144.000 otkupljenih sa zemlje

Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
[FONT=&amp]Složio bih se ja brate s tobom bez problema, kada bi znao da si ti do ovih zaključka došao sedeći kući i istaživajući Bibliju. Kao ja npr. Ali problem je što si ti ovu doktrinu o navedenim stvarima prihvatio od JS. Prema tome to je doktrina JS, a ne Biblijska ili tvoja. A JS su osvedočeni pogrešni tumači Biblije. Ako si iole iskren i realan - lako ćeš to zaključiti preko (npr.): 3-4 predviđanja Armagedona, mnogih promena koje su doživeli JS u poslednjih 100 godina. Prorčanstvo o dva svedoka iz 12 -te glave Otkrovenja......................... pa na kraju krajeva i ovo (o 144.000).

Kako mogu biti to pomazanici JS, po Pavlovom kazivanju -nećemo svi pomreti nego se preobraziti - jer to se dešava kod Hristovog II dolaska, što, onda, znači da će se spasiti jako mali broj. JS kriju taj podatak - jer sam ih više puta pitao i neće da kažu. Kolki je broj pomazanika sada. A znam da je broj već odavno premašio cifru od 100.000. Tako da ispada da će se u Armagedonu spasiti samo 5 ili 10 ili 15 ili 20 hiljada ljudi!
A parusija ne pije vodu ni 1 %. Jer Parusija na Grčkom ima više značenja. Prisustvo je samo jedno od njih.[/FONT]
[FONT=&amp]A da se ne radi o prisustvu evo ti stihovi gde se koristi PARUSIJA pa sam vidi i razmisli o čemu se radi:[/FONT]

