144.000 otkupljenih sa zemlje

Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Dobro. Sada me ispravi ako grešim:
Pošto je Armagedon jako blizu, a oni koji nemaju puno godina (npr. ispod 70 ili 60) jedina šansa za spasenje u Armagedonu im je - ADVENTIZAM! U suprotnom idu u večnu smrt!
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Dobro. Sada me ispravi ako grešim:
Pošto je Armagedon jako blizu, a oni koji nemaju puno godina (npr. ispod 70 ili 60) jedina šansa za spasenje u Armagedonu im je - ADVENTIZAM! U suprotnom idu u večnu smrt!

Ja sam apsolutno uveren da smo na samom pragu zavrsnih dogadjaja.
U to vreme postojace samo dve grupe ljudi, i dva puta koja ce covek mocio da odabere, a to je da se celim srcem preda Bogu i prakticno pocne da zivi sa njim u zajednici, drzeci sve negove zapovesti i posvecujuci se njegovim Duhom iz trenutka u trenutak kroz molitvu koja je disanje Duse, i Bozju rec koja je Duhovna hrana, tezeci ka savrsenstvu karaktera, sto vodi u zivot vecni.. i na drugom mestu put poklonjenja Antihristu, i prihvatanje zakona o nedelji, i Antihriscanskih principa, ideja, i pogleda na svet, koji propagiraju hiljadugodisnje zemaljsko carstvo na celu sa laznim Hristom, sto vodi u vecnu smrt:


I treći anđeo za njim ide govoreći glasom velikim: KO SE GOD
pokloni zveri i ikoni njenoj, i primi žig na čelo svoje ili na ruku
svoju,
I ON CE piti od vina gneva Božijeg, koje je nepomešano utočeno
u čašu gneva Njegovog, i biće mučen ognjem i sumporom pred anđelima
svetima i pred Jagnjetom.
I dim mučenja njihovog izlaziće va vek veka; i neće imati mira
dan i noć koji se poklanjaju zveri i ikoni njenoj, i koji primaju žig
imena njenog.
Ovde je trpljenje svetih, koji drže zapovesti Božije i veru Isusovu. ( Otkrivenje 14. 9 - 12 ).

Nije sansa ljudima u Armagedonu Adventizam, vec ispunjavanje Bozanskih kriterijuma za ulazak u Bozje carstvo zapisanih u bibliji, koje ce objavljivati Adventisti, ali moze se i tako reci, jer ce Adventisti biti jedini koji ce u to vreme ove kriterijume objavljivati, a to nije samo subota koja je samo jedna od Bozjih zapovesti, vec i drugi koji se ticu covekovog samog odnosa sa Bogom.
Boga ne zadovoljava nase formalno prihvatanje i ispovedanje odredjenih cinjenica, on zeli da dozivimo jedno dublje iskustvo sa njim koje se u bibliji zove novorodjenje Duhom Svetim, a koje je praceno covekovim potpunim osvedocenjem o svom gresnom stanju i nemoci da se sam izbori sa grehom, sto dovodi do pokajanja i potpunog predanja Bogu, kao i do odbacivanja gresnog nacina zivota, kako bi Bog kroz posvecenje u coveku stvorio jedno novo bice, i kako bi ga kroz molitvu i proucavanjem Bozje reci Duhovno izgradio za svoje carstvo, dok covek ne dostigne savrsenstvo karaktera u visini mere rasta Hristova, i kako bi se pravda Bozja zpisana u njegovim zapovestima u potpunosti ispunila u nama.
Zato sam napisao, da covek treba vise da se bavi ovim pitanjimam, sta znaci stvarno se predati Bogu i ziveti sa njim u zajednici, jer nece coveka spasti formalno ispunjavanje odredjenih principa, vec upravo cvrsta zajednica sa Bogom, i potpuno predanje svoje volje njemu, kako bi on Svojim Duhom ucinio da svaka njegova zapovest dobije svoje ispunjenje u nama, i kako bi ljubav bila pokretacka sila, a ne neki drugi sebican motiv.





