje si prilozio mozes slobodno stampati i odnijeti u klozet za onu upotrebu, mene smece ne zanima ni da citam ni da razfgovoram o njemu.
 
Natrag
Top