[FONT=&amp]Par[/FONT][FONT=&amp](o)[/FONT][FONT=&amp]usija[/FONT][FONT=&amp]:[/FONT]
[FONT=&amp]Matej[/FONT] 24:3 А кад сеђаше на гори маслинској приступише к Њему ученици насамо говорећи: Кажи нам кад ће то бити? И какав је знак Твог Par(o)usijaдоласка и краја века?
24:27 Јер као што муња излази од истока и показује се до запада, такав ће бити Par(o)usijaдолазак Сина човечијег.
( [FONT=&amp]Кад је муња прешла преко целог неба? Ако је то било 1914 ?[/FONT])
24:37 Јер као што је било у време Нојево тако ће бити и Par(o)usijaдолазак Сина човечијег.
24:39 И не осетише док не дође потоп и однесе све; тако ће бити и Par(o)usijaдолазак Сина човечијег.
( [FONT=&amp]Слична ствар као у претходном стиху. То се није десило 1914 ?[/FONT])
[FONT=&amp]1.[/FONT][FONT=&amp]Кор.[/FONT]15 : 23Али сваки у свом реду:новина Христос;а потом они који вероваше Христу о Његовом Par(o)usija—доласку;
16 : 17 Али се обрадовахPar(o)usijaдоласку Стефанином и Фортунатовом и Ахајиковом,јер ми они надокнадише
што сам био без вас;
[FONT=&amp]2.[/FONT][FONT=&amp] Кор.[/FONT] 7:6,7 Али Бог, који теши понижене, утеши нас Par(o)usijaдоласком Титовим.А не само Par(o)usija
доласком његовим, него и утехом којом се он утеши за вас казујући вашу жељу, ваше плакање, ваше страдање за мене, тако да се још већма обрадовах.
10:10 Јер су посланице, вели, тешке и јаке, а кад је телом Par(o)usijaпред нама, слаб је, и реч његова не ваља ништа.
[FONT=&amp]Filiplj.[/FONT]1:26 Да хвала ваша мноме изобилује у Христу Исусу кад вам опет Par(o)usijaдођем.
2:12 Тако, љубазни моји, као што ме свагда слушасте, не само кад Par(o)usijaсам код вас, него и сад много већма кад нисам код вас, градите спасење своје са страхом и дрхтањем.
[FONT=&amp]1.Solunj[/FONT][FONT=&amp]. [/FONT]2 : 19 Јер ко је наша нада или радост, или венац славе? Нисте ли и ви пред Господом нашим Исусом Христом о Његовом Par(o)usijaдоласку?
3 : 13Да би се утврдила срца ваша без кривице у светињи пред Богом и Оцем нашим, за Par(o)usijaдолазак Господа нашег Исуса Христа са свима светима Његовим. Амин.
4:15 Јер вам ово казујемо речју Господњом да ми који живимо и останемо за Par(o)usijaдолазак Господњи, нећемо претећи оних који су помрли. 16 Јер ће сам Господ са заповешћу, са гласом Арханђеловим, и с трубом Божјом сићи с неба;и мртви у Христу васкрснуће најпре; 17А потом ми живи који смо остали, заједно с њима бићемо узети у облаке
на сусрет Господу на небо, и тако ћемо свагда с Господом бити. 18 Тако утешавајте један другог овим речима.
( [FONT=&amp]Како ће мо ићи у небо на заповест трубе када је то било 1914 ?[/FONT])
5 :23И цео ваш дух и душа и тело да се сачува без кривице за Par(o)usijaдолазак Господа нашег Исуса Христа.
( [FONT=&amp]Како да се сачувамо када је Христ већ дошао 1914 ? Нема нам више чувања. Готово је !Што смо урадили до 1914 - урадили смо. [/FONT])
[FONT=&amp]2.Solunj.[/FONT]2:1 Али вас молимо,браћо,за Par(o)usijaдолазак Господа нашег Исуса Христа,и за наш састанак у Њему,
2 Да се не дате ласно покренути од ума, нити да се плашите, ни духом ни речју, ни посланицом, као да је од нас послана,
да је већ настао дан Христов. 3 Да вас нико не превари никаквим начином; јер неће доћи док не дође најпре отпад, и не покаже се човек безакоња, син погибли,
2 : 8,9 Па ће се онда јавити безаконик, ког ће Господ Исус убити духом уста својих, и искоренити светлошћу Par(o)usija—
доласка свог;9 Ког је Par(o)usijaдолазак по чињењу сотонином са сваком силом, и знацима и лажним чудесима,
[FONT=&amp]Jakov[/FONT]5 : 7,8 Трпите, дакле, браћо моја, до Par(o)usijaдоласка Господњег. Гле, тежак чека племенити род из земље, и радо трпи док не прими дажд рани и позни. Трпите, дакле, и ви и утврдите срца своја, јер се Par(o)usija—долазак Господњи приближи.
[FONT=&amp]2.Petr. [/FONT]1 : 16 Јер вам не показасмо силу и Par(o)usijaдолазак Господа нашег Исуса Христа по приповеткама мудро измишљеним, него смо сами видели славу Његову.
3:4И говорити:Где је обећање Par(o)usijaдоласка његовог?Јер откако оци помреше све стоји тако од почетка створења.
3 : 12Чекајући и желећи да буде скорије Par(o)usijaдолазак Божијег дана,ког ће се ради небеса спалити и раскопати, и стихије од ватре растопити?
[FONT=&amp]1.Jovan.[/FONT] 2 : 28 И сад, дечице, останите у Њему да имамо слободу кад се јави, и да се не осрамотимо пред Њим о Његовом Par(o)usijaдоласку.
( [FONT=&amp]Како да се не осрамотимо кад је Он већ одавно дошао-1914 ? Готово је ! Што смо урадили до 1914 - урадили смо.[/FONT])

Откр.3:10 Јер си одржао реч трпљења мог, и ја ћу тебе сачувати од часа искушења,који ће доћи на сав васиони свет да искуша оне који живе на земљи.( [FONT=&amp]Како да се сачувамо и трпимо кад је Он већ одавно дошао-1914 ? [/FONT])

[FONT=&amp]Закључак[/FONT][FONT=&amp]:[/FONT]
[FONT=&amp]Иако Парусија има 4 значења(Присуство, Повратак, Стићи и Долазак). ЈС увек стављају само присутност,[/FONT] [FONT=&amp]управо због тога! Оправдања 1914 –те. [/FONT]
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Sardy
donekle si u pravu u svome razmisljanju.to ti moram priznati.
Delimicno si u pravu kad kazes da su JS sa svojim razmisljanjem imali presudan uticaj na moj stav.
Kazem delimicno ,jer sam imao stav kao pravoslavac.Medjutim to ne pije vodu ni po jednom pitanju,a kamoli ovome.
JS su dali najbolju "teoriju" koja jos uvek vazi .
Moje licno misljenje je da je ta terija JS hiljadu puta bolja od svih ostalih zajedno sa SPC.
Sta SPC kaze ko su tih 144000 otkupljenih sa zemlje?
Ma nije 144hiljade ,vec 144miliona???Po SPC i ostalim crkvama svi nakon smrti idu na nebo,sto je ogromna glupost i sotonska laz(drugi idu u pakao ili pak u cistiliste...).
Sta ima lose u tome sto samo 144.000 idu na nebo,dok ostali ostaju na zemlji.Nije li Bog stvorio ljude za zemlju,a ne za nebo???
Dobro je da je uopste dao nekima tu mogucnost,zar ne?
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Брате. Ја немам против никог ништа. Али небранећи ИСТИНУ, Бог ме с пуним правом сутра на суду може питати зашто си ћутао док су други ширили лаж из Моје књиге!
И био би у праву 100 %.
С тога ја морам рећи истину, а не зато што имам против неког нешто. Ево, ако си пратио тему ко је Архангел Михаил – могао си видети да ја имам исти став као и ЈС – по том питању. Да је то Исус. Значи мене интересује само истина, а ко којој заједници (Цркви) припада ми ништа не значи.