 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Ja sam apsolutno uveren da smo na samom pragu zavrsnih dogadjaja.
Znači dobro sam pitanje postavio: ’’ kako će se spasiti ljudu u Armagedonu koji, sada, imaju npr. manje od 70 ili 60 godina.....’’ jer evo i ti potvrđuješ, ako ne dožive neku nesreću ili iznenada umru od neke bolesti...... svi će oni doživeti Drugi Hristov dolazak, odnosno TREĆI za JS.
U to vreme postojace samo dve grupe ljudi, i dva puta koja ce covek mocio da odabere, a to je da se celim srcem preda Bogu i prakticno pocne da zivi sa njim u zajednici, drzeci sve negove zapovesti i posvecujuci se njegovim Duhom iz trenutka u trenutak kroz molitvu koja je disanje Duse, i Bozju rec koja je Duhovna hrana, tezeci ka savrsenstvu karaktera, sto vodi u zivot vecni.. i na drugom mestu put poklonjenja Antihristu, i prihvatanje zakona o nedelji, i Antihriscanskih principa, ideja, i pogleda na svet, koji propagiraju hiljadugodisnje zemaljsko carstvo na celu sa laznim Hristom, sto vodi u vecnu smrt:
Znači spasavaju se (u Armagedonu ) svi ljudu koji drže SVE Božije zapocesti i imaju veru Isusovu!
Tu će se pojaviti i neki Jevrejin, koji je spoznao Hrista, pa i neki Pravoslavac poput Tum5 koji će 5 dana pre Hrisrovog dolaska prihvatiti subotu, odbaciti idolopoklonstvo, početi da jede samo čistu hranu....., pa onda ja koji ću prihvatiti subotu.................. i biće ih sigurno dosta koji prihvate sve zapovesti i imaju veru Isusovu! A nisu Adventisti.
I treći anđeo za njim ide govoreći glasom velikim: KO SE GOD
pokloni zveri i ikoni njenoj, i primi žig na čelo svoje ili na ruku
svoju,
I ON CE piti od vina gneva Božijeg, koje je nepomešano utočeno
u čašu gneva Njegovog, i biće mučen ognjem i sumporom pred anđelima
svetima i pred Jagnjetom.
I dim mučenja njihovog izlaziće va vek veka; i neće imati mira
dan i noć koji se poklanjaju zveri i ikoni njenoj, i koji primaju žig
imena njenog.
Ovde je trpljenje svetih, koji drže zapovesti Božije i veru Isusovu. ( Otkrivenje 14. 9 - 12 ).
Znači sada imamo sledeću situaciju:
1. U Armagedonu, koji je na pragu, spašava se 144.000;
2. Imamo ljude iz raznih verskih denominacija, koji kapiraju da je nedeljni zakon žig zveri.... ne potpisuju ga, prihvataju subotu i sve ostale Božije zapovesti, imaju veru Isusovu......
Nije sansa ljudima u Armagedonu Adventizam, vec ispunjavanje Bozanskih kriterijuma za ulazak u Bozje carstvo zapisanih u bibliji, koje ce objavljivati Adventisti, ali moze se i tako reci, jer ce Adventisti biti jedini koji ce u to vreme ove kriterijume objavljivati, a to nije samo subota koja je samo jedna od Bozjih zapovesti, vec i drugi koji se ticu covekovog samog odnosa sa Bogom.
Boga ne zadovoljava nase formalno prihvatanje i ispovedanje odredjenih cinjenica, on zeli da dozivimo jedno dublje iskustvo sa njim koje se u bibliji zove novorodjenje Duhom Svetim, a koje je praceno covekovim potpunim osvedocenjem o svom gresnom stanju i nemoci da se sam izbori sa grehom, sto dovodi do pokajanja i potpunog predanja Bogu, kao i do odbacivanja gresnog nacina zivota, kako bi Bog kroz posvecenje u coveku stvorio jedno novo bice, i kako bi ga kroz molitvu i proucavanjem Bozje reci Duhovno izgradio za svoje carstvo, dok covek ne dostigne savrsenstvo karaktera u visini mere rasta Hristova, i kako bi se pravda Bozja zpisana u njegovim zapovestima u potpunosti ispunila u nama.
Zato sam napisao, da covek treba vise da se bavi ovim pitanjimam, sta znaci stvarno se predati Bogu i ziveti sa njim u zajednici, jer nece coveka spasti formalno ispunjavanje odredjenih principa, vec upravo cvrsta zajednica sa Bogom, i potpuno predanje svoje volje njemu, kako bi on Svojim Duhom ucinio da svaka njegova zapovest dobije svoje ispunjenje u nama, i kako bi ljubav bila pokretacka sila, a ne neki drugi sebican motiv.
I SADA: Koliko će se onda Adventista spasiti u Armagedonu!?
Pod ovim (realnim) uslovima koje sam naveo!? Znači da mnogi neadventisti spoznaju PRAVU ISTINU i prihvate je.