Међутим овде су у криву ЈС.
Јер апсолуно нема логике да у 144.000 улазе само ПОМАЗАНИЦИ, односно ЈС!
Зар не мислиш да ће сутра на Небу бити и неко други осим ЈС?
Јер мислиш да ће ту само ући ЈС, и поред тога што имају катасрофално тумачење о 2 сведока из Откровења или о ''Верном и разборитом робу'' из Матеја 24.45. Или о неизговарању ''Крштавам те у име Оца, Сина и Светог Духа'' приликом потапања у воду.............
[FONT=&quot]Брате зашто би мени сметало да ти останеш у ЈС? Јако бих волео да ми прецизно и тачно одговориш на ово питање.[/FONT]
[FONT=&quot]А мени је Бог сведок да ти ја ово износим из најбољих побуда. Ако си СПАШЕН останком у ЈС – остани. Ја ћу се радовати том СПАСЕЊУ. Ипоштоваћу и тебе и ЈС до краја живота.[/FONT]
[FONT=&quot]Али ја говорим о нечем другом – шта ако се не спасеваш останком у ЈС!?[/FONT]
[FONT=&quot]То је проблем.[/FONT]
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Али ја говорим о нечем другом – шта ако се не спасеваш останком у ЈС!?
То је проблем.

Problem je u tome, sto mi u nista nismo sigurni ako nam to nije otkrio sam Gospod svojim Svetim Duhom i otkrivenjem svoje slave.

U tom smislu mi moramo vec ovde biti potpuno uvereni da nas Bog prima, da prima nasu sluzbu, i da da smo spaseni.
To treba da bude iskustvo koje ce mo doziveti vec ovde na zemlji.

To sto pise u bibliji i na osnovu cega mi verujemo u nesto imaju svoj znacaj, ali ako nema iskustva licnog dodira sa Bogom i osvedocenja da smo pronasli istinu i da nas Bog prima, onda nismo sigurni u nista.
Mi tada mozemo samo misliti da smo na pravom putu, ali za to ne mozemo ni sebi licno ni drugima da damo nikakve dokaze, ako nismo doziveli pomenuto iskustvo, koje ce se pokazati u nasem licnom zivotu i sili Bozje prisutnosti i ljubavi koja ce izvirati iz nas i vrsiti pozitivan uticaj na sve ljude sa kojima dolazimo u dodir.

Takodje, ako Jevandjelje nije izvrsilo cudo promene u nama, to dokazuje ili da nismo iskreni u sluzbi Gospodu i da ne dajemo sebe njemu i svoje srce da on tu promenu izvrsi kroz pokajanje i predanje, ili je problem u verskom okruzenju u kome se nalazmo, koje bi u tom slucaju trebali da promenimo.
Samo predanje Bogu i krstenje Bozjim Duhom mnogo govori samom coveku da li je pronasao istinu ili ne, jer se u tim trenutcima u samom coveku desavaju neverovatne stvari, covek ispunjen Svetim Duhom dozivljava u tim trenutcima natprirodni dozivljaj u unutrasnjosti svoga bica, prilikom cega se u covekovom srcu i dusi radja jedna nepojmljiva ljubav, radost, i mir, coveka obuzima osecanje oslobodjenosti, cistote i sirine uma, srca, i duse, i nepojmljivo razumevanje Bozanskih istina.
Ovako novorodjeni covek ce siriti svoj uticaj na sve sa kojima dolazi u dodir, bez da izgovori i jednu rec, ljudi ce osetiti ovaj uticaj koji ce ih pribliziti Hristu, ili pak odvuci od njega u skladu sa slobodnom voljom da li ce mu se pokoriti ili odupreti.
Takav nanovorodjeni covek ce vec ovde na ovoj zemlji znati da li je spasen ili ne, jer ce imati svakodnevno iskustvo zive zajednice sa Hristom, i Duh Sveti ce konstantno biti sa tim covekom, u njegovom srcu i cinice da sve vise napreduje u Duhovnom zivotu ka savrsenstvu karaktera u visini mere rasta Hristova.
 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Sardy
drago mi je da priznajes da je arhandjel Mihailo u stvari Isus Hrist ,jer radi isti zadatak.
Kao ovo drugo,i tu si u pravu.
U Tih 144000 nece biti svi Jehovini svedoci iz ova zadnja dva veka.
Medju njima ce biti mnogo vise hriscana iz vremena Isusa Hrista i njegovih apostola.Medju njima ce svakako biti i mnogo ljudi tokom ovih 20 vekova koji su nama cak i nepoznati,ali ce ih Bog uzeti medju 144000,jer su radili neke stvari kao naprimer Jov,stvari koje su bile dobre za Boga i koje samo on zna.
Bog je taj koji odabira svoje pomazanike ,a ne mi.
Naravno ja duboko verujem da su medju tih 144000 i Jehovini svedoci iz ova zadnja dva veka,a koliki je njihov broj u tih 144000 ne bih hteo da lupetam.
Ono sto znam je da medju njima sigurno nisu Juda iskariotski i svi drugi koji su namerno zgresili protiv Boga oca i njegovog sina,ili pak Svetog Suha.Oni su zaista izuzetni ,po Bozjem ukusu i bice uvek zajedno sa isusom.Te osobe su slicne Isusu,i meni je sigurno drago da ce biti nase Vodje.
Nadam se da se slazemo i u ovome?
 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Jocco
procitaj temu od pocetka,pogledaj biblijske stihove,pa donesi sam zakljucak.
Valjda svi imamo mozak,pa proceni sam koja je teorija logicnija.
Evo primer prvog stiha
otkrivenje 14:1
[SUP]1[/SUP] I videh, i gle, Jagnje stajaše na gori sionskoj, i s Njim sto i četrdeset i četiri hiljade, koji imahu ime Oca Njegovog napisano na čelima svojim.
Sta mislis da li je rec o 144000 osoba ili o svim ljudima sa zemlje?sta je tebi tu logicnije?
A sad pogledaj nastavak u 3 stihu istog poglavlja
[SUP]3[/SUP] I pevahu kao novu pesmu pred prestolom i pred četiri životinje i pred starešinama: i niko ne mogaše naučiti pesme, osim onih sto i četrdeset i četiri hiljade koji su otkupljeni sa zemlje.
Dal ti mislis da je iz ovih stihova uocljivo da su svi ljudi otkupljeni sa zemlje ili samo odredjen broj?Sta je tebi tu logicnije?
Meni je logicnije da samo 144000 ljudi ide na nebo,da su samo oni otkupljeni sa zemlje na nebo i to da bi bili zajedno sa Isusom gde god da on podje.,da budu sucarevi i susvestenici.Oni su ti koji znaju sve nase vrline i mane i kako sa nama....
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Значи ви сте ти ПРВЕНЦИ? Не заносите се, првенци су они који су први, а не последњи (у задња времена). А то да ли је Исус Михаило, тј. да ли је Исус анђео већ смо дуго расправљали. Ко год унижава Сина Божијег, тај се одриче Спасења.

9. А Михаило Арханђел, кад се препираше с ђаволом и говораше за Мојсијево тело, не смеше проклети суд да изговори, него рече: Господ нека ти запрети.
10. А ови хуле на оно што не знаду; а шта знаду по природи као неразумна животиња, у оном се распадају.
(Јуда 1)


11. Кад анђели, који већу снагу и силу имају, не изговарају на њих пред Господом хулни суд;
12. А они, као неразумна животиња, која је од природе на то створена да се хвата и коље, хуле на оно што не разумеју, и у погибли својој пропашће
. (2.Петрова 2)

Михаило Арханђел = анђео - зар не?

А вама је анђео "телепортован" или "транспортован" у материцу Марије Јосифове. Само да човек чита ваше термине које користите па да му се смучи, а да не причам о томе што унижавате Сина Божијег. Док има живота у мени нећу ућутати, јеретици и масонске творевине. Лепо је апостол Павле рекао да ће доћи крволочни вуци после њега са разним наукама и јересима, а ове јереси видим живе и сада, непромењене. Можда мало лукавије упаковане.
 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Ti bre Adriane nemas blage veze sa zivotom.
Dal si ti bre decko normalan pa lupetas ko Maksim po diviziji?
Ko je bre rekao da su Jehovini svedoci PRVENCI???
Jesi li ti normalan,pri sebi?
Niko od Jehovinih svedoka nije rekao za JS da su prvenci niti to igde pise u Bibliji.