Žao mi je zbog ovog pitanja, ali to nije moja doktrina, već Adventistička. Ja samo pitam. Tako polako, sa odgovorom, ja nigde ne žurim. Samo da je iskren i istinit. Jer to ustvari i Bog traži od nas. Zato nek On bude s tobom.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Znači dobro sam pitanje postavio: ’’ kako će se spasiti ljudu u Armagedonu koji, sada, imaju npr. manje od 70 ili 60 godina.....’’ jer evo i ti potvrđuješ, ako ne dožive neku nesreću ili iznenada umru od neke bolesti...... svi će oni doživeti Drugi Hristov dolazak, odnosno TREĆI za JS.

Znači spasavaju se (u Armagedonu ) svi ljudu koji drže SVE Božije zapocesti i imaju veru Isusovu!
Tu će se pojaviti i neki Jevrejin, koji je spoznao Hrista, pa i neki Pravoslavac poput Tum5 koji će 5 dana pre Hrisrovog dolaska prihvatiti subotu, odbaciti idolopoklonstvo, početi da jede samo čistu hranu....., pa onda ja koji ću prihvatiti subotu.................. i biće ih sigurno dosta koji prihvate sve zapovesti i imaju veru Isusovu! A nisu Adventisti.

Znači sada imamo sledeću situaciju:
1. U Armagedonu, koji je na pragu, spašava se 144.000;
2. Imamo ljude iz raznih verskih denominacija, koji kapiraju da je nedeljni zakon žig zveri.... ne potpisuju ga, prihvataju subotu i sve ostale Božije zapovesti, imaju veru Isusovu......

I SADA: Koliko će se onda Adventista spasiti u Armagedonu!?
Pod ovim (realnim) uslovima koje sam naveo!? Znači da mnogi neadventisti spoznaju PRAVU ISTINU i prihvate je.

Žao mi je zbog ovog pitanja, ali to nije moja doktrina, već Adventistička. Ja samo pitam. Tako polako, sa odgovorom, ja nigde ne žurim. Samo da je iskren i istinit. Jer to ustvari i Bog traži od nas. Zato nek On bude s tobom.


Da, sve sto si naveo je ispravno shvatanje onoga na sta sam zeleo da ukazem, i sto je u kontinuitetu poslednjih desavanja.
Ima samo jedna bitna stvar, a to je, da u vreme kada se istina bude objavljivala svetu, mnogi iz drugih zajednica ce tu istinuu prihvatiti, i pridruziti se onima koji tu istinu objavljuju, u tom pocetnom trenutku nece biti 144 000 vernih, vec mnogo veci broj, s time sto ce u progonstvu mnogi poloziti svoj zivot zbog svoje vere, i na kraju ce ostati samo 144 000 koji ce zivi docekati Hrista.

E sad, ovo poslednje pitanje koje si postavio je od kljucnog znacaja, i hvala ti sto si ga postavio, jer odgovor na nega moze koristiti i mnogim Adventistima, ako citaju ove komentare.
Ovaj odgovor glasi `Nece svi Adventisti biti spaseni i naci se u grupi od 144 000, ili pak u velikom mnostvu.
Crkva jeste nesto najmilije Hristovom srcu, ali to ne znaci spasenje u svakom pogledu, a to kazem iz razloga sto prihvatanje odredjenih istina, i formalna pripadnost crkvi nikoga ne spasava, ako vernik u prakticnom zivotu ne zivi onako kako ispoveda, i ako ne dopusti Bogu da ga Duhom Svetim promeni, i da ga izgradjuje kroz posvecenje iz trenutka u trenutak.
Forma je vrlo opasna ako se covek zadrzi samo na tome, i tako uljuljkan u tom stanju ne tezi za visim stepenom Duhovnosti, i prisnijom zajednicom sa Bogom.
Zato sto se tice i ovog poslednjeg vremena, neposredno pre pocetka zavrsnih dogadjaja, Bog kroz izabrane sluge koje ce podici unutar Adventisticke crkve, upucuje jednu poruku, u kojoj prikazuje pravo stanje njegove crkve, i upucuje joj jedan savet, koji se u bibliji naziva `Poruka vernog i istinitog svedoka Isusa Hrista Laodikejskoj crkvi, u kojoj je poziva na Duhovu reformu, i vracanju zivoj poboznosti, kako bi crkva obavila zadatak koji joj je poveren.