Nadalje ovo ti nije tema o arhandjelu Mihailu vec o 144.000.
Ti si se bre skroz izgubio.

Nadalje da ti pojasnim
U Tih 144.000 se ubrajaju Isusovi apostoli,potom mnogobrojni hriscani iz I veka nase ere,a potom i iz kasnijih vekova,a tek na kraju uoci velike nevolje i Ostatak od 144000.
Decko JS postoje zvanicno tek od XX veka.,a u tih 144000 ulaze samo oni koje odabere Jehova .
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
"U Tih 144.000 se ubrajaju Isusovi apostoli,potom mnogobrojni hriscani iz I veka nase ere,a potom i iz kasnijih vekova,a tek na kraju uoci velike nevolje i Ostatak od 144000."

У 144 000 не иде ОСТАТАК него само првенци, што недвосмислено вас, а ни било кога од нас који смо велико мноштво не урачунава у ту цифру.
Стварно не знам где проналазите те измишљотине, само да се разликујете од осталих хришћана - да имате нешто "своје". Тако су јереси и цепале цркву од самог старта, фикс-идејама разних философа.

4. Ово су који се не опоганише са женама, јер су девственици, они иду за Јагњетом куд год оно пође. Ови су купљени од људи, првенци Богу и Јагњету. (Откривење 14)

20. Јер сте купљени скупо. Прославите дакле Бога у телесима својим и у душама својим, што је Божије. (1.Коринћанима 6)

27. Тада одговори Петар и рече Му: Ето ми смо оставили све и за Тобом идемо; шта ће дакле бити нама?
28. А Исус рече им: Заиста вам кажем да ћете ви који идете за мном, у другом рођењу, кад седе Син човечији на престолу славе своје, сешћете и ви на дванаест престола и судити над дванаест колена Израиљевих. (Матеј 19)


28. А ви сте они који сте се одржали са мном у мојим напастима.
29. И ја остављам вама царство као што је Отац мој мени оставио:
30. Да једете и пијете за трпезом мојом у царству мом, и да седите на престолима и судите над дванаест кољена Израиљевих. (Лука 22)

27. А Исаија виче за Израиља: Ако буде број синова Израиљевих као песак морски, остатак ће се спасти. (Римљанима 9)

5. Тако, дакле, и у садашње време остатак би по избору благодати.
6. Ако ли је по благодати, онда није од дела, јер благодат већ не би била благодат; ако ли је од дела није више благодат, јер дело већ не би било дело. ((Римљанима 11)

Што јасно говори да су "остатак" сви хришћани који ће се спасити благодаћи и вером у Исуса Христа. А да ли сам ненормалан и да ли лупетам, јасно је као дан. Ко су првенци од свих колена Израиља рашткани по целоме свету, то се лепо види, а да смо остатак апсолутно сви ми хришћани, такође се лепо види. Исаија је најавио управо хришћане (све) као остатак, а не одређену групу људи (секту) која фантазира и верује да је боља од осталих. То је као када се чевек уздиже и верује да је светији, чистији и бољи од осталих. Тако и свака група која се уздиже, биће понижена. То важи на појединачном нивоу, а важи и на групном.


4. И чух број запечаћених, сто и четрдесет и четири хиљаде запечаћених од свих колена синова Израиљевих;(Откривење 7)

1. Од Јакова, Бога и Господа Исуса Христа слуге, свима дванаест колена расејаним по свету поздравље. (Јаков 1)

А ти ако си љут и бесан, гледај да избегаваш увреде на мој рачун (а ниси ни први ни последњи који вређа). Ако нападаш неко моје мишљење или јерес, ти оспи паљбу (за моје добро - ако погрешим негде). Ти си први написао:

"Sardy
drago mi je da priznajes da je arhandjel Mihailo u stvari Isus Hrist ,jer radi isti zadatak."

Тако да провериш у будуће шта пишеш, па онда вређај.

"Naravno ja duboko verujem da su medju tih 144000 i Jehovini svedoci iz ova zadnja dva veka,a koliki je njihov broj u tih 144000 ne bih hteo da lupetam."

Верујем да неће бити ни један који се одриче Духа Светога и хули на Њега, а то ви колективно чините.
 
Natrag
Top