Ova poruka glasi:

I ANDJELU laodikijske crkve napiši: Tako govori Amin, Svedok Verni i Istiniti, Početak stvorenja Božijeg:
Znam tvoja dela da nisi ni studen ni vruć. O da si studen ili vruć!
Tako, budući mlak, i nisi ni studen ni vruć, izbljuvaću te iz usta svojih.
Jer govoriš: Bogat sam, i obogatio sam se, i ništa ne potrebujem; a ne znaš da si ti nesrećan, i nevoljan, i siromah, i slep, i go.
Savetujem te da kupiš u mene zlata žeženog u ognju, da se obogatiš; i bele haljine, da se obučeš, i da se ne pokaže sramota golotinje tvoje; i masti očnom pomaži oči svoje da vidiš.
3:19 Ja koje ljubim one i karam i poučavam; postaraj se dakle, i pokaj se.
Evo stojim na vratima i kucam: ako ko čuje glas moj i otvori vrata, ući ću k njemu i večeraću s njime, i on sa mnom.
Koji pobedi daću mu da sedne sa mnom na prestolu mom, kao i ja što pobedih i sedoh s Ocem svojim na prestolu Njegovom.
Ko ima uho neka čuje šta govori Duh crkvama. ( Otkrivenje 3. 14 - 22 ).

Iz ovog teksta mozemo videti da se Isus ovde obraca ANDJELU Laodikejske crkve...
Jedan drugi tekst iz staroga zaveta ukazuje na to koga pretstavlja Andjeo tekst kaze ( parafraziram ): `IZ USTA SVESTENIKOVIH DA SE TRAZI MUDROST I ZNANJE, JER JE ANDJEO GOSPODA NAD VOJSKAMA.

Prema tome, poruka vernog i istinitog svedoka Isusa Hrista Laodikejskoj crkvi je upucena svestenstvu ili crkvenom rukovodstvu Bozje crkve, kao pastirima Bozjeg stada, od kojih najvise zavisi Duhovno stanje Bozjeg naroda, ali je naravno upucena i svim vernicima, koji su poslani da objavljuju Jevandjelje, sto rec Andjeo - ANGELOS to i znaci, Vesnik ili poslanik.

Same elemente u ovoj poruci sam objasnio u jednom od prethodnih komentara, u kojima Isus osudjuje Duhovnu mlakost i formalizam unutar svoje zajednice, kao i laznu samouverenost u svoje navodno dobro Duhovno stanje.
Nasuprot tome on poziva zajednicu, odnosno svakog pojedinca, da se odrekne svoje sopstvene pravednosti, i da trazi Hristovu pravdu, i Duha Svetoga koji daje Duhovni vid, takodje da trazi veru vredniju od zlata, i ljubav Hristovu...itd.

Ono sto je direktni odgovor na tvoje pitanje je to, da ce vecina Adventista odbaciti ovu vest koja je upucena kroz Laodikejsku poruku, ja verujem da ce to biti uglavnom formalni pripadnici crkve, koji nisu ostvarili dublje iskustvo sa Bogom, a takvih je veliki broj, i da ce napustiti redove Adventista, posebno u vreme kada Bog potrese ovu zemlju svojim sudovima, i pridruzice se Otpalom Vavilonu, tako da ja verujem da ce se spasti jedna mala grupa reformisanih vernika - Adventista, ali dovoljno velika da obavi delo na koje je pozvana.
Nigde ne mozemo pronaci podatak koliki je to broj, osim sto se u biblijskom kontekstu ta grupa naziva ostatak..
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Razumevanje

Jedino mi je žao što će ovo mali broj razumeti, a još manji broj pažljivo pročitati.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Jedino mi je žao što će ovo mali broj razumeti, a još manji broj pažljivo pročitati.



Nije to tako komplikovano kako tebi izgleda, a to je zato sto smo mi dosta razvukli pricu, i bilo je dosta ponavljanja, pa zato tako izgleda, a sve se moze pojednostaviti, i sazeti u 5 jednostavnih tacaka:

1). Bog pusta sudove na zemlju u vidu globalnih prirodnih katastrofa enormnih razmera, sto dovodi do toga da jedan deo Adventista otvori svoje oci pred dogadjajima, i poslusa savet vernog i istinitog svedoka koji poziva crkvu na reformu.

2). Papstvo na celu ujedinjenih crkava u Ekumenizmu, i u savezu sa svetovnim vlastima - Amerrikom i Ujedinjenim nacijama koje su u bibliji prikazane kao deset careva, uspostavlja obavezan nedeljni zakon, i pod pretnjom zakonskim merama ga namece svetu.


3). Adventisti objavljuju svetu istinu zapisanu u poruci trojice Andjela iz Apokalipse, i poziva svet da se ne klanja zveri, odnosno papstvu, i da ne prima zig zveri, odnosno da ne prihvati lazni dan odmora nedelju.

4). Sudovi Bozji ne prestaju, nastupa vreme opsteg progonstva vernih koji ne prihvataju papski zakon, i koji pozivaju svet da se obrati Bogu, i da postuje njegove zapovesti i pravu subotu, sto dovodi do toga da mnogi iz drugih crkava poslusaju ovaj poziv, a mnogi bivaju i ubijeni zbog svoje vere i svog cvrstog stava.

5).Prestaje vreme Bozje milosti, nastupa vreme sedam zala, Hristos dolazi po drugi put kao car, da oslobodi svoj narod od tiranije, u casu Hristovog dolaska Bezboznici i progonitelji umiru od slave Hristove pojave na oblacima nebeskim, grobovi se otvaraju i mrtvi ustaju u novim neraspadljivim proslavljenim telima, a zivih 144 000 bivaju preobrazeni i obuceni u besmrtnost, i svi zajedno bivaju uzeti na nebo da tamo provedu 1000 godina...

Ovo je ukratko opisan sled buducih dogadjaja, i svako razuman moze kroz savremenu teznju Rimokatolicizma, i dogadjaje koji se vec naziru na panelu svetskih desavanja, da uvidi njihovu istinitost..
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Све што Лаодикеја говори је на месту, што се мене тиче. Само постоји велики проблем код тога. Потпуно си уверен да само Адвентисти могу да пренесу поруку целом свету. Ја не спорим да су много урадили по питању ширења речи Божије, објашњавања и дешифровања Писма, али ни за секунду немој мислити да само једна институција има примат и да само она може да учини нешто. Свака деноминација то тврди и свака се позива на Христа. На нама је да слушамо само Њега и апостоле Његове, никако да само бранимо деноминације из којих долазимо Христу. Доказ је то да морам ја да браним Елен од неких новопечених адвентиста који су очигледно у Њу Ејџ покрету иако се издају за адвентисте. Ја могу слободно без предрасуда да браним све врлине и истине јер више ме нико не држи у шаци и потпуно сам се предао Христу и само Њему и никоме више.

Свакога дана све више пастора издаје адвентистички покрет и немој сумњати да има подривача у њему. Екуменизам није заобишао никога и цео свет (значи сви на свету) ће се поклонити звери. Само ћемо појединачно ми својим избором моћи да будемо уз Бога, не преко неке световне цркве. Мене је православље научило толеранцији и човекољубљу, али се та толеранција цркве претворила у превелику толеранцију према паганштини и моја је дужност да скренем пажњу на то. Али никад нећу тврдити да ће само православци бити спашени и то, пре свега, није библијски. Ми појединачно носимо сведочанство Исуса Христа и непристрасно треба да бранимо Цркву, а не цркву (ако разумеш шта хоћу да кажем). Што се тиче неких ствари које су биле пресудне за опстанак хришћанства уопште, нико не може да спори да је православље успело да сачува много тога, зато и видиш да се исповедање вере не разликује код православаца и адвентиста. Антихрист је вековима покушавао да сломи православље, али оно што није успео силом или преко послушника (да не напомињем којих), успео је изнутра корупцијом и убацивањем својих пулена. Тако је и код адвентиста урађено јер су кренули да много разбуђују успавани свет, а то се не сме дозволити.

Уместо да нападамо све деноминације, њихова учења и веровања, наш посао (задатак, обавеза) као хришћана, је да преносимо апостолско предање, а да као такви немамо неких већих разлика међу собом. То је показатељ да смо у једној Цркви и нико нас не може сломити јер смо као сноп увезани истином коју нико не може покидати. То је могуће само ако нисмо у власти некога на овоме свету, већ у власти Христа који треба да се врати.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Pogledajte sledeci materijal koji je nastao na osnovu knjige Dr Alberta Rivere - bivseg Jezuite, koji je napustio Rimokatolicizam i presao u Adventisticku crkvu.
On u ovom svom delu pod naslovom `VATIKANSKE UBICE, opisuje skrivene metode i ciljeve papstva..
Samo jedan primer iz ove ispovesti, govori o tome, da je Adventista crkva prva koja se nasla na udaru Jezuita, i zaverenickih sila novog svetskog poretka, sa ciljem podrivanja same organizacije.

Prema tome, gorka istina je da ce mnogi Adventisti napustiti redove crkve i pridruziti se otpalom Vavilonu...ali na srecu doci ce Drugi i zameniti njihovo mesto.

Nece svako ko se imenom zove Hriscanin moci u poslednje vreme da objavljuje istinu, jer nece imati silu da to cini, i nece mu to biti dopusteno od samog Gospoda.
Kada sila Sotone potpuno pokaze svoje lice nad ovim svetom, i kada se zemlja pocne drmati od kraja do kraja, od severa, istoka, zapada, i juga, samo ce jedan narod koji drzi zapovesti Bozje i ima veru Isusovu moci to da cini u Sili Svetoga Duha, i upravo ce ta sila najvise ciniti na osvedocavanju ljudi u istinu, da ce se u jednom danu krstiti stotine i stotine ljudi, kao u vreme Apostola, desavace se i razlicita cuda koja ce potpomagati iznosenje istine, mnogi ce biti isceljeni, Duh Sveti ce se neizmerno izlivati u srca onih koji prime istinu, i to ce izazvati veliku pozornost celog sveta, mediji ce brujati o tome, ali to ce sa druge strane izazvati gnev Antihrista i njegovih pristalica, sto ce pokrenuti talas progonstva, nakon cega ce se dogoditi ono sto sam opisao i u prethodnom komentaru..

PRLOZENI LINK:

Dr Alberto Rivera - Vatkanske ubice ( Ispovest bivseg Jezite )

Vatikanske ubice; Ispovest bivšeg jezuite - Dr Alberto Rivera - YouTube

 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Наравно да стоји прича, имам и у писаном облику. И то ми је било мало сумњиво јер ми је чудно да га тако лако пусте да све то прича, мада се много поклапа. Могуће је да је и то нека игра са 99% истине и 1% обмана. Не треба се залетати јер је велики залог у питању - ми.

Већ се лице лепо назире, они се више не крију. Сада су пронашли Христов гроб, примата који нас везује са мајмуном, шаљу неке летелице да се људи окрену ка неким теоријама о ванземаљцима и сл. Све је координирано и већ припремљено. Када се људи окрену од Христа и погледа према небу, окренуће се верском вођи који је жив за разлику од оног који је у саркофагу и који није васкрсао већ су апостоли лагали - страшно! Умрли су само да заштите лаж и ширили су светом обману, то хоће да докажу. Знаш и ко је тај световни вођа, не морамо много да мозгамо.

Е, сад. Ја сам лично прилично уздржан и неоптерећен како бих био спреман да реагујем на време без неких уграђених мишљења. Не значи да сам увек у праву или да све знам, али се трудим да ме нико не својата или етикетира. Зато само Цркву стављам у први план, а знам да многи размишљају као и ја. Сада имам прилику да то видим. Гледам и стране сајтове и форуме, преводим, стално истражујем. Непристрасни много лакше могу да дођу до истине.

Опасно је тврдити да само један зна сву истину. Бог зна шта ради и зашто ће један на пољу бити уништен, а други крај њега ће остати, зато ће се један у кревету узети, а други крај њега оставити у животу. Значи да неће бити само битно где припадаш у световном смислу, већ твоје срце где припада и кога је изабрало. Нико ко бира Христа неће бити изостављен, а како ћемо се окупити, то још нико не може да предвиди док нам Господ то не каже.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top